Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. aug. 19, 2019 10:33 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3318 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Következő
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Általános kérdések tuningolt fegyverekről
HozzászólásElküldve: pén. aug. 02, 2019 2:02 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

semmi. akkoriban kezdte a G&G feltalálni a csőbe a lyukat. műszakilag az M14-ük még mindig az egyik legjobb AEG a piacon.
ezen felbuzdulva belenyomták korszak tech "csemegéit" (ebb, precock, split box, újabban a G&G belerakta az ETU elektronikát), ami papíron jól mutat. plusz azzal nem számoltak, hogy jön az army és lekoppintja gyengébb minőségben.

ameddig megy a szerkezet oké, utána egy betegágy.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. aug. 02, 2019 11:33 am

Nem félig, hanem teljesen ki akarom szedni a pre-cocking-ot. Elképzelni sem tudom mi járt annak a GG alkalmazottnak a fejében, aki azt mondta, hogy ez a L85 bizony hosszú hengeres és pre-cockingos lesz. Miért??? Se jó ok se indok nincs rá.

A Jefftront már kérdeztem erről és az ő egységük nem igazán oldja meg a problémát mivel ez egyes lövést ott is a cut-off kar kezeli. Létezik processzor, ami cut-off nélkül, pusztán a terhelés alapján meg tudja állapítani, hogy lőtt-e a fegyver, de a Jefftron nem olyan. Legalábbis tavaly még nem volt olyan.

Ezt a némileg zavaró dolgot leszámítva nincs semmi baj az R85-el. Az összes gyárilag trágya alkaltrészt ki kell cserélni jóra (motor, sector gear, dugattyú+fej, hopup, trigger, vezetékek, alátétezés, kenés) és foglalkozni kell vele egy kicsit (némi reszelés itt-ott). Utána egészen kiváló, hajszál pontos, akár DMR szintre is húzható fegyver lesz belőle. DMR-ként még a tűzváltással sem volna probléma.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. aug. 02, 2019 9:57 am

g&g/army l85 = feneketlenkutasszopás mechanikusan.

egy megoldás van rá, ICS l85.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. aug. 02, 2019 7:22 am

Sajnos mechanikus pre cocikng esetén, ahogy írtad is, valami nem 100%-os an illeszkedik a rendszerbe, és már rossz.

Én első körben a továbbfordulást próbálnám elérni másik akkuval, vagy motorral, ha van otthon tesztelni. De persze ha pillanatnyilag jól is működik, lehet előbb utóbb megint pont mindig ott fog megállni, ha valami kicsit kopik/lassul.

Ha átteszed a sectoron a bütyköt, azzal egyúttal félig ki is szeded a precockingot, de nyilván a megbízhatóság oltárán az ember sok mindent feláldoz.

Ahogy tesztelgettem és olvasgattam utána, precocikngból a processoros megoldásból lehet stabil rendszert létrehozni.
(nekem a P90-emben Jefftron Processor unit teszi ezt, eddig hibátlanul)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 01, 2019 7:23 pm

Ajjaj.
Pörgősebb motorral vagy nagyobb feszültségű akkuval is ugyanez a helyzet?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 01, 2019 6:56 pm

A normál gearboxnál a cut-off kicsivel a lövés után történik. Mivel ekkor nincs terhelés a fogaskerekeken, azokat a lendület is tovább tudja pörgetni. Így a kar leesik és újra lehet lőni. Végül általában az állítja meg az üresben forgást, hogy a sector eléria dugattyú fogait. Normál esetben minimális az esélye annak, hogy a sector gear a cut off kar előtt álljon meg. Mondjuk rosszul hézagolt, szorulós fogaskereknél ez megtörténhet.

A GG/Army L85 viszont nem normál, hanem pre-cocking-os. Úgy alakították ki a cut-off kart, hogy az hátsó állásban állítsa meg a dugattyút. Így a következő lövés mindig szinte azonnali. Ez pozitívum, de ahhoz, hogy ez jól működjön, varázslatosan kell összerakni a rendszert. Ez egy elég nagy negatívum. Ez a mechanikus pre-cocking a TM PSG1-esen egész jól működik, de ott nincs tűzváltó. Az csak egyes lövést tud.

Egyes lövésnél nincs probléma. No de, ha sorozatot lősz és nem precízen akkor engeded el az elsütőt, amikor a cut-off miatt is tenné, akkor a következő egyes lövésnél a cut-off hátsó állásban kiüti az érintkezőt. Azaz pörög és a végén nem lő. Jó esetben ekkor a következő egyes lövés már működne. De sajnos a rendszerben általában nem marad elég lendület, hogy tovább pörgesse a fogaskereket, így az pontosan úgy áll meg, hogy nyomja a cut-off kart. Azaz az érintkező felső állásban ragad és így hiába húzod az elsütőt, a puska nem csinál semmit. Ekkor visszaváltok sorozatba és addig próbálkozom, amíg egyszer jó nem lesz.
Azt néztem, ha 10 órából át tudnám pörgetni a cut-off dudort 8 órába, az megoldaná a problémát.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 01, 2019 5:46 pm

Milyen rugót, akkut, motort használsz?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára captaINstraiTJacket csüt. aug. 01, 2019 7:24 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 01, 2019 5:27 pm

Az L85-ömön állandó probléma, hogy sorozatnál a sector gear úgy áll meg, hogy a cut-off bütyök a cut-off kar előtt van. Tehát, ha átváltok egyesre és lőni szeretnék a motor kb azonnal leáll, mert ugye a bütyök kugrasztja az elsütő érintkezőt a helyéről és vége. Tehát megint sorozatra kell váltani és addig próbálkozni, amíg egyszer sikerül úgy elengedni az elsütőt, hogy a bütyök a cut-off kar mögé kerüljön. Ezutána már jó lesz az egyes lövés, de ez egy kicsit idegesítő ha vegyesen van épület és kültér, nekem meg váltogatnom kellene sorozat és egyes között.
Miután a cut-off kart nem tudom odébb tenni, a bütyköt kellene másik irányba állítani.

Gondolkodtam azon, hogy leszedem a jelenlegi bütyköt, marok egy kis bemélyedést a tengely ellenkező oldalára és beleragasztok egy megfelelő méretű és átmérőjű fém rudacskát. Viszont, ha van olyan fogaskerék, ahol lehetséges volna elforgatni a bütyköt, akkor nem kellene ezzel szórakoznom.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 01, 2019 5:13 pm

Nem találkoztam olyannal de érdekelne, hogy miért akarod odébb tenni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 01, 2019 4:54 pm

Valaki találkozott már olyan sector gear-el, ahol mozgatni lehetett a cut-off bütyköt? Esetleg valami tipp arra vonatkozóan, hogy hogyan tudom ezt a bütyköt érdemben odébb tenni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 24, 2019 9:15 pm

Idézet:
hány métert jelentene ha pl. 420 helyett 480 lenne az fps?

A plusz pár méter lőtáv miatt teljesen fölösleges 400 FPS fölé menni. Semmit nem ér ha kicsit messzebbre megy a BB de csak 20 lövésből találod el a célt.
A plusz FPS a nehezebb BB mozgatásához kell. (a nehezebb BB kevésbé érzékeny a szélre, dudvára) Tekintsd úgy, hogy a nagyobb lőtáv a pontosság "mellékhatása".
Ha már DMR akkor minél közelebb az 500-hoz. (max. 1-2 FPS ingadozással)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 24, 2019 7:27 pm

Ugyanezen logika mentén az 500 fps-es dmr-el jobb vagy az erdőben, mint egy high-end 600 fps-es sniperrel.

Általában nincs 70m-nél nagyobb tiszta lőtávolság a pályákon és ha gyorsan rá kell duplázni, vagy több a célpont akkor a sniperrel csak az az előnyöd lehet, hogy halkabb, mint a halk DMR. Nomeg pontosabb ugyanazon a lőtávolságon mint a DMR. De ha lepattan egy ágról, vagy mellélősz és a másik észrevesz akkor nem nagyon lesz idő újra lőni.

Most jópár meccset lenyomtam már egy egész profi SRS Silverback sniperrel, majd közvetlenül utána az egyik DMR-emmel is játszottam ugyanazon a pályán, ahol utoljára nyomtam a sniperrel. És az esetek többségében a DMR-el jobban jöttem ki hasonló helyzetekből, mint a springgel. Viszont 50m-en már a 400 maxos replikákkal a játékosok zöme csak a sorozattal tudott eltalálni. Míg egy normális DMR-el még 10/6x fejet lehet lőni egyeslövéssel.

Kinek melyik játékstílus tetszik jobban, milyen pályára megy játszani és mennyire tud lőni. Nomeg a pénz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 24, 2019 2:19 pm

Szuper, köszi az infót :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 24, 2019 1:12 pm

Az effektív lőtávod kb 10m-rel nőhet, de csak ha nagyon hozzáértően van összerakva, és legtöbb cucc cserés lesz benne. Leginkább nem azért nő, mert nagyobb a torkolaterő, hanem mert nehezebb BB-t is hatékonyan tudja kezelni a replika. Ehhez pedig a megfelelő hop up rendszer átalakítás legalább annyira fontos, mint maga az erőbeli felhúzás, mert a nehéz BB-t tudni kell megpörgetni is.

DMR-t építeni, ha a MASZ kereteit vesszük alapul, szerintem nem logikus, legtöbb esetben inkább érzelmi alapon történik, ha ez az ember vágya.

DM egységként működhetsz a rajodban 400 alatt is hatékonyan, ráadásul megmarad az univerzálisan bevethetőséged. Arról nem is beszélve, hogy pl sűrű erdőben automatán sokkal nagyobb eséllyel lősz át, mint plusz torkolaterővel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 24, 2019 10:35 am

Az elgondolás tetszik, hogy 400 alatt maradjon és használhassam közelharcra is :D

Egyébként az effektív lőtávon kb. hány métert jelentene ha pl. 420 helyett 480 lenne az fps?
Ugyanolyan hop-up builddel nézve, természetesen 480nál dugattyú gb és egyéb változtatások is szükségesek, hogy kibírja és ne essen szét a terheléstől (de azok ugye a lőtávon nem változtatnak). Mert ha olyan 5-8 méterről beszélünk akkor szerintem nem annyira érdemes csak azért felvinni olyan magasra rengeteg ráfordítással, hogy a szabály által elért maximumot kihasználjam.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. máj. 24, 2019 9:59 am

Első sorban érdemes 400 alatt tartani, és amilyen nehéz BBt tud kezelni, olyan nehézzel használni, ha DM-kedni szeretnél.

Aztán amikor elkapja az embert a flow és muszáj a szabályok szerinti maximális torkolatenergiájú és lőtávú DMR-t építenie, amit teljesen megértek, mert ez érzelmi alapú döntés :D, akkor:
Ha már az ember átlépi a 400-at, ami tiltja a sorozatot és rálövési távolság is lesz miatta, akkor érdemes jócskán átlépni, hogy ezen két nagy hátrányt legalább némiképp ellensúlyozza az így elérhető plusz pár méter. (480 FPS körüli hatékony és megbízható aeg építése komoly szaktudást és beruházást igényel)

Viszont, ha maradsz 400 alatt, akkor elég egy M110-es rugó, és meg kell nézni, hogy hol kell a tömítettségen javítani. Esetleg egy zöld GG gumit még tennék bele, de a többi nem szokott rossz lenni a CM M14-ekben. (Gyártási pontatlanságokat, lógásokat, laza kötési pontokat kicsit mindig rendbe kell tenni) Szerk: Egyéb alkatrészt így nem feltétlenül kell cserélni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 23, 2019 10:50 am

Full gyári cyma-ban gondolkozom (340fps). Nem az a célom hogy 420 fps legyen, azt iránymutatónak írtam, hogy ha mondjuk 130as rugót rakok bele akkor kell-e változtatni a gearboxon, vagy a gyári bírni fogja. De igazából, ha azt mondjátok, hogy dmr-re épített m14 400 alatti Fpsel is megállja a helyét, akkor az is megoldás lehet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 23, 2019 10:04 am

Helló!
Mit akarsz ezzel elérni? Az a +20 fps nem ad semmi extrát, viszont nem lőhetsz 20 méternél közelebbre, ami nagy érvágás.
Melyik M14-ből induész ki? G&G, CA, Cyma, Marui, más?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 22, 2019 7:54 pm

Sziasztok,
Egy ideje gondolkozom már egy DMR M14 építésén, miket célszerű cserélni ha olyan 420 fps köré szeretném belőni? Fet, csapágyazott rugóvezető gondolom alap, hop-up korrekt szokott lenni szóval az gondolom maradhat. Köszi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 11:54 am

Valóban nem szégyenlősek, ami az árképzést illeti, azért köszönöm, de ez csak a legutolsó megoldás lesz azt hiszem. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 11:39 am

Én ehobbyasia-tól vettem, de őket nem ajánlom, ráírták az értéket a kérésem ellenére, így fizethettem vámot is. Ha össze tudtok dobni rendelést innen 150€-tól ingyen posta van: https://www.anareus.eu/detail.php?id=8136

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 11:10 am

https://www.airsoftsupplydrop.co.uk/sto ... ingle.html

https://airsoftgogo.com/en/product-list ... =component

Így hirtelen...na de nem olcsó....

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 10:40 am

Köszönöm a segítséget!

Ezt a MAG tárat honnan lehet beszerezni, olyantól aki el is küldi MO-ra?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 13, 2019 9:47 am

Lazlo írta:
Régebbi motorosokat kérdezném:

Mit lehet tenni midcap tárakkal, hogy felgyorsuljanak?
Átpucolás megvolt, rugók nem tűnnek gyengének, és amúgy sem hiszem, hogy külön beszerezhető lenne bele.

Szilikonozást kerülném, mert akkor kerül rittyó a BBvel a gumira, csőbe is.

Esetemben p90-es Cyma midcap tárakról van szó.

Rugót kiveszed, két vêgénél megfogod, elkezded finoman egyre jobban széthúzogatni. Mindig csak picivel többet és rendszeresen méred a hosszát (természetesen a kezdeti állapotot is mérd meg). Kb. 15-20%-ot érdemes, többel nem nagyon próbálkoznék. Sok adagolási problémán segített már. Na meg persze az is, hogy mindig kitárazol használat után. Ha anyagi helyzeted engedi, vegyél P90 MAG tárakat, 170 bb és nagyon minőségi, én is ilyeneket használok.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. máj. 08, 2019 3:15 pm

Sajnos a P90 tárakba nagyon nagyon gyatra minőségű rugókat tesznek, valóban gyorsan elgyengülnek. Én is a bb alápakolós modszert alkalmaztam...15db lövedékkel "feszítettem elő". :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 08, 2019 12:05 pm

Köszönöm a segítséget, ha máshogy nem megy, ez lesz, csak szerettem volna a 85BB-s kapacitást megtartani :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 08, 2019 11:11 am

Nekem is az előfeszítés jutott eszembe. Erre a célra kiválóan alkalmas lehet mondjuk 30 BB. Kiveszed a rugót, betöltöd a BB-ket, aztán visszateszed a rugót. A kapacitás csőkkenni fog, viszont a rugónak 30-Kal kevesebb BB-t kell tolni azonos erő mellett.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 08, 2019 11:00 am

Lazlo írta:

Valamivel elofeszíted a rugót: másik rugóval amit az eredeti alá raksz pl.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 08, 2019 8:32 am

Régebbi motorosokat kérdezném:

Átpucolás megvolt, rugók nem tűnnek gyengének, és amúgy sem hiszem, hogy külön beszerezhető lenne bele.

Szilikonozást kerülném, mert akkor kerül rittyó a BBvel a gumira, csőbe is.

Esetemben p90-es Cyma midcap tárakról van szó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 10, 2019 6:38 pm

Gearbox átzsírozás, alátétezés, motor magasság állítás. Teflon szalag a henger és a fej közé, ha nem jól tömít. GG zöld hopup gumit bele. Alaposan pucold ki a csövet. A hopupon megfelelően húzd meg az állító csúszkát, nem jó, ha elmászik játék közben. Szerelj be egy T csatlakozót meg egy FET-et. Aztán vegyél valami LiPo-t ami bemegy a tokfedél alá és hozzá való okos töltőt. .28-as BB lesz a jó. Nekem a GG jött be.
Nem tudom, hány FPS-t lő dobozból, de lehet, hogy azon csökkenteni kell majd. Lehet rugót vágni vagy venni M110 körüli rugót.
Végül egy infra bak és egy Red Dot fejezi be a műveletet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 05, 2019 9:19 am

cm048s mellett döntöttem végül, mit javasoltok első körben miket kellene cserélni benne? milyen akksit/töltőt szerezzek be hozzá? milyen bb-t?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 20, 2019 12:53 pm

vitya007 írta:
új vagyok és elég sok kérdésem lenne

Nyugodtan dobd fel őket a közösbe, választ fogsz kapni mindre.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 8:08 pm

új vagyok és elég sok kérdésem lenne

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 5:21 pm

Nagyobb lenne a segítők tábora, ha konkretizálnád miről lenne szó. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 19, 2019 3:12 pm

sziasztok! valaki tudna nekem segíteni privátban?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3318 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra