Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. dec. 05, 2019 5:19 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8067 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 231  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Marokfegyverek: GBB, NBB, AEP pisztolyok, SMG-k és tuningjuk
HozzászólásElküldve: vas. dec. 01, 2019 8:04 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Rongyos írta:
Használni nem fogja sokat játékon, inkább "design" és "feeling" kérdés miatt (AEP-et ajánlottam neki, de azokon ált. nincs blowback és nem menő a tárcsere)

Ha használni nem fogja miért lényeges a blowback és a tárcsere?
Ha ragaszkodik a GBBhez (ami a fentiek alapján hulla felesleges) ebben az árkategóriában nézzen valamit használtan, így legalább van rá esély hogy már rendbetett tárat és gyerekbetegségektől mentes fegyvert vesz.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Marokfegyverek: GBB, NBB, AEP pisztolyok, SMG-k és tuningjuk
HozzászólásElküldve: szer. nov. 27, 2019 7:52 am

Olcsóbb, mint az Army és a Bell...na már azok is a nagyon a legalja kategória. Ebből következik, hogy sokat ne várjon tőle.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 27, 2019 7:41 am

Sziasztok!

Nem vagyok otthon GBB ügyben, szeretnék véleményeket kérni tőletek!
Egyik haver kinézett egy Golden Eagle 3305 GBB csodát. Vehető, vagy inkább nézzen másmilyet? Használni nem fogja sokat játékon, inkább "design" és "feeling" kérdés miatt (AEP-et ajánlottam neki, de azokon ált. nincs blowback és nem menő a tárcsere)

Köszi
R

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 24, 2019 8:59 am

Idáig én sem tudtam... kicsit én is szofisztikáltabb megoldást választottam. Csiszoló vászonnal (400as) adtam neki,illetve kicsit kerekítettem az alsó éleken.
Eredmény: 1. pisztoly 4 tárral üzemel, 2. pisztoly mind a 7-tel.
KJW M9 tárajak passzol hozzá, utolsó BB a tárban marad, de annyi baj legyen...
Lehetséges hogy a gumi "rosszul" lett visszatéve? hogy nem feküdt fel a peremre teljesen?
Úgy tettem vissza hogy belehúztam a tárajakba, és azzal együtt a helyére.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 11:03 pm

Omg, csak most fogtam fel mi a problémád.

Ezt nekem 3 tárból csak egyel csinálta és az én megoldásom sokkal prózaibb volt. Ha a szánt egy 4-5 mm-re hátratolod, majd elengeded, akkor is lő BB-t. Szóval azzal a tárammal átment a stukkerem egy kicsit fél springesbe. Két kézzel fogom a pisztolyt és minden egyes lövés után pár mm-t hátratoltam a szánt egy pillanatra, majd rögtön lőhettem is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 10:29 pm

Ha BB anyaga rakódott le a csőben arra ott az aceton. Oldja az ABS-t és a PLA-t is. (Sima BB , Bio BB)
Az izopropil alkohol egyiket sem oldja, az inkább az egyéb szennyeződések eltávolítására és zsírtalanításra való.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 5:46 pm

Köszönöm a tippeket! Közben beszereztem a BLS bb-t :) Probléma továbbra is fent áll.
Kiszedtem a csövet,hop,up unitot és úgy néztem a hüvelykivetőn át a történést.
Sütés után nem megy vissza a nozzle, a képen látható hogy az adagoló/betöltő lap,rúd akármi, rámegy a BB tetejére és nem megy vissza. Láttam egy olyan problémát, ahol ez az adagoló összeér a gumival,ami megszorítja a nozzle unitot. a megoldás "drastic" le kell faragni az adagolóból. Ami működik táram, ott szemmel láthatóan alacsonyabb a gázkieresztő gumi.
Mielőtt szétfaragom a adagolót ,kiszedem a problémás tárakból a gumi, és megnézem hogy úgy működik-e. Ill ha valami jobb ötlet van, akkor szívesen veszem :)

Faragós videó:
https://www.youtube.com/watch?v=fMdy5ppferU

Beragadt nozzle:
Kép

Gázkieresztő gumik: (balos jó)
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 4:55 pm

nem kell áztatni. befogod egy satuba a kivett csövet (ésszel), megmelegíted gázlángal (nyilván nem izzásig kell hevíteni). majd papírtörlőből vágsz egy kis darabot, befűzöd visztítóvesszőben, nyomsz rá egy kis izopropilt és könnyedén kijön a bb lerakódás a csőből.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 1:48 pm

Rendszeres tisztítás esetén elég időnként izopropil alkohollal áthúzni a belső csövet. Ilyenkor maradhat összeszerelve.
Komoly lerakódás esetén ki kell szerelni a belső csövet és tényleg áztatni kell.
A benzinbe áztatás és sokszori áthúzás elég szokott lenni.
Persze mindezt jól szellőző helyen és minden gyújtóforrástól távol.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 12:30 pm

Atke írta:
Tárak, cső takarítását tényleg "lakkbenzinben, nitrohigítóban vagy izopropil alkoholban áztatva" csináljam?

Benzin, nitro a műanyag típusától függően megeheti azt. Ellenben volt akinek a belső csövéből konkrétan csak egy napos lakkbenzines áztatás után lehetett kiszenvedni a PJ maradványait.
Tisztítsd a műanyagokat alkohollal, a fémeket bármivel ami leviszi a dzsuvát.
Jó szórakozást.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 12:09 pm

gázláng bontja :wink:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 10:30 am

Az izopropil alkohol nem bontja a műanyagot. A belső cső amúgy is fémből van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 8:48 am

Na, nem várok a postásra... 9:30kor nyit a "pláza" jó áron van a BLS-ük.
További BB-kel nem gyilkolom az idegrendszereteket :)

Mely alkatrészeket érdemes kenni?
Trigger unit http://impulse101.jp/2728-thickbox_default/tokyo-marui-spare-parts-socom-mk23-sc-27-trigger-bar-left-diecast.jpg

Tárak, cső takarítását tényleg "lakkbenzinben, nitrohigítóban vagy izopropil alkoholban áztatva" csináljam? Ezek nem bontják a műanyagot? Más alternatíva? ablaktisztító, Jar vagy valami más háztartási szer?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 23, 2019 1:04 am

Idézet:
"TG által beígért 400 FPS 280 volt "tompítóval"

Nem kell mindent elhinni. A TG azt is javasolja, hogy minden tárba fújj szilikonolajat. :D
280 FPS egy ~10 centis alap csővel szerelt GBB-től is gyenge teljesítmény.

Idézet:
"De az mindenhol azt látom hogy 50-70 méteres lőtávot hoznak ki belőle, ez lenne nekem is a terv..."

A 70m már a DMR-ek terepe de tegyük fel, hogy ellő odáig. Hulladék minőségű .20-as BB-vel egy buszt se találnál el. Reálisabb célkitűzés mondjuk 50m-ről egy embert eltalálni vele de jó minőségű .30-.36-os BB-nélkül az sem lesz könnyű. (Revolverezve pláne.)

Idézet:
továbbra is tárajkakra gyanakszom

Mondtuk páran, hogy P&J, Kilo9, Rockets mind hulladék. + Specna Arms Core is.
Ha találsz olyan is olyan tárat/tárajkat ami ezeket is adagolja akkor a vagy csőben akad el, vagy a szóráskép lesz borzalmas.
Megszámlálhatatlanul sok helyen leírták már, hogy gagyi BB-t nem használunk és mégis szinte minden játékon akad valaki akinek az adagolási problémákkal küzdő fegyvere egy csapásra megjavul mihelyt jó minőségű BB kerül bele.

Idézet:
billentyű nem jön előre vissza,hátul marad

Egy kis kenés valószínűleg megoldja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. nov. 22, 2019 9:59 pm

Atke:
Gem_Kapocs írta:
G&G bio, BLS, Marui BB és sokkal szebb a világ.

Nincs mit ragozni, a P&J (Kilo9...szvsz újra dizájnolt P&J, nekem 8 ) Rokets...egykutya...kalap fhos kategória...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 22, 2019 8:40 pm

Rockets mehet PJ mellé a szelektív kukába vagy a kazánba, kilo9-et nem is ismerem, ha bátornak érzed magad kísérletezhetsz vele. Kevesebb önbizalom és több józan ész birtokában bármilyen további kísérletezgetéssel és hibakereséssel várd be "A postás kétszer csenget" című műremeket és az általa átnyújtott használható BB-t (vagy kérj kölcsön valakitől két marékkal, hibakeresésre és szerelésre NBB pisztolynál 100 bogyónál többre nem kellene hogy szükség legyen).
Mielőtt bármit nekiállsz megjavítani vagy kicserélni, alaposan takarítsd ki a fegyvert és a tárakat is. A tárajkakat ellenőrizd, PJ BB oly atommagfizikai pontossággal mérethelyes hogy láttunk már 40 milis gránátba szorult példányokat is. Ennek megfelelően simán szétverhetett/deformálhatott bármit a fegyverben és a tárban (pl tárajkat, nózit, stb).
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. nov. 22, 2019 7:28 pm

Volt 2 dobozos, az egyik hop up kerekébe belevájt a leszorító szára, sorjázni csiszolni kellett. de a TG által beígért 400 FPS 280 volt "tompítóval" Szóval van baj a minőséggel,nyilván az ára is tükrözi ezt. De az mindenhol azt látom hogy 50-70 méteres lőtávot hoznak ki belőle, ez lenne nekem is a terv...
Tárak: van még itthon Kilo9 és GF Rockets bb. Második gondolom hasonló a TG-s PJ-hez...!?
Már Rendelés alatt van a BLS 0,20 és 0,43-as (utóbbi vsr10-be)
Lényeges infó amit nem mondtam el, hogy 7-ből egynek törött az ajka, szóval 6 db-ra szűkül-
Ebből 2 a fenti BB-vel működik, 4 továbbra sem. És amit nem mondtam még hogy a sütés után a billentyű nem jön előre vissza,hátul marad...Én a nozzle egységre gondoltam,de 3 fegyverben,főleg amiből kb 2 új/újszerű nem hiszem hogy mind rossz lenne.
Szóval továbbra is tárajkakra gyanakszom, ahogy a "csoda" SSX23 tárait is(ami gondolom ugyan ez az ASG/STTI módosított gumival és szeleppel) reszelni kell.
Úgy olvastam hogy a kjw m9 ajkak jók hozzá,azonosak, mivel van egy törött ,így kipróbálom azzal.
De amennyiben vannak ötletek, szívesen veszem azokat.
Köszönöm!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 21, 2019 8:31 pm

Az ASG MK23 minősége köszöni jól van, bár való igaz, hogy a Maruival nem veszi fel a versenyt. Alapvetően dobozból kivéve egy használható fegyver, ami újonnan ritkán produkál ennyire hibás működést. Persze kis léleksimi meg belgyógyászati rendrakás jót tesz a teljesítményének, de alap puttyogtatáshoz nem kötelező rövidtávon.

PJ BB: Kis szerencsével azon kevesek közé tartozhatsz akiknek nem lakkbenzinben, nitrohigítóban vagy izopropil alkoholban áztatva lehet csak kivakarni a lerakódást a belső csövéből, hop-up kamrájából és úgy általában az egész fegyveréből.
Érdemes azért konzultálni a jógiddal arra az esetre ha a BB csere után sem klappolnak a dolgok, sok chakra energiát kellhet majd megmozgatni annak eltűréséhez hogy kivakard az alkatrészekre benyalódott műanyagot és/vagy kijavítsd-cseréld amit jó eséllyel a PJ BB vágott tönkre.
G&G bio, BLS, Marui BB és sokkal szebb a világ.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 21, 2019 4:51 pm

SZU írta:
Úgy érzem nem akarod elfogadni megannyi tőled tapasztalt játékos tanácsát teljes nyitottsággal.

Ezt miből gondolod?

Azt hiszem lecserélem.... Ebben szerintem benne volt hogy elfogadom,azért kérdezem.
Csak megdöbbent hogy ha ennyire szar, akkor hogy lehet forgalmazni. Annó a 2000's évek elején Maruit, vagy ICS-t vettem. bár akkor nem is volt nagyon választék
Tekintve az ASG MK23 minőségét, szerintem joggal gondolhatok más hibára is. De első körben nyilván BB-t cserélek.
Azért kérdeztem, mert tanácsra/segítségre volt kérdésem, amit megfogadok, mert egyértelműen többen írtátok ...ennyi.
Köszönöm mindenkinek. Ha van infó jelentkezek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 21, 2019 3:52 pm

Úgy érzem nem akarod elfogadni megannyi tőled tapasztalt játékos tanácsát teljes nyitottsággal.

Azzal a BB-vel változatos problémákat okozhatsz magadnak. Szétbszhatod a hopupodat, dugattyú törés, csőbe szorulás és társai. Nem csak ilyen általános dupla töltés, meg szar lőkép.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 21, 2019 3:12 pm

Azt hiszem lecserélem :D
És csak a BB- okozhatja ezt, ennyi variációnál? (3 pisztoly 7 tár)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 20, 2019 2:43 pm

Azaz szennyezze a környezetet vele -_-

Nehogy elásd, szelektívbe borítsd ki.

G&G bb-t javasolnám, nekem az bevállt.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 20, 2019 9:15 am

PJ :D A forgalmazó szerint az adagolási problémákra a szilikonolaj a megoldás.
Eszedbe ne jusson! Vegyél rendes BB-t (pl. BLS) ezt meg ásd el. (szerk: csak ha BIO)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára captaINstraiTJacket szer. nov. 20, 2019 3:03 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. nov. 20, 2019 7:30 am

PJ-t még gránátvetőbe sem szabad venni, mert azzal is tovább élteted a gyártót, hogy érdemes gyártani, mert van vevő erre a fosra. Inkább össze kell söpörni játék után az épületekben.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 19, 2019 8:01 pm

Esetleg megpróbálhatsz BB-t használni műanyaghulladék helyett. Így első körben.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 19, 2019 5:06 pm

Sziasztok!

Esetleg valaki tudja,hogy mi lehet a probléma?
Van a lenti szett: 3db MK23 , 7db tár.
Tárakat megcsináltam, kapott az aljuk epoxi gyantát, nem ereszt egyik sem... De! akármelyik tárat teszem,akármelyik pisztolyba, adagolási probléma van. 1-et esetleg 2-t tudok lőni,de aztán csak a gáz jön. Az egyetlen ami közös, az a PJ 0.25-öss BB pelet. Valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm!

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 10:19 pm

Idézet:
Említetted, hogy ez a téli setup. Milyen a nyári? Akkor gázzal hajtod? Vagy hogy, ezt nem tudom hova tenni.

Ha nincs hideg akkor sima green gas tárakkal használom.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 7:34 pm

Wow de beteg szerkezet.
Valami eszméletlen durván fest.
Hát akkor lehet az lesz, hogy TM Glock és akkor majd szépen apránként elkezdem fejleszteni.
Igazából CQB csak ilyen kis téli levezető, egyetem után stressz oldónak akartam bevezetni az életembe. Nem terveztem, hogy egy ekkora kaliberű fejlesztést viszek véghez. Lehet a vége az lesz, hogy veszek egy TM Glockot és mellé egy MP5-öt. Amíg idő engedi addig TM marad használatba és ha már fázik jöhet az MP5. Alapvetően érdekel az is amit te össze raktál. Viszont ez nekem egy nagyon új terület. Esetleg PM-ben egy kis gyorstalpalót adsz? Vagy egy olyan felületett, ahol találok infót róla mivel jár egy ilyen projekt. Csak érdekel, milyen feladatokkal jár.
Említetted, hogy ez a téli setup. Milyen a nyári? Akkor gázzal hajtod? Vagy hogy, ezt nem tudom hova tenni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 4:00 pm

Mázlista vagyok, úgy látom.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 3:43 pm

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 2:41 pm

captaINstraiTJacket írta:
Ezek a műanyag szános fegyverek gyárilag gyenge gázhoz vannak tervezve. Még a green gas is sok nekik,

Konkrétan a képen látható stukim van, és bár én is ezt olvastam, hogy majd milyen gyorsan törik a gyári műanyag szán, de túl van az előző hozzászólásom szerinti stressz teszten, és még mindig nem kellett megrendelnem a belekalkulált aluszánt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 1:09 pm

Csak egyet tennék hozzá.
Az AEP lipósítás után azért nem annyira lassú.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 12:58 pm

Hasonló dilemmában voltam én is korábban és bejártam az utat amit te most megúszhatsz.
AEP:
pro:
-működik hidegben
-fetelve sokáig bírja
-nagyon könnyű
-olcsó
kontra:
-gyenge (mindegy mennyire becsületes a másik ha nem veszi észre a találatot)
-lassú
-olcsó, játék kinézetű
-zero feeling

MP5(K) és hasonlók:
pro:
teljes értékű aeg gearbox az összes upgrade lehetőséggel
van köztük viszonylag könnyű
kontra:
van jobb

Ha jól értem akkor neked egy elsődlegesként használható pisztolyra van szükséged ami hidegben is működik. A széria fegyverek alkalmatlanok erre, tehát vagy veszel egyet 1000-2000 EUR-ért, vagy építesz egyet. Szerintem két platform létezik amivel érdemes foglalkozni -mert van hozzájuk minden IS-: a TM HI-CAPA és a TM GLOCK. (A WE, AW, EMG/SAI felejtős.)
Ezek a műanyag szános fegyverek gyárilag gyenge gázhoz vannak tervezve. Még a green gas is sok nekik, tehát az alu szán nélkülözhetetlen ha 300-350 FPS a cél. Alu szánhoz erősebb helyretoló rugó kell. Minimum 120% de nem érdemes 140% fölé menni. A szánakasztó is cserés mert a gyári nem bírja sokáig az erősebb terhelést.
Ennyi a "meg nem úszható" upgrade de pénz függvényében még számtalan helyen lehet javítani rajta.
pro:
-jelenleg ez jelenti a csúcsot (a pisztolyok körében)
-szinte korlátlan választék pót és upgrade alkatrészekből
kontra:
-meg kell fizetni

Három lépcső után (átlagos GBB pisztoly, AEP, MP5K) itt tartok:
Kép
Ez a téli setup, még műanyag a szán de csak 80psi-vel hajtom.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára captaINstraiTJacket kedd nov. 12, 2019 1:18 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 9:11 am

Esetleg egy NBB-s pisztoly megoldja a problémát. Hatékonyabban oldja meg a téli gázproblémát mert nem BlowBack és a szán sincs gyakorlatilag kopásnak kitéve.

Vagy egy AEP MP7/pisztoly. Ha becsületesekkel játszol együtt, akkor a 190-210 fps-t is meg fogják adni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 12, 2019 9:01 am

Biztos csak mázlista vagyok, de az egész telet végilövöldöztem a Marui Hicapammal a gyári műanyag szánnal, Black gázzal. Úgy, hogy előtte már végigment 2 nyári szezont is GG-al.

Átlagosan 25-30x játszok egy évben.

Persze, előbb-utóbb mindenben be fog hányni valami. Ez egy ilyen sport. De nekem eddig a Marui pisztolyról az első ami eszembe jut, hogy sosem hagyott cserben.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8067 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 231  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra