SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. jún. 24, 2018 11:21 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Border War 3 - The Battle of Gubatan
HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 7:55 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Hancur csak ezt nem ertem, hogy pentek este miert nem rohantatok le (itt most az egesz TF legiora gondolok) a bazisunkat. Nagyobb gepjarmuparkotok volt mint amilyen a hadseregunknek van a high tech cuccokrol meg mar nem is beszelek. Egyszeruen amator szinten volt kihasznalva a TF technikai folenye... A sok nemetnek meg nem tudom kinek fogalma sem volt, hogy mihez kezdjen a kezeben levo technikaval :roll: De nappal egesz jo ellenfelnek bizonyult a TF :twisted: Egyszer szepen le is kaszaltak az egesz szazadunkat 30 masodperc alatt :axe: Totalis megsemmisules volt. Mi voltunk 22en a TF meg vagy 50en (10 geppuskaval). Szep kis meszarlas volt. 8)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 7:54 pm

Péntek este nem támadhattuk a hq-tokat mert túl sokan aludtak kint közületek a safezone-ban. Szombaton mert laza a fegyelem és nincs mindenkin szemüveg valamint mert messzire mennek sokan haza és aludniuk kell...
Nézd a jó oldalát, ti legalább úgy tudtátok megtámadni a HQ-nkat hogy ellenállásba is ütköztetek, nem csak egy halom horkoló játékosra akik az istenért sem akarnak kimászni a hálózsákból.
Különben azt hogy a játék szar lett volna szerintem senki nem mondta, hogy a TF lusta volt az már más kérdés...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bishop1 kedd máj. 10, 2011 8:08 pm-kor.
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 7:35 pm

Hali!
Én nem értek veletek egyet, hogy a játék a TF hibája miatt volt szar, lusták,stb...
Meg azzal se hogy a németek szinte csak grillsimeztek....
Mi például péntek eligazitástól eglszen 5ig kint voltunk a csapattal és semmi nem történt.
Azt a feladatot kaptuk pénteken hogy menjünk a faluba ismerkedjünk a helyiekkel.Egyetlen ellenállás két lázadó a bokorban... más semmi. Szombat reggel 2ésfél óra alvás után kiküldtek járőrözni...szokásosan a faluba :) volt némi ellenállás, de nem mondhatnám hogy annyira aktiv lett volna a ellen...ami szerintem jól sikerült márcsak heccből is, mert értelme nem volt, este kb 13an rátámadtunk a bázisotokra... :D, vasárnap reggel költöttek hogy kell ember a faluba 6tól vártuk az eligazitást... de olyan 8körül idnult be a buli a faluba...

A köztes idökben vártuk hogy mi a feladat, de mind végig elcseszett ellenörzés járőrözés... rajta ütés nélkül... a csapattal beszáltük is hogy hogy lehet itt 750ember amikor alig találkoztunk ellenféllel, pedig a lámbunkat is lejártunk, mert állandóan kint voltunk.
Szerintem a szervezésben kell keresni a hibát, mert a TF-nek szinte semmi feladata nem volt. És egyáltalán nem igaz hogy a németek csak villogni mentek le villogni a fasza cuccaikkal, jó pár srác volt ott akik várták a küldetéseket...A kedv megvolt a játékra mert mi sem azért mentünk le hogy az OFFzone-ban tanyázzunk, sokan maguktól menterk vadászatra, ahogy mi is az éjszakai müveletre...

Több akciót vártam... de az OP Pilsen után nem számitottam sokra.

Üdv
Hancur

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 5:38 pm

Kamikaze papucsos, zsákos, energiaitalos fotója egy ígéret volt még a játék előtt, és mindezt (ahogy többen is írták játék lefújása után) be is váltotta sokunk örömére. :wink:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 12:20 pm

A_Messor írta:
davaris:
[i]Thats the time when wounded are recov...

Hoppa!!! Ez valahogy elcsuszott a szemem elott :shock:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 10:42 am

Képeim az ftpn.
is:-)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 10:38 am

Ott nem fotóztam, de jópár a "Nagyszebeni Szurikáták" nevű, Fox hívójellel futó román csapatnál van. Kapcsolat megvan hozzájuk, ha lesz kép szólok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 10:16 am

Urak, azok a képek amik az ellen "HQ" ján születtek? Ahol pózolunk a Briefing Wall -al? :D Azok kinél vannak? :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 8:51 am

Rendben Uraim, ezzel meg is lett magyarázva végülis. Nem is számítottam ennyi ellenállásra, köszönöm. :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 8:33 am

Már csak az hiányott volna, hogy kora reggel esős időben megtámad a TF. Kijön a sátorból egy papuccsal és fegyver nélkül 2 rajt harcképtelenné tett volna :D :D :D

Kerüld a felesleges idézeteket!!! Mod by Hitman

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 8:15 am

Kamikaze írta:
Bagoly írta:
Képekről jut eszembe, volt fél tucat fotó egy kék zsákba csomagolt papuccsal hadonászó úriemberről a magyar táborban. Ennek nem magyar szemszögből más lehetett a szemlélete. Pl a HQ a fejünk fölött volt. Ne haragudjon se az illető, se azok akik mulatságosnak találták, jelzés szinten szerettem volna megemlíteni, hogy ilyen bizony ritka a milsimeken.

A hangulatnak és a a fáradtságnak is köszönhető, hogy egy ilyen nem sajnálatos esemény is történt. Meg persze a MILSIM próbálja tükrözni a valóságot es ez a kép is a valóság, mert ugye tudjuk, hogy milyenek a katonák, ha ráérnek :D :D :D :D :D :D :D

Sokunk szerint jól sikerült az a képi ahogy a többi is :lol: LÁJK!!!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 7:53 am

Bagoly írta:
Képekről jut eszembe, volt fél tucat fotó egy kék zsákba csomagolt papuccsal hadonászó úriemberről a magyar táborban. Ennek nem magyar szemszögből más lehetett a szemlélete. Pl a HQ a fejünk fölött volt. Ne haragudjon se az illető, se azok akik mulatságosnak találták, jelzés szinten szerettem volna megemlíteni, hogy ilyen bizony ritka a milsimeken.

Mivel igen jól ismerem az illető úriembert :wink: szerintem ha bárki sértőnek,rosszindulatúnak találja a képet/eket nyilvánosan megkövet bárkit aki nehezményezi a dolgot.
Amugy az én olvasatomban nem történt más mint hogy valaki a a kevés alvástól, sok energiaitaltól túlpörögve a saját s társai szórakoztatására -jó szokásához híven-nyilvánosan hülyét csinált magából.....
Ennyi.
:D :D :D :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd máj. 10, 2011 7:01 am

SRGBishop írta:
Csak jelzés szintjén említve...

Pontosan

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 11:58 pm

A képek a játék lefújása után kb két-három órával készültek az úriemberről amikor a vezérkarnak már híre hanva sem volt. Mi több a Magyar csapat egy része sem volt már ott.
Mi több, a gerilla tábor ca 95%-a sem volt már ott.
Ráadásul a kép egy olyan úriemberről készült aki a játékot 3 óra alvással az utolsó utáni perci végigtolta és még utána is volt egy kis ereje poénkodni.
Csak jelzés szintjén említve...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 11:52 pm

Ma eszembe jutott, hogy én is nyomkodtam a gépet. Kesze-kusza fotók, hátha kell valamelyik valakinek.

https://picasaweb.google.com/115495644163991780817/BORDERWAR3?authkey=Gv1sRgCJn5qc2Lv9b0QQ&feat=directlink

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 11:51 pm

davaris:
Thats the time when wounded are recoverying from the shock and treatment. During the recovery time wounded cannot move, shoot, talk etc. but they could be transported. Its mandatory to put down the „death rag (reflection vest)“ during the recovery because you can be again killed.
Tehát csak ülsz a fenekeden. Mondjuk akkor én se csináltam teljesen jól, mert pofázni pofáztam közben. De különben betartottam.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 10:04 pm

Amugy mit is jelentett pontosan az a rest time? Mert mi ugy ertelmeztuk, hogy a rest time alatt harcolhat az aldozat csak nem mozoghat... :roll: A rest time alatt harcolni sem szabadott volna? Mert valosagban ha valaki serult akkor meg kepes a puskaval lonni...

Nekem maga a medic rendszer tetszett, csak egy valami nem tetszett. A szlovak jatekosok kb. 95 szazaleka nem olvasta el a medic szabalyzatot. A mi szakaszunkbol csak egyedul en olvastam el, mert en voltam a medic... Nem birtak megerteni, hogy miert kell bekotozni oket. De szerencsere miutan elmagyaraztam nekik (ezt sokszor golyozapor kozepette) akkor be is tartottak a szabalyokat. Habar ha valaki sulyos serulest kapott akkor inkabb morfiumot kertek :D E teren teljesen felkuszletlenek voltak. 10bol 1 ember olvasta el es ertette meg a szabalyokat :roll:

Par kep a szazadunkbol:

http://www.comorrapredators.estranky.sk ... of-gubatan

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 9:04 pm

A medik rendszerrel a problémám a következő:
Bal kézfejen lőttek mire a jobb karomat sínbe tették válltól csuklóig, 20 percig nem mozdulhattam majd utána is sínt fent hagyva csak a bal kezemet használhattam.

Ha ezt a megoldást úgy alkalmaznák hogy az emberi testet mondjuk zónákra bontanák (bal kar, bal láb, jobb kar, jobb láb, törzs, fej) és ezen belül lenne mondjuk 5-5 pont az itt tapasztalt sérülés típusokkal akkor szerintem a létező legjobb megoldás lehetne.

Pl: Bal kar sérülések:
1:Artéria, meghaltál, visszaálló
2:csontot ért, súlyos sérülés, sínbe tesz, 20 perc várakozás, visszaállásig nem használ
3:sérülés, húst ért, sínbe tesz, kart nem használ
4:enyhe sérülés, sínbe tesz, kart sínbe kötve lehetőségekhez mérten használ
5:karcolt a lövedék, kötés, következmény nincs

De ez lehet nem is idevaló...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 9:00 pm

Igen a bb limit... Amikor a bányát támadtuk én előre kúsztam és kikaptam párat mire egy sniper szemközt lőtt :) Álltam ott medicre várva és két német srác tolta rendesen tőlem pár méterre.. Egy idő után át is kiabált az ellenek, hogy "...nektek sose fogy ki?", aztán emlékszem levették a zubbonyt és pisztollyal nekik mentek. Feelinges volt :)
Remélem még sok ilyen lesz...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 8:45 pm

Nagyjából már mindenki leírta lényeget, pár személyes gondolat:

- A németek/osztrákok tényleg egy fura szerzetek (engem pl. irritál, hogy szinte csak kiabálva tudnak egymással beszélni), de ne skatulyázzuk be őket; az említett gyémántbányás támadáskor hozzánk csapódott egy berlini srác, és ő teljesen korrekt játékos volt; vagy pl. az az osztrák csapat, akik vasárnap velünk voltak a falu melletti magaslaton (asszem a "Dingo" raj)

- A medic szabály nekem spec tetszik, van benne egy kis realsim-érzés (a sérülést rendesen el kell látni, a súlyosan sérült végtagot nem lehet használni, stb), meg az, hogy nincs effektíve szükség taktikai visszaállásra.

- A szervezés szerintem rendben volt (bár az, hogy 700 fős játékon 1 db kronó van, az kissé furi), és a pálya is tökéletes, de jó lett volna az egész területet bejátszani.

- Ami a TF-et illeti, szerintem ami rossz van a játékban, az csak is ő miattuk volt, nem a szervezők miatt. Puhányok, lusták, érdektelenek, csak a vasárnapi tömeges lövöldözéskor tudtak valamit alkotni, azt is a szabályok megszegésével (BB limit, találat jelzés/bevallás, etc.). Számukra az a milsim, ha kint sátoroznak az erdőben (Das ist das Grill-Sim); a gírdó meg csillivilli cuccok csak ahhoz jók, hogy lefotózzák magukat, és a fészbúkra feltegyék a képeket. :hang:

Osztva/szorozva: jövőre megyek újra 8)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 8:40 pm

Honnan lehet ezeket a képeket eredeti méretben letölteni?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 8:22 pm

Hi Alligators I-II!

Életem első MILSIM játéka volt és nagyon tetszett mind a játék stílusa, mind a csapat hozzá állása! Egy dolog nem tetszett, hogy a TF inkább a GRILLSIM játékot erőltette és wellnesselni jött, mint játszani. De a mi oldalunkról vagyis magyarokról csak is jó dolgokat tudok mondani! Már alig várom a következő játékot, ami ha minden igaz Egerben lesz!
Köszönöm a játékot és nagyon jó hangulatú hétvégét!

Üdv mindenkinek és sok közös játékot még együtt!!!

Sakál

ui.: Szerintem is a németek poénjai valahogy nem jutottak el a többi nemzethez, de hát ez is olyan, mint az angol humor, csak azt páran értik és szeretik is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 7:09 pm

Gyémánt bánya támadása nagy élmény volt számomra.
Mikor észrevettük és azonosítottuk az ellenfelet, szépen egy vonalba fejlődtünk és úgy indultunk előre. Ramadonnal meg Keggard-al folyamatosan húztuk ki a vonalat a jobb szélre. Kamikaze sajnos nem tudott velünk maradni, mivel ő éppen az egyik társának a kihúzásáról gondoskodott.
Az elején társult hozzánk 1-2 román raj. Ramadon folyton ordította nekik: "Go to the right! Go!!", közben nagyban lengette a karjait és mutogatta nekik az irányt. Nem mentek a fejük után, azt csinálták amit Ramadon mondott nekik. Mikor már teljesen a jobb szélén voltunk, elértük a domb alját, sajnálatos módon lemerült az akksim, de ez nem szomorított el.
A román rajt egy német váltotta le, velük kezdtük el TF-eket a dombon sarokba szorítani.
Mivel le volt merülve az akksim, én csak rohangáltam jobbra balra, így felfedve a TF tartózkodási helyét és Ramadon meg Keggard a németekkel együtt aprították őket. Közben segítettem a németeknek, letettem a fegyvert és húzogattam ki a sebesültjeiket.
Amikor már a domb tetjén voltunk, kilőtték Ramadont, aki egy szerencsételn számot mondott a mediknek egy egybél meghalt. Viszont olyan kedves és kölcsön adta az akksiját, amiért köszönettel tartozom neki.
Sikeresen elfoglaltuk a gyémánt bányát, de egyből jött az ellentámadás. Tartottuk egy ideig, erősítés nem jött, sok volt a sebesült, kénytelenek voltunk visszavolnulni.
Ez a 2-3 óra felejthetetlen maradt számomra.

Idézem az előttem lévőket:
Veletek bármikor, bárhova!! :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 6:08 pm

Kamikaze írta:

s az hogy németeket mondunk nem azt jelenti hogy ténylegesen Németországból jöttek hanem azt hogy németül beszélnek.
csak egyszerűsítünk::-)

Biztosan németek voltak, mert tisztán beszélték a nyelvet, nem úgy, mint az osztrákok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 5:49 pm

davaris írta:

Amugy te a mi oldalunkon haroclo nemtekerol irtal, hogy:

"-Mikor majdnem könyörögtünk Rephyxnek hogy bármit csak innen el mert ebből az lesz hogy megtámadjuk a németeket mert ugye halott ember nem beszél...
A németek taktikai érzékét mutatja hogy mikor később arra jártunk láttuk hogy átalakították a lesvetésre kiszemelt helyet.Pl egy egyenes útszakasz közepén emelkedő dombocska tetején! felállítottak egy messziről is jól látható út akadályt..."

Igen az Insu oldalon lévő németeket akartuk lelőni.
Némi kép bosszantó de elviselhető hogy hangosan beszélnek,kiabálnak a második vonalból les állítás közben.
De az már dühitő egy kicsit hogy mikor elunták magukat megsorozták a körölöttünk levő fákat bokrokat "Attack,Attack" kiabálás közben s mikor hanyat vágódunk,célra tartunk hangosan kiröhögnek...

s az hogy németeket mondunk nem azt jelenti hogy ténylegesen Németországból jöttek hanem azt hogy németül beszélnek.
csak egyszerűsítünk::-)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 5:27 pm

Kamikaze - amugy szombat ejjel tenyleg tilos volt tamadni a fobazisokra, mert a TF csapat aludni akart :roll: Biztos elfaradtak az egesz napi autozasban :finga: Mi is le akartunk hozzajuk menni szombat ejjel, de szolt a nagyfonok, hogy nem menjunk, mert aluszkalnak... :lol:

Amugy te a mi oldalunkon harcolo nemtekerol irtal, hogy:

"-Mikor majdnem könyörögtünk Rephyxnek hogy bármit csak innen el mert ebből az lesz hogy megtámadjuk a németeket mert ugye halott ember nem beszél...
A németek taktikai érzékét mutatja hogy mikor később arra jártunk láttuk hogy átalakították a lesvetésre kiszemelt helyet.Pl egy egyenes útszakasz közepén emelkedő dombocska tetején! felállítottak egy messziről is jól látható út akadályt..." ???

Mondjuk a tolunk balra levo nemetekkel nem voltak problemaink, csak akkor ugattunk at hozzajuk ejfelkor, ha elkezdtek kiabalni, hogy Zulu! Zulu! Zulu!. Olyankor mindig elkezdtuk ordittani, hogy Zoli! Zula! Zuza! persze a halozsakbol ki sem mozdultunk :lol: Ezek ahogy meglattak egy TFet ejfel utan maris Zuluztak. Az mar megint mas kerdes, hogy a Zulu riadot csak a nagyfonok jelenthette ki. A nemetjeink ezt valahogy nem fogtak fel... Az egyik szlovak at is ment hozzajuk lehordani oket, hogy esszel ordibaljanak meg lovoldozzenek, mert ugy sem lesz ejjeli tamadas (ez meg penteken volt amikor beigertek egy nagy "sosem meg nem tortent" tamadast) es aludni szeretnenk. Reggelig kussoltak is :D

Penteken mi ellenoriztuk a kozepso meg a nyugati utat olyan 80 meterre a fobazis bejarata elott (errol persze a nemetek nem tudtak, nehogy esetleg elore jojjenek hozzank zajt csapni) es meg voltunk beszelve a tobbi szlovak csapattal, hogy mikor erdemes felebreszteni a tobbieket is. Eleg jo kis vedelmi zonat epittetunk ki a nyugati reszen. Rengeteg termeszetes anyagbol keszult zsinort huztunk ki amit nem lehett eszrevenni a 3. generacios NVGkkel sem (a franciak leteszteltek) es bar tilos volt asni, de a nagyfonok behunyta a szemet es mi beastunk a fold ala egy geppuskafeszket, ahol nonstop 2 ember tanyazott 24 oran keresztul. Tehat a tenyleg jott volna egy nagy tamadas azt a mi oldalunkon eszleltuk volna, mert a zsinort csak ugy lehetett eszrevenni, ha megvilagitottak lampaval. Azt meg eszleletek volna a geppuskafeszekben. Annyi zsinort es olyan surun huztunk ki, hogy teljes felszerelesben nem lehetett rajta atmenni. :lol: Tehat a nyugati resz ejjel nonstop aludt (Orszemek kivetelvel) :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 4:15 pm

A Magyar kontingens, Aligator 1 és 2es szakasz.
Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 4:12 pm

Az előttem szólókat idézve:

Veletek bármikor,bárhova...

Csak jó pillanatok jutnak eszembe.
-Mikor táborverés előtt keresztül hajtottunk a civil falun s a géppuskás milicista mellett egy RPGs ürge pózolt :shock:

Kép

-A táborverés s az eligazítás hangulata.

Mission egy,Roncsszedés:
-Az első éjszakai kalandunk a lezuhant helikopter/mortar?/ keresése, a mező átfésülése.
-Hogy vissza érkezéskor nem volt vita s ellenkezés, az őrség rendben,csendben ment a helyére?/az , hogy rajon belül mi hangzott el az maradjon titok :D :D :D /
-Vissza lehet adni szavakkal azt a hangulatot/emlékképeket mikor az első ébresztőkor vacogó,didergő, elgémberedett, szitkozodó emberek másznak elő a sátrakból hálózsákok mélyéről?
-Mikor a csajok elkapták bulldogot s neki láttak kisminkelni?
Kép

Gabsa taktikai hajpántja?
Kép

Vagy a célkeresztes,szívecskés arcfestés?
Kép

Mission kettő,Árokparti útblokád:
-A csempész autó kísérése?
Kép

-A faluba vezető egyik út megszállása s biztosítása?S hogy onnantól csak az ment azon az úton akinek mi engedtük?
-A két szerencsétlen német arckifejezése aki egyszer bepróbálkozot hátulról :D s haláluk után némileg meglepődve konstatálta hogy cirka huszan ülünk az árokban:-)
-Bulldog mint egyszemélyes felderítő egység a falu bejárata mellet?
-Maga a falu?A LARP feladatok?A -jelen nem lévő- Kobzos rovására elsütött viccek hogy senkit nem lehet megkéselni s felrobbantani?
-doranx meghatott arca mikor fotozta ahogy tisztelgünk a sírja előtt?
Kép

-ellehet felejteni a pocsék zaccos kávé izét amit a faluban kaptunk?
-Andeet a kuplerájban?/KÉPEKET!/
Kép

-Alkudozást a sírhelyeinkért?
Kép

-A "buta" szlovák fotoslányt aki lefotozott egy fücsomot, hogy utána kitudjuk lőni alóla snipert?

mikor két küldetés között a táborban felhangzott az "contac!contac!!! kiáltás s kapára kaszára ,AKra kapva indultunk védelembe mikor kiderült hogy a melletünk levő náció csak pozerkedik s filmet forgat?

Mission három,Lesvetés:
-Mikor csapdát állítottunk egy -soha meg nem jövő- gépkocsis támadásnak?
-Mikor az oldalunkon lévő németek viccesnek találták , hogy hátulról ránk lönek?
-Hogy nem lehetett használni a rádió frekvenciákat mert vicceket meséltek az út túloldalán levő társaiknak?
-Mikor majdnem könyörögtünk Rephyxnek hogy bármit csak innen el mert ebből az lesz hogy megtámadjuk a németeket mert ugye halott ember nem beszél...
A németek taktikai érzékét mutatja hogy mikor később arra jártunk láttuk hogy átalakították a lesvetésre kiszemelt helyet.Pl egy egyenes útszakasz közepén emelkedő dombocska tetején! felállítottak egy messziről is jól látható út akadályt...

Mission négy,Gyémántbánya:
-A gyémántbánya megtámadása?
-A példás együtt mükődés a román Fox rajokkal?/Ami amúgy végig jellemezte a játékot/
-kormi kéjes vigyora mikor a medic táblázat tanulmányozása után oldalba döf?Szívlövés címszóval?!
-A dögtemetői sztorizgatások?
Kép

-Mikor bb hiány miatt Pöcök "fosztogatta" a hullákat s a végén 2-3 fegyver s tár hevert körülötte?Utólag is grat a 7 enemyhez:-)

-A szakértelemhez ahogy a tatabányaiak egy bottal s egy headsettel feltörték a saját kocsijukat?:-)
Kép

-A finom kolbász s pocsék alkoholmentes sör amit a kajakupon ellenében kaptunk?
Kép

-A spontánul szerveződő harcijárőr ami a gyémántbányánál eltűnt Pöcök s Viti? előkerítésére készült?
Erre a rut gazok nem megjöttek? :axe:

-A délutáni/esti őrségben elkövetett barkobázások?
-Az előre tolt sniper trió majdnem lemészárlása?
Mi fostunk tölük ők fostak tőlünk... szóval a helyzet tisztázódásáig senki sem unatkozott.:-)
-A GRILLSIMesek által a tábor közepén elkövetett tingli-tangli?!
Tényleg kiderült végül,hogy mi volt?Utolsó pletyka hogy két egymással rosszban lévő csapat próbálta tisztázni a félreértéseit.

Mission öt,Esti műsor:
-sunnyogás az ellenséges HQhoz , hogy esti műsort szolgáltassunk nekik a kényelmes s nyugodt alvás biztosítására?
-szakaszunk szétszakadása?
-az út szélén lapulás mikor egy 2 kocsis reflektorozó géppuskás TFes járőr elzugot mellettünk?S utána a gyalogos járőr ami olyan közel ment el a közelünkben , hogy ha kinyulok a bokor alól megfogom az ürge bokáját?
-A megdöbben pillázás amikor másnap napfényben megnéztük hol lapultunk s ráébredtünk amit mi sűrű bokornak s alacsony fáknak hittünk az némi túlzással két karó s három vastagabb fűszál..
-A szakasz másik felével való pocsék rádio kommunikácio miatt érzett dühöm
-Az általunk gondosan megszervezett ellenséges Hq őrségének a lerohanása...
Főleg hogy úgy sétáltunk be a táborba hogy a kutya se állított meg bennünket...
-Irigykedés a szakasz másik felére akik szintén bent jártak s ők le is késelték a teljes Hqt s annak őrségét.
Mind a kettő véletlenül? ébren levő embert.
Mint később kiderül scriptelték ezt a részt s állítólag megegyezés volt róla,hogy nincs éjszakai hq támadás.:-/
-Ettől függetlenül az ébresztőt megkapták:-)

Mission hat,Büntető hadjárat
-Másfél óra alvás után,ébresztő hétkor.
-Értetlen szemlélődés hogy a mellettünk levő sátrak jó része eltűnt...
-7.15kor a magyar szakasz már az úton várakozott indulásra készen hogy elvigye az előző este lezajlott népszavazás után a Task Force mellé állt faluba a Hqnk rosszalását kifejező üzenetet amely röviden így foglalható össze:"Öljetek meg mindenkit,égessétek fel a házakat,erőszakoljátok meg a kecskéket"vagy valami ilyesmi, mint párszor mondtam az angolom nem a legfényesebb...
Kép

-morgás mikor a fotosok miatt megállítoták a menetet hogy lehessen pozerkedni.
-A falu közelébe érve némi egyeztetés után roham.
Mit mondjak?
Erdős,bokros, árkokkal szabdalt ,gödrökkel tarkított, egy mély völggyel megszakitott terep és beásott ellenség...
Ettől függetlenül a szakasz jó része eljutott odáig hogy meg pillantsuk a falu házait mikor válasz út elé kerültünk elvérzünk a jelentős túlerővel szemben vagy az elején Rephyx által megfogalmazott célkitűzéshez ragaszkodva minél többen megyünk haza élve...
Nagyon jó érzés volt látni a példaszerű iszkolásunkat. :D
De tényleg.
A hátvéd mindig csak addig állt le csatázni az utánunk nyomuló ellenséggel míg a sebesülteket biztonságos távolságba nem szállítottuk s csak utána vonult vissza a sérülteket szállító menet végig látta az erdőben mellette mozgó biztosítokat...
Végül kiértünk egy síkságra ahol közös döntés született hogy a fáradság,fejenként egy tár s a reggeli sietős indulás miatt 3 főnként két liter víz ellenére kerülünk egyet s vissza megyünk a faluhoz.
Kép

Ekkor jött a hír hogy a a játéknak az előzetesen meghirdetettel ellentétben nem délben hanem húsz perc múlva vagyis 10 órakor vége...
Valami furcsa elektromos anomália miatt ebben a pillanatban történt hogy mindenki rádiója egyszerre merült le.
S elindultunk a faluba.
Ekkor össze futottunk két osztrák rajjal akik szintén bekerültek a szokatlanul erős napfolt tevékenység zonájába s rádió híján ők az ellenséges HQ megtámadására siettek:-)
Csatlakoztunk.
Azt hiszem hogy ha a németek,osztrákok leszoknának arról hogy egy meglepetés szerű támadást úgy indítanak el hogy elkezdenek hangosan üvölteni akor sokkal hatékonyabbak lennének rohamkor:-)
Igy gyakorlatilag a Hq falainál véreztünk el...
Kép

s ami igazán meglepő volt hogy bár a hivatalosan bejelentett játékidő vége után értünk oda jó negyed órával nem volt kanyázás meg üvöltözés hogy mégis mifsz van?!
Elképzeltem hogy egy hazai játékon mi lenne ha ilyesmi történne....
S csendesen irigykedtem.
Itt mi volt?
Aki nem akart játszani kicsapta a sátra,feje tetejére a sárga mellényt s szemlélödöt,fotozot...
Ennyi, semmi hőbörgés meg észosztás.
Vették a lapot,s a fegyvert s lelőttek minket:-)

A táborba vissza érve neki láttunk a legpocsékabb feladatnak:
Összepakolni.
Itt persze már ment az ökörködés ezerrel, előkerült a tátrai papucsos kék hegyi szörny is..
Kép
Ujra s újra elhangoztak a sztorik ment az élmény felelevenítés.
Elhangzott az utolsó eligazítás.
S lassan elfogytunk...

Az utolsóknak maradottakkal kihordtuk a szemetet s alaposságukat dicséri hogy még az ásványvizes kupakokat is összeszedték...
Kép
Kép

Hát ennyi.

Köszönöm nektek.
Kép

további képek:
https://picasaweb.google.com/lemanrussb ... OfGubatan#

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 3:40 pm

Ami a jatekot illeti...

Nekem ez volt az elso milsim jatekom, es mit mondjak... nagyon elveztem :D Az emberek mind fantasztikusak voltak. Senkivel sem voltak problemak. Az ellen kolun dicseretet erdemel, mert sosem talalkoztam terminatorokkal. Az ilyen emberekkel tenyleg nagyon jo jatszani. De viszont paran panaszkodtak a TF nemetekre, hogy tul sok kozottuk a terminator meg, hogy eleg furcsa dolgokat muvelnek, pl. hallott nemet TF tagok siman tuzelnek a meg elo Lazado csapatokra... :evil:

A legnagyobb problemat a jatek folyaman az idojaras okozta. A Tesco halozsakok sz*rt se ernek :butthead: Ejfel utan mar minusz fokok repkedtek es nem sokat aludtam (ahogy a tobbiek sem). Naponta 3 orat aludtam.

A palya kulon dicseretet erdemel. Tenyleg nagyon gyonyoru hely. A szervezok is nagyszeru munkat vegeztek. Minden be volt biztositva amire szuksegunk lehetett (WC, kaja stb) A falu meg annak a lakossaga is szinten fantasztikus volt.

A legjobb elmenyem szombaton volt. Olyan delutan 4 ora korul kikuldtek a szakaszunkat (11 fo), hogy foglaljuk el eszakrol a keleti olajfurotornyot. A szazadunk (Lynx 1) masodik szakasza (11 fo) szinten ezt a feladatot kapta csak oket deli iranybol
kuldtek. Csatlakozott hozzank egy eltevedt 4 fos csoport is akik rendelkeztek egy konnyu geppuskaval. Olyan fel 5 utan erkeztunk meg a faluhoz, ahol epp a Lazadok vivtak egy egesz szep kis harcot a TF-el a falu eszaki bejarataert. Termeszetesen mi nem csatlakoztunk hozzajuk, mert nekunk mas feladatunk volt. A falu keleti reszen elterulo erdoben egy kissebb ellenallasba utkoztunk amit felszamoltunk veszteseg nelkul, majd megkezdtuk a keleti "hegy" megmaszasat. A 2. szakasz is szepen haladt a deli iranybol. Ugy kb. 500 meterre lehettunk a toronytol, mikor infot kaptunk a masodik szakasztol, hogy elertek a tornyot. Ugy kb. 5 perc mulva megszakadt a kapcsolat a 2. szakasszal. Gondoltuk, hogy valoszinuleg lemeszaroltak oket. Sejtettuk, hogy a TF csapatok valoszinuleg elindultak eszak fele, hogy megnezzek, hogy nem-e jon onnet valaki, ezert mi szinten deli iranybol kozelitettuk a tornyot. A toronytol ugy kb. 20 meterre lehettunk mikor par eszakrol kozeledo TF tagba utkoztunk akikkel gyorsan vegezetunk, majd a hozzank csatlakozott geppuskas elfoglalta az eszaki uttal szemben a helyet. A sejtelmunk igaznak bizonyult, mert eszakrol tenyleg jott egy 10-15 fos TF csapat. Iszonyatosan jo tuzharc keletkezett. A geppuskasunk csak ugy szorta a golyot. Az uttol balra is meg jobbra ott voltak az embereink, ugy hogy a TF tagok csak ugy hullottak mint a legyek. Azt sem tudtak, hogy honnet kapjak a loveseket :lol: A megmaradt TF tagok erosittest hivtak, majd minden olaldrol ozonleni kezdtek. Aztan ugy kb fel ora mulva felszamoltak minket. De nagyon jo harc volt. Nem hagytuk magunkat. Tobben kozulunk csak azert hagyta abba a harcot mert kifigyott a loszerbol. Fantasztikus egy elemny volt. Mind a csapattagok mind az ellen dicseretet erdmel. :wink:

Sok hasznos tapasztalatra tettem szert. Jovore biztos ott leszunk.

Amugy vasarnap dicseretet kaptatok a szlovakoktol a falu ostromakor. Paran kozuluk hozzatok keveredtek es mondtak, hogy a magyarokkal kozosen szep kis tuzparbajt vivtak az ellennel. :axe:

Az ellenseg esti passzivitasa elegge meglepo volt. Irtozatos jo technikai felszerelessel rendelkeztek, de ez mind kihasznalatlan maradt. Ha nekunk lettek volna 3. gen NVG-ink akkor az tuti, hogy egy percet sem alszanak. A hatalmas autoparkrol meg mar nem is beszelek. Amugy a mi csapatkapitanynunk (o kozottunk a legtapasztaltabb) mar csutortokon jot nevett az allig felgegyverzett (a svajciak meg a nemetek mar csuortokon !!! teljes felszerelesben maszkaltak) TF svjaciakon meg a nemeteken. Megkerdeztem tole min nevet. Mire o: "A counter-strike jatekosok kirandulni jottek. A nyakam tennem ra, hogy a 95 szazalekanak meg csak katonai alapkikpezese sincs" :lol: Ez a technika amator szintu kihasznalasaban meg is mutatkozott...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára davaris hétf. máj. 09, 2011 4:23 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 2:32 pm

2011 május 6. és 8. között került megrendezésre a Csehországi Bela Pod Brezdezen
közelében a Border War játéksorozat 3. epizódja.
A játékon kb 30 főnyi Magyar kontingens vett részt túlnyomó többségben "első bálozókkal" és néhány minket rendkívül hatékonyan terelgető mindenben segítő öreg rókával.
Közel 7 órányi autókázással értük el a helyszínt ahová begurulva hihetetlen embertömeg
fogadott minket a safezone-ban. A regisztráció villámgyors volt, megkaptuk a pálya
térképét, és pár apróságot amik között volt egy LARP kártya ami minden játékos részére
megadott egy-egy feladatot amit a faluban lehetett teljesíteni. Főleg ezek a feladatok
határozták meg a helyi lakosság viszonyát a két oldallal szemben.

Koronózás után megindultunk a HQ felé. Csak ekkor szembesültünk vele (először játszott a csapatunk ezen a játékon) hogy a pálya milyen csodálatos is és milyen hatalmas.
Fenyőerdők, hegyoldalak, mindenfelé harckocsi fedezékek és gödrök, keresztbe kasul utak és ami nekem személy szerint legjobban tetszett hogy nem borított mindent a sűrű
aljnövényzet.

10 percnyi zötykölődés után elértük a kijelölt parkolónkat a HQ közvetlen közelében.
Gyorsan becuccoltunk a fenyvesbe ahol kiderült hogy 4-5nm.nél nagyobb egybefüggő terület nem nagyon van a sűrűn telepített fenyők miatt. Legnagyobb meglepetésemre a résztvevők túlnyomó többsége ponyvákkal és rögtönzött menedékekkel készül, a gerilla tábor valóban nagyon gerillás lett. Nagy nagy piros pont.

Kapkodva felépítettük a táborhelyeinket és felszerelkeztünk ami mint kiderült felesleges
volt mert az eligazítások csak húzódtak és húzódtak, legjobb tudomásom szerint csak egy volt megtartva a fórumon beígért 3al szemben.

Valamivel éjfél után Rephyx összekürtölte a teljes Magyar kontingenst és megtartotta
nekünk az elmaradt eligazítást, amire szükség is volt a szokatlan medik rendszer miatt.
Úgy egy órányi várakozás után érkezett az információ hogy lezuhant tőlünk légvonalban úgy 1 kilóméterre egy számunkra fontos szállítmányt szállító helikopter, induljunk
felkutatni, a megtalált tárgyakat biztosítani és a parancsnokságra visszaszállítani.

Mivel információink szerint a szállítmányt az ellenség is nagy erőkkel kereste
futólépésben indultunk a korom sötétben a megjelölt mező felé.
A helyszínt lokalizáltuk és vonalba fejlődve kezdtük meg az ismeretlen nagy területen
szétszóródott tárgyak megkeresésének amiket a lezuhanás előtt a helikopter legénysége
világító rudakkal jelölt meg. A keresést nehezítette a hepehupás gödrös terep és a
hamarosan leereszkedő köd, illetve a mező hatalmas területe.
Kb 2 órányi keresgélés után ráleltünk két db aknavetőre majd visszafelé indultunk a HQra.

Visszaúton összefutottunk egy csoportnyi csempésszel akikről ekkor még nem nagyon tudtuk hogy milyen hozzáállást kívánnak ezért nagyon óvatosan jártunk el velük, az aknavetőket gondosan "takartuk" és biztosítottuk közben. Rövid párbeszéd után továbbindultunk és kontakt nélkül elértük a HQt 5 óra körül.

Pihenőidőt kaptunk amit a -3 fok édesített meg.

7 órakor ébresztő, késszenléti állományba kerültünk, a sok alvás és a kellemes
hőmérsékletnek hála kisimult arccal bámultunk egymásra.

9 környékén érkezett a parancs hogy induljunk a faluhoz. Mivel az ellenséges erők
nyüzsögtek a falu körül a faluba vezető út mellett egy árokrendszerben beástuk magunkat ami mint kiderült remek döntés volt mert órákon keresztül sikeresen vertük vissza a Task Force minden kísérletét az áttörésre pedig nem keveset próbálkoztak. Közben a sérültjeinket sikeresen bejutattuk a faluban lévő kórházba valamint a teljes kontingens sikeresen végrehajtotta a kiszabott LARP feladatait a faluban.

Jómagam feladata valamilyen segítségnyújtás volt a falusiak részére amit egy mint
kiderült értéktelen üveggyöngy kórháznak adományozásával teljesítettem is :)
A falu egyébként korházzal, kávézóval, temetővel és templommal, saját miliciával elég
hangulatos volt de őszintén szólva kicsit többet vártam tőle a Razor's Edge-es majdnem
tapasztalatok után. Mindenesetre Doranx bajtárs temetését megkönnyeztük Kamikaze-val.

Hozzátartozik hogy a helyi kézműves gyönyörű fejéket készített fél óra kemény munkával Gabsának, a kaszinóban sikerült épp egy Milicistától megkérdeznünk hogy hol találhatnánk egy csempészt, a KV ihatatlan volt de a fokhagymás lepényféleség drága de egész jó :)

Ha jól sejtem 2 óra körül érkezett a parancs rádión hogy induljunk vissza a HQra.
Itt megtudtuk hogy olyannyira jól csináltuk amit csináltunk a falu alatt hogy az már
demoralizálta az ellenséges Grillsimistákat :)

Ezután pihenőidőt kaptunk a bázison, amit volt aki alvással evéssel volt aki bandázással
sztorizgatással töltött, rendkívül jó volt a hangulat kicsiny csapatunkban.

Délután érkezett az információ hogy nagy létszámú ellenséges konvoj tart a táborunk felé, szinte mindenki kivonult a táborból.
Mi az egyik bevezető úton állítottunk fel kelepcét majd több órás eseménytelen
várakozásba kezdtünk. Rendkívül fáradtak voltunk már ekkor, többen elszunnyadtak a
fegyverüket markolva, a cél felöl nem elfordulva. A várakozást csak a rádión egymásnak
vicceket mesélő és unalomból egymásra és néha ránk lövöldöző talán Német játékosok törték meg.

Miután világossá vált hogy hiába várakozunk Rephyx újabb feladatot harcolt ki nekünk,
indultunk elfoglalni a gyémánt bányát. Rövid menetelés után nagy létszámú ellenséges
erőbe botlottunk ami komoly veszteségeket okozott, én nem sokkal később sínbe rakott
karral és üres tárakkal indulhattam is taktikai visszaállásra.
Már indultunk volna vissza erősítésként mikor a kontingens maradéka is visszatért a
bázisra.

Ismét késszenléti állományba kerültünk amit mi őrködéssel töltöttünk de szerencsére a
csapat egy részének volt ideje kis alvásra pihenésre is.

Következő feladatunk az ellenséges HQ zaklatása volt a következő kitétellel: Ne lőjetek a
HQra mert a fegyelem laza és sokakon nincs védőszemüveg... no comment.
Másfél órányi csillagfényben lámpa nélkül botladozás után elértük az ellenséges HQt.
Ez volt a számomra a játék egyik fénypontja és ugyanakkor talán a legkellemetlenebb
tapasztalat is.
A bevezető úton a HQtól kb 300 méterre motorzúgást hallottunk magunk mögül, lelapultunk
két oldalt az út mellet hogy hogyha kiszúrnak minket golyózáport borítunk a járművekre és a leszálló katonákra. Itt nyerték el a Task Force-osok a SAS szem díjat ugyanis a tőlünk kb 5 méterre elguruló két kocsiról és lövegtoronyból reflektorozó járőr nem vett észre minket pedig többször átsöpörtek rajtunk a fénycsóvák. Igazi adrenalin bomba volt :)
Valahogy sikerült a rajomnak elszakadnia a kontingens főerejétől, így kb egy órányi
várakozás után míg szétfagytunk a fűben lapulva elindultunk felderíteni a HQ védelmét.
Közben sajnos nem sikerült rádiókapcsolatot létesítenie Kamikázénak a rajom rádiósának Rephyxel. Az elméleti védvonal előtt lapulva semmi mozgást nem észleltünk, gondoltam csapást mérünk az őrségre rajtuk csak van védőszemüveg...
A rajomat kicsit messzebb küldve rálámpáztam az őrposztra ahol alig egy órával korábban még tűzharc volt, legnagyobb meglepetésemre nem hogy golyózápor hanem síri csend és semmi mozgás volt a válasz. Közvetlen a HQ határához lopakodtunk, bent sehol semmi mozgás csak egy agregátor halk duruzsolása és néhol egy-egy mozdulatlan fénypötty.
Kapcsolatom továbbra sem volt a közvetlen parancsnokommal. Na akkor késeljünk! :)
Kitáraztattam a félreértések elkerülése végett és nekiindultunk befelé a bázisra.
Mindenhol autók, hatalmas sátrak, horkolás és semmi mozgás.
Kiszúrtunk egy parancsnoki sátorra hasonlító kivilágított sátrat ahol kb 20-25 fő
felszerelkezve várakozott, gondoltam ez az! az ellenséges vezérkar. A többieket kicsit
hátrahagyva kúsztunk oda Vitivel majd kitárazott fegyverrel felpattanva kezdünk ordítani
hogy DROP YOUR WEAPON! ... életemben nem égtem még ekkorát, Rephyxék néztek velünk farkasszemet kicsit meglepett mosollyal az arcukon, ők is ugyanarra a döntésre jutottak amire mi :)
Két tússzal indultunk tovább a parancsnok sátra felé ahol ugyan a parancsnokot nem
találtuk meg de felébresztettek egy katonát aki valószínűleg a vezérkar tagja lehetett.
Felébresztve a késelését egy hümmögéssel és másik oldalára fordulással reagálta le,
10mp-el később már ismét horkolt...
Rephyxék kattintottak pár képet a sátorban található dokumentumokról majd a további
késelést értelmetlennek tartva kivonultunk a HQról.
A HQ perimétertől úgy 50 méterre bekapcsoltuk a magunkkal hozott megafont majd lápázásba,éneklésbe, levegőbe csattogtatásba, üvöltözésbe kezdünk. Szerintem senki nem kelt fel, vagy ha igen hát rohadtul nem érdekelte mi folyik odakint, így hát visszaindultunk.

5 óra körül értünk vissza a HQra.
7ig alvás, szétfagyás...

7kor érkezett az infó hogy az előző esti faluban lezajlott választásokon a Kormánypárti
jelölt győzedelmeskedett. A parancs, a falusiak lemészárlása.
Ébredés után 10 percünk volt felmálházni és támadásra indulni.
A falu előtt kerülőbe kezdtünk hogy a falu szélén "hatalmasodó" hegy irányából támadhassuk meg a falut de kemény ellenállásba ütköztünk amit sikeresen szorítottunk vissza egész a falu feletti hegy csúcsáig, de ekkorra már komoly veszteségeket szenvedtünk és fogyott a muníciónk is erősen.
Mikor elértük e hegy csúcsát csatlakozott a Task Forcehoz az felfegyverkezett falusiak
serege is, esélyünk sem volt tovább.
Kontingensünk 8-10 túlélője visszavonulásba kezdett a 3 sebesültünk kivonásával, majd
egy hihetetlenül izgalmasa menekülésbe kezdtünk egy ritka bokrokkal megtört hatalmas
mezőn keresztül. Alighanem felmorzsoltak volna minket, ha a csempészek egy csoportja nem siet a segítségünkre, de így sikeresen elértünk egy facsoportot.
Ekkor érkezett az információ, hogy kb 20 perc múlva délelőtt 10kor vége a játéknak.
Gyors megbeszélés után úgy döntöttünk, hogy nem vonulunk vissza a HQra hanem gyors csapást mérünk az ellenséges HQra. Harc az utolsó BBig.

Számomra ez volt a játék talán legmeghatározóbb pontja volt. Rendkívüli élmény ahogy
szinte idegen játékosok hullafáradtan 20 fokban full termo ruházatban egymással ételüket, vizüket, és táraikat megosztva támadásra indulnak maréknyi munícióval. Kalapot le mindenki előtt.
Közben hozzánk csapódott a gerillasereg egy másik talán Német kontingense is és 10
percnyi eröltett menettel elértük az ellenség táborát, vonalba fejlődtünk és
támadtunk. Páran be is jutottunk az ellenséges HQra, szerintem a körülményeket tekintve komoly veszteségeket okozva mikor is vége lett a játéknak.

Majd egy órányi bandukolás után visszatértünk a HQnkra, örültünk nagyon magunknak és hogy úgy tudtunk játszani ahogy mi szerettünk volna nem törődve a közel 1000 résztvevő egy részének hozzáállásával. Én úgy hiszem nekünk igen is MilSim volt ez a javából.
Rendkívül jól éreztük magunkat, remek társaságban, egy hihetetlenül csodálatos pályán,
egy kicsit azzal a szájízzel hogy nem olcsó beugróval szerveztünk néhányaknak egy jó
bulit a safezone-ban.

Fáradtan, büdösen, de élményekben gazdagon indultunk ezután hazafelé.

Pro:
- egy remek társaság a Magyar kontingens tagjaként
- MilSimmé tudtuk tenni a Grillsimet
- Csodálatos pálya
- Sok nevetés az üres percekben
- Remek vezérkar Rephyx és Bulldog személyében
- Gerillatábor nagyon gerillás volt
- Vicces LARP feladatok
- A bajtársiasság élménye
- Hölgyjátékosok rendkívüli helytállása (büszke vagyok a jányainkra :) )
- Bulldi flectarn arcfestése :)
- letört fejű lábatlangyík, aki a farkát hátrahagyva menekült :D
- Román bajtársak hozzáállása mert míg első éjszaka vidámparknak nézték a HQt ők voltak azok akikre végig tudtunk számítani és rengeteget harcoltunk együtt.
- Kormi féle sebesült ellátás duck tape-el :D

Kontra:
- A résztvevők sajnos döntő többségének hozzáállása
- Első esti parancs miszerint nem támadjunk az ellenséges HQra mert sokan a safe zone-ben töltik az éjszakát
-A Rephyx-re szinte rátámadó német játékos
-0 rálátás hogy mi is történik körülöttünk mind a katonai mind az ingame civil vonatkozásban.
- Német "harcosok"... csúcstechnika, baromi drága felszerelés és pipiskednek a sárban meg éjjellátóval karba tett kézzel nézik ahogy próbáljuk visszaverni az éjszakai támadást...
- szerintem elfuserált medikrendszer

Köszönöm mindenkinek, élmény volt veletek játszani!
Ha valami nem stimmel az írásban jelezzétek, én 3 órát aludtam közben, kicsit
összefolynak a dolgok.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bishop1 hétf. máj. 09, 2011 9:58 pm-kor.
Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 2:25 pm

Nos, részemről röviden:

- pálya 10ből 10; kár, hogy maximum cca. 25-30%át játszottuk be és nem voltak elfek
- a szervezés háttérrésze (mobil budi, víz, etc) 10ből 7; a kínált étel/ital/beígért háttérszolgáltatások hiánya és minősége miatt rontva le :shock:
- a szervezés ingame része (tehát LARP civilek felkészítése, bepunnyadt TF mozgatása, saját HQ-nk) 10ből 5 (az ellenfél TF parancsnoksága miatt erősen lerontva)
- ellenfél 10ből 0 (3.-4. gen NVG cuccok, rakat jármű, thermosight-ok, UAV képek és ebből semmit sem használtak értelmesen)

Jövőre szummázva egyértelmű: IGEN.

Hosszabban:
- A magyar kontingens meglepően hatékonyan és nagyon fegyelmezetten játszott és ami sokkal fontosabb: rendkívül korrektül. Az összes feladatot messzemenőkig teljesítettük vagy éppen túlteljesítettük és nagyon jól kooperáltunk a román srácokkal. (Valószínűleg a hasonló játékstílus miatt). A többi nemzet lányaival és fiaival is együtt tudtunk működni, de nem volt 100% összhang velük.
- A pálya nagyon jó paraméterekkel bír, jelentős potenciál tartalék maradt benne, alig játszottuk be, ami szervezői hiba szerintem. Egyszerűen a 700 emberrel és jó pályával nem tudtak mit kezdeni. Az időjárással is szerencsénk volt, nem esett, viszont sokan okultak szerintem a hajnali -2-4°C fokból...
- A mi oldalunk parancsnoksága működőnek tűnt, amennyi bakaként átjött belőle. Volt egy-két nagyon amatőr hiba, de összességében jónak tűnt. Nem a mi HQ-nk miatt voltak az üresjáratok.
- Nálunk (magyaroknál) működött a kommunikációs fegyelem, lényegre törő forgalmazás, angol nyelven - a többieknél ez nem igazán volt így sajnos.
- Az ellen oldal emberanyaga igen-igen alul teljesített, bár biztosan voltak valóban jó egységeik is - én nem találkoztam velük. A közel 400 főből (jelentős túlerőben voltak) kb 100-150 fő gyakorlatilag nem volt hadra fogható alapban - offzoneban alvás, bandázás, poénkodás, akármi miatt egyszerűen mintha ott sem lettek volna.
- A felvonultatott eszközökből (főként az ellen oldalon) alig-alig volt bármi is kihasználva. Nálunk volt cca 10-12 éjjellátó eszköz, gen 1 és 1+, náluk alapból 3. és 4. gen cuccokból volt ennyi, plusz néhány thermosight, miegymás, valamint a jelentős számú jármű. Nulla hatékonysággal éltek az eszközeikkel, simán tarthatták volna vitrinben is otthon. Valószínűleg sosem fogom megérteni, miért is alakult így - valószínűleg a geardo mentalitás okozata.
- A szervezők az alapban elvárható dolgokkal boldogultak (wc, víz, orvos, etc), de elég sok amatőr hiba is kibukott (kronózás, hq rádió, menet közbeni szabály kitalálás) és hát lássuk be, részben az oldal pk felelős az embereiért - tehát bizony a sok grillsim arcot ki kellett volna zavarnia hajnal 1kor rajtunk ütni, mozgatni őket, minimális fegyelmet tartani (inc. bázisőrség például).
- Igazán komoly sérülésről nem hallottam, pár könnyebbet láttam, szerencsére tőlünk senki sem futott bele ilyesmibe.
- Szabálytalanságok: az egy szál Reaper (osztrák srác) kivételével nem tapasztaltam kirívó problémát. Ő nettó elmebeteg volt szvsz. A bázison tárazást illetve a midcap only szabályt páran nem tartották be, de cca 700 embernél ez sajnos benne van. A szemvédelem nonstop kötelező sajnos még jó néhány arcnak kihívást jelentett láthatóan, akár a figyelmeztetések ellenére is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 2:22 pm

Check in...

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 2:19 pm

Igen, A srác velünk volt. Kirántotta az úton a fülest a füléből, és azt hitte leesett. Körbenézett, kb 1 percen belül megtalálta(csak lógott, nem hagyta el), majd felnézett és nem volt senki semerre. Bár utánunk jött a rétig, de a rét közepén húzódó fás-bokros dombok miatt nem látta a lámpákat. Igaz, folyamatos rádiokontakt volt vele, de a sötétben nem merte megkockáztatni az eltévedést, inkább visszament az ismert úton.

Egyébként több magyarral is találkoztunk. Vasárnap a falu támadásakor meghaltunk. indultunk vissza, mikor megjelent egy szlovák furgon. Épp azon tanakodtunk, mennyire lenne pofátlanság stoppolni, mikor magától megált, majd a srác kiszolt magyarul az ablakon: "- gyertek, elviszünk" :D Illetve a másik oldalon is volt valamelyik szláv csapatban magyar, mert megkért minket egy csapatfotó elkészítésére, de csak ő beszélt magyarul.

Pro:
-kicsit féltem a játéktól, mert sokan lehúzták. Szerintem nagyon jó volt, bár nem nevezném milsimnek(wargame?)
-Megvolt a hangulat, jók voltak a LARP-os részek.
-jók voltak az akciók, a gyémántbánya emlékezetes lesz, mert miután elfoglaltuk, továbbmentünk felderíteni. Bele is futottunk egy rakás ellenbe:D
-A hely nagyon jó, a pályában hihetetlen sok van, sokkal többet ki lehetne hozni belőle. (elképzeltem, hogy egy ilyen helyszinen egy Hauskeeper 3 mekkorát ütne :D)

Kontra:
-se a BB limit, sem a találatok bevallása nem volt erőssége a németeknek. Nem egyszer láttam, hogy ha nem tudta, honnan kapta a találatot, nem vallotta be. Illetve a BB limitet is elnézte pár ember egy nullával. Volt, hogy azt hittem M249-ese volt az illetőnek (mert kb úgy kezelte), majd fordult egyet, és kiderült M4 van nála.
-Az oldalak közötti motorizáltság különbsége(ennek ellenére mégis az ellenség hisztizett:D )

Pro és kontra egyben:
Szervezés: néhol hihetetlen profi volt, néhol rettenetesen amatőr.

Saját tapasztalat: Bakancsot lecserélni, a zsákom felét kidobni, keresni valami könnyű hungarocellfegyvert :D Az AK minden nap egyre nehezebb lett :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 2:00 pm

Az egyik beszélgetés alkalmával is említettük páran: azt hiszem többen is rosszabbra számítottunk, főként a tavalyi beszámolók alapján. Kellemes csalódás ért. Örülök hogy rögtön a játék kezdete után 1 órával már feladatot kapott a magyar zászlóalj, amit eredményesen el is végeztünk.

A szombat délelőtti feladat kedvezett a lövöldözni vágyóknak, és máris kiszórhattunk fejenként 1-2 tárat egy út blokád kiépítésénél, amelyet órákig tartottunk, közben pedig elhajtottunk 2-3-4 átszivárogni próbáló ellenséges rajt. Eközben a faluba is bemerészeltük tenni a lábunkat kisebb csoportokban, ahol szerintem egész jó feladatokat sóztak ránk a civilek. Szakítottam egy kisebb vagyont a kaszinóban, de úgy láttam akadt ennél izgalmasabb feladat is másoknak. Bulldog és a többiek megfelelő pénz összegért valószínűleg bárkivel megosztják a bordély házban készült képeket. :)

Egy rövidebb lélegzetvételnyi pihenő után a gyémánt bányához lettünk vezényelve, azt hiszem aki ott volt a misszióban az most nyelt egy nagyot, nem volt egyszerű feladat megszerezni a bánya fölötti fennhatóságot. 1,5-2 órás folyamatos tűzharcban szinte mind kifogytunk és vagy elfogytunk. Lemorzsolódtunk, hiába volt orosz és német erősítés, néhány győztes összecsapás után végül visszavonulót kellett fújnunk.

A második estéről nehéz röviden beszámolni. Néhányunknak akik elöl mentünk az ellenséges HQ elleni rajta ütésre kisebb de ja vue érzése volt. Praksival, Messorral a BLT már végig csinálta egyszer ugyanezt a manővert itthon is. Ezúttal kellett hozzá az a jó néhány további rutinos, megbízható ember, akik a HQ -ra való behatolásnál velünk tartottak. Akik nem voltak ott, azoknak regélem, hogy megkerülve a "vélt" őrposztokat 12-15 emberrel beszivárogtunk az ellenséges HQ -ra, és galád módon tettük nevetségessé a Task Force teljes bázisát. Fényképek lesznek, Ti is fogtok mosolyogni rajta. Az oldal parancsnokot nem találtuk a sátrában, de biztos ami biztos felzizzentettük a méh kast, aztán veszteség nélkül távoztunk. Szép volt fiúk - és lányok.

A vasárnapi nap túl sok izgalmat már nem hozott, csak azoknak a korán kelőknek, akik bírták szusszal a hajnal fél 5-ös visszatérő után. Hamar elsült a játék végét jelző gong. Délben már úton voltunk haza.

Úgy gondolom a hétvége folyamán mindenki megtalálta a játékban azt, amiért érdemes ezt a sportot űzni. Volt éjszakai sunnyogás lövés nélkül, volt golyózápor, vetődés, barikád, őrjárat és felderítés. A medik rendszeren már előre jót nevettünk, de azt hiszem az is mindenkit kellemes csalódásként ért, szerintem volt értelme.

Természetesen jövőre is megyünk.
Bagoly - BLT

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 09, 2011 11:24 am

Sziasztok!

Végre felkeltem :)

Gyerekek ez nagyon jó volt, nagyon jó helyen volt, nagyon jó társaság volt, a 2 nagy csata felért egy itthoni tingli-tanglival.
Nekem volt egy nagyon jó élményem amikor vasárnap mentünk a civil tábor ellen, Én meg még 2-3 ember az erdőn keresztül próbáltuk megtámadni a tábort és Kisbil egyik csapattársával (nevét sajnos nem jegyeztem meg :( ) hatalmasat harcoltunk 2-en kb 6-7 TF ellen, 3-4-et sikerült likvidálni de sajna többen voltak erősebb fegyverük volt és egy HURKATÖLTŐJÜK.
És még egy nagyon jó élmény: Bulldog csapatkiáltása: ELŐRE (vékony magas női (herétlen) hangon) :axe:
Nagyon köszönöm nektek, JÖVŐRE UGYAN OTT, mi ott leszünk!

További szép napot!

Die

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra