SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. nov. 14, 2018 8:52 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 196 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző PM
HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 8:00 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Trasher írta:
...1989 óta szerepjátékosként...

Jah basszus! Nem lehet végig olvasni egy M.A.G.U.S. kiegészítőt, szabálykönvet anélkül, hogy ne "talákoznék" veled! :shock: :)) :)) :))

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hitman szer. máj. 06, 2009 10:03 pm-kor.
Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: NO AEG game
HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 7:45 pm

Zephir írta:
Kéne olyan game is, ahonnan száműzve vannak az aegek. Shoti és pisztoly szigorúan.

Nálunk (SAB) multkorjában volt egy ilyen játék és nagyon élvezetes volt. Minden player 20 BB-vel indult, plusz BB-t a checkpiont-okon lehetett gyűjteni.
Kicsit túlméreteztük a játékteret, emiatt kevesebb volt a kontakt, de így is élvezetes volt azért nagyon! Ajánlom mindenkinek!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 7:38 pm

75RANGER75 írta:
De azt kéne belátni, hogy a fegyvertelen civilnek is marha sok és fontos feladata van, kezdve a HQ-k őrzés-védelmének a kikémlelésétől az ellenség felméréséig és csempészésig. Majd ha mégis fegyver kerül ak ezébe akkor mint lázadó ismételten fontos szerephez jut.
Mitőbb, lehet hogy a fegyvertelen civilnek semmi köze nincs a HQ-khoz, sem a kémleléshez, de még csak nem is csempész. Csak élik a saját életüket, és nem értik hogy mit keres itt néhány idegen országbéli katona... Nem elég nekik hogy a szakadárok rendre kifosztják a falut, nem elég hogy a háborús övezet szélén laknak és már rommá bombázták a környéket, még valami kéksapkás puskások is parancsolgatni akarnak nekik. Ráadásul azt beszélik hogy a kis Abdul is azóta beteg hogy egyik ilyen kéksapkás megitatta a kulacsából... A helyzet pedig csak egyre roszzabb lesz :)

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 2:28 pm

Trasher írta:
Tomekk, hogy mi működik, azt köbö láttad most hétvégén. Najó, van még a vallatós, fogságban sínylődős vetület... Ja azt is láttad. :)

A leütést szerintem be lehetne vezetni, mint civilek által (is) használható fegyver. Ölni csak gumikéssel, "lőfegyverrel" tudnak. Késelést vhogy limitálni kell (nyiszálni, böködni kell 1 darabig?), hogy kevesebb Miyamoto Muszasi rohangásszon.

Láttam amit láttam, csak gondoltam lehet még fokozni :D Bár tökéletesen elégedett lennék, ha megütnénk az a szintet.

A fogságban sínylődést Bulldog próbálta elviccelni. (valljuk be sikerült is 8) ) Én folyamatosan leskelődtem hogy tudnék dobbantani, mert a socom nálam volt végig, de olyan közel voltak és olyan sokan, hogy valószínűleg az első gyanús mozdulatnál leütöttek volna...

A gumikés használatát szerintem is mindenképpen limitálni kell (látsd Afghanistan)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 1:41 pm

ofkórz, de ezek nem olyan dolgok, h egyik napról a másikra megy a népnek.
Igazán trashi kezdte ezt a falludzsákkal, de úgy komolyaba kb egy-másfél éve próbálkozgatnak a népek a szerepjátszással, ami mondjuk olyan 10, max 15 játék eddig, szal ezt is meg kell tanulni, ami idő, meg kitartás kérdése is, mert amíg bele nem jön a nép, addig lesz ami jól sikerül, lesz ami nem, szal szvsz nem kéne csodát várni 10-15 (max) játék után.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 1:34 pm

De azt kéne belátni, hogy a fegyvertelen civilnek is marha sok és fontos feladata van, kezdve a HQ-k őrzés-védelmének a kikémlelésétől az ellenség felméréséig és csempészésig. Majd ha mégis fegyver kerül ak ezébe akkor mint lázadó ismételten fontos szerephez jut.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 1:27 pm

Lac_us írta:
Igazából szerintem még azt is érdemes lenne kipróbálni itthon, hogy a civiles larpos részt kvázi "hivatásos szerepjátékosok" alakítják akik ebben érzik jól magukat a puskával rohangászós négereket megerőszakolós csúnya katonabácsikat meg az airsoftosok "játszák".

in progress... :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 1:27 pm

Ha jól emlékszem kb 3 éve volt egy ilyesmi terv, csillagkapus játékkal miskolcra, az abydosgate-es arcok bevonása volt tervbe véve.
Semmi nem lett belőle, bár azt nem tudom min múlt. Dév meg talán Pendra stormolt rajta.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 1:15 pm

Igazából szerintem még azt is érdemes lenne kipróbálni itthon, hogy a civiles larpos részt kvázi "hivatásos szerepjátékosok" alakítják akik ebben érzik jól magukat a puskával rohangászós négereket megerőszakolós csúnya katonabácsikat meg az airsoftosok "játszák".

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 12:20 pm

CroW41st írta:
LARP erdekel, szal ilyen jatekokra velem +1el lehet szamolni. csak Carmageddonos jatekot ne csinaljatok thx.

egyben vagy már?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 12:11 pm

LARP erdekel, szal ilyen jatekokra velem +1el lehet szamolni. csak Carmageddonos jatekot ne csinaljatok thx.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 10:29 am

Trasher írta:
A leütést szerintem be lehetne vezetni, mint civilek által (is) használható fegyver. Ölni csak gumikéssel, "lőfegyverrel" tudnak. Késelést vhogy limitálni kell (nyiszálni, böködni kell 1 darabig?), hogy kevesebb Miyamoto Muszasi rohangásszon.

mindkét ötletet támogatom, az első már bevált, a második meg hatalmas előrelépés lenne.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 9:45 am

BorgWarrior írta:
:nana: :axe: viccet félretéve, azért kíváncsi leszek hogy mondjuk mikor lesz egy Afgános-Natos vagy akármilyenes-UNes LARP játék itthon szervezve.
Nagy eséllyel a nyári szezon után lenne ilyen is. Persze ez még sok változótól függ, még tervfázisban van csak a téma. Többek között ezen igényfelmérést is szolgálja ez a topic...
Idézet:
Én meg úgy gondolom, hogy Magyarországon kívül többen és régebben űzik az airsoftot és a szerepjátékokat, mint idebent, ezért matematikailag (is) igen kicsi az esélye, hogy mi fogunk bármi hűdeeredetit kitalálni, újat alkotni... Ez nem rakéta- vagy magfizika, hanem egy társasjáték.
Vszeg Rubik Ernő nem így állt a dologhoz :) Egyébként nem arra gondoltam hogy megváltjuk a világot, mert az szerintem sem valószínű. Viszont mint ahogy a mekdönci sem működött pl indiában, úgy vannak dolgok amik itt nem fognak működni. A mekdönci rájött erre és kivette a szentmarhahúst az étlapról, tehát a lokális kultúrához szabta a termékeit. Gyanítom itt is meg lehet találni azokat a tényezőket amik mentén a helyi viszonyokhoz lehet igazítni külföldi megoldásokat, vagy igen, akár néha újszerűen is alkalmazni ötleteket.

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 9:41 am

Lesz.

Tomekk, hogy mi működik, azt köbö láttad most hétvégén. Najó, van még a vallatós, fogságban sínylődős vetület... Ja azt is láttad. :)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Trasher szer. máj. 06, 2009 9:58 am-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 06, 2009 9:40 am

UN es larpot már én is rég várom :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 9:38 pm

:nana: :axe: viccet félretéve, azért kíváncsi leszek hogy mondjuk mikor lesz egy Afgános-Natos vagy akármilyenes-UNes LARP játék itthon szervezve.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 9:36 pm

meg a torkod :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 9:34 pm

ááá,ahhoz mély a hangom. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 9:33 pm

pl Lehetnél te a királylány :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 9:32 pm

Trasher írta:
királylánytbaszós élő szerepjáték.

Következő LARP játékba nem lehetne ezt a szálat belefűzni? :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 9:03 pm

Na a nem bas...ik hoz meg még nem vagyok elég öreg szal a keresztpapáson valami geci spion szerep jöhet 8) azt majd meglátjuk mekkorát esek :)

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 9:03 pm

Ha már itt tartunk ki-mit látott / olvasott / hallott külföldi rendezvényekről?

Mi az ami működött és mi az ami nem?

(természetesen larp elemekről kíváncsiskodom)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 8:56 pm

Nem kívánom kisz@rni a spanyol viaszt, de aki nem próbálkozik, nem is b@szik 8) A mércét oda tesszük ahova tetszik, más kérdés, hogy milyen magasról esik pofára a polgár...

Mindenesetre én már az is álomszép lenne, ha a külföldön bevállt szerepjáték elemeket rutinszerűen fel tudnánk használni itthoni játékokban...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 8:50 pm

Lobster1978 írta:
De azt is gondolom, hogy mindig létezhetnek új utak, amiket csak azok találnak meg akik próbálkoznak. Azért mert valamit nyugaton nem csinálnak attól még létezhet és akár jó is lehet.

Én meg úgy gondolom, hogy Magyarországon kívül többen és régebben űzik az airsoftot és a szerepjátékokat, mint idebent, ezért matematikailag (is) igen kicsi az esélye, hogy mi fogunk bármi hűdeeredetit kitalálni, újat alkotni... Ez nem rakéta- vagy magfizika, hanem egy társasjáték.

Szóval ezeket az utakat nem mi fogjuk megtalálni, ezért felesleges túl sok energiát feccölni a keresgélésbe, fantáziálásba...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 8:39 pm

Idézet:
Aszondod láttad? :)

Mi végigcsináltuk.
Egen, erre akartam utalni, hogy ez volt a leginkább "szerepjáték" :)
Idézet:
Persze ha úgy vesszük, akkor az összes airsoft játék szerepjáték, hiszen mindig (micsoda meglepetés!) egy adott szituációt játszunk el... :roll:
Teljesen igazat adok neked. Gyakorlatilag játék az élet! :) Viszont szerintem ha nem is a "AS körben" de az AS körből is akadhatnak olyanok akiknek van erre igénye. Egyébként amennyire tudom vannak külföldön is AS alapú larpok, csak mivel kisebb a szubkultúrája ezért nem annyira hallasz róluk. Léteznek, de nem mainstream.
Idézet:
Külföldön már évek óta kialakult, milyen szerepjátékos elemek működőképesek airsoftban. Ezek kevés kivétellel mind felszínesek, aszimetrikusak, és opcionálisak. Az alkalmankénti "jót zombizást" leszámítva a sci-fi, stb irányzatok halottak.
Egyébként gyanítom a legnépszerűbb dolgok amik kint működnek itt is fognak, ezen nincs is mit vitázni. De azt is gondolom, hogy mindig létezhetnek új utak, amiket csak azok találnak meg akik próbálkoznak. Azért mert valamit nyugaton nem csinálnak attól még létezhet és akár jó is lehet.
Egyébként szeretném ismét hangsúlyozni: nem Larpokról beszélünk itt, hanem larp elemekről. Az hogy mit milyen arányban kevernek nyilván meghatározza a célcsoportot, és az nyilvánvaló hogy ide nem sok olyan jár aki tisztán LARP-ozni akar. Ez pedig így van rendjén, az AS larpokat ugysem itt fogják hirdetni abban biztosak lehettek :)
Mint ahogy a milsim is túlzás egyeseknek, míg mások megvesznek érte, úgy a larp elemek arányáról is megoszlanak a vélemények. Ebbe a topicban elsősorban azok találhatnak érdekességeket (talán) akiket érdekelnek a szerepjátszósabb részletek, és vszeg akiket nem, azoknak ez egy üresjárat marad... Vszeg egy év múlva többet tudunk erről mondani, ha már lesznek konkrétabb tapasztalatok :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 8:22 pm

Off:

South Park 1207es Komolytalan Komák című részt nézzétek meg
http://www.sp.hoff.hu/episodes/index.php?pS=12

Szintén LARP :D Hardcore LARP :D

On: Támogatnám a LARP-ot de csak abban formában amit Trasher mondott.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 8:12 pm

Lobster1978 írta:
Nem attól lesz valami szerepjáték hogy elfek meg sárkányok vannak benne, hanem mert adott szituációt játszanak el. Eddig a leglarpabb kezdeményezés amit itt láttam az a téli "I. Magyar Katonai Szimulációs Verseny -két napos!!!- " cucc volt.

Aszondod láttad? :)

Mi végigcsináltuk.

Szerepjátékhoz, L/RPG-hez nagyon kevés köze volt (kirándulós, túlélős verseny), ezt - 1989 óta szerepjátékosként - nyugodtan kijelenthetem.... Persze ha úgy vesszük, akkor az összes airsoft játék szerepjáték, hiszen mindig (micsoda meglepetés!) egy adott szituációt játszunk el... :roll:

Külföldön már évek óta kialakult, milyen szerepjátékos elemek működőképesek airsoftban. Ezek kevés kivétellel mind felszínesek, aszimetrikusak, és opcionálisak. Az alkalmankénti "jót zombizást" leszámítva a sci-fi, stb irányzatok halottak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 6:49 pm

Trasher írta:
Hardcore LARP-re nincs és nem is lesz számottevő igény, mert akármit is csinál a szervező, ez elsősorban egymásra lődözős játék, eköré épül az egész. A szerepjáték csak kiegészítő-, díszitőelem a lődözés változatosabbá, realisztikusabbá tételére.
Más kérdés, hogy ki mit tekint "hardcore"-nak... Bizonyos tekintetben egy komolyan vett milsim "hardcoreabb" mint sok más larpnak definiált játék. Nem attól lesz valami szerepjáték hogy elfek meg sárkányok vannak benne, hanem mert adott szituációt játszanak el. Eddig a leglarpabb kezdeményezés amit itt láttam az a téli "I. Magyar Katonai Szimulációs Verseny -két napos!!!- " cucc volt. Bár tény nem tudom mennyire volt sikeres, és akarnak e másikat rendezni...
Trasher írta:
Pár éve már volt egy "pókember vs kannibálok, predator vs stargate" jellegű, világmegváltó játékáradat, kevéske sikerrel. Most megint nagyon divatba jött ezzel a LARP dologgal hadonászni, de majd megint elmúlik, mert könnyen megfekszi az emberek gyomrát, és sok szervezőnek beletörik a bicskája.
Ez a topic nem is a divatlarpok miatt lett indítva, sokkal inkább a használható lehetőségek miatt. Vannak dolgok amik működhetnek és vannak amik nem. Senki nem beszélt arról hogy itt fognak valakik élő szerepjátékokat szervezni ;) (az máshol zajlik, de azt a larpertársadalom megtalálja ha akarja)

Trasher írta:
A sci-fi, fantasy egyéb adaptációk pedig a megfelelő (drága) kellékek nélkül ritka idiótán és irrealisztikusan néznek ki (akárcsak a varázslós-kardozós-királylánytbaszós élő szerepjáték).
Nem attól scifi valami hogy űrszekerek rohangálnak az égen és lézerpityuk soroznak a kertek alatt. A tudományos fantaszikum kategóriában számtalan olyan mű létezik melynek megfelelő adaptációjára a jelenlegi airsoftos felszerelések alkalmasak. Többek között ezért népszerűek a posztapokaliptikus megközelítések, hiszen azok kifejezetten könnyen modellezhetőek. Azt már csak halkan teszem hozzá hogy egy igényes "királylánybaszós" felszerelés sem drágább egy átlag AS cuccnál... (like these: http://www.strongblade.com/nav/show_all.html) CSak itt vadkeleten még nincs meg a fizetőképes kereslet rá, így maradnak a hommade megoldások. De azért már ott is látszik némi fejlődés: http://caelum.hu/modules.php?name=coppe ... fullsize=1

Trasher írta:
A LARP a legprofibb külföldi airsoft játékokon is egy szabadon választható elem, aki akarja, csinálja amennyire neki jól esik, a többiek pedig többé-kevésbé leszarják. Sosem ezen van a fő hangsúly. A vegyes közönség miatt sosem lesz hűdekomolyan művelve, és nincs is erre szükség.
A larp elemek hozzáadhatnak az összhatáshoz, bár egyben némileg szűrik is a közönséget. Ugyanúgy mint minden olyan módosító szabály ami adott ember számára korlátozás (tipikus példa a locsolók vs. bb limites játékok). Ahogy a larpoknál is vannak simán kardozós CTF játékok meg intrikálós karnélküli egészéjjelbeszélgetős változatok, úgy ebben a közösségben is kialakulhatnak eltérő igényű részhalmazok. Vszeg igazad van abban hogy kevesebben vannak akiket érdekel, de amíg nem derül ki hogy mennyire kevesen vannak nem kell kizárni a lehetőségét, hogy talán számukra élvezetes egy ilyen orientáltságú játék. Akik meg "leszarják" nyilván nem mennek el egy ilyen kiírású játékra :)

Ami a legvalószínűbb hogy az alapvetően airsoftos közösségek számára mindig is a lövöldözés lesz hangsúlyosabb, míg a másik oldalnál ritkán lesz olyan ember aki egy 3 napos játékon 200 bb felett lő, de ez nem is baj. Senkit nem kényszerítenek a másik játékára :)

Egyébként nagyon jó lehetőségek rejlenek a "lőemberek" és "játékemberek" közös játékában is, ha ehhez megfelelő sztorit is szabályokat lehet kanyarítani...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 6:33 pm

A meghalós dolog azért igényel némi színészi tehetséget vagy nagyon nevetős a vége :lol:

De van itt pl. a nyelvhasználat ami nagyot dob a bulin.
Példa: orosz+valakik téma, az orosz raj parancsnokok megtanulnak néhány vezényszót a bakák meg tudják mit jelent persze ez mehet amcsiba is azt még a nép nagy része alapból is tudja. Persze arab hablaty vagy a vietnámi hanghajlítás is mosolyt csal az arcra csak hogy maradjunk a klasszikus témánál :)

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 5:38 pm

Valóban, de ezek inkább kellékek, mint szerves játékelemek...

A leütésen filózok még, meg pl az összeesésen amikor vki találatot kap...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 5:31 pm

Ami nagyot dobna a hangulaton, ami ugye a cél, az a berendezés. Mindenkinek van otthon szakadés-szar lom, ha egy 100 fős játékra mindenki visz valami kisebb berendezési tárgyat, kész is a fullos összkomfortos mindenség. :D

Kisasztal szőnyeg, mindeféle cucedli.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 5:28 pm

Hardcore LARP-ról fölösleges beszélni, hiszen aki trúlaprot akar, az nem itt fog keresgélni...

Gond, hogy a játékosok nagy része csak úgy megy el játszani, hogy max arra figyel, hogy feltöltse az akksit, reggel beül haver mellé és max az eligen figyel. Ez általános jelenség, éppen ezért nem az átlag pléjernek kell szervezni.

Alapvető dolog, hogy az érszoftos érszoftozni akar. Azért vette a fegyverét, meg a felszerelését Ez nem is kérdéses. De én olyan játékelemeket keresek, amik sokat adnának hozzá az élményhez és csak minimálisan bonyolítanák a szabályrendszert.

A célom vmi olyasmi, amit Gioconda már össze is foglalt. De folyamatosan keresem azokat a dolgokat, amiket még át lehetne ültetni az AS-ba.

Ilyen volt a pl az ingém pénz. Rengeteg lehetőséget kínált és gyakorlatilag csak nekünk szervezőknek volt vele gondunk (mondjuk nem kicsi, de megérte). Mindenki tudta, hogy mire és hogy használja, csak a lehetőséget kellett felkínálni.

Nyílt titok, hogy azért indítottam ezt a témát, mert hasonló ötletek után kutakoodok...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 4:00 pm

Körvonalazódik a dolog,LARP elemekkel tűzdelt jól szervezett,történetes de az akciónak és nem eldöntött!!! kimenetelnek helyet hagyó játékra van és egyre nagyobb igény lesz nálunk is. A hardcore LARP. hááááát necces :?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 3:09 pm

A probléma simán a szabályok "újraértelmezése" .

Gondolok itt:
-Alsónadrágba rejtett késre,
-Egy késsel végigvágom az egész usa rajt,
-ugrálok "baráti kártya" ellenenére a fegyveres erők előtt...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd máj. 05, 2009 2:45 pm

Hardcore LARP-re nincs és nem is lesz számottevő igény, mert akármit is csinál a szervező, ez elsősorban egymásra lődözős játék, eköré épül az egész. A szerepjáték csak kiegészítő-, díszitőelem a lődözés változatosabbá, realisztikusabbá tételére.

Pár éve már volt egy "pókember vs kannibálok, predator vs stargate" jellegű, világmegváltó játékáradat, kevéske sikerrel. Most megint nagyon divatba jött ezzel a LARP dologgal hadonászni, de majd megint elmúlik, mert könnyen megfekszi az emberek gyomrát, és sok szervezőnek beletörik a bicskája. A sci-fi, fantasy egyéb adaptációk pedig a megfelelő (drága) kellékek nélkül ritka idiótán és irrealisztikusan néznek ki (akárcsak a varázslós-kardozós-királylánytbaszós élő szerepjáték).

A LARP a legprofibb külföldi airsoft játékokon is egy szabadon választható elem, aki akarja, csinálja amennyire neki jól esik, a többiek pedig többé-kevésbé leszarják. Sosem ezen van a fő hangsúly. A vegyes közönség miatt sosem lesz hűdekomolyan művelve, és nincs is erre szükség.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 196 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra