SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. szept. 21, 2018 7:37 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 8:51 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

wlk írta:
Ez nekem teljesen világos!
Éppen ezért ki szeretném próbálni a játékot így, ilyen feltételek mellett... Aztán nyilván kipróbálom AEG-el is...
Viszont akkor mondd meg kérlek melyik az az AEG, ami 40m lötávval rendelkezik, lenne esélyem 40m-ről ez a fegyver ellen, és hasonló az árfekvése!

Gyakorlatilag bármelyik tuning AEG-el ellősz 40 m-re. Egyáltalán bármely sniperrel akkor van esélyed AEG ellen, ha el tudsz rejtőzni, türelmes vagy, kerülöd a találkozást és főleg nem vesznek észre. Ha valaki kiszúrt akinek AEG van a kezében, akkor véged van.

A leírt kategóriában még nemigen fogsz komolyabb AEG-et kapni, kb 65-70 e től kezdődnek a minőségi csúzlik.

Még 1x: Az összes komolyabban sniperkedéssel foglalkozó ember leírta már jópárszor, hogy NEM a fegyveren múlik a sniper... egyszerűen nincs annyi előnyük a fegyverben hogy megérje azt venni ha nem vállalod fel a rejtőzködést.
Airsoftban a sniper egy játékstílus, semmi több.

Viszont annak eléggé élvezetes, ez tény. :wink:

u.i.: szerintem először bérelj egy komoly AEG-et és próbáld ki a játékot, utána dönts.

cs

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 8:27 pm

Ez nekem teljesen világos!
Éppen ezért ki szeretném próbálni a játékot így, ilyen feltételek mellett... Aztán nyilván kipróbálom AEG-el is...
Viszont akkor mondd meg kérlek melyik az az AEG, ami 40m lötávval rendelkezik, lenne esélyem 40m-ről ez a fegyver ellen, és hasonló az árfekvése!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 8:06 pm

Sniperkedni NEM lehet 250 000 ft alatt.
Hiaba veszed meg a VSR-11 est. 40 meter lotavod lesz, es kilonek az AEGesek.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 22, 2006 7:24 pm

Remélem jó helyre írom a hozzászólásomat. Szóval:
Még nem játszottam AS-t, de ha minden jól megy, az érdi játékon ottleszek. Ha tetszik a játék, akkor mindenképpen beruháznék saját fegyverre, de nem áll szándékomban 100e Ft értékben TM fegyvert venni, ezért - és mivel a sniperkedés amúgyis közel áll a szívemhez - egy springes HFC VSR-11-re gondoltam, először tuning nélkül. Namármost, az a tapasztalatom, hogy bérelni nagyrészben AEG fegyvereket lehet, viszont én ha megyek játszani, mindenképpen ki szeretném próbálni, egy a fentebb leírt fegyverhez hasonlo kategóriájú fegyverrel a játékot. Tudtok valakit, akitől ilyen teljesítményű fegyvert tudok bérelni (persze távcsővel ellátott fegyverre gondolok)? Ha lehet még valami sniper kinézete is legyen, mert az eléggé illúzióromboló, amikor egy M16-ost kell felhuzogatni lövésenként ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 9:46 pm

Értem, köszönöm. Utána nézek még jobban ezeknek a sniper puskáknak, megnézem a tiédet is, aztán majd meglátjuk! Mégegyszer köszi a segítséget!

Üdv: Tamás

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 8:45 pm

Tóth Tamás írta:
250??? Az eélg húzós dolog! Azok milyen távra pontosak? Amiket 70-80-90 ezerért lehet kapni (pl: a Bullets-ben) azok gagyik?

Azokban még nincs tuning. Mire bele rakatsz egy olyan tuningot, amivel 90m-ig elvisz, addigra lesz kb. 250k a fegyver.
Amúgy a HFC gázos sniper (amilyet az aláírásomban is látsz) 45000 HUF, és nagyon meg vagyok elégedve vele.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 6:04 pm

250??? Az eélg húzós dolog! Azok milyen távra pontosak? Amiket 70-80-90 ezerért lehet kapni (pl: a Bullets-ben) azok gagyik?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 4:11 pm

Hat ez egyszeru. Mindegy melyiket veszed, es 250 000 ft lesz :) Legalabbis springes eseteben. Gazost meg lehet uszni 120 000 korul, de az instabil, meg nem is lehet csak kb 4 honapig normalisan hasznalni.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. jún. 21, 2006 4:03 pm

sziasztok!

Aki tényleg ért hozzá, tudna nekem air-sof-os sniper puskákat ajánlani árkategóriák szerint? Nagyon megköszönném a szakmai segítséget!

Tamás

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 10:38 pm

hi!
kösz a sok infót,asszem amig kényszerszüneten vagyok airszoftból készítek magamnak egyet :wink:

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 7:38 pm

Mar leirtam valamikor a topic elejen, hogy "igazi sniper feeling" nincs az airsoftban. Aki sniperkent akar jatszani, az nyugodtan megteheti egy 365-os fegyoval is, bujkalni, bozotturni ugyanugy lehet, a tavcsobe nezes, cserkeszes, a vadaszat orome ugyanugy megvan, csak jol el kell tudni bujni, es kozel engedni a "vadat".
A konnyu ghillie-m (ill. inkabb alcaruham) melle most szereztem be egy ilyen cuccost:
Kép
Ez gyakorlatilag egy szimpla derektaska, a zsebek nem modosithatoak, egybe van epitve az ovvel az egesz, de nagyon sok kacat elfer benne, kaja, viz, tarak, kendok, potfegyver, es ra tudom huzni a ruhat is. Remelem szlovakoknal is be fog valni. Hogy egy komoly ghillie ala hogy fer be, azt nem tudom, de nekem idealis :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásHozzászólás témája: -
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 7:24 pm

Nem akarok nagyon beleszólni ami nem áll közel hozzám, de ha épületen belül még használható a 400Fpses fegyver, ami csak egy M120as tuningot jelent, akkor most miért jó egy 365Fpses "mesterlövész" fegyver? Én azt mondom még new gen kínai játékon talán lenne 5 méter előnyöd a többiekkel szemben, de ez nem hiszem, hogy az az igazi sniper feeling amire te számítasz. De te döntesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 6:56 pm

Azért szerinted megéri a 20000 Ft-ot és tényleg képes 360 FPS-re?

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 4:40 pm

Hát nekem van ilyen . Lényegileg semeddig, mivel a jó öreg Cybergun nem szerelhetőre gyártotta ! Azért nem ilyedtem meg de erössen barkácsolós tipusú emberkéknek ajánlott a tuningolása !

Az egész fegyver felépítése nagyban hasonlít a Marui által készítettekre, de a dugattyú pld. kisebb, tehát nem kompatibilis ...
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 2:57 pm

Üdv!
Azt szeretném megkérdezni, hogy meddig lehet tuningolni ezt a fegyot:http://www.speedytoys.com/shop/item.asp?itemid=461
Milyen rugot bír ki max? ÉS szüksége van-e rugón kívűl más tuningra is??
Előre is kösz a segítséget!

Vissza a tetejére

Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 2:18 pm

A részvételben bizonytalan vagyok, de esetleg megoldható... A szlovák játék után beszélek megint vele, éjszakai lövészet + fotózás kapcsán. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 10:15 am

Annyit még érdemes megjegyezni a Tanakák kapcsán, hogy növeli a lövések konzisztensségét, ha mindig maxra töltöd gáztartályt, akár 2-3 lövés után is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 9:56 am

hali

Rajta van a dobozán a PCS felirat , de még nem sikerült kihámoznom hogy hogyan kell , de akkor keresem :)

köszi

[quote="B@zs@"]@dynax:
Ha PCS-es (ha igen, rá van íva a dobozára, vagy a manualba), akkor állítható az ereje, egyébként nem. Ha állítható, akkor kívűl kell lennie az állítónak. Egy olyasmi csavart keress, mint a távcsövek állító csavara. Az AICSnál a távcső-sín tetején van a sín elejénél, szal, ha rajta van a tácvcső, akkor elég macerás az állítása. Egyébként max. 10 %-ot állítanak ezek a kompenzátorok, szal annyira nem fog változni a lövésed.
Az enletlen szórás abból is eredhet, hogy nem egyenletes tempóban lőttél. Ha túl gyorsan lősz (fél perc/lövés-nél gyorsabban mondjuk), akkor csökkenni fog az ereje.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 9:29 am

COLONEL REGIS írta:
remálem Trasher látta a műsort és tud valamit írni a fegyóról.Nekem ismerős valamelyik KALIBERBől utána hesszelek én is.

Emlékeim szerint Ottónak még mindig SIG 3000 puskája van. Rosszkor tetted fel a kérdést, mert szombaton beszéltem vele. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 8:50 am

valószínűleg mázlija volt, ha megismétli, akkor meg próbálja meg 100m-ről is, ha onnan is megy neki, akkor egy született lövész. valószínűleg 100 emberből 2 csinálja meg.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 19, 2006 6:10 am

@dynax:
Ha PCS-es (ha igen, rá van íva a dobozára, vagy a manualba), akkor állítható az ereje, egyébként nem. Ha állítható, akkor kívűl kell lennie az állítónak. Egy olyasmi csavart keress, mint a távcsövek állító csavara. Az AICSnál a távcső-sín tetején van a sín elejénél, szal, ha rajta van a tácvcső, akkor elég macerás az állítása. Egyébként max. 10 %-ot állítanak ezek a kompenzátorok, szal annyira nem fog változni a lövésed.
Az enletlen szórás abból is eredhet, hogy nem egyenletes tempóban lőttél. Ha túl gyorsan lősz (fél perc/lövés-nél gyorsabban mondjuk), akkor csökkenni fog az ereje.

@falsh:
A ghillieből alapvetően két fajta van, a light és a heavy. A light egy síma neccháló, szösszel tetrakva, ezt úgy, ahogy van magadra teríted, és ált csak a hátadat takarja, sza mellénynél nem zavar. A heavy, ami ismertebb, valamilyen gyakorlóra felvarrt, vagy anyagában beleszőtt hálóval van megoldva, és ezen lóg a szösz. Ezeknek ált nem zárható az eleje, szal, ha alatta van a mellény, akkor könnyen alá tudsz nyúlni. A zárt heavy a macerásabb, ott is mellényre rakják, de inkább nem használnak mellényt, úgyis nagyon körülményes kiszedni belőle valamit. Ilyeneknél csak a legszükségesebbeket viszik magukkal, illetve olyan cuccokat, amiket nem kell elővenni (pl. rádió, camelbak, ilyesmi).
Ha zártad van, és gázos a fegyvered, akkor vagy csak gonban, mert vagy cipeled a gázt magaddal, vagy beosztod a tárad. A ghillie-n kívűlre nem sok értelme van rakni semmit.

Veszel egy övet, utilty pouchot, és abba pakolsz mindent (vagy olyan málhát, ami csak övön van), a ghillie felsője takarja. Ez talán a legjobb megoldás.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ hétf. jún. 19, 2006 2:14 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 18, 2006 9:00 pm

hi!
ghillie cuccban hová teszitek az ilyen dolgokat?
-gáz
-lőszer
-tartaléktár
-másodlagos fegyver
-innivaló,kendő, meg ilyenek...

esetleg hátizsák,és az is álcázva?

Vissza a tetejére
Csapatmoderátor

HozzászólásElküldve: vas. jún. 18, 2006 7:42 pm

Üdv!

Keressd fel SzpecNaz-t PÜ-ben, neki is tanakája van (csak M40).

Üdv
Barakka

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 18, 2006 7:27 pm

Sziasztok

Ha van esetleg valakinek Tanaka m24 sws az tudna nekem segíteni hogy lehet-e és ha igen akkor hol állitani a puska erejét , gondolom van valami állítható szelep .
És még az érdekelne hogy más is járt ugy hogy lő hármat normál szórással aztán kettőt össze vissza aztán 4-et jól majd 3-at össze vissza?
Szóval néha szór néha meg ( elfogadható keretekne belül ) nem ?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 6:00 pm

Übertuningnál (már ha 170 annak számít) még könnyebb elsütni, ugyanis az az elsütőszerkezet, ami ezt bírja, már tele van nyomva csapágyakkal, és görgőkkel, az enyémben pl csak egymáson gördülő rész van, csúszó nincs (az elsütő szerkezetben).
Egyébként a légzés bele tud zavarni egy egészséges 200m-es terepsprint utáni lövésnél már oda kell figyelni a helyes légzésre (vagy legalábbis arra, hogy lövés közben ne zihálj).

Élessel ballal közel nem lövök olyan jól, mint jobbal, ezzel meg mindkét kézzel kb ugyanolyan biztosan lövök (bár tény, hogy jobbal kényelmesebb).
A ferdéntartás természetesen igaz, már a hop hatás miatt is.

Amúgy meg jó pár száz órát kell játszani, hogy az ember "megtanulja" a fegyverét, hogy pl szelet, vagy mozgó célt jól bele tudja számolni a lövésbe.
Szerintem ha valakinek mondjuk az enyémet odaadom egy játékra, nem lesz sokkal hatékonyabb vele, mint egy akármilyen springgel, mert lőhet akármilyen jól, az csak álló célpontra, kb szélcsendben a nullázott távolságon számít, ezek közül akármelyik, akárhogy megváltozik, azt ki kell tapasztalni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 5:19 pm

Hitman 47 írta:
Az egy dolog, hogy a visszarúgás elhanyagolható és a légzésből adódó hibák sem számottevőek, de ha az ember sütésnél jól beleránt az szvsz igenis kátékonyan hat a pontosságra, legyen szó akár AEG-ről akár sniper fegyverről vagy egy egyszerű légpuskáról.

A légpuskát aláírom hogy könnyen el lehet lövéskor rántani mert nagyobb erővel kell meghúzni a elsütőbillentyűt. De az airsoft fegyvereknél lehelletkönnyű... ezt is művészet elrontani, nem is értem hogy hogyan bírja valaki elrántani... bár lehet hogy valami űbertuning springes snipernél már nehezebb elhúzni a elsütőbillentyűt, ilyen fegyvert még nem próbáltam. Ha valaki mégis elrántaná akkor nézze meg az "elsütő" ujját, hajlítsa be mintha egy elsütőbillentyűt húzna meg, ismételje egymás után ezt a mozdulatsort és figyelje meg hogy az ujjának melyik része tesz meg egyenes utat. Az ujjának azon a pontját kell a elsütőbillentyűn tartani és úgy nem fog elmozdulni a fegyver oldalirányba.
De a feeling kedvéért kafa lehet ha úgy is lélegzel mint ha igazi fegyver lenne :D
Ha már célzási, elsütési hibákról van szó akkor inkább az befolyásolhatja legjobban a BB röppályáját 20m-nél is szerintem, hogy nem egyenesen tartja valaki a fegyvert. Értds: valamelyik oldalra "eldönti" és úgy céloz és lő.
Persze a fegyver is szór bizonyos távolságtól, nem kell oda célzási hiba, ezzel én is egyetértek.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 2:30 pm

Az egy dolog, hogy a visszarúgás elhanyagolható és a légzésből adódó hibák sem számottevőek, de ha az ember sütésnél jól beleránt az szvsz igenis kátékonyan hat a pontosságra, legyen szó akár AEG-ről akár sniper fegyverről vagy egy egyszerű légpuskáról.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 2:20 pm

Idézet:
A célzást meg már művészet elrontani ugyanis lövéskor nem rúg vissza a fegyver.

Éles cuccnál a lövedék már rég kint van a csőből mire a fegyver visszarúg... Abban viszont egyetértek, hogy a szívverés, helyes légzés nem sokat számít AS-ben, mert a legjobb sniper fegyverek szórása is nagyobb annál, hogy ez igazán számítson. Arra kell gyúrni, hogy az ember minél többet ki tudjon hozni a puskájából, jól tudjon távolságot becsülni, és tisztában legyen azzal, hogy adott esetben a zérójához képest hova tartson. Még nehezebb azt megtanulni (akárcsak az éles lövészetnél), hogy mikor NE lőjjön az meber. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 28, 2006 7:35 am

Kimura írta:
nem mindn a puskán múlik, sokat számit a bb, de ezek emmit sem érnek ha nem tanul meg az ember jól lőni, pl sütési hiba, rossz levegővétel, stb.

De igen, minden a fegyveren és a BB-n múlik. Itt ugyanis nem 1000m-re kell célozni ahol már a szívverésed miatt is vagy 10m-ert elmozdulhat a céltól a szálkereszt és a levegővétel sem számít túl sokat 60-70m-re. A célzást meg már művészet elrontani ugyanis lövéskor nem rúg vissza a fegyver. Aki nem tud eltalálni egy emberalakot annak vagy "szar" a fegyvere (beállítás stb.) vagy egyszerűen csak vak (persze a fegyvere erősségéhez viszonyított optimális távolságon belülre értettem ezeket).

A célozni tanulásnak inkább azt a területét kellene gyakorlolni, hogy a szélhez viszonyítva mennyivel kell arréb célozni vagy a mozgó alaknál mennyire kell előretertani a szálkeresztet.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 25, 2006 10:18 am

Találtam két jó kis filmet a sniperek kiképzéséről:
http://youtube.com/results?search=US+Ar ... rch=Search

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 15, 2006 12:54 pm

G36 Custom Sniper Edition

lovely :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 10, 2006 7:34 pm

A g-specet javaslom, mivel nem sokkal drágább, viszont adnak hozzá mount base-t (így persze nincs rajta nyílt irányzék), szíjnak a gyűrűi rajta vannak gyárilag, és a hop-upja sokkal-sokkal jobb, mint a többi vsr-é.
Ja, meg az amúgy is csendes fegyóhoz adnak hangtompítót is, amivel játék közben kb 5m-ről már nem fogják hallani, honnan lősz.
Én eleinte, amíg nem volt benne tuning, a csendességéből próbáltam előnyt kovácsolni, nagyjából sikerült.
Egyébként összességében mindegyik vsr megéri (bár a real shockról sok rosszat olvastam), és jól tuningolható (és van is hozzá cucc).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Üdv
HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 10:18 pm

SZU írta:
Hogyhogy ennyit bír csak? Mi megy szét? A tár, vagy egyéb tömítés? Nem lehet cserélni?

GÁZOS! Ezt nagyon benézted :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 9:37 pm

WTF!!!

Hogyhogy ennyit bír csak? Mi megy szét? A tár, vagy egyéb tömítés? Nem lehet cserélni?

MuldR írta:
Azert az emlitsuk meg, hogyha elso es egyetlen fegyver, akkor a gazos csak kb 4 honapig mukodik 100%osan, meg kb meg 3 honapig elgyengulve, utana falidisz :)

De az teny, hogy spring sniper nem jon ki 250 000 ft alatt. :(

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 07, 2006 7:48 pm

Kefehu írta:
...A gázost meg megveszed, és már használhatod is. ...

Azert az emlitsuk meg, hogyha elso es egyetlen fegyver, akkor a gazos csak kb 4 honapig mukodik 100%osan, meg kb meg 3 honapig elgyengulve, utana falidisz :)

De az teny, hogy spring sniper nem jon ki 250 000 ft alatt. :(

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra