SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. jún. 25, 2018 6:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2304 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Gázüzemű replikák: GBB Puskák
HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 1:00 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Ezer hála és köszönet! Tényleg az volt a hiba, és az a legszebb, hogy kívülről nem is látszódott, hogy az szorult be.

Már csak az elejét kellene valahogy leszedni, és boldogan halok meg :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 10:56 am

Nekem G74B van, sokat szenvedtem, amire rájöttem, hogy a perselyek, amibe a csapszeg megy, szeretnek elcsúszni kicsit a helyükről, pont beleillenek a test furatába. Csavarhúzóval megtoltam kicsit befelé, ki is jött szépen az elsütő.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 24, 2018 9:48 am

Üdv Urak!

Egy kis segítség kellene. Well 74U-ból hogy a francba lehet kivarázsolni az elsütő/belsőrészt? (triggergroup)

Elöl a csapszeget kitoltam, a markolatot leszedtem,a tűzváltót kiszedtem, az elsütő billentyű védőt lecsavaroztam komplett. A belső rész már mozog, de mintha elöl még tartaná valami és nem tudom kiszedni, és nem is látom, hogy mi tartja vagy hova van beakadva!

Továbbá, az első része: az első irányzékot már leszedtem, a felső előagyat is, de az alsót ötletem nincs hogyan kellene leszedni.(kicsit mozog az egész első rész megnézném, hogy hol, de nem tudom szétszedni)

Sajnos a WE 74u nagyon sokban eltér, hiába nézek szétszedős videókat.

edit: pl az alsó előagy tartó gyűrű(#18-as alkatrész), amit we 74-en 2 ujj mozdulattal húznak le a csőről, nálam azt a drága kínai jómunkásember lazán hozzáragasztotta a külső csőhöz.Most keresem hogy mi oldja azt a ragasztót...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 13, 2018 10:51 pm

O-gyűrűt sose rendelek aliexpressről, mert a legközelebbi városban _aznap_ megkapom fillérekért.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 13, 2018 2:28 pm

Üdv!

Jelentem a Well G74 co2 tárainak kimenő szelepei botrányosan egyszerűen javíthatóak:

- 2db 4mm X 2mm (belső átmérő x vastagság)
- 1db 8mm x 1.5mm

ó-gyűrűkkel. (occó aliexpresses)

100%-ban működik az összes.

Rugós pufferben nem tudna segíteni valaki ,mert sehol sem találni.....

UI. Csak nem úszom meg az elsütő rendszer szétszedését.... ma a fegyver úgy döntött, hogy elindul a pacifizmus irányába, és csak egyes lövésre volt hajlandó.... de azt legalább stabilan csinálta.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 11, 2018 11:18 am

Esetleg dobj rám egy PM-et, most tudok egy eladó példányt - ha azóta nem kelt el.
Fegyverneppernél a legolcsób jelenleg, annál olcsóbbat magam sem láttam jelenleg. Megéri az a replika az árát, nem kell sajnálni rá. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 10, 2018 11:38 am

Sziasztok!
Afelől érdeklődnék, hogy esetleg van-e valakinek tuti tippje, hogy hol lehet Európán belül, viszonylag emberi áron KC-02-höz jutni. Amcsiban és Ázsiában 50 ezer magyar forint körüli összegekért mennek, az EU-ban viszont még sehol nem találtam 90 körüli árnál kedvezőbbet. Tudom, tudom, itt minden drágább, mások a viszonyok stb., de azért ez mégis kicsit meredek árkülönbség. Esetleg valaki valamit?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jún. 06, 2018 7:21 am

Nekem 7 táram van, de gyakorlatilag sosem lövöm el őket - igazából 2 tár tartalék. Ha hiba vagy gond van, ne essen ki táram, kocsiból kivesz és örül tovább. :))

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jún. 05, 2018 12:49 pm

Azzal a gumival simán mehet bele akár a 0.40-es bb is. ;)

5 db tárral tökéletesen játszható a fegyver, az enyém legutóbb a Front-on bizonyított.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jún. 05, 2018 10:35 am

Megérkezett a hangtompító (GK Tactical 110), nagyon jól néz ki, és csak 2-3cm-el hosszabb mint a gyári (görbén menet metszett) lángrejtő.

Kép

Sikeres nőgyógyászati vizsgát is tettem, ugyanis sikerült kicserélnem a gyári hop up gumit egy maple leaf deception 60-ra a fegyveren belül, 50 méteren a pontosság drasztikusan javult (0.28 BLS BB-vel, sikerült egy 20x20-as pizzásdobozt többször eltalálni). Továbbá a belső csövet teflon szalaggal "tömítettem/stabilizáltam" az első irányzéknál/alatt/belül, mivel minimálisan volt egy kis holtjátéka, most meg sem moccan.
Alakul a fegyver, én eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve.Már csak a tárakba várom a tömítőket, és lehet játékra vinni.(aeg backuppal, amíg az összes gyerekbetegséget meg nem oldom)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 01, 2018 11:16 am

A tárakban is van egy-egy csapágygolyó egy rugóval, ezek hivatottak a reteszeket pozícióban tartani - simán beakad emiatt a reteszek közül bármelyik is. Alapvetően én a dryfire-switch-et gyakran kiveszem, de az új ötlet alapján minden táramat megcsináltam már.

Igen, az is simán lehet hogy annyi zsír és olaj van benne, hogy feltapad vhol.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2018 2:59 pm

Igen a táraknál időnként nehezen jár a pöcök, azt majd megoldom a te rugós módszereddel.

Az ütőszeg emelő retesz szabadon jár bár úgy érzem lehetne határozottabb a rugója(nézegetem a robbantott rajzot, azé az oldalról/ kívülről behelyezhető 101-es rugó?)

De ha már megbontom akkor cserélek benne egy 92-est (azt a rugót ami az ütőszeg közepén megy át valószínű ez a visszahúzó)

Egyébként valami nagyon enyhe probléma lehet, mert, ha elkezdett lőni, utána már hiba és akadás nélkül kilövi a tárat.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 31, 2018 11:27 am

- A tárakban található reteszt, ami emeli az ütőszeget feltétlenül le kell nyomni - különben sok esetben üres-állásban ragad, marad.
- Ha ezek után sem jó mindig, érdemes meglesni, hogy az ütőszeget emelő retesz könnyedén jár, annak rugója működik-e.
- Ha az is működik, az ütőszeg-visszahúzó rugóját is csekkold.
- Ezek után nem maradt más, mint a rugós üres-kapcsoló mód, ami még segíthet a dolgon.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 30, 2018 2:35 pm

Sikerült beleraknom az NPAS-t KicsiKínai remek nózi rugójával. A nozi közepéről a 2 távtartót le kellett reszelni olyan 2mm környékére, és az NPAS-t a legkisebbre állítani, úgy lőtt szépen. Reszelés nélkül a BB-k csak kiestek a cső végén. Sajnos eddig ne volt keret chronora, kíváncsi lennék az FPS-re. Az udvaron kipróbáltam, 50 méteren a gyári hop up gumival szép azonosak az ívek.

Időnként van egy olyan probléma, hogy csőre töltöm, és nem lő(nincs gáz adagolás), ki kell venni a tárat, üríteni a csövet, majd újra... akkor lő. Gondolom az ütőszeg környékén valamelyik rugó rossz... Pedig reménykedtem, hogy nem kell szétszedni azt a részét.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 29, 2018 10:02 am

SCAR/M4 esetében biztosan vágni kell. AK-ban őszintén szólva nem teszteltem még - de várhatóan kell ott is. Előtte azért mérd össze a gyári és RAT szelepet.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 28, 2018 8:07 pm

Nálam még nem volt ilyen probléma a well táraknál. De jó ötlet a rugó.

Végre megérkezett a szerszám és sikerült szétszedni a szelepet. Egy igen egyszerű és könnyen javítható szelep van benne ,csupán 4mm vagy 4.4mm-es belső átmérőjű, 2mm vastag tömítő gyűrű kell hozzá, hogy gatyába rázzam.A gyári tömítők borzalmasak voltak, valami kemény átlátszó rideg cucc.

Én úgy terveztem, hogy veszek 2mm-es pu lapot, és lapvágó cnc-vel kivágom belőle a megfelelő méretű tömítő gyűrűket.Állítólag a PU-t lehet így vágni, majd meglátom.

De szépen alakul a fegyver, nemsokára érkezik hozzá az NPAS. Az ra-tech oldalán azt írják scar kapcsán(elméletileg hasonló a belseje) , hogy a távtartó rudakat le kell vágni kb 2mm-re Ez valós?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 28, 2018 7:55 pm

Én mostanában fogok belekezdeni tömitések gyártásának 3D-nyomtatással készült formával.
Még nem kezdtem bele, de hamarosan csinálok egy tesztet, hogy a PU mennyire tapad a PLA-hoz - újrahasználható sablon készítése a cél ugyebár.

WE és WELL AK-hoz ezt követtem el a hétvégén:

Kép

A dolog lényege, hogy a WE úgy tervezte meg a tárakat, hogy újratöltés után a kapcsolót le kell nyomni. Ha elfelejted, vagy tárból kivéve felnyomod a kapcsolót, simán ott is marad - ekkor a tárat fegyverbe téve üresen kattan egyet. Terveztem egy rugócskát, hogy ezzel folyamatosan töltött állásba toljam az üres-kapcsolót, ezzel ezt a hibát többé-kevésbé meg is oldottam. Hozzáteszem sajnos a WELL esetén gyakran alapból szorul a kapcsoló vagy vannak más bajai is, de ezzel a WE tárak esetén azonnal megoldódott a bajom, WELL esetében is jó eséllyel nem kell más módosítást csinálni. :) 10 perc alatt kényelmesen megcsinálható, egy rugó, 1.5mm-es fúró és picit fémragasztó szükséges hozzá - én speciel ragasztó nélkül tettem be.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2018 2:17 pm

Batmause írta:

Lehet tervezni kellene bele egy esztergáltatnivaló tömítést - PU anyagból tartós lehetne.

Hmm, ezen elgondolkoztam. Majd lemérem mi van benne.
Pontosan milyen anyagra gondoltál? Cnc-vel 0.01 precizitással tudok vágni :D

edit: PU lapot(1mm vastag) már 7 USD-től lehet kapni, most néztem.
Ha nem pont 1 vagy 2 vagy 3 mm vastag a tömítő gyűrű akkor megszívtuk, csak ilyen lapokat lehet kapni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 25, 2018 2:01 pm

WE szelepet ne vegyél, hamar kuka állapotú lesz a tömítési megoldása miatt.
Ez akkor lenne használható, ha a szelep tengelye normálisan lenne megvezetve és nem lenne oldal-lógása. Ha picit oldalra billen és rázár a tömítésre (ami inkább karmantyú), karmantyú sérülés után kuka.

Lehet tervezni kellene bele egy esztergáltatnivaló tömítést - PU anyagból tartós lehetne.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2018 7:56 pm

@Gegsite

Köszi, akkor mindenképpen megpróbálom menteni a gyári tömítőket. Párhuzamosan kínai barátainktól a lemért értéktartomány körül berendelek egy rakat tömítőt, a nagy számok törvénye alapján egyik csak jó lesz.

ez a Gyári újratervezettet ez miféle? Hol lehet beszerezni?

edit: közben lejjebb tekertem a postban, :rolleyes: most már látom honnan és milyet, köszi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2018 7:50 pm

Levy írta:
Kettő well tár is felül ereszt az output valve-nál, a kiáramló nyíláson ereszt lassan, mintha nem zárna jól a szelep kifelé.(többet nem próbáltam, mert még nem tudom szétszedni őket.)

Kérdés: javítható e a szilikonolaj tömítés áztatás-meleglevegő-szilikonos tömítő gél a menetre(gasket maker) -vudu-ráolvasás-felszentelés kombóval, vagy érdemesebb új tömítő gyűrűket venni.

Ez nem olyan mint a WE. Nagyon nem.
Ó gyűrűt venni hozzá nekem nem sikerült pont olyat ami neki jó.
Ha még találsz is megfelelő méretűt, nekem mindet lassan felfújta a CO2 és megdagadtak. Ergo nem mozgott a csap.

Kép

Ez a két Ó-gyűrű ugyanaz...

Kép

Gyári újratervezettet vettem, abból 10-ből 8 jó :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2018 7:41 am

Kettő well tár is felül ereszt az output valve-nál, a kiáramló nyíláson ereszt lassan, mintha nem zárna jól a szelep kifelé.(többet nem próbáltam, mert még nem tudom szétszedni őket.)

Kérdés: javítható e a szilikonolaj tömítés áztatás-meleglevegő-szilikonos tömítő gél a menetre(gasket maker) -vudu-ráolvasás-felszentelés kombóval, vagy érdemesebb új tömítő gyűrűket venni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 23, 2018 7:47 pm

ML gumi jó lesz hozzá, de Modify is nagyon jó. A lángrejtő mindig is csavarral volt rögzitve, az összes szérián, cserébe nem lötyög. :)) A tárak sajnos olyanok, amilyenek, én WE-t használok - annak meg a tárteste gyenge, de nem ereszt és sima GG. Alapból a WE AK74UN 7 játékon járt, hiba egy elakadás volt - még mindig nem nyúltam hozzá, még takaritani se...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 17, 2018 3:14 pm

Megérkezett a fegyver(well 74u), hááát, van jó is, meg rossz is.(összességében tetszik)

pozitív:
-A szegecsek a testbe normálisan be vannak rakva, nem lóg ki egyik sem.
-Az infrabak tartó nem lötyög az oldalán
-A sütése jó, "ránézésre" működik, egyben van.
-a válltámasz nagyon minimálisan lötyög, nevezhetjük stabilnak is.

negatív:
-A kínai jómunkásember a lángrejtőbe ferdén applikálta be a menetes rész, így az egész csálén áll :cry: Még jó hogy a csövet az az aranykezű nem görbítette el.(be kell szereznem valami egyenes cuccot a végére)
-A lángrejtő/hangtompító leszedésénél a pöcök nem rugós! Hátulról van rögzítve egy imbusz kulcsos megoldással.Ha le akarod szedni a hangtompítót/lángrejtőt, le kell kapnod az egész első irányzékot.(lehet rendelek hozzá we első irányzékot ez nem állapot)
-1 co2 patron kb 20 BB, a tárak faszán eresztenek.(erre már rendeltem szilikonos tömítő okosságot, azzal megoldom őket.)
-Csőtisztítás és zsírtalanítás után a szórására nincs emberi szó :D Nem sikerült 2 BB-t távolról is hasonló pályán megröptetni...Szóval hop-up gumi csere is lesz.

Hát sok munka lesz még a fegyverrel, de nem baj szeretek bütykölni. A legjobb , hogy rengeteg alkatrész van hozzá.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 17, 2018 8:07 am

Batmause írta:
Esetleg még hopup gumi, Modify vagy AIP. Minden más rendben van, sok sikert a replika használatához. :)

Köszi, remélem jó összerakású sorozatot fogtam ki és kevés utómeló lesz vele.

Egy régebbi tanácsod alapján először kitakarítom a gyári hop-upot, kipróbálom azzal. Ha nagyon nem jó( viszonyítási alap egy aeg 74u zöld GG gumival), akkor egy maple leaf 60-as (decepticon) gumin gondolkozom.Elméletileg az VSR kompatibilis.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 17, 2018 7:23 am

Esetleg még hopup gumi, Modify vagy AIP. Minden más rendben van, sok sikert a replika használatához. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd máj. 15, 2018 9:04 am

@Gegsite: Köszi a választ, sikerült jóáron NPAS-t szerezni.

Urak, még egy gyors kérdés.
Hosszas keresgélések után megtaláltam, hogy miket kell a fegyóhoz(well 74u) rendelni, amit érdemes kicserélni rögtön. we alkatrész számok:#74, #103, #92, #101 (#1, később ha törik a tok)

A nózi rugót és a rugós buffert sikerült fórumtársaktól beszerezni.

Ezen kívül érdemes még mást is berendelni? Nincs annál rosszabb amikor egy kis rugóra kell várni 3 hétig...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 14, 2018 3:53 pm

Levy írta:
Üdv!

Egy gyors kérdés: Well G74A-hoz ra-tech NPAS-t, vagy LFS-t (low flow system) érdemes e használni? Árban kb 5 EUR a különbség, azaz szinte semmi.

NPAS ról tudok, hogy azt szokták belerakni, mondjuk én megoldottam pár alátéttel a dolgot.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 14, 2018 8:54 am

Üdv!

Egy gyors kérdés: Well G74A-hoz ra-tech NPAS-t, vagy LFS-t (low flow system) érdemes e használni? Árban kb 5 EUR a különbség, azaz szinte semmi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 07, 2018 8:17 am

G&P WOK széria? Többé kevésbé használható, GBB Hungary-n vannak ezekről is videók.
Hopupot és pár belső alkatrészt én rögtön cserélnék benne szerintem, utána már simán élhető és használható cucc.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 04, 2018 9:07 pm

helló!

az lenne a kérdésem hogy láttam gbb challang kit et evike.com on ,ezek komplett fegyverek sak össze kell rakni és még külön kell venni hozzá kenőanyagot és hasonló dolgokat? válaszotokat köszönöm!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 23, 2018 2:35 pm

Beállítani, majd a menetet (belsejét) beragasztani. Érdemes beállítás után bejelölni hogy meddig volt betekerve.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 17, 2018 3:11 pm

Batmause írta:
Pár játékot kibír, de rendszeresen elállítódik - de láttam szétszakadt menetet is.

Hm, és pontosan melyik részét kell ragasztani, milyen ragasztót használjak, és mire figyeljek? :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 17, 2018 3:10 pm

Pár játékot kibír, de rendszeresen elállítódik - de láttam szétszakadt menetet is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 17, 2018 1:09 pm

Batmause írta:
Ez újabban jelentkezik, többek között ezért is törnek a WE SCAR nózik betöltőtüskéi - vagy gumit vágni vagy tüskét keskenyíteni - valószínűleg az új hopup rendszer hozta ezt a változást, mert csak azóta van gond a SCAR-okkal, csakis. :evil:

Én a gumit vágtam meg. A gyűrű mögötti peremről vágtam egy nagyon picit, azon a részen ahol a nózi megnyomta a gumit. Összerakás után 2-3 felhúzás erejéig még előjött a probléma, utána viszont szépen elkezdett betapadni a nózi, azóta nagyon szépen működik. Hétvégén kimegyek valahova lövöldözni, kiderül hogy komolyabb igénybevételre mit reagál.

Batmause, a videódban mondtad hogy az NPAS-t be szoktad ragasztani. Elállítódik? Az a bajom, hogy nincs kronográfom, a következő játék előtt tervezem beállítani. Így nem nagyon tudom beragasztani :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2304 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra