SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 12:16 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2089 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Következő
Szerző PM
Admin

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 5:14 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

verseny ?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 5:12 pm

Mi van? Milyen bajnokság ?
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 4:48 pm

Hátt örülök hogy mindenki jól szórakozott... Schundinak volt egy felvetése.. a többségnek nem tetszett, de ettől nem kell sárba taposni.

Egyébként a viccesnek tartott szabályzatot jó részben nem fogadta el a csapat. Bőven egyszerübb dolgokban egyeztünk meg.

Borg köszi a minősítést, hála égnek a nyugat-magyarországi csapatok többsége nem igy gondolja.

Hogy tényleg visszetérjünk a témához... A félelem jogos attól hogy előbb utóbb betiltják. Angliában tervezik a betiltást, sok helyen erősen korlátozták. Mi magyarok meg szeretjük majmolni a többieket.
Tenni kéne valamit ellene, de ez nem egyszerü. Ahhoz hogy ne lehessen elsöpörni minket egy tollvonással megfelelő tömegbázis kell, azzal meg ott a gond hogy tönkre teszi magát az airsoftot... felhigul azt annyi... jönnek a versenyek...bajnokság... / bár ez utóbbi már itt is van :S /

Egyébként osztom azok véleményét akik nem tartják közbiztonságra veszélyesnek az airsoft fegyvereket. Viszont sajnos ez nem a mi véleményünkön múlik, hanem néhány aktakukacon.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 4:45 pm

egyébiránt csomó jó ötlet az ordósban van benne.

Mert lehetne ám komolyabb RPG szerű játék módokat is kieszelni, amibe simán belefér live RPGs jelleg, játékvilággal stb körítéssel egyetemben.
Nyilván ez egy elvontabb, játékosabb megközelítést igényel, ahol az AS fegyverek mellékes eszközök, nem rajtuk lenne a hangsúly, vagyis nem olyan nagy mértékben.
Én simán benne lennénk ilyesmiben.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 2:16 pm

Ideje lenne visszatérni a topic témájához:

javaslatok, ötletek........... a savazást hanyagoljuk pls.

Emberünknek volt egy elképzelése, kifejtette, reakciókat kapot, érvelt, ellenérveket kapott, ennyi. Ez lenne a topic lényege. Aki érdemben nem tud hozzászólni s kb annyira konstuktív, mint egy faék, talán nem is kellene eröltetnie a hozzászólást....

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 2:09 pm

szerintem ezek Káoszfattyak.

IQra legalábbis.

:D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 2:01 pm

Majd pont az uralkodó kegyében lévő káplán-t fogja levadászni az a véreb! pfeh!

Knowledge is power, hide it well :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 1:59 pm

75RANGER75 írta:
Mondom én, tiszta battlefield.. De most már a nevetésem sírásba fog átcsapni :)

Vigyázz, mert aki nevet a Nesszosz renden, azt levadássza az Ordo Malleus - in nomine Imperatori :twisted:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 1:47 pm

Mondom én, tiszta battlefield.. De most már a nevetésem sírásba fog átcsapni :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 1:19 pm

Zephir írta:
1. én kiválóan szórakoztam az irományon.
2. Felesleges mindeféle címeket, tisztségeket kijelölni. Csapatot meg baráti haveri alapon érdemes szervezni, akkor eleve nincs szükség szankció rendszerre!!!

3. Ha már van felfüggesztés, minek azon kívül határozott idejű eltiltás is. Nem ugyanaz a kettő? :)

4. a név csupa kisbetűvel való írása azé kissé durva bünti nem? :D

1. mi is :)
2. a "csapattárs" cím tökéletesen elég
3. kitiltás idején nem játszhat, de ellátótiszt már lehet :)
4. a sok hadászati olvasmány közé kerülhetett egy sima regény is :)

szerk.után: bocsi az érintettektől, de én nagyon kiakadtam és nem birom abbahagyni a röhögést

tuti mostmár lemaradok az Ordo Nesszosz Rendről
http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonos ... 1185286792

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 1:13 pm

személyes véleményem:

én kiválóan szórakoztam az irományon.
Köztiszviselő vagyok, így tudom a bürokráciát írtani kell, nem növelni. Lehető legegyszerűbb eljárásrend kell. Már ha kell egyáltalán. Felesleges mindeféle címeket, tisztségeket kijelölni.
Csapatot meg baráti haveri alapon érdemes szervezni, akkor eleve nincs szükség szankció rendszerre!!!

Ha már van felfüggesztés, minek azon kívül határozott idejű eltiltás is. Nem ugyanaz a kettő? :)

stbstb.

a név csupa kisbetűvel való írása azé kissé durva bünti nem? :D D:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 12:44 pm

Nekem is volt "szerencsém" elolvasni eme, javaslatot vagy beadványt nem tudom, hogy elfogadta e már a kentaur felső bíróság ezért bocsánat ha tévesen nevezem meg az említett dokumentumot.
Mindenesetre az biztos, hogy egy 24 fős csapatban akkora bürokráciát és szabályozást bevezetni mint egy államba nem a legszerencsésebb. Így elsőre ez már nem is a játékról szól, hanem egy önnálló szervezetről, de nem értem mi a játék abban, ha a parancsnok non-stop azzal kell foglalkozzon, hogy ki követett el vétséget és a kentaur belső ügy osztály nyomozói kinyomozták e már a vétséget illetve az ellátótiszt feljelentésének eleget téve behajtották e már a tagdíjat !
Egyszerűen nevetséges az egész, főleg, hogy néhol a hozzáértés is erősen megkérdőjelezhető az olyan kifejezések láttán mint rajvezető vagy békaugrás. Azt se értem minek kell a battlefield pc-s játéksorozat után szabadon kasztokat csinálni, amiknek semmi köze a valósághoz ráadásul egy manapság rendezett játékhoz hiányos ez a kasztrendszer és így elsőre még hatástalan és csak a jelentkezők vagy bennlévőket korlátozza abban hogy kibontakozzanak. Egyszóval ez is elég nagy hülyeségnek tűnik.
Ami még nagyon tetszett, hogy lehet megeggyezni a rajVEZETŐKnek arról , hogy épp melyikük legyen a rangidős??! (Hey Bradley ma te vagy én? -nem tudom Patton legyél te ma jó ? ) Mintha 2+2-t akarnánk 5-re kihozni.
Most csak pár nagyszerű szemelvényt emeltem ki, de amúgy nevetséges az egész,értelmetlen és a tapasztalatlanságot tükrözi, ugyanis így nem lehet vezetni egy AS csapatot, vagy lehet de az olyan is lesz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 11:30 am

Elolvastam a csapatotok fórumán amit irtál szabályzat tervezetnek.

Látom rajongsz a bürokráciáért, legalábbis más csapatnál még nem láttam "irnok" "parancsnok" "ellátótiszt" "belső ellenőr" "rajvezető" pozíciókat, de "jogerős határozatokat", vagy évenkénti "tisztújító gyűlést" sem a "Minőségbiztositási Rendszer"-ükben.

Gondold el ha a ti létszámotokhoz már ez "kell" akkor mi kellene egy országos, kb 100x nagyobb létszámú szervezethez ugyanezen rendszer szerint ?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 3:13 am

Schundi,

Nem baj, ha az elvárásaid helyett inkább az érdekel, hogy ne téves információkat, "jujj, mi lesz ha" vagy "igenis van köze hozzá" jellegű spekulációkat próbálj tényként prezentálni? Így is sok hülyeség kering a köztudatban airsoft és törvények kapcsán... Meglepő, hogy ilyen irányba csúszott el a vita?

Ajánlom a Kaliber jogi rovatát nem szelektíven, hanem rendszeresen olvasni, ha már belebonyolódsz a jogi dolgokba. Online a javarésze. Flóbert, paprikaspray, adatkezelés, stb dologban lesznek meglepetések.

Idézet:
Szerinted miért nem valós veszély a betiltás/hatósági szabályozás? Miért nem valós veszély pl a sorozatlövés betiltása, vagy az 1J-ben való maximalizálás?

Állítottam ennek ellenkezőjét? Szóval nem? ;) Miért is csökkenti, vagy nem épp növeli a veszélyt az, amit te javasolsz? (Külföldi gyakorlatban példátlan, könnyen megkerülhető, túlszabályozott bürokratikus akármi létesítése.) Egyesületek most is vannak, szövetség már létezik hivatalosan. Olyan egyesületek is akadnak, akik komoly népszerűsítő munkát végeznek 2006 óta. Majd harcolnak az érdekekért, ha kell.

Örülök, hogy jónak tartod a javaslatodat. Válaszokat kaptál.
Lapozhatunk?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2007 12:40 am

Közb. kül. veszélyes eszköz-e az AS?

Egy termék vagy árú nem tartozhat 2 jogszabály alá, illetve ha mégis így
lenne, akkor az "erősebb" jogszabály vonatkozik rá. Szerintem itt az első
eset áll fenn, de ha nem akkor a fegyvertörvény a nyerő mivel az magasabb
szervezet hozta meg. Miért is?

1. A veszélyes eszköz jogszabály külön rendelkezik arról, hogy egy fegyver nem
lehet másnak látszó, vagyis cél az álcázás megakadályozása. Na most az
airsoft az légfegyver, vagyis ezen jogszabály alapján nem is nézhet máshogy
ki, csak mint egy fegyver. Manapság elég sok éles fegyvernek van
légfegyver, CO változata, így az airsortra simán rá lehet húzni, hogy
nem az élest hanem a légfegyvert másolja.

2. Fegyver másolat egyértelműen nem fegyver, hiszen akkor a
fegyvertörvény vonatkozna rá, vagyis itt a klasszikus fegynernek látszó
(de nem az) tárgyakat értik. Az airsoft pedig fegyver azon belül pedig
légfegyver.

Karszallag, mint ellenőrzött tagság jelző.
Az ellenőrzötten, azonosítható játékos ötlet nem rossz.
Egy valódi névvel reggelős játékszervező site + csapatok saját
játékos azonosítójának adatbázisba való felvitele nagyjából jó lenne.
Az új játékosok meg vehetnének egyedi karszallagot és ha regisztrálnak,
illetve ezt egy játékon bemutatnák, akkor lehetne ezen egyedi
jelzőket "hitelesíteni".

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 11:27 pm

Érdekes felvetés ez a karszalagos-jegyzetelős dolog. Ha annyira a híve vagy szerintem ne habozz megvalósítani. Gyűjts magad mellé pár szimpatizánst és akkor minden játékot megfelelően le tudtok adminisztrálni. Ne akard már a játékszervezőre meg egyéb szervekre lőcsölni a gyakorlati működtetést. Az elméleted érdekes, de pont annyit ér, mint amennyit megvalósítasz belőle. Ha működőképesnek és elfogadottnak bizonyul, akkor az AS hasznára cselekedtél. Ha meg nem, akkor egy újabb nagy ötlet tűnik el csenben a homályban.
A közveszélyes eszközökről meg annyit, hogy az AS fegyver azért nem az, mert ez FEGYVER és mint olyan a fegyvertörvény alá esik. A légfegyverre pedig nincs olyan kikötés, hogy nem nézhet úgy ki, mint egy tűzfegyver. Az van rá kikötve, hogy nem lőhet 7,5J fölött.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 10:12 pm

1 - Külföldi példákat hoztam arra, hogy az állam máshol is beleugat az airsoftba
2 - Ez példa a szigorításra. Innen már csak egy ugrás annak a kérdésnek az elővétele, hogy ez a sport alkalmas katonai kiképzésre/társadalmi csoportok megfélemlítésére.
3 - Igen, légfegyver. Ráadásul valódi fegyverek élethű másolata.
4/a - A lehúzás tény. Az erősődő baszogatás szintén tény. A forgalmazás ellenőrzése után logikus lépés a használat ellenőrzése. Lásd a flóbertek története.
4/b - Ezt nem tudtam. De ez további veszélyeket rejt magában. Mi van, ha valakinek a kicsi fiát megsebesítik egy airsoft versenyen? Szopás?
5 - a szöveg két felének nincs köze egymáshoz. Azért húzható rá a közb. vesz kategória, mert kurvára úgy néz ki, mint egy valódi fegyver. Miért, a paprikaspray mitől lett hirtelen olyan fene veszélyes?
6 - ugyanez az átlagember meg habzó szájjal tiltakozik majd, ha valamelyik bulvárlapban megjelenik a cikk, hogy "a bergengóc felszabadítási front a valódihoz megtévesztésig hasonló fegyverekkel képezi ki a félkatonai milíciákat"
7 - az ötletem meg szerintem jó. 1-1. :) Mint mondottam, lesz majd tapasztalat is róla, és meglátjuk.
8 - az airsoft boltoknak is érdeke, hogy hosszú távon működjön a sport, amiből élni akarnak. Hozzátéve, hogy egy nyilvános adatbázis a potenciális vásárlókról még senkinek nem jött rosszul.

Mellesleg, miért mozdulna a feketepiac felé a vásárlás attól, hogy van egy központi, nyilvános adatbázis azokról, akik megjelennek a nagy játékokon? Nem látok összefüggést, de ettől még lehet, hogy van.

+1: a cikknek nincs, de a törvénynek igenis van köze hozzánk.
+2: Szerintem már rég nem a felvetésemről megy a vita, hanem elcsúszott valami teljesen más irányba. Tömören a javaslat lényege annyi volt, hogy be lehessen azonosítani azokat, akik eljárnak rendezett játékokra.

+3
Lehetéges gyakorlati megvalósítás:
1- egy honlapon 1-9999 között sorszámozva egy üres táblázatot teszünk közzé
2- valamely módon előfinanszírozva (pl pályázati pénzel) legyártásra kerül mondjuk 1000 karszallag.
3- mindenki, aki játékot szervez, kap pl 200 karszallagot
4- miután a játék során a megjelentek megkapják a karszallagot, és kifizetik érte a horribilis 2-300 forintos összeget, a játékszervező felballag a netre, és beírja, hogy a 234 számú játékos Kis Pisti.
5- ha elfogy a karszallag, a játékszervező kér még.
6- Ha Kis Pisti elveszti a szallagot vagy csináltat, vagy vesz egy újat, de anélkül nem játszik.
7- Játékszervező elszámol a pénzzel annak, aki legyártatta a szallagot.
8- Ha X bolt ezt bevállalja, és üzemelteti a táblázatot is, akkor mondjuk a 200 forintos szallagot 300 forintért fogja adni, ami mondjuk fedezi az hihetetlen mennyiségű belefektetett munkát.

Személyes hozzáfűznivaló:
Én úgy kommentelek, ahogyan beszélek is. Ezt elvárom másoktól is, főleg, ha az illető komolyabbnak tűnik. Nem hiszem, hogy személyes beszélgetés alatt használnád az általad leírt szófordulatokat és stílust, akkor miért teszed itt? A kérdőjelek meg nem érvek.
Szerinted miért nem valós veszély a betiltás/hatósági szabályozás?
Miért nem valós veszély pl a sorozatlövés betiltása, vagy az 1J-ben való maximalizálás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 7:39 pm

Idézet:
Véleményeket ütköztetni érvekkel kell, nem erőből...

Hogyne, csak féligazságok, nagy-nagy bölcsességek, ész nélkül idézgetés helyett nem árt érveket is hozni egy efféle ütköztetéshez. ;)

1. Nem azt kérdeztem, hol tiltották be az airsoftot

2. Rendelet címét nem ártana elolvasnod, "gyártás", "forgalmazás", "szolgáltatás" és hasonszőrű szavakat értelmezned

3. Az airsoft légfegyver nem makett.

4. Kit érdekel, hogy MKEH a boltokról külön pénzt (konkrétan kb. 25eFt-ot) le akar húzni bakancsok, egyenruhák, akármik forgalmazásáért? Kit érdekel, hogy az egész egy Kócsa nevű, rendőrségtől kidobott ember magánbosszúja?

5. Mitől is húzható rá az airsoftra a közbiztonságra különösen veszélyes jelző? Azért, mert a kereskedők (tessék erősen figyelni) mostantól csak +1 kereskedelmi engedéllyel forgalmazhatják ugyanazokat a termékeket? :)

6. Az átlagember meg röhögni kezd, ha kiderül, hogy csak műanyag bogyót pottyant hiperszuper II. VH Mauser...

7. Az, hogy valami nincs külföldön, AZT VÉGKÉPP NEM JELENTI, hogy az ötleted jó vagy végrehajtható. ;)

8. Hogyan növelheti az airsoft boltok bevételét bármilyen korlátozás, amivel a kereslet az illegalitás (kínai piac) irányába fog mozdulni? Ugyan mégis?

* * *

Az ominózus kaliber cikk itt található, köze sincs az airsofthoz:

http://www.kaliber.hu/main.php?op=ujsag ... (112.%20szám)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 7:24 pm

kezditek nagyon belelovallni magatokat a karatéba.
nyugalom ifjak :goodman: :ima:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 7:21 pm

Balukov írta:
"
Kedves Uram!
Nem Tom ki vagy és miért osztod itt az "észt" de nem hiszem hogy tisztában lennél vele hogy kinek is "szoltál be"..
A Trasher kolléga ismeri közülünk legjobban az ilyen jellegű jogszabályokat és publikál leírásokat pl: Kaliberben...
Kérlek ne személyeskedj csak a véleményed mond el, ha valami értelmeset mondasz...

1-szerintem Trasher meg tudja védeni magát, ha kell, főleg, ha nem érte támadás
2- Én se "Tom ki vagy", de nem észt osztok, hanem a véleményemet írtam le, illetve egy javaslatot tettem, összhjangban a topic témájával.
3- Ha ismernél, tudnád, hogy mindent eléggé alaposan körbejárok, nem szövegelek a nagyvilágba, és én is láttam már törvénykövet bellülről.
4 - Szeretek egyértelműen és világosan fogalmazni. Ne a sorok között olvass, hanem a sorokat.
5 - mivel ez egy nyilvános fórum, és a regisztrációhoz nem szükséges az önéletrajz, valóban nem tudom, hogy ki Trasher, és ő sem, hogy ki vagyok én. De fájdalom, azt sem tudom, hogy te ki vagy. Azt azért tudom, hogy az említett úr régóta arsoftozik, és szerintem előbb-utóbb személyesen is találkozunk majd.
6 - A fentiek nem jelentik azt hogyaz ő véleménye kikezdhetetlen szentírás, de azt sem, hogy az enyém az. Ez a vita lényege.

Na, részemről lezártam a témát. Vitatkozzatok újra a korhatárról.

Trasher, privi ment.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Schundi szer. aug. 29, 2007 7:31 pm-kor.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 6:44 pm

a fegyvernek látszásról annyit, hogy ha száraz kenyérből reszelek egy stukit, és lefestem, ugyanott vagyok, meg olcsóbb is. AS szervezet meg van. szabályzat is.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 6:41 pm

"Schundi"]Trasher,
Ajánlom figyelmedbe a Kaliber magazin most augusztusi számát.
Ha nem volna világos, minden egyes terepruha, katonai bakancs, és airsoft fegyver a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal engedélyével hozható forgalomba. Szerinted meddig fogják békén hagyni az aisoftot? Simán ráhúzható a közbiztonságra különösen veszélyes jelző is, aztán hopp, nincs airsoft..."

Kedves Uram!
Nem Tom ki vagy és miért osztod itt az "észt" de nem hiszem hogy tisztában lennél vele hogy kinek is "szoltál be"..
A Trasher kolléga ismeri közülünk legjobban az ilyen jellegű jogszabályokat és publikál leírásokat pl: Kaliberben...
Kérlek ne személyeskedj csak a véleményed mond el, ha valami értelmeset mondasz...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 6:35 pm

Trasher, külföldi példa van a teljes betiltásra (Hollandia, vagy talán valameyik másik Benelux állam) illetve az erős korlátozásra (Anglia) valamint a gyenge korlátozásra (USA)
Ajánlom figyelmedbe a Kaliber magazin most augusztusi számát. Olvasd el a 17 oldalon a középső hasábban lévő I. fejezetet.
Így kezdődik:
"sima csövű fegyverek 20 mm-nél kisebb kaliberrel"
Majd így végződik:
"engedélyezés alá vont fegyverek makettjei"
majd lapozz a 19-ik oldalra és olvasd el az első hasábban a XXIII fejezetet.
"kifejezetten katonai célú felszerelések
a, kifejezetten katonai alkalmazásra kifejlesztett hadiruházati felszerelések, lábbelik, málhazsákok és hordeszközök"
bővebben lásd: 2005.évi CIX törvényt, illetve a 262/2006 (XII. 20. )Kormrendeletet

Ha nem volna világos, minden egyes terepruha, katonai bakancs, és airsoft fegyver a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal engedélyével hozható forgalomba. Szerinted meddig fogják békén hagyni az aisoftot? Simán ráhúzható a közbiztonságra különösen veszélyes jelző is, aztán hopp, nincs airsoft...
Teljes mértékben tisztában vagyok a civil szervezettek érdekérvényesítési képtelenségével, ahogy ezt te is észrevetted volna, ha végigolvasod, amit írtam. De ez nem jelenti azt, hogy meg sem kell próbálni. Mi megalapítottuk a saját hivatalos sportegyesületünket, és megtesszük, amit tudunk, ennél többet nem lehet számon kérni tőlünk.
De végül is, nekünk mindegy, mert legfeljebb átjárunk Szolvákiába játszani.
Ismerem a paintball puskákat is. De egy átlagember (mint a politikusaink) fejében a pintball egy mókás valami, amit nagy rudakkal játszanak, amiknek tartály van a tetején.
De mondjuk egy Tanaka gházos mesterlövészpuskáról annzit lát, hogy "Jé, ez pont olyan, mint egy igazi, ráadásul gázfegyver is, hujujuj!"

Az, hogy valami nincs külföldön, vagy mi nem tudunk róla, nem jelenti azt, hogy az rossz dolog, vagy végrehajthatatlan.

A gyakorlati megvalósításra tett javaslatokat lásd lentebb. Hozzáteszem, hogy mondjuk az Airsoft boltoknak akár még üzletet is jelenthet a dolog (mondjuk nem nagyot, az igaz) és a játékszervezők dolgát is megkönnyítheti.
Mindent meg lehet oldani, ha akarod.

Egy személyes megjegyzés a végére:
Véleményeket ütköztetni érvekkel kell, nem erőből...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 5:50 pm

bulldog írta:
Az airsoft is csak bürokratikusabb, pénzorientáltabb lesz (tagdij, fizetett vezetők, képviselők, léhűtők)).

Szebben nem is mondhattad volna. :) A legtöbb sportszövetségben olyan emberek ülnek a "vezetőségben", akiket a pénzen, szarkavaráson, másik szövetség elintézésén, feljelentgetésén, kicsinyes önérdekek érvényre juttatásán kívül semmi sem érdekel, de a sport, amit (papíron) képviselnek, az különösen nem...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 5:36 pm

Schundi írta:
Ha nem akarjuk, hogy simán betiltsák, mint a törvényhizói szempontból legegyszerüb megoldás, akkor igenis elébe kell menni a dolgoknak, és létrehozni a saját szervezeti és ellenőrzési struktúrát.

Szabadon tartható, korhatár nélkül vásárolható, kínai piacon tízezerszám árult (játéknak tartott) fegyverekre mégis milyen ellenőrzési struktúrát akarsz létrehozni? Ki működteti majd ezt, miből, és milyen alapon? Tudsz erre külföldi példát mondani? Ja, hogy nem? Vajon miért? :roll:

Idézet:
egy paintball fegyvert nem lehet összekeverni egy éles puskával.

Téves. Nézz csöppet körül a paintball-puskák között.

Szerintem nem sok fogalmad van arról, hogy a szövetségeknek mennyi beleszólása volt az eddigi fegyvertörvényekbe...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 3:28 pm

Szerinted mit fog csinálni a média az első "így képzik ki a szélsőX oldali szervezetek rohamcsapatait" cikk után?
Nem kell előtérbe tolni, csak ha szükség lenne rá, akkor tudjunk a lehető legösszefogottabban fellépni. Ehhez viszont regisztrált tagság és választott vezetőség kell. Mindenkinek az lenne a legjobb, ha maradna a jelenlegi status quo, de félek, hogy nem így lesz. És akkor jó lenne eleve szervezettnek lenni. De ne legyen igazam.

Szerk: NEM POLITIKAI TÖLTÉSSEL MONDTAM, AMIT MONDTAM!

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 12:58 pm

Felesleges. Ha mi kezdjük előtérbe hozni, akkor lehet mi hivjuk fel rá a figyelmet. Azt pedig nem lehet komolyan gondolni hogy ha szervezetet hozunk létre az bármit elérhet. A jóval tőkeerősebb fegyvergyárak sem értek el vele semmit. Az airsoft is csak bürokratikusabb, pénzorientáltabb lesz (tagdij, fizetett vezetők, képviselők, léhűtők)). Az előbb-utóbb nem igaz, már szabályozva van törvényileg, nem lehet 7,5 J feletti.

Az igazi fegyverhez hasonlatosság miatt a sima műag gyerekjátékokat is be kellene akkor tiltani. Nézz csak meg egy játékárust bármelyik búcsún, vagy fesztiválon.

szerk után: a médiát meg ugyebár pont a szervezetek keresik meg, nem ő talált ránk eddig sem !

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 12:03 pm

Az airsoft, akár tetszik, akár nem előbb-utóbb törvényileg szabályozott lesz. Főleg, ha a média egy-két alkalommal felkapja, és ne adj isten aktuálpolitikai küzdelmekbe kerül, vagy valahol büntényt követnek el vele, mint "fegyvernek látszó tárggyal"
De ezek nélkül is szabályozni fogják, tekintve a jelenlegi trendeket. Kérdezz csak meg bárkit, akinek militari boltja van, mik az új regisztrálási, engedélyezési előírások.
Ha nem akarjuk, hogy simán betiltsák, mint a törvényhizói szempontból legegyszerüb megoldás, akkor igenis elébe kell menni a dolgoknak, és létrehozni a saját szervezeti és ellenőrzési struktúrát.
A paintball jobban sport, mint az airsoft, és egy paintball fegyvert nem lehet összekeverni egy éles puskával. Ez óriási különbség, főleg, amikor mindenki félkatonai milíciáktól "retteg" mindenhol. Ezért ezt az egészet egy, a mindenkori hatalom által ellenőrizhető keretek közé kell(ene) terelni. Amint a létszámunk elér egy kritikus tömeget, szabályozva leszünk. A kérdés csak az, hogy lesz-e beleszólásunk, vagy sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 10:47 am

Schundi írta:
Én személy szerint abban látom a magyar airsoft jövőjét, ha sikerül betagozódnia a lövészsportok szakágai közé.

Én meg abban a pillanatban látom a halálát... A legostobább lépés, amit a hazai közösség megtehetne. Mondom ezt, mint különböző lövészsport szövetségek tagja 12 éve, ismerve minden szennyesüket. Ez közel olyan hülye ötlet, mintha azért lobbiznánk, hogy legyen törvényilag szabályozott az airsoft.

A paintball kiválóan megvan a lövészsportok nélkül, és ez airsoftnál se legyen soha másképp.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2007 7:21 am

Megkérném a kedves fórumozókat, hogy a topik eredeti témájától ne térjünk el. Az abszolúte nem témához vágó hsz-ek gyomlálva lesznek mostantól. A korhatáros téma meg pláne, mert elég rendesen ki lett vesézve.
[My best friends][Kezdőknek segítség]

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ace csüt. aug. 30, 2007 8:06 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2007 8:49 pm

Trasher írta:
Halott ügy, túl bürokratikus, naprakész nyilvántartást, "játékügyi bíróságot" és ellenőrző bizottságot, felügyelőket igényel, a visszaélési lehetőségekről nem is beszélve.... Nagy játékon nincs rá kapacitás, kis játékon meg értelmetlen.

Sajnos Trasher, van egy olyan érzésem, hogy a mai magyar politika alőbb-utóbb minket is el fog érni egy új fegyvertörvény keretein bellül.
Ez, ha szerencsénk van, nem a "tiltsuk be" szintjén fog mozogni, de hogy nekünk jó nem lesz, az biztos. És itt félre ne értsetek, nmem pártpolitikáról beszélek, hanem a fegyvertartási szabályozás elmúlt 17 évéről, és a elenlegi európai trendekről (ld: Németo, Hollandia, Anglia)
ebben az esetben csak akkor van esély fellépni, ha egy közös, jól szervezett egységet mutatunk. Ha van egy központi szervezet, ami tud lobbizni, mert a világ ezen részén a kis, elszigetelt civil csoportok érdekévényesítése nulla. Csak akkor veszik figyelembe majdan az érdekeinek, ha vagyunk annyian, hogy az már mérhető százalékot jelent. És ne feledjük, a hagyományos fegyverekben jóval több pénz van, mégis elég gyengén lobbiznak. Akkor mit várjunk mi, ha még egy központi szervezetünk sincs! Én személy szerint abban látom a magyar airsoft jövőjét, ha sikerül betagozódnia a lövészsportok szakágai közé.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2007 8:37 pm

A játék az a vizipisztoly,esetleg azzal nem tudsz sérülést okozni senkinek.
gondolom azért fájó pont ez neked mert nem vagy még 18-éves.
jaja biztosan sokkal érettebb vagy a tizenegynehány éveddel mint sokan közülünk...akik 30-on felül vagyunk

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2007 8:14 pm

Dániel!

Az istenek lássák lekem nem bántásból kérdem, de az alant olvasható véleményed milyen tapasztalatok alapján született? Rendelkezel az AS terém olymértékű ismeretanyaggal ne adj ördög, gyakorlati tapasztalattal, hogy a szabályok megrefolmálása ügyében kicsintosodott elképzelésed lehessen? Avagy csak az életkorodból kifolyólag negatívan érint a MASZ-ban foglalt szigorítások valamelyike?
Kicsit mélyülj el jobban a dologban, és rá fogsz jönnni, mi okból jöttek létre az említett szabályok! :wink:

Üdv! Hitman

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2007 8:12 pm

Dániel úr írta:

1. Sniper ne feledd hogy ez csak 1 "játékfegyver"

2. Mer attol hogy fiatalabb lehet hogy sokkal észerüben kezeli a fegyot mint egy 21 éves... :lol: :lol:

Miért van az hogy főleg 16 alattiak irnak mindig ilyeneket ?

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bulldog kedd aug. 28, 2007 8:38 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2007 7:42 pm

"játékfegyver" tudtommal légfegyver nem játék szal.....

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2089 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra