SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 3:47 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8059 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jan. 29, 2006 12:07 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Igen úgy emlékszem hogy balra van eltolva szerelék a puska középpotjához képest.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. jan. 29, 2006 2:44 am

Lehet az M1 Garandra távcsövet rakni, asszem a marksman sniper válozatot M1C-nek hívják, azon van távcső meg lángrejtő. Viszont akkor amikor elfogy a 8 lőszer, akkor hogy lehet a clippet kilökni? Nincs útban a távcső? Vagy egy kicsit ki van forgatva a jobbra, vagy balra?
Közben megvan a link:
http://www.inetres.com/gp/military/infantry/rifle/M1_garand.html

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2006 6:57 pm

A Tanaka kar98 full fem, full fa es ~590 FPS es slingel 142 000 ft. Ugyanezt springbol 250 000 ft alatt nem uszod meg! Akkor most mi is a draga?:)
Ja, es ez az egyik legdragabb Tanaka. Lehet olcsobban is venni, 350 USD-tol.

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 7:13 pm

A Tanaka puskákban a szelepszerkezet alkatrészeit érdemes acélra kicserélni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 3:32 pm

:) Pendra mester: 1-2 óriási előny ott áll a Steyr AUG mellet, ami miatt az egyik legjobb Sniper platform:

1: A kisebbik: hogy kisebb ... Egy 77cm hosszú fegyverbe 55cm-es belső cső ... ergo könnyebben szállítható, könnyebb vele manőverezni ... ráadásul ha mondjuk PSG-1 -es csövet szeretnél akkor mekkora lesz az M16? Míg az AUG akkor lesz kb olyan hosszú mint egy sima M16 ...

2: A legnagyobb: halk ... és HALKÍTHATÓ!!! Ugyanis az AUG váz és a gearbox között van annyi hely, hogy a fegyver Dynamat-tal vagy egyéb hangszigetelő cuccal elég jól lehalkítható, amit ugye jelenleg nem sok másik fegyóról lehet elmondani ... És egy sniper esetében ez sem elhanyagolható tényező!

Többek között ezért imádom az AUG-ot :)

@Nightwalker: Denski mester műveinek nagy része nállam is a kedvencekben pihen ... várva azt hogy végre szükség legyen rájuk :) elég komoly AUG-os tapasztalata van a srácnak!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 1:56 pm

a Tanaka m700 aicsot mennyire lehet tuningolni, ill a pontosabb kérdés az, hogy a gázosakat hogyan lehet tuningolni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 1:54 pm

Szerintem a Selector plate-re gondolhatott, mert ha a tappet plate-et veszed ki, akkor nem mozog a nozzle (ergo nem adagol). M150-esre tuningolt full Systema gearboxot is lehet kapni, az M16-os csöve pedig ugyanolyan hosszú mint az AUG-é. Az AK-ban is V3-as gearbox van mint az AUG-ban és annak is elég hosszú a csöve. A lényeg az, hogy a FAMAS-t és az UZI-t leszámítva minden fegyvert lehet M150-re vagy afölé húzni. A csőhossz pedig AS-ben nem egy döntő tényező.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 1:43 pm

Én nem azt mondtam, hogy nem jó, persze, hogy az. Viszont jobb alap egy akármilyen tanaka, sun, TM vagy CA springes, vagy gázos (most a kimondott sniperekre gondolok). De szerintem ez nem is kérdés. Én csak azt írtam, ha már valaki mindenképp aeg-ből akar snipert csinálni, akkor vagy steyr, vagy M14.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 1:07 pm

Ad. 1. NSG-1 != PSG-1
Ad.2. A Steyr AUG az egyik legjobb sniper platform. Nem en mondom ezt, hanem sok-sok tavolkeleti kisszemuvegesmukso, akik ilyennel nyomjak evek ota. Pl. Denski az airsoftcore-on. Es birjak az M160-M170-et is, de ugyebat a limit az M150.
Ad.3. Van realsteel marksman gun a Steyr AUG-bol is. Mivel bulpup, ezert hosszu cso jol hasznalhato, meg hangtompitoval is. Altalaban a CT alakulatoknal van.
Ad.4. Az AUG-nal a tappet plate-et kell kiszerelni, mert az csinal sorozatlovest (Denski irta nekem). Lehet a elsütőbillentyűt is faragni, de az nem olyan hatasos (ez csak egy-ket mozdulat)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 7:25 am

Szerintem ha már AEG-ből akarsz snipert csinálni, akkor legyen a Steyr. Egyrészt elég durván néz ki (ez nem elhanyagolható szempont AS-ben, de ezt már Rephyx kifejtette), másrészt eléggé bírja az M150 felettit is (gondolom, de erről majd később). Ha M150 felett pakolod bele a cuccokat, akkor csípőből iktasd ki belőle a sorozatlövést (ez mondjuk macerás, mivel nem tűzváltó karja van, hanem ha kicsit húzod be az elsütő billentyűt, egys lövés, ha jobban, akkor sorozat - mint az igazinál), ezt csak azért mondom, mert ha tud sorozatot, akkor lehet, hogy nam fognak szeretni a játékszervezők.
VIS biztosan nem. :wink: És igazuk lesz.
Szóval a tuningbírás:
Elég sokan belerakják a nagy tuningot, ill. gáz-rugós-aeg sniper összehasonlító tesztekben előszeretettel használják a Steyrt az aegek képviseletében. Pl:
http://www.renegaderecon.com/article_details.php?id=55

Ha mindenképp AEG-klónt szeretnél csinálni, én továbbra is kitartok a véleményem mellett M14. Már leírtam, miért.

Egyébként szerintem aegből snipert csinálni, olyan mint túraautók. A versenypályára a F1-esek valók, a széria autók pedig általános használatra. Mindazonáltal a túraautó bajnokságok is működnek...
De ez csak az én véleményem.

Ez az nsg nekem új. Beraknál egy linket róla?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 12:14 am

és ez? NSG-1

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 23, 2006 12:04 am

A burst üzemmód. Ezt egy elektromos áramkörrel tették bele, ami viszont relatív gyorsan kiég. Meg azt is mondták, hogy elég műanyagos kinézetre. Viszont ha szereznél is egyet, az sniperkedésre nem lenne igazán alkalmas. Akármit csinálsz egy AEG-el, annak pontossága mindig alatta marad kimondottan snipernek szánt fegyver pontoságának.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2006 11:49 pm

Hi
köszi a választ a SIG-550 es 551 mi a konstrukció hibálya?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2006 11:34 pm

SIG-550 es 551 nem kaphato. Ha megis, ne vedd meg, mert konstrukcios hibas, nem veletlenul vontak ki.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. jan. 22, 2006 11:28 pm

Hi
érdeklődnék hogy melyiket ajánjátok sniper puskának
SIG-551
SIG SG-550
STEYER AUG
NSG-1

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 21, 2006 11:43 am

Köszi szépen mindenkinek a segítséget!

B@zs@: a vízvezetékszerelős fonál vagy mittom én mi a neve nagyon jó ötlet.

Még annyi kérdés, hogy milyen festékspray-t ajánlanátok?

Találtam 1 oldalt, ahol vannak ghillie készítéshez cuccok: http://triadtactical.com/tab1/store/category/8mg7/Tactical_Concealment.html%253Fcategory_id%253D8mg7

Illetve feltöltöttem a tárhelyemre pár jobb ghillie képet: http://www.kep.tar.hu/kefehu/50209966#2

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 21, 2006 10:10 am

Én még nem kezdtem el, ráér tavasz közepéig...
Szal, én arra jutottam, hogy bármit használhatsz, a lényeg, hogy egy két alapvető dolgot betarts.
1. A hálót, és a "szöszöket" úgy rakd fel a ruhára, hogy ha beakad valamibe (márpedig be fog akadni), ne a ruha szakadjon, hanem legroszabb esetben a háló.
2. A ruhát mindenképp erősítsd meg, ahol rögzíted az álcát.
3. Kontinentális az éghajlatunk, úgyhogy a színeket is ezek szerint válaszd meg.
4. Hagyj helyet, és készíts rögzítési lehetőségeket helyszínen szedett növényzethez is (ebből kifolyólag inkább sötétebb legyen a ruha, mint élénkebb).

Kb ennyi.

Szerintem az álcázó anyag legyen minél természetesebb, én pl nem rongyból fogom csinálni, hanem növényi eredetű gócból.
Alapszínűt lehet olyat használni, amilyet a vízvezetékszerelők, nagy előnye ezeknek az anyagoknak, hogy könnyebb festeni. Én pl ételfestékkel fogom, ill sina sprayfestékkel. A másik anyag, amit le fogok kukázni ehhez, amit dekorációhoz szoktak használni, az is hasonlít ehhez a góchoz, csak egyenes szálú, és eleve színes. Ha Budapesten a pólus centerben jár valaki, akkor pl a szappanboltban ilyenekkel dekoráűlják a csomagot, ha úgy veszel szappant.

Ha valaki ugyanilyen anyagokból készít ruhát, akkor mégegy fontos dolog:
Ghillie ruhában különösen veszélyezteti az egészséget a dohányzás.
:)

@MuldR: Köszi a linket!
Szerk: Kell egy ilyen! Akarok egy aicsot!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 21, 2006 9:36 am

@Kefehu!

Zsákvásznat (burlap, juta-, vászon, zsák) kárpitos kellékes boltban szerezhetsz be! Az persze még "nyers", festeni illetve mosni kell!
Hálónak a röplabda hálót ajánlom.
:wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 21, 2006 5:04 am

Ezt leginkabb Bazsanak es SilentBobnak ajanlom:

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/i ... opic=45977

AICS review.

Kiemelnek egy mondatot:
"There she lay, in all her beauty."

No comment...... :D

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd jan. 17, 2006 6:16 pm

A sniperkedés számos hátránnyal jár. Ha nem bikaerős és nagyon pontos a sniper puska, akkor nincs értelme, az AEG-ek kilocsolnak és kb soha nem lesz sikerélményed. Az egyes lövésű, viszonylag gyenge fegyverek bizonyos játékstílusokban jól érvényesíthetőek, főleg, ahol az AEG-ek sorozatlövése tiltva van.
A pontosság és a nagy lőtáv nélkül a sniper esélytelen.
A jó sniper puska még mindig kevés a boldogsághoz, mert a stílusnak megvannak a korlátai. Ideges ujjú embernek nem ajánlott, mert közelről sérülést okoz, a rossz lőtávból leadott pontatlan lövés után jön a BB zuhany, aztán kész. A sniperkedés agymunka. Maradj kivül az AEG lőtávon, lőj pontosan, mindig mozogj és maradj rejtve. Ezek a fő szabályok. "B" tervként nem baj, ha van egy ügyes támogatód, aki együtt dolgozik veled és nem lila fejjel szórja a BB-t. A sniperkedést nem ajánlom kezdő airsoftos ifjaknak - bocs, hogy ezt írom, öreg csótány vagyok már, könnyen jár a szám. Szerintem a legtöbb sniperrel kezdő ember hamar áttér az AEG-re, mert azzal pörgősebb a játék, és max megtartja a snipert csúzlit "presztízs-fegyvernek".
A sniperkedés viszonylag drága. Ha meglesz a zero triggerem, akkor átlépem a 250 ezres határt, és csak egy puskám van. Addig nem érdemes nagy pénzeket belefektetni, amíg nem tudod, hogy tényleg tetszik-e, viszont nem fog tetszeni, amíg nincs jó puska hozzá. Ez a csapda.
Nem okoskodni akarok, de szerintem érdemes megfontolni, mielőtt a sniperkedésbe pénzt ölne bárki is. Rephyx nagyon jó dolgokat írt a műfajról, el kell olvasni és szerintem lehet adni a véleményére.

Üdv!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 10:55 pm

A Guarder már most nyomja a TM M14 cuccokat, a Laylax év elejére ígért mindenféle jót és drágát.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 10:32 pm

Előbb, vagy utóbb biztos kihoz a Laylax hozzá cuccokat, és az biztos bírja.
Multkori Kunmadarason 54m-re lőttek vele, M110+-os tuninggal, és oda ment, ahona célozták, nem nagyon kellett fölé lőni. valószínűleg ott már nem volt olyan nagy energiája a golyónak, szerintem egy tuning ezen már nem sokat dob, csak megmarad a golyó energiája.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 10:27 pm

Trasher írta:
Én azon vacilálok, hogy kelljen-e nekem egy M140-150-re felhuzigált TM M14 (csak félautomata, belül minden kicserélve), vagy a Tanaka M24 SWS-t szeressem, vagy inkább M240/M60 vonalon mozogjak tovább, vagy várjak egy korrekt SVD AEG-re.

Es kibirja az M140-M150-et? Errol olvastal valahol? Ez igy nekem nagyon szimpatikusnak tunik (futo projectjeim kozott szerepel egy fullfem/Fa M14 megtuningolva) de ugy hallottam nagyon preciz szerkezet. Nem biztos hogy fel lehet azt annyira huzni. Persze ha igen, en orulok a legjobban :)

SVD AEG: Ha minden igaz, a King Arms a mostani spring SVDjebol csinalni fog egy AEG-et. Nemtom mennyire lesz jo. De ezt szerintem meg ok sem :)

Tavaszig mindenkeppen varj :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 10:18 pm

Összegezve ezt az egészet, az AEGek jóval hatékonyabbak, mint a sniperek, nagyon ritka az olyan szitu, hogy tényleg szükség van egy sniperre. Ha valaki tényleg hatékonyságra törekszik akkor nem a sniperkedés a jó választás. A snipeolás kimondottan azoknak való, akik szeretik ezt a harcmodort, és ez tetszik nekik. Bár szerintem egy találat a sniperrel, felér 10 AEG találattal (nem erőben, hanem sikerélményben).

Ja, mostmár teljesen rákattantam az AICS-ra. Egy svájci srác vett egyet, és elkezdte elemezgetni. Az a blowback nem is vesz olyan sokat ki a fegyverből. HFC greengassal 590 fps volt 0,2 BB-vel, ez kb Rephyx fegyója, csak ebben nincs tuning. Szal, ha 500 körül megáll a 0,29-es BB-vel, akkor ez lesz a nyári fegyver.
Ma már gyönyörűen lőtt a géspec, már csak a hopupon finomítgatok, és a távcsövet beállítom rendesen, és tökéletes lesz. Kunmadarasra más kábé jó is lesz.
Utána felajánlom, Trasi, ha gondolod, ennek úgysem olyan érzékeny a felhúzókarja, mint Rephyxének, és sokkal-sokkal könnyebb felhúzni, sőt ahhoz képest, hogy 170-es, amúgy is nagyon könnyű. Szal, ha kell, ott lesz a géspec, viszont én maradok az Mp5K-nál, mert a nagypapa alatt sérvet kapnék... :lol:

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ szomb. jan. 14, 2006 10:28 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 10:16 pm

Én azon vacilálok, hogy kelljen-e nekem egy M140-150-re felhuzigált TM M14 (csak félautomata, belül minden kicserélve), vagy a Tanaka M24 SWS-t szeressem, vagy inkább M240/M60 vonalon mozogjak tovább, vagy várjak egy korrekt SVD AEG-re. Bár lehet, hogy a legbölcsebb lenne nyugton maradni. :)

egyszer majd egy vállalkozó szellemű sporttársnak lenyúlnám a sniperjét egy játék erejéig - cserébe adok mosmá 9kg-s Nagypapát. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 8:00 pm

Kimura írta:
WD csinált anno egy tuning spring TM G3A3-at...

Ez én lennék. WD a fegyverrel lényegében annyit csinált, hogy a megfelelő helyeken műgyantával megerősítette, hogy jobban bírja az igénybevételt, és még véletlenül se törjön el (pl. a tusnál, stb.). Megfelelő apró módosítások a dugattyúnál, valamint egy erős rugó.

Kb. 410 fps, megbízható, nagyon pontos fegyver. Volt. Utóbbi időben a tárakkal voltak kisebb gondjaim, a lőszeradagolás nem tökéletes már, és egész egyszerűen eljárt az idő az öreg harcos felett. Vagy rendehozom és maradok mellette, vagy egy újrafestést és kidekorálást követően a falamat fogja díszíteni, én pedig folytatom az AEG vonalon. Még nem döntöttem el teljesen, bár inkább az utóbbi.

Sniperkedéshez nekem bevállt, de én akkor kezdtem vele, amikor még az AEG ritkaságnak számított. Azóta a szívemhez nőtt és megtanultam élni vele, de a mai világban már sokkal kifinomultabb sniper fegyverek is vannak. (Látom közben Muldr már hozzászólt a kérdéshez.)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 7:35 pm

Igen, az a G3-as az 410 FPS (ha ugyanarra gondolunk) Az sniperkedni keves lesz neked. A HFC VSR-11 valoban jo valasztasnak tunhet. Csak 100 USD, az sima legipostaval olyan 130 USD bol ittvan csokkentett szamla eseten valoszinuleg ne mkell vamafat fizetned. Ez osszesen kevesebb mint 30 000 ft-ot jelent. A G3A3 sem lenne meg igazan olcsobban.

A HFC VSR-11 100%marui koppintas, szoval alkatresz van boven. Azt irtak, hogy nehany alkatreszt meg is erositettek benne a Maruihoz kepest. Az valoban jo kezdo fegyvernek tunhet, ha bele akarsz kostolni a sniperkedesbe.

A Sauer 90 felejtos. Nincs alkatresz, es nem tuningolhato.

Esetleg ha full fem/fa kell meg tudnam javasolni a Sun Project M40 est. 250% os rugot alapbol kibirja a belso szerkezete (valoban kibirja, mert SilentBob 240% os PDI vel nyomta egy darabig, es tokeletesen mukodott)
Mondjuk ennek az ara joval huzosabb. 3 szor tobb mint egy VSR-11.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 7:19 pm

Inkább spring kategória. A kinai játékokhoz túl jó, rendes játékhoz nem elég jó. Alkatrész nincs hozzá, ha tuningolni akarod, esztergáltatni kell.

Vegyél egy USR-11-et, vagy mi a neve. Olcsóbb, mint a vsr, állítólag totál marui koppintás, lehet, hogy az alkatrészek is kompatibilisek (úgy tudom, igen).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 14, 2006 11:23 am

lemondtam teljesen a vsr10-ról.

halottam WD csinált anno egy tuning spring TM G3A3-at, ami kb 5 éve működik patent. abba mi lett beletéve, mit bír és hasonló kérdéseim vannak.

másik: sauer 90 ról tapasztalatok uhc

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. jan. 11, 2006 10:03 pm

Nos, az előny a klsszikus springes fegyvernél, springes játékokon van, és nem a sniperkedésen. Egy mai átlagos játékot tekintve a spring fegyver sajnos inkább hátrány, (bár kétségtelen, hogy óriási nagyok az előnyei!) mert eléggé lehangoló játékélményt ad, és az újoncoknak ahoz, hogy játékban maradjanak hosszú távon ez a legfontosabb. Az ideális az lenne, ha az új játékosok springekkel kezdenének springek ellen, de ez kb olyan utópia, mint a marsraszállás a jövő héten.
Továbbá, hogy ne csak az ujoncok játékélményére hívjam fel a figyelmet, itt van a legtöbb kezdő "sniper" stílusa, mikoris a sípszó után beül egy bokorba, minden arrajárót lelő, és néha bokrot vált. Ez pediglen egy nagypuskával végrehajtott kempelés, ami nem szerencsés. Ennek ellenére, amíg normális keretek közt van nem zavar, de ha a "sniperek" száma egy bizonyos % fölé emelkedik akkor egy kicsit unalmas, hiszen az életben sem minden harmadik katona "sniper".
Mondjuk az egy másik kérdés, hogy a sniper stílusról a véleményem megegyezik az angol lordok tengeralattjáróról alkotott véleményével az I. vh. idejéből -dehát ők is megtanultak együtélni az acélcápákkal, én is hozzászokok a "sniperekhez". De ez az én véleményem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 11, 2006 9:29 pm

Egyetértek. Illetve még kiegészíteném annyival, hogy nem a kedvedet akarja senki elvenni az egésztől, csak nem akarjuk, hogy akkor lepődj meg, és legyél csalódott, mikor az első sniperes játékodon tapasztalod, hogy nem lő meszebbre, csak pontosabban.
A költsége sajnos ennyi egy jó sniper fegyvernek. Nem emlékszem, hogy belinkeltem-e egy másik külföldi fórum oldalát, de ott a srác kipróbálta mindenféle beállításokkal a fegyvert, és leírta az eredményeket. Magukért beszélnek. Sajna, ha nem költ rá ennyit az ember, akkor tönkremegy a fegyver, és azután kell ezeket rákölteni.
Ha elfogadsz egy jótanácsot, nagyon jó kompromisszumos megoldást kínál a TM M14-e. Sajnos ami fegyver, ezért nem túl szép, viszon az egyik(ha nem a) leghíresebb sniper (katonai) fegyver az életben. AS-ben meg maruiék nagyon eltalálták, és egy elég enyhe tuninggal (M110+) jobban lő, mint a mi snipereink. És fele, vagy harmad annyiból is ki tudod hozni.
És tud sorozatot, is, tehát tudod támogatásra is használni. Aztán ha már belejöttél, és vérszemet kaptál (mint mi itt mindannyian), akkor vegyél valami komolyabbat, ami tényleg sniper, és az M14-ből is könnyen ki tudsz szállni, ha akarsz. Ez csak egy vélemény, de tényleg nagyon tud az a fegyver. Jogos lenne ezután két kérdés.
1. Nekem miért nem az van?
Erre az a válaszom, hogy mégiscsak aeg, és nekem a fílinghez nagyonis hozzátartozik a felhúzás. Tényleg csak ennyi.
2. Miért nem használ mindenki ilyet?
Erre meg az a válaszom, hogy méretét tekintve mégiscsak sniper, nem túl könnyű egy ekkora mordállyal kúszni-mászni, házban meg végépp nem. Szal támogató lövésznek jó, meg snipeolni is. Ja, meg egy picit drágább, mint a többi AEG (tényleg csak egy picit).

Szerintem egy nagyon jó átmenet-fegyver.
De azt mindenki tudja, hogy az, hogy mit tud a fegyver 50%-ban számít, a másik 50%, hogy tetszik-e az embernek, vagy nem.

Szóval nehogy támadásnak vedd, amiket írunk, itt mindenki segíteni akar, és kérdezz nyugodtan. VIS csak arra akart kilyukadni, hogy ennek a topiknak valahol az elején már leírtam ezeket (márminthogy miket kell kicserélni, és mik a költségei egy gspec átépítésnek).
Szal, ha elakadsz, kérdezz bátran.

mac:
viszont ha valaki egy springgel(most legyen a sniper is az) kezdi, akkor kisebb az esélye, hogy egy rambo-terminátor lesz belőle, nem?
Tehát annak is van előnye, ha valaki csak egyes lövés leadására képes fegyverrel kezdi. Nem?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. jan. 11, 2006 9:08 pm

@Kimura

Nem akarlak megbántani, de nem fogod megbánni, ha az első kanyarban AEG-et veszel. Nemcsak a financiális okok miatt, hanem azért is, mert nem baj, ha az AirSoftot megismered egy kicsit „testközelből” is. Ugyanis ez egy kicsit más, mint a számítógépes játékok. Itt szerintem igazi mesterlövészkedésre nincs is lehetőség, és nagyon szükség se. Aminek létjogosultsága van, az a támogatólövész, és azt is ki kell tanulni. Ennek első lépcsőfoka az, hogy „hagyományos” módon is tudjál harcolni. Hidd el, mert ezt sokévnyi tapasztalat mondatja velem. Ráadásul, ha nem tetszik az egész, könnyebben ki tudsz szállni egy AEG-ből, mint egy méregdrága agyontuningolt mesterlövészfegyverből.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 11, 2006 8:22 pm

VIS: végigolvastam a topicot csak A: kezdő vagyok, és egy csomó dolognak még nem tudom a jelentését
2: nem akartam hinni a fülemnek, amikor meghallottam, hogy ilyen sok pénzt kell rákölteni, meg mostmár elmagyarazták, hogy mi a baj vele

de ezért kérdeztelek meg titeket, és éppen ez volt az, ami miatt mégsem veszem meg, inkább gyűjtök és veszek egy aeg-et, bár azokat nem szeressem annyira, mert én ilyen buzzancs vagyok h szeretek jó messziről célbalőni, de tudatosult bennem, hogy ez itt nem fog menni

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 10, 2006 2:01 pm

Sorolom:
- A rugóvezető gyárilag műanyag, alura kell cserélni, célszerű csapágyazottra, az egy kicsit jobban kíméli a fegyvert
- a dugattyú is műanyag, ezt is le kell cserélni, minimum egy high pressure dugattyúra
- angolul piston searnek nevezik, ezt is alura kell cserélni, mert a gyári nem fogja bírni az igénybevételt
- trigger searnek hívják, őt is ki kell cserélni alura
- dugyattyú fejet is kell cserélni
- spring guide stoppert is cserélni kell, ez egyértelmű
ez az ami muszály.

Ezek ajánlottak:
- Cylindert célszerű teflonosra cserélni, így könnyebb felhúzni, nekem pl nincs kicserélve, cylinder head is ajánlott, mégpedig a pro, mert 5 nozzle-al adják, ki tudod sakkozni a legjobb beállítást
- Nozzle csere, jobban tömít a hopupnál

Namost ez így kb 130 rugó, kb ugyanennyiből megúszod, ha inkább veszel egy zero trigger setet, ebben benne vannak a searek, a spring guide stopper, a dugattyú. Viszont a biztosító ugrik, illetve barkácsolni kell egy kicsit az összerakásnál.
De akkor is szerintem e zero trigger set a legjobb megoldás, ez biztos bírja.

Saját tapasztalat, amit még nem tettem meg: a receivert is célszerű kicserélni (ezzel már bőven két kiló felett vagy), ugyanis a csavarok elég könnyen beleszakadnak, illetve a gyári két darabból áll, ez meg egyben van, hogy ez miért jó, azt nem tudom így elmagyarázni, ha szétkapod, akkor meglátod.Nekem egyenlőre nincs kicserélve, tulajdonképp így is jó.

Ezután jön az új cső. Ez nem is olyan nagyon fontos, mert a gyári csőve is kitűnő, ha hosszabbra akarod cserélni, akkor a külső csövet is cserélni kell.
Meg a bipod, a szíj, és egy plusz tár, ez így volt kb 160 rugó. Plusz a fegyver, az 65, az 225.

Ha csak a rugót cseréled, szétviszi a fenti alkatrészeket.
Egyébként a rugócsere során érezni fogod, mi az a 170, mert rohadt nehéz visszatekerni a cylinder fejet, ha benne van a 170-es rugó.
A szétszedése (az első), még nehezebb, mert csappal van rögzítve, amit át kell fúrni, nekem 4 fúrószár ment rá, és két óra. Ha nem tudod szétfúrni a csapot (ez is előfordulhat, nem a te hibádból, hanem véletlenül még erősebb a széria, amit kaptál, vagy szarok a fúrószárak), akkor új cylindert mindenképp kell venni(azt már nem kell fúrni), meg cylinder head-et is.

Nem könnyű a szerelése.

Update:

http://66.249.93.104/search?q=cache:eLg ... rake&hl=hu

a srác eléggé ráért, de legalább valaki megcsinálta.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 10, 2006 1:18 pm

Hajj!

Nos, úgy számolj, hogy a 170-es tuning kb 200 e Ft-ba kerül, hogy ne törjön el az első 10 lövés alatt, ehhez képest az árkülönbség elenyésző.
A másik szempont, hogy a gspechez gyárilag adják a rail-t (erre teszed a távcsövet), a sling swivelt (a szíj megy rá), és a hangtompítót.
Kb ennyivel drágább.
A real shock változatot nem nagyon ajánlom, mert visszarúg ugyan, és ez fílinges, de tökéletesen elégedett tulajjal még nem találkoztam. Marad a másik népszerű vsr, a pro sniper.
Természetesen lehet rájuk rakni távcsövet, csak kell venni hozzá railt, az kb 5-6 rongy körül mozog, pontosan nem tudom, Akkylaniánál tudsz érdeklődni teljesen pontos árakról.
Szerintem jobban megéri a gspec.
Ja, eszembe jutott még valami. A gspecnek sokkal jobb a hopupja. Ez nem azt jelenti, hogy a pro-nak nem jó, csak a gspecé sokkal jobb. Egyébként a stock gspec jóval messzebbre pontos, mint a stock aeg.

Távcső:

Lehet kapni mindenféle x szeres nagyításút, nekem 3-9x-ig van, de 3-3, max 5 szörös nagyítást használok játék közben, szal személyes tapasztalataim alapján nincs szükség ennél nagyobbra.
Ami szempont, hogy nem árt legalább egy színű szálkereszt háttérvilágítás, illetve valamilyen mil-dot, vagy akármilyen szálkereszt osztás, de még ezek sem túl fontosak.
Elsőre jó a kínai, de tudd, hogy azok nem minőségiek, el fog hamar állítódni a rázkódástól, illetve párásodhat, porosodhat(belülről). A tasco egy nagyon jó márka, ezeket ált. mind bírja (tehát csepp- por- és rázkódássállóak). Szal előbb vagy utóbb úgyis fogsz venni valami hasonlót, így viszont kidobott pénz a kínai. A pro sniperen van nyílt irányzék, a gspecen viszont nincs, ha mégis gspecet veszel, akkor számíts rá, hogy egyből kell egy távcső is rá. Az adásvételben, amit kgc árul az teljesen jó. Mondjuk a hubertus már profi vadász márka. Nézegess a használtak között is.

Üdv:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8059 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra