Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. okt. 30, 2020 3:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ diskurzus
HozzászólásElküldve: kedd okt. 20, 2020 6:01 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Ha már szabály módosítás, kicsit más témát is bedobnék. Bele lehetne venni a szabályzatba a Mike40mm-s gránátokhoz hasonló működést mint tiltást. Legalább is CQB-ban totálisan tiltanám, járművek ellen okés, CQB-n kívül emberre talán okés, de CQB-ban tuti nem örülnék 100 lövéses. megszakíthatatlan sorozatnak mégha 100 fps-el is jön.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 09, 2020 6:39 am

mit is jelent számodra ez az airsoft társadalom felhígulás? :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 06, 2020 1:06 pm

Olvasva a sorokat a hősökhöz szólnék pár szót.
Amíg nem teszel semmit nem is történik változás. Az igaz, hogy nagyon felhígult a mai airsoft társadalom. Viszont ha játszani nem szeretnél de szeretnéd átadni azt a tudást és viselkedési formát, amit te képviselsz, akkor igen is ki kell menni, de ha nem akarsz játszani, hát ne játssz. Legyél "game marshall", vagy állj be "oldal parancsnoknak" és segíts azoknak, akik már 2 órája konkrétan leszarják az eseményt és már el is pakoltak, mert "nem adták meg a találatot".

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 6:16 pm

akkor hát erre tovább: viewtopic.php?f=121&t=7640
8)
kiegészítettem a diskurzust szerintem fontos kérdésekkel. írjátok be mit hagytam ki, vagy mi az ami felesleges.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 5:09 pm

Kérdés/kérés: át lehetne mozgatni a beszélgetést mondjuk airsoft zónába? Már nem szorosan kötődik a MASZ diskurzushoz, de engem érdekelnek a vélemények, ötletek, javaslatok az "utánpótlás" "kineveléséhez".

Tudom, hogy évek óta megy a küzdelem (visszaolvastam :D ), mert sokan csak gyors akciókra vágynak, aztán egy jobb "milsim" játékra meg nem jön össze elég ember. Tényleg kiváncsi vagyok, mert mindig lehet tanulni.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 4:52 pm

nem látom teljesen halottnak a témát. már látok pár arcot, akiknél már agyban megérett a dolog. most a kivárás időszaka van. szerintem, legalább is számomra.

profi marketinggel (igazi profit még nem láttam, bár lehet hogy csak én vagyok vakon) csak a kezdőket és a sötéteket lehet megvezetni. előbb utóbb kiválnak azok az emberek, akik nem az agyatlan olcsó péntbólra izgulnak fel, hanem valami civilizáltabbra.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 3:57 pm

Ahogyan írod, Én is ezt szajkózom már jó ideje, csak a jó példával lehet javítani a helyzeten.

Viszont az éheszombiztatóerszoftosok áldásos közreműködésének hála, egyre nehezebb ezt a gyakorlatban megvalósítani.
Profi marketinggel, professzionális szinten teszik a dolgukat és nem látják/akarják látni, hogy mekkora kárt okoznak közben.

A régi pléjerek egy részénél pedig elindult egy folyamat, elkezdtek "felnőni" a helyzethez, alkalmazkodnak és sokszor minősíthetetlenül viselkednek.....

Ez ám a lehetetlennek tűnő küldetés.....

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 11:15 am

az a baj, hogy kevés az olyan szervező, aki következetes (és nem csak a MASZ-ra gondolok).

szerintem, úgy lehetne "gyorsabban" "agyhoz szoktatni" a játékosokat, hogy "kevés" fős játék, max 50-60 fő (nyilván pályafüggő), ahol a csoport 70-80%-át a már szabályok és azok valós alkalmazásához szokott pléjerek adják. a csordaszellem miatt pedig a "jó" irányba terelné dolgokat.

a másik nagyon fontos szerintem a megfelelő eligazítás. ahol nincs helye haverkodásnak, jópofizásnak. röviden (hogy ne unják el magukat), pontokba szedve egy papaírra összeírva(!) (hogy ne maradjon ki semmi) kellene levezetni. a szervezőknek pedig kukásmellényben egymás mellé sorakozva, a játékosokkal szemben, csendben kéne végig állniuk az eligazítást, hogy lássák kik a szervezők és hogy oda lesz figyelve a játékra.
itt szokott szerintem szétcsúszni az egész rendezvény. ha az emberek nem kapják meg 0. szinten a kvázi erőskéz inputot már elindul a széthullás, mert nem fogják komolyan venni a napot. (napot... azt a pár órát, amíg nem pakol össze banda fele délután 2-3 körül.)

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 10:32 am

Teljesen jogos. A másik probléma az hogy régebben szinte 80%ban a softair látta el a szervezési, információs feladatokat is. A facebook robbanásával különböző csoportos jelentek meg, és számtalan követhetetlen szervezés is. Így sokkal nehezebb követni az eseményeket, és a kisebb csoporton belül elindult az elbutulás (belterjes játékok és játékosok), több ilyet tudok személyesen is. Szerintük úgy jó ahogy, de ha ezek a játékosok megjelennek 'nagyobb Masz" játékon, nyilván nem tudnak megfelelően viselkedni.
Ezek a csoportok nem kérnek a segítségből, és még véletlen sem ismerik fel azt a tényt, hogy nem sok közük van az etikás játékhoz, vagy MASZ szerinti szabályokhoz. Illetve figyelembe kell venni, hogy a régi játék stílusoktól eltérően megjelent a speedsoft mod is. Ami mint stílusban, mind viselkedésben más mint ami régről megszokott. Ezekre kellene megoldást találni. Amíg itt nincs megoldás, addig csak a szánkat tépjük.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 9:19 am

Szívemből szóltál.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. jún. 21, 2020 8:24 am

jelenleg a magyar airsoft visszalépett a 2004-5-6-os színvonalra. két különbséggel, az egyik hogy többszöröse az újonnan belefogó, a másik, hogy iszonyatos mennyiségű áruval vannak "ellátva" olcsón. illetve megjelentek az egyszeri, olcsó péntbólosok a bérpuskákkal.

ez egy káosz, ami most van. az emberek egyetlen dologra vannak ráfüggve, hogy a mutatóujjukban keletkező viszketést redukálni tudják.
idő kell a lecsillapodásra, hogy belássák nem attól jó a játék, ha nyakra-faszra egymásnak rohanunk sorozva és kellenek a szabályok, hogy a kezdőkre jellemző lelkesedés által elnyomott keserű szájíz a fejetlenség miatt zavaróvá kezdjen válni.
szerintem, amíg nem csillapodik a helyzet addig felesleges rugózni bármiféle témán, mert ha ki is lesz írva egy szavazás a nép nincs felkészülve agyilag, hogy értelmezze a dolgot. nem, hogy érdemileg vitázzon.

sajnos sok régi játékos, szervező abbahagyta, szünetelteti, stb az airsoftozást. emiatt a kvázi nincs kitől viselkedési mintát tanulni. míg a "fénykorban" mondjuk összegyűlt 100 fő egy játékra, ahol a többség régóta játszott és tudták, hogy kellenek a szabályok, hogy ne legyen anyázás (vagy csak kevés) egy ilyen félidegen összejövetelen, a maroknyi kezdőnek volt honnan viselkedési mintát venni. addig ma pont fordítva van. olyan szervezők vannak, akik sosem voltak jól megszervezett játékon, mert még ők is annyira újak. a játékosok meg bőséggel többen vannak, mint a tapasztaltak. így gyakorlatilag újra fel kell, hogy épüljön minden. ameddig ez nincs meg addig a MASZ is csak egy hangzatos izé, amit puffogtatatnak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 7:32 pm

" Cserébe ma nem tart semeddig egy facebook eseményt összerakni és odaírni, hogy MASZ, csak épp kronó sincs az adott játékon "

És ha ezt megjegyzed az adott "rendezvényen", akkor nem csak a szervező, hanem a játékosok nagy része is neked esik, hogy mi a pacifarkát akadékoskodsz.......

Egy szabályzat megalkotása nem laza esti írogatás és nem hátrány az sem ha értenek hozzá az alkotók.
Külön előny ha rálátásuk is van és azt valódi, kézzelfogható közösségből merítik.
Ha szerencsés módon összeáll a végeredmény és jó közösség módjára "kiteszik elfogadtatásra" akkor jön a legnehezebb.....
Köszönetről ne is álmodozzon senki, fikázásra viszont annál inkább....

A legtöbb "modernizálásra" nem is a szabályzat elavulása miatt van szükség, a játékra járó emberanyag felhígulása ami indokolja.
Jó példa erre a MILSIM szabályzat, ott van, létezik, le van írva, azt is tudom, hogy már nem MASZ kompatibilis de azt egy apró megjegyzéssel a kiírás elején hozzá lehet igazítani a jelenlegi értékekhez.
Az összes többi része gyakorlatilag megállja a helyét ha józan paraszti ésszel értelmezi valaki és nem a kiskapukat keresi.
De jobb bele se gondolni abba, hogy mi lenne egy játékon most, ha ez szerint akarnánk megtartani.
Pedig nem kevés játék volt megtartva így és működött.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 5:25 pm

Brat írta:

Redbo is jól megfogalmazta, hogy lassan érik, de ki csinálja meg? Hovatovább kinek?

Szomorú, hogy így áll a dolog, van benne valami.

Ettől függetlenül szerintem nagy szükség van rá, legalább mint egy alap, amihez lehet nyúlni.

Az egyik problémája lehet, hogy pont az a MASZnak, hogy nagyon ritkán újul meg, és a botcsinálta “2 játék után már szervezők” úgy tekintenek rá, mint egy elavult szabályrendszerre.(volt szerencsém már ilyet is hallani)
Pedig szabályozás túlnyomó része tökéletesen kimerítő és megfelelő.

A játék eszközeinek a fejlődése és egyre szélesebb változatossága viszont hoz új kérdéseket, amelyre a MASZ nem tud válaszolni, pedig hasznos lenne, ha nem csak a szervező hatásköre lenne.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 4:48 pm

Nem része a jognak, eddig tiszta, de ha visszaolvastok a nagy MASZ update idejére, akkor sem ment egyszerűen a dolog, pláne most, hogy ennyire szétcsúszott a közösség. Pont ezt akartam szemlélteni, hogy ha nagyrészt nem ismerik el, akkor nem is lesz igény az újításra, hiába vitatkozunk róla.

Redbo is jól megfogalmazta, hogy lassan érik, de ki csinálja meg? Hovatovább kinek?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 3:00 pm

Idézet:
Az egész konklúziója számomra, hogy hiába szabályoz valamit, ha azt bárki kedve szerint ismeri el vagy sem.

Ez mindig is így volt és lesz mert az airsoft közösség nem része Magyarország jogforrási rendszerének. Nincs ezzel semmi probléma.
A MASZ-ról folyó vitának nem tárgya azokkal foglalkozni, akik nem akarják betartani.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 12:57 pm

Vivax írta:
Brat írta:
Cserébe ma nem tart semeddig egy facebook eseményt összerakni és odaírni, hogy MASZ, csak épp kronó sincs az adott játékon:roll:

És ha beírunk egy sort a szabálykönyve, attól ez megváltozik?

Kicsi az esélye, hogy megváltozik, talán néhány helyen.

Viszont, ha így állunk hozzá a változtatásokhoz általánosságban, akkor ez a topic teljesen felesleges.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 11:25 am

Pontosan erre jutottam, miután átgondoltam. Nem fog változni, ezt írtam is.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 11:12 am

Brat írta:
Cserébe ma nem tart semeddig egy facebook eseményt összerakni és odaírni, hogy MASZ, csak épp kronó sincs az adott játékon:roll:

És ha beírunk egy sort a szabálykönyve, attól ez megváltozik?
Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 9:50 am

Na igen, ezt benéztem a 95 centivel. Jogos. :lol:

Viszont átgondolva a dolgot a mondat bekerülése nem hozna a VSS/VSU tulajoknak akkora sikert, amekkora sikert az se hozna, hogy tiltsuk az SRS-t, mert rövid (tudom nem ez a cél, egy véglet példája). A játékos meg úgyis olyan helyre megy, ahol engedi a szervező ezeket.

Nagyobb problémát látok az engedékenységben, mert vannak olyan helyek, ahol a helyi kiegészítés telibeveri a MASZ-t. Pölö nagy fps, de nincs megkötve a MASZ által előírt távcső, de a 95 centi sem.

Az egész konklúziója számomra, hogy hiába szabályoz valamit, ha azt bárki kedve szerint ismeri el vagy sem. Ameddig csak a softair volt az elsődleges játékszervező platform, addig nem voltak ilyenek. Cserébe ma nem tart semeddig egy facebook eseményt összerakni és odaírni, hogy MASZ, csak épp kronó sincs az adott játékon :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 9:10 am

Brat írta:
SRS-t megválaszolom neked. Hiába nem 95 centi sniper kategória és nem DMR. Annál nem kell a 95 centis határ, mert nem fog a pistike "megsorozni" vele.

Teljesen egyetértek veled, és sosem tiltjuk, ha szervezünk, de a MASZ-ban benne van a méret korlát az ismétlő puskáknál is, és csak gondoltam szólok, mert MASZ szerint így az is szabálytalan lenne :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 8:50 am

SRS-t megválaszolom neked. Hiába nem 95 centi sniper kategória és nem DMR. Annál nem kell a 95 centis határ, mert nem fog a pistike "megsorozni" vele.

A VSS/SVU dologhoz visszaolvasva ebben a MASZ topikban azt kellett konstatálnom, hogy az érvek/ellenérvek kb ugyanolyanok. Rakjuk bele a DMR kategóriába vs "minek, mert eleve, nem sniper, v3 gb-vel minek az 500 fps, meg kb használják 3-an itthon".

Szerintem továbbra is beleférhetne az a mondat, hogy létező. Ugyanakkor kizárva a távcsöves tákolmányokat, pontosítva, hogy tömeggyártásban készült stb. Ez persze kizárhatja elméletben az egyedi prototípus 1000 yardos Ak-kat, de a végeredményt úgyis a szervező dönti el, hogy engedi-e játszani a játékost DMR-nek tuningolt VSS-el vagy sem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jún. 20, 2020 6:47 am

Továbbra sem értem, hogy az a mondat, amiből az egész kiindult, miért ne férne bele a MASZ-ba: ... "VAGY hasonlítaniuk valamely létező, igazi DMR fegyverre" (ahogy a támogatók esetén is az autentikusságot hivatott erősíteni/nem kizárni)

és nem az AUGom miatt mondom, mert úgy látszik csak a játékokból vagyok - tévesen - informált :D

És miért fér bele a méltán híres Silverback SRS? Nem tudom pontosan mekkora verziói vannak, de biztosan emlékszem, hogy találkoztam olyannal, ami bőven a 95cm alatt van, mégis értelemszerűen játszhatott a kategóriájában.

Nem mondom, hogy újra kéne írni 1 mondat miatt a MASZ-t, de félre lehetne tenni a gyűjtőbe azok közé, amelyek megszavaztatásra kerülnek legközelebb (az ismétlő pukkákra is vonatkozóan) :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 7:33 pm

Valóban nem volt még eddig olyan ötlet/javaslat, ami önmagában indokolná a MASZ frissítését de lassan a sok kisebb ötletből össze gyűlik annyi, hogy érdemes lesz nekiveselkedni.
A kérdés inkább az, hogy lesz-e hozzá megfelelő "emberanyag"?

Jelenleg a MASZ -nagyon helyesen- több ponton is teret hagy a szervezőnek, hogy az adott eseményhez igazítsa pár ponton a szabályokat.
A gond akkor kezdődik, amikor az adott szervező ezt nem megfelelően használja fel, pontosabban inkább kihasználja ezt.
Nem a MASZ-szal van a fő probléma, hanem az "alkalmazókkal".

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 7:14 pm

Vivax írta:
Akkor így az elmúlt két naphoz:

Mindentől függetlenül kérdem csakis elméleti síkon, mert nincs egyik sem: VSS és SVU akkor sima aegnek számít?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 5:30 pm

Idézet:
ha a szervező szarik a távcsöves, 450 fps-es, 50cm-es tompítós Mp5k-ra...és ignorál egy 885cm-es HK417-et, akkor nála a MASZ többi szabálya mennyire lehet releváns?

Pont az a baj, hogy ebben az esetben szó szerint betartja a MASZ-ban foglaltakat. :D
Az elvekkel ellentétes de a szabállyal nem. Ezeket hozná összhangba a javaslatom.

ui.: a 885cm az már elég hosszú ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 4:58 pm

Szerinted ha a szervező szarik a távcsöves, 450 fps-es, 50cm-es tompítós Mp5k-ra...és ignorál egy 885cm-es HK417-et, akkor nála a MASZ többi szabálya mennyire lehet releváns?

Szerintem a semmit beszélgetjük...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 4:52 pm

Idézet:
Jajajaj...a VSS 1 centivel az SVU 3 centivel kisebb...

...tehát nem játszhat.

ui.: 950mm-nél rövidebb 417 változatok is léteznek. (885mm, 905mm)

Az a rossz, hogy külön meg kell engedni bizonyos autentikus replikák használatát miközben egy megfelelően hosszú pvc csővel turbózott 500FPS-es 9mm-es franken "DMR" magától értetődően játszhat.
Nem állítom, hogy ez hatalmas, vagy kezelhetetlen probléma de nem látom be, hogy miért ne korrigáljunk rajta ha megtehetjük.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 3:59 pm

Jajajaj...a VSS 1 centivel az SVU 3 centivel kisebb...a 417 még hosszabb is...nincs miről beszélni szerintem.

captaINstraiTJacket írta:
Az éles AUG DMR-ből 5-6 darab prototípus készült aztán hagyták az egészet a francba.

Mert ennyi értelme van... :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 3:53 pm

A jelenlegi szabályok szerint 95 centis, távcsöves MP5K játszhat DMR szerepben, 95 centinél rövidebb 417/SVU/VSS/ARX/stb. meg nem.
Ezen gondoltam változtatni a javaslatommal.

Fun fact:
Az éles AUG DMR-ből 5-6 darab prototípus készült aztán hagyták az egészet a francba.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 7:47 am

Akkor így az elmúlt két naphoz:

1. nézzetek már körbe, hogy a DMR mit takar, milyen fegyvereket használnak erre. (nem, nem a pápdzsíben).
2. a bulpup fegyverek rohadtul nem ez a kategória, annak ellenére, hogy van van hosszú csövű verziójuk. (SA80 esetében a csapattámogató LMG,t használják a britek DMR-nek, AUG esetében ha beírod hogy DMR AUG, akkor a sok sok sok airsoftos találat beszédes... ;) )
3. igen a folyton kiskapuzó embereket szűri a 95 centi. ("Kihúzott vagy betolt válltámasszal számoljuk a 95 centit?", "Ha ráteszek egy 30 centis tompítót akkor lehet dmr? Indokolt ám mert benne van a 80 centis belsőcső", "Walter x2-es kukkerrel lehetek DMR?")
Amennyiben a játékos nem egy kretén akkor a szervező sem szokott centizni...

* a Vintorez nem DMR és nem is sniper.

A magam részéről imádom, hogy 5-6 havonta jön valaki és az épen aktuális kedvencét próbálja beleerőszakolni a MASZ szabályokba.
Személy szerint ez olyan, mintha beneveznék a Forma 1-re és az én autómhoz szeretném igazítani az aktuális szabályokat.
Az elmúlt 10-12 évben még nem volt olyan ténylegesen elfogadható tesztekkel alátámasztott érv, ami megingatta volna a MASZ módosításának létjogosultságát.

Igen ez tök szubjektív, de láttam már eredményes mesterlövészt 350fps-es fegyverrel is és volt szerencsém kreténhez aki a 3J-os fegyverével sem tudott maradandót alkotni...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 6:43 am

captaINstraiTJacket írta:
... "VAGY hasonlítaniuk valamely létező, igazi DMR fegyverre"

+1

Teljesen egyet értek, kár kizárni azokat a replikákat, amelyek a valóságban is sokszor ezt a szerepkört töltik be. Ha meg fél méteres hangtompító meg tustoldás kellene, akkor pont az ellenkező célt érjük el, mert a realisztikussággal szemben megyünk.

Már csak azért is vagyok részrehajló, mert van egy DMR AUG-om :D , de felénk csak a távcső megkötést szokták számon kérni, mérőszalagot még nem láttam.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. jún. 19, 2020 4:42 am

Amikor ezt belevették a VSS még hírben sem volt. Szerintem ez a legjobb példa, mert rövid, de rendeltetése eleve DMR gyanús (hagyjuk az RS vonalat, mert megint kezdődik a fingreszelés, hogy valójában mire nem jó igazából). Gondolom a cél akkor és ott az volt, hogy a távcsöves Ak Betákat meg a hasonló okosságokat kizárják. Aztán az 5 évvel ezelőtti update-ben benne maradt. A hasonlítós szövegrésszel egyetértek, mert azóta kijött új replikákkal is kompatibilis lenne.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 18, 2020 9:16 pm

Mennyire fontos tényező egy DMR fegyver hossza? Miért pont 95cm?
Sok kiírásnál csak az szerepel, hogy MASZ2015. Ilyenkor meg se kérdezze az ember, hogy játszhat-e az előírtnál valamivel rövidebb fegyver (pl. Steyr AUG, VSS Vintorez, QBU-88, stb.) DMR-ként mert világos, hogy nem.
Bullpup fegyvernél akár 30-35 centis kolonc is kellhet, hogy elérje a 95 centiméteres hosszt. Minek? A replikák többnyire az éles fegyvereket másolják. Ott pedig nincs ilyen megkötés.
Nem lenne jobb a géppuskáknál alkalmazott szabály? x cm hosszú, "VAGY hasonlítaniuk valamely létező, igazi DMR fegyverre"

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 29, 2020 9:35 pm

Redbo04 +1

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 29, 2020 1:57 pm

igor85i írta:
Csak úgy megkérdezném hogy az ellenzők közül ki az aki végigtolt legalább egy teljes napot egy m249-el vagy RPK-val?

Nekem nagyjából az nem volt és azzal nem játszottam, amit még ki sem adtak. ;)
Na EZ a nagypofájú oltás...

Majd 2 év múlva újra fogod gondolni az egészet...vagy már nem is fogsz játszani. :)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra