SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. dec. 14, 2018 7:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 61  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 12:17 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Üdv!

A javaslat tervezet az nagyon tetszik Trasher és remélem ez megvalósítható is lesz bízom benne.
Egyet értünk abban hogy a legfontosabb dolog a biztonság. Ezt hivatott szabályozni a MASZ is. Bízom benne hogy mindenki ez érti is és ezt mindenkor a legfontosabb dolognak is fogja tartani.
A törvényi dolgokhoz én nem értek ezért gondolom nem is én csinálom a MASZ szabályzatot de igaz ebben is igaza van annak aki azt mondja ez egy nagyon fontok kritérium.
De bízom benne, van köztes állapot és ez nem kiskapus, hanem szabályos törvényes, amit itt is alkalmazni lehet.
Köszönöm előre is a nagyon pozitív hozzáállást a kéréshez.

Üdvözlettel Römmel

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 12:05 pm

Jópofák vagytok. Egy dolgot azért rendesen el szokott felejteni mindenki. Bármilyen nemű változtatás a szabályrendszereken nem azért van, mert a szabályzat alkotók így vagy úgy fodultak este az ágyban. Nyilván elsiklottatok az ilyen apró odavetett dolgon, hogy "lehetőleg törvényesen" (cca, vagy valmi ehhez hasonló).

Nem véletlenül megy a kínlódás a 18. életévvel. A szabályok alkotóinka nagyon is figyelembe kell venni a Magyar Köztársaság által meghatározott, és a felénk vonatkozható törvényeket, ha azt akarjuk, hogy ne nézzenek ránk csúnya szemmel. Így amellett, hogy roppant demokratikusan, kikérik a véleményt, és ezekhez próbálják igazítani a lehetőségeket, nekik még a törvényi oldalt is figyelembe kell venni.

Mellesleg egyetlen egy hatalams előnye van, ha a 18 éves korhatárt megszabják. Felelősségre lehet vonni az illetőt jogi úton is. Amivel, valljuk be, egyetért mindenki ...

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 12:04 pm

Sziasztok!

Értem én az érveket és azt is elismerem hogy, mindenki tud hozni olyan embert aki felelősséget vállal a másikért. De ez nem csak annyi szerintem hogy azt mondom ez f…a gyerek és bizti nem csinál galibát ez FELELŐSSÉG vállalás más emberért. Ez számomra és számunkra azt jelenti, hogy azért igen is minden körülmények között felelősséget is vállalok és vállalunk és az estleges következményeket is ami ezzel jár.

Én nem állítottam azt hogy minden fiatal érettebb a koránál és azt sem hogy ők mindenkit lepipálnak de abban egyet érthetünk hogy az nem életkor kérdése hogy be tartja-e a szabályokat vagy sem.
Az említett fiatalember már tényleg volt jó pár rendezvényen és ott korrekt és becsületes játékot játszott. Ha ez nem így volna, akkor ismétlem nem is lehetne a raj tagja ez nálunk alap követelmény. ( a rajban jelenleg kb. 28év az átlag éltkor és nagyrészt baráti társaság és csak a becsületes viselkedés az ami járható)
De megértem az érveket és tiszteletben is tartjuk a mostani MASZ szabályt és a következőt is be is tartjuk és be is tartatjuk. Mint játékos, mint játék szervező.

Üdvözlettel Rommel

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 12:00 pm

Rommel írta:
Javaslat ebben a konkrét esetben a szülői engedély továbbra is kötelező és természetesen a raj amiben játszik vállalja a felelősséget érte jelen helyzetben én hisz én vagyok a raj parancsnoka.

Amire én látok lehetőséget, HA (ismétlem HA) 18 évhez kötjük az alsó limitet:

- 18 év alatti csak szülővel együtt játszik, aki végig felügyel rá (együtt mennek mindenhova, visszaállni, stb)

- 18 év alatti hoz szülői engedélyt, amin lesz mondjuk külön hely a gyermekért a játékon *végig* felelősséget vállaló, őt felügyelő nagykorú játékos adatainak, aláírásának (ebben az esetben Te a rajpk).

Én is játszottam már együtt nagyon fiatal gyerkőcökkel, és akadt olyan, hogy sokkal fegyelmezettebben viselkedtek, mint egynémely hivatásos. De ettől még tisztázni kell ezt a kérdést, még az első komolyabb baleset előtt (vagy annak megelőzésére)...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 11:25 am

szerintem legjobb lenne ha a szervező döntené el hogy 16 + papír vagy csak 18 fölött, mondjuk nekünk könyebb a dolog hiszen 95%-ban meghívásos játékokon vagyunk/csinálunk, így nagyjából tudjuk kiktől mit várhatunk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 11:07 am

szerintem tök egyszerű lenne a megoldás (bár ugye én nem ezt az álláspontot képviselem :) )
Akiket támogat a csapatjuk és a csapat is "elismert" (Most ezen is
lehet vitatkozni, hogy ez mit is jelenthet),
azok a papírral engedhetőek.
Akik nincsenek csapatban és nincs előtörténetük, nos, ők azok,
akiket nem szabad engedni.
Keressenek csapatot és a csapat legyen az, aki esetleg megengedi
nekik, hogy játszhassanak nagyobb játékon is.
És persze 16 alatt ne lehessen, ugyanúgy mint eddig.

De én inkább a 18 feletti dolgot támogatom.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 10:59 am

bulldog írta:
Rommel a baj az hogy minden fiatal tud hozni olyat aki "vállalja" érte a felelősséget, mindenki érettebben viselkedik a koránál, mindegyik sok fiatalt lepipál állítólag. Most jönne a "próbáljuk ki" rész, de nem is régen volt erről nem kis eszmecsere a fórumon, ezért mégegyszer nem irom le ami ott volt. HA az lesz az új Maszban hogy 18 alatt nem lehet maszos játékon játszani, akkor az MINDENKIRE fog vonatkozni. Sajnálom de ha egy valakivel kivételt tesznek a szervezők, akkor mindenkivel kell.

az adott "gyerek" januárban játszott érden országos játékon, többször volt miskolcon kelet magyarországi játékon, szal kipróbálni nem kell, többször bizonyított már, persze a másik része is igaz amit mondasz, szal ez nagy dilemma, nehéz döntés az biztos.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 10:54 am

Rommel a baj az hogy minden fiatal tud hozni olyat aki "vállalja" érte a felelősséget, mindenki érettebben viselkedik a koránál, mindegyik sok fiatalt lepipál állítólag. Most jönne a "próbáljuk ki" rész, de nem is régen volt erről nem kis eszmecsere a fórumon, ezért mégegyszer nem irom le ami ott volt. HA az lesz az új Maszban hogy 18 alatt nem lehet maszos játékon játszani, akkor az MINDENKIRE fog vonatkozni. Sajnálom de ha egy valakivel kivételt tesznek a szervezők, akkor mindenkivel kell.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 10:54 am

én ehhez a 18as dologhoz azt tudnám hozzátenni,hogy szerintem legyen 16,de úgy,hogy vagy nagykorú ismerőssel jön játszani vagy szülővel. DE akkoriscsak a nagykorú ismerős/szülő irásos nyilatkozatával hogy felelősséget vállal érte, etc etc. ha meg nem jön be az ifjonc akkor nem lesz 18ig játékra beengedve. igen,tudom ehhez soka papírmunka kell,meg egy adatbázis is,de ez csak javaslat. (igen,tudom,nem új javaslat :D )

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 10:22 am

Sziasztok!

Azokhoz fordulnék kérelemmel akik a MASZ új szabályrendszerét készítik. A mostanában elhangzott ”vitában” olvastam egy mondatott miszerint „A minimum 18 év életkorra igény több csapat jelezte, az asztalon van.”
A kérdés az volna biztos hogy ez az egyértelmű szigorítás eredményt is hoz?

Abban a rajban amiben játszom van egy 17 éves fiatal ember és nagyon sok „felnőttet” lepipál. Ezt nem csak a teljesítményére értem hanem a játék szabályzat betartására és korrektségre. Nagyon hasznos tagja a rajnak és nem szeretnénk ha az új szabályzat ha tartalmazni fogy ilyen kitételt akkor ő ne jelenhessen meg velünk MASZ által rendezett játékokon.

Javaslat ebben a konkrét esetben a szülői engedély továbbra is kötelező és természetesen a raj amiben játszik vállalja a felelősséget érte jelen helyzetben én hisz én vagyok a raj parancsnoka. Ez számomra természetes. Az játszik velünk egy rajban akiben mindenki megbízik és betartja a szabályokat minden körülmény között

Persze ezt nem lehet minden esetben alkalmazni de kérek minden szabály készítésben résztvevő embert a felhozott példát is vegyék figyelemben az új szabályok meghozatalánál.

Üdvözlettel Rommel

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 9:36 am

Ok, türelmes a második nevem :)

A lenti vitához meg egy hétvégi játék tanulsága:
220 FPS-es pisztollyal is lehet harcolni 400 FPS-es AEG-ek ellen
eredményesen. Volt olyan, hogy pisztollyal "késeltem" meg nyílt terepen
két embert egymás után...

Divatosan: "aki FPS növelésben látja a megoldást, az sikeres ember nem lehet" :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 9:35 am

lelkiismeretes írta:
Mi lenne, ha a szabályváltozás után verzióznánk a meglevő szabályokat?

Mi lenne, ha előbb megvárnánk a változásokat, mer' esetleg nem lesznek olyan mértékűek, hogy erre szükség legyen. :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 8:53 am

Én abból indultam ki, hogy a meglévő szigorodik, ezért is gondoltam,
hogy esetleg pluginként is működhet. De akkor ha lehet,
nézzétek már meg ilyen szemmel is, itt inkább a technikai szabályokra
gondolok (FPS, tárak, fegyverosztályok pl.), nem a színtisztán biztonságiakra (védőfelszerelés).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 8:40 am

ez nem hülyeség, de ki kell derülnie, mennyire kompatibilisek egymással a verziószámok, ugye ismerjük a számítástechnikai patchek hibáit.

másrészt a fejekbe azt kell sulykolni, hogy mi is a MASz értelme: a sérülések megelőzése a törvényi szabályozások okán. aki ezt nem hajlandó megérteni, avagy ócsárolódik, diktatórikus jelleggel töröltessék azonnal a fórumról, MASz játékra ne jöhessen. igen, ez nem demokrácia itt.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 8:28 am

Nos, hogy tényleg visszatérjen minden a megszokott mederbe.
Mi lenne, ha a szabályváltozás után verzióznánk a meglevő
szabályokat? Azaz ha lehet, egy ideig még lehessen itt a softair-en
a "régi" MASZ szerint is rendezni játékokat, felkészülési időt hagyva
az újabb szabályokra. Vagy esetleg a régihez pluginként lehessen
tenni egy ideig az új szabályokat, azaz ne átírva legyen, hanem
hozzáírva. Ha gondoltatok rá, akkor elnézést.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 7:46 am

Nos, be lehet fejezni a betűmatekot (by G)

Mi is történt az elmúlt pár napban?
Emberünk jött, hirdette az igaz utat, gyalázva a meglévő szabályrendszert. Érvek nem nagyon (mi több, kicsit sem) hangzottak el, viszont volt mocskolódás, személyeskedés, cyberfiúk polírozása. Cizelláltabb stílusban megkapta, miért is nem ír egyetlen érvet sem? Plusz ki lett javítva néhány -biztosan véletlen- tárgyi tévedés. Mivel továbbra sem történt érdemi előrelépés, a "vita" leült. Jött egy ifjú, ki kiállt a saját maga által említett/felhozott politikai stílus ellen. Érvek, ötletek továbbra sem kerültek elő.......

Mindezt sikerült kemény 3 napi munkával produkálni.......

Tehát, ideje lenne visszatérni a topic témájához, ami nem más, mint: érvek és javaslatok a MASz kapcsán

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 6:56 am

Hitman 47 írta:
(...)
Alig több mint egy év után azt gondolom, hogy az AS-ben az hogy milyen tuning van a fegyverben, és maga a lövés kiváltása az egész hobbi utolsó 15 százaléka! A többi a baráti összejövetelekről, a jó hangulatról, a feelingről, a testmozgásról szól! Jó egy viszonylag zárt közösséghez tartozni, jó dolog barátként üdvözölni azokat akikkel ritkán találkozik az ember, és jó a játék után egy pofa sör mellet megbeszélni a játék közbeni pozitiv élményeket.

...és ENNYI! Ehhez nincs nagyon mit hozzátenni.

(Tegnap pl. 22h körül értünk haza egységesen, az asszonyok legnagyobb örömére, mivel a játék után "bevetés utáni kiértékelés" folyt az egyik sporttárs pizzériájában. Kissé elhúzódot :), de milyen jól éreztük magunkat!)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 6:43 am

kvitya írta:
(...) az játékosok ismerték egymást, kultúráltan játszottak, figyeltek a másikra.

- A közösség megnőtt, szükségessé vált egy komolyabb szabályrendszer, a MASz. Ennek az oka a nagyobb létszám és a kifejezetten sok felelőtlen játékos megjelenése volt. (...)

Mi ezért térünk át a csak meghívásos játékokra. Volt néhány kísérlet nyilvános, nagyobb játékokkal és mindig történt vmi nem odaillő, ami rombolta a hétvégi játékélményünket.

"-Ja, bocs én még kezdő vagyok"
"-Öööö, hát hogy milyen kiírást?"
"-Aztán mé' nem? ... -Mi az a MASZ?"
"-Láttam, hogy nem állt ki, akkor én mé'?"
"-Tök jó ez, hogy háromszor is eltalálhatnak! -Ezt neked ki mondta?"
"-Megvolt! -Nem volt! De megvolt! -De nem volt! ..."
Meg a "jó kis" egyéb sztorik. pl. tűz alatt lévő épület ajtaján kilép, maszk a kezében, mert hát már lelőtték ugye...
Sniper "-De apámék nekem megengedték!"

...

Aztán vki -talán már említettem- lőtt egy olyan sorozatot messziről (30-40 m vagy t'án több), hogy a fémdobozos ködgyertya oldalán pont olyan nyomott hagyott, mint az én M120-as fegyverem 30 cm-ről. Teszt. Nem mindenkin van arcvédelem ha a szabadban játszunk. Ugye, ha ez valakit arcon soroz...

A most következő hétvégén is lesz játék az egyik pályánkon, 60-70 fő jött össze alapból. Csak ismert csapatok. Nincs meghirdetve. Nem kell küzdeni a kezdőkkel, sem gyerekekkel, zárt a játék.

JAVÍTVA> Nyilvános játékokat úgy is szerveznek sokan.

Menjenek oda, akik ismerkednek a sporttal. Aki megfelelő alázattal áll az ügyhöz (óhh, mily nagy szavak:), az előbb-utóbb úgy is betagozódik valamelyik csapatba/közösségbe, annak elvárásai szerint. Illetve az egyes csapatok is vesznek fel mindig új embereket, akikkel viszont fejben is foglalkoznak ilyenkor. Ezek pedig mindenképpen jó szűrők.

Visszatérve, részünkről még gondolkozunk így is helyi szinten a korábban felvetett szigorításon. DannyL javaslatára egyébként figyelemmel, azaz tekintettel a DMR-okra.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tat hétf. szept. 10, 2007 7:16 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 3:57 am

bizo61 a baj az hogy a változtatást akaró, a jelenlegit kritizálók általában:

1. túl fiatalok ezért nem tetszik nekik hogy ki vannak zárva

2. nem nagyon láttuk őket itt szervezett játékon, tehát nem tudom milyen tapasztalatra alapoznak a mi szabályainkkal kapcsolatban

Egyszóval aki nem fér bele, nem veti magát alá neki, nem olyan játékra jár ahol alkalmazzák az ebbe a topicba ne irjon mert max ez lehet belőle. Lehet nélküle játszani, de az nem ehhez a közösséghez tartozik.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 12:28 am

Én úgy gondolom, hogy velem beszéltél, írogattál, engem néztél le, mireföl nem tudom, lehet, hogy te igen komoly ember vagy és ezt mindenütt bűntetlenül megteheted. Nem tudom kik a haverjaid, de stílusodból ítélve nem is vagyok rá kíváncsi.
Én beismertem, hogy kezdő vagyok és nem néztem le senkit, amit te több beszólásodban is megtetted. Gondoltam korrekt csapatba kerülök a topikban, de mint te is csak a nagyképűsködés megy.
Lehet, hogy ez neked sértett magánszám, nekem a véleményem, amit még tenagyképűséged is tiszteletben kell, hogy tartson. Lehet, nem nagy és komoly a csapatunk, de egymásért vagyunk.
A tájékozatlanságról pedig nem ártana elolvasni amiket írtam, mert benne van a véleményem és kezdő meglátásom.
Tényleg zárjuk le, mert a megalázó stílusoddal nincs mit kezdenem. Remélem mások korrektebbek a kezdőkkel és tiszteletben tartják az embert.
Elnézést, ha megpróbáltam véleményt nyílvánítani, de úgy érzem ez itt pár embernek lehetséges csak lehurrogás nélkül.

U.i.: Azért nem vagy te olyan kemény, lehetnél emberibb is. Isten nem itt van.
Na most zárjatok ki engem is.

Üdv. Bizo61

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 10, 2007 12:16 am

bizo61 írta:
Mit vártál ezzel a keménykedéssel, tán csodát?

Látod, mi is pont ezt kérdezzük, hogy a haverod mit várt a keménykedésével.... Még mindig arra várunk, hogy a MASZ miért "nagy szar" (vagy vmi hasonló), és ti mit javasoltok helyette, vagy hogyan játszotok, de úgy látom, a mellédumán, általánosságokon, tájékozatlanságon kívül egyéb nem derült ki.

Akkor itt le is zárhatjuk, tolhatod reggelig ezt a sértett magánszámot, de előbbre a topik nem jut vele...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 11:59 pm

Nem igazán tudom, hogy milyen háttérben gondolkozol, de úgy érzem, ez már megint a kötözködés korrekt megnyílvánulása.

Két szabály létezik. Az egyiket nem lehet lakalmazni, mert fegyveres egységekre vonatkozik, ami nem játék.
A másik a MASZ, amit egyesek véresen védelmeznek, pedig igazából a sok duma ellenére senki nem támadja azt. (A paintball azt hiszem nem tárgya a topiknak.)
A sok beszólás, próbálgatás, személyeskedés ellenére senki nem beszélt a jelenlévők közül semmi égbekiáltóról. Nekünk is max 120-as, vagy gyengébb fegyvereink vannak, nagyrészük alap, tuning nélküli. Ha eltalálnak halál, a játék elején a menet végigbeszélve, esetleges külön szabályok társjátékoknál egyeztetve.
Mit vártál ezzel a keménykedéssel, tán csodát? A több száz fős AS tábor néhány egyedtől eltekintve ugyan azt csinálja, akkor miről beszélünk???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 11:48 pm

bizo61 írta:
lehet, azért nincs értelmes hozzászólás,

Mert a háttérben már javában folyik a munka? ;)

Még mindig várom, hogy Ti milyen szabályok szerint játszotok!

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 11:42 pm

Noshát köszönöm a gyors reagálást, de elkeseredésből még semmi jó ötlet nem született, így ez elkerülendő a társaskapcsolatok terén.

Az én lelkem már régen nem érzékeny, ellenben általánosságban sem szoktam csak úgy stílusosan megalázni senkit sem az említett beszólásokkal.

Én nem beszéltem hozzáértésről, mert az itt nem lehet vitatéma, ugyanis a 18-éves korhatár bevezetése és a hagyni kéne, mert a játékvezetők határozzák meg jó-rossz irányban a játék lefolytatását, kivételével igazi véleményt senki nem írt a több száz fő AS táborból.

Természetesen én is tartom magam a véleményemhez (mint Te is) és ezt kérem tiszteletben tartani, ugyanis a bántó stílus nem része a MASZ-nak sem.

U.i.: lehet, azért nincs értelmes hozzászólás, mert ez így is megfelelő a jelenlegi formában és a játékonkénti, helyi szabályozással. A balesetek 99,5 %-át az ember saját magának idézi elő.

Üdv. Bizo61

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 11:18 pm

Nos a kevésbé cizellált stílusú hozzászólásomat az elkeseredettség ihlette, de a véleményemet fent tartom!!! Ha belegázoltam volna az érzékeny lelkedbe hát sajnálom, minden esetre azt gondolom finom voltam és nőies! Ettől függetlenül amennyiben nem inged hát ne vedd magadra! Általánosságban beszéltem azokról akik csak bomlasztani járnak ide, és ütőképes elgondolások nélkül osztják az észt! Márpedig még mindíg nem hangzott el semmi érdemleges a szabály újraalkotása ügyében! Az általad említett hozzáértésnek jelét sem tapasztaltam, csak azt látom, hogy kritizálni mindenki tud, azonban jól átgondolt véleménye már csak nagyon keveseknek van a kritizálok között!

Üdv! Hitman

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 11:01 pm

Úgy gondolom a tűzszitás nem az észrevételeim közléséből áll, hanem ha én is nekiálltam volna leherótozni az előttem szólókat, amit érzésem szerint igyekeztem elkerülni, ha nem sikerült elnézést.

Egy topikmoderátor, ha nem ismeri Bizo61 -et az több oknak is betudható....de

- minden fórumon időnként megjelenik valaki aki "jobban ért " a dologhoz,mint a jelenlévők, ez a nyílt topikok előnye, lépjünk át a dolgon.
- a belesz...ni, véres rák, se**beba**ós börtön, tökön rúgni, elk*ni szavak használata ilyen név alatt szerintem szintén kizárást érdemel, mert alpári és nem vagyunk börtönviselt cellatársak, hogy ilyenek röpködjenek.
- műtárgy faragásra van hozzáértő.

2 gyerek után azt hiszem másra is feláll, nem csak a politikára, mert ha így lenne nár a tv-ből ismernél.

A logikus érvelést a kizáró felé jeleztem, akit nem ismerek, de remélem sor kerül rá valamikor, a jó kapcsolatok ápolása miatt. Ha valami "okosat kitalálok saját kútfőből, s nem plagizálva, akkor a topikban leírom. Mivel közöltem friss hús vagyok (aki közé nem sz***nak) nem igazán tapasztaltam ki a dolgok menetét, de igyekszem majd észrevételeimmel emelni a topik fényét.

Köszönöm a sok emberbaráti szeretetet tükrőző beszólást, amit kis hozzászólásom váltott ki egyesekből. Acénak köszönöm a korrekt válaszát mely kimagaslott a mocskolódásokból.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 10:45 pm

bizo61 írta:
Én politikai fogásnak tartom, ha valakivel nem bírok logikailag,

Emberünktől logikus érvrendszert nem láttam (rávilágítanál konkrétan mi volt az?), elsősorban az Öcsémezés, vitézkedés, önfényezés, és a személyeskedés érdekelte... A logikához első lépésben némi hidegvér kéne, a haverod annak szemlátomást híján van.

De itt a lehetőség, hogy felvezesd nekünk a csapatod javaslatait, szabad a pálya! Lássuk meddig jutsz - logikailag!

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 10:37 pm

Én politikai fogásnak tartom, ha valakivel nem bírok logikailag, azt leléptetem, kizárom, eltűntetem. (erről naponta olvashatsz az újságokban - erről beszélek.)

Az elhatalmasodó "szarozás" tényleg szankcionálást ígényel mindenkinél.
Vegyük ezt figyelembe a "fasza" jelzőnél is mert az sem illik ide.

Elolvastam mindent, nem kerülte el figyelmemet a MASZ "méltatása sem. Megemlíteném, hogy több játékönk során nem merült fel olyan probléma, ami a MASZ-ba ütközött volna, - sokkal inkább a korrekt ellenfelek hozzá nem értő hozzáállása miatt.

Tényleg nem reagált más, csak illett volna nem szó nélkül hagyni, hogy egy üzletben történő hozzáállás leszólása inkább a kereskedelmi kamarára tartozik és nem egy módosításokat feltérképező topikba, illetve a játékmarshall hatásköre.

A MASZ körüli herce - hurca kapcsán korábban leírtam véleményem, ennyi.

Minden megoldás lehetséges amit a játékosok egésze elfogad, mivel ez csak játék, bár előírásokat igényel, de ne essünk át a másik oldalra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 10:34 pm

bizo61 írta:
Nem akarok békebíró lenni, de felhábórítónak tartom, hogy egy játék kapcsán is előjöhetnek ilyen politikai fogások

Akkor ne legyél, és ne keverd bele a politikát... Tudjuk, egy csomó embernek már csak erre áll fel, de az airsoftot hagyjuk ki belőle.

Hőbörgés helyett várjuk a további konkrét javaslatokat!

A minimum 18 év életkorra igény több csapat jelezte, az asztalon van.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trasher vas. szept. 09, 2007 10:37 pm-kor.
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 10:32 pm

bizo61 írta:
Na frankó! Erről írtam az előbb, már megy is a fenyegetés. ......
......Nem tudom, hogy ki ez az Ace, de azzal válaszolni valamire, hogy kizárom valahonnan, az kisstílűség, vagy érvelések hiányára utal. ( gondolom az újrareggelés ezt jelenti.)

Szerintem senki sem fenyeget senkit, és te csak szítod a tüzet! Felesleges!!!

Az hogy Ace-t nem ismered az több dolognak tudható be, de az hogy látatlanban véleményt írsz róla, téged minősít.

Összeségében pedig Messornak adok igazat! Néha, bizonyos időközönként megjelenik ezen a fórumon egy Okostojás, aki elmondja mekkora papírkatonák vagyunk mi, akik a MASZ szerint játszunk, avagy valami okból kifolyólag úgy érzi jó hecc beleszarni egy közösségbe! Kérdés! Ha tényleg olyan szar a MASZ, és annyira elviselhetetlen a softair.hu, mi a véres ráknak járnak ide ezek a okostónik? Miért nem húznak vissza oda ahonnan jöttek és hagyják békén azokat akik szerintük semmit sem érnek?
Majd emberbaráti szeretetből viszek nekik narancsot a jó öreg se**beba**ós börtönbe, ahol a pályán okozott baleset miatt ülnek (ha tudnak)!
Alig több mint egy év után azt gondolom, hogy az AS-ben az hogy milyen tuning van a fegyverben, és maga a lövés kiváltása az egész hobbi utolsó 15 százaléka! A többi a baráti összejövetelekről, a jó hangulatról, a feelingről, a testmozgásról szól! Jó egy viszonylag zárt közösséghez tartozni, jó dolog barátként üdvözölni azokat akikkel ritkán találkozik az ember, és jó a játék után egy pofa sör mellet megbeszélni a játék közbeni pozitiv élményeket. Ezt hívják HOBBINAK! Bár kétségkívül lehet magas szinten űzni.
Aki fájdalmakat akar átélni menjen el egy dominához, az majd jól tökön rúgja, aki fájdalmat okozni akar, menjen pszichologushoz!!! De kérve kérem ne akarja elk*rni mások szórakozását a sületlenségeivel, ha neki kevés amit ez a hobbi nyújt, fogjon fegyvert és menjen el zsoldosnak a világ végére és harcoljon élesben! Majd faragunk neki műlábat meg mű ......t!

Üdv! Hitman

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hitman vas. szept. 09, 2007 10:36 pm-kor.
Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 10:11 pm

Nézd ha másodszor vét a fórumszabályzat ellen, akkor ki kell zárni ez van. Először is ezt kellett volna. Ha nem én akkor más admin. Én voltam kéznél.

Az ominózus beírásra összesen 2 ember reagált. Senki nem foglakozott vele amig Cyrus nem kezdte el fírtatni a dolgokat.

Saját magát járatta le. Normális hangnemben kell megtanulni közölni dolgokat és nem hülyének nézni az embereket.

Határozottan elzárkozott a normális beszélgetéstől. Egy épkézláb javaslata sem volt. Csak egy darab véleménye. Innentől kezdve mit várt. Kitárjuk karunkat és keblünkre öleljük. Ugye most viccelsz.

Normálisan le lett írva, hogyan jött létre a MASZ, és hogy mi a menete a dolgoknak.

Erről jut eszembe log még egy fejhajtással az illető.

Gondolom Te a nyugodtabb vérmérsékletű csapattárs vagy, nem pedig egy kívülálló. Legalább ezt jelezd neki. Log egy: Bocs nagytudású fórumozókkal.
[My best friends][Kezdőknek segítség]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 10:07 pm

bizo61 írta:
Az emlékeim szerint csak abból indult a keménykedés, hogy valaki leírta, hogy milyen korrektek voltak vele az üzletben, segítség, stb.

El kéne olvasnod mégegyszer azt az üzit :D
Szerintem egy része kimaradhaott. Nyugi ez most nem beszólás, de asszem ebben mondta hogy "a MASZ sz@r", szerintem mondhatta volna úgy is hogy: nem jó! (ez nem az én véleményem)
Ha másért nem is akkor a stilusáért törölték.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 10:06 pm

bizo61:
Politikai fogások? Te miről beszélsz? :roll:

"Nem tudom, hogy ki ez az Ace, de azzal válaszolni valamire, hogy kizárom valahonnan, az kisstílűség, vagy érvelések hiányára utal."
Vagy arra hogy elege van abból hogy a húsok közé szarik az illető.

Egyébként olyan nagyon nem érzek herce-hurcát a MASZ körül eljátszik itt ez a párszáz ember, néha meg jön valaki erős Messiás tudattal és közli hogy a többiek mint barmok és törékeny kislányok, de Ő tudja az igaz utat!

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 9:56 pm

Na frankó! Erről írtam az előbb, már megy is a fenyegetés. Szerintem kint a jégen verekedjetek meg, A nagyhalazás a csibészeknél sem működik már régen.
Az emlékeim szerint csak abból indult a keménykedés, hogy valaki leírta, hogy milyen korrektek voltak vele az üzletben, segítség, stb. Ez még csak vélemény nyilvánítás, mint azé, aki herótozta őket. (?)
Kissé sarkításnak tűnik a fejbelövés definiciója, mivel senki nem emlegetett ilyent.
Személy szerint örömmel olvastam, hogy több külföldi játékon is volt egyikőtök, ezért sem értem mire ez a "beszélgetés", inkább egymást kéne segíteni, tájékoztatni.
Ha valaki nem érvel, annak még lehet javaslata, lásd lent.
Nem tudom, hogy ki ez az Ace, de azzal válaszolni valamire, hogy kizárom valahonnan, az kisstílűség, vagy érvelések hiányára utal. ( gondolom az újrareggelés ezt jelenti.)
Nem akarok békebíró lenni, de felhábórítónak tartom, hogy egy játék kapcsán is előjöhetnek ilyen politikai fogások, amiknek az AS-hez semmi közük. Ha pedig így gondoljuk és szét akarjuk szabályozni az élvezetet, akkor tán nem is kéne tovább játszani, mert a végén éles fegyverek kerülnek használatra.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. szept. 09, 2007 9:49 pm

Cyrus írta:
Nos, kedves nagytudásu fórumozok!

:falba:

Az előző hozzászólásaim hangneméért pedig bocsánatot kérek, nem nekem kellett volna méltatnom ami írt, fáradt voltam és ideges, bocsi.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 61  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra