SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 3:37 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 385 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: DMR - stílus, felszerelés, tippek és trükkök
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 6:40 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Sokak szerint sniper bbvel kéne lőnie egy dmr nek
M14 esetén pl ezt hogy lehet megvalósítani
400fpsel vagy kevesebbel
Milyen gumi/lenyomó kombó tudja megpörgetni?
és milyen bb vel sikeredett
Őszintén a sniper bb aeg gumi kombótol félek
Én 28assal etetem de ha valaki szerint rövid sorozatot is elbírna pl 36ossal

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 6:17 pm

Csak ez tényleg olcsó. :D
Még egyszer kösz mindent, majd még egy játékon kipróbálom valakiét, hogy ne kössön ki a puska 2 hét után az adás-vétel topicban...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 5:45 pm

Az élethű az önmagát tölti...Persze, ha szeretnéd ráfoghatod, hogy a zárszerkezet akad az elégtelen harcmezei karbantartás miatt, ezért manuálisan töltesz... :))

Az eddigi legszebb SVD amit láttam és lőttem vele, az a G&P SVD GBB-je volt...ugyanilyen szép volt az ára is... :))
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 5:31 pm

Köszönöm az infókat, és a gyors válaszokat mindenkinek!
Azért gondolkodtam a spring SVD-ben, mert egyrészt olcsóbb, másrészt kevesebbe kerül üzemeltetni (csak az izomzatom nagyságán és a kitartásomon múlik, hogy mennyit lövök :D ), egyszerűbb szerkezetű (ezért strapabíróbb és könnyebben javítható), és szerintem élethűbb is (mert nem nyekereg).

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 3:50 pm

Tehát egy drágán jól megcsinálható, rugós AS replikát szeretnél olyan feladatkörben használni, ahol számíthat az öntöltő képesség...

Használták páran, és írták is, hogy csapattal mozognak...szinte mindenki akinek ilyen van, ezt csinálja...kevés spring SVD-t használót láttam ghillie-ben, messzire lődözni...

Szóval használni használhatod, csak a kérdéses, hogy lesz-e olyan hatékony, mint egy AEG SVD, vagy SR-25/M110... :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 3:45 pm

Nem első fegyver, és azért kérdezem mert már végigolvastam, de nem találtam olyat, hogy valaki megkérdezte, vagy kipróbálta-e ilyen szerepkörben a spring SVD-t.
Azért kérdeztem meg, mert mindenki írja, hogy ez hülyeség, az hülyeség, de senki sem próbálta ki. Tényleg ekkora hülyeség támogatónak egy ilyet használni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 12:11 pm

Az örök igazságot tudom csak szajkózni, ha az első puskád lenne, akkor nem (spring snipert nem veszünk elsőnek, mert hüppögés lehet a vége). Továbbmenve, az adott feladatra egy hoszabb, masz 2010 kompatibilis, optikás aeg volna a legmegfelelőbb.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 10:21 am

mondom én, h az aeg csoporton belül kéne legyen ez a topik:D

@imikukac

azért küldtek ide az 500 fps-es topikból, innen meg azért küldünk vissza, mert minden infot megtalálsz a keresővel vagy ha visszaolvasol az 500-as topikban, senki nem fogja neked újra beírni

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 10:08 am

Sziasztok!

Szerintetek mennyire használható egy spring SVD rajmesterlövész/DMR szerepkörben?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 9:07 am

Nekem épp most fut egy DMR fegyverépítési projektem,így én is érzem a dolog feelingjét. Az elöttem szolókkal egyetértve én is azt gondolom, hogy ez a DMR dolog zömében a feelingről szól. De legtöbbünknek maga az AS is a feelingről szól. Talán nem csak én vagyok úgy az AS-el, hogy a gyermekkori hős katona akiről sok fiú álmodik gyerekként, na az manifesztálódik a hétvégi játékokon. Ma már nem olyan tökös, ügyes, meg rambó, mint ahogy képzeltem de azért törekszik rá. A DMR-kedés meg ugyanerről szól. Kicsit rambób mint egy sima assault csávó.
A másikfele meg az, hogy amikor a fegyvereket szereteő ember meglát egy M14-et, egy G3SG1-et vagy egy Dagunovot, akkor azt várja el tőle, hogy ne okádjon BB-t hanem szép egyesével pukkangasson. Valahogy ez nálam így van rendjén. És azért már láttam olyat, hogy nyilt terepen az ellenséges assaultok csak mutogattak egymásra, aztán odaért valaki egy DMR-el és azzal a kicsi többlettel fedezékbe kényszerítette az ellent. Szerintem jó dolog ez, szinesebbé, érdekesebbé teszi a játékot

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2012 10:21 pm

stefanitsr írta:
Egy jól összerakott optikás hosszabb aeggel teljesítménytől függetlenül űzhető a szerepkör, bár némi pluszt ad a dologhoz, ha a sniperek által használt BB-ket is tudja használni a technika, a hopup meg tudja emelni mondjuk a .36-ost, .40-est.

Én is így képzelem el. Ehhez még hozzájön a nagyobb áthatolóképesség.

AS GYALOGSAG

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2012 1:38 pm

Amit írtál elfogadható, ezért mondtam azt, hogy a többi befolyásoló tényezőt kihagyom, mert olyan módszerek, képletek kellenének, aminek itt már értelme sincs...

Én abból a nagyobb rétegből indulok ki, akik nem veszik meg a sniper BB-t, hanem 0,25 vagy 0,28-as BB-vel lőnek.

Ugyanígy nem veszem figyelembe az olyan kiszámíthatatlan tényezőket, mint pl. a 35. méteren közbelépő oldalirányú széllökés...most csak tisztán elméleti vonalon gondolkodtam, és azt a replikát vettem alapul, amelyik a lehető legjobb választás lenne ehhez a feladathoz...

Viszont jól szemlélteti, hogy az átlagos játékos, átlagos BB-vel, átlagos helyzetben mennyire nem kap plusz többletet.

Az más tészta, hogy a feeling, és a többi már megéri a használatát... :))

Szerk:
Tényleg csak a poén kedvéért: a videónsávon, ha végighúzod az egeret, a célpont haverod mocskos kreatív táncot nyom.. :twisted: :lol: :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2012 12:54 pm

Pontosításként a felsorolt fps és hozzá tartozó energia ugye TORKOLATI, ahonnét ROHAMOSAN csökken a lövedék csekély tömege miatt. A továbbiakban ezt nem is boncolgatám, illetve ugye maga a harcmodor vitán felül űzhető olyan replikával amely teljesítménye alapján assault kategóriás.

Tovább gondolva a dolgot, az én elméletem szerint ha ugyanazt a lövedéket használod, mint egy assault aeg, akkor a pontosságod, szórásod is kb azonos lesz, tényleg semmi értelme nincs a teljesítmény 400 fölé növelésének.

Viszont ha a sniperek lövedékét használod azzal kiaknázhatod a technikában még ott rejlő marginális többletet (5-15m, gyakorlati haszna csakugyan kérdéses). A vitamin valahol ott jön, ha olyan aeget tudsz összerakni amely ideális röppályára tudja rakni a .36-os .40-es BB-t, ezzel méréseim szerint még elég jó hatékonysággal leküzdhető egy 70-75 méterre levő emberalak, a tolózáras sniperhez képesti gyengébb szórás ellensúlyozható a félautomata üzemmel.

Egyrészről ehhez egy nagyon jó hopup kell, a teljesítmény oldaláról nem nyilatkoznék, elméletben elegendő lehet a 380-390, a gyakorlatban csak 470-485 közötti aegekből lőttem ki .40-est. Játékon nem mértem lőtávokat, de van egy távmérős tesztem a .40-essel m14 socomban (vége fele).

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2012 11:36 am

Félreértettél...technikailag hülyeség. Egy lazább játékon is lehet DM feladatot ellátni, de nem kell hozzá 500fps...egy 280-400fps-re megépített, nagyítós optikával rendelkező M14-el ugyanúgy meg lehet csinálni. Csak a sorozat módot át kell váltani SEMI-re...

Hasonlítsunk össze 3db TM M14-et, amit három játékos használ. A teljes belső szerkezetük ugyanaz, ugyanolyan BB, és közel ugyanolyan szóráskép, de a különböző rugók miatt más-más fps-el küzdenek...(az értékeket ha nem gond kerekítem a könnyebb számolás végett)

A célpontok 40 méterre lévő géppuska fészek és a személyzet.

TM M14 - 280fps: 0,9J ~ 90m/sec -> ~0,45sec repülési idő
TM M14 - 400fps: 1,5J ~ 120m/sec -> ~0,33sec repülési idő
TM M14 - 500fps: 2,8J ~ 150m/sec -> ~0,25sec repülési idő

Vegyük ki a számításból a legkisebb értéket, mert alig van játékos, aki ne emelné meg az fps-t...marad a 400fps és az 500fps...a kettő teljesítmény között ~0.08-0,1sec a különbség...emberileg szinte el is hanyagolható.

Innen kezdve felmerülhet a kérdés, hogy milyen olyan feladat van, amit ne lehetne megoldani egy 400fps, vagy az alatti replikával.

Ez volt a technikai kérdése a dolognak, amire páran azt mondják, hogy felesleges a DMR kategória. Erre mondtam azt, hogy egy sima játékon szerintem is az. Nem véletlen az, hogy sok helyen az AEG-nél 400fps a határ a játékokon, és e fölött már csak a hagyományos sniper replikák játszanak...

Én személy szerint hosszabb lélegzetvételű, feladatorientált, megfigyelős, sunnyogós játékon tudom elképzelni, amikor gyorsan egymás után kell lőni...mert azért 2-3x nagyobb a tűzgyorsasága, mint egy manuális sniper replikának...

És most, hogy szétoffoltuk, esetleg valaki feldobhatna ide egy szép SR-25 vagy M110 replikát, képpel, alkatrész listával, szórásképpel... :))

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 05, 2012 6:23 am

Önző vagyok, a magam játékélményéért játszom, ez van. Ami csapatszinten legutóbb bevált az önzős DM-es mókázásomból az egy épített fedezékekkel telerakott dombon örömködő, kiáltozó, és elviileg azt védő társaság (rejtőzködő életmódot folytatva) fedezékbe kényszerítése volt + némi infó leadása rádión a csapatomnak.

Idézet:
Egy DMR feladatot ellátó ember (ismét leírom) egy hagyományos AS játékon hülyeség.

Dehogy hülyeség, az embernek aki így játszik igenis sokat számít. Ez igen sokaknak egy szabadidős tevékenység, az érzésért csinálják. Én teszem azt szaromle a csapatosdit, mert a csapatok többsége amit eddig volt szerencsém látni igen nagy százalékban több-kevesebb széthúzásról is szólt, és azt én igen rosszul élem meg.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 6:48 pm

Nem hiszem, hogy az fps-en kéne lovagolni...senki nem mondta (köztük én sem), hogy egy DMR-nek, vagy egy snipernek, vagy egy AEG-el akkor lehet jól játszani, ha megemeled az fps-t...

Hozzád képest még az asszonyom is menőbb, mert ő meg 310fps-es VSR-el nyomja a játékot mesterlövészként...nekem évek óta 320fps körül vannak az M4-eim...egyedül a Tanaka M24 van 580fps-en, de azt eddig 1 helyi gyakorlójátékra vittem ki, illetve saját gyakorlásra...játékon nem volt.
Mégis van játékélményem, jól érzem magam, és ha kell tudok magammal vinni más ellent...

A DMR beállítottság ugyanolyan életérzés, mint annak a maroknyi magyarországi snipernek, akik valóban az elismert "krém" sniperkhez tartoznak, a maguk mentalitásával, tudásával, szerénységével...

Nyilván, hogy nem kell mindenkinek ilyennek lennie, ha nem akar.

De csak azért, mert lőtechnikailag nincs értelme a DMR kategóriának, a speciális topiklehetőséget elvenni tőlük...szerintem nem indokolt.

Sima AEG-hez minek menni? Ott is csak a basztatást kapja, hogy minek tuningolni...

AEG DMR kell neki, itt találja meg a vágyát? ÉS? Miért fáj ez neked? A fél fórumnak ilyen alapon nincs értelme...Legfőképp a CUSTOM módom megépített topiknak, mert nem sorozatgyártott replikáról van szó, holott maximálisan elismerem annak a fáradtságos munkáját, aki egy szépen megépített .50-es géppuskát, vagy egy M1 Garandot megcsinál magának...

Igen, 399,99fps és 500fps között hatásosságilag nincs nagy különbség.
Igen, taktikailag az 1BB a levegőben szabály hátrányt okoz a sorozattal szemben, ha valaki többet szeretne lőni...
Igen az optika beszűkíti a közeli látóteret, és csőlátást okoz,
Igen, többe kerül megépíteni egy jó DMR-t, mint egy szaros kínai Dboys M4-et, hogy stabilan működjön, és ellőjjön 40 méterre...

Spotter mennyi jön ide? Ki a fenét érdekel... :?:
Örüljetek neki, ha ide akar jönni tanulni, és nem illegál játékon nyomja, ahol sérülést okozhat vele...mindenki volt kezdő, még az ASU is...nem kéne elfelejteni...a tapasztaltabb játékosok nevelhetik ki a normálisan játszó friss embereket.

Ha normálisan terelgeted, és nem lebaszod, többet érsz el vele, mert lesz esélye normális keretek között lenni...

Egy DMR feladatot ellátó ember (ismét leírom) egy hagyományos AS játékon hülyeség.
Értelme csak a hosszabb ideig tartó MILSIM/Realsim/stb. játékon van, speciális feladatkörben...

Optika jó felderítésre...230 méterről a 9-es optikámmal értékelhető fényképeket lehet csinálni az optikán keresztül, 90 méterről azt is látod mi van a kezésben, urambocsá ha tudsz szájról olvasni, még meg is érted miről dumál...500 méterről egy komplett tábort fel tudsz deríteni...
A sniper mellett spotterként jól jöhet...ha a sniper éppen nem tud lövést leadni, a spotter megteheti...
Vagy jobb az a mentalitás (ha már az életszerűség/valósághűség a másik indok), hogy a sniper másodfegyvere egy AK?? Mert ez elég vicces...

280 fps-es TM M14-el is tudtam terepen és épületben játszani...nem az fps a lényeg, hanem az élmény.

Ha nekik az kell, hogy beleélje magát egy DMR szerepkörbe, és ezt nem a TE/TI pénztárcátok terhére teszi...mit fáj. Más sem rója fel senkinek, ha egy MP5K-val játszik, mert az is mekkora bénaság...
A sniperek sincsenek kiröhögve, hogy milyen balfaszság, mert úgysem lő el addig, mint egy igazi sniper...

Nőjjetek fel, és hagyjátok a gagyit (nem Gagyimami)...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 5:02 pm

interpol írta:
Gondoljatok a DM/DMR topikra úgy, mint az 500fps feletti topik előszobájára, vagy egy köztes lépcsőfokra, hogy a leendő 599,99fps-es sniperfegyvert megvásárló játékosnak jobb esetben legyen helye megszokni a stílust, és ne egy 320fps-es MP5K után menjen el 599,99fps-el fejbelődözni az ellent, mert az 320fps-nél sem volt veszélyes...

Ehhez bőven elég egy 350 fps csőtorkolati sebességgel bíró bármilyen jó hop-up egységgel rendelkező AEG. A 20 méteres rálövési távolság gyakorlásához még fegyver sem kell, szóval ez az indok borzasztóan sántít.

interpol írta:
De egy 24-36-48 órás nettó játékidős rendezvényem már esetleg, sőt spotterként a sniper mellett ghillie-ben akár még jobban...

Csokáv írta:
Személyes véleményem szerint: a DMR-nek nincs értelme. Jó AEG tudhat annyit, hogy nincs értelme a 400 feletti fps-sel járó korlátokat magadra venni. 400 fps-sel 60 méterre pontos lövések vígan kivitelezhetőek, annál messzebbre meg 500-zal sem fogsz pontosabban lőni. Cserébe az egyszerre 1BB és a 20 méteres rálövési igazán nem éri meg. És akkor még ott van, hogy nagy gáz esetén lőhetsz sorozatot a normál aeggel.

Összevetve a kettőt, megint a 400 alatti AEG a nyerő! Felesleges, értelmetlen egy bikaölő AEG-et cipelni spotterként, mert hatékonyabb, logikusabb egy pontos, optikával szerelt kézifegyvert - mely adott esetben szabályosan használható sorozatlövéssel is!!!! - hadba vinni!

Amúgy hogy is jönnek a spotterek egy DMR topicba???

interpol írta:
Ha valaki pedig nem látja, hogy egy optikával felszerelt, a mesterlövészt közelítő pontossággal lövő fegyverreplika mire jó...az ne menjen erre a vonalra...

Megnézném azt a "mesterlövészt közelítő pontossággal lövő fegyverreplikát"!!!

Mondjuk pontosan kimért lőtávon végzett lövészetek szórásképeit is megnézném!
Profin megépített VSR vs. DMR AEG! A "közelítő" pontosság semmit sem mond a témáról!
Másrészt pedig ismételve: "400 fps-sel 60 méterre pontos lövések vígan kivitelezhetőek, annál messzebbre meg 500-zal sem fogsz pontosabban lőni. Cserébe az egyszerre 1BB és a 20 méteres rálövési igazán nem éri meg."

Szánt szándékkal Csokávot idézem, mert így nem az van, hogy én állítok valamit és punktum. Beidéznék egy rakás ismert-elismert-régi játékost akinek ugyan ez a véleménye, de nem akarok oldalakat beilleszteni. Aki olvassa a fórumot már olvasta ezeket a véleményeket.

Na jó egyet mégis beidézek:

"Az M14 jó sniper fegyver lehet 400 fps alatt is, csak teljesen másképp kell vele játszani, a közelebbi lövésekre építeni a taktikát, agyonhalkítani, a hosszabb lövéseknél meg lefosni BB-vel a célt. De ha sokat sunnyogós, egész játék alatt nem visszaállósat, pozíciómat nem felfedőset akarok játszani, és az AEG-ek lőtávjának határáról akarom szedegetni a népet, kisméretű célokat nagyobb biztonsággal ledurrantani, akkor erősebbet fogok építeni, hogy a nehéz BB-kel is jól működjön. Hopp, pont ilyet használok 4+ éve, csak ruganyosban, mert az sokkal megbízhatóbb és pontosabb."

interpol írta:
Optika, jobb lőkép, gyorsabb egyes lövés a VSR/M24-hez képes...ezek már előnyt jelentenek. De nem egy szektoros/zászlószerzős nettó 5-8 órás játékon.

Ehhez sem kell 400+ fps!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 4:13 pm

Gondoljatok a DM/DMR topikra úgy, mint az 500fps feletti topik előszobájára, vagy egy köztes lépcsőfokra, hogy a leendő 599,99fps-es sniperfegyvert megvásárló játékosnak jobb esetben legyen helye megszokni a stílust, és ne egy 320fps-es MP5K után menjen el 599,99fps-el fejbelődözni az ellent, mert az 320fps-nél sem volt veszélyes...

Esély arra, hogy jobb sniper lehessen majd...

Airsoft játékon egy DMR fegyverrel nem lehet jobban boldogulni, egy normál 400fps alatti AEG-el szemben.

De egy 24-36-48 órás nettó játékidős rendezvényem már esetleg, sőt spotterként a sniper mellett ghillie-ben akár még jobban...

Optika, jobb lőkép, gyorsabb egyes lövés a VSR/M24-hez képes...ezek már előnyt jelentenek. De nem egy szektoros/zászlószerzős nettó 5-8 órás játékon.

Ha valaki pedig nem látja, hogy egy optikával felszerelt, a mesterlövészt közelítő pontossággal lövő fegyverreplika mire jó...az ne menjen erre a vonalra... :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 3:56 pm

Megtörtént sajnos. :( Mondjuk nem rajtam múlt elhiheted! :))

mummy írta:
Hogy a topicnak van-e létjogosultsága,döntsék el a fórum nagyjai

A Zónában lenne is helye, de hogy itt... :wink:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 3:37 pm

Hitman írta:

Kb. nekem is ez a véleményem.
Az egész hajcihő, egy éles fegyverkategória AS-be erőszakolása, értelmetlenül, feleslegesen, izzadságszagúan. Ennyi. :wink:

Dehát ez meg is történt a MASZ 2010 bevezetésével,vagy rosszul értelmezem?
Ha jól emlékszem eléggé vitás pont volta kategória bevezetése.
Hozzáteszem attól még természetesen senki nem lesz DM se sniper,hogy arra megfelelő fegyverrel rendelkezik
Hogy a topicnak van-e létjogosultsága,döntsék el a fórum nagyjai :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 3:18 pm

No tehát ezek szerint válaszokra ne is számítsak, mert csak ködösítesz, mellé beszélsz. A frankó helyett max személyeskedni tudsz, kőkemény tényekkel szolgálni az nem megy!

O.K. nincs is ezzel semmi gond, de innentől kezdve hangod se halljuk ha a topic elsüllyed!

titkovics írta:
Azok akik aeggel sniperkednek ne az 500 fps felettet tolják tele. Nem azért van.Viszont ha nem tuningal kapcsolatban van kérdés legyen hol feltenni.V2-v3 v7 topikban a tuningra választ kapnak

Ez is rendben van, eztán minden hasonlót törölni fogok.

Csokáv írta:
Megmondom én. Ez a topik arra való, hogy ne az 500 felettis topikba menjen az elektronyos csipa. A vindóz asztalon is van egy hasonló funkciójú ikon.

Erre ott az AEG tuning fórumrész, ahol gearbox verzió szerint csoportosítva vannak a topicok. :wink:

Csokáv írta:
A DM szerepkört meg kicsit keverik a felderítővel, ha jól látom.Személyes véleményem szerint: a DMR-nek nincs értelme... ... 400 fps-sel 60 méterre pontos lövések vígan kivitelezhetőek... stb...

Kb. nekem is ez a véleményem.
Az egész hajcihő, egy éles fegyverkategória AS-be erőszakolása, értelmetlenül, feleslegesen, izzadságszagúan. Ennyi. :wink:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 2:59 pm

Ha be akarod magyarázni magadnak hogy szerinted nincs értelme
Nem meggátolható
Viszont leírtam a választ csak te nem vagy hajlanló értelmezni
Meglátni
Nem többoldalas eszé kb 2 sor!
Olvass visza

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 2:55 pm

Megmondom én. Ez a topik arra való, hogy ne az 500 felettis topikba menjen az elektronyos csipa. A vindóz asztalon is van egy hasonló funkciójú ikon. ;)

A DM szerepkört meg kicsit keverik a felderítővel, ha jól látom.
Személyes véleményem szerint: a DMR-nek nincs értelme. Jó AEG tudhat annyit, hogy nincs értelme a 400 feletti fps-sel járó korlátokat magadra venni. 400 fps-sel 60 méterre pontos lövések vígan kivitelezhetőek, annál messzebbre meg 500-zal sem fogsz pontosabban lőni. Cserébe az egyszerre 1BB és a 20 méteres rálövési igazán nem éri meg. És akkor még ott van, hogy nagy gáz esetén lőhetsz sorozatot a normál aeggel.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 2:46 pm

titkovics írta:
Ezt nem én kreáltam

Nem is állítottam ilyesmit.

Ellenben a kérdéseimre nem válaszoltál!!!

Tapasztalatokat, tippeket, trükköket nem osztottál meg ebben a topicban, az erre irányuló kérdéseket figyelmen kívül hagyod, hovatovább közlöd : "A saját tapasztalataimat megtartom magamnak"

Hitman írta:
Ezt kifejtenéd bővebben? Milyen feladatokat képes ellátni egy DM amit egy szimpla "lövész" nem képes? Persze szigorúan az AS keretein belül kérdezem!!!

Idézet:
Pl ellent hátbakerülni észrevétlen dm feladat
Van még
Mondjam? Kell?

Ismét kérem, hogy folytasd a felsorolást! Tényleg kíváncsi vagyok!!!

titkovics írta:
Viszont ha nem tuningal kapcsolatban van kérdés legyen hol feltenni.

Nos ahogy én látom még sincs, hisz folyamatos kitérsz a válaszadás elől!!!

stefanitsr írta:
Csapatszintű haszna nem határozható meg egykét mondatban, inkább azt mondanám hogy a játékosnak ad egy sima lövészhez képest eltérő játékélményt.

Határozzátok meg akkor egy hosszabb lélegzetvételű válaszban!!!

Egyelőre az derült ki, hogy egy pontos, 400 fps alatti csőtorkolati sebességgel rendelkező, optikával felszerelt AS eszköz teljességgel alkalmas erre a misztikus szerepkörre. (Misztikus, mert épkézláb válasszal senki sem állt még elő!)
Eddig az derült ki, hogy ügyesnek kell lennie a játékosnak (mintha ez amúgy nem lenne valahol követelmény "átlag lövész" játékossal szemben) és némi ( tehát effektív elhanyagolható) pluszt ad a dologhoz, ha nehéz BB-vel is tud játszani a DM.

No tehát egyelőre van egy vadonatúj topic, ami úgy néz ki nem lesz teli infóval, mert senki sem tud választ adni az alapvető kérdésekre. :wink:
Ez srácok harmatgyenge! :wink:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 2:14 pm

Az AS DM szerepkör nyilvánvalóan nem való mindenkinek.

Csapatszintű haszna nem határozható meg egykét mondatban, inkább azt mondanám hogy a játékosnak ad egy sima lövészhez képest eltérő játékélményt.

Egy jól összerakott optikás hosszabb aeggel teljesítménytől függetlenül űzhető a szerepkör, bár némi pluszt ad a dologhoz, ha a sniperek által használt BB-ket is tudja használni a technika, a hopup meg tudja emelni mondjuk a .36-ost, .40-est.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 2:05 pm

Tudtommal nem csak én akartam a topikot amit én csináltam töröltétek
Ezt nem én kreáltam
Ellenben továbbra is úgygondolom van értelme

A személyeskedés/kötekedést hagyuk nem dmr topik téma

Azok akik aeggel sniperkednek ne az 500 fps felettet tolják tele. Nem azért van.
Viszont ha nem tuningal kapcsolatban van kérdés legyen hol feltenni.
V2-v3 v7 topikban a tuningra választ kapnak

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 1:48 pm

A személyeskedésre és a beintegetős smile-ra hogyan reagáljak? :twisted:
Normálisan tettem fel kérdéseket, erre te paraszt módon válaszoltál? Ha most megfenyítelek ezért akkor megy majd a sírás ugye?

No de vissza a lényegre.

Semmi de semmi olyat nem találtam a válaszaidban, amire egy egyszerű "lövész" játékos ne lenne képes. "Pl ellent hátbakerülni észrevétlen dm feladat" Megcsinálja ezt bármelyik ügyesebb játékos egy sima AEG-gel.
Magad is mondod, hogy nincs értelme 400 fölé tuningolni a DMR eszközt. Így az gondolom ez a topic max a Zónába való. Nem kölön fegyverkategóriáról beszélünk, hanem egy játékstílusról, így nincs helye az Egyéb fegyverek fórumrészben.

Ez az egész DM-DMR dolog csupán egy frázis! Az éles fegyverkategóriák egyikét belepajszeroljuk az AS kereteibe, és ha ez meg van, megideologizáljuk jól. :wink:
A rosszabb az, ha az eszetlen tuningot magyarázzuk vele, hogy az fps hajszolóknak legyen egy jó indokuk a nagy-muter rekamié rugójának fegyverbe építésére.

titkovics írta:
Van még Mondjam? Kell?

Mond, nagyon kíváncsi vagyok!!!

titkovics írta:
A saját tapasztalataimat megtartom magamnak

Kitérő válasz adásból 5-ös! Ebből már csak személyeskedéssel tudsz szabadulni ugye? Frankó válaszokkal rukkolj elő!

Új topicot akartál, töltsd meg infóval!!!!!!

titkovics írta:
Kéne egy olyan dmr topic ami megis marad

Unalmas hogy ide fossák az aegeket
Tuning miatt is
A módszer életérzésnek lenne helye

De esetleg csinálhatna valaki egy új topikot
Olyat amit nem törölnek ki 5hsz után

Kérted, megkaptad, most meg meg akarod tartani a tapasztalataidat magadnak? Hogy is van ez???

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 1:27 pm

Szeretném ha szűk látókörü maradnál
Mint most is
Tinglitanglin úgysincs haszna

A saját tapasztalataimat megtartom magamnak
Nem dobom egy hozzád hasonlónak oda :finga:

A topik szerintem lényege hogy egy "ügyes lövész" megfelel a dmnek
Ha tisztába van pl alap sniper mozgással

Pl ellent hátbakerülni észrevétlen dm feladat
Van még
Mondjam? Kell?

A fegyvert 499fpsre tuningolók úgy gondolják hogy attol lesznek dmek
Pedig egy jó pontos 400as fegyver is ideális erre

Megfelelő rutinnal lehet 400 fölé menni hogy némi előnye legyen de mint tapasztalt lévén nyilván tudod nincs értelme
Gyakran az erő a pontosság rovására megy

Kössz
Kellett mint falat kenyér

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 1:13 pm

Tehát akkor végül is kijelenthetjük, hogy egy jól megépített 400 alatti AEG-gel, megfelelő tudás birtokában teljesen jól lehet operálni DM szerepkörben?

titkovics írta:
A jó dm viszont sokkal

Ezt kifejtenéd bővebben? Milyen feladatokat képes ellátni egy DM amit egy szimpla "lövész" nem képes? Persze szigorúan az AS keretein belül kérdezem!!!

titkovics írta:
Nem az erős fegyver hanem az optika számít meg hogy milyen tapasztalat van mögötte.

Tehát egy jól megépített 400 alatti AEG, ha optikával látjuk el, alkalmas DMR eszköznek?
A mögöttes tapasztalatról is ejthetnél pár szót, csak a teljesség kedvéért!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 12:52 pm

A fegyver semmivel
A jó dm viszont sokkal
Az hogy sokak nem képesek kihasználni ezt az előnyt amit ad egy dm az szimpla tudatlanság, vakság
Nem az erős fegyver hanem az optika számít meg hogy milyen tapasztalat van mögötte.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: vas. nov. 04, 2012 11:24 am

Kellett egy ilyen topic mint egy falat kenyér!

Amúgy kezdésnek definiálja nekem valaki, mit is jelent az AS-ben a DM szerepkör -> milyen feladatokban brillírozik egy DM, amit egy jól megépített AEG-gel nem lehet megoldani?
Mivel tud többet egy DMR fegyver a többi AEG-nél?

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 03, 2012 12:45 pm

Valóban a felderítő és távcső dolog is így van.
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 02, 2012 10:22 pm

nálunk évek óta van dmr a csapatban, nem állítom, h mindig kitudjuk használni, de sokszor jól jön és felderítésre is kiváló, h a fegyverén egy 3-9es van
azzal egyetértek, h fontos h a csapat alá dolgozzon, mivel csapatfegyver (akárcsak egy támogató), akkor a legjobb ha irányítva van

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: pén. nov. 02, 2012 9:06 pm

Érdekes felvetés.

HK3-on sikerült többre cronoztatni a fegyverem. Így az M14-re felraktunk egy 4-szeres Acogot és hajrá. Mivel jó volt a fegyver valóban el tudtam látni a feladatot. Az érdekes az Acog volt, mert ha nem nézek mellé néha úgy ráhúztam volna a tőlem túl távol levőkre is. Nem ez volt az első eset hogy DMR szerepkört töltöttem be. Mindig a parancsnok közelébe. ill. az utasítása szerint a csapatot támogatva távoli pontos lövésekkel operálva dolgoztam. Jól kihasználva a DMR messzebb lő és pontosabban mint a mezei lövész. Gyakran sikerült valós támogatást nyújtanom a rajomnak, elősegítve az előrehaladásunk. Ugyanez a támogatás kivitelezhető sniperrel is. Ott viszont a rajtól jobban elszakadva mégis közelben csendes pusztítóként tisztogatva a raj előtt. Én így értékelem a DMR szerepét. Feltétlen a rajparancsnok utasításai szerint cselekszik.
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásHozzászólás témája: DMR - stílus, felszerelés, tippek és trükkök
HozzászólásElküldve: pén. nov. 02, 2012 8:39 pm

Ha DM stílusban játszol vagy csak tervezed; ha DMR fegyvert építesz vagy használsz - nos, akkor jó helyen jársz

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 385 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 1 óra