SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 3:51 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 385 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: DMR - stílus, felszerelés, tippek és trükkök
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2012 11:39 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

35-40 méteren pont számít. Azon a távon még nem veszít jelentősen a sebességéből a nehéz lövedék.
De messzire is igen hasznos ez a kis extra. Első kézből tapasztaltam a puska mindkét végén. ;) Szedegettem ki bokorból úgy embereket, hogy azok el se láttak hozzám és engem is szedtek már le egy lövéssel mozgás közben úgy, hogy én sem tudtam hogy honnan jön a lövés.
Én tipikusan olyan júzer vagyok, aki ki szereti használni a teljes lőtávot és nem adnám azt a +100fps-t semmi pénzért!

De hogy ne csak az OFFokat gyarapítsam:
Mit lehet kezdeni egy JG AUG hopkamrájával, hogy ne legyen olyan ordenáré szar? Esetleg érdemes kicserélni, vagy le lehet valahogy szigetelni és hozzá szorítani a GB-hez? Mert nekem ott valamerre súlyosan szökik a levegő.
(és igen, ez egy DMR... lesz majd egyszer :D )

One mag one kill, all luck no skill...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2012 8:35 am

Rashid írta:
Én sem lövök messzebbre az SVD-vel, mint 60 méter. Sőt, általában 35-40-méteren esik meg a lövés. Minek a 450-500 fps? Miért ne?

Na ez a baj.Miért ne?. Pf.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2012 6:09 am

Csokávnak van igaza, nagyon durva különbség a repülési időben szerintem nincs, mert az fps a csőtorkolatnál annyi amennyit mérsz, de azután nagyon nagyon gyorsan csökken, hiszen az airsoft egyik vezérelve, hogy az esetleg játékterületen túlra tévedő lövések ne tudjanak sérüléseket okozni, így tudatosan behatárolva a max lőtávot. A nehezebb lövedék lassabban veszti a mozgási energiáját, de a lényeg ott is a lényeg. 430 és 500 között már nem lesz annyira durva rep idő különbség és a lőtáv sem lesz durván különböző.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2012 12:54 am

sturmführer írta:
Ha távcsővel szerelt, kellemes hatótávolságú és szórású puskámmal ami 400-t lő osonós, lopakodó harcmodort folytatok, akkor dmr-nem számítok?
A dologhoz hozzátartozik hogy szükség esetén ráhúzom az autómatát... ezért a 400-s határ.

Nem. A DMR nem a lopakodásról, hanem a rajtámogatásról szól.

Ez inkább sniper stílus. Ha vagány vagy, felteszed a kérdést a sniper topicban. :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2012 12:33 am

Ha a VSR10 310fps-t lő, távcsővel szerelt, eléri a 95cm-t, és ghillie ruhával használják, az nem sniper?

Szerintem ha átváltasz sorozatra, más sima lövész vagy, aki osonva megy...

Az fps kérdés egy érdekes dolog, mert van aki küzd a határ eléréséhez, más meg tesz rá...

Idézet:
FIGYELEM! A szabályzatban szereplő maximális teljesítményadatok nem kitűzött célok, amit a játékosnak el kell érnie! Jelentősen gyengébb fegyverekkel is maradéktalanul élvezhető a játék! A pontosságot, lőtávolságot, a hatékonyságot legkevésbé a fegyver ereje határozza meg!

:wink:
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2012 12:24 am

Ha távcsővel szerelt, kellemes hatótávolságú és szórású puskámmal ami 400-t lő osonós, lopakodó harcmodort folytatok, akkor dmr-nem számítok?
A dologhoz hozzátartozik hogy szükség esetén ráhúzom az autómatát... ezért a 400-s határ.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 10, 2012 12:06 am

Valahol olvastam régebben, tán még a MASZ 2008 idején hogy a dmr-nek engedve volt a 3-as lövés (amelyik elektronika persze tudta ezt) . Jó, lehet megköveztek mert nem a maszban volt, de olvastam ilyen szabályzatot valahol.

Nekem tök szimpi volt. Bár az időzítésen alapuló hármaslövés abszolút nem életbiztosítás a fegyver számára, mégis szerintem egy kellemes kompromisszum volt és nagy könnyebbség lehetett azok számára , akik nem költik a halom zsét a fegyverre feltétlenül, de azért azt az 5-10 métert még kihasználták.

Nahodka , Rashid, Bakesz87 +1 !

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 10:35 pm

Nahodka írta:
"mert én oda lövök 390el és addig a célpont megfőz és megiszik egy kávét"

Ha a lövés hangja halk, vagy nem szokványos, ha a lövés váratlan, és megfelelő pillanatban történik, akkor tök mindegy, hogy milyen sebességgel repül a BB. 200fps-es Marui Mk.23-assal (0.2g-os BB-vel mérve), 0.25-ös BB-t használva 20m körüli távolságról simán le lehet kűzdeni egy célpontot, ha elég nagy felületet látsz belőle a fegyver pontosságához mérten. Pedig az a kilőtt 0.25-ös bb aztán tényleg lassan száll. Ha tiéd a kezdeményezés, tudod, hogy mikor lőjj, a fegyvered elég pontos azon a távon amilyen távra lősz, akkor mindegy, hogy hány fps. Most már annyi féle hopup gumit, lenyomót, hopup házat, "tuning" csövet ( ami nem feltétlenül növeli a pontosságot) jó minőségű BB-t lehet kapni, hogy kisebb torkolati sebességgel is el lehet érni nagyon jó lőtávot és pontosságot.
De 400fps és az alatti sebességgel hiába lő el a fegyver 0.25-ös, 0.28-as BB-vel 65m-re, tudvalevő, hogy az út megtételével csökken az energia, csökken a sebesség, könnyebben eltéríti a szél is, ezt lehet ellensúlyozni ismétléssel, ám akkor oda a meglepetés ereje, könnyebben felfedeznek. Nem vonom kétségbe, hogy vannak pontos 400fps alatti AEG-ek, de a fizika attól még hat a BB-re, nehezebb BB = nagyobb pontosság, nehezebb BB pályára állításához pedig nagyobb torkolati sebesség szükséges.
Az egyik oldalon ott van, hogy nagyobb rugóhoz alakítani kell a fegyveren, csökken az alkatrészek élettartama, esetleg folyamatosan költeni kell majd a fegyverre, MASZ korlátozások stb. stb. a másikon pedig ott van, hogy ezek lehetővé teszik a nehezebb BB használatát, amitől ha minden jól van összerakva, nő a pontosság. Ezt mindenki maga döntse el, hogy megéri-e neki. Aki DMR építésébe kezd, ezekkel tisztában van, vagy kéne, hogy legyen. Szerintem kell hozzá némi mazochizmus, fanatizmus, és nem kevés pénz, hogy valaki ilyenbe fogjon.
Vannak olyanok mint Hitman is, aki valószínűleg tisztában van a fent említett nehezebb BB = nagyobb pontosság egyenlettel, de szerinte nem éri meg a szívás a fegyverrel, a ráfordított kazal pénz, a megbízhatóságról ne is beszéljünk, nem javulna a nehezebb BB-től annyit a szóráskép, hogy érdemes legyen vele vesződni, neki így is megfelel és nem érti mire nem elég az a pontosság amit ki lehet hozni egy 400fps alatti AEG-ből. Lehet, hogy az az ésszerűbb amit ő képvisel, viszont attól még vannak emberek, akik DMR építésbe fognak, DMR fegyverekkel játszanak, nekik lehetne segítség ez a topik.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 8:49 pm

Off:
Annak idején jómagamat is bosszantotta a "megkávézás".275 fps után 588..persze nem dmr-el..vsr-10-el.Na az azért más volt.A mátrixos ninnyáknak összébb szükült az orcájuk.
:wink:
On
Játszottam jól összerakott m-14 ellen.Nem kívánom vissza.A következő játékon inkább vele voltam.:-D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 7:55 pm

Amit én a legjobban élveztem az ha 40-50 neadjisten 60 méterről egyetlen lövést leadtam lesből és hallottam a 0.40-es bb össze nem téveszthető koppanását a mellényen vagy a zubbonyon.
A távcsőben meg láttam a döbbent tekintetet és a felismerést.

Én ezért használtam:)

Persze erre tökéletesen jó a rugós is, többek között azért is váltottam arra.

Azonban a topicban szívesen olvastam mások élményeit, véleményét erről a szerepkörről.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 7:50 pm

Nem tudom, csak én látom e lehangolónak a helyzetet, javítsatok ki, ha tévedek. Mi DMR használók kaptunk egy topicot, hogy ne offoljuk szét az 500 felettit. Öröm, és bódottág!
Erre arról szól az új topic, hogy a 400 alatti aegesek ide járnak bizonygatni nekünk (offolni), mekkora lúzerek vagyunk, mert Ő is tudja, amit mi. Pompás. Örülök neki, de ne itt. Ha már voltak olyan jók az égiek, hogy adták ezt nekünk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 7:34 pm

De akkor is: a példádban a lassú kávézós 0,7 másodperc, a kikerülhetetlen 0,55 másodperc. Tehát amit állítasz, az a gyakorlatban 0,15 századmásodperces különbség. :D
http://mackila.com/airsoft/ATP/07-b-10.htm
http://mackila.com/airsoft/ATP/07-b-08.htm

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 7:17 pm

én a bb sebessége miatt tartom elfogadhatónak, h valaki dm szerepkört vállal, és nem 60 méteren, hanem mondjuk 40 méteren
mert én oda lövök 390el és addig a célpont megfőz és megiszik egy kávét, 480-al jobb a helyzet, h ez meg a plusz 5-10 méter meg ér valakinek annyit, h bevállalja a plusz szabályokat az az ő dolga

persze most majd lehet beírogatni a google-el vadászott gimis egyenleteket, h nem lő messzebb, meg nem ér oda gyorsabban... de inkább fáradjatok át az ökörkörben a 60 méteren pontlövő 300 fps-es csodákkal és hagyjátok meg ezt a topikot a lúzereknek, akinek ehhez 400+ fps kell

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 5:28 pm

Hát igen. Eddig csak azt olvastuk, miért f@szság az egész.
De a fíling uraim! Én sem lövök messzebbre az SVD-vel, mint 60 méter. Sőt, általában 35-40-méteren esik meg a lövés. Minek a 450-500 fps? Miért ne? Rosszabb nem lesz tőle a szóráskép. Puskában meg csak egy rugócsere. Viszont én csak egyest lövök, így 50 méteren is van még lendülete a 0.30-as bb-nek, ezért jobban átmegy a bokron is, és nagyobb a megadási hajlandóság.

Alkatrészlista: Cyma SVD, RS M130 rugó, RS hopkamra, G&G fekete gumi, Deepfire 650mm, 6.02 cső, 493 fps

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 3:37 pm

Írjátok át "Szójjá be a déemernek"-re. :D

Úgy tűnik a nagy magyar átok ezt a topikot is utolérte...

One mag one kill, all luck no skill...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 3:25 pm

Írjuk át a topic címet?

A megjósolthoz méren úgy tűnik valóban nincs értelme a topicnak.
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 3:14 pm

Felbukkant "kell az a pár plusz méter" témához:

Egyik szentimrei játékra úgy alakult, hogy a csapatból csak ketten mentünk, ki is találtuk, hogy akkor itt az ideje a sunnyogásnak (DrHavoc 350fps hk416, Én ügberdéjemer 370 g3). Egyik bunkert nagyon nem tudták bevenni a mieink, mi hülyék meg gyakorlatilag pár méterre sétáltunk tőlük, mert nem az utat választottuk, hanem a susnyában mentünk, ahol piszkos lett a ruhácskánk, meg én még bibis is lettem a tüskés bokrok miatt :) Innen meg lekaszáltuk a francba őket és elégedetten elballagtunk.

Később másik bunker mellett 30 percet ücsörögtünk és hallgattuk miről beszélnek, gyakorlatilag 3 méter nem volt köztünk és az ellenfél védői között, egyszerű od szerkóban voltunk, semmi ghille vagy egyéb álcázás, csak ültünk a seggünkön, nem lőttünk, vagy amikor nagyon kellett akkor meg lassan lépésben mozogtunk.

Persze egy jóféle csapat lehet megszívatott volna minket, de a nagy átlag nem tette, azóta amikor csak lehet próbálunk ésszel és nem bb-vel / fps-sel játszani

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 12:04 pm

Oda kell csak igazán. A .40-es lövedék valamelyest segít, mert nagyon határozottan fügyül röptében, amely félreérthetetlen csattanásban végződik.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 11:59 am

+ a távol találatokhoz nem árt egy korrekten játszó ellenfél is.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 10:31 am

JG G3-asom, 370 Fps- teljesítménnyel, alap, nem túl jó minőségű csővel, SHS fehér gumival, H lenyomóval, 0.25-ös Tracer BB-vel (nem volt más kéznél), pontosan kimért 60 méteren egy 450X500 mm-es papírlapon (vö. emberi mellalak), belül produkált egészen elfogadható szórást. Minden lövés a papírlapon belül csapódott be. A kilőtt BB-k még vagy +10 métert repültek elfogadható kül-ballisztikával amikor teszteltem a lőtávot. 0.28-as BB-vel, gond nélkül vállalok be 60 méteren belül lövéseket, kézből nem letámasztva is akár. És még lehetne mit finomítani a teljesítményén (jobb belsőcső, pontosabb kamra). Nagyon nem érzem szükségét + akárhány fps-nek. :wink:

Skagen, Marui alapon nyugvó M14 EBR-je (Bőven 400 fps alatti teljesítménnyel) még ennél is jobb adatokat produkált, lőtávban túlszárnyalta a G3-ast. Az ugyanekkor tesztelt HK 33-as szintén hasonló teljesítményadatokat produkált, bár nagyítás nélküli optikával, kézből feltámasztás nélkül lett próbálva. Ez a fegyver is 400 alatt van.

Kaszás Sanyi Snipers in Danger játékán, könnyű kézzel osztottuk a "halált" a fent nevezett eszközökkel. :)) :)) :)) Öt főből álló (1 sniper-spotter páros, és egy 3 fős mondhatnók DM osztag) brigádunk 64 confirmed kill-el büszkélkedhetett a végén. Azon a játékon volt egy bőven 50 méter feletti találatom, szinte kapáslövésből, egy fa mögül felbukkanó játékosra. 3 egyeslövésből 2 talált. Imádom ezt a fegyvert, sorolhatnám még tovább az elmúlt egy évben végrehajtott nagy távolságú, sikeres találatokat, de nem kenyerem az öntömjénezés. Szóval kell a fenének a plusz csőtorkolati energia. :wink:

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 9:48 am

Nekem volt egy beszerző által gyógyított 430-as BE Type 89. 65m-en bevállalható volt vele a mellalak. MASZ 2010 után lebutítva nagyot csökkent a pontosság, pedig csak előfeszítés került ki a puskából. Az eredeti beszerző féle állapotban 50m-en pontlövőnek mondanám, egy kihalt strandon teszteltem kimért 50 m-en a 10 cm átmérőjű vascsövet folyamatosan tudtam kopogtatni vele. Kék Madbull. Mint hop-up téma nekem az L96 mesterlövészben a Madbull V-Shark accelerátor jött be, azzal kimérten hetven méteren a mellalak szintén bejött. Mindezek 0,28-as BBOne lövedékkel tesztelve. Tehát amire kiakartam lyukadni, hogy a lehetséges + fps okozhat javulást a pontosság terén.
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 7:06 am

Nálam ez a puska lesz az alap, 430 környékét tudja, marad is ott.

A gyári kamrája és gumija is elviselhető, érdekességképp gyárilag acél belső cső van benne... Van egy tartalék guarder kamrám hozzá illetve a spec kamra is remélhetőleg rövidesen (ma) kész lesz.

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 5:45 am

-keményebb gumi, mondjuk 70 es?? Minőségi keménygumi
-Stabil kialakításu hopupkamra és lenyomó rendszer. >>>mindez hogy megtudja a gyorsabb nehezebb BB-t pörgetni rendesen? Pl m14
-legalább 28 as BB?? Ja
Esetleg Sniper BB-k? ~500 FPS-nél sok különbség lehet a 28-40 között? Igen hogy a 40 stabilabb, a legnehezebet érdemes használni amit megpörget
-Prec csőnek mennyire van értelme? Hibás gyárihelyett max

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 09, 2012 5:41 am

Saját tapasztalatom szerint ~ van egy M14 scout és egy M16L DMR-em ~ a válaszok sorban:
1: igen
2: nem (nekem mindkettőben a gyári van) - a gumi számít elsősorban
3: igen, de nem érdemes 0.28 fölé menni. Nem lesz hajde szebb a lőkép, csak rövidül a táv
4: igen, az M14-ben 6.04-es az M16L-ben 6.02-es cső van. Meglepő a változás a 6.08-hoz képest. Szóráskép területe az eredeti negyede + 25-30 FPS

Így a szubjektív (és erősen szubjektív) tapasztalatom az, hogy az gumi+cső+120-as rugó; oszt hajrá! Így mindkettő fegyver a 450-476FPS tartományban van, ami nagyon "ölég".

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 08, 2012 11:41 pm

Üdv!

A topikot végig olvasva, levontam pár következtetést remélem jól legóztam össze a dolgokat, lenne pár technikai jellegű kérdésem egy jó DMR megalkotásához.

A ha minden igaz normál AEG-hez képesti többlet teljesítmény miatt van pár vonzata egy jó DM puskának, az FPS-en meg a GB-n túl is.
Ahhoz hogy használható lőtáv és lőkép javulást kapjunk.

-keményebb gumi, mondjuk 70 es??
-Stabil kialakításu hopupkamra és lenyomó rendszer. >>>mindez hogy megtudja a gyorsabb nehezebb BB-t pörgetni rendesen?
-legalább 28 as BB?? Esetleg Sniper BB-k? ~500 FPS-nél sok különbség lehet a 28-40 között?
-Prec csőnek mennyire van értelme?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 07, 2012 6:07 pm

Abszolút igaz Csokáv szaktárs definíciója. Annyival egészíteném ki, hogy ha pontosabban fordítjuk a DM kifejezést, akkor "kijelölt jelölőember"-t kapunk. Valóban a rajjal/csoporttal mozog, és feladata az, hogy a távcsöves alapfegyverével (pl. AK) messzebbre látva, el tudja mondani a többieknek, hogy hova is kell lőni. Olyan célmegjelölő, de még nem spotter. Ezt a feladatkört sokan csináljuk. Nézzünk csak körül, hogy hány M4, M14, AK, G36... kering kisebb nagyobb távcsövekkel a játékokon.
Azaz tulajdonképpen a DM feladatkörhöz nem feltétlenül kell DMR eszköz. Persze úgy kerek a dolog.
Olyannyira, hogy a legutolsó Border War-on felderítő voltam a következő felszereléssel: ghille + mp5 + távcső. Rendkívül vicces az távcsöves mp5. Röhögtek is rajta. De a bokrokban lehet vele sompolyogni, és a távcső segítségével lehet megfigyelni. A következőre azért nagyobbal megyek, de a felderítő funkció így is megvolt. Így ha nem is pontosan DM funkció, csak érzékeltetni akartam a dolgot.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 07, 2012 4:02 pm

A MASZban "Félautomata mesterlövészfegyverek" címszónál van a vonatkozó fegyver.
A DM (Designated Marksman) egy olyan lövész, akinek távcsöves, pontosabb karabélya, puskája (SPR, Dragunov...) van a sima lövészhez képest, de a tűzcsoport része, nem úgy mint a mesterlövész. Kap egy kis extra képzést is a fegyver mellé (már a valóságban, nem az airsoft mókában. :) )

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 07, 2012 3:36 pm

DMR nem lehetsz, a DMR a Designated Marksman Rifle rövidítése.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 07, 2012 2:23 pm

Sziasztok!
Végig olvastam az összes (2db) oldalt, de nem találtam meg leírva, hogy mi is az a DMR szerepkör?! Ki számít annak? Mi lehet a kezében? Stbstb...

Segítsetek légyszi! (lehet, hogy évek óta DMR vagyok, és nem tudok róla?! )

JZ

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 07, 2012 12:01 am

P@nterhoz csatlakoznék,legalább is a szemléletben.Én is hasonlóan kezdtem.Egy villany AK-dragu-val.A draguhoz mondjuk pont semmi köze(vagy csak annyi,hogy hasonlítani akar rá),de én szerettem.Beletoltam elég sok lét az árához/értékéhez képest.Rengeteg módosításon esett átt,a hopup egység viszont maradt a gyári.Sokféle gumival kipróbáltam nekem a guarder szilikonos vált be 490-500 FPS mellett!!0.36-osGuarderrel,majd BB ONE-nal,használtam,a BBONE-nak szerintem némileg jobb a lőképe.Több mint 2 évig használtam,csak 1-es lövéssel 50-es midcappal,és igen megtanultam másképp látni a dolgokat.Aztán váltottam springesre,és hasonlóképpen megdöbbentem a lőkép különbségen...Nem is ez a lényeg,hanem amikor 400 körül lőtt(még majd' alap állapotápan)nem bírta a nehéz BB-t megpörgetni annyira,hogy hatásos távot lehessen elérni,pedig már akkor is az a hopup összeállítás volt benne.Max .28-as BB ig volt hatásos.Saját tapasztalatom szerint igenis kellett az a plusz 100 efpées.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 8:57 pm

A Vavann féle videókban 400-450 között lövöldöz a srác .36-ost, .40-est igaz maruzen l96-ossal, szóval pusztán a teljesítményből kiindulva illene aegnek is tudnia. Rövidesen kiderül, hogy így van-e. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 8:48 pm

Kezd megdölni a 400fps sniper bogyóval?
Lehet ez az értelme a plusz 100fpsnek?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 8:13 pm

Nekem az M14-esben eleinte egy systema, később egy ASG 70-es gumi volt de 470 fps-t tudott. 73-75 méterre előtt, ahogy a videón is látható.

Most egy A&K M16A4-esen dolgozom ( :)) ). 430 fps-el jött gyárilag, marad is annyi. Kap egy érdekes hopkamrát és egy acél v2fixet, és meglátjuk mire lesz képes. Az alapfegyver megjött, kellemesen masszív, szép, és belerakható az egyedi kamránk, a KWA-kkal ellentétben...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 7:32 pm

Szerintem embere válogatja..kinek mi a jó,mi a fontos és hogy érzi jól magát, mert ez a legfontosabb.

Én 2 évig használtam egy GG GR-25-öst. Rengeteg pénzt megevett, de nagyon szerettem! Madbull 40-es bb-vel lőttem és meg is pörgette rendesen. 490 fps. Aeg gumi..volt szórása. Általában a rajjal mentem, poncho ghilliben, tőlük lemaradva, vagy mellettük 10-20 méterre és igyekezve támogatni őket.

Most váltottam egy TM VSR-10re. A szóráskép különbsége megdöbbentő...tényleg összehasonlíthatatlan a kettő.

Nekem nagyon hasznos volt a springes előtt eltöltött 2 év DMR! Megtanulod másképp látni a dolgokat. Szerintem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 06, 2012 6:54 pm

Az előző G3am (jg 400 fps, kezdetben 3 szórás, idény végére 6) ca gumival röhögve megbírta a 28 GG-t, párszáz lövésnyi teszt után nem is váltottam tartósan nagyobbra, mert nem hozott akkora javulást mint a 0.25-0.28 ugrás. Sokkal sokkal drágábban tudtam gyakorlatban nem jelentős javulást hozni

(célzott táv végén a mellalak mindkettővel megvolt, kimért 55 méteren, messzebbre már ügyeskedni kellett, de az már lutri)

Az új céával viszont szívok, gyári gumival, szemmel láthatóan szebb csővel nem hozza ugyan azt a teljesítményt (370re állt be a korábbiból kiszedett rugóval, de nem is erre célzok). Lesz egy kis időm/pénzem/helyem tesztelgetni, elkezdem cserélgetni a gumikat hátha életre kel. Alap hopup/cső/gumi szettel átlagos aeg értékeket produkál, annál meg azért többet vártam :(

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 385 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra