SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szomb. aug. 18, 2018 12:25 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Milyen játékrendezés érdekelne 2010 ben.
A szavazás szer. jan. 20, 2010 6:19 pm-kor befejeződött.
Egyszerű tinglitangli vagy kis létszámú játékok 10%  10%  [ 26 ]
Nagy létszámú játéksorozat pl.Érden. 17%  17%  [ 46 ]
Komolyabb LARP jellegű játékok,ahol a szereplés a lényeg és nem a lövöldözés. 25%  25%  [ 69 ]
MILSIM jellegű egy vagy több napos játékok. 35%  35%  [ 96 ]
Inkább pörgős CQB játékok 13%  13%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 271
Szerző PM
HozzászólásHozzászólás témája: Re: Merre tovább Játékszervezés
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 5:04 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

OK, Tomekknak igaza van, tök felesleges...
Csak valamit nem értettem ,elintézhettük volna két hsz-el is, de kicsit megint belelovaltam magam a hülyeségbe.Ebben mindig van partnerem is ...
Bocsánat !

( ( És mielőtt megint jön az oltás, nem azért kérek bocsánatot mert zavar ha bárki haragszik rám, hanem mert a jóérzés így kívánja ! Szóval ne írd meg azt a hsz-t amit éppen megakarsz írni ;) )

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 4:29 pm

Kajak nem értem mi ez a hiszti.

Regis kiírt egy szavazást. Választottatok. Ő a szavazás eredményéből kíván hosszútávú következtetéseket levonni, aminek vagy van értelme, vagy nincs. Majd ő ezt eldönti...

Lehet itt kívánóskodni, meg észt osztani minden oldalról, de azon kívül, hogy egymásnak estek, és egy két elszállós júzer bannoltatja magát, más nem fog változni.

Sokan vagyunk sok félék. Azok a szervezők, akik lóvéra mennek, vagy tömegeket akarnak szórakoztatni, eddig is figyelembe vették, hogy mire vágyik a nép. A többi szervező meg úgyis kaksizik rá nagyot, mert van akinek "réteg játékok" megszervezése nagyobb kihívás. És persze vannak olyan szevezők is, akik csinálnak ilyet is, meg olyat is...

A játékosnak vagy van agya és kiszűri/eldönti hogy hová akar menni, vagy nincs és akkor majd otthonról rinyál tovább, hogy deőolyatakarhogymittoménmilyet...

Rengeteg játék van, sokféle játék van. Akinek ezek közzül egyik sem tetszik, hát szervezzen! Mutassa meg a többieknek, hogy gondolta! Minden lehetőség adott, csak csinálni kell...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:58 pm

ki van írva egynapos milsim, pont azért mert sokan kérték...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:52 pm

Én nem osztom. :)
Regis: szavazás szerint van rá igény de mint a későbbiekben kiderült, semmi értelme?
Jó, ne lovagoljunk a szavakon legyen laza milsim ...
Aztán mostanra kiderült, hogy teljesen felesleges, és értelmetlen , csak azt nem értem ekkor ki szavazott rá mégis ?

Punker: játszogatok én itt-ott.

bulldog írta:
Nem az számít, hogy itt mire szavazol, hanem hogy mire mész ki ténylegesen

Lassan tényleg elhiszem magamról, hogy sík hülye vagyok, de van itt egy igényfelmérés, ami meglepően pozitív, de ugyanakkor úgy tűnik halott ötlet, mert értelme sincs és a kutyának sem hiányzik...
Zárjuk le, de tényleg némi ellentmondást vélek felfedezni ... :)

Szerekeszt gomb!!!! Mod by Hitman

Upsz..Bocsánat , mindig elfelejtem, hogy itt ez a szokás ...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laccoo szer. dec. 23, 2009 4:01 pm-kor.
Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:50 pm

Nem az számít, hogy itt mire szavazol, hanem hogy mire mész ki ténylegesen

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:48 pm

Laccoo te sok mindent nem értesz, mi meg azt nem értjük minek osztod az észt mikor nem is játszol......

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:39 pm

Mikor írtam még bent volt a másik hsz is...ennyi .

Visszatérve az eredeti témához : akkor most kell-e illetve van-e igény az egynapos milsim játékokra ?

Sokan szavaztak rá, hogy kell de mint kiderült semmi értelme.
Nem értem .

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:24 pm

Nem csak te lettél törölve. Ha kilátnál a fátyol mögül észrevennéd.
És én a helyedben itt és most keresnék más elfoglaltságot magamnak.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:22 pm

Fórumszabályzat írta:
Azonnali törlésre kerül:

3. A szerkesztéssel, a moderálással, a szerkesztőkkel vagy a

4. Moderátorokkal és adminisztrátorokkal foglalkozó bejegyzések

Az ilyen hozzászólásokat a Moderátorok, ezek terjesztőit pedig az Adminok törlik azonnal a regisztráltak soraiból.

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:20 pm

Ez nem vezet sehova! ;)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 3:13 pm

Másodszorra szólok hogy fejezd be!!!

A többieket is kérném, hogy Zóna ide vagy oda, tárjenek vissza az értelmes eszmecseréhez!
Mod by Hitman

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 1:01 pm

szerintem laccco gyerek csak ne jöjjön milsimezni. az egész stílusa olyan mint korai magömlés, puncihoz még köze nem volt, de már csupa ragacs (ez egy metafora, ha esetleg nem tudnád magadtól besorolni).

Látom, hogy mozog a szád, de csak annyit hallok: nyenyenyenyenyenyenyenyenyenye

3 egész milsim szabályzatos játék van kiírva. NAGYON zavarhat tényleg.

Oké hogy zóna, de azé ne trágárkodjunk már!
tomeKK

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 12:54 pm

MALU írta:
Laccoo a választ magadban kell megtalálnod. A milsimhez egy bizonyos érettség kell. Van aki soha nem éri el és mindig azért jön hogy 5 percenként tűzharcba keveredjen.

Ez az érettség dolog... Ilyen 5 percenként lövök játékokon sokszor azt sem tudom merre vagyok, forgok körbe mint a libafos...
Esélyed nincs felnőni ilyen játékokon pl. hiába kúszol 15 percet egy cél felé, ha egy társ raj gondol egyet és keresztezi utad a csörgős hájkepekkel, még oda is ordítanak, hogy nízzed mán kúszik e.
Amin még befosok, hogy mire megy a rinya?! Van annyi játék, hogy válogatni lehet... PEDIG......
Az 1 napos milsimröl meg annyit, hogy ha egy játék pl 17:00 kor kezdődik és másnap 16:00 ig tart akkor az nem 1 nap?! Másik meg, ki lesz keményebb attól, hogy éjszaka játszik meg sárban kúszik?! Túl van már ez is misztifikálva.

Ne az sírjon már, aki még nem volt milsimen, hogy 1 napos legyen. Annak van joga szerintem aki folyamatosan látogatja, csak az ő véleményüket szabad szem előtt tartani, mivel nem csak a szervezőkön múlik egy játék sikeressége, főleg nem egy milsimé.... :wink: SZVSZ

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 12:53 pm

HARDCORE8 írta:
senki sem szeret,

nekem volt már olyan pillanatom, hogy nem csak a feeling miatt gubbasztottam több órát

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 12:46 pm

joshua írta:
... mivel téged se érdekel, hogy ki hogy szeret 4 órán át az éjszaka közepén, szétfagyva őrködni...

senki sem szeret, de a feelinghez hozzátartozik, és mosolyogva csináljuk végig:)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 12:45 pm

Laccoo az idei évben a legrosszabb játék időjárás tavasszal verpeléten volt, ahol végig áztunk, pedig egy kőbalta egyszerűségű játék volt, a többnapos játékok pedig végig az évszakhoz képest a legjobb időjárás mellett voltak, sőt a 3 naposon a túl nagy hőséggel volt a gond.

Persze ez mind lényegtelen hiszen a kiírt játékok 90+ %-a egynapos és pörgős játék típus, szal először járj ki azokra és ezt a kis elemzést folytassuk utána mondjuk 1 év múlva.....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 11:59 am

@Laccoo

Kéretik befejezni a hisztit, ez nem az a topic ahol ilyesminek teret engedünk!!!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 11:56 am

Laccoo írta:
nincs semmiféle Airsoft Szövetség, itt néhány tucat ember személyes klubja van ....

Már megint a mártírkodás...

Amúgy meg nem kell meglepődni ha visszaszólnak, mivel egy olyan témába kötsz bele, amit már 1000-szer kitárgyaltak és a gyakorlatban megállta a helyét.
Sok embernek tetszik a milsim, mert nem olyan egyszerű, hogy menni és lőni.
Azt, hogy te 5 percenként szeretsz lövöldözni, szerintem nem sokat érdekel, mivel téged se érdekel, hogy ki hogy szeret 4 órán át az éjszaka közepén, szétfagyva őrködni...

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 11:49 am

Laccoo !

Ha nem jön be neked a milsim akkor gyere el az álltalam szervezett játékokra . Azok nem milsimek hanem inkább pörgős lövöldözős játékok .
Van akinek egyik és van akinek a másik fajta a kedvence . Mindenkinek van lehetősége választani a kiírt játékok közt hogy mire megy el . Felesleges olyanon vitatkozni hogy melyik a jobb , úgysem fog a két oldal dűlőre jutni.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 11:43 am

No, legalább beszéltek róla....
írtam egy szép hsz-t megint, de töröltem, semmi értelme, már régen felfogtam, hogy nincs semmiféle Airsoft Szövetség, itt néhány tucat ember személyes klubja van .... :D
Papíron meg hozzászólásokban persze nem, de gyakorlatban meg de ! :)

Vagy csak -gyanítom- egészen más fogalmaink vannak egy ilyen azonos érdeklődési körű embereket tömörítő szervezetről ...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 11:25 am

Laccoo írta:
De miért baj, és miért lenézendő , megvetendő ha sokan ezt nem igénylik ?

Több, mint 3,5 éve játszom, és egyetlen alkalommal voltam csak MilSim jellegű 1 napos játékon. Kipróbáltam, nagyon tetszett, de nagyon kimerített, és több olyan ok is van, ami miatt nem vállaltam/vállalom ezeket a játékokat. (talán, majd ha felnövök hozzá agyilag) De emiatt soha senki nem nézett még le.
(Na most majd fogtok, mi? :twisted: )

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 11:18 am

75RANGER75 írta:
Nem cél a sok átigazolt ember, cél viszont a sok minőségi ember.

Ez szerintem megfontolandó gondolat, miszerint ha nem az említett "stombati tingli a libatömőben" egy játék, hanem milsim, vagy milsim jellegű, akkor az már szűrő jelleggel működhet, és más hozzáállás lesz a domináns - nem a parkolóban lövöldözős. (Lásd Hitman játékát.)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 10:58 am

Laccoo írta:

Nem baj. Lenézendő? Talán kicsit, de ez komplexebb mint elsőre kinéz. Ez azokból az egyszerű megfigyelésekből adódik amiket a korábbi szigorúan tingli-tanglira kihegyezett évek adtak. Pölö: Engem még sose akartak milsimes vagy "szerű" rendezvényen elgázolni, leszúrni, megverni, sörös dobozokon sem kellett átgázolnom, szervező által biztosított kellékeknek és bb-nek nem kelt lába még, helytelen fegyver kezelés miatt nem akartka még parkolóban szemen lőni, kronón nem csaltak, fegyelmezetebb volt minden tekintetben etc.. Mindennek a tetejére jönnek azok a viselkedés formák, amik erre a fajta kicsit primitívebb mentalitásra még büszkék is, sőt etalonnak állítják be.

Laccoo írta:
Én ezen a forumon soha nem értettem, hogy miért nem lehet figyelembe venni a "lazább" játékosok igényeit is ?

Olvasod te a játékszervezés topicot ? Mert akkor elmagyarázhatnád mi nincs figyelembe véve és hol. Szinte csak ilyesmi játékok vannak.

Laccoo írta:
Értem én, hogy van akinek ez jön be, de miért élvezik sokan azt, hogy azzal villogjanak, hogy milyen kemény gyerekek, és kapásból alacsonyabb szintre helyezik akinek ez nem kell ?

Vannak ilyenek sajnos, de ebbe a topicba még nem nagyon írtak, max egy.

Laccoo írta:
Világosan kiderült, hogy hatalmas igény az egynapos milsimre, aztán mégis kiderül hogy az bizony jó nem lehet !

Páran leírták mi nekik az igazi milsim, illetve már ketten is leírták hogy biza kell az egynapos. Fölösleges rinyálnod az elnyomás miatt megint.

Laccoo írta:
tisztelem az "öregeket", bár általában visszaélnek azzal az egyszerű ténnyel, hogy ők már X éve játszanak, viszont ha már valamiféle közösség építő -szolgáló szerepet vállalnak illene túl lépni a kicsinyes egyéni érdekeken!

Nem akarom védeni őket, mer' sok midnenbe nem értek egyet, ugyanis építik az érszoftos közösséget elég sokfelé és elég sokmindennek teret engednek, én éppen ezzel nem értek egyet. Szóval megint csak fölösleges a rinya.

Laccoo írta:
nem hogy örülnétek, hogy sokan mennének el egynapos keménymenetre, nem, rögtön rá van sütve a dologra, hogy mi ezt jobban tudjuk nem jó ez nektek ! :D

Nem cél a sok átigazolt ember, cél viszont a sok minőségi ember.

Laccoo írta:
Ha már építgetnétek ezt az egész döcögős hazai sportot, nem az lenne-e a helyes -amit Regis próbál itt megtenni- hogy valós igények szerint haladjanak a dolgok, nem pedig aszerint amit asokat látott öregek akarnak !?

Mért te mit akarsz ? Öt percenként lőni. Havi 4 játék van amin ezt megteheted. Ebből következik, nagyon elvagy nyomva és nem tudsz mitkezdeni magaddal. Ez egy beszélgetés, érvek-ellenérvek, tetszik-nem tetszik. Ne rinyáljál' már a nagy éretségeddel, inkább vedd ezt észre.

Laccoo írta:
Írom mindezt azért, hogy mi a fenéért terelődik rögtön az irányba a szó, hogy a sok paraszt nem hajlandó több napra kijönni, és miért nincs újongás, hogy hurrá, legalább egynaposra ki lehet őket csábítani, kezdésnek nem is rossz ! ?

Parasztok nem kellenek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 10:25 am

Azért a milsim elég tág fogalom és szerintem mindenkinek mást jelent, mindenki megtalálhatja benne a neki tetsző elemeket.
Nekem például az a játék milsim, ami el tudja velem hitetni, hogy egy "valós katonai/háborús/stb szituációban vagyok, ahol komoly a tét és vágni lehet a feszültséget a levegőben, nem pedig a palotakartonyai ex-libatömőben lövöm a Józsit már kettő perce, de csak nem akar kiállni."
Ha egy játék előhozza bennem ezt a "téveszmét" az már nálam milsim. Az, hogy ez sikerüljön sok dolognak kell klappolnia (példa hangulatfokozók: fordulatos, több szálon futó történet, kiépített bázis (nem A4-es lap), parancsnoki lánc, jó rádiózás, kellékek, dresscode, kis pirotechnika, külföldiűl ordibáló, rohamozó ellenség, Milsim szabályzat és millió apróság), de ha kialakul, na akkor jöhet a -10 fok, eseménytelen őrjárat, mozdulatlan várakozás és az se baj, ha nem lövök egész nap.
Más kérdés az, hogy amikor nem kapom el a hangulatot, akkor nagyokat tudok szenvedni magamban, de ez ritka.
(Írom ezt LARP kedvelőként, kb egy tucat milsim, vagy milsim jellegű játék után, tehát erősen szubjektíven)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 10:24 am

Én itthon még nem nagyon láttam olyan milsim játékot ami tényleg jó lett volna. Beleértve az enyémeket is. Azt sem értem, miért evidens, hogy milsimezni csak két napig lehet, vagy háromig. Nyilván kell egy napos játék is, különben sosem lesznek új rákapó emberek. Valami nem attól milsim, hogy kétnapig tart, vagy hogy kutyaólban alszunk, vagy attól hogy lefagy a kislábujjunk, hanem attól, hogy megpróbál katonai műveleteket szimulálni. Nah most ha 5percenként lövöldözni akarsz, akkor te nyilván nem milsimezel hanem CSsimezel. Nincs ezzel semmi gond, de ne várd már el egy szervezőtől, hogy olyat szervezzen amitől ő hány. A milsim kurvára nem menő, különben nem 40-50fősek lennének a megtartott játékok. A milsim csak írásban menő.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 10:22 am

Igen. Ha az egynapos reggeltől késő estig van meghirdetve, akkor kb a fele du 4 kor el fog menni. Ehhez még csak mil-sim sem kellett.

A mil-sim azért menő, mert kell hozzá egy kis fizikum, fegyelmezettség, együttműködés, csapatgyakorlat.
Az egy napos mil-simben leginkább csak a menőség :vom: lesz benne.
Fordítva működik úgy is. Aki akar, és tud, az jön játszani arra, amire engedik.

Laccoo:
Álljál már le. Istenem :ima: csak beszélgetünk róla.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 10:05 am

A milsim játékmód nem a lövöldözésről, hanem feladat megoldásról szól.
Nem az a király aki 200 fraget gyűjt, hanem aki maradéktalanul teljesíti a megadott célt. Egy milsim játékon egy-egy küldetés ideje órákban mérhető. Többnyire annyi ideig tartanak, mint egy normál hétvégi üsdvágnemapád. Nehezen fér össze az egynapos megoldással. Mire beindul a dolog, már lehet is hazamenni.

Egynaposokra nagyobb, két naposra kisebb százalékban jönnek ki okoska userek, akik a kiírást ugye tosznak elolvasni, aztán megy pofázás, meg hiszit, hogy vaze eltelt 5 óra és bázis építésen meg sétáláson kívül nem történ semmi.

A kétnaposság az ami elég jól kiszűri azokat, akiknek nem való ez a stílus. Na meg sokkal jobban beléli magát az ember az eksönbe.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 10:04 am

Ne mondjátok már, hogy ha az asszony elenged, hogy "persze, támogatlak, nem korlátozlak", akkor is utána valahogy nem kapja vissza az ember ezt azért mégis valahogy... :)

Abban igaza van Lacoonak, hogy az egy napos miért ne lehetne milsim? A pluginben ez van: "A milsim játékok általában több napig tartanak, jellemzően szünet nélkül." Talán nincs 1 napos katonai akció? :)

Én amúgy bevállalom, nem vágyom éjjeli sárban kúszásra, mert puhány vagyok és félek a sötétben, de véleményem szerint belefér a normál nagyjáték és a hardcore milsim közé ez a kategória.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 9:55 am

psyhopatai írta:
......

És miért ne lehetne ezt dupla, tripla létszámban egy napban megcsinálni ?
Aztán még haszon is lenne belőle -ki tudja...- talán utána sokan kipróbálnák a 3 naposat is ? ;)

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 9:54 am

Laccoo írta:
az ember halálra fagy éjjel, vagy hogy nem alszik csak keveset, azt is valami lepukkant disznóólban stb...? Szóval az a lényege hogy a játékon kívül még jó le is a cumikázza magát mindenki ?

és ha ezért szeretjük? hm?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 9:53 am

Vagyok elég "érett" hogy ezt végiggondoljam, igazatok van.
Én ezen a forumon soha nem értettem, hogy miért nem lehet figyelembe venni a "lazább" játékosok igényeit is ?
Ahhoz is érettség kell, hogy beismerjétek vannak akiknek ez sok, egyszerűen nem akar sárban aludni ...
Tehát miért kell rögtön a lekezelő hozzászólás, hogy a milsim az csak többnaposban jó ???
Értem én, hogy van akinek ez jön be, de miért élvezik sokan azt, hogy azzal villogjanak, hogy milyen kemény gyerekek, és kapásból alacsonyabb szintre helyezik akinek ez nem kell ?

Világosan kiderült, hogy hatalmas igény az egynapos milsimre, aztán mégis kiderül hogy az bizony jó nem lehet !

tisztelem az "öregeket", bár általában visszaélnek azzal az egyszerű ténnyel, hogy ők már X éve játszanak, viszont ha már valamiféle közösség építő -szolgáló szerepet vállalnak illene túl lépni a kicsinyes egyéni érdekeken!
Jó ez az egész mondvacsinált szövetség, de kezd nevetségessé vállni .

Ennek ékes bizonyítéka, ez a felmérés: nem hogy örülnétek, hogy sokan mennének el egynapos keménymenetre, nem, rögtön rá van sütve a dologra, hogy mi ezt jobban tudjuk nem jó ez nektek ! :D

Ha már építgetnétek ezt az egész döcögős hazai sportot, nem az lenne-e a helyes -amit Regis próbál itt megtenni- hogy valós igények szerint haladjanak a dolgok, nem pedig aszerint amit asokat látott öregek akarnak !?

Mondjuk tény, hogy megint kapom majd a nyírást emiatt a hsz miatt, de sajnos alig tud valaki a nagyok közül felülkerekedni saját kicsinyes igénye és véleménye felett ...

Márpedig ha valaki közösséget épít, nem az a helyes út, hogy ezt tegyétek hisz ez a jó, hanem a mit szeretnétek megcsináljuk ...!

Írom mindezt azért, hogy mi a fenéért terelődik rögtön az irányba a szó, hogy a sok paraszt nem hajlandó több napra kijönni, és miért nincs újongás, hogy hurrá, legalább egynaposra ki lehet őket csábítani, kezdésnek nem is rossz ! ?

Béke ....

Vissza a tetejére

Military Police

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 9:37 am

Laccoo:

A milsim igen nagyon unalmas, és igen keveset kell lőni.
De ezt nem is azok csinálják akik szeretnek 10E db bb ellőni.
Ez a játékforma mint a nevében is bene foglaltatik millitary simulation.
A valós helyzeteken és katonai szituációkon alapul (vagy alapulna).
A katonákat Hónapokon keresztül (egyeseket éveke), képzik ki egyetlen jól megtervezett csatára. Általában ők a különleges egységek. Faladatuk lehet, rendfenntartás, gerrilla akciók, Védelem, stb.
Mi megróbáljuk ezeket szimulálni. És mint a valós helyzetben is ez azzal jár hogy sokszor csak gyalogolunk vagy épp felderítünk vagy csak megfigyelünk. És a lövés nem mindig jár együtt a küldetésekkel.
Egy jól megtervezett és kivitelezett akciónak amiért órákig megyünk és figyelünk jobb a sikerélménye, mint egy fél órás darálásnak. (mert ugyebár lőni mindenki tud valamire ha fegyvert adnak a kezébe. De egy felderítés már izgalmasabb dolog, és persze nagyobb kihívás is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 9:35 am

bulldog írta:

Az a baj, hogy ha itthon van, akkor könnyen haza tud menni az ember :D

Külföldön több az esély, hogy végignyomja valaki :twisted:

Lehet igazad van, külföldön csak lábalat tud lenni, zabálni tud míg mások a földet túrják, kocsiba helyet tud foglalni de hazamenni tényleg nem lehet :twisted:

1 napos milsim "szerű" dolgok ellen nincs kifogásom, többet is lehet csinálni és elég jóra szoktak sikerülni.
Aki meg 5 perc után r.avaszt akarja húzni annak ez nem való. Nem volt még leírva, de sok ember mondatából kilehet venni, hogy a milsim az hájer level. Csak PC-k vagyunk és nem írjuk le ? :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 9:34 am

Pl egy három napos játékon, már teljesen beleéled magad a történésekbe. Egyszerűen zajlik körülötted az élet, teljesen elmúlik a "kiugromjátszani" érzés.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 23, 2009 9:33 am

Laccoo a választ magadban kell megtalálnod. A milsimhez egy bizonyos érettség kell. Van aki soha nem éri el és mindig azért jön hogy 5 percenként tűzharcba keveredjen. Megpróbálom megvilágítani neked a dolgot !

Talán volt már olyan hogy a két tűzharc közti öt percben láttad az ellenséget, de hagytad hogy túl menjen rajtad, hogy lelőhesd, vagy ne, mert ahhoz még több érettség kell. Na ez akkora adrenalin, amit a tűzharc öt percenként sosem ad meg !
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra