SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. ápr. 24, 2019 3:55 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7994 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 229  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Marokfegyverek: GBB, NBB, AEP pisztolyok, SMG-k és tuningjuk
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 18, 2019 8:46 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

SZU írta:

Minek neked 400 Fps, ha már a pajzzsal odatolhatod az arcodat egészen testközelbe?....

Vegyél stti mk23-s NBB pisztolyt....

Kis szerencsével és hozzápiszkálással 60m fölé is el tud lőni vele az ember. Ja, az enyém 330 fps-re van kronózva és 0.30-as BB-vel átlag AEG lőtávolságot visz és eléggé pontosan gyári állapotban. Nincs benne semmilyen egyedi alkatrész.

Köszönöm a választ!
A pajzsot mindenféle pályához akarom használni és nemrég tapasztaltam, hogy a jelenlegi fegyvereimmel esélytelen vagyok közel kerülni. (a pajzsom nem teljes testet fed)

A pisztolyt megnéztem a TG-n ST23 ként van fent 420 FPS-el, 0,25-ös BB-vel, 28BB(ezzel a tár kérdés is elvesztette a lényegét)
https://www.taiwangun.com/en/gas-4/st23 ... aign-id=14
Ugye erről van szó?
Viszont azt nézem, hogy az anyaga ABS.
Mi a tapasztalatod a fegyverrel általában, nem törékeny az ABS test miatt?
Nagyon köszönöm a fegyver ajánlást, eddig ez viszi a pálmát!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Marokfegyverek: GBB, NBB, AEP pisztolyok, SMG-k és tuningjuk
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 5:55 pm

Gázos pisztolyokhoz nem fogsz hicap tárat kapni. Max. AEPekhez.

Minek neked 400 Fps, ha már a pajzzsal odatolhatod az arcodat egészen testközelbe? Ráadásul az fps csak minimálisan játszik szerepet a lőtávodban egy pisztolynál. Vegyél stti mk23-s NBB pisztolyt. Gyári állapotban el tud lőni egy fatörzset 40m-ről gond nélkül és a hangtompítójával használva 20m-ről már fogalma sem lesz a játékosnak, honnan lőttek rá.

Kis szerencsével és hozzápiszkálással 60m fölé is el tud lőni vele az ember. Ja, az enyém 330 fps-re van kronózva és 0.30-as BB-vel átlag AEG lőtávolságot visz és eléggé pontosan gyári állapotban. Nincs benne semmilyen egyedi alkatrész.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 16, 2019 5:32 pm

Sziasztok!

Lehet a kérdés már elhangzott és a válasz is, de vissza lapozva nem találtam, így megkérdezem.

Szeretnék egy 400fps-el rendelkező pisztolyt vásárolni, de a boltokban inkább csak CO2-es fegyvereket találni.
A kérdés az, hogy a CO2-es tárat kicserélhetem-e (lehetőség szeint) Green Gas tárra.
Mik az előnyei, mik a hátrányai, ha cserélem?
Veszítek az fps-ből?
Vagy inkább alapvetően GG-s pisztolyt várásoljak?
Eddigi olvasataim szerint a GG-jobb ezérti is akarnám felcserélni.

Ti milyen fegyvert ajánlanátok és azt honnét vehetném meg?
Előnyös lenne egy hi-cap tár, erre is tudnátok ajánlani valamit?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(ui.: A "harc" stílusom, a riot shield+pisztoly/pisztolyok. Jelenleg egy Berettám (GG) és két Desert Eagle-öm (AEP) van. Mondanom sem kell, hogy távoli célpontok ellen esélytelen vagyok, ezért akarom ezeket cserélni. A pajzsról nem kívánok lemondani, így kérlek, ne ezt kommentáljátok, ezt csak tájékoztatásul írtam, hogy a helyzetemet átlássátok)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 05, 2019 7:37 am

Frici, Vivax köszi.
Akkor direkt csak 17-hez fogok keresni.
Ha kész lesz csinálok képet.
Az alapja már megvan mi lesz, jövőhéten kezdem rendelgetni hozzá a darabkákat, csak még a szán kellene. Alapból egy rwa agency urban combat szettet szerettem volna, de feladtam, mert nincs sehol, a gyártó pedig közölte, hogy nem tervez új szériát kiadni, mert most a NOC van porondon náluk, de az számomra valami szörnyen csúnya. Keresgélek még alternatívát.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 05, 2019 6:09 am

TM Glock 17-hez nagyon sok cég gyárt egyedi szánt. Csak pénztárca szab határt annak, hogy mit teszel rá.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 05, 2019 5:37 am

A G17-hez csakis a 17-es szán lesz a jó. A lényeg, hogy a 18-as tud sorozatot is és másabb a bele. Plusz az oldalán is van egy furat, kivezetés a tűzvaltó miatt.

Sok sikert az építéshez!
Majd mutasd meg ha kész vagy!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 05, 2019 4:07 am

Sziasztok, kis segítségre/fejtágításra lenne szükségem.
Adott egy tm g17. Ehhez szeretnék új szánt venni.
De kissé belezavarodtam.
Nagyon tetszenek az rmr-es szánok, de azoknál leginkább a g18 van feltüntetve mint kompatibilis darab.
Mennyire passzolhatnak ezek össze egymással? Vagy engedjem el g17-el az rmr-t, és legyen sima szán?
Esetleg teljesen tévúton vagyok?
Köszi a helpet előre is :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 28, 2019 1:29 pm

Vivax írta:
Nézd meg nem-e repedt el valahol a tárajak. Akkor hajlamos felfele kilőni a bb-t.

Nem tűnik repedtnek. Valamilyen szintű kopás van rajta, de ha erőltettem se jött ki a bb a tetején, bent kéne tartania a bb-t mindenképpen.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 3:44 pm

Nézd meg nem-e repedt el valahol a tárajak. Akkor hajlamos felfele kilőni a bb-t.
Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 2:18 pm

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy olyan problémával kapcsolatban, hogy van egy M92-es CO2-es pisztolyom és az utolsó játékon valami olyan furcsa dolgot kezdett el csinálni, hogy nem a csövön lőtte ki a bb-t, hanem amikor csúszott vissza előre a szán, akkor ott hátul esett ki a bb és a szán mint egy kis katapult lökte előre. Bocsi ha nem teljesen érthető, de máshogy nem tudom megfogalmazni. Valaki tapasztalt hasonlót és ha igen, akkor miért csinálhatja ezt?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 17, 2019 4:42 pm

Köszi a választ.
Tehát akkor érdemes lehet gondolkodni valamelyik megvetelén ha hi-capa kiszemelt pisztoly?
Mennyire megbízható?
Alkatrész utánpótlás ugyanolyan jó mint a hi-capahoz?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. márc. 17, 2019 1:03 pm

a szín.

hi-capa 4.3 szán, az alja meg 1911, tehát a vékony tárat eszi.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 17, 2019 9:57 am

Sziasztok!

Lehet kicsit hülye kérdes lesz, de a tm desert warrior 4.3 és a tm foliage warrior 4.3 között csak színben van különbség, vagy belsejében is? Illetve ez két fegyver lényegében hi-capa 4.3?

Köszi a válaszokat

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 04, 2019 8:19 pm

DNReNTi írta:
Update
Kosz tehat Batmause-nak...

Örömmel.

Vasilo, FB csatornamon nyugodtan írj rám. :wink:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd feb. 26, 2019 2:20 pm

VasoliHUN írta:
Tegnap csináltunk egy keresztpróbát az én jól működő KJW KP-08-ammal. Az én táraimmal sem működött rendesen a KP-05. Az enyém viszont ment a Renti tárjaival. Sőt ha a KP-05 szánt ráraktuk az én tokomra, akkor is ment. Szóval tuti elsütő probléma. Ami különbséget észrevettem, hogy a kakast megfeszítve Rentinek leugrott a disconnector, nekem viszont folyamatosan felső állásban van.

Update:
Miutan Batmause-al tobbszor beszeltem - ezert itt is kulon koszi - vegulis most ugy nez ki sikerult orvosolni a problemat. Ugy nez ki mind a 6 tar szar volt, a 3 nalam levo taron kitekertem a szelepsapkakat teszt jelleggel. Kitakariotottam alaposan a szelepeket, majd ugy raktam ossze, hogy a szelepsapkakat nem tekertem be csontig, azaz most egy szuk mm-rel kintebb ernek a tarbol. Eredmeny: Tokeletes. Nincs adagolasi gond, a szan tokeletesen jar, siman ello masfel-ket tarat ebben a ~8-10 fokban (kis szunetekkel). Mivel a hasznalattol igy szethullanak a szelepek, igy ez rogzitve lett menetrogzitovel, lehet tobbe nem kell majd szetszedni. :D

A masik pisztoly amit VasoliHUN emlitett, az szet lett szedve atomjaira, szoval azzal lehet azota lett mas gond is a gyarin kivul a szet es osszerakas miatt, de most ugy nez ki az alap problema csak ennyi volt. Azt mondjuk elkepzelni nem tudom, hogy az elso nehany tar kilovese soran miert nem volt semmi gond...

Kosz tehat Batmause-nak, VasoliHUN-nak, Adam Black-nek trucker-nek, akik szinten raneztek erre a csoda problemara. Remeljuk ennyi gondom volt a KP05-tel orokre. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. feb. 11, 2019 6:40 am

Batmause írta:
Tárhiba simán lehet a laprugó miatt is. Ha akad a disconnector vagy a laprugó nem nyomja eléggé le a disconnectort vagy a seart (dis - jobb oldal, sear - középen) okozhat ideiglenes sorozatlövés vagy akár "light strike" jellenséget is.

Tegnap csináltunk egy keresztpróbát az én jól működő KJW KP-08-ammal. Az én táraimmal sem működött rendesen a KP-05. Az enyém viszont ment a Renti tárjaival. Sőt ha a KP-05 szánt ráraktuk az én tokomra, akkor is ment. Szóval tuti elsütő probléma. Ami különbséget észrevettem, hogy a kakast megfeszítve Rentinek leugrott a disconnector, nekem viszont folyamatosan felső állásban van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. feb. 06, 2019 4:35 pm

ST3VExXx írta:
Szeretnék rendelni egy TM Glock 17-et.

Teljesen korrekt üzlet.Rendelj nyugodtan.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 02, 2019 5:35 pm

Sziasztok!

Szeretnék rendelni egy TM Glock 17-et. Az alább linkelt oldalon egész jó árban találtam. Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel a webshoppal, mennyire megbízhatóak? Esetleg tudnátok ajánlani olyan webshopot, ahonnan meg tudnám rendelni ezt a fegyvert, lehetőleg Európából.
Előre is köszönöm a válaszotokat!

https://www.airsoftguns-europe.com/gloc ... okyo-marui

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 24, 2019 5:01 pm

Én is szívtam KJW KP-05/KP-08 tárakkal. Mind3 gyári tár azonnal lefújta a teljes CO2 patront miután betekertem. Kiszedtem a kieresztőt és a teflon gyűrű és a szelep test közé raktam egy 6x1-es O gyűrűt és tökéletes. Szerintem a teflon gyűrűn sorja lehet, és az okozza a problémát.
Ha van szélesebb laposfejű csavarhúzód ki tudod tekerni a kieresztőt is. Nem kell szelepkulcs.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 06, 2019 6:18 pm

Szia!

Tárhiba simán lehet a laprugó miatt is. Ha akad a disconnector vagy a laprugó nem nyomja eléggé le a disconnectort vagy a seart (dis - jobb oldal, sear - középen) okozhat ideiglenes sorozatlövés vagy akár "light strike" jellenséget is.

Tárakkal kapcsolatban nézzétek meg, hogy sima, GG tárakkal is vacakol-e. Mostanában sok a gond a CO2-es tárakkal HiCapa vonalon. Szelepek sapkáit kellene kintebb engedeni első körben, hogy a pisztoly eléggé be tudja ütni azt.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 31, 2018 11:43 am

Sziasztok,

Adott egy 2 honapos, 1 jatekon hasznalt KJW KP-05 CO-s valtozat. Mikor megerkezett tokeletesen mukodott, el voltam ajulva tole, foleg hogy sikerult ~80€ alatt hozzajutni akcioban. Az emlitett 1 db jatekon is gond nelkul hasznaltam, igaz kb ~2 tarat lottem el vele osszesen.

Nemreg lementem egy 'loterre' gyakorolni, es azt tapasztaltam, hogy sokszor nem adagol, a szan nem siklik elegge hatra, illetve van hogy "fullauto-ra" valt, de mivel nem adagol ilyenkor sem, csak kiokadja az osszes CO-t. Gondoltam nincs para, nyilvan igenyli a karbantartast. Szetszedtem, megkentem a szant es a szanvezeto elemeket, megfujtam a nozi rugoit es a dugattyut szilikonnal, latszolag minden szuperul csuszik, akadalymentesen mukodik. Proba uresen: latszolag minden oke, csattog, rug, nem fujja a gazt. Proba toltve: semmi valtozas, nem jol adagol, kifuj. Az is eszembe jutott, hogy lehet a hideget nem komazza, feltettem egy tarat a radiatorra, de sajnos a kellemesen meleg tarral is ez a helyzet.

Furcsalnam ha a problemat a tar vagy a szelep okozna, 3 tarral vettem, mindegyikkel jon a hiba, raadasul ket darabot vettunk, a masik egy jatekostarse. Lass csodat, az is ugyan ezt csinalja, nem adagol, kiokadja a gazt.

A szelepeket egyelore nem tudom kivenni, a szelepkulcs meg uton van valahol Azsia-Europa kozott. :D

Mi okozhatja ezt? Mit nezzek meg rajta? Meg az utoszeg gyanus, de ranezesre az is teszi a dolgat. Koszi!

Szerk:
Mar ures tarral is szar. :?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. dec. 28, 2018 3:18 pm

Üdv

A Tokyo Marui Glock 19-el van már valakinek személyes tapasztalata?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 27, 2018 3:59 pm

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni desert eagle gbb-k ről elsősorban kwc után érdeklődnék belső minőségről illetve alkatrészeinek hiba esetén mennyire könnyű beszerezni? Azért a kwc márka érdekelne mert tetszik a fém szános verzió . Válaszaitokat előre is köszönöm ( méretével tisztába vagyok csak belsejéről nem)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. dec. 23, 2018 10:38 am

Teonis írta:
Glock 17 GBB-ben (Army R17, egészen pontosan, de asszem kompatibilitási problémák nem lesznek) a nozzle mögötti 2 hosszú rugót hogy lehetne pótolni? Ebay-n van ezerféle rugó, de sem a méreteit, sem a rugó típusát, erősségét nem ismerem.

A képen a 23-as számú rugókról lenne szó.

A képen KSC G17 robbantott ábrája van, ami NEM Marui kompatibilis. Neked bármilyen Marui nózi-rugó megfelel, ellenben KSC teljesen már téma.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 20, 2018 7:47 am

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy a Glock 17 GBB-ben (Army R17, egészen pontosan, de asszem kompatibilitási problémák nem lesznek) a nozzle mögötti 2 hosszú rugót hogy lehetne pótolni? Ebay-n van ezerféle rugó, de sem a méreteit, sem a rugó típusát, erősségét nem ismerem.

https://www.google.hu/search?q=airsoft+ ... RkujfsGB5M

A képen a 23-as számú rugókról lenne szó.

Köszönöm!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. dec. 14, 2018 7:01 am

Szelepet kapni.
Engem az egész pisztoly érdekelt volna. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 13, 2018 9:38 pm

Vivax írta:
Dobjál már fel pár képet, mert nem akarom elhinni, hogy a TM ilyent ad ki...még egy WE is tartósabb...

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Anareus-tól jött, itt már kibányásztam a bent ragadt darabot. A tüzelésnél kieső tárat majd megprobalom levideózni csak már kicsit este van a puffogtatáshoz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 13, 2018 9:18 pm

Dobjál már fel pár képet, mert nem akarom elhinni, hogy a TM ilyent ad ki...még egy WE is tartósabb...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 13, 2018 4:07 pm

Na megjött a csomag, elso proba: a pisztoly kiengedi a tarat visszarugas hatasara, az egyik 50 es tár betoltoszelepe anyaghibas volt igy eltort, a fele a gazpalack csoren maradt. Ez lenne a hires marui minoseg gondolom... Mit tudok ezekkel kezdeni? A szelep ok, az cserelheto, februarig van egy kurva draga papirnehezekem mert gondolom itthon nem arul ilyet senki. A tarkioldo is cserés vagy azzal lehet valamit kezdeni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 12, 2018 4:15 pm

Szuhoj írta:
fix csobol igy elsore 5KU-t meg laylaxot találtam, az elobbit meg szabad venni inkább ne akarjak spórolni? (gondolom a laylax/nineball az jónak számít)

Én pl próbálkoztam DeepFire külső csővel is, mert jó volt az ár-érték aránya. Marui kamra esetén jó volt, utángyártott kamra semmiért sem ment bele. Kőkeményen faragnom kellett, mire sikerült beleszenvedni. 5KU-t még nem próbáltam ki.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 12, 2018 6:56 am

Batmause írta:
Ez egy ismert tipushiba.

Köszi, akkor megpróbálok óvatosan hozzányúlni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 11, 2018 8:33 pm

Batmause írta:
Esetleg lehetne nézni egy non-recoil külső csövet és akkor a hopup kamra sem nagyon mozog - javul a pontosság, tartósság is.

Köszönöm! Akkor úgy látom a gázok külföldrol jönnek majd, fix csobol igy elsore 5KU-t meg laylaxot találtam, az elobbit meg szabad venni inkább ne akarjak spórolni? (gondolom a laylax/nineball az jónak számít)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 11, 2018 8:10 pm

device írta:
viszont néha meg-meg akad a kakasban a szán.

Ez egy ismert tipushiba. Gyarkorlatilag a nózi mögötti rámpa ivén kell változtatni, hogy a kakas ne akadjon rajta. Általában ez a rész idővel sarkosra vagy szinte derékszögűre kopik, igy a kakas gyönyörűen felakad. Itt lehet még játszani egy ideig, mire sikerül jól felreszelni.

Nem régen került hozzám egy KP-05 hasonló hibával, valami ilyesmi lett az eredmény.
https://www.facebook.com/gbbhungary/vid ... 647787948/

Szuhoj írta:
...tm 5.1...

144a vagy puff dino-nak van egy gyengébb gáza. Azokkal tartósan sem lesz baja. Alu szán jó móka, de ahhoz kell egy könnyitett dugattyúház hogy megmaradjon a gázfogyasztás és tűzsebesség kombinációja. SAS kit előnye, hogy nem a külső csövet terheli a toldat, cserébe drága. Esetleg lehetne nézni egy non-recoil külső csövet és akkor a hopup kamra sem nagyon mozog - javul a pontosság, tartósság is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd dec. 11, 2018 3:13 pm

Üdv mindenkinek! Kis átfogó segítségre lenne szükségem. Tehát: még elég kezdő vagyok pár hónapja kezdtem játszani, mivel leginkább cqb játékokra tudok eljárni a kezdésnek vett JG G36 om neha kicsit soknak bizonyult illetve a pisztolyok nekem sokkal hazaibb terep (járogattam élessel lőni) most nyeltem egy nagyot és beszereztem egyet, utanajaras utan egy TM Hicapa 5.1 lett, holnap meg is fog érkezni, amig jol mukodik nem szeretnek hozzányúlni, a fém szán nekem nem letelem, ha eltörne a muanyag is valoszinuleg inkább azt vennék újra, hatekonysag, kisseb terheles, hidegállóság stb.... Miatt.

A problémám az hogy nem tudom milyen gázt vegyek bele, alacsonynyomasut itthon nem talaltam (nuprol 1.0, abbey 144) ha a green nem cseszi szet akkor abból mit érdemes? (smartot latok mindenhol szinte).

Illetve a nineball SAS frontkitet néztem, mert tetszik a "kompenzátoros" kinézet és ha majd tracert tennék rá akkor nem a csőre kéne aggatni. Ezzel van-e valakinek tapasztalata? Illetve van-e bármi alkatrész ami gyenge pont, esetleg megéri pótdarabot előre beszerezni stb... A frontkitet rainbow8 en néztem, bármit megéri-e mellécsapni? Tárat 2db TM 50-est rendeltem mellé. Előre is köszönöm a segítséget!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 10:56 pm

Ha kezdő lennék a variálásban még belenyugodnék ebbe, de így nem szívesen adom el, másrészt nem ez az egyetlen problémás pisztoly a környéken, így szeretnék a végére járni a dolognak.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7994 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 229  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra