SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. máj. 25, 2018 5:21 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97  Következő
Szerző PM
Admin

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 9:00 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

legfontosabb a bb minősége

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:56 am

Szerintem félreértetted amit mondtam/mondani akartam.

A kínai fegyvereket nem fikáztam. Soha nem is fogom. Nekem is volt/van nem egy. Szeretem is őket. De azt meg ugye mindenki tudja, hogy ha minőséget akar, azt meg kell fizetni...

A CA is kínai. Jah. HongKong-i. De most őszintén. te rinyálsz, hogy mellébeszélünk?
Picit azért komolyabb a minőségellenőrzése, mint egy átlagos kínai gyártónak...

A "messzemenőbb pontosság" -on nagyobbat dob egy preccső, meg egy jó hopup, mint egy sufnituning-rugó...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:55 am

Akkor már ketten vagytok.Parancsot értettem pihenek!!! :D Ja és nem akartam leoltani senkit szerintem nem is oltottam! Ha valaki rossznéven vette akkor attól sorry nem akartam!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Military Police

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:48 am

Rimage írta:
Ja lemaradt mert elfelejtettem.Voltam Érden multhéten játszani és nem szólt senki sem hogy über bunkó vagyok és átment a bb-m a testén!! :D De ha estleg ugyérzik akik ott voltak hogy nem látnak szívesen akkor szóljatok nem zavarom a társaságomal a légkört!! Visszajelzéseket elöre is köszönöm!!

Nem kell megsértődni! Sok dologban van igazad a fegyverekkel kapcsolatban, tény hogy a kínai piac egyre jobban fejlődik, de a marui az még mindig marui! És mielőtt leoltasz mindenkit vedd figyelembe hogy itt rengeteg olyan ember van, akik már az évek alatt sok fegyverrel találkoztak és javították. Nem tudom hogy milyen fegyvered van, de ha lett volna már a kezedben , marui vagy CA akkor nem mondanál ilyeneket!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:43 am

Szerintem sem.
Pihenj meg kicsit.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:40 am

Még jó hogy csak szerinted!! :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:37 am

Szerintem nem vagy vicces.

szerk után: pontos kronót próbálj valamelyik játékon, az a fix

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bulldog csüt. szept. 27, 2007 8:41 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:33 am

Ja lemaradt mert elfelejtettem.Voltam Érden multhéten játszani és nem szólt senki sem hogy über bunkó vagyok és átment a bb-m a testén!! :D De ha estleg ugyérzik akik ott voltak hogy nem látnak szívesen akkor szóljatok nem zavarom a társaságomal a légkört!! Visszajelzéseket elöre is köszönöm!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:32 am

Az első és azóta meglévő TM AK-m van mind a mai napig. 400 fps. Csak a biztosítékot kaptuk ki belőle mint felesleges dolog. A kinai fegyók kicsit szervízigényesebbek ahogy észleltem. Bőven megérte a 100k-t az évek során.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:28 am

Na akkor nekifutok még1x és utoljára!! Nem tudom ti hol olvastátok hogy olyat írtam volna ilyen meg olyan brutál erös a fegyverem és ilyen meg olyan jó stb!!??Egyébként egy 3 joules snipernél biztos hogy gyengébb akkor meg nem hinném hogy nem felelne meg a masz-nak!!?
Egyébként meg avval teljesen egyetértek hogy nem az a lényeg milyen erős a fegyvered de azért az erő növekedésévsel együtt ráj a messzebd menő pontosság is a nagyobb lendületböl adódoan vagy nem!!? Kérlek akkor világosítsatok fell!! Ja és tutomal a CA fegyverek is kínaiak vagy nem!!?Akkor azok is rossz minöségüek,mert akkor nagyon drágák ahoz képest!! :D Ja és nem vesszem én b@szogatásnak csak azt nem szeretem ha mást mondanak mint amit leírtam!Tudjátok a falu szindroma valaki hall valamit aztán estére má tömeggyilkos lettem!!!Vagy tényleg voltam a tv-ben akkor szóljatok rám!!!!! :D :D :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 8:10 am

Az, hogy te mit tapasztaltál a fegyvereddel kapcsolatban, nem biztos, hogy mérvadó... valószínűleg mákod van, hogy eddig nem jelentkezett kopás, törés, vagy egyéb alkatrészprobléma...

Igazából szerintem az itt afelháborodás tárgya, hogy a fegyvered erejével nem vívtál ki elismerést... És mint tudjuk ez nagyon tud ám fájni...

Ismerek olyat, akinek 460FPS-t lő az AK74-ese. Lehet hogy full ügyes a srác a szerelőasztal felett, meg mekkora űbertuninger, de a pályán full közveszélyes, MASZ-ellenes, sportszerűtlen és ordenáré barom is...

Van egy határ, mi felett a tuning már csak f@szhosszabbítás...

Nemtom neked milyen erős a fegyvered. A lentiekből kiderül, hogy Te sem tudod... szerintem kronózd be, mielőtt baleset lesz belőle...

Az hogy kinek mekkora lőtávelőnye van és hogy kinek mekkora előnyre van szüksége az érvényesüléshez, megint más dolog...

Alapjában véve szerintem az aláírásod mindent elmond a hozzáállásodról és szerintem ez az ami sok sporttársnak nem tetszik...
"Ha nem elég erős a fegyvered told meg 100-200 fps-el!! -) "

(Ne vedd ezt b@szogatásnak! Nem az a cél, hogy mindenkit ledurrogjunk, csak szeretnénk, ha sportszerű játékosokkal gyarapodna a hazai AStársadalom)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 7:43 am

Pont ezért írtam oda az ilyen emberek miatt hogy nem vagyok hü de profi,csak hogy van már némi tapasztalatom mert már elöre tudtam hogy lesz aki kiforgatja a szavaim és lám láss csodát nem kelett sokáig várni,de ha az ember ugy akarja értelmezni ahogy akarja akkor ugy sem tudok mit tenni!! Egyébként meg ha figyelmesebben olvastál volna nem azt írtam hogy nem terheli az erősebb rugó az alkatrészeket hanem hogy szerintem amit én beleraktam azt még elbírja egyéb alkatrészek cseréje nélkül de mint ezt a tapasztalatok mutaják igy is van ugy hogy nem tudom mi a baj ezzel!!??
És hogy még1x említsem a gyengébbek kedvéjért nem vagyok"fegyvermester"csak van némi tapasztalatom!!
Így már érted!!??
De hiába írok én itt akármit is ha valaki ugy is a maga igazát akkarja benne látni akkor ugy is lesz!!

De ettöl még a gearbox jó!!!!DE lehet két lövés után meghal!!!Majd kiderül!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 7:23 am

Ha már így előkerült:

a kínai vajh mitől olcsó? Nem fejlesztenek, lopnak; olcsó a minkaerő; és még? Igen, az anyagminősége és a minőségellenőrzése miatt...... Konkrétan, h mindenki számára érthető legyen: baromira nem érdekli őket ez utóbbi két tényező sem.
Lehet köztük használható persze, de talán egy kínai tömegszutykot és egy japán terméket nem ildomos egy lapon említeni.

@ Rimage:

gondolom a hatalmas szerelési és tartós tuning tapasztalatod több száz fegyver szereléséből ered, hisz mint említetted, légpuskát is ezer éve tuningoltál már. Ez feltételezi, h fegyvermester vagy, hisz különben nem lett volna jogod hozzá.... Az fel sem merül, h az illegális dolgaiddal büszkélkedsz ugye.
Tehát, fegyvermesterként az a véleményed, h egy adott terhelésre tervezett alkatrészt folyamatosan sokszoros terhelésnek kitenni ideális és nem jelenti az alkatrész élettartamának jelentős csökkenését.
Nos, ezt talán nem kellene hangoztatnod, mivel komoly kétségeket ébreszt tudásoddal kapcsolatban...........

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 6:59 am

Lehet igazad van,majd kiderül mit bír a kínai csodafegyver!! :D.A tm 260-280 fegyver meg lehet jó 5-6 évig bár kétlem de addig is mig nekem jó 400-420 al
van némi lőtávolság elönyöm!!De ez sem feltétlen igaz mert azt ki is kell tudni használni!Na meg az se elhanyagolható tényező mig egy alap tm 80-100ezer abból én 5 kínait veszek és azok is alapbol 300-320 és mint mondtam meglepöen jó a gearbox minösége söt lehet hogy már jobb is mint egyes neves gyártoké!! :D Persze akkor még ott van az esztétikai különbség de már abban se nagy a különbség szerintem!!De mindezektöl független lehet veszek én is egy tm-et! :D Csak lehet akkor átverve érezném magam mert a minöség/ár arány akkor is kicsit nagy!!!Mert ugye azt senki nem gondolja komolyan hogy egy tm 5x jobb azért!!! :D

Továbbra is minden tiszteletem minden Tm rajongonak mert nagyon szép fegyok azért!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 6:12 am

Haliho!

A leggyengébb ver. 3-as gearbox is elviseli a 120-as rugót (ha nem anyaghibás) A TM, talán a 130-at is, a CA, Guarder stb. akár 140-150-est is.
A ver. 2-es viszont lényegesen kevesebbet tűr.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 5:51 am

Krissal: Az inkább a pontosságot mutatja ami a hop up és a BB érdeme. De attól még lehet hogy 90m/s sebességgel éri el a vödröt de az is hogy 120al. Persze ha egy távolságról át is viszi akkor már egyértelmű hogy ott van erő. Mi multkor rozsdás konzervdobozokat lőttünk. Nekem ugyanúgy átvitte mint haver gázos Socomja ugyanúgy 025ös BBvel. De mikor odajött más a Cyma AKval meg MP5el azok már nem tudták átvinni sorozatban sem. :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 5:25 am

Rimage. Hiába beszélsz, a tuning viszi a cuccokat. Egy régi Marui alapfegyver a 260-280 fps-ével 5-6 évig is bírná spiáter fogaskerekekkel ! Nem tudhatod milyen erős a rugód, majd meglátod mi lesz belőle ! A gyári rugók között a vastagabbak már a z M140-150 kategóriába esnek !
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2007 5:12 am

Talán azért pontatlan még a doboz teszt, mert minél nagyobb tömegü BB-t használsz, annál inkább átviszi a dobozt. Ha egyben van a GB, akkor jó, de érdemes egy játékon leméretni és utána lehet is mondani mit cseréltél, vagy mit nem és miben is :)
(Egyébként nálam vödör teszt van, ha eltalálom 40 méterről, akkor jó, ha nem, akkor szar a fegyver, nem minden az FPS, de azért megjegyzem, hogy 0.25-el a 420 már átviszi egy sorozattal a vödröt 20 méterről. :D)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 10:29 pm

Gondoltad te nekem meg müködik és semmi kopás kb 10.000 bb után szétszedtem és kopásnak,törésnek,elhasználodásnak nyoma sincs!!!
Azért nem minden ugy van ahogy azt itt sokan írják hogy ezt kell cserélni meg azt is stb stb.Azért én már csináltam egy pár komolyabb dologba alkatrészeket pl rugostagokba,teleszkopokba stb .Most ezt nem azért írtam mert hü de ügyes gyerek vagyok csak hogy azért van némi anyagismeretem meg tapasztalatom(eszterglás,marás,edzés stb)Meg már akkor légpuskát tuningoltam mikor még hire hamva se volt az airsoftnak!!!
Csak azért írtam ilyen hosszan mert nem szeretem mikor csak valaki ugy oda dobja nekem "a gearboxnak meg annyi" mert van benne igazság de nem feltétlen, olvastam már pár helyen hogy a kínai gearbox jobb minöségú némely tm-nél,meg hogy elbírja a 120 rugot egyéb csere nélkül!!
Ugy hogy a gearboxom köszöni szépen jól van!! :D :D :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 9:49 pm

A GB-nek meg annyi ...
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 8:57 pm

Egy 0,1mm vastagabb anyagu rugó van benne és az átméröje is kisebb egy kicsit ennyi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 4:09 pm

Van benne valami tuning? Nekem 120assal van meg az alja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 3:28 pm

Az alja meg van simán akkor kb jól sacoltam 400fps-t :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 3:22 pm

Én is dobozokat lövöldöztem. De azt a választ kaptam hogy eltérő lehet a dobozfal vastagsága így pontatlan.
Az alja közepéhez kell 380 fps a 2 oldalhoz kevesebb.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 2:53 pm

akkor a pisztolyom 380fps az ak meg kb 1000 ezek szerint :D :D :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 9:46 am

A program jó, működik és megközelítőleg pontos eredmény ad.
A hiba az ön készülékében van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Fps kérdés
HozzászólásElküldve: szer. szept. 26, 2007 9:29 am

Kérdésem az lenne hogy chrono nélkül hogyan lehet azért megközelítöleg lemérni az fps-t.Néztem ezt a számítógépes progit amivel mikrofonnal meg két papírlap segítségéval lehet mérni de az nem jó szerintem,minden müködik rajta de szerintem hülyeségeket ír! A piszolyomra de usp kiírta 380fps az ak-ra meg 260 :D azért az érdekes lenne! :D Mert valaki mondta hogy ha átviszi a sörös doboz mindkét oldalát akkor valoszínú 400 felett van na már most a pisztoly egyik oldalát se viszi át az ak pedig átvisz kettöt is(mármint két dobozt teljesen) :D akkor most mi van!!Csak nem lehet gyengébb a pisztolynál!!? :D

Válaszokat elöre is kösz!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 9:42 am

Don Pepe írta:
Raer azokkal a femcsapagyakkal egy ideig!
Ami engem inkabb aggaszt az utobbi idöben,hogy egyre gyakrabban amortizalodnak le a JG dugattyuk!
...
En a rugon,rugovezetön felul egy jobb dugatyut,es fejet is vennek(Pl Area 1000)

Köszi a tippeket, már gondoltam rá, hogy ez sem ártana hozzá. 8)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 2:16 pm

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

Üdv Armstrong

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 12:14 pm

armstrong írta:
kvitya írta:
Jó eséllyel elég lesz, bár nem írtad, de gondolom 8 celláról (9,6V) van szó.

Helló. Télleg elfelejtettem leírni, de nem 9,6 V-os hanem csak 8,4-es, de ez változtat vlamit a dolgon? Mert úgy tudom, hogy a nagyobb V csak a tüzgyorsaságot befolyásolja, a teljesítményt pedig nem, vagy rosszul tudom?

Üdv Armstrong

Bőven elég lesz én, 1700-es akuval hajtok sp120-at 2000 lövés környékét tudja. Mondjuk marui motor van benne, a JG azért kevésbé gazdaságos!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 9:30 am

kvitya írta:
Jó eséllyel elég lesz, bár nem írtad, de gondolom 8 celláról (9,6V) van szó.

Helló. Télleg elfelejtettem leírni, de nem 9,6 V-os hanem csak 8,4-es, de ez változtat vlamit a dolgon? Mert úgy tudom, hogy a nagyobb V csak a tüzgyorsaságot befolyásolja, a teljesítményt pedig nem, vagy rosszul tudom?

Üdv Armstrong

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 8:57 am

Jó eséllyel elég lesz, bár nem írtad, de gondolom 8 celláról (9,6V) van szó. Ha jól van megcsinálva a puska, ez cca 1800+ lövés, szóval elégnek kell lennie. Mondjuk most lassan jön a hidegebb idő, a teljesítménye csökkeni fog, de így is bőven elégséges lesz.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 8:50 am

Köszönöm a segítséget! Ill még egy olyan kérdésem lenne, hogy nekem most egy GP NiCD 2000 mAh-ás akksi pörgeti a GB-ot ez elég lesz a 120-as tuninghoz is, vagy lehet, hogy kéne szereznem egy tartalék akkut?

Üdv Armstrong

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 08, 2007 2:12 pm

Haliho!

A JG 3-as gearboxba elég macerás a fém csapágyakat jól berakni.
A JG-nél ált. több ponton akad némi méreteltérés az átlagoshoz képest, de önmagában elég jók, csak ne akard kutyulni a többi gyártóval.
Pl. a csőszájfékek menetei nem egészen 14-osak, a hangtompítók és lángrejtők nagy része lötyög, ill. le is esik róluk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 08, 2007 10:00 am

armstrong írta:
szia mindenkinek!
Én egy CM 0.31-est szeretnék meg tuningolni M120-ra.
Üdv Armstrong

Esetleg fém csapágyakat érdemes beletenni, de egyébként bőven elég amit írtál.
[My best friends][Kezdőknek segítség]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra