SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 3:49 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8059 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 227, 228, 229, 230, 231  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 10, 2006 11:24 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

na igen, ez volt a kérdésem, mert ma veszek a vsr 10-est, simát. a rugó az kapásból felejtős, mert nem visz messzebb, mint egy sima aeg. szóval akkor belerakhatok 170es rugót, hogy nem baszogatnak érte, ha közelre nem lövöldözök vele, megnyugodtam.

másik hogy nincs 15 ropim most specet megvenni, a simára lehet, vagy rakott már valaki távcsövet? ill milyen távcső kell? jó a kínaipiacis is?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 09, 2006 10:00 pm

Szasz!

Megéreznie nem nagyon kell, inkább hallani, de azt eléggé. Aránylag ez átlagos. Ha ereszt valahol, akkor az a hop-up ház. Ha jól tévedek, akkor a Gspecnek már továbbfejlesztett a hop-up háza, de annál is kifújhat. Nálam pl szerintem ez van, mert nekem is 170-es, de lemértük MuldR-rel, és 460 fps-t mért, ha jól emlékszem.
Szal próbáld vékony(nem keskeny, hanem anyagában vékony) szigszalaggal körbetekerni úgy, hogy a gumiról indulsz, és betekerheted egész a hop-up ház végéig. Ha türelmesebb vagy, akkor lehet rendelni amiból fém szorítógyűrűt hozzá, én nem tenném.
Ez az egyik lehetőség, a másik, nem tudom, hogy cylinder head-et vettél-e újat, és ha igen akkor melyik verziót. Ha a pro verzió van neked, akkor 5 különböző nozzle-t adtak hozzá, ezzel kb 30 fps-t lehet nyerni, ha jót használsz. Erre nincs recept, fegyvere válogatja, hogy melyik jó hozzá, ki kell kísérletegetni. Ha nem pro-d van, viszont menetes, akkor tudok neked vinni, ha leszünk közös játékon (mondjuk kunmadarason :wink: ), és ki tudod próbálni, és ha valamelyik jó, neked adom.
Szóval ez a két hely van ahol ereszthet.
Ha nem high pressure dugattyúd van, akkor azt is érdemes lecserélni, sokkal jobb.
Egyébként teljesen reális amit írtál.
Ja, a felhúzás...
Nekem az első 5 játékom alatt bőrkeményedés lett a két ujjamon, amivel felhúzom, azóta már nem olyan nehéz, sőt. Megnyugtatlak, hogy ki fog az lazulni. Párszáz lövés után már el se tudod majd képzelni, hogy ennél is könnyebb volt felhúzni gyári állapotban.
A hop-upodat azért nézd meg, mert fullon, már nagyon kell, hogy tekerje, lehet, hogy az vágja földhöz a BB-det. Ha tényleg nem tekeri meg, az is lehet, hogy mikor beszilikonoztad, akkor a gumira is került, ez letisztul pár lövé után, vagy töröld meg.
Remélem mindenre válaszoltam.
Ja, és 0,28 alatt ne is nagyon add a BB-t, mert ilyen távolságon már nagyon érzékeny a szélre, és ne keseredj el, mert ha kiismerted a fegyvert, már érzésre bele tudod majd kalkulálni a szelet a lövésbe, és akkor kezdődik a királyság lőtáv és pontosság terén.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 09, 2006 9:14 pm

Sziasztok
Sniper kollegak!
9 honap aeg,gazos pisztoly,egyeb spring utan sikerult nekem is szert tennem egy igazi sniper fegyverre .lenne nehany kerdesem hozzatok,ezzel kapcsolatban
A puskam egy tm Vsr 10 Pro Sniper,zero trigger settel,laylax dugattyuval,6,04 es csovel,laylax m170 rugoval.
Az elso aegem egy m110+ os olyan 370 fps ses volt,az is eleg messzire ellott.ahhoz viszonyitva,kicsit csalodtam,foleg,h eleg bivaly felhuzni.
Nem mertem le,de toytec .3as bbvel,full hop uppal,olyan 60 meter lehet.
ekkor mar ivesen meht a golyo.Ez jonak szamit?
Nem szivaroghat el a levego vhol,?
Pontossagarol annyit,h 45m mrol 10 bol egy hattal allo alakot atlag 9szer talalok el,a hatat amit celoztam,8szor.
,25 ossel messzebb lo egy kicsit,kb 5mt,de nemlehet olyan pontosan loni.
Szal igazabol egy ilyen,viszonylag eros sniper a tuningolt aegek lotavolsaganak hatararol kell leadjon viszonylag pontos loveseket,es a .3 as bb uteset meg ereznie kell a delikvensnek?
Valaszotokat elore is koszonom!
Don Pepe

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 09, 2006 9:00 pm

@ SilentBob:

Egy kis segítség, hátha nem találkoztál még ezzel. Ezgyébként a fegyóddal kapcsolatban itt érdemes körülnézned, vágják a témát rendesen, lehet rendelni innen, és ha jól emlékszem itt volt PDI trigger még pár hete:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/a ... eviewID=31

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 09, 2006 6:56 pm

Köszi.
Tudsz valamit erről a rendszerről, pl hogy műxik?
Ja, ez blow back-es, azért kevesebb, de úgy számolj, hogy a tiedre is 410-et írtak...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 09, 2006 6:45 pm

Szvsz ez a PCS verzio. Nem foglak megelozni. Majd ha Tanakaek rajonnek, hogy az ABS undorito, es Glassfiberbol kell csinalni a tusat, akkor majd lesz AICSsom. Ja es 500+ FPS termeszetesen :)

Meg amugy is Garandra gyujtok. Csak legyen mar restocked! :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 09, 2006 6:28 pm

Nah, lehet kapni a WGC-n az aicsot. MuldR, ha megelőzöl, kiheréllek! :)
Viccet félretéve, lenne egy kérdésem. Ha azt írja, hogy:
New version come with Power Control System, ez azt jelenti, hogy majd jön ki egy újabb verzió, vagy ez az újabb verzió ezzel a PCS-el?

Tud valaki valamit erről a rendszerről?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 09, 2006 2:42 pm

Sziasztok!

Leírom a tapasztalataimat a SUN Project M40XB-ről. Az SRT-n belül már forgalmaztam az infókat, de lehet, hogy hasznos lehet másnak is (bár nem vagyok öreg airsoft-róka).

Ez egy sniper puska, Remington M700 model, gyárilag masszív, jól van összerakva, egyszerű és megbízható a szerkezete, könnyű szerelni, fa + fém. Van hozzá egy Tasco zoom távcsövem, 3-9x40-es, magas rögzítővel.

- Nekem túl világos volt a tus pácolása, lecsiszoltam majd újra pácoltam gyantás páccal, hogy sötétebb legyen. Többszöri csiszolás (280-as vízpapír, száraz csiszolás) és kenés után nem lett rossz.
Tanács: elsőre ne gyantás pácot használjatok. Sima víz alapú pác, többszöri kenés, hogy megadja az alapszínt, majd utána az utolsó réteg gyantás pác és úgy zseniális lesz. Utána méhviasszal át kell dörzsölni és akkor ok.
- Beleraktam egy 240%-os rugót, ennyit bír el a gyári hüvely.
Nem lett rossz, de hiányérzetem volt tőle.

- Újabb tuning következett: 400%-os rugó + teljes hüvely ill. belső szerkezet
A Sun Project teljes belső tuning szerkezet acél, a vége csavarokkal erősített, belül a dugattyú rövidebb, vastagabb rugóméretet tesz lehetővé. a rugóvezető a végén szintén vastagabb, az én 400%-os rugómat nem tudtam ráhúzni. Első körben a régi dugattyút és a régi rugóvezetőt tettem bele. Sehol nem találok olyan átmérőjű rugót, ami a tuning dugattyúba ill. a rugóvezetőre pontosan illik.

- a puska zero trigger nélkül szinte élvezhetetlen, bár már szokom. Az első tíz lövés után bedagadt a mutatóujjam, attól kezdve csak a középső ujjammal tudtam elsütni. Kisvártatva az is bedagadt. Tíz felhúzás után már támasztani kell a puskát, kivéve ha valakinek kettőnél több keze van és abból legalább az egyik Conan-Terminator paraméterekkel rendelkezik. Hát...emberes!
- Mérés: 595-606-616 FPS, kb. 187 m/s. Lőtáv: nem tudtam sehol bemérni.
- A tuning dugattyú rövidebb, vastag gumi a vége, ami szilikonozva-ápolgatva nagyon jó léglezárást eredményez, motorkerékpárok teleszkópjainál használnak hasonló megoldást. KB 3-4 cm-el rövidebb, mint a régi dugó, szal kb 20%-al nagyobb utat tesz meg, több levegőt mozgatva. Beraktam, de felhúzásnál nem akadt be a zárszerkezetbe, ezért raktam vissza a régi dugót. A kis L alakú kallantyú volt a ludas, felhúzásnál nem lehet eléggé hátra húzni miatta a dugattyút, a full tuning így csak zero trigger-el érvényesül. Zero trigger-el kiiktatódik az L-alakú fémkallantyú, ami +2.5 cm utat eredméynez a dugónak, ehhez hozzájön, hogy a tuning-dugattyú eleve rövidebb, tehát jelentősen hosszabb utat tesz meg a dugó elsütéskor, nyilvánvalóan nagyobb lökést eredményezve.

- Érdekes még, hogy az M40XB-ben NINCS a hagyomásnyos értelemben vett hopup, tehát semmi sem pörgeti meg a golyót.
- Nem volt benne barrel spacer, ami miatt kicsit mozog benne a cső

- rendeltem hozzá állítható PDI hopup-ot, meg spacer-t. Zero trigger mindenhol out of stock, pedig az nagyon kell.

A következő lépcső egy 6.4-es tuningcső, a 6.8-as gyári helyett.
Aztán meglátjuk.

Összegezve: tuningolva nagyon kemény a puska és ez a használhatóságára is igaz. Erőt igényel a felhúzás (kb 300 lövés után kicsit lágyult ), az elsütés meg krinolin ujjakat, ami zero trigger-el orvosolható. Még kicsit vibráló csővel is elég pontos. Nagyon kedvelem.
Ja, és nagyon szép:-)

2006 Április 14.

Egy kis frissítés:
- a tuning hüvely (amiben a dugattyú és a rugó van) kb 12 játék után szétment. Az acél hüvely felhúzókar oldali végén a lezáró elem csavarokkal is rögzítve volt (a gyári alappal ellentétben), hogy a lövések ne tegyék tönkre, mégsem bírta tovább, pedig már gyengült benne a rugó. Hegeszteni nem lehet, ezért rezes keményforrasztást csináltattam rá. Ezt már nem fogja szétcsapni.

Üdv!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SilentBob pén. ápr. 14, 2006 2:17 pm-kor.
Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 26, 2005 6:43 pm

Bazsa: koszi, megnezem majd, meg elkuldom SilentBobnak. Neki kell a cuccos.

Es akkor Trasher kozkivanatara Tanaka Kar98k G-version Mini review :)

Kép

A "Real Steel"
A Mauser testverek 1898-ban fejlesztettek ki, a Gew.98 vagy mas neven G98-as tipusjelu puskat. Az elso vilaghaboru folyaman kifejlesztettek belole a karabely verziot K98 vagy Kar-98 neven. A ket vilaghaboru kozott 1935-tol kezdtek el a Kar98k vagyis Karbiner Kurz vagyis roviditett karabely valtozatot gyartani. Belso tarjaban 5 db 7.92x57 mm loszert tudott tarolni. 1945-ig tobb orszagban is gyartottak licensz alapjan.

Kar98k AS verziok
- Kar98k. Jellemzoje, hogy fix szelepes, igy csak 584 FPS-t tudott, kevesebbet nem. Ez mondjuk Angliaban nem egy jo dolog. Ha jol tudom olyan 2-3 evig gyartottak, es a fold alol sem lehet mar elokeriteni.
- Kar98k G-version. Ebben van egy allithato szelep es 270-450 FPSig valtoztathato az ereje (HFC134a gazzal)
- G33/40 Mountain Trooper version, ez egy roviditett puska, a Kar98k fix szelepes verziojaval azonos tulajdonsagokkal.
- G33/40 Mountain Trooper G-version. Allithato szelepes valtozat.

Nekem Kar98k G-version van.

Beszerzes
Sok helyen nem kapni mar. En az UNCompanytol rendeltem. Rogton megrendeltem hozza a Tanaka Kar98 bor szijjat is, hogy legyen jo authentikus.
Arak:
Tanaka Kar98k: 510 USD
Tanaka Leather Sling Kar98: 42 USD
EMS: 102 USD

Osszesen vammal afaval "okosba" 142 000 HUF volt.

First look
A gyari dobozt csak egy zold csomagolopapirral boritottak. A doboz egyszeru karton, semmi csicsa vagy festes, csak hatalmas betukkel ra van irva, hogy: WWII Mauser Karabiner 98k. Arrol hogy ez a G-verzio, csak egy raragasztott matrica arulkodik. Ja es persze a dobozon van egy hatalmas birodalmi sas, amely egy horogkeresztet markolaszik :)

Kép

Open the box
Jol telepakoltak ujsagpapirral, a doboz hungarocell darabokkal van merevitve, es a puska egy zacskoba van belehuzva.
Nezzuk mi van melle:
- 1 db specko toltopalca
- 1 db japan nyelvu leiras amibol csak a kepeket erteni :)
- parszaz db BB, csak ugy benne egy zacsiban, semmi markajelzes.
- 1 db valami. Ez a valami leginkabb egy rez szukitonek tunik (szerintem FPS limiter lehet de pasz. Leirasbol nem derul ki. (esetleg nincs itt egy perfekt japan?) :)

Valamint beletettek a dobozba a Tanaka Borszijjamat is.

Lassuk a puskat
Zacsibol kihuz. Meglepoen nehez. 4 kg. Full fem+fa. Iszonyat massziv, es hihetetlenul jol nez ki. Rajta vannak a jelek, szamok. Az igazan nagy kulonbseg az igazihoz kepest a jelekben, hogy a horogkeresztes birodalmi sast sikerult valami hihetetlen picire osszenyomoritaniuk, hogy ne zavarja antifasiszta barataink lelkivilagat. Igy tenyleg csak az veszi eszre aki latni akarja. Ugyesen megoldottak :) A puska elejebe beledugtak egy piros dugot.
A Tanaka Kar98k taras kivitelu ellentetben a Marushin Kar98-al. Alulrol kell betenni a tarat ugyanugy, mint az osszes tobbi sniperbe. Ez nem authentikus, viszont igy hasznalhato wargamera, mert nem kell a huvelyeket begyujteni jatek utan. :)
A tarkioldo a satorvas elejen helyezkedik el. Ahhoz hogy kiszedhessuk a tarat a puska zarszerkezetet hatra kell huzni. Ez kis authentikus feelinget ad, hiszen az igazit is ugy kell tolteni, hogy zar hatrahuz, folulrol loszer betol, majd zar visszanyom. A toltes hasonlo, csak itt alulrol tar kihuz, majd uj tar betol es zarszerkezet visszatol a sorrend.
A tar iszonyat nehez. 10 db BB fer bele, es halom gaz. Kb 40 BBt lehet 1 toltessel kiloni, tehat 4x lehet golyoval feltolteni 1 adag gazhoz. A zarszerkezet nagyon konnyen mozog, semmi erolkodes nem kell hozza. Az egesz femszerkezet egyebkent tocsog a fegyverolajban :) Az iron sight ugyanugy allithato mint az AK-n. Igaz ertelme itt sincs, mert nem visz el parszaz meterre :)

Kép
Latszik a satorvas elejenel a kis kioldo gomb, valamit a tar kialakitasa

Hat akkor tolt-tuz :)
Eloszor a WD-tol vasarolt Cybergun zoldgazzal toltottem fol. Fogalmam sincs szam meg tipus szerint ez milyen lenne. BBnek nem a gyarit hasznaltam, mert semmilyen jelzes nem utal sem a gyartojara sem a sulyara. Igy hat a jol bevalt Marui 0.20as loszerrel toltottem fol. A frissen beszerzett SRT csapat Guarder Chronot elokaptam es mar lottem is.

Az elso meglepodes a hangon volt. Halk szisszenesre vartam, de ez igen szepen szolt. Sokkal hangosabb mint egy spring. A masodik meglepodes az ereje volt. Akkorat csattant, azt hittem az egesz szobat beteriti a BBdarabka :) A Chrono 430 FPSt mutatott. Haaat, nagyobb a fusje mint a langja. Azt hittem erossebb lesz. Nah akkor lojjunk meg. A chrono rendre 430-460 PS kozotti ertekeket mutatott. Hmmm. Lehet hogy ez a max. Lehet hogy lekorlatoztak. Nah mondom probaljuk ki mas gazzal is.

Le akartam uriteni a gazt, de sajnos nincs leereszto szelep. Igy el kellett lovoldozom az egeszet.

Miutan kiurult a tar, a Tygertol vasarolt HFC gazzal toltottem fol. Ennek sem tudom a tipusjelet, mert erre se irrtak ra mast csak a gyartot (az a HFC) :)

Kép

Tolt-tuz.
Ajjaj. Hat ez hangra is nagyobb volt. Es bizony a Chrono 528 FPS-t mutat. Jo lesz ez. Pici lovolodozes es 520-540 FPS kozotti ertekeket mutatott a chrono. Viszont felfigyeltem valamire. Jeghideg a tar. Nosza, probaljuk ki nyari korulmenyek kozott. Odatettem a radiator kozelebe es vartam par percet.

Meg mindig hideg volt a tar, de mar nem olyan nagyon. Loves, csattanas.
560 FPS. Joooooo lesz ez.

Letettem meg picit, hogy teljessen szobahomersekletu legyen a tar.
584 FPS. Ez bizony 23 fokban hozza a kulfoldi reviewkban leirt erteket. Viszont az nagyon latszik, hogy gaz es homerseklet erzekeny. Ez gondolom minden gazos puskara igaz (nincs veluk tapasztalatom, mert ez az elso, es a gazos berettammal is alig lottem meg). Viszont itt abba is hagytam a tesztelest, mert mindez Szenteste tortent, es hat... A szomszedok igencsak hallottak :)

Kép

Es akkor nezzuk a negativumokat.

Eloszor is, baromarcu UNcompanysok egy hatalmas KAR98 feliratu dobozba egy KAR98 melle kepesek voltak egy Tanaka M1897 Trench Gun slinget csomagolni. Ehhez gondolom ott kint kulon tanfolyamot vegeznek el. Most megy a levelezgetes, hogy akkor most kinek az anyukajat.
Masik problema a puskaval, hogy az elso iranyzek oldaliranyban elforog! Ha barhova leteszem, kepes elallitodni :(

Osszehasonlito tablazat:
Megnevezes | Mauser Kar98k | Tanaka Kar98k
Urmeret............... 7.92 mm ............... 6 mm
Hossz ................ 1101 mm .......... 1100 mm
Suly ................... 3,92 kg .................. 4 kg
Tar kapacitas .......... 5 db ................ 10 db

Mindent osszevetve az eddigi legszebb, legjobb, legtokeletesebb, legerossebb, legauthentikusabb, AAAAA++++++ os replika.

Az utolso fillerig megerte! :)

Kapcsolodo linkek:
Real steel leiras: http://world.guns.ru/rifle/rfl02-e.htm
Az igazi es az AS valtozat osszehasonlitasa: http://arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/reviews/tanaka_kar98k/tanaka_kar98k_review.htm
Arnie review: http://arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/reviews/tanaka_kar98k/tanaka_kar98k_review2.htm

Csak legyen mar tavasz hogy kivihessem :)

Koszonom, hogy vegigolvastatok :)

Ja, es ha vegre engedekenyebb lenne a Magyar AS Community akkor Februarban jonne a Marushin M1 Garand review! De ugy nem veszem meg, hogy nem hasznalhatom :)

Tessek szepen engedelyezni a 8 mm fegyvereket :)

Udv,
MuldR

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 25, 2005 4:43 pm

Zero Triggert a laylax szokott gyártani (first factory), de mindjárt utánanézek.

Valakinek van valami tapasztalata vele:
http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.ph ... 7f9b583b76

:?:

Update:
MuldR utánanéztem egy kicsit:
http://www.uncompany.com/images/pdi-tri ... xb_big.jpg

A másik, hogy biztos vagyok benne, hogy a First Factory gyárt hozzá cuccost, lehet, hogy Laylax név alatt, és van egy olyan erős gyanúm, hogy a Laylax APS2-es Zero Trigger jó bele.
Nagyon sok belső alkatrész kompatibilis.

Tipp:
Ha nem a megerősítés miatt kell, hanem csak hogy könnyebb legyen az elsütés, akkor szereld ki belőle a kibiztosító szerkezetet, és máris sokkal könnyebb lesz. A Zero triggerrel úgyis ugrik a kibiztosítás.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 25, 2005 3:05 pm

Nem tudja valaki, hogy ki szokott gyartani Zero Triggert. SUN M40XB hez kellene, de sehol sem talalok. Meg sold outosat sem. Melyik gyarto foglalkozik ilyennel. Legyszi tippet!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 25, 2005 1:19 pm

Általánosan air cocking fegyókhoz, amit meg kell erősíteni:
- rugóvezető (jobb, ha csapágyazott)-spring guide (with bearing)
- a rugóvezető megtámaszója (spring guide stopper)
- namostenneknemtudomanevét, mondjuk dugattyú kiakasztó (piston sear)
- illetve a másik sear, amit angolul trigger sear-nek hívnak, ez is az esütőszerkezetben van, ez fesztelenít.

Namármost, ezeket a Sauerekhez inkább esztergáltatni szokták, mint rendelni, ui. nem nagyon lehet ilyesmi cuccost kapni hozzá.

Ha ezzel megvagy, jöhet egy kompatibilis rugó, ha megoldható egy nagynyomású dugattyú, és szintén kompatibilis cső (a maruik gyárilag is elég jók).
Illetve a tömítéseket mind célszerű átnézned, hogy jól tömítsenek,mert költhetsz rá 200e FT-ot is, ha az a 20 FT-os tömítés vacak, akkor max kínai játékra lesz jő a fegyver.

Ha szar a hop-up ház (mondjuk gyenge a tömítése), azt is cserélheted, meg a gumit.

Szóval kezdésnek ennyi.

Ezekután (monjuk, ha megvan a tuningcső, akkor már feltétlenül), kell jó, és persze drága golyó. A legjobb per pillanat a piacon az aps2 super grandmaster, 15 usd/500 db.

DE: szerintem egy 210-es rugóval se fogja 50 m-ről 10/6-tal leszedni a cigisdobozt (szerintem mérd le, hogy mennyi volt az az 50m, csak azért, hogy tisztában legyél a fegyvered korlátaival, ugyanis jelenleg Mo-n a legfullosabb sniperek sem tudnak ilyet, azt a 10 cm-es szórásképet max 20-30m-ről tudják).
Főleg nem szélben. :roll:
Mondjuk az A4-es lapot fogod stabilan lőni 50 m-ről. Csak azért mondom, nehogy csalódjál.

Ha elkezdted a szerelést, és elakadsz, nyugodtan szólj! Sauer általános kérdésekkel keresd még meg Akkylaniat (lehet, hogy tud segíteni tuning alkatrészek beszerzésében is), ő a nagy tudora a típusnak.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 23, 2005 2:30 pm

Nagyvonalakban bekopiztam ezt a sztorit is az első hszba, amit ide írtam. Ahol a híres mesterlövészekről írt Cifka Miklós.

Persze a Kaliberes az sokkal bővebb cikk volt ;).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. dec. 23, 2005 10:50 am

Sajnos (még) nem.[/code]

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 23, 2005 8:38 am

Akkor elnézést! Én sajna nem olvastam.
Trasher: Be tudnád vágni ide a cikkedet? Vagy azt nem szabad?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 09, 2005 10:14 pm

B@zs@ írta:
Kunmadarason bebizonyosodott, hogy meggyógyult... :)
Viszont az is, hogy ha valakinek sniper-assault átmenet fegyver kell, akkor az M14 a legjobb választás. Én lehidaltam tőle, mit tudott M110+ tuninggal...

Igen, egyetértek. Az enyémben + ha jól tudom GhostFace-ében is ilyen van, rendre 1.5 - 2 m előnyünk van az AEG-ek többségével szemben.

Múlt héten vasárnap belőttem a távcsövemet és 11 m-ről (faterom pincéje :) ) kb 5 cm szórást lőttem - másnaposan, térdelve... :lol: :lol: :lol:

Még egy 6,03 - as cső kell bele és meg leszek elégedve a csúzlival.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 09, 2005 2:14 pm

Kunmadarason bebizonyosodott, hogy meggyógyult... :)
Viszont az is, hogy ha valakinek sniper-assault átmenet fegyver kell, akkor az M14 a legjobb választás. Én lehidaltam tőle, mit tudott M110+ tuninggal...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 30, 2005 10:20 am

Köszi Rephyx!
A hopup átlósan tekeri jobbra fel, aztán balra le, szal valószínűleg igazatok van, és el van fordulva. Azért nem értem ezt, mert a hopup szerkezet és a cső rögzítve vannak egymáshoz csvarral, csapokkal, marással, mindegy, ma szétkapom. A neten találtam néhány okosságot elméletileg erre a problémára, kipróbálom, aztán megint teszt... ahogy írtad.

Nézzük az én műszeremet:

- TM VSR-10 G-spec
- Laylax (First Factory) PSS-10 170 sp rugó
- Laylax Zero trigger set, tartalma: komplett elsütő szerkezet megerősítve (az egyik részét át kellett fúrnom.. másfél óra alatt sikerült), high pressure piston (nagynyomású dugattyú)
- Laylax cylinder head pro, ezt 5 különböző nozzle-al küldik, egy kis fps-t lehet nyerni vele, csak ki kell kísérletezni, hogy melyik passzol a fegyver karakterisztikájához a legjobban.
- Laylax silent damper piston head, ez gyakorlatilag egy puha anyagból készült alátétpár, kis fps minusz, viszont csendesebba fegyver.
- Laylax spring guide (rugóvezető), gyárilag műanyag, ez pedig acél, és csapágyazott. A csapágyazás azért jó, mert ahogy megfeszíted a rugót, az tekeredik egy kicsit, és a csapágyazás miatt nem feszíti a szerkezetet.
- Laylax 6,04-es belső cső 430 mm (a gyári 303 mm)
- Laylax külső cső 575 mm - ez minimum kell az 430-as csőhöz, eredetileg a 700 mm-es csövet akartam, beleépítve a hangtompítóval, de out of stock lett. Így rá kell tekerni a hangtompítót.
- Laylax barrel spacer: ez az a bizonyos távtartó, amivel a külső csőben rözítjük a belső csövet.
- CA socom bipod, ez még nincs rajta, mert barkácsolni kell, hogy fel lehessen rakni.
- Guarder tactical sling M770-hoz, de jó bármilyen sniperre, trükkös a felrakása, de a guarder honlapján (www.intrudershop.com), képekkel illusztrálva leírják, hogy kell.
- Tasco 3-9x40E távcső- kitűnő ehhez a fegyverhez.
- Festés, majd, ha beállítottam mindent, és már nem lesz nagy barkácsolás

Eddigi cost:

- TM VSR-10 G-spec: 65k
- Tuning+bipod: 140k
- Távcső (MuldR-től): 15k
- Festés: kb. 10 k lesz

Összesen tehát eddig: 230k HUF (ebben a postaköltség, meg minden benne van, szóval csak az alapfegyver olcsó)

Tanulság: kb ilyesmi beruházás szükséges egy használható sniper készítéséhez, és sok-sok idő, energia, barkácsolás, műszaki érzék és ideg ráfordítása, ahogy azt előttem is említették.

Ha legközelebb kimegyek belőni a fegyvert, viszek sprayfestéket, és felfújom valahova a távolságokat 5 m-ként 80 m-ig. :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. nov. 30, 2005 1:45 am

(Megprobalom ezt a hozzaszolast mindig szerkeszteni, hogy naprakesz infoja legyen mindenkinek errol a tipusrol.
Jo lenne ha mindenki akinek sajat egyedi snipere van irna egy ilyet!)

Na es akkor kicsit irok a sajat puskamrol is, eleg sokan kertetek.

Maruzen Type 96, azaz AI L96.
A real steel verziorol mar irtatok eleget, en is csak feluletesen irok a fegyverrol, fokent a tuningra terek ki. Ami megvaltozott vagy pluszban van a fegyveren: (majd ha lesz idom leirom reszletesebben melyik milyen gyartmany, addig marad angol/magyar vegyesen)

-Maruzen Ball Joint Bipod for APS-2 / Type 96
-Maruzen Rifle Scope MRS-1 with MB-2 Mount Base
-Guarder M60 / M249 Machine Gun Sling
-Laylax PSS96 Quick Cheekpiece Screw for APS Type 96 (arctamasz csavarjai)
-Guarder Steel Bolt Handle for TYPE 96 ( New Type )
-Laylax PSS96 Teflon Cylinder for Maruzen APS Type 96
-taper cylinder head

-Guarder Ultra Light Aluminium Piston for Maruzen Type 96
-First Factory - PSS2 Piston Head for APS2
-Laylax Zero Trigger set for Maruzen APS Type 96 (a foton az alap elsutoszerkezet van)
-KM 6.04 tuning cso
-FF spring guide
-Laylax PSS96 Barrel Spacer for Maruzen TYPE 96 (tavtarto, 4db)
-rugok:150/170/190/210
-Laylax L96 Real Hider Type 2 for APS Type 96 (optikai tuning :)
-valamint belehekkeltem egy G3-as tarat az aljaba - optikai tuning 2

170-es vagy 190-es rugoval jatszom, ez utobbival kb 540 korul lehet a fegyver. Nagyon konnyen es gyorsan szerelheto fegyver, de jopar gyermekbetegseget orvosolni kell hogy igazan pontos fegyver legyen belole. (hopup, mozgo cso) Sajat hibambol 2 alkatreszt tort (spring guide - aki utanam tor egy ilyet vendegem egy italra! :] es a felhuzokart rogzito csavar) de amugy a fegyver jol, megbizhatoan uzemel. Merete es sulya miatt nem a legidealisabb bozotturo fegyver, zavaroan nagy egy sima aeg utan is. Altalaban Maruzen SGM-el vagy Straight 0.3-as BB-vel hasznalom, a ket lovedeknek teljesen mas a roppalyaja. A hopup konnyen allithato, es eppen ezet konnyen allitodik is - erdemes lecserelni vagy beragasztani, habar nalam meg az alap van...

230K+ a potalkatreszekkel egyutt, +taska + loszer, de majd ezt is osszeszamolom pontosabban.

A hozzaszolas beta verzioban leledzik, majd meg csinositom kesobb.

Kep a fegyverrol.
(foto : Trasher)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rephyx szer. feb. 15, 2006 12:42 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. nov. 30, 2005 1:17 am

Erdemes elgondolkozni VIS hozzaszolasan, teljesen realis amiket irt!
Aki elsonek snipert vesz szinte mindig eladja... "stilusvaltas miatt" Ne kapkodjatok!

B@zs@:

Ha fixen egy iranyba csavarja, akkor a hopup nem egyenes. Ez pl. tipushiba, ill problema az en puskamnal (L96) es eleg idegesito is. Ha osszevissza csavarja, az a cso problemaja lehet, pl amit Trasher irt, rosszul felrakott v. problemas tavtarto. (jo ez az elnevezes) Nezd meg a csovet, ill. a rogzitesi pontjait.

Szerintem sniperrel kb 50. meterre erdemes loni odaig meg gyorsabb es pontosabb mint egy aeg, 80 meterre is lehet loni de ha egy felet lep az ember, vagy van egy kis szel mar nem talalsz, aztan jon a BB-zuhany... :]
Az fps meg egy erdekes kerdes, mert 50 loves utan gyengulnek a rugok, nekem pl a 210es mikor teszteltem 630rol 580-ra esett le, es erezhetoen konnyebb volt felhuzni.

Egyeztessunk, es kihozod egy jatekra, leteszunk egy pokrocot, szerelunk, megnezzuk mi a gond. Mindent meg lehet csinalni, max csak sokat kell szerelni.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rephyx szer. nov. 30, 2005 1:47 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. nov. 30, 2005 1:08 am

Beollozom ide is a fegyveres topicbol a regebbi hozzaszolasom:

Eloszor is amit tisztazni kene, az a tavolsagok kerdese. Erden az uton nagyon jol lehet merni ezt, mert 1 betonkocka (amibol a bevezeto ut van epitve) merete pontosan 2 meter. (fel se meruljon senkiben, hogy nem annyi : mindenkiben igy gondolta, mindeki azt mondta hogy kevesebb, aztan kb negyen is lefetrengtunk a foldre, lemertuk, annyi)
Meg fogtok lepodni, hogy a 30 meter milyen kozel van, pedig elvileg ezen a tavon pontos egy alap AEG. Egy sima springgel/kinaival is ellosz ilyen tavra, csak nem lesz pontos, ergo egy fejmeretu celra mar locsolnod kell, de a locsolos, max lotav sokkal nagyobb!
50 meteres tav az kb. a hazhoz bevezeto betonjarda es a viztarozo domb kozott van. Ilyen tavolsagrol ha meglat, minden AEGes loni fog rad, es ki is tud locsolni, nekeg meg van 1 lovesed, jo esetben. Ki lehet probalni.
A Trasher altal irt 70 meter realis, ha puskad normalisan be van allitva, es 500fps folott van egy kicsivel. (0.2-es bogyoval. Skylow fegyoja 525 fps)
Ilyen tavon allo, mozdulatlan alakot lehet eltalalni, mozgot, fekvot NEM! Persze lehet szorakozni, meg probalkozni a "manualis locsolassal", de kis matek aran ra lehet jonni hogy felesleges: az AEG kb 1.8mp alatt kilo rad 25 bogyot, amivel egy eleg jo teruletet lefed, neked ehhez normal sebesseggel (kb 5 masodperces lovesek: leengedem- felhuzom- visszatolom- felemelem- tavocsbenezek- celzok) kell tobb mint ket perc, azaz 125 masodperc.
A 80-90 meter amit B@zs@ irt szerintem enyhen szolva is tulzas, foleg M150-el, ami elvileg pont 500fps. Kb akkor visz el ilyen messzire a fegyver ha enyhen folfele losz vele, es egy bogyoval ugye _semmit_ sem fogsz eltalalni ilyenkor. 600 folotti fps-el, egyhelyben allo alakra teszteltuk a fegyot kb. 80 meterre, talalni lehetet, de kb 2+ mp amig odaer a BB. Jatekban ez a tav eselytelen, cellovoldezni mokas.

A masik dolog az amit Tranten emlitett: ha sniperkedsz, talanod kell kulonben lelonek. Mindenkinek kulonosen kejes elveztet jelent a sniperre lodozni, megfektetni-megfuttatni, ezert kitunteto figyelmet fogsz elvezni... Eppen ezert sima jatekon, ahol mindeki tudja hol van az ellenfel, kb. honnet jon es nem lehet teljesen eszrevetlenul elbujni annyira nem hasznalhato jol egy ilyen fegyver. (pl a tipikus erdi meccsekben, ahol kozepen a haz) Ha meg nem lat meg az illeto, es oldalb kapod, akkor barmilyen fegyoval le tudod szedni. Es ugye a baj nem jar egyedul, tehat tobb embert, foleg AEGest ilyen fegyoval nem lehet "lerambozni". El lehet felejteni azt hogy majd addig tuningolod a fegyvert hogy mindenkinel messzebre lojj, nincs realisan nagyobb lotavod, ugyanakkora lotavon tudsz pontosabb lenni, hordok, resek, gallyak kozott precizen atloni.
Konkluzio: ha a fronton vagy legyel lathatatlan, ha pedig nem akkor mindig oldalrol/lesbol tamadj! (ez utobbit sokkal, sokkal konnyebb kivitelezni) A turelem is nagyon sokat szamit.
Ami elonyos, hogy altalaban sokkal, sokkal jobban felnek toled mas jatekosoknal, tobbet neznek ki a fegyobol mint amire valojaban kepes, ergo ha valakire raemeled a puskat (es lat) akkor tuti meghuzza magat es neha meg kiabal is ketsegbeesetten :) Nagyon mas jatekstilust igenyel, es eleg nehezen lehet belole sikerelmenyt kihozni, szolva kosse fel a gatyot aki ilyen fegyverrel szeretne kezdeni. (es nyissa ki a penztarcat, kulonben lesz egy nagy, nehez fegyvere aminel a tuning kinai csodak is messzebre lonek :)

Na es a vegere egy kis technikai resz: Aki nincs felkeszulve arra hogy szetszedje es utana mukodokepesre ossze is rakja a fegyvert, az inkabb felejtse is el. Ha tuningolsz, akkor mindenkeppen szukseges az hogy tudjal barkacsolni, es ertsd hogyan is mukodik a fegyvered minden porcikaja. Ha ez a tudas hianyzik, nem fogod tudni mire kell figyelned, mitol akadhat, miert nehez ezt-azt mozgatni benne, miert recseg, miert nem lo jol, miert nem lo pontosan, stb. Mindegyik puskanak van valami problemaja, az egyiket nehez szerelni, a masiknal rossz a hopup, egy csomo egyszeruen rossz konstrukcio, es ki kell cserelni benne mindent, a kovetkezo nem birja a tuningot...
Ismerd a gyenge pontokat, adott esetben lehet hogy meg kell erositeni a fegyvert, torott alkatreszeket cserelni, valogatni, kiprobalni mas gyartok termekeit, es tesztelni, tesztelni a fegyvert. En kb 1000 lovest adtam le idaig a fegyverrel, a tuning illetve pontosabban a rugok merteke 150-210 kozott valtozott (a nagyobbakkal jatekra nem mentem :) es mostanra azt merem kijelenteni hogy ismerem nagyabjol a fegyvert, tudom a gyerekbetegsegeit, tudom mire kell figyelni. Sajat hibambol eltortem ket alkatreszt, (mondjuk nem a legjobb anyagbol keszultek) es bizony sajat kezzel kellett egy uj csavart koszorulnom a torott helyere, utangyartott nincs. Es ez meg csak 550 fps volt... Egy ures lakasban egy szal kombinalt fogoval ne alljunk neki ubertuningolni :)
Specialis BBre nem szabad ra sajnalni a penzt, mint ahogy arra is fel kell keszulni hogy az alap elsutoszerkezetek nem mindegyike bir ki tobbezer lovest tuningolt fegyverek eseten, ezt szinte biztos hogy cserelni kell majd. Es ha ez minden megvan, akkor parszaz loves, allitgatas, hopuptekeres, tavcsoallitgatas.... Sok ido is kell. (es ez meg csak az elso puskam...)

Es a legeslegfontosabb a sniperekkel kapcsolatban a szamitastechnikai tudas. Mivel ezekrol az airsoft fegyverekrol a legtobb informacio az interneten, weboldalakon, kulonbozo forumokban van, es nem konyvtarban, ezert elengedhetetlenul szukseges az alpfoku angoltudas, google vagy egyeb kereso hasznalata, es vegul, de nagyon nem utolsosorban a bolcs belatas, mely szerint befektetet energia, munka (ebben az esetben: olvasas, gondolkozas, turelem, dontes) nelkul soha nem lesz eleg informacioja az embernek egy ilyen fegyverhez.

Fokent nem ugy hogy telefloodol olvasas nelkul minden forumot "irjatoklemindentrola" tipusu uzenetekkel elozetes kereses es utananezes nelkul. Egy kerdesnek legyen mar sulya is.
Ennyi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 27, 2005 8:18 pm

Sajna nem volt meg háromszor... :(
Ahogy utánanéztem, nem egyedi a problémám. Van, akinek semmit sem csinál. Van, aki tökéletesen meg van elégedve, asszem ez az új szériák átka (állítólag ez valami újítás a TM-nál, mármint a hop-up rendszer), a gyermekbetegségek itt jönnek elő.
Ebben a csőfeszülésben lehet valami, de, hogy elcsavarodva, azt nem hiszem, majd megnézem.
Asszem szétkapom a hop-up házat, mert ott is lehet valamit okoskodni...

Azért köszi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. nov. 27, 2005 8:09 pm

Jobb tippem nincs, mint hogy nem függőleges a hop-up, hanem el van tekeredve valamelyik irányba. Esetleg egy távtartó elmozdult és feszül valamelyik irányba a cső... Ammeg a másik, hogy a különböző gyártmányú hop-up gumik másképp tolerálják az alacsony hőmérsékletet (pl. Systema vs Marui, legutóbb az UWIII-on tűnt fel nekem).

Ha 70m-ről öt lövésből három megvan álló emberalakra, az szerintem jó teljesítmény. Ne várj csodákat. Sniper BB-ből is minél többet próbálj ki...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 27, 2005 6:51 pm

Vazz! Remélem jár erre valaki hozzáértő, mert elakadtam. Valami nagyon nem stimmel a hop-up-ommal.
Miért van, vagy miért lehet az, hogy nekem nem függőlegesen csavaja a hop-up a golyót? Akárhogy állítgattam, ha már került bele egy kis hop, akkor az balra kanyarodott, jobb esetben jobbra fel, azttán vissza balra. Ehhez nem tudom hozzálőni a távcsövet.
Most voltam kint pécelen, és rohadtul nem vagyok megelégedve. Néha meg 50-60 m-en levágja a BB-t a földre.
A csapattárs ott állt mellette, és mondta, hogy volt még erő a golyóban.

Szal lehet, hogy valami nem stimmel. Kéne egy fps mérés, és akkor talán közelebb jutnék a hibához.

Ha valaki ismeri a péceli pályát, akkor a hátsó dupla hangár jobb-hátsó ablakából lőttem egy A4-es lapra a medencénél, az pont 40 m. Mondjuk 70% volt a találati arány, míg be nem hülyült a fegyver (ezt azért 100%-ra szeretném). Aztán a cimbi beállt a szembe levő ház ajtajába... alig találtam el, pedig az csak 70 m.

A távolságok pontosak, mérőszalaggal mértük ki.

Szóval, ha valaki tud segíteni, pls!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 25, 2005 6:38 pm

Nos, a külföldi review-k alapján reálisnak látom azt a célt, hogy emberalakot 100%-osan eltaláljam 80 m-ről, és az illető érzékelje is a találatot.
Egy Tasco 3-9x40-es távcső van rajta, bőven elég a 3x-os nagyítás, 5-nél feljebb nem tekertem még, és szerintem nem is fogom. Egyébként 0,28-as BB-vel 40 m-re fogom kinullázni a cuccot.
Egyébként nem a nagyon nagy táv a cél, hanem egy kicsit nagyobb, mint egy 120-130-as aeg, viszont ezen a távon pontosabb, és a golyó minél előbb érjen oda. 80 m-re nem valószínű, hogy sokat fogok lőni.
Kicsit kesze-kusza, de nagyjából ez a terv.

Kimondottan ennek a fegyvernek a tesztje készülőben van, most lett full összerakva, remélem hétvégén már tudok tesztelni egy kicsit.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 24, 2005 6:14 pm

A lőtávja így kb. mennyiben fog megállapodni? Hanyas BB-t fogsz hozzá használni? Távcsőböl mit fogsz hozzá használni (hányszoros nagyítással)?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 24, 2005 3:24 pm

Egy picit segít, kb 10%-ot, és a dugattyúfej igénybevétele kisebb, én inkább emiatt raktam bele.
Közel nem olyan hangos, e nélkül sem, mint más, hasonló teljesítményű fegyver.
A külső csövet azért szeretném, hogy még ezen felül rá lehessen tenni a hangtompítót, mert az viszont számít.

A link:
http://www.airsoftforum.com/board/index ... opic=12586

a legfelső hozászólás linkjeit használva megtudhatsz mindent.

Nem lesz 650.Inkább 550-600.

Ha átszereled, készülj fel, hogy nem lesz kibiztosító kar, és a sátorvasat meg kell farigcsálni, hogy rá tudd rakni a zero-ra.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ vas. dec. 10, 2006 3:47 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 24, 2005 2:00 am

WOW!!!
Én is ugyanezt szeretném! Két kérdés:
1. az arnieson ajánlgatták ezt a silent dumpert. Segít valamit a hang elnyomásában? (monduk százalékban?)
2.Minek rá a hosszú külső cső, miért nem teszed rá a gspec silencert és abba a tuningcsövet?
U.I.:650 fps tuning?:D
valahol láttam egy linken nem tudja valaki a pontos helyet?
Rendelted, vagy itt vetted?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 23, 2005 5:29 pm

Az összes laylax (first factory) pss10 cucc.

- 170sp rugó
- zero trigger set, ez egy komplett megerősített elsütőszerkezet+dugattyú (így olcsóbb, mintha a belsejét cserélnéd alkatrészenként).
- 6,04-es cső, és spacer (talán távtartónak fordítanám)
- cylinder head (pro verzió, 5 fajta nozzle-val jön, ki kell kísérletezni, melyik a legjobb, ezzel is lehet néhány fps-t nyerni)
- a kisebb hang miatt silent damper cylinder head
- fém, csapágyazott rugóvezető
- CA M24 bipod, amit még rá kell barkácsolni, valószínűleg aba-bilincs lesz a megoldás
- a hosszabb cső (430 mm) majd akkor megy bele, ha megjön a hosszabb külső cső, mert amit rendeltem az out of stock lett :evil:

A festés is akkor kezdődik szerintem, mivel egyszerre szeretném festeni.

kb 2 kilónál tartok, mire full kész lesz, szerintem olyan 220-240 lesz.
Plusz a drágább golyó.
És ez az egyik legolcsóbb sniper fegyver, bár veri az összes többit (aps, m24, m700 stb.) az összes összehasonlító tesztben (csak alap fegyőkat hasonlítanak össze, onnantól tuning kérdése).

Ami benne maradt:
- hop-up kompletten, ez állítólag a marui legjobb hop-up-ja, felesleges kicserélni
- tus-majd lehet, hogy kifaragom diófából, addig marad az ABS, lehet, hogy lusta leszek megcsinálni a fát :roll:

Ennyi, szal aki erre adja a fejét, kb. erre készüljön.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 23, 2005 4:58 pm

Csak felsorolaskent miket tetel bele, es mennyibol jott ki az egesz?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 23, 2005 4:05 pm

Nos, kész a műszer. Elméletileg 558 fps +a tuning cső, ami majd később megy bele.
Ha valaki g spec tuningra adja a fejét, akkor készüljön fel komoly barkácsolásra, és az eredeti alkatrészeket utána már nem lehet visszarakni. A fényképek megvannak lépésről-lépésre, még csinálok egy range field testet, aztán kompletten kirakom a cikket, ha valakit érdekel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2005 5:37 pm

Előljáróban:
A következőket 2,5 év játékos ill. szervezői tapasztalat alapján írom, ill.
jó fél éve egy csapat ügyvezető dolgaival is foglalkozom.
Nem 10 és nem is 50 játékon vettem részt, és nem csak itthon. Tisztában
vagyok a hazai csapatokkal, pályákkal, a játékosok átlagos anyagi és
időráfordításával, játék szintjével és moráljával stb.
Ez idáig minőségi AEG-en kívül csak 360-420 fps értéken működő egyes
lövésű fegyverrel játszottam huzamosabban, főleg AEG-es környezetben.
Én is tervezem egy komolyabb, min. 550 FPS-es sniper fegyver
beszerzését, tuningját, karbantartását és csapat támogatóként való
használatát.
Na és természetesem mint minden itt megjelenő írás és vélemény
ez is szubjektív.

Sniper fegyver árszinvonala:
Az airsoftos sniper fegyverek általában, mire elérik a min. 500 FPS-t
min. 2-3x többe vannak, mint egy átlagos AEG. Ez máris jól
behatárolja a potenciális felhasználók körét. Ahogy az átlag
embernek még egy AEG sem triviális pénzügyileg, el lehet
gondolkodni azon, mekkora is a ténylegesen, komoly sniperbe
(és alkatrészeibe) beruházók köre (itt most nem egy alap
160 USD-s VSR-10-re gondoltam).

Fenntartás, karbantartás:
Sajnos ez ügyben még nincs sok tapasztalat de az már most látszik
hogy a tuning, karbantartás és szerelés nem triviális dolog és ezért
ezeket általában a tulajdonosnak kell saját kezüleg megoldania.

Felhasználási kör:
klasszikus "beülök a bokorba, azt jól lelőlek." Na ilyet lehet
játszani csak nem sok értelme van. Nálunk ugye nem a frag, hanem
a jó játék az elsődleges szempont. Mondjuk erről kellene előbb a
kezdőket meggyőzni, rögtön tizedannyi embert érdekelne a sniperezés.
Szóval aki "munka" és tanulás nélkül akar fregezni (és van sok pénze)
az vehet snipert de már most elmondhatom, nem lesz közkedvelt
tagja az airsoftos társadalomnak.

Támogató lövész. Na itt tényleg van keresni valója egy átlagos
tuningolt AEG-nél min. 10-15 méterrel távolabb lövő sniper fegyvernek.
De kit kell támogatni ill. ki fog támogatni?
Egy tényleges egyes lövésű komoly segítséget nyújtó lövésznek tisztában
kell lennie a következőkkel: Ki van a pályán, mi történik a pályán és
egyátalán képben kell lennie mind az ellenfél tudásával, mind a saját
csapata lehetőségeivel és korlátaival. Továbbá az adott játék móddal
sem árt tisztában lenni, ismerni azok esetleges bugjait, kiskapuit, tipikus
problémás pontjait, lehetőségeit. Szóval egy jól felkészült támogató
lövész nagyon jól kiegészíthet egy csapatot.
És akkor itt a másik dolog, hogy kit is kell támogatni. Vagyis egy
csapatot, akik vezetővel és startégiával rendelkezk, (valamelyest)
összeszokva tudja az airsoftos taktikákat végrehajtani. A vezető ill.
a tagok ismerenek és alkalmazni tudnak olyanokat, mint fedezőtűz,
arcvonal, taktikai gránátozás, taktikai füst, elterelő taktikák, cserkészés,
bekerítés, eltünés stb stb. Aki komolyan körbe néz a hazai baráti ill.
csapatformációk háza táján hát.......

Szumma:
A komoly sniper fegyver hobbynak ill. bohóckodásra nem alkalmas az
ára, nem trivális szervizelés és behatárolt lövész lehetőségei miatt. Épp
ezért csak a nagyon elszánt, nem kezdő (és nem is haladó) airsoftereknek
ajánlom, nem első és nem egyetlen fegyvernek. A típus komoly hasznát
főleg tényleges csapatok vehetik igénybe megfelelő, komoly airsoft tudású kezelővel.

Akinek (nem szelektív) füle van, hallja meg. :)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára VIS szomb. nov. 19, 2005 10:39 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2005 9:33 am

Keres:

Van egy SUN Project M40XB rajta egy High Profile See Through mount ring, es abban egy TASCO 3-9x40E tavcso.

A felhuzokart ugye ki kell forditani, hatrahuzni, visszatolni, majd eforditani. A problema, hogy a kart nem lehet rendessen kiforditani, mert hogy a tavcso beleer. Vegulis annyira nem problema, mert ugye attol hogy maxra nem lehet kiforditani, attol meg fel lehet huzni, csak ugye nem kenyelmes, arrol nem beszelve, hogy harci helyzetben problemat okozhat. Ja, es nem real steel feeling :)

Szoval ha volt mar ilyen problematok, akkor hogyan oldottatok meg?

Ja, es szvsz jo helyen van itt a topic.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 18, 2005 8:16 am

Ha át lehet helyezni, ám legyen, én pont amiatt nyitottam ide, amit te is írsz, tanácsok, tapasztalatok...
A real, az én irományomban csak egy bevezetőként szolgált, és megpróbáltam a lehető legjobban kihangsúlyozni, hogy az AS snipernek igazából csak harcmodorban, mentalitásban van köze az igazihoz, célját, hatékonyságát tekintve nem.
A topik célja az lenne, amit írtam, hogy az AS sniper fogalmát átdefiniáljuk, ehhez viszont az eredeti fogalmakat is tisztázni kéne.
Abban asszem egyetértünk, hogy nagyon sok embernek, aki ezt akarja csinálni nincs sok fogalma arról, hogy mibe akarja vágni a fejszéjét, nem?

Egyáltalán nem szeretném, ha leragadna a topik a fegyvereknél, amint lesz időm fordítani a cikket, rakom ide is részleteiben, mindazonáltal szerintem mindenképpen helye van ittvezetésképpen) az igazinak is.
Sőt, továbbmegyek, ha befejeztem a RR cikksorozatot, el szeretném kezdeni a SEALS sniper kézikönyvet is fordítani, ha másért nem, azért, hogy megbeszéljük. Hülyeség? Szerintem nem.

Ha az igazi fegyver topikba írnánk ezeket, vagy a sniper téma veszne el a többi között, vagy az igazi fegyver téma a sniper között...Szerintem.

Tekintve, hogy aki sniperkedni akar, elsősorban sniper mentalitásúnak kell lennie (ez de hülyén hangzik, mindegy), valószínűleg érdekli a téma, szerintem jó, ha van egy hely, aholy egy rakáson van minden, ami a témával kapcsolatos, és nem kérdezgetnek, írogatnak több másik topikba szétszórva, ahol az info is elvész, meg a topikok is tele vannak szemetelve nem oda való hozzászólásokkal.
Én nem tartanám jó ötletnek beolvasztani másik topikba, de ha így döntötök, akkor legyen.

Üdv:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ pén. nov. 18, 2005 4:07 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 17, 2005 9:22 pm

A Ghillie ruha készítése /Salamon Bálint cikke/

Alapanyagok
egy teljes BDU (Battle Dress Uniform) öltözet (nadrág, zubbony) vagy overall
háló (4-5 cm négyzetrácsközökkel)
vászon (víztaszító)
hab
zsákvászon
festék-spray (matt zöld, matt barna, matt fekete vagy fehér)
zsákvarrótű
zsákvarrócérna (barna vagy fehér)
vízesbázisú ragasztó
5 db zubbonygomb
egy Boonie Hat (dzsungelsapka) vagy sűltös sapka. Ha overall-t használsz, nem szűkséges a sapka
lángálló spray, víztaszító spray

Elkészítés
I. Fázis

Kép

Ez egy BDU uniformis. Használhatsz tigris-csíkos, terepszínű, zöld, barna vagy más színűt is. Ha a BDU színe a felhasználási terűletbe illeszkedik, jól választottál. Használhatsz BDU helyett overallt is.

II. Fázis

Kép

A következő lépés, hogy vászonból kivágsz darabokat a mellkas, könyök és a térd számára. Ez fogja a BDU anyagát megerősíteni, hogy elbírja a további anyagok tömegét, valamint hogy eltűrje a használat során érő behatásokat. Nem ajánlott új BDU-t használni, a lényeg, hogy ne legyen feslett vagy szakadt.
Érdemes a vászondarabok alá kemény habanyagot is helyezni, hogy használat közben párnaként pihentesse a térdet, mellkast és a könyököt, valamint hogy a talaj hidegét enyhítse. A habanyagot a BDU-ra ragasztással, a vásznat pedig varrással rögzítsd. Ezután a vászon széleit varrd vissza, hogy megakadályozd a felfeslést. Ezután hagyjuk pihenni pár napig, majd matt fekete spray-vel fújd le a vászonnal fedett terűleteket. Ez megakadályozza, hogy a ragasztóanyag fény hatására felengedjen, valamint hogy a világosabb színű anyagot lesötétítsűk.

III. Fázis

Kép

Terítsd rá a hálót úgy, hogy az befedje a BDU felső részét elől és hátul is, majd vágd méretre. Hagyj pár rácskockányi lelógást is, mivel a BDU felső fogja takarni a nadrág fenékrészét is. A széleket és 2-3 kockánként a háló-négyzetek rácsait varrd a BDU felsőhöz, ugyanis ezek fogják a zsákvászon anyagának a súlyát viselni. A varrásokat erősre készítsd. Ha a zubbony belső zsebeit vagy a zubbony alatti felszereléseket továbbra is elérhetővé akarod tenni, akkor a Ghilliet középen (gomb mentén) elválaszthatóvá kell tenned. Ehhez először meg kell erősítened a gombok varrását, esetleg újabbakat kell varrnod rá, majd a gombok és a gomblyukak mentén varrd a zubbony széléhez a hálót.

IV. Fázis

Kép

Miután megcsináltad mindkét oldalon a háló rögzítését, jöhet a nadrág. A nadrág "behálózását" hasonlóan kell végezni mint a felsőét, de itt csak a két lábrészt kell befedni. Mint már említettem, az űleprészt a felső fogja takarni. A nadrág és a felső nem fog csatlakozni egymással. Ez azért szűkséges, mert így a felső és alsó kűlön-kűlön is hordható.

V. Fázis

Kép

Hátra van még a sapka befedése. Az eddig használt technikával borítsd be a sapkát (hab a tetejére > vászon > sötétítés a habon és a kiálló peremen > háló), űgyelve arra, hogy a szem előtti részen ritkábbra legyen hagyva. Itt használj vékonyabb csíkokat!

VI. Fázis

Kép

Most következik a legnehezebb része a folyamatnak; a borítás felvitele. Mielőtt elkezdenéd, győződj meg arról, hogy a zsákvászon kellő puhaságú. Ha kemény, egy kis forró vízes áztatás segíteni fog. Darabold fel a vásznat kb 30-50 cm hosszú 4 cm széles csíkokra. A csíkokat ezután a képen látható módon varrd rá a hálóra.

FONTOS: Ne rögzítsd túl szorosan, mert egy esetleges rántás a vásznon, és a háló vagy a BDU elszakad!
Ez a művelet fog a legtöbb ideig tartani, de legyűnk tűrelmesek, a végeredmény megéri a fáradságot.

VII. Fázis

Kép

A következő fázis a vászoncsíkok "rojtosítása". Erre azért van szűkség, hogy a vászoncsíkok erős kontúrját eltűntessűk. A módszer nagyon egyszerű, bár időigényes. A csíkok lelógó részének 3/4-éig bontsuk le nagyjából a keresztszálakat. Ne féljűnk, a csomó megakadályozza, hogy a csík teljesen szételfoszladjon. Használhatunk hajkefét, fésűt, de a legidőtakarékosabb módszer az, hogyha kavicsos úton párszor végigvontatjuk egy jármű után kötve. Ebben az esetben viszont vigyázni kell arra, hogy a súrlódástól a ruha túl ne melegedjen és ki ne gyulladjon.

VIII. Fázis

Kép

Eljött a festés ideje. Spray-vel fújd le a Ghilliet olyan színre, amilyen színű környezetbe azt használni kívánod. Kell ide egy kis művészi vér, de hamar bele lehet jönni. Hely van elég a tapasztalat-szerzésre, és hibázni is nehezen lehet. Viszont jól döntsd el, milyen színeket hol akarsz használni a Ghillien. A kiállóbb részeken inkább a sötét színeket használd. Mellőzd a fényes színű festékeket, inkább a matt lakkmentes festéket használd. Víztaszító spray-vel tedd vízállóvá a ruhát! Ha végeztél, próbáld fel! Ha megijedsz a látványtól ami fogad, jól dolgoztál. Ne feledd, a jó álcázás nem csak a ruhára, hanem az arcra és a kezekre is kiterjed.

VIGYÁZZ! A GHILLIE GYÚLÉKONY ANYAGOKBÓL KÉSZÜL. VIGYÁZZ RÁ! HASZNÁLAT ELŐTT VOND BE GYULLADÁST GÁTLÓ ANYAGGAL! LÉGY OKOS, LÉGY ÓVATOS ÉS ÉLVEZD A GHILLIE ELŐNYEIT!

A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ csüt. nov. 17, 2005 9:45 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8059 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 227, 228, 229, 230, 231  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra