SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd jún. 19, 2018 2:14 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1366 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Önvédelem
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:57 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Rowen írta:
Nem feltétlen látom értelmét egy enyhített fegyvertörvénynek és gyűlöljetek, de szerintem a magyar társadalom kezébe lőfegyvert adni botorság lenne. DE a különböző alakulatoknak is megfelelő megállítóerejű teaser módosulatokkal őszintén nem értem mi a gebasz. Nehéz velük maradandó kárt okozni, könnyű bánni vele és megmentheti az életed vér nélkül.

Első fokozatnak mindenkép elgondolkodtató lenne....aztán ha siker, lehetne továbbléppni, léyneg, hogy fokozatosan tegyünk bármit is.

Tehát, a polgár van annyira érett, hogy adózzon, fogyasszon, tévézzen, és válasszon. De annyira nem, hogy hozzányúljon valamihez amivel kárt lehet tenni másban...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:49 pm

és pont ez az... az ördög nem alszik... tuccc micsinálni?!

Pécsi eset: Ott tudott volna bárki bármit tenni?!
Tettes barátai, szülei, tanárai... azok hol voltak?! Fegyvertartási törvényeknek ehhez semmi köze szerintem.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:46 pm

2010. 01.13. 02:15 Abszurdisztán

Hősünk hazafelé baktat a kihalt utcán, amikor figyelmes lesz egy mögötte haladó, kapucniját mélyen a szemébe húzó, gyanús figurára. Húúú vazzeg, lehet ki akar rabolni? Vajon lehet nála fegyver? Zabszempróba-> bukta l!

2010. 01.13. 02:15 Texas

Hősünk hazafelé baktat a kihalt utcán, amikor figyelmes lesz egy mögötte haladó, kapucniját mélyen a szemébe húzó, gyanús figurára.
- Húúú vazzeg, ki merjem rabolni? - gondolja rossz arcú barátunk.
- Biztos van nála fegyver, hacsak nem buz... más szexuális orientáltságú!!!
Raboló, zabszempróba-> bukta!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:44 pm

Az se jó szerintem, hogy valakinek van valami a kezében aztán már "ÉLES lőpisztoly gépkaralábé" és társai...

Laccoo írta:
Hát mert ő mondta, másrészt meg be nem hozhatta hozzánk, nem akarta kocsiban hagyni, mit csinált a szemem előtt..na mit ?
....

?! NA?!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:42 pm

Nem feltétlen látom értelmét egy enyhített fegyvertörvénynek és gyűlöljetek, de szerintem a magyar társadalom kezébe lőfegyvert adni botorság lenne. DE a különböző alakulatoknak is megfelelő megállítóerejű teaser módosulatokkal őszintén nem értem mi a gebasz. Nehéz velük maradandó kárt okozni, könnyű bánni vele és megmentheti az életed vér nélkül.

Első fokozatnak mindenkép elgondolkodtató lenne....aztán ha siker, lehetne továbbléppni, léyneg, hogy fokozatosan tegyünk bármit is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:36 pm

Idézet:
tudnám sorolni a példákat, hogy hány ember nem halt volna meg, ha van lakásvédelemre akár fegyvere...

Viccen kívül gyakorló és fém messer nem véletlenül van bekészítve nekem is a lakásban. Gyakorló a bejárati ajtó, fém a szobaajtó mellé.

Illetőleg tudok olyan esetről, amikor mattrészeg pasas elkezdte összeverni a barátnőjét. Egy hölgy ismerősöm próbált segítséget kérni a szomsédoktól, de mindenki félt tenni akármit is, végül ő ment le ház elé az előszobában tartott karddal, hogy elkergesse a pasast. Tetlegességre ugyan nem ekrült sor, szerintem mikor a csóka meglátta a kardot a hölgy kezében (temperamentumos személyiség... finoman szólva :lol: ) gyorsan mérlegelte az esélyeit majd elhúzott a búsba. Ugyanakkor a mentők és a szomszédok már nem adták tovább a rendőröknek hogy volt a hölgynél kard, ha ezt tudták volna, szerintem őt is elég csúnyán előveszik. Holott könnyen lehet hogy megmentette a lány életét azzal hogy akkor lement.
Most akkor szigorítsuk a fegyvertörvényt???
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:35 pm

ejhaj

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:33 pm

Beleolvastam a polgárőrökre vonatkozó szabályozásba: szolgálatban nem lehet nála az amúgy legálisan tartott önvédelmije sem, ugyanúgy, ahogy viselésivel tartott gáz-riasztója, kése, akármije sem lehet.... tehát, ha polgárőrként szolgálatban volt és lőfegyver/gáz-riasztó/akármi volt nála, akkor törvényt sértett

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:32 pm

dawe írta:
...
esetleg attól félnek a döntéshozók, hogy ha több embernek van lehetősége lelődözni őket, akkor valaki egyszer meg is teszi. egy csomó civilizált ország döntéshozóinak nem kell ettől félnie, viszont nem a polgárok miatt, hanem mert végzi a munkáját
...
...
de mivel a polgárokat, felnőtt emberként kezeli az állam ezért, pár sipítozó cikken kívül nem történt semmi.
...

Itt szerintem ez a kettő a kulcsmondat. És 100%-ig egyet is értek vele.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:26 pm

Laccoo írta:
Nehéz döntés ez.
Az tény, hogy a fegyvernek nagy az elrettentő ereje, de az első időszakban (években) nem ugrana meg nagyon a fegyverrel elkövetett bűnesetek száma?
Gondolom ettől (is) félnek a döntés hozók ..

vagy esetleg attól félnek a döntéshozók, hogy ha több embernek van lehetősége lelődözni őket, akkor valaki egyszer meg is teszi. egy csomó civilizált ország döntéshozóinak nem kell ettől félnie, viszont nem a polgárok miatt, hanem mert végzi a munkáját?

amúgy az ide (adott topikba) kommentlők jelentős hányada szakmabeli, tehát igenis van rálátásunk arra, hogy pontosan miként működik a jelenlegi rendszer, neked gyakorlatilag nincs. elhiszed a polgárőrnek, hogy éles a fegyvere (tegnap mesélte a jeti, hogy ufót látott csupakabra vadászat közben) olvasod az újságban, hogy hú hát legálba volt fegyvere a pécsi ámokfutónak, és hát akkor a rendszer szar, legyen még szigorúbb.
A finneknél nem rég volt hasonló eset, ott is felmerült a szigorítás (ugye ott minden lehet, ami lőni tud és egy ember elbírja, akár fullauto, akár hangtompított) de mivel a polgárokat, felnőtt emberként kezeli az állam ezért, pár sipítozó cikken kívül nem történt semmi.
tudnám sorolni a példákat, hogy hány ember nem halt volna meg, ha van lakásvédelemre akár fegyvere...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:26 pm

Texasban nem a nyílt fegyverviselés alanyi jogú és a rejtett engedélyköteles?

Egyébként szerintem nem ugrana meg a fegyveres bűncselekmények aránya, sőt! De még ha a bűncselekmények száma meg is nőne, szinte biztos hogy javulna az arány a megtámadottak javára, és több elkövető kapná meg amit érdemel, első kézből. Jelen állás szerint ha valaki betöri az orrom és visszaütök én vagyok az agresszív és törvénysértő... Ennél szinte bármi csak jobb lehet...

Hitman írta:
Nálunk az a helyzet, hogy a politikusok félnek a polgári lőfegyvertartástól!!!

Igen, a felvetett dolog valóban igen érdekes, én is sokat gondolkodtam már rajta :roll: Ugyanakkor ha megnézzük viszamenőleg, emlékeim szerint anno a szabadságharc előtt még elég szabados volt itthon is a fegyverviselés. Aztán ki tudja miért, a szabadságharcot követően hirtelen megszigorodott nem is kicsit :roll:
Kép

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gem_Kapocs kedd jan. 12, 2010 1:28 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:25 pm

BorgWarrior írta:
Szlovákiában sem ugrott meg.

Az angoloknál pedig emelkedett, nem is kicsit!

Nálunk az a helyzet, hogy a politikusok félnek a polgári lőfegyvertartástól!!! Aki ismeri az amerikai alkotmány 2. kiegészítésének tartalmát, érti mire gondolok! De ne politizáljunk, esengve kérem, csak mindenki gondolja végig magában!

Az állampolgárok kezében lévő lőfegyverek kriminalisztikai értéke pedig tény, az más kérdés, hogy a döntéshozóink erről nem vesznek tudomást! :wink:

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:23 pm

Figyuzz: bármelyik nagyobb piacon tudsz venni éles fegyvert, a pénztárcád függvényében válogatva a típusok között. Aki akart, eddig is be tudott szerezni nagyjából bármit... s ez után is be fog

Javaslom, h nézz utána: a lőfegyverrel elkövetett bűnesetekből hányat követtek el legálisan tartott lőfegyverrel, meg fogsz lepődni.... Látatlanban 50 az egyhez lehet az arány, vagy még kevesebb.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:12 pm

Szlovákiában sem ugrott meg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:11 pm

Nehéz döntés ez.
Az tény, hogy a fegyvernek nagy az elrettentő ereje, de az első időszakban (években) nem ugrana meg nagyon a fegyverrel elkövetett bűnesetek száma?
Gondolom ettől (is) félnek a döntés hozók ..

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:10 pm

Az amcsiknak eleve az alkotmány jogot ad a fegyverviselésre

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 1:07 pm

Mondjuk én ellenkező véleményen vagyok: szabad, alanyi jogú fegyvertartás. Kötelező negyed évenkénti lőtér látogatással.

Ha már bekattan a jóember, akkor legyen esélye megvédeni magát a másik 10-20-50nek... Plusz érdemes az amerikai példára hivatkozni, lásd Texas pl. Alanyi jogú rejtett fegyverviselés, mindenkinek, aki nem volt sitten. A statisztikák szerint a bűncselekmények száma töredékére esett, mivel a bűnöző a legegyszerűbb lopásnál is az életét kockáztatta.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:57 pm

Akkor ne szigorításnak hívjuk, hanem tökéletesítésnek, hatékonyság javításának!

Így jó ... ? :)

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:57 pm

Azt írta pl az index, hogy a pécsi fazon váltogatta az orvosait így leplezendő idegbaját.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:54 pm

Abban sajnos igazat kell adnom Lacoonak a pécsi eset kapcsán, hogy valamiféle kapcsolattartás a fegyvertartási engedélyt kezelő szervek és a kórházak/pszichológusok stb között lehetne. Lehet hogy amikor a srác megkapta a viselésijét még normális volt, de abbana pillanatban el kellett volna kobozni a fegyvert is, az engedélyt is hogy kiderült, orvosi kezelésre szorul.

Viszont abban emg egyértelműen midnenki másnak van igaza hogy a fegyvertörvények további szigorítása a lehető legnagyobb baromság lenne amit csinálni lehet.
Aki betartja a törvényt anak elvileg nincs szüksége fegyverre, mert törvénytisztelő és neki jó. Aki nem tartja be a törvényt az így is úgy is szerez magának ha akar. Emiatt viszont az kerül veszélybe aki betartja a törvényt. A törvény szigorítása csak mégtöbb illegális fegyvertartót eredményezne.

@Zephir: Nem tudom hogy így volt-e, ezt most hallom először, ettől függetlenül nem tudok róla hogy bármiféle kommunikáció lenne a szervek és az orvosok között, ha tévedek akkor plz javítsatok ki.
Kép

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gem_Kapocs kedd jan. 12, 2010 1:00 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:50 pm

Mondd csak Laccoo, nem akarsz itt dolgozni? Jó zsíros állás van....

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:44 pm

Erről beszélek, nincs IQ-ja, fegyvere viszont van !!!
Kapát nem adnék annak a gyereknek !!!! És még jó pár olyannak akinek ott fityeg az oldalán ...

Hangsúlyozom: nem tudom hogy működik, ki kit mikor ellenőriz, felülvizsgál stb...
De azt simán látom, hogy valami nem stimmel a rendszerben ...

Ezen nem vitatkoznék, ha az pár ember most életben van ott Pécsett, már megérte volna, ha esetleg nektek, felelős fegyvertartóknak kicsit borsot törnek az orra alá .

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:39 pm

csak tudod, azt nem értem, hogy ha van élesre tartásija, némi nemű IQt csak lehetne róla feltételezni, annak pedig folyománya lenne,hogy nem viszi a fegyvert polgárőrködni, mert ha gebuja lesz,akkor még a műanyag lakat is rá fog rohadni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:37 pm

Hát mert ő mondta, másrészt meg be nem hozhatta hozzánk, nem akarta kocsiban hagyni, mit csinált a szemem előtt..na mit ?

Kicsit uncsi a sok okoskodás, leírtam, hogy szerintem ilyennek nem szabadna megtörténni mint a pécsi eset, leírtam, hogy szar a rendszer, de a sok öntelt ember itt nem nyugszik ha nem az övé az utolsó szó !

Befejeztem, mert megint jönnek a seggnyalók, összeálltok, azt megy a nyírás a semmiért ....

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:33 pm

ne térj ki a kérdés alól, honnan vetted hogy éles?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:32 pm

Nem mondod ? :D :roll:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:31 pm

Laccoo írta:
Tököm tudja mire kapta, de éles, mert nyáron mikor nálunk volt rá is szóltam, hogy nem kéne behozni a vackát a házamba .

honnan veszed hogy éles? vannak olyan gázriasztók amik megtévesztésre alkalmasak. persze a laikusnak egy török fos is élesnek tűnik. :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:30 pm

Tököm tudja mire kapta, de éles, mert nyáron mikor nálunk volt rá is szóltam, hogy nem kéne behozni a vackát a házamba .

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:29 pm

na ebben igazad van, NEM TUDOD de dumálsz dumálsz dumálsz........

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:28 pm

Laccoo írta:
Érdeklődj körbe Tatán hány polgárőrnek van fegyvere. Én kapásból kettőt ismerek akinek viselesi engedélye is van .

Önvédelmi fegyverre tartásija, vagy gázriasztóra viselésije? nem mindegy. :) ha önvédelmire van, minimum megyei titkár valamelyik pártban, máshogy nem kaphat.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:26 pm

Érdeklődj körbe Tatán hány polgárőrnek van fegyvere. Én kapásból kettőt ismerek akinek viselesi engedélye is van .

Nyilván ezek válogatott emberek, tököm tudja milyen címen kapták, de 25 évig falun éltem, máig járogatok oda, nem kell bemutatni egy falusi rendőrt, vadászt stb.. sem.
Egyszer megszerezte utána szarnak rá....Hogy azalatt elissza az eszét, kocsma előtt fetreng a vadászpuskájával az senkit nem érdekel,
Nem tudom, hogy működik, van-e rendszeres orvosi , pszichológiai felülvizsgálat, de ha van is elég szarul működhet.

Vissza a tetejére

Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Kések, vágóeszközök
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:19 pm

Laccoo írta:
De például elég sok vagyonőr van az ismerőseim között, az nem kap ma tartási engedélyt aki nagyon nem akar .... Körül kell nézni a fegyveres objektumőrök :) között és rájössz miről beszélek .

A vagyonőr haverjaid munkavállaláshoz kapnak papírt (= jogosultságuk nulla, kitörölhetik vele), nem tarthatnak fegyvert. Polgárőrök maximum magukhoz nyúlhatnak.

Ha nem értesz hozzá, és nem is érdekel a téma, minek makogsz bele?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:10 pm

Hitman írta:
Urak és laccoo!

Ez it a késekkel és más hideg vasakkal foglalkozó topic! Vágom, hogy Zóna meg minden, de nagyon elkanyarodott a beszélgetés az eredeti témától, ráadásul laccoo is megjelent, s innentől kezdve nagymértékben esett színvonal. Ha kérhetném térjünk vissza a kifent acél témakörhöz!!!

Köszönöm!

vagy akár nyithatsz egy önvédelmes topikot is ha már zóna.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:05 pm

Laccoo írta:
Ne gyerekeskedjetek már ! Persze ,tiltsuk be az autót !

Nem kell betiltani a fegyvert , nyilván, de én sokkal szigorúbbá tenném....
Nem azért hogy a normális fegyvertartókat szívassam, hanem hogy jobban lehessen szűrni az agyát elivó vagyonőröket, polgárőröket !

és hogyan tennéd szigorúbbá? mert hogy az jelenlegi gyakorlat, hogy önvédelmi fegyvert kb. nem kaphatsz. a fegyveres objektum őrnek szerinted az a saját fegyvere? a polgárőröknek meg nincs fegyvere.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:05 pm

Laccoo írta:
Nem kell betiltani a fegyvert , nyilván, de én sokkal szigorúbbá tenném....
Nem azért hogy a normális fegyvertartókat szívassam, hanem hogy jobban lehessen szűrni az agyát elivó vagyonőröket, polgárőröket !

Te nem vagy 100as. Hova szigorodjon tovább? Nézz már meg egy statisztikát, hogy hán fegyver van legálisan tartva! Ennél szigorúbb már csak a tilcsukbe!Ki gyerekeskedik?
Polgárőrnél fegyver? Ez nekem új.. :lama:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1366 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra