SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. ápr. 24, 2019 3:56 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ frissítés - Gázos replikák kronózása (HPA, GBBR)
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 2:59 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

captaINstraiTJacket írta:
Bocsi de számomra nem világos, hogy a biztonság növelése a cél vagy csak egyeseket zavar, hogy mások messzebbre tudnak pontosan lőni?

Biztos a korom miatt van és nem emlékszem, de hol írtunk ilyent?

Idézet:
( ne tessék megsértődni, de ezek tingli tanglik, erre van igény illetve a hülyebiztos szabály ezt teszi lehetővé)

Na ezen röhögök...tehát azért van sok tingli...mert.... a...MASZ 2015 van mindenhol...bruhahaha...de most komolyan, neeee...baszki ez már olyan meredek csúsztatás, hogy tényleg bele kellett néznem a kamerába, hogy ez tényleg komoly-e...
Kép

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ frissítés - Gázos replikák kronózása (HPA, GBBR)
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 2:49 pm

nem kell több kronó. meg lehet oldani eggyel is.

a legtöbb aeg gyengébb lesz 36-ossal. így a ló másik oldala a történet, mindenki fentebb nyomná az aegjét. a lényeg, hogy lehetőleg olyat mérjünk, amivel a játék alatt a júzer benne lesz a csihi-puhinban a legnagyobb valószínűséggel.

el kell fogadni, hogy ez egy játék. ahogy azt is, hogy a bozótot nem fogod átvinni egy 30-as real cappel, mint az igazzyban. ezeknek az alacsony energiájú játékoknak megvannak a korlátjaik.

és még mindig ott akarunk tartani, hogy az éles fegyver kategóriákról kialakult egyszerűsített képet akarjuk cipőkanállal beleerőltetni a j/fps limitekbe.

tegyük fel 450-460 a géppuska, akkor mi értelme van a dmrnek? +40-50fps, ami nem hoz szignifikáns különbséget? plusz a többnyire szarabb hop up és hát géppuskában kihasznál 36-os bogyót, hogy értelme legyen az erőnek?

miért kéne betiltani az r-hop-ot? nem a lőtávban van "biztonsági" kockázat, hanem a repülő bogyó energiájában.

hogy milyen játékok vannak és milyen a színvonal kevés köze van hozzá a masznak. jelenleg a gémer generáció van többségben, aki azt az élményt keresi.

ha ez nem tetszik, akkor szervezni kell olyat, ami jó. de amúgy szoktak lenni olyan játékok, ahol számít a realisztikusság.

nem tudsz mit csinálni azzal, aki susnyásba szervez a fácsén egy 100 fős szabályok nélküli tingli-tanglit.

mivel nem törvény ezért 7,5J-ig mehet bármi.

úgy érzem kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 2:43 pm

Bocsi de számomra nem világos, hogy a biztonság növelése a cél vagy csak egyeseket zavar, hogy mások messzebbre tudnak pontosan lőni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 2:26 pm

Vivax

Nem feltétlenül azért kampányolok, hogy mindenképp legyen emelve az fps, én annak is örülnék ha az Angol példát vennénk át 350 minden viszont ott a 9mm riasztótol kezdve a thunderig mindent is dobálnak egymásra és ha jól emlékszem külön erő/sebesség van ott is határozva az MG-k re. elsősorban tényleg a nemzetközi játékokkal harmonizálás volt a célom, és igen azért mert macera és nemszivesen nyúl bele az ember a replikáiba.

random local soft, és egyéb fb os szervezések kb fixen nem masz15 és bizony ott is több százan is megjelenhetnek, az hogy benne élünk a saját kis zöld burkunkban ok lehet de az öregek nem játszanak már, nem is szerveznek 1-2 féléventi szervezésen kívül kb csak a G.I. Joe féle red on blue összerohanás megy, ami minden csak nem színvonalas ( ne tessék megsértődni, de ezek tingli tanglik, erre van igény illetve a hülyebiztos szabály ezt teszi lehetővé)

Én nem azért sírok, hogy 7+ kg al kell szaladgálni, ha így lenne nem tenném ugyan ezt homokkal töltött platekkel. pont ebből fakadóan is vetettem fel a dolgot másra való és "éles" környezetben bezony másképp teljesítenek ezek az eszközök mint egy random karabély vagy, oh lol mp5 pl.

szabályrendszer igen sokat lő erős, ezért kell rálövési távolság, maradékra meg oldal fegyver vagy lenyelni hogy kellett volna. Srs ből van aki ki tudott hozni 100 + métereket akkor most títsuk be az Rhop ot hogy a random VSR tuning Guy oknak jó legyen? sose tudsz egyenlő esélyeket teremteni, pont ez adja meg a szépségét szvsz.

végezetül:

én nem tartom jó ötletnek az aegek külön kezelését, ugyan úgy elérhető a J creep, csak kissebb hatásfokkal, és a szervezőre sok macerát okoz, 2 fajta lőszer több kronó stb.
szerintem a 36-l mérés ok lenne, én annyit tennék meg hogy mindenki egy 5 bb-t töltsön a sajátjából is, megnézni a röppályát (hop állítás miatt) aztán mehet sajáttal egy mérés és 36 al, ez még időben szerintem megoldható is.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 9:30 am

Ha valamilyen idegen nyelven rákeresel az országonkénti fps szabályok listájára, kb 3 fórumon fogod megtalálni az összesítőt, iszonyat sok országos és regionális (pályára bontott) szabállyal és csak görgetni kell lefele.

Mivel mindenki siet és soha nincs ideje semmire összegzem, pont középen vagyunk minden tekintetben.

Én azt szoktam mondani az emeljük az efpéest ezért vagy azért felvetésekre, hogy a magyar jogszabályok elég megengedőek, 7.5J-ig lehet játszani, venni kell a fáradtságot, meg kell szervezni, vállalni kell a felelősséget ha nem adja ki (mert sokan elfelejtik, hogy a masz nem csak minket véd, hanem azt a hülyét is aki a nevét adja egy ilyen amúgy veszélyes bohóckodáshoz).

Hogy a témához is visszatérjünk, az erő eddig ismeretlen növekedése, egy új tech motyó miatt lett igazán elterjedt és teljes körűen ismert jelenség, míg nem volt nem lehetett szabályozni, most hogy van, szerintem kell. Külön fontos, hogy ne tegyünk különbséget a és b jelű játékos között, erre alkalmas a J mérés.

Mindenki a snipereket is úgy aposztrofálja, mint az ultimate megoldás a játékelőnyre, pedig ha mindent betartasz, az egy iggazy vállalt önszopatás, ami csak nehezíti a játékot, nem pedig könnyíti. Gbbr esetében (igen, nekem is van...több is) szintén ezt érzem. Az én döntésem ha egy minden tekintetben rosszabbul teljesítő szutyokkal akarok játszani, nem sírok kiemelt státuszért, rutinból megoldom.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 6:17 am

Grimes: sajnálom ha te így érzed...de totál nem bírom átérezni az aggályaidat.
FPS limit: nyugat, kelet...bocs de nagyon nem érdekel, mert ez itt sem nem a nyugat sem nem a kelet. :D Évekkel ezelőtt még ők sopánkodtak, hogy milyen jó nekünk, mert van egy egységes szabályrendszerünk.
Senki sem halt még bele bb-be, de ha egyszerűen felesleges a magasabb FPS miért emeljük a limitet, csakmert az a kurva Cyma a Taiwangun-on 420-szal árulja?!
Vagy mert Véres István 399.9-re kéri a fegyverét a Militantban.

Ez a "ha már 7 kilót cipel, lehesebb magasabb az FPS" mentalitás olyan mint mikor azzal kampányolnak a "nagyautósok", hogy had mehessenek már gyorsabban, hiszen neki 3 literes motorja van...
Érzed ugye, hogy elég gyenge lábakon állnak az érvek.

Anno amikor a MASZ 2015 visszavette az FPS limitet, szinte minden akkoris csapattal egyeztetve lett egy előzetes "kérdőív" ami alapján lettek bevezetve szabályok. Akkor is volt sírás, meg "akkor többet nem jövök a zöldre". Sőt annak idején a nagy durcázók, még saját szabályrendszerbe is kezdtek...azóta sem láttam belőle egy betüt sem. Pedig annyira nagyon meg akarták mutatni...chö.

lehet lekvárt kaszálni, de mint olyan, ez mind fejbe kell hogy eldőljön és a szervező felelősége, hogy milyen irányba neveli a játékosokat.
A csapatvezetőké, hogy a csapatát megtanítsa játszani, a szabályokat betartani, betartatni, az ellenfelet tisztelni...stb stb.
Amíg ez nem jön vissza újra a divatba, addig a MASZ nem is lesz az aminek szánjuk.

*itt jegyzem meg, hogy anno a Thunder B miatt is eszement nagy volt a rinya, de csak túléltük. (nekem is van itthon és használom, ahol lehet. ;) )

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 20, 2019 10:23 pm

én a villalábat is kivenném lás krytac lmg stoner lmg és társai. ezeket mind össze kellene írni és lehet válogatni :D

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. jan. 20, 2019 9:54 pm

Csokáv írta:

Ha jól értem, a javaslatok szerint a VAGY szót ésre lehetne cserélni a következő MASZban?

Milyen sokat is jelent egy szó megváltoztatása. :rolleyes: Úgy lenne életszerűbb.

E&L AK-104; E&L AK74su; LCT LC-3; KWA MP9; WE Glock G17; CYMA.355; Trollbumm 40mm;

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 20, 2019 9:47 pm

A MASZ szerint egy AK betába raksz egy dobtárat, vagy mit, meg egy grip podot rá, akkor támogató fegyver.
Idézet:
Villalábbal kell rendelkezniük, VAGY hasonlítaniuk valamely létező, igazi csapattámogató fegyverre

Ha jól értem, a javaslatok szerint a VAGY szót ésre lehetne cserélni a következő MASZban?

A joule / fps %-aiban igazatok van.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 20, 2019 8:33 pm

amikor 430 volt az fps limit akkor se halt bele senkisőt mondok jobbat tőlünk nyugatabbra ahol 460 is mehet meg keletebbre ahol csillagos ég a határ kb, szintén nem halnap bele BB mérgezésbe. az a baj hogy ez már nem a biztonságról szól hanem a megmagyarázásról, nehogy valaki kitalálja hogy márpedig ő most támogató és neki lehet, Nem! ha nem MG replikád van huzz a f@szba. sajnos az ilyen nem merünk és nem is engedünk semmi újat mert félünk tőle mentalitás miatt tördelődött fel az Airsoftos "közösség". Modernizálni és nyitni kéne és talán az adok veszek csoporton kívül is lenne több user megint.

Csokáv lehet én számolom el de a 400 1%-a nagyon nem az 1.5J 1%
mindemellett a mentalitás építéssel nincsen bajom sőt, de ezt csak akkor tudjuk szerintem ha teljesül a fentebb írt véleményem.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra