Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. okt. 30, 2020 3:00 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 253 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ kronó frissítés | Joule mérés, HPA, GBBR érvelési topik
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 12:28 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Zsír! Akkor ha legközelebb együtt játszunk meghallgatlak.

Mondjuk akkor mi lenne ha egy olyan szabálymódosítás lenne a témában, hogy a szervezőnek kötelező lenne minden játékon a kronózásnál kimérnie 20m-t és oda jól láthatóan egy álló és egy guggoló ember méretre kipakolnia lőlapot, vagy lelógatnia 1-1 kabátot-zubbonyt-kinőtt karácsonyi pulcsit.

Minden sniper és DMR-el kronózónak meg kell néznie szabadszemmel és a saját scopejával is, hogy mekkora is egy álló és guggolló ember 20 m-en. Utána mehetne csak tovább a dolgára?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ kronó frissítés | Joule mérés, HPA, GBBR érvelési topik
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 12:20 pm

"SzU" valószínűleg pont esne a J. majd szélyesen elmagyarázom.
Ez nagyon nem úgy van ahogy azt sokan kepzelik ez nem aeg.
Csak pont itt a gond hogy nem tudják sokan miről is megy a vita.

A Gázos/Hpa. megint másik ügy ott alap a becsület faktor ha nem fogadjuk el ott a 20m+2fegyver és kész.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 12:05 pm

SZU írta:
Úgy saccra minden 30. AEGesre jut egy sniper puska. 200 fős játékon kint van oldalanként 3-4.

Amikor legutóbb játszottam, kb 7 AEG-esre jutott 1 mesterlövész. Konkrét meszterlövész rajok mozogtak. Nem sniper+spotter, hanem 4-5 fős raj csak BA puskákkal nyomták a bozótharcot. Viccesek voltak és a bozótharcban be is darálták őke hamar.

A legutolsó nagyjátékomon kb 80-90-en voltak és ott is rajokban jártak a BA-k SRS-el, VSR-el meg hasonlókkal. Semmi gille, taktikai mozgás vagy hasonló. Kiálltak a semmi közepére, egy kényelmes magasságú fedezék mellé amire a fegyvert támasztották, aztán onnan puffogtak a sebezhetetlenek nyugalmával. Nem is próbáltak úgy csinálni, mintha. Ezt látni baromira rombolta a feelinget.

Ez adott egy ötletet. A böszme puskám egyik oldára nagy betűkkel felfestem, hogy IDDQD, a másik oldalára meg, hogy IDKFA.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 11:12 am

Gioconda írta:
Mert mint tudjuk sorok kígyóznak ilyen puskákkal a crononál és mind cqb.zni akar majd vele és a méregető embernek ez vel sem tűnik majd.
Mert ez olyan életszerű...
Egyébbként ott van vértizzadva kihozták belőle a 3.5et ami betartva a mostani snipetekre vonatkozó szabályokat semmi + valós beszélyt nem rejt a 3.3hoz képest.

Kezdjük már ott a probléma keresését hogy 10ből 4nem tud megsaccolni 20m.t sem.

Javítsatok ki, ha tévedek, de én úgy értelmeztem ezt a képet, hogy a csúzli 0.20-al 386 fps-re lett kronózva és így 0.48-al 3.58 J, de ez az erő masszívan növekedik, ha 500-ra húzzák 0.20-al a fegyvert.

Szóval nem az a probléma vele, ha pont ezt az adott csúzlit behozzák CQB-ra, 386 fps-el, mert úgysem engedik be ránézésre, hanem az, hogy ugyanezt felhúzzák 600 fps-re és az ami eddig is 3.5J fölött volt egy kicsivel, az lesz 4 fölött lazán.

A távolságmérős véleményeddel egyetértek. Szerintem 100 játékosból kb. a fele közel sem tudna 20m-t saccolni. Egyre gyakoribbak a mesterlövész fegyverek a játékokon. Úgy saccra minden 30. AEGesre jut egy sniper puska. 200 fős játékon kint van oldalanként 3-4. DMR-ről fogalmam sincs, mert sokszor nem tudom ránézésre megmondani kinek mi a DMR, majdnem mindenkinek távcső van a replikáján.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 11:02 am

A baleseti kockázat szerintem nem annyira veszedelmes. Nem tegnap óta játszanak ilyenekkel itthon és nem olvasni szakmányban kilőtt szemekről meg bőr alá fúródó BB-ről. A bőr alá fúródó BB-t azért említem, mert úgy emlékszem az ilyet az ügyeletes orvosnak hivatalból jelentenie kell a rendőrség felé, az pedig okozhat pár kellemetlen kört. De mondjuk lehet, hogy ez már nincs így, nem tudom, nem próbáltam még.

Engem jobban zavar a csalási potenciál és az igazságtalan előny, amit az ezt kihasználók szereznek. Nem mondom, hogy minden gázos tuti csaló és tíltsuk be a gázost, az azért egy kicsit extrém volna. Nem, a gázosnak is bőven van helye a pályán. Nekem is van otthon egy gázos mesterlövész, ahogy kell. Szerintem a gázosok jó része is tisztában van a fegyvere egyedi jellemzőivel és nem kiskapuzik. A fegyver az általa a játékban használt BB-vel lövi meg az 1.5, 2.2 vagy 3.3J-t, nem .2-vel. Én is .40-el állítottam be 3.2J-ra. .2-vel jó ha a DMR FPS szintet meglövöm. Számukra a nehezebb BB-vel történő mérés a világon semmi gondot nem okozna.

Annak a hangos kisebbségnek okozna ez óriási világfájdalmat, akik erre a kiskapura építették fel a rendszert. Na ők jajgatnának ezerrel, de szerencsére itt nincs ilyen. Képzeld el, ha volna.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 10:40 am

Mert mint tudjuk sorok kígyóznak ilyen puskákkal a crononál és mind cqb.zni akar majd vele és a méregető embernek ez vel sem tűnik majd.
Mert ez olyan életszerű...
Egyébbként ott van vértizzadva kihozták belőle a 3.5et ami betartva a mostani snipetekre vonatkozó szabályokat semmi + valós beszélyt nem rejt a 3.3hoz képest.

Kezdjük már ott a probléma keresését hogy 10ből 4nem tud megsaccolni 20m.t sem.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 10:09 am

Gioconda írta:
Csakhogy a jelenlegi masz. szerint mérve sem lesz akkora +kilengés ami drasztikus és valós baleseti kockázat növekedést okozna.Fizikai korlátok okán.Legalábbis addig amíg nem lesz megengedett az kerámia meg üveg bb...ami nyílván nem lesz.
Ergo ugyan ott tartunk hogy nem a crononál dől el a baleseti faktor hanem az adott használó fejében.

Erről írt Rowen:

http://softair.hu/viewtopic.php?p=623358#p623358

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 9:40 am

Csakhogy a jelenlegi masz. szerint mérve sem lesz akkora +kilengés ami drasztikus és valós baleseti kockázat növekedést okozna.Fizikai korlátok okán.Legalábbis addig amíg nem lesz megengedett az kerámia meg üveg bb...ami nyílván nem lesz.
Ergo ugyan ott tartunk hogy nem a crononál dől el a baleseti faktor hanem az adott használó fejében.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 9:18 am

Gioconda írta:
Mintha nem lenne tök mindegy hogy 3.3 vagy 3.5J.al lőnek képen 10m.ről....

Ebben is van igazság. Ha mindegy mivel lőnek képen, akkor mindegy ki mivel játszik és mit. És megint eljutottunk oda, hogy akkor minek kronózunk egyáltalán? Ha bárki, bármikor, bármivel arcon lőhet 10 méterről akkor igazából tök lényegtelen tudnia milyen erősségű fegyvert tart a kezében. Felesleges vonalakat húzni meg limiteket kitalálni, ha sem a szervezőket, sem a játékosokat igaziból nem érdekli a betartásuk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 9:13 am

Egyébbként meg baromi egyszerű fel kell vinni a rálövési távokat azt cső. Sniper 30m. gázosok/hpa 20m+másodfegyver.
Így talán a 20/10m be is lesz tartva.
Végre vannak játéktechnikailag használható eszközök nem tiltani kell hanem szabályozni.Ez ugyan az a téma mint a gránát pirotech stb. kérdéskör.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 9:06 am

Mintha nem lenne tök mindegy hogy 3.3 vagy 3.5J.al lőnek képen 10m.ről....
Maszk,járj normális játékra, barmokat szankcionálni kell.
Ja és a legfontosabb játék után moss kezet!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 24, 2020 5:49 am

Megyek megveszem inkabb azt a bb-t
Jó pihenést.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 10:31 pm

Gondolom, volt már, de ide teszem megint a későn csatlakozók kedvéért, honnan jönnek az én légből kapott fingreszelő gondolataim. Nem egészen saját kútfőből vagyok ilyen okos. Elismerem idegenszívűvé váltam, megrontott a dekadens, hanyatló nyugat.
https://nlairsoft.com/item/new-airsoft- ... etherlands
https://czairsoft.com/cz-rules-and-policies/
De ugye amikor olyamiket olvasok, hogy min mérő BB .3, meg gázos fegyver .32-vel mér, meg max .32 meg .40 BB használható, akkor elgondolkodom. Lehet, hogy a MASZ FPS rendszere kicsit idejét múlt. Bár az is lehet, hogy a Hollandok meg a Csehek hót hülyék az airsofthoz, a játékosaik meg puhánypöcs primadonnák ellentétben a kemény Magyar szittya harcosokkal.

No meg ugye a lent becsatolt kép is fotóbolt, de ha nem is az, itthon senki nem vesz ilyet. De ha vesz is, nem viszi játékra. De ha viszi is, úgy fogja beállítani, hogy az általa használt nehéz BB-vel 3.3 J alatt legyen az energiája. De ha nem is állítja be úgy, nem fog előnybe kerülni. De ha előnybe is kerül, nem fogja kihasználni. De ha ki is használja, úgy fogja csinálni, hogy közben, a lelkében sírni fog.

Tisztában vagyok azzal, hogy egy ilyen Cseh vagy Holland szabályon egy emberként fortyanna fel és kezdene egyszerre melldöngetni, hattyú halálát halni, nemzethalált vizionálni az AS azon rétege, akinek a cucca közelebb van a millióhoz, mint a 100e-hez. A többiket, azaz a játékosok 80%-át totál hidegen hagyná mert a mezei AEG-est nem nagyon érinti. Ezért próbáltam az elképzelést a magyar atomágyú arzenálhoz igazítani. Mert ugye az senkinek nem lenne jó, ha egyszer csak betiltanák a fegyverét vagy annyuia lekorlátoznák, hogy bekerülne az egyszeri kínai hatósugarába.

Off. Azért vagyok itt most gyakrabban, mert felraktam pár zacskó BB-t eladásra. Amint megveszik, szerintem megint eltűnök egy darabig. Ez nem célzás vagy ilyesmi, csak gondoltam megemlítem, hátha.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 9:03 pm

Errol beszeltunk Lazloval lentebb: hulyesegre nincs szabaly. Max ki lehet tiltani.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 8:54 pm

Mokker írta:
Az egesz topic ertelmetlen fingszeleteles ugy ahogy van.
Tul van dimenzionalva az egesz, a tulszabalyozast szorgalmazok mehetnenek a forma1et is meg jobban szetcseszni :)
Vihar a biliben.

+1 a fingreszelésre

Rengeteg az új "mesterlövész" aki a frissen megvett ssg/srs puskájával 48-as bb-vel full játék rutin nélkül mászkál a pályán. Szívük joga. Erre nem a masz megváltoztatása a megoldás, hanem részemről hogy maszkban játszom, mert félek tőlük. Nem joul hanem rutin kérdés.

Egy tököli játékon olyat kaptam homlokomra 15 méterről hogy azt hittem beszakadt a fejem. Fél óráig kerestem magam. Én már 30 méteren is húzom a számat, hogy mit csináljak ha csak a feje lóg ki. Van hogy nem is lövök inkább, pedig tehetném. Na ők fognak.

Erre a masz vagy bármi más szabályrendszer nem fog megoldást adni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 8:08 pm

Az egesz topic ertelmetlen fingszeleteles ugy ahogy van.
Tul van dimenzionalva az egesz, a tulszabalyozast szorgalmazok mehetnenek a forma1et is meg jobban szetcseszni :)
Vihar a biliben.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 8:04 pm

Gyerekek! Én havi 2-3 játékra megyek zömmel Pest megyében de esküszöm nem vágom miről folyik itt folyton a cirkusz J. ügyben.
Kezd olyan lenni ez itt mint a parlamenti ülésnap.
Életidegen :wink:

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 7:35 pm

Maradjon a medrébe a dolog! Köszi!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 7:26 pm

Gyors rugo cseres pisztoly volt, az anuszban rejtegette a 3000es rugot atverve ezzel a chrono osztagot. Szegeny srac, csoda, hogy nem ment át rajta a vasgolyó amit kilőtt. Amugy se volt az 3 méter....
Ez a joule creep az ördög fegyvere szegeny artatlan egynyári kölcsön puskás kommandósok es kóbor apácák levadászására teremtve.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 6:54 pm

P@nther írta:
Pendra írta:
Kimentünk...lemérték 180 fps-re én pedig megköszöntem a fél órás kiesést és mentem megkeresni a rajomat. :)

Mert J creepes buzi pisztolyod van, ezt mindenki tudja. Volt vagy 3 J 0.50-el.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 6:02 pm

Bizony a mai szuk nadragos metrosexualis fiatalsagon nem segit ha meglovik a testuket 180fps-el :)

Az srs sok embernek szurja a szemét, mert jó és draga...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 5:59 pm

Pendra írta:
P@nther írta:
Téged lemértek extrában? Különös, valakinek szúrhattad a szemét.

Nem szúrtam senkinek. Vagy legalábbis nem tudtam róla :)

Szimplán mászkáltak szervezők a játéktéren. Épp indultunk volna visszaállni egy csata után. Odajöttek és szóltak/megkérdezték hogy zavarna e ha most lemérnék a rajunkat. Nyilván költői volt a kérdés. Kb 50 másodperc alatt lemérték az 5 fős rajt és mentünk is tovább.

Random mérték az embereket a játéktéren. Pont ez a lényege a dolognak. A tárakat is ellenőrizték hogy nincs e highcap az aeg-ekben.

Nem ördögtől való dolog ez.

De ha már a "szúrhattad a szemét" dolog. Egyszer egy srác imrén egy épületharc után kivitetett leméretni a pisztolyom. 3 méterről lőttem meg. Fájt neki. Kb 2 percig magyaráztam hogy egy rugós marui berettával lőttem meg...de hajthatatlan volt.

Kimentünk...lemérték 180 fps-re én pedig megköszöntem a fél órás kiesést és mentem megkeresni a rajomat. :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 4:06 pm

P@nther írta:
"Nem kicsit tikkelne a szemem, ha chrono előtt nulláznom kéne az srs hopupját. Nem két perc ám beállítani."

Ez az ötlet nagyon rég, talán 2004 környéken merült fel mert elterjedt, hogy ezzel lehet akár 30 FPS-t is csalni. Egy-két játékon volt ilyen, jópár ember szeme tikkelt a mérésnél és érthető okokból nem élt sokáig a gondolat.

Téged lemértek extrában? Különös, valakinek szúrhattad a szemét. Én akármilyen vaddisznó puskát hoztam, néha azért is küzdenem kellett, hogy 1x lekronózzák.
Barrett M95.
"-Rugós sniper?
- Igen, kb 3J.
- Hú az mennyi FPS?
- Kb 570.
- Jólvan, hát a kronó nincs elől. Megkeresem, de menjél be játsz nyugodtan. "

A fegyver egyébként tényleg 570 +-1 FPS volt.

Igen a hopup-os csalás a legalja mindennek. De egy dobozból kivett kínai csodát ez rugócsere nélkül is játszhatóvá tehet. Olyan fegyveren amúgy sem jelent olyan nagyon sokat a hopup precíz beállítása. Én nem találkoztam olyannal, aki megnézte a lőképet mérésnél. Főleg egy nagyobb játékon. Itt a tár, bum bum a kronóba, szám jó, tessék matrica.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 3:48 pm

Mi ezt a hoppal csalás problémát úgy kezeljük, hogy először lőjön kettőt a levegőbe messzebbre. Nyilván a 20as az égbe fog kicsit menni, de ha annyira rátekerte, hogy rendesen fékezze, akkor levágódik, és egy chronomesternek tudnia kell mit kell látni.
Így nem kell állítgatni, és nagyot csalni sem lehet ilyen módon.

Arról nem is beszélve, hogy egy jól nehéz BB-re optimalizált replika 020-al, 0 hoppal kevesebbet fog lőni, mint beállított hoppal, és nem fordítva :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 3:32 pm

P@nther írta:
Pendra:

Szerk.: Közben látom ugyanazt írtam mint Mokker....:)

Mert nem vagy 10 ev lemaradásban technikailag mint Pendra :)

Ja engem is chronoztak mar jatek kozben nem nagy kaland.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 3:17 pm

Pendra:

"Nem tudom emlékeztek rá, hogy egy időben volt az, hogy le kell tekerned a hopupot mérés előtt. Az aztán szépen csendben elhalt. "

- Nem kicsit tikkelne a szemem, ha chrono előtt nulláznom kéne az srs hopupját. Nem két perc ám beállítani.

"A büdös életben nem láttam még, hogy valakinek játék közben kronózták a fegyverét."

- Engem már kétszer is mértek játék közben. Meg nem mondom már hogy hol. Egyszer Imrén ill egy Tomekk játékon is talán?? Nem emlékszem már.

Szerk.: Közben látom ugyanazt írtam mint Mokker....:)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 11:34 am

@Pendra... Minek írsz egyáltalán :)
nekem pl ennyi időm nincs, örülök, ha kijutok havi 2x játszani és probléma fps-el sérüléssel 16év alatt nem volt 1x sem.

amugy igen ez becsület játék kezdve a találat megadással, és olyan nagy bajok amiket össze vissza vizionálsz nincsenek csak max lázálomban.

azt nyugodtan felejtsd már el, hogy majd valaki hozzányul az srs-hez és elkezdi tekergetni a gondosan beállított hopupot, vagy a gázosban a menetrögzítőzött npast, hogy majd kilazuljon az is. Látom azért sok ilyet még nem láttál, szóval hagyjuk már a hulyeséget.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 10:59 am

Pendra írta:

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 10:25 am

Bár valóban minden replikával lehet csalni, azért a Chronozás még mindig jó elrettentő, hogy ne hozz szabálytalan replikát.
Ha rizikós, hogy megbuksz szándékos csalással, az a becsületesebbeket már elrettenti. De ha tudod, hogy rá se mérnek, akkor minek kínlódj a visszagyengítéssel?

(Nálunk ez úgy megy csapat szinten, hogy a vezetők nem engedik a tagoknak bármilyen nemű csalást, és aki nem tud becsületesen hozzáállni a sporthoz az repül, ne a mi nevünkre hozzon szégyent)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 9:46 am

Én őszintén elgondolkodtam arról, hogy minek egyáltalán a kronózás.
Ha a kronó +-10%-pontos, akkor szerencsés esetben a 430 FPS-es puska is játszik. Ha peched van akkor a 380-al kint maradsz. Meg ugye van a "410 FPS, de egye fene még befér" mérős.
Az FPS-el csak az nem csal aki nem akar. A paraszt módszer, hogy feltekered a hopupot. Nem tudom emlékeztek rá, hogy egy időben volt az, hogy le kell tekerned a hopupot mérés előtt. Az aztán szépen csendben elhalt. A kifinomultabb csalás a gyors rugócsere meg az FPS állítós rugóvezető. BA puksánál egy teljes hengercsere "mérős hengerről" "játékos hengerre" 1 perc se. Nekem pl van itthon egy 380 FPS-es L85 meg egy 480 FPS-es. Én meg tudom őket különböztetni, de más nem nagyon. Lemérem a 380-at, játszom a 480-at matrica átragasztás után. Gázosnál még egyszerűbb. Trükközhetsz a gázzal (kevés, gyenge gáz méréshez), a hőmérséklettel, tekergetheted a regulátort, játszhatsz az NPAS-al, kihasználhatod a J Creepet stb.

Az meg, hogy játék közben lebuksz mítosz. A büdös életben nem láttam még, hogy valakinek játék közben kronózták a fegyverét. Ha sérülést okozol, akkor lehet, hogy lemérik, de ha ezügyben óvatos vagy, akkor soha nem buksz le. De, még ha le is buksz, mi lesz? A "Kivet magából a közösség" elrettentő ereje, khm, elég röhelyes. A "kitilt a szervező", no és, van még 100 másik szervező meg simán lehet, hogy 2 hét múlva már nem is emlékeznek rád. A gyakorlatban nincs retorzió, nincs következmény.

Végeredményben, ha csak az nem csal aki nem akar, akkor elég kirakni egy ellenőrzés nélküli "becsület kronót" annak akit érdekel. Egyébként meg bemondás van. Aki eddig sem akart csalni, az eztuán is az igazat fogja mondani, aki meg eddig is csalt, az meg ezután is hazudni fog. Mi a francnak kell akkor a mérőssel összekacsintós, megbízhatatlan, fals és lassú, úgy csinálunk mintha csinálnánk valamit kronózás?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 9:19 am

Amúgy a MASZt ki tudja frissíteni? Mert rendre mennek a nagy viták itt és fb-n, de ha mindenki szépen megegyezne akkor se értem, hogy lesz abból új MASZ.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. szept. 23, 2020 6:08 am

Maradjunk a tárgynál! A másikat ne minősítsük már...

Személy szerint ez a kronózás az lesz ami papíron jól mutat, de a gyakorlatban max a legeslegalaposabb szervező lesz az aki használni fogja.
Instant szívás...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2020 10:17 pm

Fölöslegesen adod elő a hattyú halálat tekintve hogy nincsenek olyan problemak amiket eloadsz. Senkinek nem lovik at a bundajat vagy serul meg vegzetesen. Max elesik es eltorik a laba. Persze ezt is vissza tudnad vezetnj valami fps ok okozatra. Abban sem vagyok biztos, hogy egyaltalan meg jatszol e vagy csak szereted a tutit megmondani mint valami szigoru matektanar.
Mi lenne ha tennenk egy dugot az összes replika vegebe ami nem kölcsönzött jg szardarab es akkor happy lenne az elet szamodra is. Kezdodhetne ezzel a masz 2048. Adjunk eselyt mindenkinek legyen a lotav egyseges 12 meter.

Megint jossz ezzel a tisztessegtelen elony okorseggel mert ha valaki vesz egy jobb replikat aminek nagy a lotavja, megjegyzem nem az fps miatt, mert az csak a te fejedben letezik az mar mindjart maga az antikrisztus, de minimum tisztessegtelen hiszen levadassza a szegenylegenyt akit neked meg kell vedened barmi aron.

Ugy erzem technikaban is boven leragadtal ugy 10 evvel ezelőtt, ahol fps-ben mertek a lotavot.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2020 9:45 pm

A dobozból 430 FPS-el kivett kínai kérdése tényleg érdekes.
Az a hülye dolog áll elő vele, hogy fogalmad nincs, megveszed a puskát aztán a játékon derül ki, hogy nem is használhatod amíg nem szereli át valaki. Extra macera, pénz, idő. Egy percet sem játszottál, de már kereshetsz szerelőt. Innentől, ha 430 az új alap, akkor a MASZ-nak is le kellene követni, hogy az alap fegyver is játszhasson. A másik oldalról meg, mindenki jobban jár, ha a fegyvert használat előtt generálozza egy szaki. A 400 FPS pont jó ehhez, mert ha már úgy is rugót kell benne cserélni, akkor egyúttal meg lehet csinálni az első használat előtti generált.

Elgondolkodtam, hogy egyáltalán miért mérünk 0.2-vel. Miért az a szabvány egység. Arra jutottam, hogy azért mert a TM azt használja és mivel mindenki őket koppintotta, azt is másolták. Így a gyengébbek is össze tudták hasonlítani a etalon TM-el. No de a TM miért azt használja? Mert a 0.12-es BB amit a 0.5 J fegyverekben használnak egy kicsit könnyű a 0.8J-os erőgépeikbe. Ok.
Nézzük az akkori BB piacot. 0.12 megy a pisztolyba. 0.2 az AEG-be. A 0.25 a DMR BB, a 0.29 SGM meg az über nehéz sniper BB aminél nem is létezik nehezebb. Ha átlagoljuk, akkor a 0.2 jön ki. Logikus azzal mérni.

Most mi van? 0.12 nincs. 0.2-t csak kronozásra használnak. A TM távoli emlék. A 0.8J AEG-et sem kapsz. 0.25 az alap, kezdő AEG BB. 0.28-0.3 a normál AEG BB. A DMR 0.36 környéke. A sniper meg 0.48 vagy felette. És ezek a BB-k kaphatóak. Nem csak valami obskurus boltból kapsz egy zacskót a vesédért cserébe.
Ha ezt most átlagolom, akkor az jön ki, hogy a mai körülmények között 0.36-ossal lenne logikus kronozni.

A 0.2-vel mérni olyan, mint a 2080-as GPU-t Crysis-al benchmarkolni. Az eredmény avitt és nem feltétlenül releváns. De legalább tudod, hogy a fegyvered erősebb-e mint egy TM (igen).

0.36-al az FPS határok 300, 360, 444.
Tessék 1 féle BB-vel mérés ha a 3 féle leküzdhetetlen akadályt jelent a szervezőnek.

Egyébként meg, mi a francért kronózunk egyáltalán? Csak a szervezők életét keseríti meg a felesleges macera. Hagyni kellene ezt az egész rugózást ezen a fenébe aztán mindenki tolja ahogy a csövön kifér. Itt mindenki talpig becsületes sportember. Biztos, hogy senkinek eszébe nem jutna tisztességtelen előnyökre szert tenni. 7.49 J-ig szabad a pálya.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 22, 2020 4:46 pm

Pendra -1
tök jó minden úgy ahogy van, majd a szervező szigorít ha akar.
Kb borítékolom: nem akarja magát szopatni ezzel a baromsággal.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 253 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra