SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd nov. 20, 2018 3:44 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 235  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 31, 2006 8:34 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

MuldR írta:
Mi a franc az a DMR ?

Designated Marskmanship Rifle.

Egy speciális fegyver, ami hagyományos értelemben nem Sniper kategória (lásd. M-14, Dragunov SVD),
a különlegesen jó lövészeknek. Lényegében egy távcsővel felszerelt félautomata lőfegyver (karabély).

Lásd Wikipedia:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 31, 2006 8:17 am

SilentBob irta:

"Erősített hüvely, tuning dugattyú, 400-as rugó.
A hüvely csavarjait, amelyek megerősítik a véglezárót, gyakorlatilag elmetszette. Rézzel forrasztva meg kellett erősíteni.
A 360-380-as rugóval ok lehet, de annak nagyobb az átmérője, szóval vastagabb rugóvezető kell hozzá és a rugóvastagsághoz illeszkedő dugattyú.
Az alap csak a 240-es rugót bírja el.
A 360-380-as rugóval kb 580 FPS lehet, 6.04-es csővel. Ja a csövem is 6.04 a 6.08 helyett. Ehhez kellett más távtartókat vegyek, amelyek a külső csőhöz viszonyítva rezgésmentesen rögzítik. "

Mi a franc az a DMR ?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 31, 2006 7:17 am

Bacsa írta:
M14 tulajként én is leírnék néhány mondatot az AEG DMR-ek (mert szerintem ezek nemigazán sniperek) védelmében....

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az én M-14-em paraméterei is nagyjából megegyeznek Bacsa fegyverével.
Szerintem az egyik legpontosabb sniper jellegü AEG (DMR) fegyver jelenleg.

A pontosságáról csak annyit, hogy 60m-en egy A4-est 10-ből 6x eltaláltunk vele érden, enyhe oldalszélben! :-)

Viszonylag könnyen és olcsóbban upgradelhető, mint "nagy" sniper társai. Úgyhogy csak ajánlani tudom a fegyvert!

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 10:34 pm

Szórás kapcsán: lemért 70m-ről a legjobb sniper lövés amit eddig láttam, az álló emberalak (én :) ) volt, ötből háromszor, 550-560fps körül .29 SGM-el.

Ahogy Rephyx is írta, felfestettük újra a távolságokat Érden (0-80m) , mindenki nekiállhat tesztelni a puskáját. Egyszer érdekes lenne egy ilyen dzsemborit szervezni - akár fedett 100m-es lőteret is lehet keríteni, de 50m-est biztosan (bár fedett pályán nem fog látszani a BB).

Az M14 50m-en szolidabb tuninggal (M110) is nagyon pontos. Én azt vennék, vagy sűrített levegőre átszerelt Tanakát.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 9:38 pm

M14 tulajként én is leírnék néhány mondatot az AEG DMR-ek (mert szerintem ezek nemigazán sniperek) védelmében.

Az enyémben most egy M110 rugó van 6.03-as tuningcsővel, így tud most 385 fps-t. A hop-upja tudomásom szerint a jelenleg kapható egyik legjobb. A pontosságáról annyit, hogy legutóbb imrén kb 30 méterről lőttem egy Barkas visszapillantó tükrére sorozatot, és mondjuk 10-ből nyolc talált. szerintem ez egy AEG-től nem rossz.

Hétvégén VIS beszerel egy M130 rugót a szükséges megerősítésekkel, olyan 460-470 fps-ra tippelek, ennél többre szerintem a mi viszonyaink között egyszerűen nincs szükség, de ez a félautomata üzemmód megtartása mellett.

Szóval sniper vásárlásnál kifejezetten megfontolásra ajánlom az M14-et.

cs

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 9:09 pm

A 90-100 metert Silentbob mondta. Nemtom merte vagy becsulte.
A 10 centiket mondom hasra mondtam, csak erzekeltetskent, hogy az igazihoz kepest nagysagrendi kulonbsegek vannak.

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 8:54 pm

usmchun írta:
A Gspec 550-570 fps, és az A4-es méretű célt én max 50-60 m-ről lövöm meg

tudnál küldeni képet a fegyodról?

ÜDV a Fedélzeten!!!! :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 4:51 pm

Par aprosagot gyorsan megjegyeznek....
Eloszor is, a 600fps-el 90-100 meteres lotav az marhasag, ott mar regen leesett a bogyo. Persze ha nincs szembeszel es kicsit felfele lovok (monjuk terdelve fejmagasagba) akkor talan leeshet a bogyo 90 meteren, de ketlem.
(apropo, Erden fel vannak fujva ismet a tavolsagok!)
A pontossag sokkal fontosabb mint a lotav, az amirol B@zs@ ir - az A4-es 50-60 meterrol - egy kivalo eredmeny. A 70 meteren 10-20 centit azt meg mutassatok meg nekem, mert nem hiszem :)
Az nem puskam pedig a Maruzen L96, ami NEM az APS2, hanem annak elofutara, es par alkatresz kompatibilis vele. Asszem Skylow APS2 fegyojat vette meg Twilek.
Ha kezdetnek szeretnel fegyvert, akkor csakis VSR, ezt kb. a maximalisan airsoftban elerheto teljesitmeny 97%-ra fel lehet huzni, de gondold meg jol, es inkabb vegyel egy M14-et.
Silentbob puskajaval szemely szerint nekem ket gondom van, az egyik a zero trigger hianya (kalapacs vagy munkasokol kell az elsuteshez) a masik pedig a hop-up, nagyon hamar (ertsd jol!) leesik a golyo, ezaltal nehezze teszi a hosszutavu sniperkedest. (amit kb 10%ban csinalsz az airsoftban) Persze ezek csak benyomasok, nem sokat lottem vele.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 4:14 pm

szereléskor
álcával-már nem használom
most
festés nélkül- thx for Trasher

És az APS2 Type 96-Foto by Trasher, a lentebb említett fegyver, ez Rephyx vadállata :), valószínűleg az ország legtöbb áldozatát szedő sniper fegyvere ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 4:00 pm

A Gspec 550-570 fps, és az A4-es méretű célt én max 50-60 m-ről lövöm meg

tudnál küldeni képet a fegyodról?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:56 pm

MuldR írta:
1 db spring M40 van az orszagban, es o elegedett, tehat 100%os az arany :) Bar Silentbob is csak azota, amiota rezzel beforrasztotta a huvelyt, mert a csavarok mar nem birtak. Azota atomstabil :)

Én out of box elégedettségre gondoltam, természetesen, ha az ember megcsinálja azt, amivel problémája van, akkor már elégedett.
Az elégedettségre nem csak az országon belülire gondoltam, szoktam külföldi fórumokat is látogatni.
Amúgy ezért mondtam, hogy M40-ben nem nyilatkozok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:46 pm

Tippre mondtam azt a szorast. A lenyeg az hogy tobb nagysagrendel nagyobb mint az igazinal, es minden befolyasolja.

1 db spring M40 van az orszagban, es o elegedett, tehat 100%os az arany :) Bar Silentbob is csak azota, amiota rezzel beforrasztotta a huvelyt, mert a csavarok mar nem birtak. Azota atomstabil :)

Este probalok kepet keresni, es atdobom MSN-en. De beszelj Markal vagy Zolival, nekik biztos van valami regebbi foto SilentBobrol.

Kepet talalsz meg a www.wgcshop.com oldalon, bal menu Other Guns es ott a Sniperre boksz. Sun Project M40XBNT neven keress.

Ez az M40 legelso meg fatusas Vietnamban kispeldanyszamban bevezetett fegyverenek a replikaja. Utana mar a glassfiber tusat vezettek be, de azt mar M40A1 neven rendszeresitettek.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:37 pm

Tehát te jo választásnak tartod az m40-t ?öszintén!!

tudtok a fegyotokrol képet küldeni msn-n?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:36 pm

Ez is fegyverfüggő, mondjuk M40-ben nem nyilatkoznék, csak annyi biztos, hogy én még tökéletesen elégedett M40 tulajjal sem találkoztam. :)

A Gspec 550-570 fps, és az A4-es méretű célt én max 50-60 m-ről lövöm meg, de hozzátartozik, hogy csak biztosra szeretek lőni és csak egyet, szal innen még szóráson belül marad.
Rephyxé detto, az is valahol 570 és 600 között van, a pontossága hasonló, csak pár méterrel messzebb vannak ezek az adatok. Kábé.

Szvsz gondold azért át az APS2-t és a Gspecet, mert az a Zero trigger tényleg nagyon hasznos kis szerkezet... :)

@Trashi: hol hallottad te azt a pletykát a DSR-1-ről? Valami nyílvános fórumon, vagy a titkos CIA-s kapcsolatod mondta, és nem mondhatod el, mert ki kéne nyírnod utána? :D
@MuldR: 70 m-en 10 cm szórás azért durva lenne. Jó lesz az 40 m-nek is.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ szer. aug. 30, 2006 3:38 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:35 pm

Nincs pontosabb 0.20-0.30 gramm sulyu 6mm-es muanyag golyotol ne varj semmit. A lotav vegen mar "okorhugyozas" modjara mukodik. De mondjuk nem oda kell loni. 70 meteren meg 10-20 cm korul szorhat. Az teljesen jo. Majd megkerdezem SilentBobot.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:32 pm

akkor te mit javasolsz ami pontosabb?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:30 pm

Hat a max lotav az olyan 90-100 meter lehet 600 FPSnel. Itt mar kemenyen 10 centikben merik a szorast vagy inkabb meterekben :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:27 pm

akkor ha jol értem springes fegyver mindenképp mert az a jo.De ..drága.tuningolni kell ezerrel viszont jo fegyver válik belöle.Tehát a választásom az m40-s jo csak sokba fog kerülni.A pontosság pedig relative.amit mondtok hogy pontatlan de milyen távolságban?pl.5-600 fps-nél mit jelenthet ez?

elnézést a sok kérdésért de ezekhez még nem értek

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:17 pm

Még annyi, hogy a Remingtonhoz képest idegesítően pontatlan lesz a negyedmillás airsoft sniper puska, már 30-40m-es lőtávon is. :)

Itt a szórást nem mm-ekben, hanem emberalak/mellkas méretű célokban mérik.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:17 pm

M40 springel annyi a gond, hogy csak a Sun Project gyartja. Atomstabil fegyver, de nem lehet hozza zero triggert kapni, es az egyebb tuningalkatreszek is nehezen vagy egyaltalan nem kaphatok.

Ha nem zavar, hogy iszonyat erovel kell elsutni a elsütőbillentyűt [SLAP a szamra] elsutobillentyut, akkor nagyon jo valasztas lehet. M40 XBNT-t kell venni, mert abban mar alapbol van hopup es a cylinder egyseg is fejlesztett verzio.

Ha kijosz koka warra kint lesz SilentBob. Neki M40 van, meg tudja mutatni, meg elmagyarazni, miket cserelt ki.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:15 pm

Nah, megpróbálom összefoglalni, bár széles a paletta.
Először a springesek:
-G-spec: természetesen tudom ajánlani, mivel nekem is ilyen van, és nagyonis elégedett vagyok vele. Előnye, hogy olcsó az alapfegyver, rövid (nem kell ám a hosszú cső a pontossághoz), nagyon jó a konstrukció, könnyű, kompakt, jól használható minden környezetben.
Hátránya, hogy nem realisztikus az egész így egyben, nem is hasonlít egy igazi fegyverhez sem, sokan komolytalannak tartják, de mondjuk csak addíg amíg nem játszanak egy ilyen ellen. Valamint nem túl olcsó a tuningja.
A fegyóról: jól tuningolható, bár az első szerelés nehéz, és döntő, szal csak olyannak add, aki nagyon ért hozzá. A legnagyobb rugó, amit lehet kapni hozzá M190. Én mostanában tervezek belerakni egy ilyet.
-APS2:Rephyxnek van ilyen, egy szörnyeteg. Előnye, hogy negyon ilyesztő (tényleg sokat számít a pszichológia), jól tuningolható, és egy ismert fegyver AS változata. Az l96 AW-féle modjára, a cséből is ismert AWM-re hasonlít.
Hátránya: Drágáőbb az alapfegyver, és a tuningja sem olcsó, kevésbé bírja a tuningot, mint a gspec (ezt úgy értem, hogy nagyobb tuninggal nagyon karban kell tartani, de akkor egy megbízható fegyód lesz), nehéz, és nagy, kb mint az igazi.

Gázos:
Általánosságban a gázos fegyók idény jelleggel használhatók. Normálisan mondjuk 10-15 fokig, az alatt nem, vagy alig lőnek. Viszont noha az alapfegyverek drágábbak, már a dobozból egy ütőképes fegyvert veszel ki, nagyon nem is tudsz tuningolni rajtuk semmit. Max a szelepeket kicserélheted, hogy bírják a nagyobb nyomású red gázt, egyes típusoknál esetleg az "ütőszeg"et hajtó rugót is ki kell cserélni, hogy be tudja ütni a red-es szelepet, egyébként cső, hopup, ennyi, ami tuningolható, meg mondjuk az optikai tuning, de az már csak cicoma.
Gázosból Tanaka, esetleg talán Sun Project.

Automata, félautomata:

AEGeket is lehet mesterlövésznek, támogató lövésznek átalakítani, amik bírják a tuningot, és szokták is őket nagyobb tuninggal szerelni:
TM M14, TM H&K G3 PSG-1, TM H&K G3 SG1, TM Steyr AUG, CA M15 széria, stb.

Általánosan elmondható, hogy az AEG-ek M150-nél nagyobbat nem, vagy csak nagyon rövid ideig bírnak. Az M150-et is kb annyi ráfordítással, mint ha egy springesből csinálnál egy fasza fegyvert.

Szumma: Igazán snipernek csak a spring jó, de a megépítésük, idő, munka és pénzigényes.

@MuldR: Jó gyorsan gépelsz. :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ szer. aug. 30, 2006 3:21 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 3:10 pm

Köszönöm a teljes körü válaszodat azért én maradnék a springes fegyvereknél.Avval teljesen tisztában vagyok , hogy az éles teljesen más azért is kérdeztem .A rejtözködés pedig azt hiszem nem lenne gond(Dark,Hc Zoli ,Mark )látott már rólam képeket.

1 szo mint száz kezdek gyüjteni 1 m40-re

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 2:59 pm

Hat eloszor is tisztazni, kell hogy az Airsoftos sniper nem ugyanolyan mint az igazi. Itt nincs nagy lotav es pontossagbeli kulonbseg, inkabb a lopakodos bujkalos harcmodor az ami megkulonbozteti a snipereket.

A lehetosegek:

- Spring sniper: minden lovesnel fel kell huzni, olyan 550-600 FPSig huzhatok, gyakran kell szetszerelni, ujrahuzni, alkatresztpotolni, minel erosebb annal nagyobb ero kell a felhuzasahoz, es egy egy sokatlovosebb jatek utan kellemes izomlazt okozhat :)
Ara mire hasznalhato 250 000 ft folott van. Van belole rengeteg fajta: M40. M700, APS2, M24, L96 es meg sokan masok.

- Gas sniper: A gazbol kifolyolag homersekletfuggo a teljesitmenye, a nyari honapokban hasznalhato normalisan, utana inkabb mar csak disz az ember oldalan olyan rovid lesz a lotavja. Telen egyaltalan nem mukodik.
Joval olcsobb 100 - 150 000 ft kozott mozognak. A valasztek itt is szeles, ugyanazok a tipusok megtalalhatok mint a springes kollegaiknal, valamint kaphato meg pl a Kar98k is gazosban. Tud ismetlofegyverkent is mukodni (bar ilyen meg nem nagyon van ami kihasznalna, talanm csak a Garand meg az M2 carbine de azok nem sniperek es 8mm-esek, tehat wargamen nem hasznalhatok) Teljesitmenyuk homersekletfuggo, de ok is el tudjak erni a 600 FPSt. Mivel nem sok mozgo alkatresz van bennuk, nem nagyon kell szerelni. Jellemzo meg, hogy a tartalek tarak aranyarban vannak :(
(pl a Kar98k hoz kb 13 000 ft 1 db tar es 10 BB megy bele)

- AEG, elektromos sniper: Ismetlo fegyver, gyakorlatilag egy szettuningolt AEG. kb 500-530 FPS a max, tartossagrol nem tudok nyilatkozni. kb 200 000-250 000 ftbol jon ki. M14, PSG-1, SR-25 amik igazan szoba johetnek.

Hmmm, kerdes?:)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 2:49 pm

köszi a gyors reagálást .de épp az a bajom , hogy nem ismerem az as sniper fegyokat és ezért kérem a segítségeteket.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 2:47 pm

Jó vakegér vagyok, itt magyarázok a számolgatásról, pedig itt elmagyarázzák a távolságbecslést a mildottal.

Jah, itt nem is interpolálnak, bár ettől pontatlanabb lesz a számolás, erre azt javasolja aprogram, hogy egy kicsivel lődd a hiba irányába. Bár mondjuk egy 2000 yardos lövésnél, lődd egy picit arrébb... Szvsz ott már érdemes egy picit többet számolni.

Természetesen, nincs idő kint számolgatni, és a belinkelt oktató akármicsodán is a mildotokkal való célzást magyarázza a leginkább. Amúgy a J célnál már vannak felbukkanó célok, ott pl alá, fölé tartás van.
Csakát ugye, hogy valaki belenéz a távcsőbe, és minden számolgatás nélkül megsaccolja kb jóra a távolságot, hát el kell durrogtatni egy pár ezer lőszert. Szerintem. Na, ezt begyakorolni talán jó ez a progi (nem a demó, mert kb már most vágom fejből a klikkeket :) ).

@usmchun: A sniper fegyverben elég általános a kérdésed, mert mindenki a sajátjára eszküszik. :) Én pl a gspecre. Van aki az aps-2-re, van aki az M24-re (na, jó, elégedett M24 tulajjal még nem találkoztam :) ). Szal a lényeg, hogy neked tetszik, és jó fajta fegyver legyen, aztán úgyis meg kell tanulnod a fegyvert. A lényeg, hogy olcsón igazán jót nem lehet kapni.
Jah, és ez a fórum lényege, hogy akinek van mondanivalója a témában, mondja nyugodtan. ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 2:43 pm

talált süllyed.a fiam a 1st cavalry alias zsolti

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 2:32 pm

usmchun írta:
....fiam által...

Csak nem 1st Cavalry apuka?:)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 2:16 pm

Sziasztok
Én elég új vagyok az airsoft társadalomba mert nem rég óta foglalkozom vele a fiam által.Én élesben szoktam löni 1 remington 700-as fegyoval a gyáli lőtéren. Ha nem gond csatlakoznék a sniper elithez.Tudtok javasolni , hogy milyen puskát érdemes venni?Elöre is kösz.
Én sosem bajlodtam ezekkel a számolásokkal mert nincs idö rá ,ott helyben zsigerböl kell érezni a célt és annak távolságát.Igy is sikerült 120 m-röl átlöni a 7.62-s hüvelyt közepes oldalszélnél.

Elnézést , hogy bele szoltam a forum életébe.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 12:31 pm

B@zs@ írta:
Ne feledd, barátom, one shot, one kill, ne feledd! ;) Főleg te, a beépített célazonosító mechanikáddal... :P

Negatív!
Önfejlesztő processzorom van. Elsődleges feladatom, hogy beépüljek a humán ellenállás korai gócába, itt az airsoft közösségbe. Ehhez kiemelt prioritást élvez az álcázás fentartása. A humán egyedek gyanakodnának, ha a primitív ballisztikus lőfegyvereikkel a matematikai segédprocesszorom és a kiváló optikám miatt feltűnően kiváló lövéseket adnék le.

A szándékos mellélövés elfogadható a küldetésem érdekében.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 12:26 pm

Ne feledd, barátom, one shot, one kill, ne feledd! ;) Főleg te, a beépített célazonosító mechanikáddal... :P

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 12:12 pm

Igen, de ahol 7-8-at lőttem az azt jelenti a pirosat találtam el (10 pont) és 2-3x lőttem mellé, mert az meg -1,-1 pont. Csak a H-nál és J-nél lőttem a piros mellé!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 9:20 am

:D Ennél ez bonyolultabb.
Először is nem játék, ez mindjárt ki is fog derülni. Külön kiemelik az elején, hogy nem játék, hanem egy olyan program, amivel lehet gyokorlni a nagy távolságú lövéseket, egyetlen golyó ellövése nélkül. Nem is a lövést gyakorlod vele, hanem a számolást, hogy minél gyorsabban menjen.

A mil-dot, egy általánosan használt szálkereszt-típus, ennek segítségével ki tudod számolni a távolságot. Kb úgy, ahogy SZU leírta.
Itt a mil-dotos képben, egy mil=3,6 inch.
Itt az ovál mil-dot és a kör mil-dotja.
A távolság, a tengerszint feletti magasság és a hőmérséklet alapján ki tudod számolni a függőleges klikkszámot. Szerintem a progi nem nagyon veszi ez utóbbi kettőt figyelembe. Én egyszer végignyomtam, mire kb belejöttem, másodjára már mindnél a fő célterületet eltaláltam egy, vagy két lövésből.
Az oldalirányú klikket szintén a range card alapján számolod. Természetesen a kiszámolt távolsághoz interpolálva kell a függőleges klikkszámot, meg a szél hatását is kiszámolni. A szélnél az oszlopban 1mph szél oldalirányú eltolását írták, és nem moa-ban, hanem inchben. Interpolálás után kijön, hogy 1mph szél mennyit tol, ezt felszorzod a szélerősséggel (azt az elején leírják, hogy 0,5,10 és 15 mph-s szelek vannak, szal azt a zászlóból tippeld meg, melyik. Megvan az eltolás inchben, ezt már csak vissza kell számolni MOA-ra, és megvan az oldalirányú klikkszám is.
A range cardon célszerű a yardost használni, ugyanis minden arra van kitalálva, méterre még át kell váltogatni. Szal megvan inchben, akkor a következő a képlet:
1MOA= 1 inch@100yard

Tehát, ha pl. 10-es a szél, és mondjuk 700 yardra van a cél:
700 yardon a mph szél tol=4.3 inchet
a 10-es szél=43 inchet
1 MOA 100 yardon 1 inch, akkor 1 MOA=7 inch 700 yardon, tehát
43 inch 700 yardon=43/7 MOA, azaz 6,14 MOA, az 24 vagy 25 klikk (a 25 közelebb van hozzá)

Pusztán ennyi nagy volnalakban. Nem egy nagy durranás kiszámolni mondjuk negyed óra-10 perc alatt, inkább az a gáz, ha mondjuk van rá fél perced, vagy még annyi sem.
Ezt a melót a spotterek szokták végezni, ők az ész a csapatban :). Manapság inkább beépített computer van a fegyóban, vagy PDA-ra csatlakoztatható, és az számolja a ballisztikát.
Pl. ez a drááágaszááág is így melózik. ;)

@SZU: azért a képen mégsem a piros sávot lőtted be :) :twisted:
Meg ez csak demoja egy cd-n levő proginak, ezt elég sokszor monja a "játék" közben is, ott kicsit több szituáció van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 7:19 am

Érdekes. Konkrétan nem írja a távolságokat. S ha elviszed a távcsövet a célról, akkor a távolban soha nem látszódik. Szóval "szabadszemmel" nem lehet távolságot becsülni. Annyit lehet csinálni benne, hogy a szél alapján, meg megérzésből a szálkeresztet el kell állítani a kurzorral. Aztán lőni, s nézni, hogy hol verődik fel.
Aztán javítani rajta, majd megint lőni. Aztán zúmolni 20x-sra és fejbelőni a figurát. Amire ad 6-9 pontot?? Érdekes.

Szerk.:

Megvan. Nem is rossz. A mil pontokkal meg kell nézni 10x zoomon, hogy hány miles a cél. Aztán ügye ki is írja, hogy a cél 12x12es mondjuk. Calc elővesz, cél méret inchben*25.4/mil ponttal=m-ben a táv. Aztán a lőszer ballisztikái között lehet matatni, hogy mennyire kell felé célozni. Innentől jöhetnek a rekorderek =)

Szerk2.:
http://kepfeltoltes.hu/060830/SZU_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a baj, hogy nem random távra és szélerővel jönnek a feladatok. Szóval a "jó sniper" felírja a legpontosabb lövéseinek adatait, kezd egy újat, aztán küldi a 10/10.es pontjait... =7

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 30, 2006 4:07 am

Flesses játéknak tűrhető, de nem értem, mit lehet ebből konkrétan tanulni. Csak a 2 tengelyen kell állítgatni, a célkeresztet meg sem kell mozdítani. Bár lehet, hogy ez jobb is így, mert az meg olyan csiga sebességgel mozog, hogy fájdalom odébb pakolni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 29, 2006 6:15 pm

akkor ide is akit érdekel:
http://www.shooterready.com/lrsdemo02.swf

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8218 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 235  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra