SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd jún. 19, 2018 8:56 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 255 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Melyik legyen ?
"WL"5 szín nyco twill 41%  41%  [ 50 ]
"WL"5 szín ripstop 34%  34%  [ 41 ]
"Classic"5 szín nyco twill 12%  12%  [ 14 ]
"Classic"5 szín ripstop 13%  13%  [ 16 ]
Szavazatok száma : 121
Szerző PM
HozzászólásHozzászólás témája: Re: Melyik legyen ?
HozzászólásElküldve: kedd aug. 26, 2014 7:43 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

http://fabricart.co/aboutus/

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 26, 2014 7:00 pm

Őszintén szólva nem értek ehhez a részéhez, de a hengernyomás az szerintem a standard mintafestési eljárás. A szita ehhez képest kisipari és az nekünk pont ezért lett volna jó. De nem éri meg már vagy 10 éve, ahogy én erről értesültem.
A nyomtatási technológiák -ahogy hallottam- mostanában a transzfer szerű eljárások felé vették az irányt: egy közvetítő felületre potterezik a mintát, és azt vasalják vagy rögzítik a textilre. De csak hallomásból értesültem erről az eljárásról, és biztos nincs ilyen az országban, és biztos drágább a hengeresnél (is). Ha nem, akkor tévedtem, és akkor hurrá.
---
Azért ha lesz módom egy mintadarab elkészítésére (keresem a módját) akkor azt megteszem, de nem festék sprayvel, mert az nem alkalmas teljes felület elfedésére.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 26, 2014 6:57 pm

Végignyálaztam a WL5 evolúcióját. Kiváló munka, kár, hogy még nem valósult meg! Szívesen vásárolnék én is!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd aug. 26, 2014 4:02 pm

Lehet vissza kellene térni a régi iskolához és hengernyomással felvinni a festéket. Csak ez egy kicsit túl bonyolult minta ahogy nézem. Szabásminta nyomtatót néztem a minap nagyon hajazott a textilnyomtatóhoz nem tudom hogy át lehetne egyet alakítani.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 19, 2014 9:14 am

bulcsú1 írta:
Kár hogy nem lett belőle semmi. Elvittem volna 3 garnitúrát :(

Vagy rengeteg pénz, vagy egy textilnyomásra szakosodott szita műhely kellene hozzá. Egyik sincs. Sajnos ez egy ilyen ország.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 18, 2014 2:14 pm

Kár hogy nem lett belőle semmi. Elvittem volna 3 garnitúrát :(

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 25, 2012 1:56 pm

Barniairsoft írta:
Kenny-nek:

Már ott leragadtam, hogy van a közgazdaság ami egy szép dolog meg van a gyakorlat és itt fel is adtam.
Köszönöm a megszólítást, de enged meg hogy ne menjünk bele.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2012 9:30 am

Kenny-nek:

A dolognak valahogy úgy kellene működnie ahogy te mondod, vagyis hogy a piac törvényeinek megfelelően a felhasználói vélemények is visszacsatolódnak. Közgazdasági érveket nem tudok ezzel szembe állítani, lévén hogy nem vagyok közgazdász, és az ilyen irányú műveltségem elhanyagolható. De vásárlói és felhasználói tapasztalataim bőven vannak, amik alapján azzal értek egyet amit Gem_kapocs is válaszolt erre. Ezek alapján azt mondom, hogy ez azért nincs így, vagy azért nincs mindenhol így, mert a tulajdonos, gyártó, nagykereskedő számára ez a "játék" költségnövekedéssel jár, amit nem akar. Ha mégis kénytelen bele menni, akkor azt a megnövekedett költséget valakire majd ráveri.
A közg.-i tájékozatlanságomtól függetlenül szerintem ez egy érdekes kérdés, például a minták pályafutásának szempontjából; mondjuk a milyen színűt vegyek-ben szívesen diskurálok erről.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jan. 20, 2012 11:41 am

"A saját ruha/felszerelés-tervezős és legyártós ötleteimet tavaly mind megvalósítottam, nyilván engem frusztrál, hogy sehol sem tartotok a meseruhátokkal, amiből darabot sem vettem volna. :lol:"

A saját ötleteimet én is megvalósítottam, ez itt közös.
Annyit javítanék az előző hozzád címzett szövegemen, hogy nem pesszimista vagy, hanem szkeptikus. Észrevehetted volna :)

A többit PM-ben kapod

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 19, 2012 1:29 pm

Barniairsoft írta:
Szerintem meg ilyen hangnemű HSZ-nek itt helye nem volna,

Szerintem meg mellépofázásnak, a mese-mesketének, pláne a saját vállacskád veregetésének nincs itt helye. Már hónapokkal korábban eljutott oda a topik, hogy a tettek mezejére kell lépni egy megfelelő méretű összeggel, különben lehet balra eltakarodni.

Nem történt semmi, még egy kézzel, hengerrel festett bemutatódarabot sem sikerült összefércelni.

Jószándékkal, udvariaskodással kitörölheted, öcsi.

A saját ruha/felszerelés-tervezős és legyártós ötleteimet tavaly mind megvalósítottam, nyilván engem frusztrál, hogy sehol sem tartotok a meseruhátokkal, amiből darabot sem vettem volna. :lol:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 19, 2012 12:08 pm

A közgazdaságtan szép dolog, meg az elméletek is. Gyakorlatban a gyártó azt fogja gyártani amire szerinte szüksége van a végfelhasználónak. Mivel a végfelhasználó emiatt a saját igényeinek megfelelő ruhához/felszereléshez csak lényegesen drágábban jut (egyedi gyártatás) ezért a fent említett csoport nagyobb része inkább alkalmazkodik egészen addig a szintig, hogy a gyártók palettája alapján határozza meg az igényeit. A ruhaiparban ez így működik. (Lsd divatérzékenység és a divat éves irányvonalát, főbb trendjeit meghatározó tanácsok. Bizony, azt hogy mi a trendi nem az emberek tetszése, mégcsak nem is a tervezők kreativitása, hanem egy nagyjából tucatnyi cég képviselőiből álló tanács dönti el, RGB/CMYK kódra meghatározva)
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 19, 2012 11:59 am

Barniairsoft írta:
a felhasználó és a tervező gondolkodása közelebb van egymáshoz mint a tulajdonosé –gyártóé-kereskedőé az előző kettőhöz, de ez utóbbi három, vagy azok közül valamelyik dönt az ügyekben. Ez így nincs jól.

Előre is elnézést a partvonalról belepofázáshoz, de mielőtt ilyen végletes következtetéseket vonsz le a világról kezedbe vehetnél egy közgazdaságtanról szóló könyvet.
Összesen arra az egy logikai összefüggésre hívnám fel a figyelmed, hogy ezek a csúnya gonosz tulajdonosok/gyártók/kereskedők csak azzal foglalkoznak (értsd. "döntenek") amit a felhasználók megvesznek, ellenkező esetben -mily meglepő?- megy a kukába.
És ez pedig bizony így van jól. Lesz rába terep is, amint elegen lesztek és eléritek a kritikus tömeget.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 19, 2012 10:14 am

Hitman -nek

Az itt résztvevők ezt tudják a dologhoz hozzátenni (jószándék, érdeklődés, kreativitás); ha nekem lenne, vagy lett volna annyi pénzem hogy egyedül megcsináljam, akkor megtettem volna. Másrészt a gyártásból és a nagykereskedelemből ezek többnyire hiányoznak (jószándék, érdeklődés, kreativitás), és minden a pénz körül forog, ami végül mégis meddő lesz, mert jobbára csak üzleti produktivitást hoz.
Senkit nem akarok hitegetni, és soha nem is hitegettem. Én a mintatervezéshez értek, a gyártás textil ipari, üzleti és céges hátteréhez nem. Azok másik foglalkozások. Amit abból ennek a dolognak a kapcsán megtudtam az nagyrészt nekem is újdonság volt. Azt láttam és most is azt látom, hogy a felhasználó és a tervező gondolkodása közelebb van egymáshoz mint a tulajdonosé –gyártóé-kereskedőé az előző kettőhöz, de ez utóbbi három, vagy azok közül valamelyik dönt az ügyekben. Ez így nincs jól.

Trasher-hez meg (utóljára) annyit, hogy sem a pesszimizmusa, sem a nemtetszése nem zavar, mert joga van hozzá, ahogy nekem ahhoz, hogy ne értsek vele egyet. De ez a dolog itt nem arról szól, hogy neki van-e igaza, vagy nekem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 19, 2012 9:51 am

mondom én hogy be kéne a HMnek ajánlani, százalékért, meg használati jogért... :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 19, 2012 9:26 am

Nagyon jó amit Gemkapocs írt, próbálom kiegészíteni...

A szitázáson én is folyton morfondíroztam, mert volt szerencsém már a technikához. Technikailag lehetséges, az én első camo ruháim ilyen ívben szitázott anyagból készült holmik voltak még a '80-as évek legvégén. Azt nem mondanám hogy a mostani szempontoknak és igényeknek megfelelnének, de hát azt is lehetett volna jobban csinálni. Azóta az anyagok is jobbak lettek. Azok sericol festékkel készültek, ha jól emlékszem 2m széles ívekre. A sericolnak 2000 körül még volt Pesti mintaboltja, a klinikák környékén.
Ami most elérhető, az a colorplan festék és adalék anyagok. A mintaboltban elég alaposan kikérdeztem ezt a dolgot, és ott azt mondták hogy a textil szita festékhez olyan katalizátort (folyósító szert) adnak, ami segít a textilbe szívódáshoz. Ráadásul ezt a festék csak függőlegesen teszi meg, oldal irányban nem, vagy nem jelentősen. Pamut és kevert anyagokat ilyen festékekkel szitáznak, a pólók szitázása általában nem ilyennel történik.
Technikai alap tehát van (gondoltam), és elkezdtem számolgatni, hogy 4, vagy 5 szín nyomású anyaghoz mennyibe kerülne egy felszerelés, mert bár airsoftról még nem hallottam, abban biztos voltam hogy a kis tételben egyedi mintákra volna igény. Asztallal, Az anyag rögzítésével, véglegesen beégett 150 széles szitákkal nem tűnt kifizetődőnek hogy -kezdetben- saját kedvtelésre műhelyet rendezzek be. Pedig akkor ez még nem volt olyan drága; nyers ruha anyagot is lehetett volna szerezni különböző minőségben és kis tételben. Akkor az tűnt járhatónak hogy keressek egy műhelyt, ahol mindez a tapasztalattal és a szekértelemmel együtt megvan, és ott gyártassam le azt a 10-20 métert ami nem vág földhöz, de kiderül belőle hogy érdemes-e ezt a megoldást választani? Az egyik utolsó műhely lehetett az, aminek egy-két hónappal a megszűnése után bukkantam a nyomára.

Azok közül, akikkel a digitrábával kapcsolatban beszéltem senki sem javasolta a szitanyomást, így ezt én nem is igen forszíroztam.

Szóval van ez a kolorplán festék, ami különböző adalékokkal minenféle textilhez jó. Ezt -elvileg- nem csak szitával lehet felvinni, hanem szórással is. A maszkolás az ami ebben problémás, mert a maszkoló anyagnak -lehetőleg- újrahasználhatónak kellene lennie, és olyasminek amiről nem folyik bele a mintába a felesleges festék, de esetleg számítógépesen is lehet vágni. Na erre még nem találtam megoldást.

---

A digitrába sikerességéről:
Nem magyarázkodni akarok de ezt azért szeretném tisztába tenni. Nos én sosem mondtam hogy ebből biztos lesz valami, ami ugye azt jelentené hogy idén, vagy jövőre, vagy 3 hónap mulva. Inkább arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ez hogyan és mennyire kétséges, mert abból minden érdeklődő okulhat. Sőt több alkalommal is, mikor egy-egy lehetőségről kiderült hogy nem fog működni, már készültem a necrológra, ill. írtam is ilyesmit. A legutóbbi megkeresés nyáron volt, és a lényeg abban állt, hogy én mennyi pénzt tennék bele, ha más is adna hozzá. Mondtam hogy mennyit, megköszöntem a segítő szándékot, és vártam a továbbiakat. Nem voltak továbbiak. De akkor hány nap, vagy hét vagy hónap az, ami után meg kellene írnom hogy lehúzom a rolót? ÉS miért nem hívtak vissza? Nem szemrehányás akar ez lenni (annak nincs értelme), de ebből nekem az derült ki hogy bármikor lehet belőle még "valami" és ha azt mondanám hogy biztos soha semmi sem lesz belőle az ugyanúgy nem volna igaz. Még az sem kizárólagos ebben, hogy engem érdekel-e még egyáltalán. Sokan, akik érdeklődnek ez iránt a minta dolog iránt, kezdik kapisgálni hogy a gyártáson és az eladáson túl a felhasználó fejében hogyan működik ez az egész, és hogy az egyáltalán nem mindegy. Ez az, ami nem áll le csak úgy magától.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 9:00 pm

A munkaruhatextil.hu árai nagyjából rendben vannak, tavaly lett onnan véve anyag. 20e egy teljes ruhára való anyagért nekem beleférne, mert varratással nem számolok. Az itthon menne szabadidőben. Kérdés másnak mennyire férne bele? De persze még mindig sok a ha, meg a kéne.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 5:58 pm

Nem olvastam utána a water transfernek, csak eszembe jutott, hogy HA lehet textilre használni akkor lehet alternatíva. (Bár gyors guglizással több helyen több textilárut watertransfereznek, többek között pólókat is, kérdés mennyire tartós)
Az meg eddig is egyértelmű volt hogy ténylegesen tartós és pro minőségű mintájú és tartós anyagot kb fejenként 40-50 ezerért lehet csináltatni, de inkább többért.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 5:45 pm

Gem_Kapocs írta:
Esetleg water transferes megoldással lehet egyénileg próbálkozni, hogy ez mennyire tartós vagy mennyire törik meg-kopik ki annak viszont utána kell nézni.

BorgWarrior írta:
Mint nyomdász mondom, a szitát felejtsétek el, az csak a felületen lesz rajta, nem nagyon ivódik be. (= töredezik, pereg stb.)

és még nem is rugalmas szvsz a víztranszfer.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 5:40 pm

Barniairsoft írta:
... A tartalmi részével azért nem akarok foglalkozni, mert Trasher játékostárs hozzászólásairól ebben a topicban sem a jószándék, sem a konstruktivitás nem volt elmondható.

Konstruktivitásból meg jóindulatból nem lesz sosem digirába cuccotok, csak kőkemény 1-2 millából, ami egyelőre ha jól hiszem nincs meg. :wink: Ezt neked, mint szakirányú végzettséggel rendelkező és a szakmában tevékenykedő embernek réges-rég tudnod illett volna! Lóvé, cash, dudva, pezó!!! Enélkül csak álmodozás meg betarthatatlan ígérgetés az egész!

Idézet:
...Ez a hozzászólása sem a digitrábával, vagy annak az értelmével foglalkozik, hanem pusztán frusztrált rosszindulatának akar hangot adni...

A maga módján de realista. :wink: Mutassátok meg neki, hogy téved, és akkor kénytelen lesz dugót nyelni! :wink:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 5:39 pm

Többek között ezért írtam hogy HA megvalósítható a dolog :)) Szitázásnál abból indultam ki hogy mintás pólóim közül a szitázottak 6-7 év után is szinte ugyanúgy néznek ki, a nyomott/ragasztott/nemértekhozzámilyen minták viszont már 1-2 mosás után megtöredeztek, megfakultak.
Esetleg water transferes megoldással lehet egyénileg próbálkozni, hogy ez mennyire tartós vagy mennyire törik meg-kopik ki annak viszont utána kell nézni.
Kép

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gem_Kapocs szer. jan. 18, 2012 5:44 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 5:32 pm

Mint nyomdász mondom, a szitát felejtsétek el, az csak a felületen lesz rajta, nem nagyon ivódik be. (= töredezik, pereg stb.) Anyagában kéne festeni (tamponnyomás talán), de az még horrorabb mint a szita árban. Kontárkodni ebből a szempontból sokkal drágább, és nem annyira tartós mint a rendes munka...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 5:14 pm

Elméletben igen, gyakorlatilag viszont a minta nem lenne túl tartós. Akrill alapú festéknél a gyűrődéseknél már pár naphordás után lekopna jó eséllyel (nem ivódna be, csak a felületen tapadna), a nem akrill alapúak is egy mosásig bírnák.
A legreálisabb és viszonylag tartós megoldás (ami viszont nem olcsó) egy olyan nyomdász lenne aki tudja szitázni a 130-150 széles ívet, és ehhez venni a minta domináns színének megfelelő jó minőségű munkaruha vásznat, amire rá lehetne szitázni a többi színt.
Kérdés hogy létezik-e egyáltalán olyan kisipari gép ami ilyen széles ívet megeszik, illetve hogy találnánk-e olyan alap vásznat ami színben megfelelő.
Munkaruhatextil.hu-n a kékes 17-18, vagy a niagara oliva zöld viszonylag korrekt alternatíva alap vászonnak ha az 5szín WL a cél (a szavazás alapján eddig ez a nyerő). Előbbi kettő teljesen pamut, utóbbi kevert szálas anyag. A maguk 295-300g-os súlyával nem is rossz anyagok, kékes vászonból már dolgoztam, eddig egész tartósnak bizonyult.
Viszont ezek nem tökéletesen a szükséges alapszínt adják, bár kis keresgéléssel lehet hogy találnék megfelelőt.
Ami még komoly probléma, hogy HA létezik a szükséges gép, akkor is kisebb vagyonba kerül a dolog:
Az anyagnak méterét 900 forinttal és mondjuk 50m hosszú ívvel számolva, csak a vászon kerülne nagyjából 50ezer forintba, de inkább többe (az ívek valószínűleg hosszabbak, a vászon is esélyes hogy drágább lenne, az oldalon több éves árak szerepelnek). Emellett 50 méter anyagból 20 teljes ruha sem jön ki, így a jelenlegi 107 érdeklődőt számolva ezt még nyugodtan felszorzom legalább 7-el, ami ugye már 350.000 Ft. Ezek alapján csak a vászonra merek mondani nagyjából 5-600.000 Ft-ot alsó hangon.
Erre még rájön a festék ára, a gépidő és a nyomdász haszna. Ezek fényében nagyjából 15-20 ezer forintért lenne meg az anyagunk fejenként, amire rájön a varratás.
A végén 30-40 ezer forintos összköltséggel lenne egy ruha, aminek a tartóssága sem anyagában sem színében nem éri el a hasonló árkategóriájú társaiét, de még csak nem is ripstop anyagú. Az egyetlen igazán komoly mellette szóló érv az egyedisége lenne sajnos, de ha valaki így is lát fantáziát a dologban, megpróbálhat utánanézni a szitáztatásnak (főleg hogy egyáltalán lehetséges-e).
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 4:24 pm

Barniairsoft írta:
...NPT kérédse tavaji, ...

Szia!

Köszönöm a választ! Jó hallani, hogy van némi remény! ( kutyaszar vagyok és kell a digirába :wink: ) A mostanában kapható rába anyagból hozzám is került cirka 18 méter.

Tudom kissé háztáji megoldás, de nem lehetne egy megfelelő alapszínnel rendelkező anyagot sablon és fújós festék használatával digirábásítani? Nyilván nem nagy tételben.

Szia!

novi

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 18, 2012 8:34 am

Szerintem meg ilyen hangnemű HSZ-nek itt helye nem volna, mert ez a topic nem erről szól; és ebbe a személyes sértéseket még bele sem gondoltam. Csodálom, hogy 2004 óta sem fogalmazni, sem viselkedni nem tanult meg rendesen. A tartalmi részével azért nem akarok foglalkozni, mert Trasher játékostárs hozzászólásairól ebben a topicban sem a jószándék, sem a konstruktivitás nem volt elmondható. Ez a hozzászólása sem a digitrábával, vagy annak az értelmével foglalkozik, hanem pusztán frusztrált rosszindulatának akar hangot adni. Amire sem én, sem a Minta nem adott neki okot.
Csodálkozom hogy megengedheti magának ezt a negatív reklámot, a moderátorok meg eltűrik neki.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd jan. 17, 2012 10:41 pm

hát, helyesen foglalta össze a lényeget

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 17, 2012 10:06 pm

Nahát Trasher!

Te tényleg ilyen sűrű vagy, vagy csak elfelejtettek rendesen felrázni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd jan. 17, 2012 11:50 am

Barniairsoft írta:
Előbb - utóbb ebből is lesz valami, mert a rábaminta (az erdeti) népszerűsége továbbra is megvan. Mostanság ilyen anyagot is lehetett szerezni, talán katonai ellátó boltokban jelent meg. Szóval ha kiépül a céges háttere az airsoft ruhakészítésnek, akkor az alkalmat teremt erre. Történt egy két dolog, ami előre mutató ebben az irányban. És ha áttételesen is, de a pozitív változás részesének érezhetem magamat meg ezt a kezdeményezést is.

Ha kiépül az airsoft ruhakészítés céges háttere? A micsodának a milye?? :lol:
Politikusnak készülsz vagy szimplán részeg vagy?

Lefordítom magyarra:

- kutyszarnak sem kell a digi rábaminta
- senki sem hajlandó pár millert belefeccölni
- fillért sem dobtak össze a rá az itt tapsikoló népek
- nem lesz belőle SEMMI

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 17, 2012 8:19 am

...NPT kérédse tavaji, és én közben egyáltalán nem néztem a topicot, de azért így is illik válaszolni rá:
Hát most úgy néz ki nem igen. Előbb - utóbb ebből is lesz valami, mert a rábaminta (az erdeti) népszerűsége továbbra is megvan. Mostanság ilyen anyagot is lehetett szerezni, talán katonai ellátó boltokban jelent meg. Szóval ha kiépül a céges háttere az airsoft ruhakészítésnek, akkor az alkalmat teremt erre. Történt egy két dolog, ami előre mutató ebben az irányban. És ha áttételesen is, de a pozitív változás részesének érezhetem magamat meg ezt a kezdeményezést is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. okt. 30, 2011 8:18 pm

Sziasztok!

Ez a digirába dolog tényleg elhalt, vagy esetleg lesz belőle énekes halott?

Sziasztok!

novi

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2011 9:19 pm

Összességében nem lehet nagy külömbség, de ilyenkor az számít hogy a darabokat milyen gazdaságosan lehet elhelyezni egymás mellett. Én arra tippelnék hogy e miatt a zubbonyhoz több kell.
------------------
gmacinak: télre a gore meg a jó polár a tuti.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2011 7:30 pm

Hali!
Melyikhez kell több anyag??
Egy XL-es nadrághoz vagy egy XL-es zubbonyhoz.
Köszi előre is!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2011 5:47 pm

:!: akkor hagyjuk a kabátot, :!: de egy garnitúra XXL méretű nadrág+zubbony+boonie anyagára vevő lennék :!:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2011 9:25 am

Srácok én nem fogok pénzt gyűjteni, nekem nem az a dolgom.
Én 100 métert meg finanszíronék a ruhaanyagból, mert erre van keretem. És mert biztos vagyok benne hogy ha most lenne 100 m anyagom, és 2200-ért árulnám (akár itt a fórumon) akkor tutira eladnám az egészet egy szezon alatt. Amint megjelenne a kész ruha a játékokon megugrana a kereslet, mert onnantól kezdve álna össze a legtöbb játékos fejében hogy ez egy valódi lehetőség. Ugyan ez lenne a helyzet a legtöbb korszerű digitális mintájú anyaggal is.

Nagyon bíztam a f4lcon féle próbálkozásban, de (és ez nem őrá vonatkozik) nem vehettem komolyan, mert aki monta rajta keresztül hogy érdekli, az végül nem akart személyesen találkozni velem. Szóval nekem a komolyság mércéje az hogy egy gyártó engem mint tervezőt komolyan vesz :| .

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 13, 2011 6:59 am

Ez csak úgy fog menni, ha:

1. Valaki, vagy valakik saját zsebből megfinanszírozzák a dolgot, vállalva minden kockázatot, beleértve azt is, hogy k***ög nyerészkedő parasztnak lesznek nevezve, ha akár 5%-ot is ráraknak a végső termék önköltségi árara.

2. A lent említett külön számlás módszerrel elkezdtek gyűjteni a dologra, belekalkulálva a fél év várakozást is... Itt majd a két hét után lemondókra kell felkészülni, "jajj kellapénz gyorsan másra" (kismotor, új videokártya, dj law-fax hétvégi bulija)

3. Kerestek befektetőt, vagy meggyőztök valakit, hogy ez neki jó, ha összejön, és összegyűjtitek az x darab szükséges embert. Lehet itt is megkérdezi az ember hogy neki ez miért jó, és picit drágább lesz a végén...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 12, 2011 9:40 pm

Gagyimami írta:
Arra gondolok hogy most "sok" embert érdekel, de amikor fizetni kéne akkor eltünik majdnem mindenki.

Eltűnik biza, különösen azok, akik itt verdesik a nyálukat az "ide nekem ennyi+annyi méterrel, ilyen+olyan mérettel". Borítékolhatom előre vicces kifogásokat? :lol:

Ékesebb az ugatásnál a zseton...

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 255 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra