SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. márc. 20, 2019 7:19 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6311 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 181  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Egyéb tuning (cső, Hop-Up, stb.)
HozzászólásElküldve: szer. márc. 06, 2019 11:43 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Van benne némi J creep, .28-assal átszámolva 375 FPS az a 350. A táv az tuti, lézerrel lett kimérve. 60 méter az, ahonnan még stabilan eltalálom a villanyóra dobozát egyenesen célozva. 65 méteren még néha koppan, ha tényleg az égbe célzok, de az max riogatásra jó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 06, 2019 11:09 pm

Idézet:
Most 350 FPS (M110 rugóval), minimális FPS ingadozás és tuti pontosság 60m-en .28-assal.

Pontos? Mérd meg azt a távot pontosan. Szerintem 60 méterre max. erős hátszélben repül el ha 2+méterrel fölé célzol.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. márc. 06, 2019 6:03 pm

Az Army L85-ömben most egy ProWin+GG zöld gumi megy és nagyon elégedett vagyok velük. Mondjuk nem volt egyszerű menet.
- Gyári hopup egység+gumi, nem rossz, de erősen szórt meg ingadozott az FPS.
- Guarder hopup + guarder gumi, elveszett kb 120 FPS.
- Gyári hopup + GG gumi, visszajött az FPS, de az első játékon elkezdett esetlegesen adagolni.
Visszatettem a gyári gumit és jó lett az adagolás.
- ProWin hopup + GG gumi. Az FPS megint esett egy nagyot.

No ekkor néztem jobban bele és kiderült, hogy a gyári egység kicsit sorjás ott, ahol a gumi gallérja van. A gyári gumi vékonyabb anyagból volt, így nem okozott gondot az adagolásnál.
A másik meglepetés az volt, hogy a gyári hopup egységet sikerült valahogy úgy megcsinálniuk, hogy csak a saját gumijával és nózijával képes szigetelni (lehet, hogy ebben is segített a sorja). Más hopup gyári nózi, lefúj. Gyári hopup Guarder nózi lefúj.
A vége az lett, hogy egy ezer éves, teljesen lapos végű nózit kellett betennem. A lapos végű nózinál nem akkora probléma, ha nem pontosan illeszkedik egymásba a nózi meg a hopup gumi vége. Ezek után már tuti lett a szigetelés és az adagolás is.

- ProWin hopup + GG gumi + új nózi. Most 350 FPS (M110 rugóval), minimális FPS ingadozás és tuti pontosság 60m-en .28-assal.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. márc. 06, 2019 5:57 am

Másrészt nem Jolly Jocker a ProWin + GG zöld.
Több esetben jól működött, de a legutóbbi esetben a gyári kamrával sokkal jobba teljesített és az adagolási gond is elmúlt.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 05, 2019 11:14 pm

Ha nem teljesen tropa a benne levő kamra akkor szerintem fölösleges bele másik.
Nem lesz jobb tőle.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd márc. 05, 2019 6:04 am

Gondolkodok én is egy prowin kamrában
Cm.045 aksu lenne a donor, gyàri kamra zöld GG gumi jelenleg

Olvastam jót és rosszat róla már
Mi a véleményetek? Próbálkozott már valaki ilyen konfiggal?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 20, 2019 11:52 pm

Vivax írta:
Szerintem add oda olyannak aki ért hozzá. Egy jó szerelő sokat tud spórolni az embernek.
;)

Szia, igen ez egy kézenfekvő megoldás lenne :) A titok az, hogy ez egy gyári kamra, és szűk. De a Maple Leaf Macaron gumija csuklás nélkül, szépen belemegy pl.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 14, 2019 1:11 pm

Szerintem add oda olyannak aki ért hozzá. Egy jó szerelő sokat tud spórolni az embernek.
;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 14, 2019 11:17 am

Lazlo írta:
Ahogy írtad, hogy odalett a gumi, még az jutott eszembe, hogy lehet, hogy minimálisan megtekeredve volt benne a gumi. Azoknál a gumi-kamra-cső kombóknál nagyon nehéz tök egyenesen betolni, ahol rettentően feszül. Lehet próbálkoznod kellene egy kicsit vékonyabb falú gumival. (bár ez nem biztos, hogy magyarázza, hogy van olyan hoppállás ahol meg jó)
Használj szappant kívülről a gumira, könnyebben becsúszik egyenesen, bent meg már ne tekergesd.

Ha nem gumi, akkor meg talán a kamrában valami ferde(pl lenyomó tengelye)

És igen, a csőnek odáig be kéne csúsznia, hogy az oldalsó bemarással szintben legyen. Akkor nem megy be, ha a gumi vége túl vastag a kamra-cső kombóhoz és fizikailag nem tud becsúszni tőle eléggé.

A tengely ferdeségével kapcsolatban lehet igazad lesz. Volt itthon valami vékonyabb, semmire se jó gumi, és azzal is ferde volt, meg a lenyomó műanyag kissé lóg a tengelyen. Lehet valamimkomolyabb kamra kellene

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 14, 2019 10:42 am

Ahogy írtad, hogy odalett a gumi, még az jutott eszembe, hogy lehet, hogy minimálisan megtekeredve volt benne a gumi. Azoknál a gumi-kamra-cső kombóknál nagyon nehéz tök egyenesen betolni, ahol rettentően feszül. Lehet próbálkoznod kellene egy kicsit vékonyabb falú gumival. (bár ez nem biztos, hogy magyarázza, hogy van olyan hoppállás ahol meg jó)
Használj szappant kívülről a gumira, könnyebben becsúszik egyenesen, bent meg már ne tekergesd.

Ha nem gumi, akkor meg talán a kamrában valami ferde(pl lenyomó tengelye)

És igen, a csőnek odáig be kéne csúsznia, hogy az oldalsó bemarással szintben legyen. Akkor nem megy be, ha a gumi vége túl vastag a kamra-cső kombóhoz és fizikailag nem tud becsúszni tőle eléggé.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 14, 2019 10:13 am

Vivax írta:
Nagyon úgy tűnik, hogy vagy a kamra vagy a cső nem megfelelő. Volt már bajom, Balck Pyton csővel...Modify gumival nagyon nem akart együtt működni. Érdemes lennem megnézni egy másik csővel, vagy a csövet másik kamrával.
Rocko többször is írta, hogy nincs tökéletes kombináció, szinte fegyverenként változik a tökéleteshez közeli megoldás.
Érdemes kísérletezni más gumival...az a legolcsóbb és leghatásosabb fegyver tuning. ;)

Épp az imént próbálgattam a gyári csővel is, és ugyan az volt az eredmény, cserébe a gumi odalett :)
Ugyanitt keresek hopup gumit, eladót :D
Lehet, hogy valami nem kóser a dologban, a végső megoldás a központosító gyűrűvel való fixálás lesz, ha másképp nem megy. Ha átnézek rajta, és finoman forgatom a csövet, akkor be lehet lőni, hogy ugyan annyira nyomja le mindenhol. A kék madbull gumit nem szereti a kamra, túl vastag neki, úgyhogy most az a dilemma, hogy milyen gumit vegyek bele. Nem nagyon vágom ezt a részét sajnos.Hát ez ilyen...meglátjuk. Köszönöm a segítséget!
Cs

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 14, 2019 9:14 am

Nagyon úgy tűnik, hogy vagy a kamra vagy a cső nem megfelelő. Volt már bajom, Balck Pyton csővel...Modify gumival nagyon nem akart együtt működni. Érdemes lennem megnézni egy másik csővel, vagy a csövet másik kamrával.
Rocko többször is írta, hogy nincs tökéletes kombináció, szinte fegyverenként változik a tökéleteshez közeli megoldás.
Érdemes kísérletezni más gumival...az a legolcsóbb és leghatásosabb fegyver tuning. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 14, 2019 7:08 am

Vivax írta:
Az ilyen megfúrom a kamrát dologgal csak óvatosan...láttam már pár hajmeresztő megoldást...
A hopup egység az airsoft fegyver lelke...csak óvatosan.

Úgy néz ki, megvan a hiba, a lenyomó nem egyenletesen nyomja le a hopup gumit, hanem féloldalasan. ha a kamra felől nézed, akor látható, hogy a dudor jobb oldalát jobban nyoja, mint a balt. Full hopupnál teljesen oké, de abban a tartományban, ahol használnom kellene ferde a cucc. ( ellenőriztem, minden a helyén, párhuzam, és derékszög :) )
Megpróbálom kiokoskodni, hogy ezn hogy lehetne javítani, ha lehet egyáltalán....
A fúrós dologról közben letettem, úton van a rögzítőklipsz, meglátjuk mit okoz.
Lehet, hogy rosszul gondolom, de a csövön levő bemarás jobb oldalának nem kell síkban lenie a kamrával? A klipsz kialakítása olyannak tűnik...nekem meg nincs síkban, van egy kb mm-es hézag, beljebb erőletni meg nem akaroma csövet, meg nem is lehet jobban betolni. Már ha ez így érthető, ahogy leírtam :) Megnéztem egy kupac videót ezzel kapcsolatban, és nekem úgy tűnik, hogy a csövön lévő bemarásnak szintben kell lennie a hopup kamrával.
Csé

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 10:37 pm

Vivax +1 , ráadásul még ha sikerülne is valahogy, nem biztos, hogy szerencsés, ha a csövet a kamra egyik falához közelebb kényszeríted a csavarral és nem középen lesz emiatt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 10:13 pm

Az ilyen megfúrom a kamrát dologgal csak óvatosan...láttam már pár hajmeresztő megoldást...
A hopup egység az airsoft fegyver lelke...csak óvatosan.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 5:41 pm

Lazlo írta:
Sajnos sok replika esetében a gyári sem rögzít sokat. Te látod, hogy pontosan mihez van helyed, de én pl. már 2 replika esetén is úgy fixáltam, hogy arra a kis réz gyűrűre cseppentettem alá és fölé is egy kevés pillanatragasztót. (vagyis minimálisan a gyűrűt a csőhöz és a kamrához is hozzáragasztottam) Nem szabad körbe, mert akkor nem nagyon fogja elengedni, ha gumit kell cserélned. Nem a legjobb megoldás, de megfogja. (Szétszedésnél pedig óvatosan ellen szoktam tartani a kamrának, hogy nehogy letörjem a végét.)

Pont ez jutott eszembe, közben találtam külön klipszet ak-hoz. Ha az se jön be, akkor megfúrom a kamrát ott, ahol a cső bemegy, és egy kicsi hernyócsavarral lesz megfogva. Vagy megpróbálok lgyártani egyet valami erősebb anyagból.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 5:35 pm

Sajnos sok replika esetében a gyári sem rögzít sokat. Te látod, hogy pontosan mihez van helyed, de én pl. már 2 replika esetén is úgy fixáltam, hogy arra a kis réz gyűrűre cseppentettem alá és fölé is egy kevés pillanatragasztót. (vagyis minimálisan a gyűrűt a csőhöz és a kamrához is hozzáragasztottam) Nem szabad körbe, mert akkor nem nagyon fogja elengedni, ha gumit kell cserélned. Nem a legjobb megoldás, de megfogja. (Szétszedésnél pedig óvatosan ellen szoktam tartani a kamrának, hogy nehogy letörjem a végét.)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 5:09 pm

Vivax írta:
Frankó!

Annak kis műanyagnak stabilan kellene rögzítenie a csövet.

Nekem az a gyanúm, hogy a lötyögő cső lesz a ludas. A klipsz instabilitása miatt, nem csak vertikális és horizontális lötyögése lehet, hanem előre-hátra is mozoghat...

Hát kb eddig jutottam én is. Csak az a kérdés, hogy kicsi rögzítő műanyagot lehet-e kapni külön valahol, és nem lenne baj, ha nem műanyag lenne. De azon mondjuk csodálkoztam, hogy az element kapra klipsze nem tudja ezt, pedig nem használt cuccot vettem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 4:08 pm

Frankó!

Annak kis műanyagnak stabilan kellene rögzítenie a csövet.

Nekem az a gyanúm, hogy a lötyögő cső lesz a ludas. A klipsz instabilitása miatt, nem csak vertikális és horizontális lötyögése lehet, hanem előre-hátra is mozoghat...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 3:50 pm

Egy Madbull Python a cső. Nem nagyon lóg bele semmi se, a hopup dudort kivéve...a bb BLS, 0,25. De ugyan ezt a gyári csővel is csinálta, emlékeim szerint. A hézagolást akkor megcsinálom, hátha javít valamit rajta. Viszont, amit nem említettem: az a klipsz, ami a csövet rögzíti - rögzítené - az nem nagyon csinál semmit, sem a gyári kamránál, sem a másiknál. Az element kamránál, összerakva simán el lehet forgatni a csövet a saját klipszével, a gyári úgy ahogy megfogja, de az sem tökéletes. Gondolom annak ott nem kellene nagyon mozognia....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 3:37 pm

Aztán milyen az a "preccső"? Mert a legtöbb olcsó preccső egy fabatkát nem ér...sőt.

Nem lóg bele semmi a bb útjába? Világíts bele a csőbe a mobiloddal és ha szép egyenes a cső, akkor látnod kell tisztán a nózlit.

Továbbá, hasznos a két cső közötti hézagolás, mert ha lafog a belső csöved akkor tuti pontatlan lesz a fegyver. Amennyiben csak minimálisan ferde a csöved, akkor simán az irányzék állításával is korrigálhatsz.

És akkor még egy kis adalék...ha szar a bb a fene megette az egészet....pl P&J és társai...zárványos és szitál a levegőben...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 10, 2019 3:07 pm

Sziasztok,
A következő problémával küzdök:
Cyma cm 040 AK a vas, a bb-t pedig jobbra felfelé csavarja. Nem mindegyiket, és nem mindig - van, hogy balra küldi el. 10 lövésből kb: 2 balra, 5 jobbra, 3 ahová szeretném.
Próbáltam gyári gumi-kamra kombóval, piros element kamrával, kék madbull gumival, illetve ezek tetszőleges variációival. A cső 6,03 prec. A jelenség fixen maradt.
Igzából nem nagyon tudok mire gondolni, bár belső cső, a külső csőben tud mozogni, de nem akartam kihézagolni, mert ha a külső cső ferde, akkor a belső is az lesz.
Van erre valami ötletetek?
Köszönöm
Csabi

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 03, 2019 7:40 pm

Köszi Vivax a jótanácsot,hosszas méregetés,nézegetés után a szűkebb nyílás lett az egyik ludas a dologban. :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 01, 2019 4:22 pm

Bár magam még nem futottam bele, de itt többen megjegyezték, hogy elégén nagy a szórás a Maple Leaf gumik szériáinkén.
Lehet itt a hiba forrása.
Valamint az hogy szemre jónak tűnik, gyakran a gyakorlatban nem az. :)
A Maple Leaf gumik, kis hopup nyílású csövekkel amúgy is problémásan működnek.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 01, 2019 2:57 pm

Szemre minden jónak tűnik és nem gondolnám,hogy annyira balfék lennék,hogy nem látom,hogy pl ferdén áll a gumi vagy a cső a kamrában. Gyári kamra(6éves) Maple Leaf gumival és saját Omega lenyomójával van most benne.Kontra,nagyon megnézve a kamrát,mert már csak erre tudok gondolni,a kamra bal oldalán(lő irány szerinti)van egy kis öntési hiba,ami úgy néz ki,mintha eltolná a lenyomót picit jobbra.Igy lehet kamra csere lesz.Próbáltam fotózni,de nem adja vissza amit látok.A teljes képhez hozzátartozik,hogy Modify,G&G,illetve gyári lenyomóval nem nagyon jön elő a probléma,de nincs is akkora lőtávom.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 01, 2019 1:02 pm

Pedig az hop általi eltekerésnek hangzik. A kamra amikor fel van fogatva a helyére és átnézel az összeszerelt cső-hopkamrán, akkor tökéletesen fölülről nyúlik bele a hopgumi? Pl ilyen jut eszembe, hogy a kamra felfogatása lehet ferde kicsit.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 31, 2018 9:31 pm

Sziasztok.
Adott egy Cyma Aksu. A problémám pedig,hogy lőtáv vége felé kb 50m után eltekeri balra a BB-t. Már a 3dik csövet tettem bele,illetve gumit is cseréltem,lenyomót is,de a probléma továbbra is fennáll. Mi lehet a bibi?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. dec. 09, 2018 8:30 am

Preccsövet csak akkor, ha a gyári nem jó. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 10:11 pm

én csak a belső átmérő miatt vennék bele másikat
De az alutól nem várok sok jót :(

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 9:25 pm

Nekem modify ment a mesterlövész puskámban évekig, semmi baja, és sajnálom, hogy felültem a hype-nak, és vettem egy crazy jetet, mert semmivel nem lett jobb.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 08, 2018 9:14 pm

Sziasztok
Mi a tapasztalat az alu preccsövekről ?
Elég tartós birja a strapát ?
http://www.airsoftplaza.hu/airsoft_alka ... 499mm_2820

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 16, 2018 8:30 am

Guarder annyival tartósabb is, mint drágább. Ha hosszú távra tervezel és nem akarsz vele nagyon bajlódni a következő 1-2 évben, akkor Guarder. Nekem a Super Shooter ~ 1 év után kezdett gyengülni (kb.20.000-25.000 ciklus), és kiszedéskor egy jó 1-1,5cmt veszített is a kezdeti hosszából.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 16, 2018 1:31 am

Sziasztok,

Szeretnék CQB-ra menni és rugó cserén gondolkodom mint gyors megoldás...
Jelenleg egy Guarder 110-es rugó van a fegyverbe (JG36C - BST tuning) így ~380fps-t tud.
Tudom, hogy a rugó csere csak eseti megoldás, de a többség tuti tapasztaltabb nálam...
Ti milyen rugót javasolnátok?

Én ezeke gondolkodom:
- SUPER SHOOTER M90
- GUARDER SP 90

Előre is köszi a segítséget.
M

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 20, 2018 7:25 am

a rugó az csak egy dolog az FPS értékhez
azonkívűl van még más is ami jelentősen tudja változtatni az FPS-t

a másik a MASZ melyik szabályához szeretnéd 350 vagy a 400 mert ezt sem írtad :)

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 06, 2018 11:55 am

M90 :D (350FPS mindenre elég)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6311 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 181  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra