SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. ápr. 24, 2019 3:56 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ diskurzus
HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2019 11:50 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

ok értem. akkor viszont felütök egy egy tőlem érkező fejlesztési ötletet. elsősorban technikait hiszen abban vagyok otthon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. jan. 23, 2019 6:12 am

További kellemes lekvárkaszálást.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 10:50 pm

BorgWarrior írta:

akkor se lesz, cserében jó hazai módra el lesz *működve* a pénz.
/off

elveszíti airsoft jellegét

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 10:29 pm

Csokáv írta:
A sok felsorolt dolog szerintem akkor lesz, amikor valakiket megfizetünk ezért. Tagdíj például. Ami munkát és erőforrást egy országos szövetség igényel, a sok szép szemünkért nem csinálja senki.
De ennek a topiknak nem is célja.

off:
akkor se lesz, cserében jó hazai módra el lesz *működve* a pénz.
/off

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 10:15 pm

Jááj, Deadcat, ne akarj szövetséget. Azok okozták eddig a legnagyobb bajokat az airsoftnak. Mi átlagjúzerek is jobban tudjuk mindenkinél a mindent is, akik a szövetségeket próbálták csinálni, azok még nálunk is jobban.

A sok felsorolt dolog szerintem akkor lesz, amikor valakiket megfizetünk ezért. Tagdíj például. Ami munkát és erőforrást egy országos szövetség igényel, a sok szép szemünkért nem csinálja senki.
De ennek a topiknak nem is célja.

Itt a MASZt frissítenénk. Eddig volt a szokásos legyen a támogató erősebb (szokott módon ellenjavallva), kronó szabályok módosítása, hogy figyelembe vegye a joule creep-et (döntetlen), legyen hangosabb gránát (nincs reakció). Asszem ennyi. A többi csak vita, hogy ki mondja meg a tutit.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 8:51 pm

2 oldalt látok összesen... mi volt a topic fő kérdése?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 8:48 pm

én személy szerint nem futottam át... pont amiatt írtam..

...nagyon sajnálom ha a következő mondatommal megsértek bárkit is, de akár mennyire is nem tetsző, nem lesz itt 10oldalnyi ötletelés.... mert .... meeeert.... izé... ez a fajta forum... most 2019ben igen kevés emberhez jut el... a zöld hasábjait a az ide regeltek 90%-a játékszervezés, vagy jelentkezés és eladás miatt keresi fel és a maradék 10%véleménye forog a különféle topicok alatt...... én is csak azért vagyok most itt mert egy teljesen más dolgot kerestem...

...nem menő, nem figyelemfelkeltő, nem korszerű..... esetleg egy megújulás , koncepció management.... elférne...

viszont ezen poszt után legörgetek a legelejére és az eredeti kérdésről szeretnék majd pár sort írni.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DeadCat kedd jan. 22, 2019 8:52 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 7:47 pm

Lehet átfutott rajta mindenki de már írtam, hogy a MASZ a jelenlegi helyzetben/állapotban elsősorban a játékszervezőknek jó, ezáltal van biztosítva a mi tepsi épségünk.
A kényelem pedig nagy úr.
Ennek a topiknak már bőven túl kellene lennie a tizedik oldalon, az már jelezné, hogy sokan várják a változást.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 7:14 pm

ahányszor valamelyik szervező kiált egy dolog mellett a vele konkuráló, (és igen sajnos ez van) azonnal bele állnak. így végül semmi nem megy át, mert mindkét fél hajlandó mindenre csak arra nem hogy a másik ötletét támogassa.

lehet nem mindig a legjobb szavakat használom, mint az alábbiakban is kiderült. de maradjunk annyiban hogy nem én repültem el itt, pedig lehetnék helikopter is.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 6:44 pm

nem nyilatkoznak, mert nem mernek

wtf ????

Vissza kellene lépni a való világ talajára, az ilyen megváltók hamar feledésbe merülnek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 6:38 pm

vivax, ne már... értem hogy nem értesz egyet, de ha nekem meg kell látnom a szarkazmusod az irományaidban akkor te is lásd bele kérlek, hogy alapvetően kérés lett volna, igen a közösség nevében királyi többes, attól hogy te nem értesz vele egyet és mindenki aki nem stuff, az vendég, nekem egy kicsit önajnározó kihaénnem kijelentés. az a helyzet hogy itt csak regisztrált TAG ok vannak beleértve az adminokat és modokat szervezőket haverokat game marshallokat csak kaptak a közösségtől egy titulust. A vendég az akit áthívsz ebédre

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 5:25 pm

jaaaj a legfontosabb lemaradt:

-Nincs olyan hogy szar játék, nem létezik ilyen. Nincs olyan hogy rossz a MASZ. Olyan létezik, hogy nincs lehetőség a tapasztalt játékosnak vagy aki az szeretne lenni, tovább fejlődni, nincs kiszolgálva, nem tud kiteljesedni. Olyan is létezik, hogy kezdünk lemaradni pl egy igencsak dinamikusan fejlődő külföldi .... minden irányból minket körülvevő airsoft közösségtől! Ez azért van mert az elmúlt 15év elmaradt és kimondatlan de a sport fejlődése szempontjából fontos fejlődési szakaszok kimaradtak, belebuktak a kapzsiságba, fösvénységbe, hiúságba, makacskságba.... és itt mindenki gondoljon arról akiről amit akar, hibáztasson bárkit vagy bármit... szándékosan hagyom nyitva!

-Azért lenne fontos a valós próblémákon elgondolkodni mert egyszer a törvénykezés úgy gondol hogy naaa ide is beteszem a lábam, végünk..... nem demokratikus választások lesznek, hanem inkvizíció!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 4:46 pm

Sziasztok!

én elég rég figyelem a NAGYOK ÉS RÉGIEK szavait, akiket istenként tiszteltünk és figyeltük a hozzászólásaikat a zöld hasábjain. Úgy gondolom az én szavam nem sokat ér, nem kifejezetten érzem h jogom vagy szerepem lenne a fontos kérdésekbe beleszólni. Mindössze 10éve gyűjtögetem 2-3 lépés távolságról a munkám és hobbim az emberek százainak véleményét, gondolatait és nézőpontját az airsoftról, figyelem évről évre csapatok és közösségek átalakulását és magam is megéltem 2-3 jelentősebb korszak elejét vagy végét ebben a számomra életformában.

Viszont pár gondolatot szeretnék teljesen ártatlanul és minden rosszindulat nélkül megosztani:

-miért nem beszélgetünk arról a tényről hogy az elmúlt 15 évben semmilyen formában sem jött létre egy sportszövetség ami jegyzett módon tudná az airsoftereket képviselni bármilyen fórumon, szabályformáló, ellenőrző és alakító lenne. Lenne nekünk játékosoknak lehetőségünk kihez fordulni a sok sok üres és súlytalan fórumbejegyzések helyett az ötleteinkkel míg azok akik valóban szerepet játszanak a sportban egy kerekasztalnál mind saját mind pedig az igények alapján szabályrendszereket tudnának hozni ( ez a súlyponti játékszervezők és a körülöttük kiépült egyesületek feladata lett volna)

-miért nem vizsgáljuk sporttörténeti és elméleti szemszögből ezt az egészet! a magyar airsoftot. Az elmúlt 15évben szintén nem jött létre az airsoft rétegződése, kezdő, középhaladó, haladó, versenyző rétegekre ami pl egy fociban teljesen normális és észre sem vesszük. Erre lett volna jó a szövetség. (igencsak megoldódnának a "jaj de szar ez a játék is " érzések)

-miért tudjuk nehezen elfogadni hogy nem csak egy szabályrendszerre van szükség, hanem egészen pontosan 3-ra.
kezdő- casualsoft (MASZ) ....később akár (MAASZ - magyar amatőr airsoft szabályzat)
középhaladó - milsim/larp ( MSZASZ - magyar szimulációs airsoft szabályzat)
haladó/versenyző (MSASZ magyar sportolói airsoft szabályzat)

-vajon miért van, hogy fel sem merül, hogy a pl a milsim és a larp nem az airsoft egy fokozata hanem a jellege, és folyton azon meg a vita hogy ki milsimebb és kinek vannak igazi szabályai és ki a jani (igaz ha lenne szövetség és kompromisszumos szabályrendszerek, keretrendszerek máris nem lenne kérdés.... csak játszani kellene)

-vajon leesett-e a szervezőknek hogy a játékosok 80%-a van kiszolgálva ami a sportra VILÁGSZINTEN JELLEMZŐ éves fluktuációval egyenlő, és a maradék 20%-kal senki sem foglalkozik (veterán régi játékosok, mérhetetlen mennyiségű tapasztalattal és emiatt egy új szintre lépésre való igénnyel, harcászati alapokkal, olyan információkkal és egy egy játékot izgalmassá tehető ambíciókkal gondolatokkal ötletekkel amire pont a kezdők vágynak és csöpög érte a nyáluk)
Kétségtelen, hogy a budapesti régió az igazán jelentős vonzáskörzet, de pont a régi játékosok hajlandóak sokat utazni az élményért.

-például ilyen gondolatok birtokában mikor nyílik egy olyan forum ahol nem a masz-t akarjuk megváltoztatni... mert nem kell... a baj hogy mellette hiányzik más! Mikor indul el egy kutatómunka az igenis külföldön bevezetett szabályrendszerek elemeinek vizsgálatára, mert bizony ebben is fejlődni kell hiszen az airsoft akárhogy is technikai sport és tudomány is technikai részről és évről évre fejlődik, akármennyire is hasonlítanak az alkatrészek vagy replikák már nagyon nem olyan mint 10éve sem technikai sem pedig mint ipari szempontból (pl joule creep - aki tájékozott agyon gyílkolja a másikat az energiával amit a masz ki sem bír szűrni a technikai szabályzata miatt és ami a legjobb a kronónál álló ember sem felkészült a MASZ-ból, nemhogy ismerje is egy aeg gbb hpa valós működését.

-vajon lesz-e egyszer olyan csoportusolás aki bizony az airsoftba beletölthető és elérhető kulturális dolgokról halandzsázik és promotál, amikor a haladók számára nem tudatosult a kezdők számára pedig csodált "airsoft életstílusról" beszélünk és így fejlődik lassan de biztosan a közösség

-vajon hol kezdődik a szervező és hol a játékos felelőssége a közösségért és baj-e kimondani, megteremteni az alapját és mondjuk képviselni.

"EZEK CSAK GONDOLATOK, AMIKET A LENTEBB HOSSZASAN KIFEJTETT KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK GENERÁLTAK"

...ja amúgy csak a MASZ legfrissebb változatát jöttem csak átolvasni, technikai hézagokat keresve benne...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 3:13 pm

Vivax:
"Az más kérdés, hogy valamennyire azért elvárható lenne, hogy egy MASZ szabályozást érintő vitában ők is kifejtsék az álláspontjukat."

Valamennyire???
Kutya kötelességük lenne az első sorban "harcolni" és az a működő közösség idején így is volt.

De manapság más idők járnak, Te még emlékezhetsz a "bveauty lodge-i" megbeszélésünkre amikor már látszottak a "baljós árnyak", akkor ott azt mondtam, hogy nem azon kellene gondolkodni, hogy mit kapunk/tesz értünk a csapat, hanem azt, hogy MI, mit tehetünk érte.
Akkor nekünk mondták azt amit most Grimesnek, hogy rémeket látunk.
Én úgy látom, hogy Grimes aggodalma nem alaptalan csak a megoldás keresésében egy teljesen más irányt képvisel.

Lehet, hogy rosszul értelmezem de amit Grimes felvázolt, az jelenleg is működik bár a szabályzat nem tartalmazza, egyszerűen "játékszervezői hatáskörbe" helyezi. :D
Mindennaposak a játékokon, csak ki kell menni és nézni. (Most nem az fps-re gondolok hanem a gránátok és egyebek.)
Nem hiszem, hogy kritikusan figyelve a helyszínen, akár egy játékot is találnánk ami 100%-n megfelel a MASZ-nak.
Szándékosan nem írok példákat és neveket mert az elvinné a témát a személyeskedés irányába teljesen értelmetlenül.
Már most leírom, hogy nem szándékom egy szervezőt sem "boszorkányüldözni" csupán próbálok rámutatni arra, hogy egy szabály önmagában, következmények nélkül nem szabály és emiatt a változtatásoknak a jelentősége is elenyésző.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 11:23 am

Csokáv írta:
Trashert ne idézzük meg, de ő csinálta korábban.

Igény lenne rá

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 10:58 am

Grimes írta:
nyomatékosan kérjünk minden stuff tagot hogy nyilatkozzon

Bocs, de mégis milyen jogon kéred ezt, és mi ez a fejedelmi többesszám?
Már ne is haragudj, de te itt vendég vagy...

Az "üzenet" másik felére:
Miből gondolod hogy még nem tettünk erre lépéseket?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 10:57 am

Azt hiszem Grimes te úgy látod, hogy van valami nagy MASZ elnökség, vagy esetleg MASZ király, aki majd meghallgatja az igényeket, és majd megszervezi, bevezeti a változásokat. Trashert ne idézzük meg, de ő csinálta korábban. Most nincs ilyen.
Az "öregek" hangját azért tarthatod túlsúlyosnak, mert néhányan közülük foglalkoznak azzal, hogy véleményt mondjanak.

Mindenki előtt nyitott a lehetőség a változtatások elindítására, de nincs módszer, hogy hogyan is lehet.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 10:37 am

igazad van, nyomatékosan kérjünk minden stuff tagot hogy nyilatkozzon,

és továbbra is tartom, hogy reklámozni kellene az új szabályzatról tartó diszkurzust. legalább egy kör pm kimehetne hogy ha érdekel akkor nézd/olvasd el

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 9:42 am

Grimes írta:
Ok rendben várjunk pár hónapot, viszont kötelezzük a szervezőket hogy nyilatkozzanak, melyik szabályban látnak jövőt melyikben nem.

Ez végre egy jó ötlet.
Azonban senkit sem kötelezünk semmire. Az hogy egy szervező, vagy játékos az itt folyó diskurzusban kifejti a véleményét teljesen fakultatív.
Az más kérdés, hogy valamennyire azért elvárható lenne, hogy egy MASZ szabályozást érintő vitában ők is kifejtsék az álláspontjukat.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 7:56 am

sirám nincs, staff kompetenciájának megkérdőjelezése van, igen nem tartom jónak, ahogy jelenleg folynak a dolgok admin ok és játékszervezők nem nyilatkoznak, mert nem mernek, és olyanok vannak még mindig kinevezett pozicioban akiket már évek óta nem látni játékon, de némelyik ide se nagyon jár már fel, ennek érthetően 2 oka van, nem foglalkoztatja már az airsoft, vagy azért mert elege lett a játékszervezők egymásközti köpködéséből.

Ok rendben várjunk pár hónapot, viszont kötelezzük a szervezőket hogy nyilatkozzanak, melyik szabályban látnak jövőt melyikben nem.

annak én se látom értelmét, hogy veled vitatkozok, ellenben senki nem tesz semmit.
tessék meghirdetni a nagyérdemünek hogy akit érdekel az ugyan olvassa mán el mikről beszélgetünk itt, meg a másik topicban.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: kedd jan. 22, 2019 6:16 am

Örülök, hogy legalább ezt látod a mondandómban, de ahogy olvasom a soraid, a lényegét nem igazán sikerült elkapnod.
Tényleg nem tudok ennél lényegre törőbb lenni, mert egy álláspontot ismersz és az a saját véleményed. Szerintem olvass vissza, mert amiket felhozol érvként az vagy a sirámmalom kategória, vagy fingszeletelés, valamint a staff kompetenciájának a kérdőre vonása.

Konstruktív javaslat csak annyi volt, hogy legyen már magasabb az fps, mert el vannak nyomva a támogató fegyvert cipelők, és emiatt szarok a játékok.
Erre pedig egyetlen érved van, mégpedig, hogy a softair-t kevesen nézik.
Ahogy többen is írták előttem, valami rejtélyes okból az emberek és a szervezők még is csak azt a fránya MASZ-t használják.
Miért is?
Mert egyszerű, lényegre törő, valamelyest bolondbiztos is. Igen lehet itt azzal dobálózni, hogy sok helyen nem ez alapján szerveznek...
Nagyon jó, lehet olyan helyen kellene játszanod ahol a kirekesztő és elnyomó masz nincs jelen.
Ja hogy azok többnyire agyatlan lövöldék (bocs aki magára veszi)...nos az élet nem fenékig tejfel.

Vágod hogy kb két hete van írogatva a témában?
Lehet megvárnék még pár hozzászólást mielőtt nekiugranánk szavazgatni.

Voálá...kér és megadatik. Itt van a MASZ diskurzus topik, nem is csak ideiglenesen, hanem az örökkévalóságnak, hogy aki ingerenciát érez az KONSTRUKTÍVAN részt vegyen a beszélgetésben.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 10:54 pm

értem a szarkazmust, csak nem látom tetejét.
persze hogy nem most át lehet gondolni esetleg egy ideiglenes topicot lehet csinálni ahova felrakjátok a javaslatokat és lehet szavazni, hogy igen akarunk uj maszt csinálni avagy nem, azt ha igen akkor neki lehet állni jogászkodni. Tényleg nem rombolni akarom a közösséget hanem konstruktív lenni, mondom ha nagyon kell szívesen segítek bármiben. facebook on is fent van a zöld ott is ki lehet írni hogy gondolkodunk új masz szabályzókon, biztos többen megnéznék, mert most nem 1 kaptafára megy a dolog van vagy 4-5 téma ami aktuális.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 9:44 pm

Ezt most még így este meg kellene tenni? Tényleg most, mert akkor nem fekszem le még aludni, csak hogy 10 hozzászólás után összedobjunk valamit.

Mivel a topik látogatottsága kb 15 fő volt a mai napon (mert mint írtad csak hirdetni jár ide mindenki) sajnos nem érzem, hogy mindent ma este dűlőre kellene juttatni.

Kicsit még várnék, hogy jön-e konstruktív hozzászólás is, vagy csak a siránkozás és a staff vegzálása marad osztályrészül.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 8:51 pm

de valahol szerintem ez öngerjesztő folyamat is, ha nagyon túlszabályozunk mindent akkor nem várhatjuk el/ önmaguktól sem képesek fejlődni.
Ha az MG szabályt nem is vesszük ott van pl a komplett tervezetem amit tavaly vagy mikor felraktam, annyit tartalmaz, hogy hogyan használj bizonyos elemeket, szigorú, és szervezői hatáskörbe rakott szabályzással ( engedi vagy nem), ott volt a szemvédelem felvetésem is, igenis látok benne rációt vagy legalább mint ajánlott felszerelés legyen benne.

Ha ellenőrzött körülmények között engedünk használni dolgokat, akkor hozzászokik és megtanulja használni azt nem életveszélyesen, de ha teljes a tiltás akkor soha nem lesz belőle semmi, és itt nem csak a thunder bélára gondolok.

ja meg azt az elbaszott munkavédelmi törvényből átemelt 80 db es blődséget is ki kellene már venni, mert nevetséges. ( nem azt mondom hogy mennyen minden, hanem ne legyen bent egy betarthatatlan szabály, amit egy félreértelmezés miatt raktunk bele)

és ha akkora macera a szavazás tessék szólni és sokan segítenének ingyen és bérmentve így nem mindent a modoknak kellene csinálni.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 8:45 pm

Grimes: szerintem rémeket látsz. :D

Redbo: szívemből szóltál!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 8:07 pm

Grimes.

".., pár évente "aktualizálódik"

Nem akarom bibliának kikiáltani, Én is tudnék annyi dolgot felsorolni aminek örülnék ha változna de a jelen játékos állománnyal, elterjedt stílussal azok bizony magasabb kockázattal járnának.
Mint lentebb írtam, egy ilyen széles rétegnél, egy általad vázolt szavazás megvalósítása, hatalmas munkával járna és szerintem az eredménye sem lenne kielégítő.
Emlékszel még az ÁASZ-re?
Na, nekik nem tetszett a MASZ és vették a fáradtságot és "írtak" egy másik hasonlót és használták. Aztán elkallódott mert nem volt aki hosszú távon foglalkozzon vele.
Valamiért ez a "fránya" MASZ túlélte ezt a pár évet és -ahogyan Én látom- kinéz még neki pár.

Teljesen igazad van, hogy szükség van a frissítésre de nem akkora volumenben mint amiben gondolkodsz.
A legtöbb játékon megforduló játékos, a MASZ-t csak a haverok által felvázolva ismeri, nagy részük el se olvasta vagy csak átfutotta, közülük pár még játékot is szervez........
Minél hosszabb és bonyolultabb, annál inkább romlani fog a helyzet és akkor a kiskapuzásokról ne is beszéljünk.

Bár addig amíg nincsenek következmények, addig ez csak eszmecsere közöttünk.
Mint írtad, 2006 környékén ez még (mármint az akkori) tökéletes volt, valóban mert az egy működő közösség volt, a "nem oda valók" (vérpistikék, terminátorok, stb) vagy megváltoztak, alkalmazkodtak vagy mentek haza és másik szervező sem engedte be egy másik játékra.
Most -jó pár éve- a normális játékosok kénytelek alkalmazkodni és ha valami csoda folytán vérpistikét egy szervező elküldi a játékáról, azt tárt karokkal fogadja a többi, ezzel is megerősítve őt abban a tudatban, hogy a szervező a hülye nem pedig ő.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 7:23 pm

igen, mert egy csokorba szedett, 6 - 7 változásos dolog volt. Ennek nem így kellene lennie.

lehet megkövetni de nekem pont azért nem tetszik, hogy ezeket a csokrokat a szervezők és barátai + softair stuff rakja össze, majd kirakja szavazásra nagy mellényel hogy most eztet akarja mindenki és tessék megszavazni.
Én értem a koncepciót és annó amikor elkezdtem 2006 környékén akkor még nagyon kevés emberre tökéletes volt ez. De lehet így is nyomni tovább csak akkor válasszuk meg 2 évente a komplett játékszervező és stuff brigádot, na ott lesznek sértett érzések az biztos.

Redboo
nem frissül évente, le sincs kb szarva.

elindult ez a beszélgetés egy dologból, majd elkanyarodtunk már egy nagyon más részére a dolgoknak, amihez semmi köze nincs az eredeti felvetéshez, és mint olyan nem elegáns arra az egy dologra visszautalgatni.

a lényeg amit el akartam ezzel az egész dologgal érni, felvetés formájában, nyilatkozzanak az emberek/ szavazzanak szeretnék e ezt avagy sem, nem pedig a véleményekre félelmekre és érzésekre voltam kíváncsi.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 7:07 pm

Vivax:
"Az hogy romlik a játékok minősége azt egy csoporton lehet számon kérni, a játékosokon."

És -uram bocsáss- a szervezőkön mert nekik lenne kutya kötelességük, kőkeményen és következetesen beavatkozni.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ frissítés - Gázos replikák kronózása (HPA, GBBR)
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 6:10 pm

Grimes:

Szóval szerinted azért "szarok" a játékok, mert a MASZ szigorú?
A szar szabály szar játékot eredményez?! Szóval, ha 20 fps-sel több lenne a torkolati sebesség, ha lenne tándörbé, ha a száppört vepön 450 lenne és foshatná a bb-t akkor varázsütésre jók lennének a játékot?

Az hogy romlik a játékok minősége azt egy csoporton lehet számon kérni, a játékosokon.

Elsősorban nekik kellene magukba nézni, vagy tükörbe, hogy amikor elmennek egy játékra a határra húzott fegyverrel, tudván, hogy lehet a szervező jóindulatán múlik, hogy játszhasson (nem mellesleg őt hozva ezzel rendkívül kellemetlen helyzetbe), hogy mikor nem ad meg egy találatot, azzal az ellenfelet degradálja le, és saját magából csinál komplett majmot, hogy mikor nem a szabályok szerint játszik és pl futva menekíti ki a csapattársát pedig következetessen ki van arra térve minden eligazításon hogy tilos...hogy az épületben sorozatot lő, vagy éppen 20-on belül a mesterlövész fegyverrel...az idővel ide fog vezetni.

Amíg nincs rend a fejekben addig igen is kell a rövid póráz...

Én személy szerint tuti nem támogatom az FPS emelést és kb 3 celtivel feljebb le is írtam a miértjét.

Nem azért mert öreg vagyok, nem azért mert x ideje erszoftozom, nem azért, mert félek hogy meglőnek és fájni fog és bibis leszek, nem is azért mert el akarom rontani mások szórakozását...csupán józanul gondolkodok és próbálok objektív lenni.

Szavazás:
Nem fogok visszaolvasni, hogy hányszor írtam le, de legalább 3 alkalommal elhangzott tőlem, hogy anno minden módosítás előtt volt szavazás.
A leghosszabb és legnagyobb tömeget megmozgató pont az említett Thunder B-s volt...

Istenem milyen gyermeteg sértődések voltak belőle... :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ frissítés - Gázos replikák kronózása (HPA, GBBR)
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 5:45 pm

FPS igazítás/közelítés a külföldi szabályokhoz?
Melyikhez? Miért?
A hétvégén a labancoknál például egy!! darab sniper jöhetett be mert náluk 550 a határ.....és a hazaiak mind 580 vagy felette (igen 600 fölötti is akadt, láttam bár próbálták takarni a cronót) voltak.
A MASZ nevében is benne van, hogy Magyar. Már akkor -a korszakhoz képest- kiforrot és jó volt amikor a környező országokban még csak kijártak lődözni.
Ha külföldre megyek játszani akkor annyi belefér, hogy kicsit "gyengébb" műanyag puskával játszom.

Az, hogy a MASZ-t hülyebiztosra kellett/kell igazítani, az a körülmények miatt van.
Senki nem akarja leírni, kimondani de elsősorban a játékszervezőket szolgálja ki.
Mielőtt bárki emiatt ütlegelni kezdené a billentyűzetet, olvasson tovább.
De ezáltal a mi "tepsi épségünklet" próbálja biztosítani, hogy ne a balesetin töltsük a hétvégét bekötött szemmel.
Ahogyan Grimes írta, amíg ilyen játékokra van igény, addig elég kicsi a lehetőség bármilyen komolyabb változtatásra.
Az új technika terjedése (meg sok b..sz) miatt nagyon is szükség van a frissítésre de ne essünk át ló túloldalára.
Rocko lentebb szépen megfogalmazta a lényeget, annyi bőven elegendő ha:
Következetesen és korrekten betartják és betartatják, ha meg nem akkor mindegy.

Mindig kapja szegény MASZ a kritikákat, -lehet megérjük azt is, hogy a hopup belövésnél egy kinyomtatott példányát teszik ki- de mégis szinte kivétel nélkül, minden kiírásban ott van az bűvös három betű: MASZ
Nem furcsa?
Hiszen nem kötelező, nem törvény (ezt konkrétan a fejemhez vágták egy játékon amikor kérdőre vontam a szervezőt) és mégis mindig csak ezt látom......
Pedig "milyen egyszerű lenne összedobni egy szabályzatot" :D
A MASZ-ban nem kevés játékos munkája, véleménye, ideje van benne, pár évente "aktualizálódik" is de egy ilyen széles réteget nem lehet maradéktalanul "kiszolgálni" elméletileg nem is erre lett kitalálva, hanem a biztonságos játékért.

A játékok minőségi hibáit nem a MASZ-ban kell keresni, akármit változtatunk rajta, a gyakorlatban semmi sem fog változni.
Változásnak a fejekben kell megtörténnie.
Ha valaki tenni akar valamit ez ügyben az nagyon könnyen megteheti.
Jó példát mutat és segít, mert ha az újak ezt látják, ezt fogják lemásolni, ha meg nem látják azt hiszik, hogy ők már évek óta airsoftoznak, pedig még soha nem játszottak igazán.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 5:37 pm

Vivax írta:
Na ezen röhögök...tehát azért van sok tingli...mert.... a...MASZ 2015 van mindenhol...bruhahaha...de most komolyan, neeee...baszki ez már olyan meredek csúsztatás, hogy tényleg bele kellett néznem a kamerába, hogy ez tényleg komoly-e...

lehet röhögni, de 2015 óta romlik a minőség, az ok okozatot meg ne cseréljük fel, azért van hülyebiztos szabály mert az a játéktípús van elterjedve és nem fordítva.

Nem meggyőzni akarlak, mert azt úgy se tudnám, hanem elérni azt, hogy a szabályokat egyenkén igenis meg lehessen szavazni, hiszen ez volna a közösség lényege, hogy ők választják meg a szabályaikat.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 5:27 pm

a megfelelő védőfelszerelést már a kezdetektől tartalmazza a masz.
500ft-os munka védelmi szemüveg is alkalmas a feladatra, ami teljesíti a szabványt.

a elvisz 30m-re, de a júzer nem fog, plusz bokor, stb erőteljesen módosítja bogyó pályáját. a rálövési távolság egyenes út a játék puskákkal egymást messziről hugyozására. a játékosok 99%-a nem tud távolságot becsülni minden helyzetben.

mint említettem kezdünk nagyon eltérni a tárgytól.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 5:06 pm

Tökmindegy otthon mennyi volt.
Pl. gyorshajtás esetén mennyire lenne eredményes egy fellebbezés amiben az autód sebességmérője által jelzett értékre hivatkozol?
Az ilyen usernek annyi kronó kéne amennyi közt akad egy ami szerint megfelel a fegyvere.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 4:55 pm

Rocko írta:
nem kell több kronó. meg lehet oldani eggyel is.

A legalább 2 kronó amiatt jött fel, hogy ha mindkettőn többet mutat a kelleténél, akkor a júzer nem mondhatja, hogy "a kronó szar, otthon még 400 alatt volt"...

E&L AK-104; E&L AK74su; LCT LC-3; KWA MP9; WE Glock G17; CYMA.355; Trollbumm 40mm;

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 21, 2019 3:35 pm

Azért kérdem mert nem világos.
Ha a biztonság a cél akkor miért a BB tömeg és FPS a fő téma?
A védőfelszerelések minősége, használata, rálövési távolság is fontos szempont.
Engem pl. nem érdekel, hogy milyen BB-t használ a játékos ha .20-as BB-vel a kategória számára engedélyezett FPS-t nem haladja meg a fegyvere, viszont a 20m az inkább legyen 30m, vagy 40m. 30m-re szinte bármi ellő elég pontosan, ehhez nem kell ismétlő, vagy félautomata 500-600 FPS-sel és .40g+ BB-vel üzemelő fegyver.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra