SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. okt. 24, 2018 5:01 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 162 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. júl. 25, 2008 9:57 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

1: hogy sikerül befogni az URH 446 MHz kishatótávolságú PMR-el az URH 88-108 MHz sávú rádióadást?:nemtudom:
esetleg a középhullámot sikerült?:P

3: 1. Szemvédő használata:

A pálya teljes területén, az esemény teljes időtartama alatt, minden játékosnak és játékterület közelében tartózkodó személynek szemvédőt kell viselnie! Szemvédőt a játék ideje alatt levenni SZIGORÚAN TILOS! Szemvédő nélküli emberre lőni TILOS! Védőfelszerelés nélkül pályán tartózkodó személy esetén a játékot azonnal fel kell függeszteni!

Vissza a tetejére
HozzászólásHozzászólás témája: 2008.05.31 Érd
HozzászólásElküldve: pén. júl. 25, 2008 9:19 am

Több esetem is van az első játékomból.

1. Rádió csak 2 embernél volt a csapatból és az egyik én voltam. Campeltünk a haverral a bázis melleti kis földút szélén egy fa gyökerénél. Láttuk, hogy a dombról lefele rajzik az enemy és beszóltam a rádióba, hogy a helyszínre kéne erősítés. A válasz: " Ez itt a **** rádió, és most hallgassuk meg a ****-i filharmónikus koncertet. (zeneszó). Ezek után megszámlálhatatlan BB-t címeztek nekünk.

2. Ugyanez a helyszín, ugyanott camp, de tárazunk mindketten és egy üveg BB-nk volt...szal..míg a haver már kész volt, csak feltekert, én a tárat már kivettem a fegyverből. Mint tudjátok, a fegyverben szokott maradni 1 db BB és elfelejtettem biztonságiba állítani a tűzváltót. Dombról szembeköszön velem egy enemy...előbb láttam meg és a fegyverben maradt egy BB-vel lekaptam. Marha nagy mázli.

3. Játék vége fele közeledtünk... egy rohamból visszajött a rajunk és mindenki pihent, ivott, cigizett stb. Azt hittük, hogy vége lett, mindenki le a maszkot, szemüvegtörlés. Nekem is a kezemben a szemüvegem, mert folyamatosan párásodott. 1 mp után, ahogy töröltam koppant a kezemen a BB. Maszkot, szemüveget fel, és beáll...Mindig fel kell készülni...

4. Bázis közelében próbáltam egy bokor mögött meghúzódni, amiről kiderült, hogy ki van vágva, miután véletlen meglöktem, az meg legurult a dombról.

5. Nagypályán játék első 10 percében lekaptak...Nem tudtam merre van a respawn, így elindultam, amerre jónak láttam...Be az enemy oldalra, ott szívélyesen útbaigazítottak noobozás és anyázás nélkül (köszi)...nem ez a pláne, hanem út közben 3 emberrel is találkoztam, akik már jártasabbak voltak arrafele...

Hát nagyjából ennyi, és ez csak egy game volt...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 24, 2008 8:05 pm

75RANGER75 írta:
Ó a régi szép idők amikor érdi játék elött az estébe az ilyeneket ilyesztegettük.

No mi van? Elfogott a nosztalgikus hangulat? :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 24, 2008 7:48 pm

Tavaly Érden történt, amikor az egyik oldalról kiesetteknek át kellett menni a másik oldalra.
A piros oldalon már csak 8 an rejtőztek a bázis körül és cirka 30-40 kék élén mentünk a bázis felé (akkor még nem tudtuk hogy pontosan hol védekeznek). Hirtelen 8 fegyverből egyszerre kezdett jönni az áldás 25 m ről sorozatban. Mindenki gyorsan megcsókolta a földet. Felnéztem, és tiszta bb függöny volt felettünk.

Egyszer csak megjelenik fölöttem csapattársam aki le volt maradva addig. A famas ott lógott az oldalán, komótosan cigizett és szemlélődött.
- Na mi a helyzet srácok? - kérdezi, én meg a fejem is félek felemelni. Ott száll körülötte 2000 bb ő meg szinte észre sem vette. Később úgy kellett győzködni hogy lőttek rá :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 24, 2008 7:13 pm

Ikaros írta:
COLONEL REGIS írta:
Na igen!

SILVER BAJONET Érd 2006 május...

Ohh! Ilyen nekünk is volt...
Már rögtön az első érdi éjszakai játékon...
Csak mi nem zavartuk meg őket...
inkább hívtuk a törpieket is röhögni...
:twisted: :twisted: :twisted:

Ó a régi szép idők amikor érdi játék elött az estébe az ilyeneket ilyesztegettük.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 24, 2008 6:43 pm

RedLeader írta:
Egyszer csapatmorál építő "járőrözgetés" során sétálgattunk teljes harcidíszben egy elhagyatott kisvasúti töltésen, ment a duma ezerrel, egyszercsak úgy gondoltam én letérek a töltésről és bementem a mezőre már nem is emlékszem miért, mikor a távolból dudát hallottunk. Valaki poénból meg is jegyezte hogy mindjá jön a vonat vazz, röhögtünk is rajta milyen humor lenne. Aztán jó 2 perc múlva battyogok a mezőn(többiek valamiért lemaradtak a síneken) egyszercsak látom hogy iszonyú tempóba rohannak, mondom Vác áp?! Erre szinkronba elkezdik üvölteni hogy jön a vonat b*zzeg!!! mondom :shock: xD Következő jelenet már csak az volt hogy mindenki ugrál le a töltésről az 1 méteres tüskés dzsindzsába, a nosztalgia vonaton(ami mint utólag kiderül 2 hónapot jár egész évben) a túristák pedig veszettül tapsoltak meg éljeneztek az akció után. :D

Jaja arra emléxem, az mekkora volt már :lol:
Kicsit se néztek mit keresünk mi ott full katonai cuccba :D

Hermann

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 24, 2008 6:26 pm

Ikaros írta:
COLONEL REGIS írta:
Na igen!

Gonosz ˇˇ

Regis: Azért remélem hogy mind ezt teljesen faarcal közölted velük

:D

"Jó napot kívánok, kérem sürgősen hagyják el a műveleti területet" :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 24, 2008 5:23 pm

COLONEL REGIS írta:
Na igen!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 24, 2008 4:06 pm

Remélem nem off ide, ugyanis ekkor még nem ismertem az AS-t csak a paintball-t :)

Munkatársakkal, barátokkal kimentünk egy töltés melletti erdőbe paintballozni ... volt mindenféle ökörködés ... Aztán a szervező előkapott egy guminőt: "Böbét", felfújta, hogy Ő lesz a túsz, a terrorpisták védik, mi meg megpróbáljuk kiszabadítani ...

Valahol az erdőben megy a harc ezerrel, én meg majd körbekerülöm őket ... mákom is volt, megtaláltam a babát, elindultam vele kifelé, gondoltam megkerülöm az erdőt ... kikúsztam az erdő mellé, be a bokrok alá, szépen magam mellet húztam "Böbét" , centiről centire, nagyon lassan, mert megláttam hogy jön az enemy ... erre éktelen röhögés a hátammögül ...

Kicsiny család épp vagy 5 méterre a hátam mögött fent a töltésen sétálgatott, és épp arra értek oda mikor félig kilógtam a bokorból, mellettem ott fekszik a "Böbe" ... Apuka szakadt a röhögéstől, anyuka meg takarta a gyerekek arcát ... Én meg néztem bambán, ezek mindjárt elárulják a rejtekhelyemet ... És leesett a tantusz :)

Ráadásul a sötét rucin érdekes foltokat hagy a fehér PB bogyó :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 23, 2008 10:58 pm

Egyszer csapatmorál építő "járőrözgetés" során sétálgattunk teljes harcidíszben egy elhagyatott kisvasúti töltésen, ment a duma ezerrel, egyszercsak úgy gondoltam én letérek a töltésről és bementem a mezőre már nem is emlékszem miért, mikor a távolból dudát hallottunk. Valaki poénból meg is jegyezte hogy mindjá jön a vonat vazz, röhögtünk is rajta milyen humor lenne. Aztán jó 2 perc múlva battyogok a mezőn(többiek valamiért lemaradtak a síneken) egyszercsak látom hogy iszonyú tempóba rohannak, mondom Vác áp?! Erre szinkronba elkezdik üvölteni hogy jön a vonat b*zzeg!!! mondom :shock: xD Következő jelenet már csak az volt hogy mindenki ugrál le a töltésről az 1 méteres tüskés dzsindzsába, a nosztalgia vonaton(ami mint utólag kiderül 2 hónapot jár egész évben) a túristák pedig veszettül tapsoltak meg éljeneztek az akció után. :D

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. júl. 23, 2008 10:42 pm

Pár hete történt.
Lelkivel közös szervezésű játékunkon, üldögélünk az egyik Bázison. Én sárga mellényben a szervezőkkel, Silent barátom játékosként cigivel a szájában, az árnyékban pihenget. Megy a beszélgetés, egyszer csak Silent a pisztolyához kap, és látszólag céltalanul "beledörrent" az egyik úgy 15-20 méterre lévő bokorba! Épp le akarnám cseszni, hogy minek lövöldözik, mikor egy hang hallatszik a bokorból: Megvolt! Ezután Silent halálos lazasággal, mintha mi sem történt volna folytaja a storyt amit éppen mesélt. Mint valami "C" kategóriás Steven Segal akciófilm!!! Jót röhögtünk rajta! :D :D

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd júl. 22, 2008 3:23 pm

én Makmával még valamikor 2-3 éve Kunmadáron futottam össze először, ilyen közeli szituban...
kikukkantok az ablakon, Makma és Trasher gugolnak ott és diszkrét bumm-bumm-mal kívántak jónapot... :D
erre én elköszöntem és kiballagtam... :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 22, 2008 12:20 pm

Ha még csak üvöltöznének :)
Tajtékoznak hogy két hi-capel mért nem áll ki. Vagy tervezgetik hogy megszúrják,agyonverik vagy csak dögöjjé' meg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 22, 2008 8:21 am

Szegény Makma. Az első pár nagyobb játékomon a friss AEGemmel eléggé ideges természetű voltam. (1.5 év kisjátékos springezés után).

Egyszer voltunk talán Tökölön, de nem a házas, hanem a dombos, bokros részén. Az egyik domb tetejére támadtunk fel, amikor felbukkant kb. 10m-ről Makma kapásból rálőttem, de nem hallottam hogy megvolt (akkoriban nem volt még fehér kendőzés), Makma jött komótosan felém, én meg rendesen adagoltam neki az egyeslövéseket. Mire odaért hozzám, (kb. 10 lőttem belé a friss 400fps-es AKmal) csak ennyit mondott szaggatottan: "Szi-a SZU! Most jól le-lőt-tél" Aztán elbattyogott.

Gyakorlatilag az első lövésemmel megvolt már, csak mivel lőttem tovább, odajött hozzám közölni! =) Azóta is pislogok nagyokat, amikor más felnőtt emberek üvöltenek, mint a sakál, ha valaki tovább lövi őket, amikor már mondták, hogy megvolt. Pedig Makma kb. pólóban+takmellényben nyomta, arcvédelem nélkül és valóban 10m-en belülről kapott 400fpsel több találatot.

Ha ma csinálnék ilyet pl.: Érden nagyjátékon, nem csodálkoznék, ha a delikvens odajönne hozzám vörös fejjel anyázva, hogy belémállítja a gyalásóját. =(

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 8:45 pm

wolverine írta:
tavalyi TET offenzíva, nem az idei...

hát igen... ha Makmával játszik az ember, megesik az ilyen... :lol: :lol: :lol:

Szintén Makmar... izé... Makma:

Valamelyik imrei játékon az "L" alakú épületnél az egyik bozótosban löttűk egymást... de nagyon... szerintem aztóta nem használtam annyi BB-t egy játékon sem. Majd néhány perc múlva, szinte ugyanabban a pillanatban hagytuk abba a tüzelést, mikor így szólalt:
Nem megyünk inkább vissza?
Mondom: de.
Ezért szeretek ELLENE játszani. Nála korrrektebb játékossal én még nem találkoztam!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 7:41 pm

tavalyi TET offenzíva, nem az idei:

még a Red Legionban csapattam, egy oldalon harcoltunk a Skorpiókkal, kvázi egy feladatot végeztünk, sokat mászkáltunk együtt a játékon. az éjszakai résznél át kellett állnunk az ellenhez, mert onnan kevesen jöttek játszani erre a részre.

motoszkálást hallok, bokorban sunyulva kivárok, rávillantok a tőlem másfél méterre kibukkanó Makmára. ő szegény megijed, oké, megvolt, megyek visszaállni. mondom nyugi, nem lőttelek le, csak villantás volt, amúgy rozsi vagyok - oké, akkor kommandózzunk együtt.
pár perc után Makma:

- na már megint átállították a lámpát!
- melyiket?
- azt, ott! gyere, kacsoljuk át!

filózok, mondom biztos van a pirosan világító lámpa mögött még egy valahol. megyünk, megyünk, odaérünk a lámpához, Makma átkapcsolja - itt már túl erős volt a gyanú.

- te Makma, akkor most melyik csapatban vagy?
- hát a kékben.
- az fasza.

(pár másodperc kínos hatásszünet)

- ha most mondjuk visszaállunk mindketten, az fair szerinted?
- aha.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 10:27 am

Érd, S&D északai.

Első éjszakai játékomon nagyon féltem. Sose, voltam kibékülve a sötétséggel, ezért különösen nagy erőpróba volt ez nekem tekintve hogy "Alien" meg "predátor"-ként vadászott rám az ellenség :D :D :D

Vicces volt a létszám. A 2 szín összesen 9(!) embert tett ki. Mi 5-en voltunk pirosak és mindenkinek az első éjszakai volt. Nem nagyon mertünk kezdeményezni főleg mert Tapti az ellenség sorában egy spéci REFLEKTORRAL játszott (amit később mind beszereztünk).

Feküdtünk a Bírka szoros túlső bejáratánál és vártuk az ellenséges konvoyt.
Hideg szél hasított a ruhánk alá és nagyon éhesek voltunk mind.

Nightmaster, Cineplex és Papa úgy fél méterre voltak egymástól "szétszóródva" én meg odamentem gugolva,hogy szóljak( Már 4-en voltunk egymás nyakán),

Papát megérintettem és jeleztem mit akarok, mire ő is nyúlt Cineplex felé mikor leroskadt a lábaim elé, a nyújott kezét maga alá húzva, mint aki cipőt akar pucolni és túlvilági haldokló hangon ennyit mondott: "M-E-E-E-D-I-C". Lenyúltam, mediceltem és pár métert arréb kúsztunk, majd kb egy óráig meg sem mertünk mozdulni.

Mindez a másik csapat szemszögéből a következő volt:

Hicks:Egy órán át lövöldöztünk valamire, amiről kiderült hogy egy mókus majd amikor már majd elaludtunk megint mozgást láttam, és lőttem az L96-tal.

Na ez a lövés vitte el Papa csupas kezét :D :D :D

Az év célt tévesztett lövése volt ami véletlen mégis talált :D

Tekintve hogy 4-en egy 2 méteres sorfalat alkottunk, nagy volt az esély hogy eltalál mindenkit ha elereszt arra még pár lövést

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 9:55 am

Nekem Roninnal volt egy érdekes momentumunk Érden kb. tavaly.

Én elhagytam a spring pisztolyom tárát, Ronin meg egy M4 tárat. Felcsaptuk a fejünkre a fehér kendőt, a fegyvereinket hátra vettük és elkezdtünk keresgélni a Katlanban.

Épp belegyalogoltunk egy nagy offenzívába (kb. 20-20 ember lőtte egymást mi meg félúton voltunk közöttük), ami a katlan aljából indult el a tetejébe. Mi 2en meg csak álltunk oldalt zsebretett kézzel és néztünk, mint a moziban, miközben a BB függöny oda-vissza vándorolt. Hangosan ordibáltak az emberek mind2 oldalról.

Támadás megakadt, majd ellentámadás történt. A végén az egész erdőben csak "medic" hörgések hallatszódtak. Ekkor benyögtem Roninnak: "Hogy beleélik magukat!" majd röhögve tovább mentünk!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 9:32 am

2007. Platoon, Pepe rádióval vs. Regis US raj :)

Az volt a lényeg, hogy civil viet-et nem lehetett lőni, azonnali kiállás
járt érte. Pepével kitaláltuk, hogy a combtokjába tegye a rádiót és
ha ott van a US raj, kapja elő. Rommá lőtték szegényt :)

Az igazi poén az volt, amit a US raj kapott a rajpk-tól, Registől :twisted:

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 9:30 am

bulldog írta:
Sándorfalván védtük a bázist (07.20.) , mikor a Vietek egyik támadása már a belső védelmi vonalig elért. Egy bátor viet harcos hatalmas rohamot kezdeményezett a zászlónk felé, de mikor átugrott egy homokzsák fedezéket, hirtelen eltünt a mögötte ásott gödörben. Állítólag nem számított arra hogy ennyire mély fedezékek vannak. Megijedtem hogy nem lett-e baja, de be kell vallanom annyira vicces volt ahogy hirtelen eltünt, hogy miközben azt kiabáltam hogy "Jól vagy ? Nem lett bajod?" a röhögést is alig bírtam visszafolytani :D

Itt lent a régióban csak úgy hívják CSIBIKILLER!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 9:18 am

Sándorfalván védtük a bázist (07.20.) , mikor a Vietek egyik támadása már a belső védelmi vonalig elért. Egy bátor viet harcos hatalmas rohamot kezdeményezett a zászlónk felé, de mikor átugrott egy homokzsák fedezéket, hirtelen eltünt a mögötte ásott gödörben. Állítólag nem számított arra hogy ennyire mély fedezékek vannak. Megijedtem hogy nem lett-e baja, de be kell vallanom annyira vicces volt ahogy hirtelen eltünt, hogy miközben azt kiabáltam hogy "Jól vagy ? Nem lett bajod?" a röhögést is alig bírtam visszafolytani :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásHozzászólás témája: Játékon történt esetek
HozzászólásElküldve: hétf. júl. 21, 2008 9:02 am

Ha van egy jó storyd, láttál egy szép akciót, meg akarsz vitatni egy taktikai elemet, nosza ide vele!!!

A vitás, "mé' nem álltá' ki" helyzeteket kéretik nem itt kitárgyalni, minimálisan moderált fórumrész ide-vagy oda, a veszekedéses hsz-eket törölni fogom!!!! :twisted:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 162 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra