SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: csüt. szept. 20, 2018 12:34 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2347 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Gázüzemű replikák: GBB Puskák
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 03, 2018 12:16 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Nyugodtan maradhat a hopup rendszer, maximum a lenyomót cserélném tömörebb verzióra (pl MadBull kék gumi tömör lenyomója ideális). BB-ből is mehetsz fentebb szerintem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 03, 2018 11:04 am

Üdv urak!

Egy kis segítség kellene.
A GHK G5-öt szeretném, 0.28-as BB helyett 0.30-al(vagy nehezebbel max 0.36) használni. A pontosság és a hatótáv érdekében érdemes lecserélni a hop up gumit vagy a gyári is tökéletesen megfelel még erre a súlyra?
A replika most is csodálatosan pontos, de úgy érzem még van benne rejtett erő/hatótáv :)

Ha viszont elkezd kopni, akkor milyen gumit ajánlotok hozzá én a maple leaf 60 vagy 70 és a modify flat hard-ot nézegettem. Egyéb ötlet?

Köszi!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. aug. 03, 2018 9:27 am

Én a WELL AK-mat mindenféle átalakítás nélkül használtam WE tárakkal. Sőt kimondottam ajánlom a WE tárakat hozzá. Mérföldekkel jobb minőség, mint a WELL. Bár sokkal drágább is.
GHK: Nekem is robbant már fel a kezemben egy CO2 gen1 tár töltéskor, de ott én voltam a hibás. A póttartály menete már szar volt. Töltéskor kiugrott és letörte a tártalpat, de megszorult és csak 2 centit jött ki. A tártalp ütötte meg a lábam, de ennyi. Ez egy jelzés. Legközelebb jobban vigyázok. Helyette vettem egy GG tárat és átszerelem a szelepeket, megkapja a kötelező teflonszalagot és kész. A többi része meg jó lesz alkatrésznek.
Sikerült olcsón CO2 tárakhoz és pótalkatrészekhez jutni, ezért választottam ezt a megoldást. Bár olcsó húsnak híg a leve. 6 tárból mind ontotta magából a gázt. Tömítések cseréjével megoldódott -> sok sok szerelés.
CO2-> nagyobb visszarúgás és szárazabb gáz -> jobb lőkép.
Akkor következő beruházás egy ML kamra Crazy jet csővel és egy Zhukov másolat válltámasz lesz. :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 02, 2018 1:05 pm

Levy írta:
Edit: szétkaptam és rosszul emlékeztem, nincs hely a tártest és a kar között, nem fér be oda a rugó.

FYI

Kép

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 01, 2018 4:16 pm

Igen az üres állásba indokolatlanul felcsúszó kapcsolóra gondoltam.
No azt fogom kipróbálni lenyomni egy vékony torziós rugóval, hátha megoldható.

Edit: szétkaptam és rosszul emlékeztem, nincs hely a tártest és a kar között, nem fér be oda a rugó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 01, 2018 4:12 pm

Levy írta:
Gondolkodtam a tárakasztón én is

Nem teljesen értelek vagy nem tudlak követni. :))

WELL-t WE kompatibilissé tenni tárak módosítása nélkül? Simán a hátsó akasztófület kell picit rövidebbre reszelni, WE Ak esetén sincs változás a táron - talán picit jobban mozog majd.

Vagy az üres-kapcsolóval mókolni?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 01, 2018 4:03 pm

Hát igen, én most a well co2-es tárakkal szívok.... GG tárral tökéletesen megy a cucc. (well 74u)

@Batmause: Gondolkodtam a tárakasztón én is, nem lenne egyszerűbb egy vékony 1 menetes torziós rugóval megoldani? Lehet majd berendelek 0.4mm-es rugó acélt és elkezdem próbálgatni.(olyasmire gondoltam, mint a visszaforgás gátló rugója az aeg-ben). Azért lenne egyszerűbb, mert nem kell fúrni/ragasztani csak berakod a kar alá.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 01, 2018 3:30 pm

WE esetén nem teljesen értek egyet, WELL esetén már igen.
Ehhez képest a WE AK dobozból kivesz és használ. Semmit nem tettem vele - szószerint semmit, csak használtam. Ehhez képest egy GHK AK már az első dryfire vagy játék esetén auto-sear csere, hopup mókolással kezdődik.

Mint írtam, GHK összeszerelési minőségben és hossztávú tartósság miatt sokkal jobb vétel, ha az ajánlott kötelező dolgokat megcsinálod. Ha tudsz szerelni, nem érnek nagy meglepetések egy-két váratlan alkatrész törés és nem izgat a hideg időben játék, a WE is megteszi.

A GHK AK széria hopup kamrája gyárilag vacak, lehet rajta H-lenyomó bemókolásával segíteni, így bármilyen egyéb hopup rendszer sokat dob rajta - különösen a ML Crazy jet szet. A GBB Hungary-n raktam fel fényképeket a kamráról, de még tesztelni nem tudtam - albumok között keresd. Viszont más játékosok már beszámoltak arról, hogy a szett fokokkal jobb a gyári megoldástól, így erősen ajánlott.

GHK esetén DH mód azért veszélyes is, nem egy szétrobbant Gen1-es tárat láttam - ami közel életveszélyes kategória!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 01, 2018 3:14 pm

Batmause írta:
Csak megtévesztésül. :))
Nem azt mondom ezzel, hogy a GHK rossz - bizony rettentően jó -, de sokan a WE és WELL csodákat lenézik.

A GHK viszont mindig mindenkinek ugyanolyan. A WELL és WE minőségirányítása pedig elég érdekes. Valakinek nagyon jó, és valaki pocsék minőséget kap. Olyanokat nem említesz, hogy a GHK gázfogyasztása messze jobb. A szelepek és a tömítések is jobbak. Töltéskor nem fúj mellé gázt. Ha úgy vesszük egy GHK sokkal inkább Plug&Play, mint a WE vagy WELL. Bár meg is fizeted. Ha használtat veszel, akkor meg olyan, mint az autó. Vagy meg volt becsülve, vagy nem.
Annyi kérdésem volna, hogy milyen a Maple leaf kamra/gumi/cső kombó? Mert erősen gondolkozom rajta. Gyárit cserélném le.
GHK-ból lehet Devil Hunter modot építeni és bírni is fogja. Gazdaságosabb, nagyobb visszarúgás a CO2 miatt és szárazabb a gáz is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 01, 2018 1:15 pm

Levy írta:
Ezt viszont más is így gondolhatta, ugyanis nem találtam sehol Európában!

Itt van kettő darab.
https://airsoftpro.cz/en/magazines/for- ... k74-detail

Itt pedig ismeretlen számban:
https://www.milspecsolutions.co.uk/we-a ... 0ak&page=2
https://www.airsoftguns-europe.com/maga ... bb-30rd-we

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 30, 2018 9:29 pm

Urak, most érkeztem egy 5 napos stalker játékról.

A Ghk G5 az valami csoda, elnyerte az általam látott legmegbízhatóbb gázos fegyver díjat.

Volt ott napsütés, dögmeleg, por, sár, éjszakai hüvös, zuhogó eső, pára, mechanikai tértorzulások. Annak tök mind1 volt, amikor lőni kellet akkor lőtt, és ez nem sűrűn lövöldözős játék volt, valamikor fél napot nem lőttem vele, csak mászkáltam vele csőre töltve.
A 4. napon tisztogattam ki a zuhogó eső után.

Le a kalappal.

0.28-as BLS BB vel, kb 60-65 méteren mellkas szórást adott carbine kittel (385 fps-re lett kronózva 0.20-al)

Eddig ez a legjobb replikám.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 21, 2018 1:22 pm

Akkor megállapíthatjuk, hogy a well GG tárak sem a svájci órás minőségi szabvány mintapéldányai.:)
Hiába drágább a WE tár, azzal nem kell ennyit szórakozni, hogy működjön.
Ezt viszont más is így gondolhatta, ugyanis nem találtam sehol Európában!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 21, 2018 9:28 am

A green gas tárakhoz nekem vannak friss tapasztalataim. Nemrég vettem egy G74B-t 4 tárral, ebből akkor 3 működött, 1 nem. Pár nappal később már csak 1 tartotta a gázt, 3 nem.
1 tár öntéshibás volt, lyukas volt a gáztartály, belülről megsziloplasztoltam, már működik.
Egy tár eresztett két tag között, szétszedés, tömítés igazítás megoldotta a problémát.
A maradék két tár a betöltőszelepnél eresztett, rendeltem is hozzá 2 db KJW M700 betöltőszelepet. Mint kiderült, kétféle tárat küldtek nekem, 2 db M5x0,5 menetűt és 2 db M5x1,0 menetűt. A sűrűbb menetes szelepek feje kicsi, a tömítés kicsúszott alóla, ezért eresztettek, hamar megoldottam a problémát. Az M700-as szelepei nem jók a tárakba, mivel túl nagy a fejük, nem lehet becsavarni őket a helyükre, egy jó adag reszelés ezt is megoldja (de nekem csak két táramba lehet becsavarni őket a menetemelkedés miatt).
A legidegesítőbb probléma az volt, hogy a betöltőszelepek benti részén van egy gumi tömítés, ami zárt állapotban megakadályozza, hogy a gáz visszaáramoljon, ezek nagyon szeretnek elmozdulni, ereszt szépen a szelep ilyenkor. Kicseréltem őket azokra az O gyűrűkre, amik a betöltő résznél vannak, segítenek, hogy ne fújja mellé a gázt betöltéskor, már ezek is működnek.
Amint látod, mindenképp barkácsolni kell, nem hiszem, hogy csak én voltam ilyen szerencsétlen a tárakkal, de szépen javítható az összes hibájuk. Nekem nem kellett szelepkulcs sem, biztos könnyebb azzal, de egy kis csavarhúzóval bármi megoldható.

Idézet:
Bár készülj fel, hogy annyit iszik mint egy 30 éves lada.

Literes ProTech gáz 17 tár töltésére volt elég. Ebből sok tár nulláról volt újratöltve a szerelgetések miatt, ha csak rátöltenék mindig, biztos többet is bírna, de nem hiszem, hogy sokkal.

Idézet:
Ha ez sem jön be akkor be kell szereznem egy low power nózit(kyairsoftnál láttam) mert kifogytam a lehetőségekből.

Még nem próbáltam, de biztosan ezt a megoldást fogom használni: 4 mm külső átmérőjű szilikoncsövet fogok ragasztani a nóziba. Eddig vettem egy 3mm belső átmérőjűt, de kronó hiányában nem tudom, hogy ez elég-e, vagy venni kell egy szűkebbet (2mm). Ezek könnyen beszerezhetőek, talán 400 forint körül van méterje, 1 centi kell belőle.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 21, 2018 6:25 am

@Maszkos

És a legjobbkor kezdted olvasni, mivel én most szaladok bele a "kezdő gázosok" problémáiba :)

És Yoda "Batmause " mesternek megint igaza volt, a co2-es tárakkal csak a nyűg van. Megcsinálsz rajtuk valamit, feljön egy másik probléma.Szóval gondolkodjál inkább Green Gas-ban.Bár készülj fel, hogy annyit iszik mint egy 30 éves lada.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 9:58 pm

Köszönöm Batmause! (és Levynek is még egyszer)
Nagyon jól jönnek a tapasztalaitok, azt hiszem ebben a topicban sokat fogok olvasni! :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 5:31 pm

No akkor én is adok egy fejtörőt a hétvégére :)

Co2-es tárakkal úgy döntött a well ak, hogy nem hajlandó velük tovább együttműködni.
Ráüt,kiszisszen, pá patron.(npas, ez még a későbbiekben fontos lesz).

Mondom mijamanó, szétkaptam a nózit, minden ok, összeraktam, minden faszán működik, új patron hisssz.

No akkor próbáljuk a GG-s tárral, berakom, szépen ám erőtlenül jön ki a BB.Múlt héten vettem kronót, nosza mérjük le.a 0.20-as BB-a 100-és a 300FPS körül lőtte ki.

No faja, vegyük ki az npast, rakjuk vissza a gyári műanyag izét( nem tudom a pontos nevét a #124-es műanyag nózi szelep?)

Okés, asszem már csak 0.28-as BB-m maradt, azt a lelkem green gas-al 360FPS-el lőtte ki, majdnem 1.8J-al :shock: (Kis AK-ból DMR csuhajja)

Szóval ez az npas, valami botrány hulladék. Láttam egy videót, ahol a nózi szelep közepébe fúrnak egy lyukat, menetet vágnak bele, és becsavarnak egy hernyó csavart.Így a szelep helyzetét(azaz a gázadagolást) lehet szabályozni ugyanúgy mint az npas-al.

Ha ez sem jön be akkor be kell szereznem egy low power nózit(kyairsoftnál láttam) mert kifogytam a lehetőségekből.

És még mindig nem tudom mi a baj a co2-es tárakkal, a GG-s tárral teljesen jól működik.

Bónusz, elhagytam az első célzótüskét :(

edit: lemértem a co2-es tárak gázkieresztőjét, kb fél mm-el hosszabbak, lehet ez a baj a tárakkal? Slussz poén, a tárakasztó meg rövidebb, nekem még co2-es tártól sosem "csettent"

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 5:14 pm

Csak megtévesztésül. :))

WE AK, ami csehektől 110K. Dobozból kivettem, csak használtam egy FG rugós buffer hozzáadásán túl - elvből, videózás céljából stressztesz okán. 6 játék után vagyok, amelyek során egyszer volt adogatási hiba beeső BB miatt - amelyet a zárkeret a külső cső és a zárkeret közé kalapált, kipiszkálás után működött -, illetve több esetbe a tárak újratöltés ellenére is üresen-kattantak. A játékok során nem tisztitottam, nem pucoltam, hangsúlyozom hogy csak használtam.

Cimbora GHK AK-ja, 190K. Otthon, dobozból kivéve azonnal eltört az auto-sear, csere acélra 5K. Hopup kamra egy vacak, sorozatos adogatási hibák és rossz lőtáv - tárajak, adogatórámpa reszelése, kamra reszélése H-lenyomó fogadására, később csere Maple Leaf kamrára laza 35K-ért. CO2 tár használata miatt azonnali nózi-vezetőszárny levágás ismét kell.

Nem azt mondom ezzel, hogy a GHK rossz - bizony rettentően jó -, de sokan a WE és WELL csodákat lenézik. WELL gyakorlatilag megteremtette az eldobható fegyver kategóriát, WE esetén egy komplett elsütő-alkatrész pakk acélból (nem túlárazott RAT, hanem WiiTech) esetén 30-35K-ból megúszható. Viszont hangsúlyozom, a WE esetén nincsen télen és hidegben használható (néha szétrobbanó gen1-es :snakeman: ) tárak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 7:07 pm

Eddigi rövid gbbr karrierem során a megbízhatóságot egyértelműen a GHK G5 nyerte.
Kicsi polírozással itt,ott, átolajozva 6-8 tár kiment minden probléma nélkül.(ok sorozatnál nem akad fel a szán, mert kicsit félek görbíteni a szánakasztót, amilyen mázlim van a kezembe törik el.)

A 2. helyen a komám GHK M4-e áll, bár ő is újonnan atomjaira szedte, megpucolta, beállította, kente.(azért lett a második, mivel melósabb volt tökélyre állítani)

Hát a well AK-t meg kb 2x szedtem totálisan szét, hogy normálisan működjön.(mondjuk abba benne volt a tapasztalatlanság is).

De ahogy olvasom minden típusnak megvan a kis hülyesége, amitől hibásan működhet.

Egy szó mint száz, a gbbr-ek sok szeretetet és törődést igényelnek. Műszaki érzéket teljesen nélkülöző embereknek nagyon nem ajánlott.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 6:52 pm

Pláne, hogy azért a GHK user élete sem fenékig tejfel. Ott is vannak ám Achiles sarkak.
4 játékon 2 hiba nálam is bejátszott...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 4:49 pm

@Tatanka

Háááát, nem tudom.

A legolcsóbb GHK AK levámolva kb 180k HUF-ból jön ki.
Alternatívaként ott van a WE PMC ami a lengyel komáktól 174kHUF
A well nagy AK-t kb 44k Huf-ért lehet venni.

Az árak közötti különbségből rengeteg pótalkatrész és WE tár jön ki.
Szétszedni meg minden gyártóét érdemes első használat előtt.
Ha meg kicseréled a tokot, meg a külső csövet ahogy Batmause is tette, technikailag van egy WE AK-d acél elsütővel.(bár nem tudom hogy a well nagy AK mennyire kompatibilis a WE pmc-vel.)

edit: mondjuk egy jóárasított remek állapotban lévő használt GHK AK a tuti vétel, az tény.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 4:28 pm

Olvasom a javasolt tárak árait, az esetlegesen adódó problémákat, a plusz alkatrészek árát, és felmerül bennem, nem éri meg jobban egy használt, de problémamentesebb GHK-t venni külföldről, ami még a hideget is bírja? Tárak is vannak ennyiért, vagy +10 százalékért, még itthon is, én 18-ért árultam a CO2-eseket, de mástól is fel szokott bukkanni.
Térkép: http://archivportal.arcanum.hu/maps/htm ... oogle.html

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 11:33 am

Teljesen egyetértek Levy-vel. És tényleg kiemelem, az elsütőben található rugók gyakran zsákbamacska kategória, illetve néha az is előfordul hogy egy-egy alkatrész szorul - megcsiszolással vékonyítani kell, stb.

Az újabb kiadású, most vehető WELL AK-k már nagyon sokat változtak. Egyrészt a tokban található hátsó tustartó bakk (rear trunnion) sokkal erősebb és masszívabb, illetve a szegecselést is úgy látszik megtanulták a kínaiak, mert az utolsó 3-5 darab replikán az összes szegecs megfelelően volt szegecselve. Hozzáteszem, én biztosra mentem és KYairsoft-ról rendeltem WE tokot és külső csövet (mindkettő full acél, masszív és csodaszép), ami kb +30k költség volt, de külsőre nagyon sokat dobott a replikán.

Komplett szétszedés és összerakás minimum kell, ahogyan a gyengítés is. Legtöbbször 400+ FPS csőtorkolati sebességgel működnek, nem ritka esetben inkább 430-450 FPS között. Illetve azt is érdemes tudni, hogy mint általában a WE-rendszerek a hideget rosszul viseli, de elketyeg hidegebb időben is - csak olyan erőtlennek tűnik majd, általában az éleshez hasonló tűzsebesség miatt mindenki annak érzi.

Én nem igazán szeretem a WELL tárait, hiába olcsóak, sok a baj velük. Speciel én annó a WELL-hez is WE tárat használtam, amivel érdekes módon gyengébb csőtorkolati sebességet mértem. Viszont a WE tárak könnyebben tölthetőek, tartják a gázt és fele (350g vs 750g) súlyban, mint a WELL tárak. Viszont a WE tárai 16K/db körül vannak, ellenben a WELL 6-7K körül - komoly "fegyvertény" az ár, tudom jól. Nekem speciel a CO2-es tárakkal sok gondom volt, valahogy nem voltam velük barátságban - rendszeresen kell a szelepet felújítani, öntésihibás tárak alapból kukásak, stb.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 7:39 pm

Pontosan erre volt szükségem!!!

Köszi szépen Levy!!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 7:31 pm

@Maszkos

Üdv a gázos világban!
Én is relatíve új vagyok benne, Batmause a veterán főmájsztró, de szívesen megosztom a tapasztalataimat, a g74u-ról( kis AK).

Amit biztosan cserélni kell: nózi rugó (fórumon KicsiKínait keresd), esetleg hop up gumi, ha pontatlan(nálam maple leaf jött be).

Remélem jó vagy a szerelésben, mert első körben atomjaira kell szedni, mindent(csövet,hopup elsütő rész) kipucolni, zsírtalanítani, és újrakenni( mivel fém az elsütő szerkezet ott én fegyverolajat használtam, nincs műanyag amit szétmarhatna)

A nyugis használat érdekében bele kell rakni egy NPAS-t, vagy egy low flow systemet (http://fg-airsoft.com).Ez azért kell, hogy 400 fps alatt maradjál és engedjenek játszani a fegyóval.

Well-nél az elsütő részben a rugók zsákbamacskák, vagy jól működnek tisztítás után(mint nálam), vagy törötten/szarul érkeznek, 2-3 dolláros tételek.(https://kyairsoft.com/, talán a pmc-vel lehet kompatibilis?)

A tárak eresztenek, nekem 5-ből 5. kelleni fog egy speciális kulcs a szelepek kiszedéséhez(kb 10 dollár), utána tömítőgyűrű bolt. egyszerűen cserélhetőek.

Továbbá, ha co2-vel akarod használni és nem green gas-al, akkor kelleni fog egy rugós puffer.Fórumon hirdetik. Készülj fel green gas-al baromi sokat fogyaszt :)

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
Batmause biztosan kiegészíti, vagy kijavítja a fentieket.

A gbbr nagy élmény, furcsa lesz utána az elektromos:)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 7:27 pm

Megkapom, hogy rosszarc vagyok, de szerintem ha ezt így kérdezed, akkor szívás lesz és nem neked találták ki.

A well sorozat valóban filléres lehetőséget kínál, de utána elég expert as szerelői képességek kellenek a működésre bírásához.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 7:11 pm

Sziasztok!

Pár tanácsra lenne szükségem! A gázos stukikkal szeretnék barátkozni, GBB Hungary videóit nézegetve nem tűnik rossz választásnak ez a kis drágaság: (WELL G74B)

http://www.taiwangun.com/en/gas-2/g74b- ... aign-id=19

Olyan infók érdekelnének hogy milyen alkatrészekre számítsak amiket cserélni kell párszáz lövés után vagy azonnal ugye. A lefagyásos jelenséggel mit lehet kezdeni azon kívűl hogy lőjjek egyest :D Esetleg hatásos lőtáv, szóráskép stb. Nyilván nem szeretnék több százezret beleölni, nem is egy drága darab. Eddig AEG párti voltam sok sok éven át, azt hiszem kinőttem :D

Szóval néhány alapfokú jótanácsért hálás lennék azoknak akik otthon vannak a gázos puskák világában!

Köszi!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 11, 2018 4:53 pm

Hát, ez van. Marad a KWA MP9 :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 11, 2018 4:31 pm

Kb 3-4 éve nem gyártják. Pár boltban van még új 400k körüli áron (muhhaha), de használtan is erősen 200K felett. Alkatrész beszerzés nehézkesen és azt is vadászni kell - cserébe megbízható példány. Pár rugó és nózi, amik meg szoktak dögölni. Én az ára miatt biztosan meg nem venném, abból már veszel 2-3 GHK-t is...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. júl. 08, 2018 5:34 pm

KWA Vector-ral kapcsolatban tapasztalatok, beszerzési ötletek valakinek?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. júl. 08, 2018 5:15 pm

Az a tapasztalat, hogy kis mértékben csökkenti a tokalsó törés esélyét. Eddig a legjobb módszer egy csapat által fejlesztett egyedi megoldás volt - rugós bufferrel ellátott rugóvezető + tokalsóba gumitömb beépitése. A FaceBook-on a Magyar GBBR Klubban kérdezz rá, hogy tudnak-e ebben segíteni neked.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 3:43 pm

Köszi!

Nem, abszolúte nem vagyok FPS huszár, nekem fontosabb, hogy ne kelljen 2 havonta alsó tokot cserélni 11k-ért. Sőt mivel carbine kit van rajta jobb ha gyengébb a gáz.

Magyarországi viszonylatban mely gázok ajánlottak (1l körüli kiszerelésben)? Mivel a TWG-ről 1 csomagban csak 1 gáz lehet, úgy meg kissé borsos lenne az ára. Vagy külföldről nagyobb mennyiségben honnan éri meg(és lehetséges) behozni?

Youtube-on volt egy epoxy mod alsó tokhoz, az megelőzné/késleltetné a toktöréseket, vagy kevésbé gázérzékennyé tenné a fegyvert?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 06, 2018 3:26 pm

Ha nem vagy FPS huszár és ténylegesen tartósan akarod használni, inkább gyengébb gázt vegyél bele. Például 8kg körüli gázokat - TWG mostanában listázta be a műanyag tokos, szános replikákhoz gyártott PuffDino 8kg gázt.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 04, 2018 2:32 pm

Üdv!

Egy gyors kérdés: A gunfire féle smart (green) gas-t be lehet tölteni a GHK G5-be?
Úgy reklámozzák, hogy 20%-al erőseb bla-bla, na pont nem szeretném széttörni a lowert 1-2 tár után.
Sajnos sehol nem találtam adatot a ennek a gáznak a tágulási értékére.

Köszi!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 03, 2018 3:58 pm

Apoth,Tatanka !! Királyok vagytok.Köszönöm a gyors és kimerítő választ a kérdésemre.Időm van mint a tenger.Megvárom a használt karabélyt itthonról vagy esetleg euból.Távolkeletről amúgy se szeretek rendelni mert macerás nekem.Köszi mégegyszer.Ha meglesz akkor még biztos hogy zaklatni foglak titeket!!! Addig is sziasztok!!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd júl. 03, 2018 7:19 am

csak eu shopokban keres: http://www.airsoftsearch.eu/eu/

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2347 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra