SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 12:17 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 128 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző PM
Admin

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2009 6:14 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

:ásít:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2009 3:28 pm

Igaza van Pistinek, jelenleg egyszerűen nem alternatíva a 8mm

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: 8mm
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2009 3:15 pm

Davidka83 írta:
De bánom is hogy írtam, mert degeneráltnak tituálnak egy olyan fegyver miatt, ami nagyon tetszik, és nem gyártanak 6mm-es caliberben.

Nem vagy degenerált, de a jelenlegi helyzet alapján, a 8mm-el csak otthon a kertben lövöldözhetsz. Rövid távon nem is fog változni, gondold át mielőtt vásárolsz :!:

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2009 10:07 am

Davidka83 írta:
...Mitől halott a 8mm-es? Be fogják fejezni a gyártásukat?...

mintha most is iszonyatos darabszámban adnék el őket világszerte... :roll:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: 8mm
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 10, 2009 10:05 am

Hitman írta:
Kihült vasat tetszik püffölni!!! :wink:

Szia.

Nos igen, bár 2008.aug.31.-én még fogalmam sem volt a 8mm-es fegyverekről, de a 6mm-esekről se sok... :D

De bánom is hogy írtam, mert degeneráltnak tituálnak egy olyan fegyver miatt, ami nagyon tetszik, és nem gyártanak 6mm-es caliberben. Mitől halott a 8mm-es? Be fogják fejezni a gyártásukat? Abban az esetben egyet értek, le a 8mm-essel. :(

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. aug. 09, 2009 10:42 pm

Davidka83 írta:
a 8mm-es nem annyira elterjedt,

A 8mm halott.

A használható, értelmes fegyverek száma a nulla felé konvergál.

Szabályokba nem kerül be, amíg nincs rá tömeges igény (a csapatok többsége követeli).

Néhány hangoskodó, akinek épp a 8mm-re áll fel, mert rossz helyre kattintott mondjuk a WGC-n, vagy csegevarás (lázadjunk, bár f*ngunk sincs miért) hangulatban van, nem tömeg.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. aug. 09, 2009 10:19 pm

Kihült vasat tetszik püffölni!!! :wink:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: 8mm
HozzászólásElküldve: vas. aug. 09, 2009 10:10 pm

Sziasztok!

Ott kezdeném, hogy kezdőnek tartom magam minimum 12 játék után, és elég sok airsoft témájú írás átolvasása után.

Átolvastam az itt, 8mm-es témájú hozzászólásokat is. Értem annyira a fizikát, hogy világos legyen számomra az ellenzők aggályai. Viszont nekem is van egy karnyújtásnyira lévő álmom, ami egy 8mm-es revolver (Marushin Raging Bull), a specifikációjában 1 Joule energiával feltüntetve az ereje. Vegyük alapul a 8mm-es 0,34g-os BB-t, amit kb 245 fps-el lőne ki green gas-al, ad e aggodalmat nagyobb károkozásra (szemüveg törés, bőr felsértés, stb...), mint egy szintén 1 Joule-os, 6mm-es 0,20-as egyéb fegyver, ami kb 300-330 fps-el lőné ki a BB-t? Ballasztikai vizsgálathoz nem értek, és azt sem tudom hogy lehet hitelesíteni az eredményeket. Viszont az én szerény személyem vélemyénye az, hogy felesleges lenne párhuzamosan futtatni az airsoftban a 6mm-es és a 8mm-es játékokat, mert a 8mm-es nem annyira elterjedt, inkább csak a különlegesebb fegyverek miatt vesznek emberek nagyobb kaliberű fegyókat, amiket tényleg nem kapni 6mm-es változatban. De ami miatt írtam, az az, hogy ha a 2,5 Joule-os 8mm-es fegyverek miatt tiltott a használatuk, teljesen világos, hogy az eddig bevállt 6mm-es fps táblázatot korrekt fizikai számítások és mérési eredmények mellett 8mm-esre is meg kellene csinálni, és a határt ott meghúzni, ami becsapódási erő kb azonos legyen 6 és 8mm-es BB-vel. Igen, ez nem jelent megoldást az így is kizárt fegyverek használatára. Nem is szeretnék ebben a témában zászlóvivő lenni, de egy 44000ft-os revolvert nem csak kertben lövöldözésre szeretnék használni, és nekem speciel fontos a játékostársak épsége, nem használnék hozzá red gast, nehogy megsérüljön valaki, másodsorban az erősebb gáz lehet kárt is tenne a fegyverben. Ha sikerült beruháznom a fegyverre, és van rá igény, szívesen részt vennék vele egy lőteszt vizsgálaton ha van rá igény, a gyengébb 8mm-es airsoft fegyver kategóriában... 8)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. aug. 31, 2008 7:23 pm

Bobek írta:
Hitman írta:
Ezért kell aláiratni minden játékossal egy felelősség vállalási nyilatkozatot, melynek szövege megtalálható itt a fórumon! :wink:

Az álltalam szervezett játékon ez meg is lesz. Más hülyesége után én nem tartom a hátam.

Nyert, VIS is ragaszkodik hozzá, felolvassuk, aláíratjuk és a pályadíj kifezetésénél megkapja!
A felelőségről:
A szervező felelőssége, hogy megtegyen minden tőle telhetőt , illetve figyelmeztessen a veszélyekre, ha mégis baj történik, kötelessége a sérült ellátása, illetve a kórházba szállítás, mentőig kísérés, stb... Eddig tart a felelősség, ha a gyakorló idióta üvöltve beugrik egy ablakon tigrisbukfencben és tele lesz a háta üveggel, mint a süni tüskével....én kihívom neki a mentőt! Van bennem felelősségérzet, amikor a kolléga nem tudott lemászni a tetőről, akkor is szóltam a többieknek, hogy álljanak el alóla...még a végén más is megsérül! A hülyéket nem lehet maguktól megvédeni, persze azért törekszünk rá :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 30, 2008 3:57 pm

Hitman írta:
Ezért kell aláiratni minden játékossal egy felelősség vállalási nyilatkozatot, melynek szövege megtalálható itt a fórumon! :wink:

Az álltalam szervezett játékon ez meg is lesz. Más hülyesége után én nem tartom a hátam.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 30, 2008 3:51 pm

Vissza a tetejére

játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 30, 2008 3:34 pm

SNIPER írta:
Idézet:
Tudtommal nincs kézitusa, elvileg nem lökhetik le egymást az emberek, aki meg leesik, hát a saját hibája, vagy véletlen baleset. Nekem személy szerint eszembe nem jutna egy balesetért a szervezőket hibáztatni. Otthon is le lehet esni a diófáról...

a szervező felelőssége minden esetben ha lesel a tetőről.....az otthoni diófamászást pedig nem szokták nyilvánosan meghirdetni.

szóval ???

Hali.

Ezzel azért vitatkoznék. Hiába szervezel te meg egy játékot a legkörültekintőbben vigyázva ara hogy minden veszélyes pontot megjelölj , elkeríts , lezárj . Mindíg lesz azért egy-két játékos aki nem figyel oda vagy csak egyszerűen nem érdekli és leesik , beleesik , belelép , ráesik arra amire nem kéne. Akkor ez a felelőség dolog hogy is van ???
Szerintem a szervezőket az odanemfigyelő , vagánykodó , előírásokat be nem tartó játékosok bármilyen sérülése után nem terhelheti felelősség.
Az már más tészta ha a szervezők hibájából történik bármi baleset , de ilyenről még nem halottam pedig játszok már egy ideje.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 30, 2008 3:23 pm

Idézet:
Tudtommal nincs kézitusa, elvileg nem lökhetik le egymást az emberek, aki meg leesik, hát a saját hibája, vagy véletlen baleset. Nekem személy szerint eszembe nem jutna egy balesetért a szervezőket hibáztatni. Otthon is le lehet esni a diófáról...

a szervező felelőssége minden esetben ha lesel a tetőről.....az otthoni diófamászást pedig nem szokták nyilvánosan meghirdetni.

szóval ???

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. aug. 30, 2008 12:44 pm

Hannibal Lecter írta:

"Tök buli egy épületes pályán a háztetőkön rohangálni... De jobb lesz a játék, ha megengedjük?" Nem is tudtam,hogy ez elvileg tilos... Egy sniper vagy egy felderítő miért ne mászhatna fel a tetőre? Tudtommal nincs kézitusa, elvileg nem lökhetik le egymást az emberek, aki meg leesik, hát a saját hibája, vagy véletlen baleset. Nekem személy szerint eszembe nem jutna egy balesetért a szervezőket hibáztatni. Otthon is le lehet esni a diófáról...

Ne erről eszembe jutott némi nem régi tapasztalat.

Az elmúlt 2 hónapban 2 zártkörű, tököli játékot is szerveztünk (404-es gyíkok). Ide jöttek csapatépítő jelleggel a cégünk ifjú titán dolgozói, akiket régóta érdekel, de még nem volt rá idő, lehetőség..stb...
Mindannyian tökös, okos, fegyelmezett ifjaknak mondják magukat...hmmm...
Béreltünk több, mint egy tucat fegyvert, pályát és mintegy 5 segítő volt kint (Kispárduc, AS, Sabotage, Suzo, Melwin), elolvastattuk a MASZ-t, majd 40 perces eligazítást tartottunk, fegyverkezelés, védelem. Spec szabályokkal játszottunk, 5m-ről egyáltalán nem lőhetnek egymásra, mindenkin maszk volt még szabadban is, nem volt 360 fps fölött fegyver, egyszerű játékmenet, biztonsági zónában tár kivesz, fegyver kiürít.

A végeredmény:
Az első játékon rögtön felmászott valaki az egyik házra, utána nem tudott egyedül lejönni, majd felvett 35 fokban egy termo pulcsit, mert "fáj a BB" és hőgutát kapott. Hányt, mint a murányi kutya.

További két játékos fejsérülést szenvedett, mert beverték a buksit (az egyik két öltés a másik agyrázkódás), nem lövés, csak sima baleset, mert futkosnak a romos házakban...és mert ilyen van!

(Temészetesen mindhárom játékost azonnal orvoshoz vittük és ez is a szervező felelőssége!)

Tehát az emberi figyelmetlenséget és a hülyeséget nem lehet kikerülni, csak csökkenteni az esélyét, de ne csinálj nekem, vagy egy szervezőnek programot azzal, hogy hülye vagy, mert utána mi rohangászunk a mentő után, vagy viszünk kórházba és senkit nem érdekel, hogy te kit hibáztatsz! Vérzel és megoldjuk, mássz diófára és lőjjétek egymást otthon 8mm-el, van nekünk elég bajunk ezek nélkül is.

Más:
Amióta használható fegyverhez lehet viszonylag olcsón jutni, több a "hülyegyerek". Ha ára van jobban megbecsülöd és meg is gondolod, hogy belekezdj!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 22, 2008 8:59 am

Amatőr filmes topic? :wink:
Részemről szintén nem látnám szívesen a "nagykaliberűeket" a pályán. Ha oly nagy igény mutatkozna rá (amiben kételkedem), szervezhetnének maguknak kizárólag 8mm-es banzájokat, ahol játszhatnának maszkosan-sisakosan, de kár lenne keverni. Van ami benne van a MASZ-ban, és van ami nincs. Szerintem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 21, 2008 7:40 pm

Hannibal Lecter írta:
pár hülye miatt letiltani az egészet...és mi van azzal,aki ésszel és figyelmesen tudná használni?

Sokszor lejárt lemez, régen kitárgyalt téma... A KRESZ-t sem az ésszel, okosan vezetőkre alapozták.

Idézet:
jópár fegyvert csak 8mm-ben gyártanak eddig. Pl M1 Garand

Felsorolnád ezt a jópár fegyvert? A Garand kapásból kiesett, mert gyártanak M14-Garand átalakítószettet, sőt, van is itthon már belőle...

De lássuk csak... A 8mm Garand használhatatlan játékra, akárcsak a hüvellyel működő 8mm shotgunok, tolózáras puskák, revolverek. Van jópár pisztoly, ami az ereje miatt nem használható közelharcra (2 Joule). Maradt 1-2 egzotikus pisztoly. A többit gyártják/gyártották 6mm-ben.

Idézet:
aki meg leesik, hát a saját hibája, vagy véletlen baleset

Mit is mondtál, milyen embernek nem tartod magad?

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szer. máj. 21, 2008 5:36 pm

Hella Lecter!

- Nem mondtam, hogy buta ember vagy, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem látod át az AS helyzetét...

- Nekem is számít a fegyverek ára... Csak mivel már erről szól minden körülöttem, hamarabb ugrok bele különböző beruházásokba... De nem felejtettem el, mennyit kapirgáltam-vacilláltam az első AEG-em miatt...

- Naív vagy :wink: de ez a topic tényleg nem a biztonsági szabályokról szól... (igaz én kezdtem az offolást)

- Ha már a vezetéssel akarjuk összehasonlítani, akkor inkább úgy tenném, hogy egy sima 6mm-es AEG egy átlagos Astra mondjuk, egy 8mm-es meg egy H2. Mindkettővel lehet szépen, fegyelmezetten közlekedni, de ha vki egy Astrának tapossa esztelenül a pedálját, valószínűleg kevesebb kárt okoz, mint ha egy H2-nek taposná tövig... (persze minden hasonlat sántít)

- Annyiféle 6mm-es fegyver van, hogy meg sem próbálom összeszámolni... Idővel az M1 is biztosan kijön majd...

- Ami a pályán történik, ahhoz igenis van köze a szervezőnek... A felelőség kérdésbe szintén nincs sok értelme belemenni ebben a topicban, megintcsak téged tudlak idézni "naív vagy"

- Megbántódni nincs értelme. Nem az oviban vagyunk. Amúgy sem az anyagi hogyléted alapján ítélkezik ő, csak az okra utalt...

- Érzem a pozitív hozzáállást, de azolcsó fegyver-> sok jó ember jöhet dolog, hát namostutóljáraírom: Naív vagy :wink:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 21, 2008 5:10 pm

Nem állhatom meg, hogy ne szóljak hozzá, bár ez Lecter hozzászólásával egyetemben eléggé off topic lesz.

Fegyverek ára kapcsán:
Attól hogy drágák (voltak) a fegyverek nem gazdagok sportja lett, inkább a felkészültebbeké. Én magam is hosszú hónapokig gyüjtögettem az első puskámra és nem vagyok valami gazdag. Ellenben annyi idő alatt nem egyszer átnéztem mit merre, utána olvastam és mikor ott volt a lehetőség már a dolgok többségével tisztában voltam, beleértve a biztonsági szabályokat is.
(Amúgy a kínaiak 8mm-t is csinálnak, ha nem is olyan széles választékban egyelőre.)

Biztonsági szabályok betartása... Túl naiv vagy. Látni még most is olyat, hogy valaki pályán leveszi a szemüvegét. Nem ragozom.
A vita elsődlegesen akörül forog, hogy most biztonságos e a betartatható keretek között a 8mm vagy sem. Azon minimális tesztelés, ami két éve volt kb, nem igazán győzte meg a megrögzött ellenzőket.

Épület tetejére nem szokták engedni a felmászkálást a játékokon:
1- mert a legtöbb pályán az épületek nincsenek jó állapotban.
2- nem biztos, hogy azé a felelősség aki leesik/megsérül. (pl 18 év alatti és baromira nem érdekes itt, hogy engedély iratott alá)
3- igaz, hogy nincs kézitusa, de így is épp elég figyelemelterelő tényező tud lenni egy játékon, ami miatt a tetőn lévő nem figyelhet oda kellőképpen. Arról nem is beszélve, ha éppen sietne mondjuk az adott szituációban.

Amúgy elég a hat 6mm, de esetleg van aki másra vágyik. Pont. (itt melletted szóltam vala)

Amennyiben moderátor szükségét érzi, vagdossa meg a hsz-em, de gondoltam akkor már teljes terjedelmében reagálok a dolgokra.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. máj. 21, 2008 4:54 pm

Kedves TomeKK, örömmel olvastam részletes és meggyőző érvelésed. De azért pár dologgal nem étek egyet.

Tény és való, hogy nem rég regisztráltam és nem is régóta AS-ozom, de mivel nem vagyok buta ember, nagyonis felfogom,hogy miről megy a vita. Nem szokásom beleugatni olyan témába,amiről fogalmam sincs.

Az,hogy neked nem számít a feyverek ára...hát örülj neki. sajnos sokunknak keményen a foghuz kell verni a garast, akár egy kínai AEG-ért is.

A csalók csalnak most is 6mm-el, ezen sajnos nem változtat semmiféle papíron írt rendelet, csakis a csalók kizárása/kiközösítése. A biztonságot meg csak szem előtt tartják a játékosok, mert saját érdekük, vagy túl naív vagyok? Mondjuk,ha valamiről egyértelműen megállapítható, hogy veszélyes, akkor nem szabad engedni, de pár hülye miatt letiltani az egészet...és mi van azzal,aki ésszel és figyelmesen tudná használni? Hogy egy durva hasonlattal éljek, hány barom vezet közveszélyesen? Akkor senkinek ne legyen autója, mert X-Y nem tud felelősségteljesen vezetni?

"Lentebb már jópárszor írták (biztosan olvastad is): a 8mm-es fegverek torkolati energája elég nagy... Tehát erős, de legalább szar és veszélyes is... " Igen, olvastam. Nos annyira nem vagyok jártas a témában, hogy melyiknek hány J az energiája, de azt tudom,hogy jópár fegyvert csak 8mm-ben gyártanak eddig. Pl M1 Garand

"MIVEL LENNE JOBB EGY ÁTLAGOS AS-JÁTÉK, HA A 8MM-ES FEGYVEREKET IS HASZNÁLHATNÁK?" Jobb nem lenne, de több fajta fegyver szerepelhetne. Változatosabb egy kicsit.

"Tök buli egy épületes pályán a háztetőkön rohangálni... De jobb lesz a játék, ha megengedjük?" Nem is tudtam,hogy ez elvileg tilos... Egy sniper vagy egy felderítő miért ne mászhatna fel a tetőre? Tudtommal nincs kézitusa, elvileg nem lökhetik le egymást az emberek, aki meg leesik, hát a saját hibája, vagy véletlen baleset. Nekem személy szerint eszembe nem jutna egy balesetért a szervezőket hibáztatni. Otthon is le lehet esni a diófáról...

MIÉRT NEM ELÉG A 6MM?

Nem ismerem Borzot, de ezzel a lekezelő szövegével eléggé megbántott. Anyagi helyzet alapján előítélkezni...no komment.

A fegyelmezetlen embereket egyszerűen el kell zavarni, vagy be sem kell engedni.

"Tehát drága fegyver -> kis közösség -> ismerősök -> egymás tisztelő baráti társaság" Ez nem így van.
Drága fegyver -> gazdagok sportja -> sok jó embertől esik el a közösség
Olcsó fegyver -> széles népréteg használja -> sok jó ember jöhet
A fegyelmezetlen, vagy egyenesen veszélyes pofákat meg nagyon hamar ki lehet szűrni, nem kell bevenni őket a társaságba, így nem is jelentenek veszélyt. Legalábbis számunkra nem. Az, hogy egymásnak, a saját hülyeségükből sérüréseket okoznak, hááát engem egy cseppet sem izgat. És attól sem kell félni,hogy ilyen esetek miatt betiltanák az AS-t. Hányan törik össze magukat bringával és mégsem tiltják be... Bár kis hazánkban már azon sem lepődnék meg...

"Ne értsd félre, ezeket nem rád mondom, nem ismerlek, de sajna ez az általános tendencia." Nem értettem félre. Sajnos én is tapasztaltam, amiket írtál, de szerintem nem bizonyos kategóriák tiltása erre a megoldás. Aki meg veszélyesen hülye, az akár egy gyenge rugós pisztollyal is az tud lenni...

Na ez szép hpsszú válasz lett, asszem kifejtettem nézeteim e témában. Tovább nem is koptatom a billzetet ez ügyben.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 9:54 pm

8mm tesztet csináltunk MuldR-rel, szegény ember ballisztikai zseléjének (gyurma) felhasználásával. a részletekért, akit annyira érdekel, vissza lehet keresni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 9:45 pm

most hogy elolvastam mit írt Kvitya, átéltem a megértés katarzisát. Éljen. :lama: :taps:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 9:07 pm

Zephir írta:
ez ugyanolyan, mint a 0.25 vagy 0.20as bb megy messzebbre kérdés fizikai magyarázata, ami mégis máshogy történik a valóságban. Szal lehet matekozni, de tuti, hogy kihagysz még vagy 3 tényezőt :)
Elfogadom az indokolást, de akkor miért nem megy az egyik golyó mindig 10m rel messzebbre?
A mérnök úr próbáljon meg egzakt választ adni a ködölés helyett :)

Aki nem érzi a fizikát annak magyarázhatod :twisted:
0.25-0.20 kérdés: az fizikán belül a ballisztika témakör, bocs, de abban nem vagyok benne, és az kicsit bonyolultabb

a miért nem megy messzebb kérdés: gondolkodtam hogy beleírjam-e ezt a már-már unalmas standard fizika mondatot, de úgy döntöttem vannak itt elég értelmes emberek, hogy ne kelljen (nem gondotlam a jogászokra). De akkor mondom: a csővön belül a 3bb-t vehetjük nyugodtan 1 darab 3x tömegű egységnek, melyre az energia hat. Így a cső végéig együtt gyorsulnak, és az utolsó 1,2cm-en amíg a 3. bb egyedül gyorsul a cső végén az már annyira rövid táv, és ott a gyorsító hatás olyan alacsony, hogy elhanyagolható :)

Amúgy nem ködösít a mérnök, csak mindent úgy mond el, hogy a hozzá hasonló, értelmes emberek értsék (sajnos a jogászok nem ide tartoznak). Míg a jogásznál azért tiszta minden, mert van miből idézni(leírták a hülyegyerekeknek) és továbbá azt gyakorolják az egyetemen, hogyan kell hülyéknek magyaráznia, mint a maguk fajták. :) Bár félek, hogy ez a gondolatmenet is magas volt, mert mérnöktől hangzott el ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 8:56 pm

ez ugyanolyan, mint a 0.25 vagy 0.20as bb megy messzebbre kérdés fizikai magyarázata, ami mégis máshogy történik a valóságban. Szal lehet matekozni, de tuti, hogy kihagysz még vagy 3 tényezőt :)
Elfogadom az indokolást, de akkor miért nem megy az egyik golyó mindig 10m rel messzebbre?
A mérnök úr próbáljon meg egzakt választ adni a ködölés helyett :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 8:52 pm

Zephir írta:
és a részletekre meg a mérnökök nem figyelnek :)
amikor egyedül marad a 3., még mindig előtte van a másik kettő :wink: Nagyobb lökettel meg nekimenne az előtte levő 2nek és szétvágná a lőképet.

A jogászok meg a hosszú magyarázat után sem fogják fel mit mondanak nekik. A matek meg ugyanúgy nem erősségük :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 8:46 pm

40ből 13x3 kimegy, elrepül, elhagyja a csövet, stb s még egy van a tárban....... mire gondolsz, mint másik kettő? :D

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 8:44 pm

és a részletekre meg a mérnökök nem figyelnek :)
amikor egyedül marad a 3., még mindig előtte van a másik kettő :wink: Nagyobb lökettel meg nekimenne az előtte levő 2nek és szétvágná a lőképet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 8:39 pm

Na, ha fizikáról van szó azt szeretem, és mosolygok egy jogász értetlenségén :D

Szóval feltételezzük, hogy mindig ugyanannyi gázt nyom be, ergo mindig ugyanannyi energiamennyiségt táplál a rendszerbe (mert ugyebár a gáz nem sebességet adagol a csőbe hanem energiát)
Ha mindig ugyanazt az energiát táplálja a rendszerbe, akkor a csőtorkolati energia is mindig ugyanaz. Ami viszont változik, ahogy azt kvitya is mondta az egyes bb-kre eső energia része, ami ugyebár a tömeg állandósága miatt a sebességben jelent különbséget.
Összesítve, ha az utolsó bb egyedül marad, akkor 3x akkora energia jut rá mint máskor, ami gyök(3)-szor akkora sebességet jelent (igen kvitya ;) v négyzet miatt nem 3x sebesség)
De az is igaz, hogy ez minden egyéb gázos fegyverre is igaz lenne, nem csak 8mm-esesre
Viszont a kérdés, ami miatt 8mm-esek addig nem lesznek, amíg valaki ballistic-gel-vel nem csinál tesztet: 8mm-es fegyver nagyobb energiával lő, és az, hogy az energia a nagyobb felület miatt kevésbé roncsol az nem bizonyított

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 7:34 pm

Tömegekhez csatlakozom.
Más gázt 6mm mögé is lehet nyomi, szelepet lehet moddolni.
(Well G22 pedig már greennel is veszélyes szerintem egy kezdő kezébe, dobozból kivéve. /6mm/ .. MASZ-ba igaz még belefér, de csak greennel.)

Lerágott csont.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 4:50 pm

egyszerre gyorsítja, nem külön.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 4:44 pm

Gondolod 100 dollárért gyorsan adagolja a gázt, minden BB alá? :)

De ok:
alapesetben, van x tömeged, amit a gáz y sebességre gyorsít, ez z energiát jelent

az utolsónál x/3 tömeged van, ugyannyi gázzal, ez 3y sebességet jelent, tehát 3z energiát

a mozgási energiád ugye állandó, 1/2 mvv... ha a tömeg harmadára csökken, a sebesség 3x nő (feltételezve, h a gáz állandó energiát jelent)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 4:44 pm

Várom a tömegeket :))

http://www.softair.hu/viewtopic.php?t=2006

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 4:32 pm

az utolsó bb miért 3x energiával jön ki?
Ha egymás után adagolja fel a bbket és gyors egymásutánban adja a gázt alájuk, akkor az energia is nagyjából ugyanannyi. Ha egyszerre tolja be a 3 bbt a csőbe és úgy adja be a gázt, akkor a bogyók egyszerre mozdulnak meg, az utolsó tolja az összes többit és átadja az enerigáját majdnem ugyanakkora sebességre gyorsítva mind3 versenyzőt. Ha három cső van benne, akkor szintén nem értelmezhető a 3xos energia. Számomra.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 4:19 pm

Nos, eszmefuttatás

vesz emberünk 105 USD-ért egy csájna 8 milis sörétest (wgc, van csilli-villi is belőle), ebben 40es tár van. Egyszerre 3 BB jön ki, tehát ez 13x3 plusz egy BB. Az utolsó, 1 darab BB 3x akkora energiával jön ki, mint a többi, tehát minimum 5-6 J körül.... Mivel nagyobb lőtávon nem az igazi a puska, ezért rel közelre lő vele emberünk, már csak feeling miatt is. Az utolsó, sok Joule energiájú golyóval arcon lőnek, véletlenül akár..

nos, ki az, aki szerint a fenti nem tűnik reális lehetőségnek?

S ekkor még nem dobtam fel, h mondjuk erősebb gázzal használja vagy szelepet modol......

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 3:41 pm

lelkiismeretes írta:
Őszintén, jelentkezzenek már azok a nagy számú játékos hadak,
akik vicsorgó foggal várják, hogy engedélyezve legyen a 8mm.

mire megnyerem a lottót úgyis engedélyezve lesz és akkor veszek hozzá full 2. VH-s felszerelést is :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 15, 2008 3:35 pm

lehet vennék ezt azt :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 128 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra