SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 12:26 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 82 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Kell e versenyszerű Airsoft
Igen, ez minden vágyam. Megméretettni 21%  21%  [ 61 ]
Nem, Mert fölöslegesnek tartom. 79%  79%  [ 234 ]
Szavazatok száma : 295
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 4:05 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Lol :)

Az érveket sokan leírták nár előttem ... elképzelem magam 20 év múlva ahogy Irinkával a kezemben, Adios lila versenydresszben csapatok ... hetente 3 edzés, 1 nap tárazás, 3-ik nap céllövészet, 5-ik nap elesés, találatnembeismerés, és mindenfélre szinészeti alapképzés ... mint a fociban .... fáni :)

De a hozzászólások mellé:

Ha már valaki versenyszerűen akar lövöldözni élethű fegyverekkel, annak ott a RAM (Real Action Marker ...)

A Paintballt meg nem kell leírni ... Én anno úgy találkoztam az AS-el, hogy haverokkal PB felszerelést akartunk venni magunknak, hogy akkor és oda mehessünk lövöldözni amikor akarunk ... A PB bárkinek elérhető volt már 4 éve is ... az AS nem ... a PB nagyon jó FUN-ra is ...

És HÁLA ISTENNEK az AS-ben pont az az egyik legizgalmasabb, hogy nem verseny ... hiába "nyer" az egyik csapat és "veszít" a másik, a nap végén mindenki győztesnek érezheti magát, hiszen nagyon jól szórakozott ... (Kicsit utóisztikus, de nem voltam még olyan játékon aminek nem azt éreztem a végén, hogy Ájlávdiszgém ...)

Ha egy picit is belekeveredne hogy nekem 8 fergem volt, és csak 3 killem asszem számomra meghalna az egész (Lehet kezdőként még valakit érdekel a ilyesmi, de a játékosok számottevő hányadának nemigazán ez a fontos ...) ... Arra ottvannak az online lövöldék :)

Akik nem vallják be azok a fregvadászok ... nekik verseny ... előbb utóbb 2 csoportra oszlanak ... vagy megkomolyodnak ... vagy eladók lesznek az Adok-veszekben :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 3:43 pm

A paintball nem rossz játék szerény véleményem szerint azonban tény és való hogy ott nem a realitás hanem inkább a verseny a cél...
És ez a nagy hátránya is....

Nah az airsoft "megmérettetésekel" kapcsolatban ..
Nem pont olyan rendszerre gondoltam mint pl. a Paintball ban..
És nem is promóciós célokkal rendezet rendezvényekre és nem is pénzre maa jándékokra menő játékmenetre...
Odaát a nagytasóknál ugy van hogy egy adot államban (nem tom hogy mindenhol igy van minden államban de én ezt láttam majd linkelek is)
Hivatalos csapat ranglista van ...
Az összesorsolt csapatok közül ki nyert a legtöbbet.
És nem csak ebből van pontjuk a csapatoknak hanem különbező egyéb feladatok elvégzése.

Kiképző napokon valór részvétel...... Csapatszervezési ,segítési tevékenység......stb.. Tom hogy ettől sokaknak töke ki lenne ilyenektől
és nem is azt mondom hogy egy az egyben copy a példát....

A csapat létszámot egyszerüen lehet megoldani ( fociba hogy van van egy mecs vannak akik játszanak és vannak akik ülnek a kispadon):P

Nem mondom hogy 1 X rű és nem ad okot a csalásra a verseny fogalma
Azonban úgy gondolom hogy egy ilyesfajta Csapat rangsorolás jó ötlet , és a hozzá szervezendő csapat vs. csapat harc is kivitelezhető.
Az más kérdés hogy amugy is minek ment olyna ember airsoftozni aki nem valja be a találatot ... Aki ilyen és direkt nem valja be meg hasonlók az nem hinném hogy a csapatokban helyet kapnának....
Hiszen ez egy "Beválalós" sport..:)
Amenyiben sportnak lehet nevezni:)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 3:05 pm

Hali.

Szerinem a szavazás állását elnézve ez a topic mehet a sülyesztőbe . :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 2:56 pm

dawe írta:
Csak végén jegyezném meg: a többségnek feláll a hátán a szőr a painbóltól meg biciklis ruhában felfujt szarok között rohangálástól...

...acélcsővel összehegesztett szódásszifonnal a hónod alatt... :))

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 1:15 pm

Jah legyen olyan verseny mint Q3:D F2F, TEAMDM, csak kell pár gyorsan váltható map... Az hogy két csapatnak nem azonos létszáma, hogy oldanásd meg?

Csak végén jegyezném meg: a többségnek feláll a hátán a szőr a painbóltól meg biciklis ruhában felfujt szarok között rohangálástól...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 11:39 am

Csak idézni tudom a wikipédián általam leírtakat.
A találat nem egzakt jelzéséből adódóan, az airsoft
a maga módján nem alkalmas a versenyzésre.

Erre tudom ajánlani a lasertaget. Pár éven belül lesznek ott is élethű
fegyverek szóval a 6mm-es golyót beáldozva ott majd lehet körmérkőzni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 10:46 am

Így is van pár terminátor, és ez a néhány ember is eléggé rontja a hangulatot. Ha pénzre menne több lenne.
VERSENYT nem airsoftos résztvevőknek van csak értelme csinálni, airsoft fegyverekkel, mert nekik az is poén hogy lapra lőhetnek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 10:35 am

ezért nem paintball-oztam sosem...
realizmus konvergál a 0-hoz, a játékélménnyel egyetemben...
akárcsak a betűk... :P

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 10:18 am

Csak csatlakoznék az előttem felszólalókhoz.
Szerintem épp ez a legjobb az AS-ben, hogy játék, és nem verseny, így mindenkinek adódik sikerélménye. Az Airsoft így jó ahogy van.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 10:04 am

Bár én már csináltam jópár versenyt (a trasher áltel említett ipsc rendszren is, illetve a körmérkőzéses formában is) csak nagyon korlátolt keretek között, és csak nagyon korlátolt rétegnek tudtam kivitelezni.

Alapvető probléma: Ahány játékos annyi fegyver. Ha elkezdjük verseny szinten szabályozni a fegyvereket, már megette a fene az egészet, hiszen nagyon-nagyon kevesen fognak egy olyan fegyvert kialakítani maguknak, amely a kitalált rendszerbe beleillik. És ez olyan probléma, amit nehéz áthidalni. A szervezőknek kéne tartani 20-30 egyforma fegyvert, amit oda tud adni a résztvevőknek. Ez egyrészt megemeli a költségeket, másrészt, nem biztos, hogy a versenyzők szeretni fogják azt a fegyvert. Innentől kezdve megette a fene az egészet.

tehát ha valami ilyesmit szeretnél kivitelzni, akkor ezt mondjuk promóciós céllal tudom elképzelni. Amúgy nincs értelme.

Vissza a tetejére

Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Airsoft mint verseny sport?
HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 9:55 am

djgeg írta:
És azóta is a legnagyobb szívfájdalmam hogy nincs olyan formai megmérettetés mint a többi Wargame-ben.

Mi meg ennek örülünk, mert így nem kell a játékot prostituálni (lásd paintball). A realisztikusság beáldozása nélkül nem kivitelezhető a megmérettetés (találatjelző kütyük viselése), akkor meg inkább tessék bohócruhában rohangálni a festékpökővel.

Maximum céllövő/ipsc jellegű-versenyek szervezhetők megmérettetős formában, de ez sose lesz olyan népszerű, mint a szokványos játékforma.

Attól kezdve, hogy pénzre/paripára menne a dolog, a csalás létforma lenne - mint a paintballban.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Airsoft mint verseny sport?
HozzászólásElküldve: pén. jún. 13, 2008 9:33 am

Elöszörör is köszöntök minden kedves airsoftkedvelő ismerőst és nem is merőst ki olvassa ezeket a sorokat.
Már több mint 1 éve foglalkozom aktívan airsoftal és elötte Paintballal foglakoztam versenyszerüen(nem csak ithon) Mondhatni megtértem;)
És azóta is a legnagyobb szívfájdalmam hogy nincs olyan formai megmérettetés mint a többi Wargame-ben.

Az tisztázott dolog hogy nincs festéknyom illetve a pálya terület nagyságából kifolyólag nem lehet bírókra bízni a döntéseket.
Azonban így is vannak airszoft események játékok és csapatok is.
Így úgy gondolom hogy bármenyire is "bevallós" játék ez lehetne megmérettetős alapon is játszani az airsoftot.

Az ötlen nem újkeletü dolog. Amerikai példát láttam nem egyszer , hogy amerikai csapatok egymással mérettetnek meg körkörös alapon.
Mint a versenyportokban. (p. foci)
A csapatokat kisorsólják hogy ki kivel játszik az adott évben.
Mivel ott ez jobban elterjet játék( az hogy a keresetek jobbak e ott vagy mi ért az most nem lényeg)ezért jobban összetudnak hozni ilyen rendszerü versenysorozatot mint mi kicsiny hazánkban

Azonban úgy gondolom hogy meg lehetne oldani csak szervezés kérdése.
és persze sok türelem...

Ezért hoztam létre egy ilyen topikot. Hogy vitassuk meg.

Az ötlet adot már csak az a kérdés hogy mit kezdünk vele.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 82 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra