Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. okt. 18, 2021 5:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3427 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Általános kérdések tuningolt fegyverekről
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 11, 2021 8:06 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Csokáv írta:
A probléma ott van, hogy vannak, akik úgy érzik nekik lehet creeppel játszani, mert jobbak, mint a plebsz, aki nem tud/akar ilyet építeni. Jobban fogy a youtube, vagy nem tudom, és ezért szándékosan figyelmen kívül hagyják, hogy a MASZ deklaráltan "a biztonságos, kulturált játékhoz nyújt alapot". A creepre építés mindkettőnek ellentmond. Szabályb*szás, merthogy nincs szó szerint tiltva a MASZban. Nincs, mert amikor készült, ez még nem volt ismert jelentés. Ha ismert lett volna, 100%, hogy ott lenne.

Az van hogy biztonsagos... Attol hogy nem volt ismert a jelenseg nem tegnapelott jott letre, ket hete meg semmi nem creepelt de ma nagyot valtozott a fizika es jaj de veszelyes lett. Hpa letezik ~20 eve, gbb kb szinten, sniperek csakugyanugy, .40+os bb is van eleg reg.

Az egyetlen dolog ami valltozott hogy a britek jogszabajilag beszabajoztak az airsoftot vicc 2.5J-ra, es ha afolott van mar jogilag fegyver. Ezt lehuztak a szervezok 2.3ra hogy legyen egy 0.2J mozgasteruk. Ami ertheto. Es mivel a brit jatekosok youtubeon es facen eleg aktivak a szornyuseges JOULE CREEEEEEP jelenseg szerepet kapott kozossegi mediaban, mert ott ha atlepnek egy kicsivel egy adott szintet art komolyan felelossegre vonhatoak. Az atlag user nem erti hogy eddig is volt creep es ugyanugy jatszottubk, csak hogy mennyire para, mert akkor ez annnnnyival erosebb. (Nem az)
Valaki utanna olvasott hogy az atlag labda/korong/mozgo targyas sportokban milyen J szintekrol beszelunk? Spoiler, nem 3-4. Es milyen tavolsagokrol?

Ami biztonsagi kockazat az a hulye ember, nem technologia, ha ez aggaszt ne jatsz hulyekkel vagy vegyel fel egy maszkot.

Megjelenik a creep fullauto puskaknal konnyu bb-vel? Nem.
Megjelenik a creep fullauto puskaknal nehez bb-vel? Megjelenhet.
Megjelenik felautomata puskaknal nehez bb-vel? Megjelenhet. Van ralovesi tavolsag? Igen.
Megjelenik forgotolozaras puskaknal? Ha nem elbaszott igen. Van ralosi tavolsag? Igen.

Mi az egyetlen lepes amit szukseges megtenni ha nagyon felsz a creeptol? Olyan jatekot szervezni ahol a fullauto puskakban hasznalhato bb tomeg .32.
Nem szervezel jatekot? Jarj olyanra ahol aszerint jatszanak ami tetszik.
Kerdes megoldva.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 11, 2021 6:47 pm

Ki vetít? Azt mondom amit csinalok. nem is vágom miről beszélsz. 400fps 4j ??
ami nekem van az egy srs 540fps és egy M4 amit most allitok eppen be jelenleg 385fps 1,6J
még nincs kész.. na ez ám kurva nagy creep valódi veszélyforrás :D

tessék friss mérés
0,4BB 1,62J
0,2BB 1.46J
ez kemény 10% huha

36al akarom hasznalni csak meg nem vettem azzal 1,5korul lesz
Pont megeri picsogni miatta

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mokker csüt. márc. 11, 2021 8:08 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 11, 2021 6:24 pm

Mondjuk a fácse opt tuning csoportban megpromózott atomstabil 426 fps pont kerek 4J. Az meg az én matekom szerint 30%.

Szerintem továbbra sem a joule-t boszorkányüldözzük, hanem a vetítést.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 11, 2021 3:44 pm

Nem hiszem hogy itt bárki creepre epitene replikát sőt szerintem a legtöbb alatta van a megengedettnek. Amugy nem gondolom, hogy ez lenne a legsurgetobb megoldandó probléma amire ekkora elánnal kell ráugrani. Illetve melyik a veszedelmesebb egy 390 fps aeg full auto módban mikor megsoroz 10 meterről vagy ha egy sniper meglő mondjuk 40ről egy lövéssel a geardo mellényedbe? Lehet mindkettő veszélyes és egyik sem. És ez nem 10% creepen mulik hanem a gazdáján. Erre pedig szabályt hozni nem lehet.

Az én SRS-em pl 540fps és amennyire tudom pl Panther Csypa és a többieké is itt körül van és Joule-ban sem több mint a megengedett/elvárt. Ami itt folyik az tök szánalmas boszorkányüldözés ami isten tudja miből fakad...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 11, 2021 12:04 pm

A probléma ott van, hogy vannak, akik úgy érzik nekik lehet creeppel játszani, mert jobbak, mint a plebsz, aki nem tud/akar ilyet építeni. Jobban fogy a youtube, vagy nem tudom, és ezért szándékosan figyelmen kívül hagyják, hogy a MASZ deklaráltan "a biztonságos, kulturált játékhoz nyújt alapot". A creepre építés mindkettőnek ellentmond. Szabályb*szás, merthogy nincs szó szerint tiltva a MASZban. Nincs, mert amikor készült, ez még nem volt ismert jelentés. Ha ismert lett volna, 100%, hogy ott lenne.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 10, 2021 10:16 am

SGeri írta:
Melyik valosagban csalas a szandekosan creepre epitett puska? Mert a masz szerint nem az. Ha hatranyban erzed magad a creepelt puskak miatt akkor epits olyat...

Ez így van, Masz szerint nem csalás (pontosabban nem rendelkezik róla sehogy). A lelkünk mélyén mégis mind érezzük, hogy van az a szint, ahonnan kicsit már az :D :

SGeri írta:
Ha valaki creepre epit akkor kb 100% elteresrol beszelhetunk, ha tudatosan nem felelosseggel hasznalja az csak siman csalas.

Bár itt nem tudom, lehet, hogy nem magára a creepre értetted, hanem, ha úgy használja a User. De ugye ezt meg még kevésbé lehet objektíven szabályozni, az "úgy használatot".

Részemről a dolgot elengedem, és egyre inkább úgy áll, minél többet beszélünk róla, hogy akkor miért ne csináljam én is így. Nem vagyok biztos benne, hogy jó az irány, de én magamat felelős játékosnak tartom, és ha másnak lehet, akkor nyilván nekem is.

(az is a baj kicsit, hogy már nem nagy művészet creepelő replikákat összerakni, a rugós puskám 180-as rugóval 4,1J-t lőtt, miután összeraktam a tunying cuccokkal, pedig még nem is "optimalizáltam creepre", aztán onnan butítottam 3,6-ra. Lényegi lőtávkülönbséget egyébként nem tudtam mérni, szóval annyira nem is érdemes 3,5 fölé reszelgetni, amíg 0,48 a legnehezebb BB, mert közelebbről ugyan jobban fáj, de messzebb nem nagyon megy)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2021 7:00 pm

valamiről kell fingszeletelni ha már a facebookon mindenhez hozzászóltunk :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2021 6:46 pm

Reped az alap felàzik a fal a nyílàszàrókat is cserélni kéne ti meg a legnagyobb problémàt néhàny törött cserépben làtjàtok.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gioconda kedd márc. 09, 2021 8:05 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2021 5:01 pm

Melyik valosagban csalas a szandekosan creepre epitett puska? Mert a masz szerint nem az. Ha hatranyban erzed magad a creepelt puskak miatt akkor epits olyat...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2021 4:06 pm

Nem a polcon kell tartani, hanem használni. :D

Idézet:
ami J-ban ismétlő mesterlövészfegyver kategóriához tartozik, de 0,2-al még becsúszik 400 alá?

Ezt bízzuk már a szervezőre.
Ha beengedi az SRS-t a 70 centivel engedje, ha engedi a 400 alatti, de 2í-os replikát lelke rajta...ha nem akkor sem fogok beledőlni a kardomba. :D

Mokker által bemutatott tár (megtetszett mi te kis huncut) amúgy erősen belengeti a lécet....ha nem le is veri. Hicap tár, szóval élvezheti minden előnyét és hátrányát.
Sok helyen nincs hicap tár engedve ahol meg mehet csörögjön csak. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2021 1:36 pm

Az vele a probléma, hogy mi alapján kiáltjuk ki az egyik Usert már "szándékosan Creepelő csaló"nak, míg a másik csak a "gázos replika előnyeit élvező komoly játékos"nak.

Tudjuk, hogy bizonyos setupok esetén szélsőségesen nagy Creepet lehet elérni.

Mi alapján törünk pálcát?
Van egy lélektani határ valahol, hogy pl. a 0,4J-t creepelő még nem csaló, de a 0,5 már az?
Vagy, ha valaki az AEG rendszert építi át direkt 30-50%-ot creepelőre, olyanra, amit egyes gázos rendszerek Out of box tudnak, akkor az egyik csaló, a másik már nem?
Vagy, ha nincsenek ilyen határok, hanem egyik sem csaló, akkor mi alapján mondunk csalónak egy 100%-os creepre építő automata replikát, ami J-ban ismétlő mesterlövészfegyver kategóriához tartozik, de 0,2-al még becsúszik 400 alá?

A baj a korlátok hiányával van szerintem, nem azzal, hogy vannak replikák amik out of box creepelnek 15-20%-ot, hanem, hogy ezzel vissza is lehet élni csúnyán, úgy hogy közben nem is tudsz a maszra hivatkozva retorziót alkalmazni.

(továbbra sem boszorkány-üldözöm a gázos replikákat, nekem is egyre több van a polcon)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2021 12:07 pm

Nem egeszen ertem a logikat. Senki nem gatol senkit abban hogy hatekonyabb puskat epitsen vagy jobb bbt hasznaljon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 09, 2021 10:15 am

Rowen írta:
Én teljesen elfogadom azt, hogy a szabály engedi, élek vele. Azt nem szeretem amikor megindokoljuk, hogy NEKÜNK miért lehet valamit. Okosabb/szebb/jobb vagyok, nálam nem lesz gond.

Tökéletesen megfogalmaztad, mi is a fő problémám a jelenséggel kapcsolatban.
+1

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 08, 2021 6:13 pm

Gio: nézd a jó oldalát, legalább nem kell botokat inditani, hogy legyen pár hsz a fórumon :))
kis hiszti néhány könycsepp belefér :)

MÁS :
erősen milsim gyanus technika jelent meg a piacon :
https://www.taiwangun.com/drum-magazine-aeg/1200rd-electric-drum-magazine-for-shotgun-black?from=listing&campaign-id=14&q=shotgun&fbclid=IwAR3fiu8nDXKdNxpyb7Wx1C9aE3f1yWUtTmbuy5nR0VzNx7YGe024m9wh2Zg

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2021 11:48 am

theRustyRRaven írta:
Néha kicsit nehéz a lenéző / lekezelő stílusú ős-airsoftosok arcoskodásából kiszedni a lényegi infót...
[/quote]
azt se tudod milyen az...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2021 11:37 am

Ti valami vàlasztàsokra készültök!?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2021 11:08 am

Én teljesen elfogadom azt, hogy a szabály engedi, élek vele. Azt nem szeretem amikor megindokoljuk, hogy NEKÜNK miért lehet valamit. Okosabb/szebb/jobb vagyok, nálam nem lesz gond.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2021 9:49 am

a pénz és az ember nem egyenesen arányos a becsülettel. egyszerűen kevesebb van belőle.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. márc. 07, 2021 9:43 am

Semmi értelme Rowen. Ez itt a JouleCreepCircleJerk HQ.
Régebben 350 FPS mindenre is elég volt, most meg a duplájának megfelelő J se gáz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 06, 2021 5:20 pm

Összefoglalva, a gbbr/hpa júzer jobb minőségű ember, unikornisokkal lovagol a szivárványokon és 20 százalékkal erősebb replikát használhat.

(Gyakorlatban a szakadt ghk su-m butítás előtt 0.6j-t krípelt erőlködés nélkül, az meg nem egy ideális alap)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 06, 2021 1:34 pm

SGeri írta:
Az hogy sok noob azt hiszi hogy ettol ut nagyobbat meg lo messze a masik puskaja csak nyafi, .

Igen, pontosan ezért járok fel a fórumba, mert egyike vagyok a "sok noob"-nak és próbálom szűrni a hasznos információt. Néha kicsit nehéz a lenéző / lekezelő stílusú ős-airsoftosok arcoskodásából kiszedni a lényegi infót, de igyekszem tanulni. Néha kicsit úgy érzem, hogy azzal, hogy a fórumra regisztráltam, már kb minimum elvárás, hogy veterán is legyek a témában :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 06, 2021 11:51 am

Jól mondod. Talan nem megy nagyon mellé ha azt mondom, a gázosok mentalitása próbál leginkább kozeliteni a valosaghoz szemben a milsimre kiirt jatekon lathato aeg jatekosok tomkelegevel akik bohoc modon pakoljak magukat korbe 12 tarral agyig toltve amibol aztan lehet fosni a sorozatot agyverzesig./élesben el sem bírnák a súlyát/ Na az am a milsim :) majd Vivax megmutatja a 4db 20as kapacitasu tárat, amivel allitom eredmenyesebb mint a bb foso villanypuskak. Amugy melyik is a veszedelmesebb egy 10-20%-ot creepelő 20-as táras gbbr 1-es lövés vagy a sorozatlövő mesterlövészek 2000bb-vel a hátukon :D

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 06, 2021 10:45 am

Kronóknál, a gyártón és még adott típuson belül is van szórás.
Igen, az ár szelektál...és nyugi...aki kreténül játszik, az a HPA-val sem lesz jobb. ;)
Mivel nem lesz annyival nagyobb játékélménye mint amit beleölt anyagilga valószínűleg el is adja.
A gázosokat meg élből nem ezek a mentalitású emberek veszik.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 06, 2021 7:57 am

Hát igen, a chronok szórásával azt hiszem meggyőztél. Gyártó és gyártó közt tényleg ordító különbség van néha, és akkor még 10-15% eltérés is valóban nem sokat oszt-szoroz.

Hát innen nézve viszont tényleg nincs más, minthogy felelős játékosokkal próbáljunk játszani, jó védőfelszerelésben :D

Amíg az aktív GBBR és HPA használók inkább a tapasztaltabb és felelősen gondolkodó játékosokból tevődik össze, addig nem lesz vele gond. Szerencsére az ár szelektál, és általában csak azok ruháznak be, akiket már nagyon berántott az AS világa. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 05, 2021 6:40 pm

12-20% creep kb pont annyi lesz amivel egy random chrono ala vagy fole merni.
Ha valaki creepre epit akkor kb 100% elteresrol beszelhetunk, ha tudatosan nem felelosseggel hasznalja az csak siman csalas. Ez csak abban a kategoriaban lenyeges ahol hpa-t lo valaki .48assal fullauton kozelre. Ha valaki dmr-ken hasznalja vagy a sniper puska creepel mar eleve oda van rakva a ralovesi tav, ergo biztonsagos.
Az egesz J mizeria egy ertelmetlen fingreszelgetes.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. márc. 05, 2021 11:48 am

Ez mind világos, és ezeknek mindnek a tudatában is voltam, sehol nem mondtam, hogy 2-3x os creepről van szó, de 15-20% már igenis számít.
Nyilván felelős játékos kezében ennyi még nem lesz veszélyes, de azért szép kiskapu a rendszerben.

Akárhogy is csavarjuk a dolgokat, ha kilövünk egy adott tömegű BB-t, adott energiával, akkor az mindegy hogy miből indult, ugyanaddig fog eljutni. Ha olyan az AEG, hogy képes megpörgetni még hatékonyan az adott BB-t, akkor itt sincs lényeges előny, mert hiába tudná a GBB még jobban megpörgetni, akkor is csak overhopp mellett érne el lőtáv növekedést, egyeneshez közelítő pályával soha.

És, ha az adott replika 40-es BB-vel működik hatékonyan (úgy értem, hogy ennél a tömegnél van a J kicsúcsosodás, és a BBt is képes hatékonyan megpörgetni), mert akkora a mögöttes gázmennyiség, és a 0,2-essel 390-re van chronozva, akkor azért masszív creep van abban a rendszerben, és nem csak 2-3-5%, hanem akár 20-40%, mivel a fele tömegű BB a gázmennyiség jóval kisebb részét alakítja át energiává.

Nyilvánvalóan a gázosok nehéz BB korlátai sokkal kisebbek, és sok közülük out of box képes hatékonyan kezelni 0,4-es tömegű bbt.
Magyarul messzebb lehet velük lőni a nehéz BB jobban megtartott mozgási energiájának köszönhetően, vagyis JOBBAK. (egyébként egy ügyesen megépített AEG efféle korlátai is eléggé kitolhatóak)

De attól még, ha chronoznánk 40essel, nem nagyon lenne köszönőviszonyban a 0% creepnek számító 1,5J-lal (400FPS-es limitnél), hanem inkább 2J-hoz közelítene. (ha nem, akkor nem 0,4-re volt hatékony a rendszer)

És mielőtt besoroltok Pendra mellé, nem boszorkányüldözöm a J creep jelenségét, van és kész. Annyira próbálok odafigyelni, hogy az automatáim a használt! BBvel ne nagyon lépjék át a 1,5J-t, de itt sem fogom 1,6-ról még visszabutítani, viszont 1,8-ról már megtettem.

És kérném, hogy látatlanban ne ítéljük meg senkinek a hozzáértését, legalább mi páran, akik itt maradtunk aktívabban, (mert hányingerem van a közösségi oldalakon történő okosságoktól) tudjunk emberi hangnemben segíteni egymásnak, és kijavítani egymás tudatlanságát/téves infóit.

"Tanulni vagyok itt"
písz

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 03, 2021 6:57 pm

A creep aranya nehez bbvel sokkal kisebb lesz hoszabb csovel a .2al mert ertekekhez kepest. Mert a hosszabb csoben toltott ido alatt a konnyu lovedek is felvesz kozel annyi energiat (amit gyorsabban ad le a legellenallas elleneben)
Ha valaki kifejezetten creepre epit akkor 300 folotti csovel nem is erdemes kezdeni kb.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 03, 2021 3:13 pm

Igen, a creep, vagyis, hogy könnyebb BB-vel kisebb a torkolati energia, mint nehézzel azért alakul ki, mert a nehezebb BB lassabban is gyorsul fel, tehát több időt tölt a csőben, tovább tart kilökni a gáznak. Ezalatt nagyobb nyomási energia alakul mozgásivá.

A másik tényező, amiben különbözik a gázos és AEG, a gáz mennyisége.
Ha kis mennyiségű a nagy nyomású gáz, akkor hamar lecsökken a túlnyomás, kevesebbet gyorsul a BB. Sok nagy nyomású gáz sokáig gyorsítja, hosszabb csővel kiaknázható jobban.

Harmadik tényező, a perdület mértéke, amit a hopup át tud adni. Ez függ attól, hogy mennyire robbanásszerűen éri a BB-t a tólnyomás. A gázosak általában hirtelen nyitnak, a teljes nyomás azonnal rendelkezésre áll. Az AEG dugattyú lassan kezdi növelni a nyomást, amint elegendő, átnyomja a BB-t a hopupon. AEG úgy tudja kicsit utánozni, ha vágott a hanger. Akkor a dugattyú sebessége már nagy, nagyobb hirtelenséggel alakul ki a nyomás. Ez persze sokkal csökkenti a gáz mennyiségét.

Szerintem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 03, 2021 9:03 am

Ez a kedves hangnem.

Alakul ki creep, de a creep nem azt jelenti hogy varazslatos modon az 1.6J majd 3.5J lesz es jaj de veszelyes. Ha nem erre epiti valaki direkt a puskat a creep ugyan merheto de valószínűleg csak par tized J erteku. Teljesen elhanyagolhato...
Az hogy sok noob azt hiszi hogy ettol ut nagyobbat meg lo messze a masik puskaja csak nyafi, igen nagyobb lesz az energia transfer becsapodaskor egy .40+os bbvel, es tul is fogja loni a konnyu bb-s berlos szintu puskat, de ez nem a creep hanem a nagyobb tomegu bb kinetikus energiaja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 02, 2021 3:44 pm

"Attol hogy 400at lo egy aeg es 400at lo egy gazos, a potencialis max lotav csak addig egyezik amig ugyanolyan lofasz pl .25os bbvel lovik.
Egy hpa vagy gazos puska creep nelkul alacsony fps-el is tud eleg perduletet adni egy .40-.48as bbnek, ami aranyaiban joval tovabb tartja meg a mozgasi energiajat mint egy .40alatti bb. Ha ugyanezzel probalsz etetni egy aeget a kis terfogatu hengerrel nemhogy nem ersz el megfelelo sebesseget a gumi alatt de nem is kepes a bbt vegig gyorsitani a csoben. "

Én mindig szeretek tanulni, úgyhogy, ha megy kedves hangnemben, szívesen vitázok/tanulok, elvégre ezért is vagyunk itt. :D

Az nyilván világos, hogy a gáz/levegőmennyiség más, és ezért az AEG ezen korlátait átlépi egy gázos, a gáz ugyanis végig képes gyorsítani az egész csövet. Az, hogy miért lehet vele könnyebben megpörgetni a nehezebb BB-t megint csak egyértelmű.
De mi a fizikai háttere annak, hogy nem alakul ki nagy Creep, ha végig képes tolni a nehéz BB-t? Az én fejemben úgy él, hogy a 20-as BB már rég kirepült volna, így sok a kárba veszett energia, amennyiben a gázmennyiség a nehéz BB-re optimális(abb).

Kövezzetek meg a tudatlanságomért, de csak AEGeket és rugós puskákat szoktam szervizelni. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 11, 2021 6:35 pm

Vivax írta:
"Joule its creep pay to win. :D"
Lazlo: kicsit szerelgess még...

398 FPS a G3 és bőven a joule értéken belül. A titok nem az fps-ben keresendő.

:snakeman:

Erre mondjak nice try
Az aegek ideje lejárt :))

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 11, 2021 4:40 pm

"Joule its creep pay to win. :D"
Lazlo: kicsit szerelgess még...

398 FPS a G3 és bőven a joule értéken belül. A titok nem az fps-ben keresendő.

:snakeman:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 11, 2021 12:02 pm

Nem baj ha nem ertesz hozza csak ne tegyel ugy :)

Az hogy a 0.2es lovedek kezdo sebssege mennyi, nincs korrelacioban azzal hogy milyen mennyisegu levego/gaz van a rendszerben egy tobb mint ketszer nagyobb tomegu lovedek gyorsitasahoz.

Attol hogy 400at lo egy aeg es 400at lo egy gazos, a potencialis max lotav csak addig egyezik amig ugyanolyan lofasz pl .25os bbvel lovik.
Egy hpa vagy gazos puska creep nelkul alacsony fps-el is tud eleg perduletet adni egy .40-.48as bbnek, ami aranyaiban joval tovabb tartja meg a mozgasi energiajat mint egy .40alatti bb. Ha ugyanezzel probalsz etetni egy aeget a kis terfogatu hengerrel nemhogy nem ersz el megfelelo sebesseget a gumi alatt de nem is kepes a bbt vegig gyorsitani a csoben.

Ezert kepesek a fityfasz 330fps-es mk23asok 0 creepel emelni az .50es bbt, es ezert lehet veluk boven tul loni az atlag aegek lotavjat.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 11, 2021 8:47 am

"Csak az aeg dmr-be kell sokkal tobb fps hogy kozel ugyanazt tudja produkalni"

"gázossal 400 alatt is varázslatos lőtávot és pontosságot lehet összehozni"

Ejnye, ejnye, ezek csak akkor igazak, ha komoly J creepről beszélünk, különben a két működési elv közt ilyen előny nincs.
Én vagyok az egyetlen, aki az FPS limitek mellett próbál az ajánlott J limitek közelében is maradni? :D
Nyilván, nem fogom a jól összerakott automatámat 1,6J-ról visszareszelgetni, de amikor 1,85J lett, akkor bizony hozzányúltam, hiába volt 400FPS alatt, mert nem fájdalmat okozni akarok, hanem egy jót játszani. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. feb. 11, 2021 5:47 am

Hmm. A Prometheus flat gumit eddig nem sikerült kipróbálnom mert összeszerelés után izomból is alig tudtam átpréselni rajta egy BB-t.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3427 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra