SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 3:47 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Következő
Szerző PM
HozzászólásHozzászólás témája: --
HozzászólásElküldve: kedd okt. 23, 2007 9:17 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Semmit nem cseréltem-alakítottam rajta. Csak szilikonnal, és wd-40-nel fújtam be az alkatrészeket.
Tehát ami változott: pontatlanabb lett, mintha nem lenne hopup-hatás.
A kérdés továbbra is fennáll: mi lehet a baja?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: --
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 5:38 pm

domesy írta:
Köszi a választ.

Van további fejlemény.
Szétszedtem... Szilikonspray-t tettem a fogaskerekekre, csőbe, hopuphoz.

Mivel csak 0.12-es volt nálam kipróbáltam... Az eredmény: a lövedékek pontatlanabbak, gyakran levágódnak.
Kérdésem: Mi lehet az ok?

Mi került bele, ami eddig nem volt benne?

szilikonspray
[My best friends][Kezdőknek segítség]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 4:55 pm

Köszi a választ.

Van további fejlemény.
Szétszedtem... Szilikonspray-t tettem a fogaskerekekre, csőbe, hopuphoz.

Mivel csak 0.12-es volt nálam kipróbáltam... Az eredmény: a lövedékek pontatlanabbak, gyakran levágódnak.
Kérdésem: Mi lehet az ok?

Vissza a tetejére

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 10:32 am

akkkksiiiii topiiikkk :)
Ott keresgélj! ultratutira megtalálod a választ a kérdésedre kérdés nélkül is :wink: - Z.

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 8:58 am

0,12-eset semmi értelme használni. Vegyél minőségi 20-as BB-t!

Ha azzal jól lő, akkor nincs probléma...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 22, 2007 8:34 am

Szasztok!

Nemrég vettem egy műanyag aeget. 0.12-es bb-t a hopup felküldi az égbe, a 0.20-ast pedig prímán viszi.
A kérdésem az hogy a hopupnak hibája van, vagy szimplán 0.20-as a jó neki?

A válaszokat köszi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 03, 2007 7:16 am

Köszönöm a gyors és kimerítő válaszokat!

A hop up kérdés CA-nál tudom hogy macerás, haver M szériás stukival szívott, mert a tuningcső külső átmérője nagyobb volt, mint az eredeti, a gumi alig ment rá, a házba meg alig ment be. Neki azt javasolták, hogy a cső+ház+gumit cserélje azonos márkára, és megszűnik a gond.

Az, hogy ennyi minden cserés a TM-ben ez spec meglep, mert én mindíg úgy tudtam, hogy a CA alapból erősebb, de a TM alapszett jobban bírja a tuningot. Na ezért kérdezlek titeket, akiknek van ilyen stukia!

Nehéz ügy, ezen most rágódnom kell. A cél a tartós jó minőségű cucc megvétele, gyártsa azt akárki. Azért elszomorító, hogy két ilyen nagy középkategóriás gyártó cuccával ennyi a macera, hogy strapabíró stuki legyen (hangsújoznám SG-1 ről beszélünk). Kínainál az ember tudja, hogy a stuki olyan mint a Dacia, mielött használod újjá kell építeni, de nem hittem el, pl hogy egy CA normál használat mellet kettéesik (az is kínai :D ).

A CA-nál ez a törés dolog idegesít, mert egy csőcsere után már alapból van akkora erő és pontosság ami kezdének elegendő, aztán a többit meg ráér egy-két hónap múlva.
A TM nem hajlamos törni, de a test műanyag, és úgy kezdődik, hogy cserebere, hogy legalább a CA alap erejére lyukadjunk, bár olcsobb az alapár.

Még elrágódom magamban, addig is gyűlik a lóvé, aztán legfejebb csúszik két hónapot a vásárlás, és egy füst alatt megveszek mindent, vagy keresek egy nekem hasonlóan teccő másik típust....
Mindenkinek mégegyszer köszi az értékes hozzászólást! Bár a kínai darabok kiértékelése most elmaradt.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2007 9:53 pm

Marui G3ból lehet a legjobbat építeni: csak rettentő nehéz, és iszonyat költséges. Viszont kb verhetetlen:P
CA G3-bél is durvát lehet kihozni, de egy fokkal macerásabb. Viszont a sokkal olcsóbb. Marui G3 kb 60ezertől szerezhető be. Hop-up egység maradhat, de gumit érdemes cserélni, 120-as tuninghoz cseréled a gearbox testet, a dugatyút, a dugatyú fejet, a rugóvezetőt, a fogaskerekeket. Egy 6,03-as cső is sokat dob. és akkor egy low cap tárad van, és nincs optika a fegyveren. A fémszett kompletten kb 45-ből jön még ehhez. CA-nál gearboxtest fogaskerék marad, viszont henger, hengerfej, dugatyú, dugatyúfej, nózi cserél, hogy azt tudja mint a marui hasonló alkatrészei. hop-up gumi azonnal cserés, ráadásul a systema gumi sehogy sem tömít ca csövekkel (prec csövekkel sem)... Szóval nem egyszerű történet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2007 7:47 pm

Nem azt irtam, hogy nem lehet a CA testet atszerelni ra, csak hogy nagyon maceras. Ahogy Wenail megfogalmazta nekem anno a sajatjaval kapcsolatban, olyan mintha a CA fogtva volna, lemasolta volna pontosan a TM-et es utana festette volna be. Ettol pedig szorul mindenhol.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2007 7:05 pm

"Nem tudom hogy allnak a minosegellenorzessel mint olyannal, de nagyon valtozo mit kap kezhez az ember."

Mi az a minőségellenőrzés? :D
Na igen ezek a gyári hibák a kérdésünk tárgyai, és döntik el, hogy érdemes foglalkozni vele, vagy sem. Mert pl ha szar a gyári cső, nem nagyon izgat, mert cserés lesz, ha a hop-up egy ... ha cserélhető minőségire még belefér, és még egy két kellemetlen apróság. De ha törik, otromba, sok spéci alkatrésze van, nem kompatibilis semmivel, már elgondolkodtató, még akkor is ha csak mondjuk 30000.
JG igen, én is csak jót hallottam róla, de nem gyárt tudtommal g3-at!!!

Köszönöm a kielégítő választ. Azt pl nem is tudtam, hogy nem lehet normálisan rátenni a TM-re a CA testet... (pedig minden MBK-ban CA van)
A csőfelfogatóval már én is találkoztam, és ahogy nézem ezzel megelőzhető a csőrögzítő törése is.
Bár a CA test max 18000 Ft, ha nem megy rá az gáz...

Ha minden igaz gyárt a BE, Bell, JLS, CA, TM Más nem is jut eszembe hirtelen. Ha van még ezen kívül is, ird le légyszi!

Egyépként annó a pénz volt a legnagyobb akadály, hogy minőségit vegyek, és meglepően jó kompromisszum volt, (Sok munkával lett bele dot, meg kapott egy hi-cap tárat.) és akkor a kínais csodák is messze voltak még a fémgear boxos stukit olcsón filozófián. Most elhatároztam, hogy nem garasoskodom, de legyen tartós, esztétikus, és jól működjön!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2007 4:25 pm

kolomisi írta:
A "kína vackok" alatt mire gondoltál? BE JG meg hasonlók? Nem védeni akarom a low buget kategóriát, mert ez nem az a topic, de sajna az a szomorú tapasztalat, hogy több TM-et és CA-t láttam elvérezni, mint "kínai vackot" (nem 1500 Ft-os shoty-ra gondoltam :) ).

Kinai vacak alatt azokat ertem, amik a low budget kategoriaban is szanalmasak. Amit lattam eddig, az alapjan a JG-t nem a BE utan sorolnam. A JG eleg korrekt darabokat rak ossze. Mondjuk szemelyesen csak egy springes shotym van kinai (spring dayre kivallo)...
Amit inkabb problemanak lattam, az az hogy a kinaiaknal nagy a szoras. Nem tudom hogy allnak a minosegellenorzessel mint olyannal, de nagyon valtozo mit kap kezhez az ember.

TM + metal body. Nos jo kombo, de a metal body megdobja az arat. En is idovel fogok rakolteni, de eddig komolyan nem zavart a muanyag test.
Amire figyelj, hogy a CA metal bodyt rohadt nehez raszerelni, a GG femtest meg magneziumotvozet es allitolag konnyen torik.
Ha csak a pontossag es a fegyver stabilitasara kell, akkor letezik ilyen megoldas is:
http://www.x-fire.org/hk/e.g3_sleeve.html
http://www.x-fire.org/hk/e.g3_chamber_hg.html

Vegul, ha bozotoson akarsz atlovoldozni, akkor tan a nehezebb BB-kkel is megprobalkozhatsz. De tavolrol meg ugy is kicsi az esely. Arnieson volt asszem egy meres sorozat, hogy mennyit lassul egy BB x meter utan. Legtobben medobbennenek szerintem. Bele kell gondolni, hogy milyen kicsi a 0.2-es BB tomege a kozegellenallasahoz kepest.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2007 3:20 pm

Kösz MagicHorse!
A JLS kilőve... Én is hasonlóakat olvastam. Kár, mert erre a combó cuccra azért kíváncsi lettem volna.
Én nem ragaszkodom nagy névhez, bár tény, hogy azoknál a külsővel kevesebb a babra.

A CA testtörésről én is hallottam, sőt egynek szemtanúja is voltam...
Már egy ideje puffoktatok és tapasztalatból mondom, nem a lőtáv volt az igazi probléma, normál esetben a legtöbb harcérintkezés 35-50 m-en történik, hanem az, hogy erdős páján nehéz volt egy 280-as fegóval átlőni a bozóton pl.. A tuning kölcségek is tiszták, bár nem nagyon akarok erőművet, Csőcsere, meg pár kötelező apróság, de jó lenne egy kis elsőkézből származó infó erről a típusról.

A "kína vackok" alatt mire gondoltál? BE JG meg hasonlók? Nem védeni akarom a low buget kategóriát, mert ez nem az a topic, de sajna az a szomorú tapasztalat, hogy több TM-et és CA-t láttam elvérezni, mint "kínai vackot" (nem 1500 Ft-os shoty-ra gondoltam :) ). Azonban szó mi szó sajnos a kidolgozásuk sokszor hagy kívánni valót. Ez nem látható sokszor a képen, és az sem mond sokat, hogy "itt ott van rajt némi sorja", és bizony a tesztek is elég semmitmondóak sokszor. A belső ha kompatibilis valami elterjettel, akkor hamar orvosolhatók a hibák.

Szóval TM + metal bady... HMMMM

Mégvalaki?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2007 12:31 pm

kolomisi írta:
- Tud valaki valami értelmeset mondani a JLS E01A (hk 33 sg1) ről? Mert én alig találtam valamit, és az is igen vegyes.

Egyszer utána nézegettem, mivel érdekelt volna a sajátomhoz a fémteste, de abszolút rosszakat találtam csak róla. Nem kompatibilisek az alkatrészei és a tárai a TM/CA párossal, ill. többen írtá, hogy hamar szétment nekik.
kolomisi írta:
- Másik kérdésem sg1-ből mit érdemes venni...
Köszi!

Nos csak tokyo marui és classic army sg1-ről tudok a kínai vackon kívűl. A marui műanyag, ami kicsit zavaró néha (főleg, mivel igen hosszú fegyver), de jól össze van rakva. Nekem lassan két éve megy és egy tizennéhány ezer lövést már kibírt feltunningolva. Amúgy a G3 hopup elég jóra sikerült, így viszonylag messzire visz.
A classic armyról csak hallomásból tudok. Volt akinek tört a markolat műanyagja. Drágább mint a marui, de cserébe fémteste van.

Gondold meg mire kell, mert ha nincs másodlagos fegyvered, akkor házban nagy gázban leszel. Tényleg egy hosszú mordály.

Ja és persze ezektől se remélj alapból félpályás lőtávot. Mindkettőre költeni kell, ha a 45m nem elég.

Szerk.:
Eladó topicban van épp egy marui, tunningolva 55k-ért. Nekem kifejezetten jó vételnek tűnik, bár biztos, hogy a BE XM8 árából nem jön ki.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd okt. 02, 2007 11:59 am

Tisztelt sokat tapasztalt airsoftosok!
A több szem többet lát alapelvből kiindulva feldobom a kérdést:

- Tud valaki valami értelmeset mondani a JLS E01A (hk 33 sg1) ről? Mert én alig találtam valamit, és az is igen vegyes.

- Másik kérdésem sg1-ből mit érdemes venni -mert szeretném régi és harcedzett BE XM8-amt nyugdíjba küldeni, bár hozzáteszem a nagyokkal szemben is kiállta a próbát, de már jóideje szegényes a 45 m lőtáv-, minden szempont érdekel! Ár/érték, minőség, tartósság. Jöhet a BE-től a STAR-ig minden!

Főként szakértő véleményeket kérnék ha lehet!

Köszi!

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 1:46 pm

Igen vmi ilyenre. Kösz.
- a cuccok régóta állnak a szekrényben, elállnak tovább is, magyarán áron alul nem adom ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 1:26 pm

Ilyesmikre gondoltál?
http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?itm=DF-SW001_srch_hand%20grenade
http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?itm=DF-SW002_srch_hand%20grenade

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 1:25 pm

@auer:

Itt van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 1:07 pm

A külföldi kínálatot jobban ismerőkhöz lenne egy olyan kérdésem hogy létezik-e olyan As gránát (nem gránátvetőbe való, hanem az aminél szeg kihúz gránát eldob) ami gázhajtású és bb-t lő ki. Ha van vki egy linkkel meg tudna dobni? kösz
- a cuccok régóta állnak a szekrényben, elállnak tovább is, magyarán áron alul nem adom ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd szept. 25, 2007 6:01 pm

Akkor ne tedd a Gránátvető tetejét ids síkba vághatod, és akkor a markolat alján levő jukakon keresztül lehet rögzíteni !
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd szept. 25, 2007 2:32 pm

Nantal írta:

Látom vágnom kell :/
Nem szivesen teszem.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 25, 2007 2:25 pm

Bexter: http://veszprem.softair.hu/bim203.html
Ezt olvasd el.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd szept. 25, 2007 1:47 pm

Üdv.
Szereléssel kapcsolatban vannak gondjaim.
Sikerült feltennem a boyi m4a1 re a Boyi Bi-M203 gránát vetőt ugy ahogy.
Szerintem rosszul. Levettem első markolat alját ugy odapaszolt a gránátvető. de igy most egy luk tátong ott :/ Azt hogy tudom kiküszöbölni hogy az a luk ott legyen? markolatot vágjam ugy hogy jo legyen oda?
Meg a másik gond hogy mozog jobra balra.
Ötleteket tanácsokat várok tapasztaltabb kollégáktól :)

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 25, 2007 10:14 pm

Bocs ti tudtok is angolul :oops: ...
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 25, 2007 8:14 pm

Átcsomagol és néha kombinál (pl. boyi nem fémházas fegyverre ráteszi a boyi fémtestet stb.).

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 25, 2007 7:40 pm

átcsomagol :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 25, 2007 8:59 am

Gyárt. Főleg Amerikában, és valami JG szerű, vagy inkább SRC ... általában szeretik a fém házat.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 25, 2007 8:56 am

Az airsoftretreat-en szoktam látni egy olyan gyártót, hogy ECHO 1. Ez olyan mint a Cybergun és JG-t csomagol át, vagy tényleg gyárt is?

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. aug. 19, 2007 2:19 pm

MALU:Köszi de már megrendeltem.

Rozsomák:Köszi.Remélem egyszer nekem is csak egy működő falidísz lesz :wink: .

Üdv:Ilhadiel

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: vas. aug. 19, 2007 1:20 pm

Ezek után a CM0,28 40m 15 000-ért ...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. aug. 19, 2007 1:11 pm

Ih:
Kezdőknek egy müa gearbox-os kinai ha csak magánjelleggel akarnak ismerkedni a sporttal nem rossz választás. Én pl a cm023-al kezdtem, nagy előnye a többi hasonlóhoz a kb 120-as hi-cap tár, ha meg tovább fejlődsz a falon díszként mindig van helye, az enyém is ott kötött ki:-)
Az eredeti kérdésedre a válasz: érintetlenül (tehát nem tuningolva) max 15 méter, kizárólag 0.12-es BB vel

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. aug. 19, 2007 11:30 am

Nekem még nem való jobb úgy vélem...Ugyse tudnék sehova elmenni... Ha pedig nagyon beleszeretek veszek egy jobbat.
De azért köszi.

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2007 10:06 pm

Vagy gyüjts 15 000-et egy Cyma AK-ra !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2007 9:27 pm

vegyél akkor AEP-et vagy 1 spring shotgun-t mert a műanyag semmire se jó!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 18, 2007 9:24 pm

Üdv!

Bocs ha hülye kérdés, de a műanyag GB-s fegyvereknek kb. hány méter a lőtávja?
Tudjátok kézdő vagyok és nincs is pénzem normális fegyvert venni, ezért kezdésnek ilyet veszek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd aug. 14, 2007 7:55 pm

Mivel nem fegyver az adóvevő, ezért áttettem ide: http://www.softair.hu/viewtopic.php?p=108982#108982 Ace

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra