SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. okt. 18, 2018 6:15 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2008 11:30 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

gránát ? szutyi ?
Mikor látcsisztam ezeket azt hittem bevagyok baszcsizva!
Hitman, rakd fel ezeket a listára de gyorsba !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2008 10:50 pm

Hali!

Van szerencsém birtokolni fél éve egy G&P M16A3+M203-at...
Ez egy teljesen tiszta G&P M203 gránátvető, nem CA, Moskito Molds, CAW, stb...isteni...Csak jó gránát kell hozzá...Miért?
Mert:
- sokkal szebb kidolgozású, mint a CA gránátvető.
- kicsit felfelé kell célozni vele, mert ha egyenesen lősz, 10-15m táv után potyog a BB...
- CA gránátot felejtsd el, mert egy raklap szutyi...tavasszal Falludzsa II.-n lőttem vele a játék után, és 5-7m-ig repült a BB...iszonyat csalódás volt...
- Madbull gránát a csúcskategória, de most jelent meg a piacon olcsó elérhető árú, jó teljesítményt nyújtó gránát, például ez:King Arms gránát M203-hoz

Amit mindenképpen tudj, hogy a fegyver súlya nagyon megnő egy ilyentől. 5,5kg a fegyóm üresen. plusz fél kiló a nagy akku, 20 deka a tár, és legalább 30 dkg a BB-vel töltött gránát. És több gránát kell..egy darab semmire nem elég. Ha eddig könnyű fegyvered volt, arcba vágó lesz a súlynövekedés...ja, és mindig kell plusz gáztartályt vinned, és ha nem használod, akkor is el kell lőni, mert nem tárolhatod benne a gázt és a BB-t.
Ezek a gránátjaim eddig még nem sültek be, ellentétben a CA gránáttal, ami vagy nem működött el, vagy a tartózsebben magától működött el :shock:

kvitya írta:
a gránátvető jó lehetne, ha gyártanának olyan gránátot, amely tartósan üzemképes és ezáltal megbízható lenne. Mivel egyenlőre nincs ilyen megoldás a piacon

- Szerintem a MADBULL King gránátja, illetve azok a gránátjai, amik CO2 kompatibilisek nagyon jó, és tartós gránátok. Lőtáv 35 méter.
- fennt említett KingArms gránátokkal 30-32 méter a lőtáv a szórás kb. 3-5 méter átmérőjű terület. Egy MADBULL árán 3db KingArms vehető meg...

75RANGER75 írta:
Gyakorlatilag elkölthetsz 40-50 K-t , a fegyvered hatékonyságának vagy a realitás növelése nélkül.

- bizonyos esetekben igen hasznos a gránátvető. De azt mindenképpen ki kell hangsúlyozni, hogy egy gyengébb AEG lőtávján használható. Ha nem tudod, melyik a legjobb alkalom amikoe el lehet sütni, akkor nem hasznos. Ritka amikor használhatod.

Tovaris írta:
Alkalmas szituáció és megfelelő helyszín (főleg CQB + létszám) kell ahhoz hogy egy élvezeteset sikerüljön tarolni és ne csak egy ember kapja meg a gránát tartalmát.
Az esélyed: átlagosan 10 játékból 1 amin összejöhet. Nekem már volt szerencsém, 2/20 az arányom :)

- a KingArms gránátjaim új szériák, sok gáz megy bele, és épületben tuti nem lehet használni, mert olyan erős, hogy ez durva sérülést okozhat. Referencia: Hajmáskér-kétnapos game, két ember...Mindkettő 15m-ről kapta a lövést a hátára célozva, dombnak felfelé. Ruhán keresztül látható nyoma maradt, és a lány elmondása szerint kicsit meg is roggyant a lába. Közös vélemény, hogy elég demoralizáló az egyszerre becsapodó majdnem 100BB. 15m-en minimális szórás, szinte az egész testet beborította a BB.
Épületben el tudom képzelni a CA gránátot, mert elég gyenge, de ahhoz meg sokba kerül...

tomeKK írta:
de egyik alaklommal 6, azaz HAT db épület sarkánál tolongó embert küldtem visszaállni egy 120as KingArms gránáttal kb 10 méterről... Azért az nem volt rossz érzés :D

- GRATULA! egy darabig nem megyek Józsefvárosi piacra, mert elsárgultam az irigységtől...mióta várok egy ilyen tökéletes találatra...
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2008 6:05 pm

Lassan egy éve van GP30 az AK -mon. Kb fél éve kaptam kölcsön egy gránátot, ami be is sült, mikor használni próbáltam :D

Aztán jópár hónapos szünet után újból belöktem a mellénybe 3db gránátot. 1 játék alatt kb 5-6x lőttem velük. minden alkalommal volt 1-2 találat, de egyik alaklommal 6, azaz HAT db épület sarkánál tolongó embert küldtem visszaállni egy 120as KingArms gránáttal kb 10 méterről... Azért az nem volt rossz érzés :D

szerintem ha optikai tuning miatt ráköltenél ennyit a fegyveredre, akkor hajrá. De a funkciója miatt ne vedd meg!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2008 5:58 pm

Alkalmas szituáció és megfelelő helyszín (főleg CQB + létszám) kell ahhoz hogy egy élvezeteset sikerüljön tarolni és ne csak egy ember kapja meg a gránát tartalmát.
Az esélyed: átlagosan 10 játékból 1 amin összejöhet. Nekem már volt szerencsém, 2/20 az arányom :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2008 5:52 pm

Gyakorlatilag elkölthetsz 40-50 K-t , a fegyvered hatékonyságának vagy a realitás növelése nélkül.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2008 5:41 pm

Gyakorlatilag jól néz ki........

Na jó:
a gránátvető jó lehetne, ha gyártanának olyan gránátot, amely tartósan üzemképes és ezáltal megbízható lenne. Mivel egyenlőre nincs ilyen megoldás a piacon (bár ki tudja, mit hoz a jövő), így egy-két szerencsés esetet leszámítva a funkcionalítás háttérbe szorul a vizuális élmény mögött :)

Vissza a tetejére
HozzászólásHozzászólás témája: Gránátvetők és egyéb jószágok
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 13, 2008 12:53 pm

Üdvözlet az igen tisztelt sporttársaknak!

Örömmel látom, hogy az elmúlt kis időben milyen gombamód szaporodnak a különböző szakirányú topikok. Ahogy elnéztem, túl sok szó még nem esett gránátvetőkről, s mostanság igencsak feltámadt bennem az a perverz gondolat, miszerint tavaszra kerítek egy ilyen jólszituált célszerszámot... Úgyhogy most tisztelettel arra kérek minden olyan személyt, akinek áll a birtokában efféle "háziállat" és válaszra méltónak találja a magamfajta külvárosi álértelmiségit, legyenszíves megosztani ezirányú tapasztalatait.

Rövidre fogva a dolgot : Szerintetek van értelme vagy sem? A gyakorlati hasznát ki, miben látja?

Közreműködésetek köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra