SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. dec. 10, 2018 8:45 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 03, 2008 6:58 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

CroW41st írta:
Hasznalt BBt osszeszedni? Valaki homalyositson fel az mire jo? Be lehet valtani mint az uvegeket?

Én szoktam, vécéguriga gránátba fájna a szívem a makulátlan blastert beleszórni :twisted: Szar alak vagyok? :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 03, 2008 5:20 pm

Hasznalt BBt osszeszedni? Valaki homalyositson fel az mire jo? Be lehet valtani mint az uvegeket?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: nevezési díj
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 03, 2008 9:04 am

Szerintem nincs olyan ember Magyarországon, aki játékszervezésből élne meg. De ha valaki rászánja az időt, energiát arra, hogy igényesen előkészítsen egy játékot, ahol ki tudok kapcsolódni és kellemesen elfáradok (35 fokban egész nap menetlek és még élvezem is). Nem biztos, hogy kellene reklamálni azon, hogy 1500 Ft, helyett biztos ki tudná hozni 1200-ból is. Számold össze mennyibe került a felszerelésed, fegyvered, amit eddig elköltöttél airsoftra és nem 500 Ft fog zavarni.

Spórolni bármin lehet ennyi erővel:
- csak egyes lövéssel nyomod, biztos célpontra
- össze szedegeted a használt BB-t (természetbaráti céllal is)
- nem viszel magaddal vizet és kaját
- gyalog mész ki a pályára
- springes fegyver veszel (nem növeli a villanyszámlát)

Az irreálisan magas áron szervezett játékokra meg nem mennek el vagy csak kevesen => bukó a szervezőnek is

Remélem nem sértettem meg senkit, mert nem az volt a cél

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 10, 2008 7:20 pm

Üdv!

Ha ennnyire zavar az hogy megszedi magát akkor ne menj el senki nem kötelez senkit...a szeretetszolgálat nem kötelező...

Igenis ha valaki szervez egy jó játékot és legyen az 40 vagy 200 fős akkor is az Ő dolga hogy mennyit kér el és a te dolgod hogy mérlegeled hogy megéri vagy sem! Nehogy már számon legyen kérve a szervezőkön hogy mire kér annyit, leírja hogy mit kapsz a pénzedért ha megkapod akkor egy szavad sem lehet ha nem akkor lehet háborogni...ha jól érzed magad, elégedett vagy és Ő megszedi magát (ami a saját dolga) akkor mi is a probléma?

Na jó nem akarok itt vitákat szítani csak nem teljesen értem én ezt az egész háborgást...

Lac_us

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 09, 2008 8:37 am

-Borisz- írta:
Ismét egy példa...

Hát igen... Aki nem érti hát nem érti. Az eddigi játékaimon még senki nem sokalta az 1000 Ft-ot. Sőőőt volt jópár ember, aki többet is adott volna, csak hogy ottlehessen... Az utolsó játékon egy játékostársunk meg is jegyezte, hogy ebből nem fogok meggazdagodni. Nem is az a cél, de nem akarok minden játékon bukni....

Neked ez nem érthető ez van. Legfeljebb te nem jösz el az álltalam szervezett játékokra. Aki viszont eljön annak megéri ,jól érzi magát ,egy élménnyel gazdagabban megy haza és nem érzi magát "lehúzva".

De csak a rend kedvéért és ez nem vita...

- Eddig senki sem hozott magával szenet, vagy fát. Mindenkinek egyértelmü, hogy ez a szervező dolga és szerintem is.

- Lámpaolajat, fáklyát sem hozott még senki...

- Kaját nagyrészt nappalira hoznak az emberek, de hidd el este nagyon várják már a bográcsolást! Volt példa rá, hogy nem ettek a bográcsból,mert kevés lett. Az esti beugrót visszaadtam. Aki ott volt tudja.

- A fényrudaknak, kordonszalagnak nézz utánna pl munkavédelmi boltokban, vagy fényrúd ügyében egy nagy AS boltban... Ha ép ott szerzem be akkor nem 80ft/db.

- A tuti megoldás... Aki nem érti a költségeket kezdjen el szervezni. :D :D

Mindezeket nem sértő szándékkal írtam. Ezek a tények. Ha valakinek kétségei vannak, akkor ne jöjjön el, nem kötelező. De akinek hangulatos baráti légkör kell nem csak az őrült Frag vadászat annak ott a helye.

Szerintem...

Üdv.
Jov

Uii: a másik példa lehet, hogy jobb volt... Azt tenném választhatóvá, hogy akarok-e jármüveket egy játékba vagy sem... Én személy szerint nem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 08, 2008 6:27 pm

Punker írta:
fölösleges ragozni ezen dolgokat, mindenki el tudja dönteni magában adott játék mennyit ér neki. jó pár példát láttunk már rá hogy 500 pénzből nagyon jó játékot lehet csinálni. Ha jármű, BB, karszalag, stb is van pluszban a megszokott alap dolgokon felül akkor mehet fölfelé az ár arányosan amíg van játékos aki szerint megéri neki.

ott a pont!
Ha azt nézem a BHD is "emelt" áras volt, de: sokan voltak, jármű volt, kaja csomagok, feeling 1000-el... minden forintja megérte.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 08, 2008 3:55 pm

fölösleges ragozni ezen dolgokat, mindenki el tudja dönteni magában adott játék mennyit ér neki. jó pár példát láttunk már rá hogy 500 pénzből nagyon jó játékot lehet csinálni. Ha jármű, BB, karszalag, stb is van pluszban a megszokott alap dolgokon felül akkor mehet fölfelé az ár arányosan amíg van játékos aki szerint megéri neki.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd júl. 08, 2008 3:49 pm

Borisz:
"és mind ezt csodálatos 4000 forintért....... mi ez ha nem üzleti játék??? "
Meg is látszik a jelentkezők számán...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 08, 2008 3:44 pm

Ismét egy példa...
Idézet:
Létszám: minimum 40 maximum 200 fő

Regisztrációs díj: 4.000,-Ft / fő, fizetés a helyszínen

Mi biztosítjuk:
- piros, kék karszalag
- ásványvíz, almalé
- szendvics

és mind ezt csodálatos 4000 forintért....... mi ez ha nem üzleti játék???

Érd
jov2000 írta:
Üdv All.

Mivel rendszereresen szervezek Éjszakai-Nappali játékokat az Érdi INGYENES pályán leírom miért is nem ingyenes a dolog.

1., A játék napján kimegyek ellenőrizni a pályát, hogy a balesetveszélyes részek el legyenek kerítve. Ezen a napon nem fizetett napot veszek ki a melóhelyemen ez már elég szép kis "bevételkiesés"

Szerintem ez alapvető dolog. A szervező feladata hogy biztosítsa az általa szervezett játékon a biztonságot. De ezt megint nem értem hogy én ezért miért fizessem ki a benzinét???
Az hogy nemfizetett napot vesz ki valaki ezért ismét csak a játékos fizesse meg neki a kimaradt járulékát?

Idézet:
2., A játékhoz szükséges dolgok pályára juttatása benzinbe kerül és nem egyszer nem elég 1 autó, vagy 1 kör én pedig nem érden lakom.

Ezzel egyetértek. Úgymond ez az is beletartozik az extra dolgokba amiért fizetek.

Idézet:
4., Mivel az érdi erdőt nem akarom kiírtani ezért fát és szenet is venni kell.

lehet hogy valaki nem a te tüzednél akar nyársalni, ergo nem a te általad beszerzett fát és szenet égeti.

Idézet:
5., A fáklyákba, lámpákba olajat illik venni mert a kaja alatt világítás nem árt. ŰEddig senki nem panaszkodott, hogy van némi világosság.:D

ismét csak a fenti.

Idézet:
6., A játékmenet közben felhasznált dolgokat meg kell vennem előre (fényrudak, fénymásolt lapok, kordonszalag, esetleg tollak stb...). Ez attol függetlenül kiadás, fel lett-e használva vagy sem.

ez is az extrákhoz tartoznak, jogos. DE, ha szétosztjuk pl 40 főre akkor csak pár száz forint. Ne számolja fel minden egyes emberkére az 1000 ft-ot amit az apróságokra költött.

Idézet:
7., A kajához szintén mindent előre meg kell venni. Ez azért is említendő mivel a kajának több mint fele a kukában szokott kikötni. Az ok egyszerü nem fogy el, sokat főzünk. (inkább mint ne jusson)

vannak olyanok akik nem a te kajádat eszik. Pl mondjuk jelentkezésnél lehetne igényelni kaját. Így csak azoknak jelent a játék még extra költséget akik jelezték. A szervező pedig ennek fényében vegye meg a kaja mennyiségét.

Idézet:
9., Igen az idönként felmerülő idegbaj is említhető báár a játékaimon hála a részvevőknek ez ritkább.

Akinek nincs idegzete játékot szervezni az ne szervezzen. Nem hinném hogy ezért bárkinek is pénzt kellene fizetnie a szervezőnek.

Megjegyzem a Scud Box 2500 ft-be került éjszakai játékkal!
Volt 2 jármű, kapcsolgatós lámpák / elektrotechnikai cuccok, tábortűz, fáklyák, adtak BB-t....stb
Ennek tükrében mindenki összevetheti magában az eddigi játékainak "extra szolgáltatásait" és az azzal arányos belépő árát.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. júl. 06, 2008 1:56 am

Nekem van pár csapattársam aki rendszeresen nyafog mikor nagyjátékra megyünk. Egy kicsit vezetője is vagyok a csapatnak, így általában én nézem ki a játékokat amire ellátogatunk. Én előnyben részesítem a nagyjátékokat, én jobban érzem magam ott mint a tinglitanglikon, bár utóbbit sem vetem meg. Na ez nem érdekes, a lényeg, hogy folyton nyafognak... ha túl sok a részvételi díj akkor azért, ha meg kevesen vagyunk egy tinglitanglin és alig van akció akkor meg azért... pedig ők a tehetősebb fajtából valók, mégis nehezükre esik lenyelni, hogy egy nagyjátékért általában 2000 Ft-ot ki kell fizetni, pedig ez kb. annyi mint egy felnőtt mozijegy... és akkor nasit még nem is vettél a büfében.
Most például kinéztem magunknak a Kruszki csatát, ami egy 2 napos játék, 4000 Ft ellenében... a nyafik egyből a fejükhöz kaptak...
Persze mikor elmegyaráztam mit kap ezért a pénzért kezdte felfogni, hogy ez az ár nem is olyan vészes.
Kap egy rendezett pályát 2 napi játékra, több étkezést is, és minimum 4 jármű lesz játékban, amit értelemszerűen bérelnek 2 napra, benzint/gázolajat kell beletankolni, és ha összejön a kellő létszám akkor a járműpark bővül még 2 páncélossal is. Nem hinném, hogy egy ilyen összecsapásért sok lenne a 4 ezer forint (ráadásul 2 napos).

Nem vagyok túlságosan eleresztve anyagilag, de úgy gondolom, hogyha minőséget kapok akkor érdemes érte fizetni. Ha egy játékszervező bevált, akkor szívesen látogatok el újra és újra a játékaira.

Szerintem a "megéri vs. nem éri meg" vitában inkább azt kell megnézni, hogy mi másra költenéd a pénzed... tegyük fel, hogy valaki dohányzik (például én), akkor 2000 Ft-ból jó esetben tud venni 4 doboz cigit... tehát 4 doboz cigaretta árából kapsz egy egész napos játékot a szabadban, vagy a mekiben ennyiből meg sem tud kajálni 2 ember (tegyük fel, hogy a másik a ember a barátnőd). De nézzük azt, hogy hétvégén elmész kocsmázni, diszkózni, vagy csak részegen fetrengeni a parkban, kinek mi a hétvégi bulizás. Én mondjuk a diszkót választom: 1000 Ft a beugró egy már jónak mondható helyre. Egy koktél a barátnődnek szintén 1000 Ft... és akkor te még nem is fogyasztottál semmit, de már oda a 2 rongyod. De felhozhatjuk a strandot is mint példát, nyár van, épp aktuális. Egy vízi parkba vagy egy nívósabb strandra be sem jutsz 2000 Ft-ból, így pénzed nem lévén keresel egy olcsóbb strandot, belépő 500 és 1000 Ft között, egy sör 500-nál kezdődik, de tegyük fel, hogy a barátnőddel vagy, és veszel neki vattacukrot... már megint oda lett a két belépővel és egy vattacukorral a 2 ezer Ft-od...

Ezek csak példák a számtalan dologból amire egyébként az ember költi a pénzét, és ha csak egy alkalmat hagy ki és helyette airsoftozni megy akkor ugyan ott jár pénzügyileg. Mint ahogy alant is írták, az airsoft technikai sport... és mint olyan nem olcsó, de ha belegonolsz, hogy a hétköznapokban mennyit költesz magad szórakoztatására, be kell látni, hogy mégsem olyan drága (a technikai sportok közül).

Najó így is elég hosszúra nyúlt a hozzászólásom így hajnali 3-hoz közeledvén az álmatlanságtól szenvedve, nem osztom tovább az észt, megyek elteszem magam holnapra... azaz vagyis mára!

Üdv: Stauffenberg

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 30, 2008 1:33 pm

Jov játékairól már szerettem volna írni én is, ugyanezeket említve, de akkor halt le az oldal és nem tudtam. Örülök, hogy megszólalt az ügyben.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 30, 2008 1:18 pm

Üdv All.

Mivel rendszereresen szervezek Éjszakai-Nappali játékokat az Érdi INGYENES pályán leírom miért is nem ingyenes a dolog.

1., A játék napján kimegyek ellenőrizni a pályát, hogy a balesetveszélyes részek el legyenek kerítve. Ezen a napon nem fizetett napot veszek ki a melóhelyemen ez már elég szép kis "bevételkiesés"

2., A játékhoz szükséges dolgok pályára juttatása benzinbe kerül és nem egyszer nem elég 1 autó, vagy 1 kör én pedig nem érden lakom.

4., Mivel az érdi erdőt nem akarom kiírtani ezért fát és szenet is venni kell.

5., A fáklyákba, lámpákba olajat illik venni mert a kaja alatt világítás nem árt. ŰEddig senki nem panaszkodott, hogy van némi világosság.:D

6., A játékmenet közben felhasznált dolgokat meg kell vennem előre (fényrudak, fénymásolt lapok, kordonszalag, esetleg tollak stb...). Ez attol függetlenül kiadás, fel lett-e használva vagy sem.

7., A kajához szintén mindent előre meg kell venni. Ez azért is említendő mivel a kajának több mint fele a kukában szokott kikötni. Az ok egyszerü nem fogy el, sokat főzünk. (inkább mint ne jusson)

8., Be kellett szereznem szemüvegeket, karszalagokat, arcvédőket, kullancsriasztót hogy ha valaki nem hoz akkor is játszhasson. Ezeket ingyenesen szoktam a játékosok rendelkezésére bocsájtani... Sok mindent otthon felejtenek a játékosok ám :D Az akkutöltés is 1 extra

9., Igen az idönként felmerülő idegbaj is említhető báár a játékaimon hála a részvevőknek ez ritkább.

10., A szakács még mindig ingyen főz!!!

Remélem igy már más megvilágításban van a a dolog.

Üdv.
Jov

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 27, 2008 7:17 pm

Hitman írta:
"....A te karate tanfolyamod is pénzbe kerül, meg a fogorvos is pénzbe kerül, meg az óvszar is pénzbe kerül..."

:D
Örök kedvenc.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 2:01 pm

-Borisz- írta:
az a "gond" hogy a normális játékok túlnyomó többsége Budapest körzetében vannak.
Nekem kb. 5000 ft az oda vissza út +1500 ft a belépő +az ellőtt BB kb 1000 ft. Tehát egy játék kb 7-8ezer ft!
Ez így még szép és jó is... de amikor pl Érden van a játék és pár helyre kirakott kartonpapíron kívül semmi extra eszközök nincsennek... semmi extra szolgáltatás (kaja, pia, aksitöltés, BB), akkor megkérdezném hogy mégis mi került 1500 ft-be.
Pályabérlet ugyebár nincs, technika nincs. Csak azért fizessek 1500 ft-t mert valaki kitalált egy játékot.

Jó most attól a csávótól ugyan miért számítanál többre ? :)
Viszont kár, hogy nem jöttetek a 200 forintos sniper valleyre ahol kb 500 BB-t lőhettem el.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 1:39 pm

tomeKK írta:
Sőt a BB is pénzbe kerül. Meg a fegyver is. Meg a benzin is, meg a boszjegy...

"....A te karate tanfolyamod is pénzbe kerül, meg a fogorvos is pénzbe kerül, meg az óvszar is pénzbe kerül...

...Hogy fizessem be az adómat vízalatt működő CD lemezjátszókból és dedikált dobverőkből, megmondaná valaki? Nekem készpénz kell, kp, dohány! Volt elnökök képei, Michael Jackson, Jerald Ford!..." :D :D :D

Vissza a tetejére

játékszervező

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 1:14 pm

Borisz:
Annyiban egyetértek hogy ne egy ingyenes pályán akarja valaki megszedni magát.
De különben meg felőlem annyit kér és azért amennyit akar, legfeljebb majd senki se megy el hozzá játszani.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 1:10 pm

az a "gond" hogy a normális játékok túlnyomó többsége Budapest körzetében vannak.
Nekem kb. 5000 ft az oda vissza út +1500 ft a belépő +az ellőtt BB kb 1000 ft. Tehát egy játék kb 7-8ezer ft!
Ez így még szép és jó is... de amikor pl Érden van a játék és pár helyre kirakott kartonpapíron kívül semmi extra eszközök nincsennek... semmi extra szolgáltatás (kaja, pia, aksitöltés, BB), akkor megkérdezném hogy mégis mi került 1500 ft-be.
Pályabérlet ugyebár nincs, technika nincs. Csak azért fizessek 1500 ft-t mert valaki kitalált egy játékot.

Ne azért szervezzen valaki játékot mert hátha csurran cseppen neki 60ezer ft, hanem azért mert szereti ezt a hobbit és élvezi is amit csinál.
Aki csak a pénz miatt szervez játékot annak azt javaslom hogy mennyen el inkább dolgozni és ne éljen vissza az airsoft közösség játékszeretetével.

Akinek nem inge az ne vegye magára a fentieket!

Természetesen ahol nincs ingyen a pálya, és vannak pl. járművek, kaját adnak, BB-t kapunk (mert a játékmenet megkívánja) stb... ezekért a játékért szívesen kiadok több ezreket. Az az lássam hogy igen, ezért került ez a belépő 3000 ft-be.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 12:34 pm

Túl van ez tárgyalva már régen...

A játékszervezés egy szolgáltatás, amit vagy igénybe vesznek, vagy nem...

Én sem megyek be sírni a mozi igazgatóhoz, vagy a strand vezetőjéhez, hogy nemá! Aggyátokmáoccsóbbanajegyet!

Sőt a BB is pénzbe kerül. Meg a fegyver is. Meg a benzin is, meg a boszjegy...

Nem értem a problémát...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 12:14 pm

Nem mellesleg a játékköltségbe számítsuk bele a konstans idegbajt is,
a szervezőknek. Hihetetlen, miken képes kiakadni egy játékos a játék
során. Na ilyenkor megy belül a pumpesz :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 11:59 am

X+1-szer kimenni a terepre pályát rendezni, pontokat kijelölni.....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 11:52 am

Fogyó ezközök:

-Térképek, játékleírás (nyomtatás, fénymásolás)
-karszalagok
-medic szalagok
-kordonszalag

Apróságnak tűnhet, de ha valaki rendszeresen szervez játékot, annak előbb-utóbb előre köszönnek a fénymásolóban. :D

Én nem sok játokot szerveztem eddig, de elfogyott kb. 6 méter piros és 3-4 méter kék karszalag, medik szalagból pedig jóval több is. Egy nyomorult karabíner 2-300 Ft, és az ilyen kis apróságokból össze jöhet egy komolyabb összeg, ha rendszeresen szervez az ember.

Amúgy pedig az is teljesen hidegen hagy, ha a szervező keres egy kis pénzt a játékon, ha magas szinvonalú az esemény simán meg is érdemli!!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 10:38 am

Tyutyu írta:
Én sem szeretem ha fizetni kell egy játékért,de

1. A benzinem többe kerül
2. A szervező benzine is ugyanannyiba kerül
3. Költség neki a pálya,pia, kaja+bérlés/adás

Kihagytam valamit?

Esetleg segítők, járművek, eszközök, játékelemek, pirotechnika, ha van.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 8:55 am

Én sem szeretem ha fizetni kell egy játékért,de

1. A benzinem többe kerül
2. A szervező benzine is ugyanannyiba kerül
3. Költség neki a pálya,pia, kaja+bérlés/adás

Kihagytam valamit?

@Corel

Úgy van :D

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tyutyu kedd jún. 24, 2008 10:40 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 8:52 am

COLONEL REGIS írta:
Nem értem az ilyen miért nem megy lepkére vadászni. :nemtudom:

REGIS mester, tudod te, mennyibe kerül egy rendes lepkeháló? :P
meg aztán ott vannak a tárlók, tűk, filctollak és a papírcsíkok...
iszonyatos kiadás ám, azért jár inkább a MASz light low budget airsoftra... :D

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd jún. 24, 2008 7:34 am

papplovag írta:
üdvözlet mindenkinek! végre leérettségiztem, úgyhogy most jöhet az airsoft éjjel-nappal!!!
vagyis csak jöhetne... ha mostanság nem csak vagy nagyon drága, vagy csak meghívásos játékokat szerveznének... :cry:
én megértem, hogy a bunkókat és a csórókat ki akarjuk zárni, de így a kezdők (mondjuk, hogy nem bunkók) nem nagyon tudnak hol fejlődni...
:(

Érdemes megnézned pl a Sniper Valley-n is mennyi új reges, vagy 1-2 hsz-es ember lett meghívva. A 200 forintos beugrót nem is említem :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 23, 2008 8:00 pm

papplovag írta:
én megértem, hogy a bunkókat és a csórókat ki akarjuk zárni

Nos, én is megértem az elsőt.
A másodikhoz viszont lenne hozzáfűznivalóm.
Tessék belátni, hogy ez egy technikai "sport", és mint ilyen, bizonyos költségekkel jár. Tessék körülnézni a technikai sportok világában és tessék megnézni az árakat is. Lehet meglepődni.
Aki komolyan gondolja ezt az elfoglaltságot, az fog rá forrást találni, nem egy ilyen embert ismerek, és az a meglepő, hogy eggyik sem nyíg, hogy ilyen drága -olyan drága volt. Legfeljebb nincs ott minden játékon.
A játékszervezőktől pedig nem várom el, hogy puszira -köszire szervezzenek egy játékot, és még (a profibbak) ne is játszanak rajta... Igenis idő, és pénzbefektetés a játékszervezés (mondjuk inkább a nagyjátékokra vonatkozik ez, de azért a tingliken is van mit dolgozni), amit ELŐRE ki kell köhögni a szervezőknek, aztán vagy megtérül, vagy nem.
Ezt én értékelem azzal, hogy befizetem a díjat, tudva, hogy nem megvágni akar vele, de azért neki se legyen bukó.
Ha ez nem tetszik, lehet menni péjntbólozni, ahol valóban jól lehúznek...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 23, 2008 6:10 pm

papplovag írta:
... ha mostanság nem csak vagy nagyon drága, vagy csak meghívásos játékokat szerveznének...

Bizonyára elkerülte a figyelmedet, de van 3 kimondottan kezdőknek szervezett gyakorló játék is, illetve 2 már le is ment, szóval a fenti megállapítás több sebből is vérzik!!!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 23, 2008 5:13 pm

Cyrus írta:
papplovag írta:
hogy a bunkókat és a csórókat ki akarjuk zárni

Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot

Fel a fejjel!

tudom én azt... csak kínomban írtam hülyeséget... amúgy, ha valaki akar airszoft-pályát... 2014-ben indulok az őrbottyáni polgármester-választáson és amint megszavaznak, az egész falut non-stop airtsoft-pályának nyilvánítom... szóval mindenki költözzön le ide és szavazzon rám!

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. jún. 22, 2008 11:29 am

papplovag írta:
hogy a bunkókat és a csórókat ki akarjuk zárni

Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot, be lehet jutni egy meghívásos játékra is, csak írnod kell a szervezőknek, és ha van hely, játszhatsz!
A bunkók kizárása egy dolog, de ez nem a gazdagok sportja, nehogy ebben a hitben legyél!
A legtöbb helyen, játékon a reg díj legnagyobb részét a pálya bérleti díj teszi ki!
De a pénz értéke relatív, mondjuk egy fizetős játék belekerül általában 500-2000 Ft-ba!
Annyi, mint egy mozi jegy, vagy egy Meki a csajoddal, vagy pár gombóc fagyi!

Fel a fejjel!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 22, 2008 11:26 am

ne aggódj lesz bőven nyílt 500 pénz körüli játék is, mindig a nagyobb szervezések vannak előre kiírva pont azért hogy az emberek tudjanak rá készülni, szal türelem és nézegetni kell a szervezés topic-ot.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 22, 2008 11:16 am

üdvözlet mindenkinek! végre leérettségiztem, úgyhogy most jöhet az airsoft éjjel-nappal!!!
vagyis csak jöhetne... ha mostanság nem csak vagy nagyon drága, vagy csak meghívásos játékokat szerveznének... :cry:
én megértem, hogy a bunkókat és a csórókat ki akarjuk zárni, de így a kezdők (mondjuk, hogy nem bunkók) nem nagyon tudnak hol fejlődni...
:(

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra