SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: vas. máj. 26, 2019 9:09 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8273 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 237  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: 500fps felett-Sniper Club- Sniper tuning, módszer, életérzés
HozzászólásElküldve: kedd máj. 21, 2019 10:17 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Igen. Egyértelmű hogy nem hozzá való a dugattyú vég. 90°-os kell ehhez az elsütőhöz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: 500fps felett-Sniper Club- Sniper tuning, módszer, életérzés
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 16, 2019 8:05 pm

Acsi.Ha jol lattam a kepen, 45 fokos vegu dugattyu van 90 fokos triggerrel?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 6:22 am

Az teljesen normális, hogy a rugóvezető támasztót úgy kell beütni, hiszen át kell ugrania a rugóvezető bütykén, miközben a rugó feszül.

Rakd egyszer olyan sorrenben össze, hogy felépíted már az elsütőt, rugóvezető támasztót beteszed a helyére, belenézel a hengerbe, hogy az középre került, és azután teszed be csak a hengerbe a rugóvezetőt-rugót-dugattyút.
Így talán jobban a helyére tud minden menni.

Még az jutott eszembe, hogy esetleg a hengered lóg túl nagyot az agyazatban, és annyira félre tud feszülni, amikor fel van húzva, hogy azért ér bele a hengerbe a rugóvezető támasztó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 8:06 pm

Igen tuti, hogy beleér, csak azt nem értem mitől ér bele. Elméletileg kompatibilis a pdi henger és a s-trigger. Mitől érhet bele a henger a stiftbe? Amikor a stiftet bele kell rakni a rugóvezetőhöz meg egy kicsit erősebben meg is kell nyomni, hogy bemenjen a helyére.
Elképzelhető, hogy a felhúzókar rosszul rá rakva? Úgy vettem észre, hogy csak egy féleképen lehet felrakni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 6:42 pm

Nehéz kérdés, a rugó-rugóvezető méret jónak tűnik.
A rugóvezető támasztó stift oldalán bemaródás látszódik, mintha a hengered széle a nyílásnál folyamatosan nekifeszülne ahogy húzod-tolod, ezt érdemes lehet megnézni, hogy miért.

Ettől függetlenül még mindig az is a tippem hogy valamiért nem tartja középen a stift a rugóvezetőt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. máj. 12, 2019 10:15 am

Na megnéztem mindent amit írtál.
A rugóm az PDI M160 13mm.
Csináltam pár képet is.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... zm-nQMLRAj
Esetleg tudsz valamit javaslatot adni, hogy mi okozhatja ezt?
Köszi

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2019 6:24 am

Ezt nézném még meg:

rakd össze úgy félig, hogy a trigger set a helyére van csavarozva, a henger is a helyén van, de csak a csupasz henger (semmi ne legyen benne), és nézz bele előről. A rugóvezető támasztó teteje nem érhet bele a henger falába, és a luknak, ami fogadja a rugóvezető talpán levő kis dudort, pont a henger közepére kéne esnie.

Másik lehetőség, ha nem egy szettből származik a rugó és rugó vezető:
A rugóvezető külső átmérőnek éppen akkorának illik lenni, mint a rugó belső átmérőnek (hogy a rugó elfeszülés nélkül csússzon végig rajta) és olyan hosszúnak, amilyen hosszú csak befér (mielőtt felhúzott állapotban elérné a dugattyú elejét)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 8:20 pm

Kivettem a rugóvezető stoppert(azt a feher kis müanyagot) ugyanaz a szitu, és az s-triggerben pedig az a pin belevan van csavarozva, úgyhogy azt máshogy nem bírom berakni. :(
Esetleg valami mas ötlet?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 2:28 pm

Első körben:

Biztosan beütötted a helyére a rugóvezető támasztó pint? Ha nem, elfeszíti a rugóvezetőt egy irányba, és pont ezt csinálja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 2:27 pm

Lehet, hogy a dugattyú végét nagyon felnyomja a spring guide stopper (rugóvezető-megtámasztó?).

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2019 12:30 pm

Sziasztok,

Tegnap összeraktam a vsr-10 puskámat Pdi hd cilinder szettel, s-trigger elsütő szerkezettel.
A kérdésem a következő lenne.
Felhuzásnál minden fasza, viszont mikor tolom vissza nagyon szorul. Mi lehet a hiba oka?
Köszi

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 06, 2019 3:44 pm

Mielott levagnal valamit, merd le a rugo huzalvastagsagat, szorozd fel a tekercs szammal es merd le a dugattyu melyseget, abbol tudni fogod hogy belefer e es hany tekercset kell vagj ha nem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 05, 2019 12:06 pm

Igen, az volt a második amit probáltam, hogy levettem a csapágyat, de úgyse akadt be. Ami a probléma lesz, hogy az új rugó 2-3 centivel nagyobb a gyárinál...szóval vágás lesz a vége

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 05, 2019 9:15 am

Az Airsoftpro rugóvezetőjén van egy pár centis csapágyazás így egy kicsivel rövidül a rugónak fennmaradó hely. Vedd le a csapágyat a rugóvezetőről, utána műkodnie kellene megint. Ha így OK, akkor lehet, hogy vágni kellene egy kicsit a rugóból. Az azért fura nekem, hogy így, centire kiszámolták a rugó hosszát a Cyma-nál.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 04, 2019 7:11 pm

Igen akkor beakad. Akkor ezek szerint túl hosszú a rugó és az a probléma?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 04, 2019 4:31 pm

Általában 2 ok miatt nem akad meg a dugattyú. Ha nem tud eléggé hátra menni, hogy a dugattyú akasztó megfogja (túl erős, túl hosszú rugó), vagy ha a a dugattyú pereme nem találkozik az akasztóval (a perem vagy az akasztó letört, elkopott, nem az elsütőnek megfelelő 45/90 fokos, az akasztó valamiért nem ér a hengerbe elég mélyen).
Ha kiveszed a rugót és úgy húzod hátra, akkor beakad?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 29, 2019 8:21 pm

Sziasztok!
Van egy Cyma Vsr10 (701.B)-m. Vettem bele egy csapágyas rugóvezetőt[url ]http://www.airsoftabc.com/hu/sniper-es-rugos-fegyverek-alkatreszei/3922-5075-airsoft-pro-vsrmb03-7-9-mm-acel-rugovezet.html[/url]. A termékleírásban szerepel hogy VSR replikákba is jó. Ami a baj, hogy miután behelyettesítem a fegyverbe a régi, műanyag rugóvezető helyére, attól fogva amikor felhúzom a fegyvert nem akad még a rugó, ami miatt nem lehet lőni vele.
Esetleg volt valakinek ilyen problémája, vagy valaki tud rá megoldást?
A segítséget és válaszokat előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 29, 2019 9:33 am

Sziasztok,

Egy olyan kérsédem lenne felétek, hogy a PDI cylinder set HD és VC közül melyiket ajánljátok VSR-10-hez? Az egyik elméletileg Hard Piston-t jelent a másik pedig Vacum Piston-t. Elmondanátok mi a különbség a kettő között?

Köszi

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2019 7:14 pm

Ha magadnak akarod vagni McMaster Carr szilikon cso, colos meretezes, pont jo vastagsag. Vagy megbeszed keszen vagva vagy injection molded a csovedhez... Sugru eleg haszontalan joszag, nem arra van kitalalva hogy tapadjon es tartos legyen surlodas ellen.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2019 7:06 pm

Az biztos, hogy egy jo rhop a legtutibb, de nehez osszehozni.Csinaltam szilikoncsobol,sugrubol meg valami lagy vekonyfalu orvosi gumicsobol is patchet,eddig csak a glock aepemben ment ahogy kell( 200 fps 0.3 gg 35 meter)
Maradok a Maple Leafnel :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2019 9:02 am

Az rhopal nincs szenvedes, csak egy maroknyi noob akik ossze se tudjak rakni a puskajuk sir miatta folyton hogy nem eleg jo nekik :D
Az egyreszes gumik ideje elegge lealdozott, a ket kulon gumi kemenysege kulon varialhato, ha egyik serul csereled a masikat, hatranya nincs csak tudnod kell mit csinalsz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 9:58 am

A nagy lenyomós gumik a szenvedős R-hop helyett, a joule creep kiismerése: nehéz dugattyú szerepe, henger-cső arány számítgatása, TDC fontossága, jó minőségű nehéz BB, egyáltalán a nehéz BB fontossága, és a dinamikájának megismerése mind az utóbbi néhány évben lett közismert. Én ezekre gondoltam, mint fejlődés.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 6:34 am

Teny hogy az utobbi idoben a jominosegu nehez feher bbk kitoltak a hatekony lotavot, azon kivul olyan hatalmas robbanasszeru fejlodest nem latok, csak a bbkhez valo nagyobb lenyomos gumik jelentek meg tobb verzioban.
HalIstennek van Airsoftpro, Bst ,Pps es egyebb markak elerheto aron, abnormalis amilyen arat elkertek egy Laylax cuccert, annyival nem hinnem hogy jobb.
Vsr kamrabol AA hasznalok , minosegi, egyszeru mint egy faek, tdcvel konnyen allithato felülről.
A nehez bbhez megfelelo levego mennyiseget a jo henger cso arannyal lehet biztositani, vannak fenn kalkulatorok a neten, vagni kell a belsocsobol, a megfelelo hosszra, a tavtartok ugyis kozpontositjak.
Szaniter szilikonbol popec sorbot lehet onteni, legalabb 8-10 mm vastagot, rengeteget felvesz a becsapodasi energiabol.
A henger cso aranynal termeszetesen ez is be kell kalkulalni hogy a henger hasznos terfogata kisebb lesz.
Barmelyik replika agyazasat ki lehet belezni, purhabbal, szivaccsal, ontapado szivaccsal kibelelni, nem kong es visszhangzik.
Vsr , m24 dugattyut konnyen lehet sulyozni, 1mm trafotekercshez hasznalt sargarez huzallal 10 grammonkent betekerni a dugattyut, a veget megkotni, zsugorcso ra, kronozas az adott sulyu bbvel hogy nott e az energia.
Egy kis utanajarassal jo puskat lehet faragni szinte minden kinai alapbol, es meglovi a 100 metert.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Don Pepe vas. márc. 24, 2019 12:42 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 22, 2019 9:02 pm

Sziasztok. Kicsi segitseget szeretnek kerni. Van nekem egy well mb08 puskam. Honnan tudok hozza valo precizios csovet venni ? Par boltot felhivtam mar de nem nyert a dolog. A taiwangunon talaltam de valahogy nehezen tudom elhinni higy a big dragon markaju 3.5 euroert jo lehet :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 12:46 pm

1. lépés: légfék beépítése, ha marad elég henger/cső arányod, még a légfék után is.

Minden más csak ez után (tapasztalataim szerint).

Én amúgy a rendelkezésre álló helyet kipufogó gyapottal szoktam kitömni minden replikában. Szinte semmi súlya nincs, de jó hangszigetelő.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 10:30 am

A&K M24-em szeretném halkítani. Látom most szóba került a spring fegyverek halkítása. Mivel lenne érdemes próbálkozni manapság? Régen még a sorbo pad volt a tuti tudtommal. Most is ezzel lenne érdemes próbálkozni ?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 9:32 am

AA kamrában a lenyomó nekem nagyon nem tetszett. Ki is cseréltem végül Gunsmithy lenyomóra, ami az alap kamrába megy (ugyanitt AA kamra eladó), és tudtommal a legpontosabb megoldás manapság VSR-be. Persze TDC (felülről állítható hopup állító) kell hozzá.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 21, 2019 8:26 am

AA-Store-on volt legutobb keszleten.

A dolog ott indul hogy ezek mar alapnak szamitanak, es nincsenek is tavtartok csak illesztett vastag falu cso :)) Ami erdekes az allithato tomegu dugattyu, az igazan nagy legtomegu springerek, mar vsrhez is van henger szett ami 39ccm, ami eleg jelentos novekedes, es mar hatekonyan halkithato. Pontossag teren nem lehet tovabb legozni a dolgot, a bbk miatt, keramiaval love pl eg es fold a puska teljesitmenye a muanyaghoz kepest. Lotavot ugye megintcsak a bb tomeggel kimaxoltuk mar. Amit eddig nehez volt elerni hogy ne legyen hangja a puskanak, na mar az is megvan...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 20, 2019 8:17 pm

Nekem azért kellene csúszkás, mert az M95-ösömön kicsit körülményes hozzáférhetővé tenni a hopup bemenő nyílását. Anélkül meg nehézkes az állítás. Ez az AA egység viszont érdekesnek tűnik és szerintem meg tudom oldani, hogy felülről állítsam, ne alulról. Tudsz valami európai boltot, ahol van készleten? Itt a cseheknél nem találtam sehol.

A puska a gumitól, a csőtől, az állítótól, a távtartóktól, a stabil nyomástól, jó szigetelésektől, a jó BB-től és a megfelelő lőtechnikától lesz pontos. Ez régen is így volt és most is így van. Ez egy rendszer és az egyik elemét kiragadni és rámutatni, hogy na attól lesz jó kb olyan, mint azt mondani, hogy az autó a 6 literes V8-astól lesz gyors.

Biztos összefutunk majd valamikor, úgyhogy szavadon foglak. Én leszek a csávó a 100% brit cuccban, L85-el vagy Barrett M95-el.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 20, 2019 2:37 pm

A pdi hernyo csavaros megokdasa egy rakas szar...
De az AA hernyos kamraja teljesen jo, sokkal masszivabb es stabilabban allithato mint a regi csuszkas cuccok. A dual hernyos kozvetlen lenyomas meg eg es fold pontossagra a vsr kamrakhoz kepest :) Az a regi megszokas hogy a vsr gumitol lesz pontosabb a puska meg mar teljesen lejart lemez... Dugo henger es vezeto teren is van fejlodes :)) Nem tartod a lepest ugy nez ki :D ha valami himihumi jatekra kinezel adok kolcsibe egy puskat ami hozza a szintet ha gondolod probald ki.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 20, 2019 12:38 pm

RicsardTacsmii írta:
A cél egy megbízható, pontos fegyver lenne. Szeretnék 60-70 m-en eltalálni egy ember alakot Tisztában vagyok vele , hogy egy tunning belekerül a fegyver árába. Jelenleg teljesen alap fegyverről beszélünk, 30m-en belül ember alak megvan. Kicsit furán fog hagzani a számból, de véleményem szerint kevés.

Mikor még annó megvettem a marui vsr-em, letoltam az alap puskával vagy 3-4 "nagy" játékot és elképesztően élveztem. :) Kb kisujjal lehetett felhúzni és nulla hangja volt.

Emlékeim szerint a gyári 290 fps-sel se volt ördögtől való gondolat egy 50 méteres találat. Jó az a hopup. Persze lehet az emlékeim szépültek meg.... :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 7:54 pm

Ahogy írtam a BB-ből meg a hopup gumiból tényleg jobb a választék. A HPA/CO2 terén van bőven fejlődés. Már be is szereztem egyet. Végre nem abszolút horror áron van obskurus forrásból. Tetszik a szolenoidos megoldás is.
Egyéb téren nem látok változást. Van henger, dugattyú, rugó, vezető 45 meg 90 fokos trigger stb. Semmi olyasmi, ami ne lett volna 10 éve. Annyi a pozitívum, hogy olcsóbbak lettek. Azt nem értem, miért nyomatják azokat a hernyó csavaros dupla lenyomós AEG gumis cuccokat. Akárhol keresek rendes tologatós VSR kamrát a környéken, csak olyanokat találok. Volt olyanom a PDI-tól és nagyon nem szerettem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 7:22 pm

Ohh azota naaagyon messze elhagytuk a 2010es szintet :D Meg van par lepes hogy minden ki legyen maxolva de nem sok... Igazabol mar csak a lovedek valogatas es anyagminoseg maradt ami fejlesztheto.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 1:15 pm

Nem tudom, én 2010-ben is 90m körül lőttem a BAR10-el (400FPS @ 0,4g, kb 2,96J) meg most is. Nem érzek különösebb változást. Ami jó, hogy bemegyek a boltba és van nehéz BB nem arany árban. Ha kifogyok a pár ezer darab .4-esből, akkor tudok venni, akár nehezebbet is. No meg létezik választék VSR gumiból. Az utolsó Firefly VSR Hard gumit használom. Ha erről is leszakad az egyik belógó bütyök, akkor tényleg vennem kell valamit.

40m max lőtáv huh. Akkor lehet, hogy a 30m lőtávú kis spring pisztolyommal is játékban lennék? Direkt azért nem ruháztam be PDW-re másodlagosnak, hogy meg se forduljon a fejemben, hogy másodlagosra váltok. Régen, az L96 mellé a 400FPS-es L85-öt használtam. Ezzel olyan szépen meg tudtam lepni az ellent. Ahogy 55m-en belül kerültek, azonnal azzal kezdtem lövöldözni a népet, ők meg nem értették hirtelen honnan záporoznak a BB-k.

Hm, most így belegondolva. Az vajon szabályos volna, ha a Barrett oldalára vagy aljára rácsavaroznék egy 390 FPS-es P90-et, amolyan gránátvető vagy masterkey módon? Aztán összekapcsolom az elsütőket és minden távon király vagyok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 10:31 am

Pendra írta:
Nézegettem youtubon angol airsoft sniper videókat. Ott a szigorú FPS limit mellett nincs számottevő lőtáv beli különbség AEG-hez képest.

Én ott/itt játszom. Van különbség az AEG és a sniperek lőtávja közt. Egyrészt mert az AEG is csak max 350 fps, másrészt, mert azon belül is a legtöbb emberé inkább 300 körüli. Nem foglalkoznak az fps hajhászással, vagy törődnek egyáltalán a lőtávval. A legtöbb AEG max 40m-t tud.
Szóval egyetértek SGerivel, mostanában a mesterlövészek rendelkeznek jelentősebb hatékony extra lőtávval. Az utóbbi pár évben nagyot fejlődott az airsoft mesterlövészkedés tudománya.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8273 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 237  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra