SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szomb. szept. 22, 2018 9:27 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Játék költségekről
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 16, 2018 5:08 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Szolgáltató szempontjából kész szívás ez az egész cafetéria téma...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 15, 2018 6:33 pm

vargai írta:
Itt tök jól le van írva, hogy a szabadidő erzsébet utalvány mire használható
Nem. A Széchenyi Pihenő Kártya van leírva.

vargai írta:
Ahogy olvastam, szerintem simán fel lehet használni airsoftra, szóval részemről játékra fel! :rolleyes:
Szerinted van olyan játékszervező, aki elfogadja?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 06, 2018 1:59 pm

Sziasztok! :)

Itt tök jól le van írva, hogy a szabadidő erzsébet utalvány mire használható:
https://www.danubiushotels.com/hu/magazin/szep-kartya-kisokos-2018

Remélem segít valakinek! :)

Ahogy olvastam, szerintem simán fel lehet használni airsoftra, szóval részemről játékra fel! :rolleyes:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 30, 2013 7:20 pm

Ez így már egész használhatónak tűnik:
"új termék a Szabadidő Erzsébet-utalvány, amely sporteseményre és kulturális szolgáltatás igénybevételére szóló belépőjegy, bérlet vásárlására, illetve könyvtári beiratkozási díj térítésére használható.

Bevezetik továbbá az Ajándék Erzsébet-utalványt, amely a szerződött szolgáltatóknál műszaki cikk, lakberendezés, könyv, ruházat, vegyi áru, szépségápolás, papír-írószer, egészségmegőrzés, szabadidős tevékenység, sportfelszerelés, játék, utazás termékkörökbe tartozó termékek és szolgáltatások vásárlására használható fel Magyarország területén."

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 30, 2013 4:54 pm

Olvass vissza
a jateg koltsegeihez lehet kapcsolodik hogy milyen kedvezmenyek
lehetnek mint peldaul itt a forumon is van olyan aki
ad diakkedvezmenyt

igaz ha csak olyan emberek erszoftoznanak
akinek nemszamit a penz akkor folosleges ezt kitargyalni

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 30, 2013 4:25 pm

...és ennek mi köze van a topikhoz?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 30, 2013 2:47 pm

Ilyenről nagyon nem is hallottam...étkezési utalvány, Erzsébet utalvány, SzÉP-kártya van nálunk... :roll:
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 30, 2013 2:11 pm

és mi a helyzet a kultura utalvánnyal az is kb ilyen lehet :?:

mondjuk inkább fizetnék egy 2000 forintos játékra mondjuk 2200 erzsébetet
mert ugyis csak ajándék :))
tehát akkor nem érdelelne a 10 % plusz

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 30, 2013 11:16 am

@macko: megkérdeztem az igazgatót, úgy néz ki az üdülési csekk már nem él, de az Erzsébet-utalványt lehet ilyenre használni, ha van aki elfogadja.
A kellemetlen a dologban, hogy az elfogadó akinek odaadod az utalványt hat százalékkal kevesebbet kap vissza a központtól.
Ilyenkor jön a trükközés: nem kell a központ felé leadni, hanem tovább kell forgatni az elfogadónak ételre vagy béren kívüli juttatásra.
De úgy látom, hogy több a nyűg vele, mint a haszon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 9:07 pm

Félreértettél...nem tőled vonnak le kezelési költséget (vagy mit), hanem attól aki elfogadja, és a központ felé számol el vele.

Tehát mondjuk fizettél 2000HUF-ot utalványban, de az elfogadó a központtól mondjuk "csak" 1900HUF-ot kap.
Ezért van az, hogy pár kis boltos az étkezési utalványokkal úgy manőverezik, hogy ugyan elfogadja, de az eladók nem érvényesítik az aláírásukkal (mint pl. a Tesco-ban), hanem csak simán félreteszik...a bolt üzemeltetője meg ezekkel fizeti ki az alkalmazottakat. Így pénzben végül is nem bukik...

Fizet az aki adja a dolgozónak, és az is, aki elfogadja...nem véletlen, hogy az állam kitúrta a francia cégeket, és létrejött az Erzsébet-rendszer. :roll:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 8:14 pm

Hat az erzsebet utalvanybol nem vonnak semit
csak ugye "elmeletileg" nem adnak visza belole

mar tobb mint egy eve kapok fizu melle :)

de nem pont az erzsebetre gondolnak

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 7:33 pm

A szar a dologban, hogy a szolgáltató (tök mindegy mit szolgáltat) pl. az üdülési csekkből, étkezési utalványból anno nem annyit kapott meg, mint ami a névértéke volt, mert leszedtek emlékeim szerint 5-10% kezelési költséget a fő beváltóhelynél...
Emiatt pl. annál a családi étteremnél ahová elmentünk leenni az üdülésit, inkább adtam 25% borravalót...így nem lett a vacsink ráfizetéses a Mamának... :shock:

A mostani Erzsébet utalványnál nem tudom miként működik ez, de holnap rákérdezek két igazgatónál is...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 7:04 pm

csak azért kérdezem mert pl én is legalább 70-90 ezret kapok per év amit szives költenék ilyenre :)

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 6:56 pm

Biztos kivitelezhető vmilyen módon, kérdés, hogy megéri -e a cécót a szervezőknek...
(Tuti megbonyolítaná a dolgokat)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 6:50 pm

egy kicsit más kérdés
de a témába csatlakozik :)

beszélgettünk egy haverral hogy ugye a cégeknél lehet mindenféle "kafetéria" lehetőséget
kapni és ha már lehet és el is lehet "költeni" szabadidő "tevékenységre"

ezt nem lehetne mondjuk airsoft játékra költeni ha már ugyis mindenki hivatalosan csinálja
céggel a háta mögött mert ugye vannak akik tudnak diákkedvezményt adni
akkor ez irányba is el lehetne menni

vagy ez nem kivitelezhető :?:
mert azért lehet sok ember költené ilyen formában az utalványát :))

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 4:53 pm

tomeKK írta:
...pólós megjegyzéséhez hozzá kell tennem, hogy azt mi minden alkalommal külön előrendelhető formában csináltatjuk...

Ez dobja magát, és a kiírásból egyértelműen ki is tűnik, de az is plusz költség, illetve, ha a helyszínen megvehető cuccok mennyiségéről beszélünk...az is előre befektetés...ezen a szinten, pláne a nemzetközi résztvevőket nézve, már elég komoly az anyagi kockázat...én erre céloztam.

Egyébként az a jó módszer amit már pár éve bevezettetek: előre utalni a pénzt...de ettől függetlenül komoly a kockázat, és kell a céges/egyesületi háttér.

Aki pedig nem nyúl bele a szervezés módszerébe (létszámtól függetlenül), az nem tudja elképzelni, hogy mennyi minden kell, ha minél legálisabb játékot szeretne valaki szervezni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 4:11 pm

Hát Vitya és érszoftot megunt játékszervezőkre spec nem vágyom, de a többivel maximálisan egyet értek. :D Aki belefáradt az inkább ne szervezzen ;)

Valóban kell, hogy némi plusz bejöjjön a játékokból, hisz különben nem lenne miből karban tartani/megvásárolni a kellékeket, nem lenne miből pótolni az esetleges baszokelmenni játékosok okozta hiányt, életben kell tartani a céget/egyesületet, fizetni kell a könyvelőt, és igenis kell hogy megmaradjon a motiváció (az hogy utóbbit a pénztől, vagy a vállveregetéstől/elismeréstől várja a szervező, az az ő magán ügye)

Az kb senkinek sem tűnik fel ha minden rendben megy, de pl azt azért érdemes tudni, hogy nem véletlenül nem maradt el játékunk. Nem véletlenül szervezünk le eleve nullásnak, vagy mínuszosnak ígérkező játékot. Le is mondhatnánk, ha nem éri meg anyagilag, ahhoz sem lenne sok köze a nagyérdeműnek, de a rendezvény elhalasztása nagy presztizsveszteséggel járna és azokkal pláne nem akarunk kitolni, akik normálisan készültek rá. Ez is csak egy dolog a sok közül viszont a mínusz az mínusz és most pl legutóbb a checkmate2 játékunkon elég komoly deficitet sikerült összehozni. A tartaléknak/profitnak bekalkulált 100-150k elment útjavításra + egyéb nem várt költségekre. Ebbe játékosi oldalról semmi extra nincs, hisz én is elvárom, hogy be tudjak menni autóval a parkolóig, mégis elég komoly lóvéba került és magán a játék színvonalán semmit sem emelt. Nagyon sok ilyen és ehhez hasonló dolog van amit külső szemmel nem látnak át a játékosok...

Van sok szervező, akik komoly játékokat szerveznek minimál pénzből sok-sok barát segítségével, akik adják a kellékeket, melójukat, szabadidejüket. Ez becsülendő és szép dolog és mivel sok jó arc szokott az ilyen rendezvényeken összegyűlni, még jól is szoktak sikerülni. Ehhez viszont nem lehet viszonyítani hosszútávon. Amíg évente 1-2 100fő körüli játékot szerveztünk Miskolc környékén, eszünkbe sem jutott hogy kivegyük a benzin+teló+egyéb költségeket. Ment minden be az egyesületi kasszába és lett belőle sok álcaháló/aknavető imitáció/ katonai sátor, stb. De mióta havi szinten járjuk az országot mikrobusz+utánfutónyi kellékkel 14 literes fogyasztással, több autóval, már hülye lennék lelkesedésből saját költségen leutazni dunántúlra :D Ez nem nagy titok :D - és az sem nagy, hogy szerintem sok más szervező is így van ezzel. Minden szervező el tudja dönteni hogy a játékára fordított erőfeszítések, anyagi és szellemi ráfordítások hogy érik meg neki személy szerint. Kér amennyit kér, az érszoftos meg kipróbálja oszt' ha nem tetszik megy máshova... Az ABC -ben sem kérem számon az eladótól, hogy mér ennyi a kenyér. Mocskos sok mindentől függ, de a vége úgyis az, hogy megveszed, vagy keresel egy másik boltot ahol olcsóbb, vagy finomabb...

Interpol korábban írt pólós megjegyzéséhez hozzá kell tennem, hogy azt mi minden alkalommal külön előrendelhető formában csináltatjuk, nem kalkuláljuk bele a játék beugrójába hisz nem akarjuk mindenkire ráerőltetni a pólóvásárlást.

Nem igazán látom értelmét ettől jobban bele menni a témába, mert akit nem érint személyesen az vagy eddig sem problémázott, vagy úgysem hiszi el amit írok és ugat tovább :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 3:32 pm

sok jogom nincs belevau-vau-ni, de azért, így rövid is leszek :D

Előttem a nálam nagyobb tudásúak már megmondták, lábbal kell szavazni, Ez a rövid kijelentés tetszik. Ez nálam mit is jelent:
Szerintem ez egy szolgáltatás (már a játékszervezés), és mint minden szolgáltatást én magam értékelem. Ha egyszer megveszem, és tetszik, és ár/érték arányban megfelel nekem, akkor ezt a szolgáltatást tovább is vásárolom. Ha emelkedik az ára, akkor újra eldöntöm, hogy kell-e az nekem.

Én örülnék, ha a jó, általam folyamatosan vásárolt szolgáltatást készítő játékszervezőknél haszon realizálódna. Mivel ebben az esetben talán tovább szolgáltatnak, még talán akkor is, ha már megunják az airsoft-ot... Ha valaki folyamatos mínuszban van, azt egy ideig lehet elhivatottsággal, a téma iránti rajongással (stb) ellentételezni, de nem örökké.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 3:31 pm

SAW írta:
...amikor játékot szervezni, illetve játékon részt venni még nem láttalak 4+...

Baromi egyszerű: szar játékot nem akarok csinálni, már pedig a rendelkezésre álló eszközökkel nagy létszámú, normális játékot szervezni nem tudok. Azért pedig felesleges dolgozni, hogy a hozzád hasonlók (bár kevés van az országban) rögtön hányni kezdjenek, ahogy azt a 6mm-en is tetted 2 éve... :roll:

Nem láttál játékon? Szuper! Akkor jól csináltam az álcázást... :)) Vagy az alteregómtól kérdezted merre van a kuka... :)) Vagy csak szimplán nem oda jársz, ahova mi... :idea:

@Gabona: A kérés arra vonatkozott, hogy a költség miként alakul. Ezt nem lehet 3 karakterrel (értsd: SKH) leírni.
A költséghez az én gondolatom szerint hozzátartozik az is, hogy az illető mennyit dolgozik bele, mennyit nem pihen, vagy mennyit idegeskedik. Ez pedig nem mérhető számokkal, csak ha valakinek elmagyarázod, hogy mi van a háttérben. Ha pedig valaki nem magyaráz, akkor ne csodálkozzunk, hogy hülyeségeken kombinálnak.

Egyébként úgy gondolom, hogy az első ideírt posztom semmi sértőt nem tartalmazott...hosszúnak hosszú...de legalább értelmezhető.

De ha nagyon szőrözni akarunk, akkor megkérdezhetnénk, hogy az 500HUF-os személyenkénti X pálya bérlete során miért kér valaki a játékára 1500HUF-ot... :roll:

És itt jön be Csokáv véleménye: lábbal kell szavazni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 3:19 pm

spéci írta:
Én csak megemlítettem hogy 3-4K húzós tomekk meg letámadott. Mert valamiért biztos magára vette.

Hajrá, van más sokkal fosadékabb játék ugyanennyiért.

spéci írta:
Nem mindenki keres 300.000K nettót. 100k-ból igenis húzós 4K + benzin + bb még ha havi 1x is.

300.000*1.000? még szép, a Csányinak nincs ennyi gempája :)) . Képzeld, ha nem mész el minden ordas barom játékra, hetente mondjuk 2k+benzin+bb+akármi invesztálásával, akkor marad pénz az igényes szervezésekre. 2348975293 alkalommal el lett mondva, hogy a játékos a lábával szavaz.

spéci írta:
Ezt tényleg csak zárójelben: a hosszú majd én elmagyarázom inkább magyarázkodásnak jön le. -Nem egyszerűbb lett volna ha : igen a végén marad is zsebben valami és ?
Az hogy ajtó javítok meg papír, ceruza kötegelő stb nemmáá jó hogy nem + 4 szál cigi mert aznap idegesebb vagy és többet szívól :))

Ha marad, az a baj, ha nem marad az a baj, mindenbe csak beleokoskodni tudnak a mélyentisztelt userek...

(szerk: írtam még bele)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 3:12 pm

egyetértek veled, a bullshitet én sem szeretem, és őszintén szólva interpol szerintem is feleslegesen hosszú postokat ír - mondjuk épp ezért el sem olvasom őket figyelmesen - csak én nem tartom helyénvaló dolognak, hogy ezen egyetlen információt megosszam ország-világgal egy postban, mert:

1. egyáltalán nem biztos, hogy amiket én mondok máskor, az valakinek nem bullshit
2. nem találtam még fel az öntisztítós sétálómagnót, ergo ki vagyok én, hogy egyértelmű kinyilatkoztatásokat tegyek másokról, vagy mások állításairól? véleményem van, de ahogy mindenki egyetlen Fiala Jánosa már rég megmondta, a tévedés kockázatával fogalmazok meg véleményt.
3. egy téma megvitatásakor az az információ, hogy szerintem bullshit amit a másik mond nem viszi előrébb a vitát. nincs process, nincs eredmény, csak egy leágazás a témáról, ami csak eltereli a figyelmet arról, amiről beszélni szeretnénk. nem jutunk előrébb, csak annyit tudunk meg, hogy interpol szerinted túl sokat ír és nincs benne érdemi mondanivaló. oké, ezt értem, de ennek semmi köze a játékköltségek alakulásához. érted mire gondolok nem?

na elzártam a hiszticsapot, mert én sem vagyok mindenttudó, hogy kinyilatkoztatásokkal megmondjam, hogy másoknak mit kéne csinálni, vagy épp mit csinálnak rosszul. egyszerűen túlcsordult a processzor...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 3:02 pm

@Gabona:

A Trashernél köcsögebb stílustól olyan messze volt az első posztom, mint ide a Hold.

Van érdemi mondanivalóm, a kedvedért le is írom. Attól hogy valaki 4x Háború és béke mennyiséget idegépelt már, attól még mondhat részben/egészében légből kapott, blőd, témaidegen hülyeségeket. Megint. És itt is.

Semmi problémám a konstruktív, toleráns stílussal, de azért legyen már az a "bullshit/stupidity level" ahol GTFO van. :axe:

Pl pont leszarom hogy Interpolék mennyit keresnek. Mi köze az airsoft játékszervezéshez? Az se érdekel, hogy a PTE mit csinál, mit nem. :axe:

Win-win: olvasd el a reakcióját, az enyémet, aztán gondold újra ki trollkodik és ki nem. :wink:

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 2:35 pm

nem emlékszem mikor kommenteltem játékszervezési topikon kívül ezen a személyeskedő suttyókkal és arctalanul hulkhogenes klaviatúraharcosokkal tűzdelt szánalmas fórumon, de most megteszem.

@speci:

Csokáv leírta, lábbal kell szavazni. ha nincs rá pénzed, akkor simán csak ne menj el, és téged sem fog zavarni a 4ezres beugró és a szervezőt sem fogja zavarni, hogy miért kell neki magyarázni valamit, amit ha az ember kicsit is végiggondol, vagy utánanéz akkor tudja, hogy miért van.

@saw:

mi a jóúristenért kellett ezt ideírd? nem bírtad ki, hogy ne nyomjál be valami senkiházi dumát? most halálosan komolyan kérdezem, ennek mi értelme volt? most akkor jobb? vagy lebuktattad interpolt és akkor most az egész világ tudja, hogy nem jár olyan játékokra, amire szerinted kellene? és ez jelent akkor most valamit? te volál minden játékon, ami számít? vagy kormányhatározat szerint te határozod meg az értelmes játékokat?

most komolyan, nem értelek ember, minek dumálsz bele valamibe úgy, hogy ordít róla, hogy semmi érdemi mondanivalód nincs, csak szeretnél még Trashernél is köcsögebb stílusban írni valamit.

érthetetlen vagy nekem, személyesen teljesen korrekt embernek tűntél, itt a fórumon meg trollfőtitkár vagy... ha nem tetszik amit interpol ír, akkor vagy normális stílusban írj, vagy csak simán ne írj semmit! akkor nekünk nem kell a trollkodásod elolvasni, interpol nem fog 4 oldalban válaszolni, és te is nyugodtabb leszel, nem látod, hogy ez mindenkinek win-win szituáció lenne?

Csokáv az egyetlen normális ember ezen az egész szemétdombon, érdekes módon tud normálisan, sértegetés nélkül megfogalmazni véleményt. nyugodtan követhetnétek a példáját, úgy is lehet vitatkozni, érveket ütköztetni, érdekeket feszíteni, hogy nem az orrodat túrod és a másik mellszőrzetét fikázod vele.

lehidalok, ennyi retardáltat egy helyre hogy a jó égbe tudott összefújni a szél...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabonacorp hétf. ápr. 29, 2013 2:46 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 2:35 pm

Abban mi a személyeskedés, hogy megkérdőjelezem az állításaidat és azok hitelességét, amikor a saját, nem túl bonyolult számítás példádat sem tudod kiszámítani rendesen, illetve nem tartom hitelesnek az idetett, alapvetően saját mellveregető kisregényeket, amikor játékot szervezni, illetve játékon részt venni még nem láttalak 4+ év alatt, az említett eseten kívül?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 2:12 pm

Kiscsillag...mire is számíthattam Tőled, aki Kunmadarason a jelölt szemétlerakótól 3 méterre nem találta a kukát (a kijáratnál), és tőlünk kérdezte meg... :twisted:

Köszi a matematikai javítást, biztosan hasznos volt, és enélkül nem lettünk volna meg. Értelmezd az "~" jelet...11eHUF különbség, miközben 750e-1m összegekről beszélgetünk...szánalmas kisfiam :roll:

Ha személyeskedésen kívül mást nem tudsz...akkor tedd meg légyszi, hogy hanyagolsz, mert hülyéből így is van elég körülöttem...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 1:49 pm

Neked is szólhat, mert megint megy a nagy karakterfosás, és az elmúlt években a failsimes gyökérkedést leszámítva egy játékon sem láttalak. :|

Amúgy meg:
30x1300 = 39000. Nem 50.000.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 1:38 pm

spéci írta:
Az hogy ajtó javítok meg papír, ceruza kötegelő stb nemmáá

Figyi...a PTE-n 15 éve vagyok sportvezető, az utóbbi 4 éveben (már emlékszem pontosan) van az egyetemi airsoft.
Nincs ezzel kapcsolatban költségtérítés...írásbeli tesztet írnak a hallgatók, amit meg kell őrizni X ideig, mert egyetemi oktatásnak számít (tekintve, hogy az indexbe kreditpontot kapnak, vagy a kötelező testnevelést teljesítik).
Reggel elmegyek munkába, este hatkor végzek, és 1900-kor írásbelit írnak...mire végeznek, és hazaérek...van 2100 is...nem sírás...csak meg kell érteni, hogy ez ha ingyé is csinálja az ember kivesz belőle...utána javítsd ki felelősséggel, mert ha tévedsz, a hallgatónak bukhat párezres az ösztöndíjából, és vidd fel az amúgy szarul megtervezett ETR rendszerbe.

Szerezz papírt, nyomtass, igényelj tantermet, tartsd a kapcsolatot a hallgatóval, telefonálgass jobbra-balra. Nekem ez belefér, mert meg tudom oldani, általában a szorgalmi időszak első 1,5 hónapja a húzós...kibírható. Nem könnyű, de kibírható.

Ellenben TomeKK-ék havi 1x-es ilyen rendezésével...ez kicsit embert próbáló. Biztosan van valami "szervezési-sablon" ami könnyíti a szervezést...de basszus...itt milliókról van szó a háttérben (óvatos számolás szerint is)...és ha ezek után oda beesik a NAV, és egy nyomoronc nyugta nem stimmel...már megy a bírság.

Anno szerveztem 1db pécsi IDPA-versenyt. Egyetemi keretek között...besétáltam a dékániba, hogy kellene nekem mindössze 35eHUF, hogy vehessek saját mérőórát...Igéretet kaptam, pénzt nem.
Viszonyításképp: a PTE-ÁOK éves költségvetése: ~1,500M HUF, a HÖK-é ~400m HUF.
Végül a sportigazgatóság segített ~30eHUF-al, amiből szállást fizettem a bíróknak, okleveleket, és egyedi érmeket (összesen 9db-ot emlékeim szerint) készítettem.

Ergo vagy dründolsz magadnak, és boldogulsz ahogy tudsz, vagy nem jutsz semmire.
Persze a pozitív megítélés pillanatában már kiáll a teljes PTE, hogy milyen rendezvény volt...

De mondhatnám a VK/VB/EB/EK/OB-győztes küzdősportos versenyzőnket...évek óta hajtok neki valami kis pénzt, hogy a saját költségeit tudjuk csökkenteni...sikertelenül.
Ronin írta:
Valószínű Te sok nívós,járművekkel tarkított,nagy játékon vettél részt....

Gondolom ez Spécinek szólt... :roll:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 1:26 pm

Valószínű Te sok nívós,járművekkel tarkított,nagy játékon vettél részt....
Ha neked sok ez az összeg,nem kell eljönni...
Ez ilyen rohadt egyszerű.
A játekosok legtöbbje megérkezik a játék reggelén és a lefújást követően már haza is húzott.
Nem megy hamarabb pályát építeni,nem marad ott elpakolni,alapból jem lát bele a szervezésbe.
De a szervezők nem is a pénzre mennek,mert ha pozítiv mérlegre törekedne akkor 10rúgó lenne a beugró.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 1:22 pm

Nézd...nekem FBŐ-ként állami szektorban 9xeHUF a havi fizetésem. Az asszony kutatóorvos, PhD-vel, egyetemi oktatóként, vizsgáztatóként kap ~13xeHUF-ot, és heti 60 órát dolgozik. Persze a túlórát nem fizeti ki az egyetem, mert nem rendelik el írásban, de fizikailag a munkát az oktatást nem is lehet napi 8 órában elvégezni. Otthon TDK konferenciára előadásokat bírál, diplomamunkát, cikkeket ellenőriz, PhD védésekre készül bírálóként, pályázatot irányít (4 éves pályázat persze nem fizetik a túlórát)...

Nos mi kb. 220eHUF-ból vagyunk el. Ebből hitelezünk meg mindent, amit utána szétdobunk, és anyagköltségen fizet mindenki.

Marad-e plusz? Elképzelhető. De mi szigorúan nyilvántartjuk, és naprakészen el is számolunk vele.
A plusz cumók (lőlaptartó állványzat, EÜ felszerelés, stb.) fel lesznek használva más rendezvényeken.

De pl. ha szeretnék a snipereknek egy normálisan használható, nem airsoftos térképet adni, akkor 1300HUF egy térkép...másolni meg ugyebár szerzői jogsértés...

Nem érdekel, hogy kinek mekkora plusz marad a zsebében, mert bizonyos szint felett igenis megdolgoznak érte. Nekem ez a hobbim, addig csinálom amíg örömöm van benne.

De példaként említem Becz Laci utolsó 2 napos szervezését, amin saját pénzen bukott 60eHUF-ot...(nem jöttek el az emberek vasárnap reggel, az ott lévő emberek egy része pedig hazament, és visszakérte a befizetett pénzt a másnapi program meghiúsulása miatt, persze előtte megették a reggeli, és felmarták a csokit...Aki magára ismer...jól teszi) :evil:

TomeKK-ék is írták, hogy mennyiszer vannak olyanok, akik büdös szó nélkül távol maradnak, és borul a költségterv.
Gondolom senki sem örülne egy olyan rendszernek, hogy elmégy egy játékra, és a végén derül ki, hogy 1500HUF-al többet kéne fizetni, mert 20 ember nem jött el...
Ha meg nem szeretnél ilyen rendszert, akkor el kell fogadni, hogy a szervező igyekszik csökkenteni a veszteség esélyét...

Nem tudom TomeKK-ék mennyiért csináltatják a rendezvényekre az "emlék pólókat", de ha abból indulok ki, hogy jó minőségű pólóra a mi csapatpólónk 1300HUF körül van...számoljuk ki, hogy egy 300 fős rendezvényen ez milyen előlegezést jelent...és ha 30 ember nem megy el...máris van ~50eHUF veszteség...csak a pólón...

Sokszor megy ez a csontrágcsálás...feleslegesen.

Én speicel az új divaton mosolygok, amikor egy egyesület úgy szervez, hogy adományként kéri a belépőt...pedig az adományként kapott összeget is könyvelni kell, tehát láthatónak kell lennie...ugyan még nem látok bele egy egyesületi számvitelbe, de szerintem minden bejövő összeget könyvelni kell, és bizonylatot adni az átvételről...legfeljebb nem kell erről adót fizetni...ha majd szükségem lesz a pontos ismeretére, akkor beseggelem a szabályát...ez csak tipp...de feltételezi a kanyargós könyvelést...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 1:10 pm

spéci írta:
...

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 1:02 pm

Én csak megemlítettem hogy 3-4K húzós tomekk meg letámadott. Mert valamiért biztos magára vette.

Nem mindenki keres 300.000K nettót. 100k-ból igenis húzós 4K + benzin + bb még ha havi 1x is.

Ezt tényleg csak zárójelben: a hosszú majd én elmagyarázom inkább magyarázkodásnak jön le. -Nem egyszerűbb lett volna ha : igen a végén marad is zsebben valami és ?
Az hogy ajtó javítok meg papír, ceruza kötegelő stb nemmáá jó hogy nem + 4 szál cigi mert aznap idegesebb vagy és többet szívól :))

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 12:58 pm

Csak egy konkrét példa arra, hogy egy 1/20 létszámú (TomeKK féle létszámhoz viszonyítva), 2 napos, saját rendezvény, vagy az egyetemi oktatás keretében leszervezett programok mivel járnak (nem sírásként):

Elsőként szeretném leszögezni, hogy sokakkal ellentétben baromi mázlistának érzem magam, hogy ennyire sok támogatást kapok a helyi szervezetektől, intézményektől:

1. időpontok egyeztetése a külsős cégek vezetőivel,
2. mindenhová személyesen megyek ki, mert szeretem a személyes kapcsolatok varázsát,
3. engedélyek, szerződések megírása, nyomtatása,
4. a helyi rendőrséggel való egyeztetés,
5. csapattársak koordinálása,
7. ha ilyen igény merül fel, akkor az étkezés leszervezése,
8. ha szükséges az egyetemi vezetéssel való megbeszélések,
9. a területek biztonsági szolgálatával való egyeztetés,
10. a hallgatók apró-cseprő ügyeinek intézése
11. az egyetemi szabályoknak, és az oktatásnak megfelelés.

Számszerűsítsünk:
1. email: free, telefon: 2-4perc alkalmanként,

2. alkalmanként 30-50km/megbeszélés,

3. otthon saját költségre,

4. alkalmanként 50km, 2 perc telefon, nyomtatás,

5. fórumon keresztül: free, de rohadt lassú. (de pl. nemrég beszéltem két csapattárssal mobilon, összesen 60 percet egyesületi ügyben).

7. az utolsó esetnél 14 emberre levetítve 15eHUF volt (40dkg sült tarja, kenyér, savanyúság, 1,5 liter üdítő / fő....néha süti is).

8. oktatástechnikai vezetőhöz, sportigazgatóhoz, egyetemi sportkör vezetéséhez, egyetemi egyesületi vezetőséghez, a biztonsági szolgálathoz, adott esetben a dékánhoz séta.

9. minden egyetemi sportfoglalkozás előtt telefonálás a területre: 2perc,

10. hallgatók emailt küldenek, mert a kiküldött emailt, a weboldalt nem képesek értelmezni...extrém esetben 2200-kor felhív otthon.

11. figyelni kell a egyetemi biztonsági előírásokat, az adminisztrációt, a vagyonvédelmi előírásokat az egyetemi épületen belül, és a játéktéren is. Figyelni kell a vizsgáztatás tisztaságára (pl. pár karon a hallgatok szeretik megerőszakolni a szabályokat, és ha nincs leírva, akkor megpróbálják megfúrni, szerencsére más oktatásnál fordult elő, nem nálam).

Ez csak a mostani Sniper tábor, és a hallgatói airsoft szervezés feladatai...el lehet viselni, de néha sok. A vállveregetésen kívül, és a csapattársak örömén kívül más nem jár érte.
De, hogy konkrét is legyek: a mostani sniper tábor bevételét új célfelületek, lőlaptartó állványzat készítésére, lőlapok vételére, festék vásárlásra, jelzőbotok vételére, vizes ballonok vételére, kiegészítő egészségügyi felszerelés vételére fogjuk fordítani. Megtippelem, hogy elég sem lesz a bevétel erre...

Most, hogy 10 sniper jelölt volt, és nagy eséllyel ugyanennyien ismét jönnek, majd az ezt követő szimulációra is (ahol már eleve 10+ km-ről indulnak a bevetési helyszínre, ahová párosával kell majd elfuvaroznom őket)...most igazán éreztem, hogy mennyire jól kell koordinálni, hogy pozitív legyen a visszajelzés, és nekik csak a felkészüléssel, tanulással, gyakorlással kelljen törődniük.

Itt jegyzem meg, hogy kurva nehezen, vagy egyáltalán nem sikerülne ilyen jól mindezt kivitelezni, ha a rendezvény során a csapattársak nem segítenének ingyen és bérmentve, egy csepp sírás nélkül:
- célfelület mozgatása,
- vízszerzés,
- biztonsági járőrözés a terület körzetében,
- önként vállalt autózás saját zsebből,
és egyéb feladatban.

Szóval kell hozzá pénz, és segítség a csapattársaktól. De minél nagyobb a létszám, szerintem hatványozottan emelkedik a teher.
Sokan gondolják azt, hogy ezt ők is meg tudják tenni...ez nem olyan egyszerű, hogy kimentek a területre, elmesélsz egy elképzelt sztorit, és akkor mehet a locsolás, mert akkor semmivel nem lesz másabb, mint egy tingli-tangli.
Járművek, eszközök, esetleg füst/pirotechnika, X létszám felett kötelező orvosi felügyelet, urambocsá X létszám felett ÁNTSZ engedély...

Hajrá Uraim! Tessék csinálni másnak is egy 150+ fős játékot önköltségen úgy, hogy utána elvárják, hogy már minden szerevezésed ilyen legyen, vagy jobb...és ha kicsit is hibázol, akkor rögtön jön a mutogatás...

Én speciel ezt nem csinálnám...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 12:48 pm

Csokávval nagyjából egyet is értek, van olyan szervező aki az "orosz tankos" játékot kihozza pár ezresből és egész nap mennek a benzinzabáló dögök, más meg karszalagos "rohanjatokegymásnakháromszor" játékot tart egy ezressel drágábban és utána még sír is, hogy mennyire nem éri meg.... ez a csúnya.

Nav meg menjen is és verje el azt aki a közösből merít, ez a dolguk. (ha már innen indultunk)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 12:14 pm

Valóban érzékenyen érint a téma, mert sok felől hallunk vissza töménytelen ostobaságot felnőtt emberektől...

Esetünkben teljesen mindegy milyen játékról van szó. Rendnek kell lennie. A NAV nem szarral gurít és egy esetleges büntetést biztos hogy nem lehet kihozni egy játék bevételéből. Ostobaság ilyet feltételezni és még nagyobb hülyeség leírni mindenféle konkrét háttérinfó nélkül.

Ahhoz hogy rend legyen fenn kell tartani egy egyesületet, vagy céget ami szintén költségekkel jár. Nincs mese... Lóvéba kerül az is, ha nem akarod elhalasztani a játékodat, annak ellenére hogy téged is be akartak rántani melózni. Költségkiesés lehet az is ha a segítőknek viszont segítesz hétköznap/hétvégén ahelyett hogy dolgoznál és pénzt keresnél, vagy pihennél a családoddal. Pénz az orvosi felügyelet, az elhasznált gyógyszerek és kötszerek pótlása, Pénz a belőtt kijelzőjű kronó, pénz a pálya melletti raktár ajtaját megjavítani, ha egy-két ork berúgja viccből. Pénzbe kerül a pályadíj, aa pályák bejárása, a térképrajzolásokkal eltöltött idő, stb... Millió olyan teendővel, melóval és lemondással jár a játékszervezés amiről fogalma sincs a játékosok legnagyobb részének. Ez persze nem azt jelenti, hogy sajnálni kell a szervezőket, csak meg kellene próbálni néha a saját orrunknál távolabbra nézni/látni!

Az, hogy ezeket (és még kismillió egyéb dolgot) melyik szervező milyen áron oldja meg és hogy mindezekért mennyit kér el az az ő privát dolga. Van aki megelégszik egy vállveregetéssel és azzal, ha már nem, vagy csak kicsit bukik rajta és van olyan is, aki ebből él. Nincs ezen mit pörögni.

Csokáv írta:
Lábbal kell szavazni, na.

+1

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2013 11:52 am

Fogalmam sincs egy játék megszervezése mi munkába kerül, de van tapasztalatom egyéb rendezvények, programok szervezésében és mondhatom a pénz - főleg ilyen pár ezer forintos szinten - sehol nem fedezi a szervezők munkáját és kiadásait. Én maximálisan tisztelettel nézek a játékszervezőkre és a magam részéről mindig igyekszem a szervezőket segíteni valami plusz dologgal.
Számonkérni a pénz mennyiségét ... :evil:

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra