SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 12:16 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 128 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző PM
HozzászólásHozzászólás témája: --
HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 1:59 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

A legegyszerűbb megoldás: Aki 8mm-es fegyvert vesz cserélje ki a csövet 6mm-es belső átmérőjűre. Kész.
Innentől kezdve a MASZ ugyanúgy rendelkezik fölötte.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 12:33 pm

Don Pepe írta:
Tavaly nyaron Cqbztunk ,egyik regi jatekos,aki eladta az aegjet,Sigmaval jött ki,Co2+ tuningcsö hangtompival.
Teszteken 500 fps korul mertek ra több helyen,es amugyis az egesz Sigma egy rakás sz@r,cqbra eros,kintre pontatlan.
Lényeg:
Egy ajto mogott lapultam,a srac siman felbelött 2meterröl,annak ellenere hogy tudta mi van a kezében.
Hogy 10-15 masodpercig forgott minden,meg verzetta homlokom kalap alatt felorat,az kulön csemege.Mérlegelni kell!!!

emlékszem az esetre láttam is. tényleg nem mindegy hogy kinek a kezében van a fegyver de sajnos ezt kiszűrni nem lehet. a pisztolyokat sem ártana ám chronozni. a maszkot kötelezővé tenni...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 12:33 pm

Tehát ha jól értem tudtátok, hogy 500+ a fegyvere és beengedtétek CQB-ra.

Most valahogy nem erről van szó..
(Segítek:
ha le lehet mérni és erős, ki lehet tiltatni a pályáról
vs
ha le lehet mérni és erős attól még beengedjük, mert tudni fogjuk ki lötte)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MagicHorse szer. dec. 05, 2007 12:37 pm-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 12:19 pm

A csalas bizony kemeny dolog,az önmerseklet pedig legalább ilyen fontos.
Gazos temahoz vag:
Tavaly nyaron Cqbztunk ,egyik regi jatekos,aki eladta az aegjet,Sigmaval jött ki,Co2+ tuningcsö hangtompival.
Teszteken 500 fps korul mertek ra több helyen,es amugyis az egesz Sigma egy rakás sz@r,cqbra eros,kintre pontatlan.
Lényeg:
Egy ajto mogott lapultam,a srac siman felbelött 2meterröl,annak ellenere hogy tudta mi van a kezében.
Hogy 10-15 masodpercig forgott minden,meg verzetta homlokom kalap alatt felorat,az kulön csemege.
Ezert veszelyes erös fegyverekkel rohongalni,legyen 6-8 mm mindegy.
Mivan ha eledugrik valaki 7-8 meterre,azt reflexböl lösz,,Akármennyire én komoly játékos vagyok,és vigyazok,,hozzaállas melett is.
jomagam is csinaltam hasonlo hulyeseget 2,5 ev alatt egyszer,jo hogy nem fogpotlas lett a vege.
Mérlegelni kell!!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 12:14 pm

A név nélküli dobálózást továbbra sem szeretjük a fórumon. Én is igyekeztem megtartóztatni magamat tőle (több-kevesebb sikerrel).

A szervezőtől sem kívánhatsz lehetetlen. Ő is ember.
Nem fegyver típus függvénye. Egyrészt fárasztó volna a lista állítás, másrészt az ellenőrzés, hogy belül minden gyári hogy működne szerinted?

Maradnak a tesztek.

Dobhatsz ide még pár ötletet, de célszerű elöbb átgondolni a másik oldal nézőpontjából, hogy ne csak a billentyűzetet koptasd fölöslegesen.

A játékszervezői feladat körök meg valóban más téma. Bár igazából még nem láttam rá itthon példát, hogy valakit szúrópróba szerűen kihívtak volna játék közben kronózni. Akár azért mert felmerült volna a gyanú...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 12:04 pm

MagicHorse írta:
Mokker írta:
egy javaslat:
az sem járható, hogy a már itt lévő tesztelhető típusokat teszteljük és csak azok a típusok kapnak játékengedélyt? (nem az emberek, a típusok)
természetesen a megfelelő korlátozásokkal a tesztek eredményének fényében.
szerintem ez is kivitelezhető és nem túlságosan megeröltető.

1. Bármikor rendelehető külföldről más típus.
2. A gázcsere kérdése még mindig fennállna.

8mm spring mehet? :P Bár amiről tudok az csak a Barrett. Az meg kell a halálnak annyi pénzért.

persze hogy rendelhető más típus de ha csak pl a mosin nagantra van masz engedély akkor hiába veszi a más típust nem hozhatja be. de teszteltetheti és ha megfelel akkor beilleszthető lenne a maszba.. ezt hivnánk úgy hogy rugalmasság.
a gázcsere lehetősge nem mm függő :) a szervező dolga ezt ellenőrízni.
de ennyi erővel tényleg lehetne ellenőrizni az 1-es lövést is a dmr-ben én már tudnék mutatni olyan bika erős m14-est amiben csak sorozat van mást nem is tud lőni a gazdája és ahogy én láttam nem is akar.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 12:01 pm

Mokker írta:
egy javaslat:
az sem járható, hogy a már itt lévő tesztelhető típusokat teszteljük és csak azok a típusok kapnak játékengedélyt? (nem az emberek, a típusok)

1. Bármikor rendelehető külföldről más típus.
2. A gázcsere kérdése még mindig fennállna.

8mm spring mehet? :P Bár amiről tudok az csak a Barrett. Az meg kell a halálnak annyi pénzért.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:58 am

van egy pár olyan szépség amit csak 8mm-ben készítenek.
szerencsére a kar98 nem ilyen :) de tényleg meg tudom érteni azt aki ilyet szeretne. én sem adnám el soha az enyém :)

egy javaslat:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:55 am

Nantal írta:
Mokker írta:
nem bántottál meg senkit, a gond ott van hogy talán csak azért nem vesznek mert tudják hogy nem lehet használni

Egyáltalán miért jó a 8mm-es fegyver, mia az amit egy 6mm-es nem tud és egy 8mm-es igen :?:

Van néhány fegyver, ami csak 8 mm-ben van meg.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:54 am

Tök egyszerű. Van amit nem csinálnak 6mm-esben.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:54 am

bulldog írta:
Fele ennyi hozzászólás lenne ha nem lenne folyton "összefoglalás".

:)
egyébként egy forumon miért baj a sok hozzászólás? :roll:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:52 am

Mokker írta:
nem bántottál meg senkit, a gond ott van hogy talán csak azért nem vesznek mert tudják hogy nem lehet használni

Egyáltalán miért jó a 8mm-es fegyver, mia az amit egy 6mm-es nem tud és egy 8mm-es igen :?:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:48 am

Nantal írta:
Nem szeretnék senkit megbántani, de a 8 mm-es fegyvereket használó játékosok aránya a AS-ben minimális. Aki ilyen fegyvert vesz, az tisztában van vele, hogy kevés kivételtől eltekintve, nem fogja tudni használni szervezett játékokon.

nem bántottál meg senkit, a gond ott van hogy talán csak azért nem vesznek mert tudják hogy nem lehet használni, de ha bebizonyitjuk hogy nem veszélyesebb mint pl egy 6mm-es vsr10 akkor nem látom be miért ne lehetne engedni. a 8mm használók aránya pedig igazán nem számít semmit

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:42 am

Nem szeretnék senkit megbántani, de a 8 mm-es fegyvereket használó játékosok aránya a AS-ben minimális. Aki ilyen fegyvert vesz, az tisztában van vele, hogy kevés kivételtől eltekintve, nem fogja tudni használni szervezett játékokon. Szerintem ilyen kis arányú résztvevő miatt felesleges még több veszélyforrást belevinni ebbe a gyönyörű hobby-ba. A MASZ szabályait így is épp elég nehéz érvényre juttani és így is van rengeteg kiskapu amivel a sok idióta megpróbál még "eredményesebb" lenni. (pl én még olyat nem láttam, hogy bárkinek is ellenőrizték volna, hogy a DMR-e valóban csak egyes lövésre képes, és itt most nem az olyanokról beszélek, akiknek van felelőség érzetük, mert általában nem ők okozzák a bajt.)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:38 am

bulldog írta:

Azért nem mindegy hogy milyen gáz, mert AEG-nél nehéz játék közben erősebbre módosítani, 8mm-nél meg a KIHOZHATÓ LEGERŐSEBB lehetőséget kell alapul venni, mert nem "gondolhatjuk" azt hogy nem rak bele erősebb gázt, mert ha ennyire jóhiszeműek vagyunk akkor az AEG-ket sem kellene kronózni, hiszen "gondolhatnánk" azt hogy nem rak bele senki erősebb rugót a megengedettnél. (vagy van aki azt gondolja a kronózás azért van mert ráérnek a szervezők ?)

Igen a legrosszabbra készülök de nem a saját érdekemből !

érthető és van is benne igazság csak éppen ezzel a logokával kitiltható lenne az összes gázos fegyver 6-8 bármelyik hiszen ki garantálja hogy chrono utánnem tölt bele red gasT? aki akarja megteszi 6mm fegyvernél is és bőven túllépi vele a 600fps-t még akkor is ha ettől hamarabb tönkremegy a puskája. a szervező dolga hogy ezt megpróbálja kiszűrni. de ez nem a 8mm hibája.. mondhatjuk általános probléma inkább.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:36 am

Ezt már elmondtátok párszor. :arrow: Le a gázos 6mm-el. Mostantól csak AEG, AEP és Spring!
Csak, hogy én is sarkítsak...

Tanaka m700, KJW Mk1 & m700 pápá. És 6mm-ből is van shoti, aminél nem mindegy mennyit raksz a shellbe...

Erre értem én, hogy semmivel sem nehezebb 6mm-el csalni. Ezért nem vagyok hajlandó ezt az indokot elfogadni.

A többi érvetek stimmel, amíg nincs részletes teszt.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:28 am

Azért nem mindegy hogy milyen gáz, mert AEG-nél nehéz játék közben erősebbre módosítani, 8mm-nél meg a KIHOZHATÓ LEGERŐSEBB lehetőséget kell alapul venni, mert nem "gondolhatjuk" azt hogy nem rak bele erősebb gázt, mert ha ennyire jóhiszeműek vagyunk akkor az AEG-ket sem kellene kronózni, hiszen "gondolhatnánk" azt hogy nem rak bele senki erősebb rugót a megengedettnél. (vagy van aki azt gondolja a kronózás azért van mert ráérnek a szervezők ?)

Igen a legrosszabbra készülök de nem a saját érdekemből !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:26 am

A tesztek kritériumai egyszerűek:
-meg kell határozni a javasolt korlátokat
-choro által beazonosított torkolati energiájú fegyvereket kell használni
-a torkolati energiának el kell érnie a legmagasabb korlátot, amit engedélyezni kíván az ember
-többféle védőfelszerelésre több, közeli lövést kell leadni

Amennyiben a felszerelés sértetlen és nem jut át a BB, illetve a darabjai, úgy a 8mm biztonságos.

(Érdekes, hogy ezt le kell írni.)

Ez a veszélyességet az adott keretek közt kizárja. A csalás a játékosok számára semmivel sem nehezebb, mint 6mm esetén!
(A pisztolyok jelen esetben nincsenek is kronózva a legtöbb játékon, holott hallottam már megdöbbentő értékeket, amik bőven túlvoltak a CQB limiten, szimpla gázcserével. Azt nem tudom játékba is került-e, avagy csak kiváncsi próbálgatás volt.)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:24 am

ha ezen múlik veszek jövő március v árpilisban egy 8mm-es puskát és lehet tesztelni de csak ha van értelme, tehát beilleszthető a masz szabályzatba felhasználva a mérési adatokat és nem jön olyan válasz a teszt után, hogy okok de akkor se, mert nem szeretnénk mert csak.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:17 am

Na picit megakadtunk.
Összefoglalva.

Amennyiben Ace hozzállása általánosnak tekinthető,semmi akadálya egy 8mm-es fegyokra vonatkozó MASZ kiegészítésnek,DE ennek MEGKERÜLHETETLEN előfeltétele egy hatás vizsgálat.Ezt azoknak kell elvégezniük akik szeretnék a nyitást ebbe az irányba.
Tehát a kérdés az hogy ennek a vizsgálatnak -a későbbi vitákat minimalizálandó-az ellenzők szerint (is) milyen kritériumoknak kellene megfeleni (eszközök,szempontok,körülmények stb..)ahhoz hogy egy elvárható objektív eredményhez lehessen jutni.Ez ugye további megbeszélés tárgya lehet.

Az eredményeket nem tudjuk addig minden spekuláció tehát nem lehet tovább lépni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 11:13 am

Ahogy a 6mm-es fegyók esetében sem. Az egyetlen ami meg van adva a használt chrono típusa...
Végülis az aktuális torkolati energia szempontjából mindegy, hogy rugó, gáz, vagy egy kis démon golfütővel, ami elindítja a BB-t.
A játékos dolga, hogy beállítsa a fegyverét. A játékszervezőé, hogy lemérje (még megpróbálja kiszűrni a csalókat).

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:59 am

Nem. A 8mm gázos fegyvereknél nem adták meg hogy milyen gázzal és ha jól emlékszem milyen hőmérsékleten csinálták. Ez pedig fontos lenne.

szerk után: néhánnyal ezelőtti hozzászólás újra itt lehetne

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:53 am

Mokker írta:
1."Tesztek, tapasztalatok, tények felvetése nélkül a felvetés is hasonló"
az miért van hogy a külföldi írásokat elfogadjuk tapasztalatként 6mm témában és 8mm terén nem? az ugyanabból a forrásból lehet kevésbé hiteles?

Erre a válasz azt hiszem igen egyszerű.
A 6mm-es AS fegyverek elérhetősége és elterjedsége okán, haza tapasztalatok igazolták a külföldi paramétereket.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:36 am

Amennyiben valaki megírja a kiegészítést (ha kell számolgatok neki), annak a plug-inek, modok topicban lesz a helye. De csak akkor, ha már nagyából kész! Ne vigyük át ezt a vitát oda...

És az sem ártana, ha az illető keresnek valakit aki szervez játékokat és vele összhangban dolgozik az ügyön.

Részemről ennyi. Innentől már csak magamat tudom idézni:
MagicHorse írta:
... visszajutottunk ugyanoda, ahol már párszor korábban is járt a téma. Innentől kezdve úgy érzem nyugodtan vissza lehet zárni a témát.

szerk.:
Közben bejött Mokker írása. Az újgazdag hülyegyerekre szeretnék reagálni. Mint mérnök én is azt vallom készülj a legrosszabbra, reménykedj a legjobban.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:34 am

1."Tesztek, tapasztalatok, tények felvetése nélkül a felvetés is hasonló"
az miért van hogy a külföldi írásokat elfogadjuk tapasztalatként 6mm témában és 8mm terén nem? az ugyanabból a forrásból lehet kevésbé hiteles?

2."mivel a játékosok nagyrésze JG, Cyma, Galaxy és hasonló árkategóriáju fegyókat vesz valószínűleg nem csak szerintem sok"
szerintem 1-200e fot nem kifizethetetlen pénz manapság vagy mondom másként nem ezt hívjuk gazdagságnak :) szvsz arra akartam utalni, hogy ha valaki ilyet venne ne tegyük bele egyik skatulyába sem. lehet hogy csak szereti a történelemet és összegyüjtötte rá a pénzt akár hitelt is vehet fel rá akármi... miért kellene újgazdag és hülye kombinációnak lennie? :)

3."Tudod garantálni hogy nem lesz ilyen ? Volt már rá többször példa hogy a "gazdag" gyerek azt hitte mindent megtehet és sz*rt a szabályokra. Nem egy ilyen volt az elmúlt években, és mázli hogy csak ők lettek kizárva nem valakinek a szeme kifolyva."
nem. de ugyanigy azt sem lehet garantáni hogy ne vegyen gázos 6mm fegyvert és rejtsen el egy kis red gast a zsebében persze a chrono hfc134a mellett megy le. esetleg ne tuningoljon halálra egy vsr10-et és lőjön le vele valakit 8méterről. erre mondom hogy ne a fegyvert tiltsd, alkoss szabályt próbád betartatni és az ilyen jellegű szabályszegőt tiltsd ki.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:30 am

Magic!

értve az aggályaidat, mégis azt mondom a kategorikus tiltás feloldásához egy 8mm-es MASZ kiegészítés mindeképpen szükséges gyakorlati vizsgálattal.Alá kell támasztani tényekkel.ha a Többieknek ez kell akkor ezen az úton kell tovább menni.
Másrészt én továbbra is azt mondom a 8mm külön játék több mint a semmi.Lehet ez nem bátorítana még senkit arra,hogy ilyen fegyvert vegyen,de mondjuk ki, ez is csak spekuláció.nem tudjuk.
S még sem lehet ajtóstul rontani a házba...minden kezdet nehéz...senki nem mondta hogy könnyű lesz...hogy több közhelyet nem dobáljak itt össze.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:25 am

1. Magichorse konstruktív javaslata úgy látom elég egyszerűen lett lesöpörve
"azért nem mert csak".

Tesztek, tapasztalatok, tények felvetése nélkül a felvetés is hasonló

2. nem hinném hogy ez egy újgazdag passzió vagy olyan nagyon sok pénz lenne manapság 1-200ezer forint?

mivel a játékosok nagyrésze JG, Cyma, Galaxy és hasonló árkategóriáju fegyókat vesz valószínűleg nem csak szerintem sok

3. "kilövi valakinek a szemét egy hülye újgazdag utána elmegy vizisielni" mert ez egyszerűen ökörség.

Tudod garantálni hogy nem lesz ilyen ? Volt már rá többször példa hogy a "gazdag" gyerek azt hitte mindent megtehet és sz*rt a szabályokra. Nem egy ilyen volt az elmúlt években, és mázli hogy csak ők lettek kizárva nem valakinek a szeme kifolyva.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:19 am

Ranger from V.4 írta:
Vegyük azt az elméleti lehetőséget,ahogy Ace írt egy mondjuk kidolgozátok a 8mm MASZ kiegészítést...
A kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad!

Ha tényleg végig olvastad a korábbi topicot, akkor csak a két gondolatot nem sikerült összefűzni.
-Ha kirakjuk ezt a kiegészítést, akkor elég sokan nem fognak eljönni.
-Még mindig ott lenne, hogy csak ezért nem vesz az ember 8mm-st.

(Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy engem csak pisztoly érdekel 8mm-esben. Azt pedig csak másodlagosként használom. Néha. :arrow: sok tapasztalat nem származna belőle.)

Abban meg igazat adok Bulldognak, hogy meghívásos játékon nem olyanok kezében fogunk ilyen kategóriájú eszközökkel találkozni, akik gondot jelenthetnének. Ezért meghívásos.
Ergó ha tényleg meg akarjuk győzni a nagyérdeműt, akkor maradnak a költséges tesztek. (Mivel úgylátszik a külföldi trajectory project ilyen szempontból nem mérvadó az uraknak, csak a 6mm röppálya szempontjából.)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:12 am

Magichorse konstruktív javaslata úgy látom elég egyszerűen lett lesöpörve
"azért nem mert csak".
úgy pedig egyszerű bezárni egy vitát ha az admin ellenzi és a vita bezárásával kifejezi véleményét is. csak nem túl korrekt. arra sem érdemes hivatkozni hogy azért zárjuk be mert vitatkoznak emberek. a vita nem egyenlő a veszekedéssel. és előrébb vihet ügyeket. itt pl ezt is
(a topicot bezáró védelmében mondom el hogy ezért is nyitotta meg, kértem hogy engedjen egy konstruktiv vitát amit mégegyszer köszönök)

nem hinném hogy ez egy újgazdag passzió vagy olyan nagyon sok pénz lenne manapság 1-200ezer forint? ugyan már... és nem kell betenni senkit újgazdaag hülyegyerek kategóriába azért mert valami szokatlan vagy drágább árut vásárol. nem hiszem, hogy ezt így kellene kezelni
"kilövi valakinek a szemét egy hülye újgazdag utána elmegy vizisielni" mert ez egyszerűen ökörség.

olyan pedig hogy : "egy jó érv ami mindent megváltoztat" nem létezik
de egy konstruktív vitának lehet eredménye. magichorse hozzászólásához hasonó írásokra számítottam. s remélem lesz ilyen és a válasz is hasonló lesz rá akár mellette akár ellene.
"azzért nem mert csak" vagy azért igen mert csak nem túl jó érv.

beszélni szerintem érdemes róla.

az ellenzőktől várnék érveket magichorse javaslatára ha már beletette az időt és összehozott valamit.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:04 am

Magichorse!

Vegyük azt az elméleti lehetőséget,ahogy Ace írta:mondjuk kidolgozzátok a 8mm MASZ kiegészítést és az alapján egyelőre külön kategóriában játszotok.ez már teret nyit annak aki 8mm akar vásárolni(nincs kategorikus tiltás) és ti, azt úgymond gyakorlatban szűrhetítek le .Aztán ha gyakorlat más bizonyít(mint a felmerülő biztonsági aggályok) akkor esetleg meg lehet probálkozni a közös szerepeltetéssel.
ez tűnik a kisebbik ellenállásnak.vagyis a fokozatosság elve érvényesülhet és a biztonsági aggodalmak sem éri direkt kihívás.
A kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad!
Szóval ez tűnik a legjárhatóbb útnak.

Idézet:
Akkor amennyiben rámszakad a bank ígérem szerzek 8mm puskát, meg egy talicskányi maszkot/szemüveget és letesztelem.

Az biztos,hogy bármilyen változtatás igényét szükségszerű alátámasztani valami kézzel fogható tapasztalattal az erőfeszítés szintén elvárható,mint lentebb írták nem olyantól kell ezt elvárni aki elvben sem támogatja,habár a szaktudása meg lenne hozzá.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ranger from V.4 szer. dec. 05, 2007 10:13 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 10:04 am

bulldog írta:
ranger v4 már megbocsáss de ez hasonlóan átgondolt hozzászólás mint anno a masz vitánál volt
MagicHorse írta:
Meghívásos játékon volt kinn annó MuldR puskája és semmi panasz nem volt rá.

nem is az ő kezében félnék tőle

Akkor amennyiben rámszakad a bank ígérem szerzek 8mm puskát, meg egy talicskányi maszkot/szemüveget és letesztelem.

Mellesleg valami vélemény a táblázattal kapcsolatban, ha már vettem a fáradtságot összefabrikálni?

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 9:55 am

ranger v4 már megbocsáss de ez hasonlóan átgondolt hozzászólás mint anno a masz vitánál volt

MagicHorse írta:
Meghívásos játékon volt kinn annó MuldR puskája és semmi panasz nem volt rá.

nem is az ő kezében félnék tőle

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 9:55 am

Próbáltam konstruktív lenni, de úgy érzem az ellenzők táborának köszönhetően rövid úton visszajutottunk ugyanoda, ahol már párszor korábban is járt a téma. Innentől kezdve úgy érzem nyugodtan vissza lehet zárni a témát.
(4,5mm-es AS fegyvert meg tudtommal nem gyártanak. :P )

Játékot nem fognak szervezni ezért, mivel úgy indulna a dolog, hogy elöbb lennie kéne 8mm-es fegyvernek itthon. Tyúk meg tojás...
És a jelenlegi játékmennyiség mellett csak ezért szerintem nem fog nekiállni szervezni senki. Főleg nem az aki eddig sem szervezett, csak a puskáját szerette volna használni.
Meghívásos játékon volt kinn annó MuldR puskája és semmi panasz nem volt rá. Mégcsak egy ÁUUU! sem hangzott el, pedig nem -5 fok volt.

Hacsak nem akar valaki a "de akkor sem"-en túlmenőleg véleményt nyílvánítani, szerintem nyugodtan lezárható a topic.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 9:52 am

Tudva hogy ez a "vita" teljesen akadémikus,tehát igazából inkább csak egy beszélgetés,figyelembe véve Magichorse jól összeszedet konstruktív hozzászólását, még az is teljesen elképzelhetetlen/megoldhatatlan lenne hogy csak 6mm-es Sniper kategóriában szerepelhetne leve minden 8mm??

kiegészítés(most olvastam Ace hozzászólását)
vagy az a "megoldás" igazából hogy ki kell dolgozni a MASZ kiegészítését és akit érint menjen ez alapján 8mm-sel játszani és az élet mejd vagy igazolja vagy nem??

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ranger from V.4 szer. dec. 05, 2007 9:55 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szer. dec. 05, 2007 9:45 am

Csináljunk 4,5 mm topicot is, nekem szép rózsafa Gamo légpuskáim vannak, szeretnék velük játszani. Megígérem hogy nem lövök 60 méteren belül.

De komolyra forditva miért kell olyan dolgokkal kísérletezni amikről nem tudjuk biztosra hogy nem okoznak nagyobb sérüléseket ?

Miért veszélyeztetjük az eddig biztonsági szintünket pár fegyverért ?

Mindig feltünik pár barom aki "beeseik" az as világba, van pénze, egyből ilyet fog venni "mert barom erős király fegyver" egy játékon egyből bajt csinál majd ha kizárjuk nem érdekli legfeljebb vizisízni jár majd utána egy tengerpartra de nekünk itt marad a tudatban egy BALESET, remélhetőleg nem maradandó ! (és ilyen barmoknál nem garantálhatjátok hogy nem fogja "felcsavarni" a fegyóját játék közben, a jelenlegi AEG kronózási rendszerben ezt nehezebben tudná megoldani)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 128 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra