SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd szept. 25, 2018 5:05 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző PM
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ frissítés - Gázos replikák kronózása (HPA, GBBR)
HozzászólásElküldve: pén. júl. 27, 2018 4:07 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

WazheadBoci__ írta:
J ra kronoznak a játékos saját játékon használt BB-vel.

Szabályozzak a max BB súlyt és azzal kronoznak.

játékos által adott bb nem jó. egyenes út a csaláshoz, gondolod végig, hogy zajlana ez a valóságban logikusan. a játékszervezőnek nincs ideje és nem is tisztje őrt állni minden gázos replikát használó játékos mellett, grammos mérlegel, hogy ugyan mit tölt bele. vagy épp mit fog használni, amikor sutyiban kicseréli.

a második pontot az utóbbi gondolat értelmében szintén nem lehet betartatni.

macko-ricsi írta:
....

MASZ írta:
BEVEZETÉS

A Magyar Airsoft Szabályzat (MASZ) a biztonságos, kulturált játékhoz nyújt alapot. Minden játékosnak tisztában kell lennie a benne foglaltakkal, és elfogadnia azokat. A MASZ „lefelé nyitott” rendszer, tehát szabadon alkalmazhatunk a leírtaknál szigorúbb szabályokat! Speciális szabályok is bevezethetők, ha nem sértik a biztonsági előírásokat! Ezekre a játék meghirdetésekor, és annak megkezdése előtt is fel kell hívni a figyelmet!

sztori:
kis összeröffenés nem rég. ~25-30°C, ghk ak105, propán, bls 0,36. kronó: ~2,33J=>0,2g=~500fps. matek után hirtelen csökkent a kedv a cqb-ra.
brutál lőtáv. persze, mert van hozzá erő és hop up.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: MASZ frissítés - Gázos replikák kronózása (HPA, GBBR)
HozzászólásElküldve: pén. júl. 27, 2018 5:27 am

Rocko írta:
játékszervező nem bírálhatja felül a masz-t, .

De ugye vannak azok , hogy a MASZ-t helyi szabályok kiegészítésével van kiírva .

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 26, 2018 10:35 pm

Ezt külföldön 2 féleképpen oldjak meg ahogy én után olvasgattam.

J ra kronoznak a játékos saját játékon használt BB-vel.

Szabályozzak a max BB súlyt és azzal kronoznak.

Nyilván egyiket sem egyszerűbb kivitelezni mint a mostani rendszert.

Bár ahogy én látom az GBBR játékos általában már eltöltött pár évet a hobbiban és nem feltétlen akar a másaiknak rosszat, illetve általában tisztában van mit tud a fegyvere nem csak azt hogy jó erős.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. júl. 15, 2018 3:37 pm

akkor ok :D

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: vas. júl. 15, 2018 10:03 am

Keverem ezeket a szarokat...a Thunder-re gondoltam. ;)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 1:14 pm

gránátból a piró, 1,1J és a 80db (pl: thunder b) feletti hang tiltott. a tornadó bb-t szór, az mikor tiltódott be?

játékszervező nem bírálhatja felül a masz-t, nem tehet engedményeket, csak szigoríthat rajta.
ezt a bevezető pontban írja.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 11:52 am

Idézet:
Félreértés ne essék; nem szeretném ha a Tornádó gránát, vagy a pl drón/quadkopter (túl)szabályozás sorsára jutna a hobby ezen ága.

Mit értesz túlszabályozáson?
A Tornado-t a MASZ tiltja, de a játékszervező saját hatáskörében ezt felülbírálhatja. Lásd pl. Sopron GreenHell, itt simán mehet.

Drón: que?

Tényleg ki lehetne próbálni hogy egy nagyobb volumenű tesztjátékon valaki nagyobb tömegű (0.36) bb-vel mérne, és így lenne egy kézzelfogható összehasonlító adat a jelenlegi mellé.

Nosztalgiavonat sok.nulla: GHK AK105, beállított hopup-pal 395 fps, tök jól elvoltam vele, mert meglőtte a 80 métert 0.43-as bb-vel és a sniperrel ellentétben tudtam akár duplázni is. 3:)
Imádtam :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 11:41 am

Levy írta:

Ha megvan a max creep BB (tm :) ) , akkor játék előtt MINDEN (AEG,GBB) replikát azzal kell lemérni és besorolni, a MASZ-ban található joule táblázat alapján.

Így senki sem mondhatja a másikra, hogy kivételeznek vele.

Elnézést, ha esetleg hülyeségeket írtam, de én úgy érzem ez lenne a legigazságosabb mindenki számára.

Nem írtál egyáltalán hülyeséget Levy; talán ez a legjobb megoldás.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 9:15 am

Egyetértek Levyvel.
Egy közepes súlyú BB-t kellene előírni, mert hosszú cső, kis gáztérfogatnál megjátszható lenne egyfajta visszafelé joule creep. A mért BB-vel kisebb lenne az FPS, mint a használttal. A nehéz BB már a csőben veszít az energiájából. Ha pl 0.40-essel mérnek a maxhoz közel, 0.25-tel simán felette tud lenni.
Javaslom a 0.36-ot, mert a legkisebb normálisan használható a 0.25, a legnagyobb meg 0.48.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 7:39 am

Laja000 írta:
Méregetem ma is az akt a legnagyobb Joule creepet 0,36 bb vel csinálta(0,32 , 0,36 , 0,43)

bikerlacee a joule creepel nem 20m en van a baj(mert az már a min. sniper rálövési távolság) hanem 2-3m röl fejbelöt embereknél.
Ha megnézed amiket mértem egy ghk akms esetében 0,20as bb-vel 361fps volt a max 0,43 bb-vel ez már 1,47J volt ami még épen bene van a kategoriájába.Amenyibem ez a fegyver 390-400 fps volna akkor már az olyan 1,8J.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. júl. 13, 2018 7:21 am

Akkor összefoglalom az eddigieket, ha nem jó, vagy nincs rá szükség a modik úgy is törlik.

Szóval:

Minden airsoft replikánál fennáll az un."joule creep" jelenség.
Az AEG-nél a fix henger űrméret és a belső kialakítás miatt kevésbé, a GBB/HPA replikáknál pedig potenciálisan jobban megjelenhet a jelenség, de ez is függ a belső kialakítástól, a gyártótól, a gáz fajtájától(GG,co2,sűrített levegő).

A feladat a hobbi biztonságosabbá tétele drasztikus szabályozások nélkül.

A napokban folyamatosan pörgött az agyam ezt hogyan lehetne megoldani, és arra jutottam, hogy a sebesség mérést(FPS,m/s) el kellene felejteni úgy ahogy van.
A törvényben sem véletlen van megadva a csőtorkolati energia, az államot ott sem érdekli, hogy 4.5mm-es a légpuska, vagy 6mm ,ha 7.5J-nál több, akkor csücsi.(ez most durva példa volt a lövedékek közötti súlykülönbségre)

No de milyen nehéz BB-vel kellene mérni? Itt jön képbe az airsoft közösség.Mindenki aki teheti mérje le a környezetébe található replikákat(gáz,aeg,gőzgép...stb), mivel meg kellene találni, hogy a joule creep jelenség milyen súlyú BB-vel a érhető tetten a legjobban.

Ha megvan a max creep BB (tm :) ) , akkor játék előtt MINDEN(AEG,GBB) replikát azzal kell lemérni és besorolni, a MASZ-ban található joule táblázat alapján.

Így senki sem mondhatja a másikra, hogy kivételeznek vele.

Elnézést, ha esetleg hülyeségeket írtam, de én úgy érzem ez lenne a legigazságosabb mindenki számára.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 10:26 pm

Nahodka írta:

Jól megfogtad a lényegét a mondandómnak.

Levy írta:

Remélem egyszer majd tudunk együtt játszani :wink:

---------------------------------------------------------

Ha 20m-ről egy-egy tár BB-t rálövünk Gipsz Jakabra.
-28BB-s GBBR sorozatnál jó ha eltalálja 10-15 BB
-395-fps-es MASZ kompatibilis replikából leadott 200 BB-s sorozat kb kéttenyérnyi felületen csapódik be.

-mennyi energiát is kellett elnyelnie a testének?

Ami a GBBR-nél egyes vagy dupla, az az AEG-nél 15-20BB-s rövid sorozat.

Félreértés ne essék; nem szeretném ha a Thunder-B (szerkesztettem-bocsi) gránát, vagy a pl drón/quadkopter (túl)szabályozás sorsára jutna a hobby ezen ága.

Peace...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bikerlacee pén. júl. 13, 2018 3:15 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 9:18 pm

bikerlacee írta:
...

Amit leírtál kb. azt jelenti, hogy a GBBR-ek hadd lőhessenek magasabb energiával mint az AEG-ek, mert különben nem fognak elterjedni. Az, hogy a GBBR kompromisszum követel egyéni szoc probléma, ezért nem jár kedvező elbírálás a szabályalkotáskor.

Meg ki szorítja a GBBR-esek nyakát? Még mindig nem tudunk oda eljutni, hogy ez nem arról szól, hogy a gázos usereknek rosszabb legyen?

Amúgy sokkal egyszerűbb megoldás, ne 0.20al menjen a kronózás hanem 0.4-el és fps-t nézzünk továbbra is. Én egyre reménytelenebbnek látom, hogy az emberek felfogják a J-ban történő mérést.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 9:03 pm

@bikerlacee

"Ezaz! De akkor miért nem lehet a kronózás minden replikára kiterjedő? Akkor ki lehetne szűrni a joule creeper AEG-eket is. Szerintem az is szempont. Az is mindenki érdeke"

Tökéletesen egyet értek! Mivel a fórum topik a gbbr-ekről szólt ezt nem hoztam fel.

"Ezek szerint elolvastad a MASZ-t... ;)"

elolvastam azokat a részeket, amik arról szólnak hogyan ne "belezd" ki az ellenfelet(ergó rálövési dolgok, biztonságos játék). Mivel minden fegyverem 360-380 körül van(és max karabély méret), és nincs sniperem meg géppuskám, meg vállról indítható BB vetőm, a táblázat kimaradt :)

"Nem minden gázos fegyver állítható. Sőt leginkább plusz pénzzel/munkával/(néha szakértő) szereléssel lehet ezt kivitelezni"

ezt sajnálattal hallom, én nem mernék elmenni játékra úgy hogy nem vagyok benne biztos, hogy a fegyveremet a határ FPS alatt tudom tartani.(vagy úgy , hogy eleve kicsi az fps, vagy állítható a nózi, vagy low flow system)

" Sajnálom, ha így gondolod; aki ügyeskedni akar az nem a gázos technikával fog szopni,"

Lejjebb hozzászólásban mondta valaki, hogy a jól kitömött osztrák sógorok szoktak ilyeneket csinálni,amikor átruccannak játszani, mert nem igazán érdekli őket.

" Én legszívesebben népszerűsíteném a GBBR használatot, ha tehetném.)"
Én jelenleg is azt teszem a csapatban, bár csupán 2 hónapja van GBBR-em, de ez olyan élmény amit kár lenne kihagyni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 8:33 pm

Levy írta:

GBBR-k, HPA-k krónozása 0.36-os BB-vel és csak és kizárólag a joule érték számít. Ezaz! De akkor miért nem lehet a kronózás minden replikára kiterjedő? Akkor ki lehetne szűrni a joule creeper AEG-eket is. Szerintem az is szempont. Az is mindenki érdeke

Majd a játékszervezők összedugják itt a fejüket és eldöntik, hogy ez a joule érték mennyi legyen globálisan és az bekerülhet a MASZ-ba. Ezek szerint elolvastad a MASZ-t... ;)

Mivel kb. minden gázos fegyver állítható Nem minden gázos fegyver állítható. Sőt leginkább plusz pénzzel/munkával/(néha szakértő) szereléssel lehet ezt kivitelezni (vagyis ajánlott olyanra megcsinálni), ezért nem lesz gond beállítani a kívánt Joule értéket.
Ha meg a játékos a krónozás után visszaállítja(mert ügyeskedik a lelkem), akkor azonnali kitiltás. Sajnálom, ha így gondolod; aki ügyeskedni akar az nem a gázos technikával fog szopni, hanem jobban megtalálja az efféle lehetőséget az AEG-egben. Félek, hogy rosszul ismered GBBR-es közösséget. Nem azért szopunk nem keveset az AEG-esek ellen magával a technikával(akinek van-az érti mire gondolok), a tárkapacitással, a célzott sorozatok kivitelezhetetlenségével stb, hogy majd jól odatekerjük a zömében odatekerhetetlen fegyvereknek. Elég "ügyeskedő lelked" van enélkül is a rendezvényeken. Csak hogy a gyors rugócserés, esetleg állítható rugó előfeszítésű replikákra gondoljunk, vagy esetleg a BB limitek telibefosására, stb-stb...

Én pl személy szerint...

Személy szerint szívesebben játszok egy öt táras (5x28 BB) GBBR-es ellen, mint a 5-7-9 táras (x150 BB) AEG-es ellen. Sokkal több fájdalmat/sérülést kapok egy 395FPS-es AEG hurkapálca sorozataitól.

Én személy szerint örülnék, ha hagynánk előbb egy kicsit jobban elterjedni, kiforrni a technikát, minél többen megismerjék, megszeressék.

A GBBR-el való játék elég sok kompromisszumot követel használójától. Egy hosszabb küldetés kivitelezésénél pláne. Imádom, ha fel-fel tűnik egy ilyen replika azon a játékon amin ott vagyok- és szerintem színesíti is a játékot.
Amíg nincs panasz, amíg nincs erős ok arra, hogy szorítsuk meg a pórázt a GBBR-esek nyakán, addig hagyjuk, hogy forrjon ki ez az ága az AS-nek, mert a felhasználói szerintem átértékelik a hobbyhoz való hozzáállásukat. (Meggondolják, hogy mikor lőnek, nem fosnak rá egy mid-cap tárat rá arra a bokorra ahonnan lőhettek, másképp vigyáznak a fegyverükre, szélesítik ismereteiket a kérdéskörben/karbantartásban. Én legszívesebben népszerűsíteném a GBBR használatot, ha tehetném.)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 7:25 pm

Levy írta:
GBBR-k, HPA-k krónozása 0.36-os BB-vel és csak és kizárólag a joule érték számít.

+1
Méregetem ma is az akt a legnagyobb Joule creepet 0,36 bb vel csinálta(0,32 , 0,36 , 0,43)
A konverter alapján 1,5J 0,36-os bb-vel 300fps,

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 1:29 pm

Levy írta:
Majd a játékszervezők összedugják itt a fejüket és eldöntik, hogy ez a joule érték mennyi legyen globálisan és az bekerülhet a MASZ-ba.

a maszt a játékosok alakítják. ebben benne vannak a játékszervezők, ahogy eddig is.

a maszban kezedetek óta van energia oszlop:
Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 11:34 am

Tanaka miatt vettem saját kronót. Reggel messze nem annyit lőttem, mint kettőkor.

800+ig húzható a pcs, úgyhogy szobahőn beállítva nem engedtem 500nál tovább.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 11:20 am

Rocko, az előző hozzászólásodban kb. a megoldást is kifejtetted.

GBBR-k, HPA-k krónozása 0.36-os BB-vel és csak és kizárólag a joule érték számít.

Majd a játékszervezők összedugják itt a fejüket és eldöntik, hogy ez a joule érték mennyi legyen globálisan és az bekerülhet a MASZ-ba.
Mivel kb. minden gázos fegyver állítható( vagyis ajánlott olyanra megcsinálni), ezért nem lesz gond beállítani a kívánt Joule értéket.
Ha meg a játékos a krónozás után visszaállítja(mert ügyeskedik a lelkem), akkor azonnali kitiltás.

Én pl személy szerint nem venném zokon, ha egy szervező játék közben megkérne, hogy ugyan már mérjük le a fegyvert szúrópróba ellenőrzés kereteiben.Mivel tudom, hogy ez a játékosok biztonsága érdekében történik.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 10:47 am

álláspontom:

a joule creep van. mértéke eltérő, csőhossz, bb, gáz, stb függvényében.
ghk ak105-öt mértem jóval régebben a cikk előtt. szignifikánsabb volt a különbség(105 hosszú cső, propán, valami 36-os bogyó) kb 380 volt 20-assal, 2j 36-ossal. alkalomadtán megismétlem a mérést.

gondolat kísérlet következik:

jelenleg átmegy a koronón? igen.
be a 36-ost irány a pálya, 2J (kb 470 20-as fps). nincs rálövési táv, stb megszorítások, cqb is mehet.
ezzel szemben jogos lehet a kérdés, hogy akkor a gázossal miért is lehet 470-nel ebben/ezeben(!) az esetekben játszani, ha mondjuk bármi mással nem? minek van akkor szabály egyáltalán.

a mért rövid csövű is felette volt a J korlátnak.

erre ami feljött: hogy csak 1-2 tized J-lal haladja meg, ne legyünk már ilyenek, nem olyan sok az. senki sem halt még bele.

nézzük más szemszögből. miért legyenek egyenlőbbek, akik hajtógázossal játszanak, ha jellemzően többségtől megkövetelik a szervezők sarkosan a limiteket?

függetlenül attól, hogy a júzer tudja vagy nem tudja hogyan cselekszik nem etikus egyáltalán. és akkor itt jegyezném meg, hogy elhangzottak olyan dolgok, hogy becsület "sport" és egyéb bajtársiasságot sugalló hangzatos szólamok.
de azt látni kell, hogy amit megtehetsz egy kisebb csoportban/rendezvényen ahol kb ismeritek egymást (a törvényes kereteken belül, pl 7,5J), azt nem teheted meg egy úgymond tömegrendezvényen. mert a kis csoportban morálisan egy követ fúj a banda, addig a nagy csoportban kellenek leírt normák.

aeg-nél ez a jelenség azokban ritka(!) esetekben fordul elő, ha a henger térfogata jóval nagyobb, mint a csőé és ehhez a dugattyú tömege is ideális.
emiatt alkalmas a mostani gyakorlat a mérésre.
(a gyakorlatban sok esetben a nehezebb bb-től csökken egy aeg energiája. extrém példa: RS svd 690-es cső a gyári long, bore up henger 36-os bb-nél esett az energiája a 20-as képest.
de megmértem a saját aeg-em is. akit érdekel itt megnézheti.)

vagy a szintén zenész rugós snipernél. csakhogy a rugós sniper kategória nem tud gyors egymás utáni lövést leadni és 20m-en belül kötelező a másodlagos, épület alapból kilőve, ráadásul minden egyéb megkötés is vonatkozik rá. elvi és gyakorlati okkal.

a gbbr olyan szempontból kedvezőbb, mint a hpa, hogy a tárak kapacitása jellemzően alacsony. a locsoló hülyegyerek effektust kizárhatjuk, ahogy az irgalmatlan rofot is.

a hpa ellenben a legvédtelenebb a hülye júzerektől. "akármekkora" rof, "akármekkora" fps (erő) insatant plusz hatalmas tárak.

tudjuk: itt mindenki kivétel, mindenki józanul, megfontoltan és szabályoknak megfelelően használja cuccait.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 7:16 am

@SZU

"A nagy rof elleni parára egy javaslat, kötelező egyeslövés mindenkinek, kivéve géppuskás."

Ez nem feltétlenül egy jó ötlet.Én is szeretek rövid sorozatokat lőni, gyári AEG és GBBR-el.Ne menjünk már Németország irányába, hogy 0.6J ! felett csak egyes lövés, és ki is kell operálni a fegyverből a sorozat lehetőségét.
A nagy ROF-nak 1 ellensége van real vagy 60-as midcap tárak kötelezővé tétele, tárlimittel, de ez sem járható út.

Valószínű a ROF megoldás sajnos a nagyon lassú játékonként panaszkodnak valakire-> játékszervezők kivizsgálják, figyelmeztetik-> továbbcsinálja->Játékos kitiltása lesz a megoldás.Ez nagyon csúnyán hangzik, de globális szabályokkal szerintem ezt a problémát (és a GBBR, HPA Joule creepet is) szinte lehetetlen normálisan szabályozni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 6:53 am

A nagy rof elleni parára egy javaslat, kötelező egyeslövés mindenkinek, kivéve géppuskás.

Egyrészt nagyon ritkán éreztem azt, hogy valamit sorozatlövéssel meg tudtam volna oldani, de egyeslövésekkel nem, még fedezet tűznél is.
Körülbelül a fedezékbe rohanás közbeni csípőből leadott sorozattal fedezem magamat szituknál a pár pontatlan egyeslövésnél mindenképpen hatékonyabb a pontatlan sorozat.

Extra elemként a géppuskásoknak megérné cipelni a 15kg-os kazánlemezt, mert csak ők lőhetnének sorozatot a játékokon.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 12, 2018 5:11 am

Köszi, hogy kifejteted! ;)
Így már nekem is teljes a kép.

Szervezőt még nem hallottam panaszkodni, magam sem ilyen dolgok miatt.
Itt a környéken van olyan aki vasfegyelmet tart és sem a magas rof, sem a 400+ nem engedett, a csalókat meg kivágják.
Viszont pár faluval arrébb szinte minden van, de ott csak nevében vannak MASZ-os játékok.
Ott aztán van minden, 400FPS-ig mehet a sorozat az épületekben is. Tele is van csutkára húzott fegyverű osztrákokkal az össze játékuk. Kb akik otthon már nem játszhatnak, vagy nem úgy ahogy nálunk.
Na itt okoz problémát a HPA pl, mert no control zone.

Még szerencse hogy az ember lábbal szavaz. :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 11, 2018 7:08 pm

Vivax! Én sehol nem írtam, hogy attól félek, hogy elveszitek tőlem a kedvenc játékszerem.
Tudom, hogy nem akarja senki betiltani gbbr-t. ;)

Én csupán a kérdésemmel azt szerettem volna megtudni, hogy ennek a szabályozó szándéknak az-e az oka, hogy a terepen a játékosok panaszkodnak-e a gbbr-ek erejére!?
Mondják-e a játékosok, hogy hátrányban érzik magukat a gbbr-el szemben?
Mert ha folyamatosan megy a panaszkodás, akkor azt mondom rendben szabályozzunk.
De ha nem, akkor minek ez az egész?

A krimiralizásról csak annyit, hogy pl Rockó is csalásként emlegeti a cikkben. Csalni meg mint tudjuk a csalók szoktak. ...azokat pedig üldözni szoktuk. Nem érzem magam csalónak amikor 30 db 0.33-as BBvel szembenézek a ~30BB/másodpercet (!!!) produkáló aeggel.
Szóval nem a szőrszálat akarom hasogatni, de ez a kifejezés hogy csalás kicsit túlzó.

És hogy egy kicsit reklámozzam a gbbr-t. A magas rof és a hpa a szememben üldözendő dolog, mert aki bb számával akar kompenzálni az megöli az AS lényegét. A gyári rof épp elég lenne mindenre, de erre meg tesz mindenki magasról, mert könnyebb fosni a bb-t mint játszani.
Arról nem beszélve, hogy inkább szívesebben bevállalok egy gbbr-es találatot mint egy húrkapálcát a hátamra! Tudod, én azt is tudom értékelni ha látom, hogy az ellenfelem melózott azon, hogy engem levadásszon. Na egy gbbr es közegben szinte csak ilyenek vannak. A nagy rof-os srácok pedig szinte csak a pénztárcájukkal szerzik a skalkopat. mindegy...

Az én javaslatom ill véleményem az, hogy amíg nem jönnek a játékszervezők irányába jelentős mértékben az elégedetlen aeg tulajdonosok azzal a panasszal, hogy ez már tarthatatlan amit a gbbr-esek csinálnak, -addig ne kavarjatok bele fölösleges szabályozással a dologba, mert lehet, hogy többet ártatok a sportnak mint használtok. A szándékotokat értem, hogy nem ártó, sőt építő, viszont én félek, hogy az a kevés ínyenc airsofter fogja kárát látni ennek a túlmozgásnak' aki gbbr-t használ.

Kérlek szépen ezt a pár sort ne tituláld sületlenségnek csupán mert nem egyezik 100% ban a Ti véleményetekkel, hanem egy álláspontnak. ;) Köszi

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 11, 2018 6:05 pm

Vissza is olvastál, vagy csak írtad a véleményed?
Mert amit leírtál, az egy az egyben azt tükrözi, hogy csak leírtad a véleményed.
Kb 3-4 hozzászólás óta arról beszélünk hogy senki nem akarja kriminalizálni GBBR-t, senki sem akarja a GBR-t lekorlátozni. Csupán azt szeretnénk, hogy legyen egy ésszerű szabályozás, mert jelenleg nem bolonbiztos.

Igen vannak magas ROF-os AEG-ek, vannak, nagy FPS-ű AEG-ek...és vannak józan, épeszű felhasználók is.

Ebben a "sportban" mindig azokkal van a baj, akik a technikával akarják palástolni az inkompetenciát...

Személy szerint azért nem szeretem pl a HPA fegyvereket, mert eddig akikkel összefutottam azokból 10-ből 9 kertén volt...

Ezzel szemben meg sem fordult a fejemben, hogy ha esetleg szerveznék akkor totálisan tiltsam a cuccot.

Csupán azt a törekvés, hogy legyen tiszta mederben a dolog.
Erről szól a topik kb. ;)

No offence, csak te vagy a 3-4. aki leírja, hogy "bizony ő ésszel játszik, és miért tiltanánk be a GBBR-t".

Erről szó sincs...de építő jelegű ötleteket várunk.

(igen volt sok GBBR fegyverem, tudom miről beszélek. ;) )

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 11, 2018 5:49 pm

T Vivax.
Csak feltettem egy kérdést, és elmondtam a véleményem.

Ha ez a topic nem azért jött létre, hogy kérdezzünk, beszélgessünk és mondjuk el a véleményemet akkor miért?

Tisztelettel.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. júl. 11, 2018 4:30 pm

Rotyi: kérlek olvass már vissza, mielőtt nekiállsz sületlenségeket beszélni!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. júl. 11, 2018 12:24 pm

Csak meg szeretném kérdezni tisztelettel, hogy ez a téma azért jött elő, mert a játékszervezőknek elegük lett, hogy a játékosok elárasztották őket panaszaikkal, hogy a gbbr-ek mennyire durvák?

Ez az egész elméletben alátámasztható jelenség, de én még a gyakorlatban nem tapasztaltam, hogy ez problémát okozott volna. (Pláne nem tömeges mértékben.)
Ellenben a magas rof-ra igen sűrűn van panasz.

Szerintem ez az ügy ne a számítógépek mögött sötét szobákban dőljön el, hanem a pályán. Ne sterilizáljátok túl az AS-t!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 10, 2018 11:30 pm

Hali!
Méregetem ma otthon kicsit,mivel van 2 gbbr-em így leteszteltem ezeket.
Mindkét fegyvernél csak egy tárat használtam,hogy kizárjam a tártömítés és a kieresztő szelep különbségeiből eredő hiba faktort.A bb csere után megint feltöltöttem gázzal a tárat teljesen elvbe itt se kellene különbségnek lennie.Protech gázt használtam a 0,20 as bb gg a 0,43 as bls.
Az első fegyver egy we scar l 255mm csőhosszal.
0,20 0,43
1 376 fps 1,31 J 242 fps 1,16 J
2 388 fps 1,39 J 260 fps 1,34 J
3 385 fps 1,37 J 268 fps 1,43 J
4 362 fps 1,21 J 271 fps 1,46 J
5 385 fps 1,37 J 248 fps 1,22 J
Itt elhanyagolható a Joule creep jelenség 0,07 J a két max értéke között.
A második fegyver egy ghk akms 407mm csőhosszal.
0,20 0,43
1 355 fps 1,16 J 250 fps 1,24 J
2 361 fps 1,2 J 271 fps 1,47 J
3 357 fps 1,18 J 261 fps 1,35 J
4 350 fps 1,13 J 261 fps 1,35 J
5 354 fps 1,11 J 246 fps 1,2 J
Itt már komolyabb különbség van mert a két max érték között már 0,27 J.
Gyakorlatilag mindkét fegyver belefér a jelenlegi fps/J határokba.
Az ak esetében ha mondjuk 390 fps lenne akkor már a J tuti nem jó.
Ezt igazából csak szemléltetésképpen csináltam hogy nem nagyon kell aggódni a gbbr tulajoknak mert pl az ak 360 fps-el bőven elég.Azért akinek van rá lehetősége nem ártana
hasonló méréseket elvégezni más fegyvereken is és csak azután bevezetni bármiféle szankciót.

Javítottam. Mod by Vivax

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 10, 2018 10:40 am

Ha vissza olvasol, voltak ilyen felvetések pár hozzászólással korábban.

Viszont akkor tiszta vizet öntve a pohárba kijelenthetjük, hogy szó sincs erről.
Kérem továbbiakban mindenki eszerint értekezzen a témáról!
Mod by Vivax

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd júl. 10, 2018 7:53 am

Eddig még csak fel sem merült, a gázos fegyverek tiltása és/vagy DMR kategóriába kerülése MASZ szinten.
Pont azért kéne a MASZ frissítése korrekt módon, hogy ne a szervezőknek kelljen egyénileg megoldania.
Arra viszont lehet készülni lelkileg, hogy egy 0,43as J-ban mérés, nagyobb hatással lesz a gázos fegyverekre mint egy AEG-re. Jó lenne, ha ezt nem úgy élnék meg az emberek, hogy el akarnak tőlük venni valamit.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 09, 2018 9:49 pm

Ahogy írtad szerintem is a J mérése lenne a megoldás a kronózásnál egy tök mindegy milyen nehezebb súlyú BB-vel. Legyen mondjuk .43. azt még simán el lehet érni normális áron. A ROF-nál legyen megszabva a tök mind1 mennyi nem is érdekes hiszen ez csak egy beállítás a sok közül vagy legyen játékszervezőre/pályára bízva.

Halottam korábban is ilyen urban legend-eket, hogy xy játékszervező egész egyszerűen kitiltotta a gázos fegyvereket a játékáról (vagy csak a HPA-t ez függ attól hogy ki meséli...) vagy épp olyan szabályt alkotott, hogy akkor csak 400+ kategóriában engedi. Sose találkoztam ilyen játékkal szervezővel így nem tudom mennyi igaz ebből nem is lényeges, de az előttem szólónak gondoltam megírom, hogy ebben a szituációban az a gond és azon megy a rugózás, hogy ilyen vagy ehhez hasonló értelmetlen ostobaság ne lehessen megkötve MASZ szinten.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 09, 2018 5:04 pm

Csatlakoznék az alattam szólóhoz, nem kell pánikolni, meg rohamot kapni, hogy be akarják tiltani a gázos fegyvereket.
Van egy jelenség, ami elsősorban a gázos replikákat érinti, ezt szeretnénk szabályozni. Ettől függetlenül a szabály ugyan úgy érinti az AEG-et is, csak ott eleve kisebb a probléma.

Az óvodás mutogatás helyet, hogy az övé meg fos a bb-t stb., tessék felhozni a témát, hogy ez gond (bár már amúgy is felhozták).

Szerintem többük nevében mondhatom, magasról leszarjuk, hogy ki mivel játszik, egyetemes szabályok készülnek, minden fegyver érintve lesz.

P.s. Ha minden GBBR-es ilyen önmegtartóztató, fegyelmezett játékos, eleve nem értem mi a gond az elhangzottakkal, az ő életükre nem lesz hatással

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 09, 2018 3:04 pm

JÓ LENNE felfogni, hogy senkinek se lett pellengérre állítva a szórakozás / kínkeserves munkával összegyűjtögetett drágasága. (akármennyire is megy az acsarkodás a gbbr fészbukon) köszönöm.

a dolog a jelenségre irányul, amit gyárilag, dobozból kivéve produkálnak ezek a termékek.

SENKI SE akarja:
-tönkre tenni a GBBR-esek szórakozását
-kriminalizálni

SŐT, az lenne jó, ha ismerné a MASZ és lenne rá szabályzat. ATTÓL, hogy valamire alkotunk(nánk, közösen, együtt, a közösség ÉRDEKÉBEN) valamit, EGYÁLTALÁN NEM a tiltást jelenti!

az lenne jó, ha van valakinek ötlete ÉS kulturáltan le tudja írni a gondolatait ARRA, hogyan lehetne a GYAKORLATBAN megvalósíthatóan reagálni erre ÉS ezt egymásba marás nélkül MEGVITATNI.

nekem volt egy javaslatom lásd lentebb. (sőt kettő)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 09, 2018 12:39 pm

Az hogy most szó van a GBBR- FPS vs Joule témáról, nem a GBBR-t használók ellen irányul szerintem. Inkább szól arról, hogy legyen valami ésszerű szabályozás az ezekkel visszaléő személyekkel szembe.

Itt jegyezném meg, hogy aki 399FPS-re húzatja a cuccát, hogy aztán egy 11.1-es akkuval fossa a bb-t az soha nem venne GBBR-t, mert azzal tudni kell játszani, karban tartani.
A tapasztalataim szerint GBBR-t választó játékosok általában sokkal józanabbul játszanak, mint akik itt példaként fel lettek hozva.

Az aki ezt a kategóriát választja azért veszi meg a fegyvert, mert még realisztikusabb játékélményre vágyik. (mondjuk én magamból indulok ki)

GBB-r esetében az a gond, ha 10 méterről küldök ki egy 0.43-45-ös bb-t, akkor sokkal nagyobbat üt, mint egy 0.28-as.
Ez kecsegtető, mert a legtöbb gázos VSR (modify...stb) gumival simán megpörgeti és elég frankó lőtáv ill. pontosság hozható össze. :twisted:

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra