SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: kedd aug. 21, 2018 11:38 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 61  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 20, 2015 6:19 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Üdv!
Amennyiben volt már róla szó vegyétek semmisnek.

Ha bizonytalanok vagyunk, hogy találatot kaptunk vagy sem, inkább álljunk ki. Ha két játékos nagyon rövid időn belül (<2 másodperc) ér el találatot egymáson, mindkét fél álljon ki. Nagyobb időeltérés vagy hátrányosabb pozíció esetén a „párbaj” vesztese azonnal szüntesse be a tüzelést,ne éljen vissza a fönti illemszabállyal! Ha megadásra szólítanak fel minket, vegyük figyelembe, hogy ellenfelünk a biztosnak vélt lövés helyett a békésebb megoldást választotta. Csak akkor döntsünk a küzdelem folytatása mellett, ha indokolatlannak érezzük a felszólítást! Mindannyiunk kötelessége csapattársait udvariasan figyelmeztetni a fegyelmezett, sportszerű viselkedésre!

A sárgán kiemelt sorral rengetegen visszaélnek,személy szerint helyzeti előny megfogalmazást használnék. A helyzeti előny megfogalmazást zárójelben kitárgyalnánk,hogy mit is takar pontosan.
PL: Majd minden játékon előfordul, hogy oldalról,hátulról rálövök valakire és rámfordúlva visszalő MASZ2010 szerint szabályos, de...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 20, 2015 2:44 pm

ha háttal álnak neked
dobatod ha nem adják meg és feléd akar fordulni egy egyest belelősz
lehetőleg ugy hogy minél kevésbé legyen fájdalmas neki

sajnos sokan nem akarják megadni a "dobatást"

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 20, 2015 12:32 pm

Én dobattam már egyszerre több embert... Ők is látták hogy védhetetlen a helyzetük, meg én se szaroztam sokat. Meg jó hangos és határozott voltam.
Ha ezt dobja a gép, meg kell próbálni! Max ha nem adják meg és rádfordulnak, lősz. ;) (számítaniuk kell erre is)

One mag one kill, all luck no skill...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 20, 2015 10:53 am

Ez a 2m-es szabály a legnagyobb baromság, amit valaha hallottam, de az arénában is alkalmazzák. Ott még meg van azzal is fejelve, hogy ilyenkor vonulj vissza 1 sarkot te is meg az ellen is, ami az itteni helyzetből mit csinálna? Te visszavonulsz a tuti helyedről, az ellen meg ott van a zászlónál.

Én úgy értelmezném, hogy kerüld a lövést 2m-ről, de ha nincs más megoldás, akkor bumm-bumm aztán elnézést kérsz. Amit azért megtehetsz, hogy ilyenkor célozz kevésbé fájó helyekre :)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 20, 2015 10:04 am

Vagy csak nem alkotnék hülye helyi szabályokat.

Magatoknak csináltátok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 20, 2015 10:00 am

Simán lelőném őket....

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 20, 2015 9:03 am

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem. Legútóbbi CQB alkalmával a következő helyzetbe kerültem:
Capture the flag játék volt épp és én voltam a védő, aki a szobában levő flagre vigyázott. Nekem volt egy elég jó helyem, ahonnan ráláttam a flag-re, viszont engem nem nagyon lehetett észrevenni, viszont aki el akart jutni a flaghez, az 2 m-nél is közelebb jött hozzám.
A játék elején megegyeztünk abban, hogy 2 m-nél közelebbről nem lehet rálőni, csak dobatni. A probléma az volt hogy egyszerre hárman jöttek, elmentek mellettem (tehát háttal álltak nekem), viszont 2 m-en belül voltak (hátrálni nem tudtam mert fal volt ott). Le nem lőhettem őket, viszont több embert nem lehet dobatni sem, ráadásul egy srác akkor futott vissza, és ő 2 m-en belül elkezdte lőni őket, amire nagyon kiakadtak.
A kérdésem hogy ilyen helyzetben én mit tehetek, hogy a nyert helyzetem ne vesszen oda, de ne is legyek szabálytalan?

Köszi előre is és bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 20, 2015 9:05 am

Mikor lesz véglegesítve a MASZ 2015?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 18, 2015 3:16 pm

Aeren írta:
...

Szia,

1-2 évvel ezelőtt láttam egy ehhez hasonló eszközt, valamelyik játékon (talán Császáron) csak nem ilyen gránát/rakéta alakot lődöztek vele, hanem sima egyszerű puha hablabdát...
Azzal lehetett a járműveket kilőni, mert kicsit messzebbre ment és könnyebben észre lehetett venni mint a 40-est...

De azóta nem nem láttam ilyesmit... ;-)
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 18, 2015 1:53 pm

Sziasztok,

Ilyen engedélyezve lenne nálunk(igen/nem/szervezői hatáskör)?
Friendly Fire Rocket
Előre is köszi a választ!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2015 12:44 pm

2015 szerint kell akkortól.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 20, 2015 12:41 pm

Ez azt jelenti, hogy amint felkerül, mármint a MASZ2015, lehet annak a jegyében játékot szervezni?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 12, 2015 2:03 pm

Redbo04 írta:
A gránátok szakértése folyamatban van, ez azt jelenti, hogy ha meglesz az "eredmény" akkor változás várható vagy akár újabb szavazás?

A szakértés megtörtént.
Staff+szervezői szinten már kb. megvan a konszenzus.
Végleges döntés még nincs.
Újabb szavazás, csak ha szükségesnek látjuk.

Egyébiránt a MASZ 2015 készen van, pár további formai változtatással (egyszerűsítések, áthelyezések), a szabályok működését nem érinti.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 09, 2015 3:57 pm

Bulldog már jelezte is "lent" .

Ezúton is megköszönném mindenkinek, aki időt és pénzt áldozott erre a "Szakértői mérésre" .
Reméljük ennek megfelelően, majd lesz kiegészítés vagy korrigálás.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 08, 2015 11:42 am

Úgy tudom már van teszt/"szakértői vélemény" ;)
És videó is róla

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 07, 2015 8:26 pm

Ebben részben egyet értek de hiába teszem kötelezővé a kocsiban a biztonsági övet ha a használatát a felhasználóra bízom.
Nem a szükségességét vagy a hasznát kérdőjelezem meg, hanem így pontosan annak tűnik nekem is mint amit írtál:
"A lényeg, hogy a nagy büdös semmihez képest egy rakás hasznos/fontos dolog le van végre írva."
Inkább ajánlás mint szabályzat de ezen inkább ne kezdjünk el filózni mert akkor sose lesz vége.

Szövegértelmezés helyett valami hatékonyabbnak tűnő dolog:
A gránátok szakértése folyamatban van, ez azt jelenti, hogy ha meglesz az "eredmény" akkor változás várható vagy akár újabb szavazás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 06, 2015 5:14 pm

Redbo,

Tökmindegy mit húzol rá a szövegre, a Játékszervezőé a végső szó.

A lényeg, hogy a nagy büdös semmihez képest egy rakás hasznos/fontos dolog le van végre írva.

Specifikusabb szöveggel könnyű ezt+azt betiltani, pölö éjjellátós játékosokat feleslegesen szopatni, lámpával villantást ráerőltetni azokra, akik kurvára nem szeretnek úgy játszani, és akkor ugye jön a hiszti. Minél specifikusabb a szöveg, annál hosszabb és/vagy kirekesztőbb.

Az sem cél, hogy az éjszakai játék szemelvény fél A4-es oldal terjdelmű legyen (a szabályzat terjedelme miatt is volt már sírás). Egy melléklet lehet bármekkora, ha hasznos.

Redbo04 írta:
bármi megmagyarázható vele a szövegezése miatt.

Baromság. Nem magyarázható meg vele

- Az azonosítatlan célra, vaktában lődözés,
- A megfelelő szemvédő hiánya,
- Ha a játékban nem résztvevő személyek nem megfelelően jelölik meg magukat,
- Ha nincs a játékosnál tájékozódásra-helyzetjelzésre használható készülék,
- Ha nincs fegyverre szerelt fényforrás

Ez 5 darab megkerülhetetlen alapfeltétel, a bármitől "csöppet" messze van...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 06, 2015 4:46 pm

Pontosan ezt magyarázom, bármi megmagyarázható vele a szövegezése miatt.
Akármi vetődik fel, pik-pakk rá lehet húzni egy változatot még ha az gyenge lábakon áll is.
Egy szabálynak egyértelműnek kellene lennie, hogy ne lehessen belemagyarázni bármit.

Igen, a pálya szabad és bárki szabadon próbálkozhat, ez tiszta és rendben.
Viszont a másik része az, hogy Te önként vállaltad, hogy összerakod és megfogalmazod, majd közszemlére és "szavazásra" bocsájtod.
(Ezért -minden irónia és hátsó gondolat nélkül- minden tiszteletem a tiéd, és ráadásul még nem is siránkozol érte mint sokan mások, hanem teszed a dolgod.)
A legtöbben nem is foglalkoznak ezekkel mert nem is érdekli őket (bár nagy részüket a szabályzat sem), van akinek ideje kevés rá, van aki nem tudja komplett egésszé összerakni és csak egy-egy részt lát át, van aki egyszerűen csak lusta.
De ettől még ha felmerül egy-egy gondolat ami változtatásra ad okot, akkor érdemes lenne átgondolni az egészet és felvállalni.
Tudom, hogy a "háttérben folyik a szakértés" de ha ebből alig látnak páran bármit és a kérdéseikre nem kapnak konkrét választ csak mellébeszélést akkor nem kell csodálkozni semmin.
De, hogy ne mellébeszéljek Én is:

-Felhívja a figyelmet a .... hát ez a kresz táblákra is igaz
-Megfelelő ... ami segíti ....egy szemorvosi vizsgálatot is előírhatna mert az mégjobban
-Fegyverre szerelt ... aminek a használatára meg semmit tehát akár van vagy nincs
-Tájékozódásra ... lásd fent
-Javasol t... "javasol" a szabály nem javasolni szokott
-Külön ki.. ez rendben is van
-A játékszer.. ami eddig is így működött
-Széles eszköztárat biztosít ... nagyrészt olyanokat amik nem nagyon fordulnak elő és mivel "a játékszervezők kezébe ..lásd előző pont, iránymutatás helyett inkább összezavaró lehet

A félreértések elkerülése végett:
A fenti pár mondat nem kötözködés hanem egy példa arra mit állítok, hogy úgy magyarázzuk ahogyan akarjuk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 05, 2015 11:51 pm

device írta:
mindig valahogy, akárhogy de megmagyarázod

Ez igazán könnyen fog menni neked is, ha nem makogsz bele olyasmibe, amihez lövésed sincs.
Ennyi a nagy varázslat. De tényleg.

Idézet:
a tracer/torkolattűz játéktechnikailag fontos, nem pedig a biztonságot szolgáló eszköz,

Szóval nem növeli a játék biztonságát, ha

- Jobban látható, kb. honnét lőnek rám.
- Ha jobban látható, hogy a lövéseim hova érkeznek,
- Ha a tracer lövedék / torkolattűz-imitátor színéből megállapítható, hogy barát vagy ellenség honnét lődöz éppen,
- Ha a kiesett játékosok, szervezők könnyebben elkerülhetik azt, hogy lövést kapjanak,
- Ha a fenti eszközök használatával csökkenhet (a pozíció felfedése miatt) az átlagosan leadott lövésszám.

Szerencsétlen. :lol:

Idézet:
Még véletlenül se ismernéd be, hogy a szabály szövegezése hibás és inkább osztod az észt a kibúvókkal, valóságtól elrugaszkodott példákkal. Szánalmas.

Nem az én nyomorom, hogy simán hülyének nézel valakit, aki X éve ezzel foglalkozik, majd amikor beszopod, itt sírsz róla, kisregény terjedelemben... Hogyan is mondtad? Még véletlenül sem ismernéd be? Inkább osztod azt, amid nincs? ;)

De ott a lehetőség, mutasd meg nekünk, milyen a szabály nem hibás szövegezése.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 05, 2015 10:29 pm

1. Az éjszakai játék bekezdés azért lett fontos, mert dokumentáltan igényelték. Jogosan.

2. Valamilyen fegyverre szerelt fényforrás végtelenszer jobb a semmilyennél. Valamilyen irányelvek/szabályok az éjszakai szabályzatra (mivel X éve kialakult konszenzus nem volt a témában) végtelenszer biztonságosabbak és előremutatóbbak a semminél.

3. A torkolattűz imitátor remekül alkalmas lehet tüzeléskor barát/ellenség azonosításra. Különböző színű, több üzemmódú LED-eket, fényszűrőket, asszem már feltalálták.

4. Mire jó ez az egész ebben a formában? A korábbi nagy büdös semmihez képest? Lássuk csak:

- Felhívja a figyelmet a nagyon is reális, fokozott balesetveszélyre

- Megfelelő szemvédőt ír elő, ami ugye segíti a célpont azonosítást

- Fegyverre szerelt fényforrást ír elő (ami lehet fluoreszkáló vagy LED-es helyzetjelző, torkolattűz imitátor, infra vagy lézeres-illuminátor éjjellátóhoz, ilyen+olyan rendszerű hagyományos lámpák, stb)

- Tájékozódásra-helyzetjelzésre való eszköz alkalmazását írja elő, ami tuti segiti a célpont/nemcélpont azonosítást, baleset megelőzését

- Javasol további játékbiztonságot jelentősen fokozó eszközöket (fényvisszaverő találatjelzők, nyomjelző-készülék)

- Külön kiemelve tiltja a vaktában, azonosítatlan célpontra tüzelést. Nem tudod azonosítani, akármilyen eszközöd van/nincs, ne lőjjél. Végtelenszer biztonságosabb a "lehugyozom éjjel a bokrot BB-vel, oszt lesz valami"-nál.

- A Játékszervező kezébe teszi a döntést, hogy pontosan milyen eszközöket engedélyez, milyen eljárásokat ír elő a használatukra.

- Széles eszköztárat biztosít, kezdőknek pedig iránymutatást

- 6db mondatban.

Szabad a pálya, ha valaki terjedelmes MASZ segédletet akar írni az éccakai játékról!
Kiskezit megcsókoljuk, istenbizony!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 05, 2015 8:10 pm

Valami ilyesmire vártam.

Szóval akkor a torkolattűz imitációmmal szabályosan játszok az új MASZ szerint?
Mert ugye az egész azért lett fontos, hogy a célpont azonosításával a játék biztonságát fokozzuk és ezért a legjobb ha éjszaka kötelezővé tesszük a fegyverre szerelt eszközt.
Na most erre például a torkolattűz teljesen alkalmatlan, ugyanúgy lehet vaktában lövöldözni.

Ez nem egy "érzelmi alapú vita", szó sincsen "harcról" meg "győzelemről", próbálok rájönni, hogy mire jó ez az egész, legalábbis ebben a formájában. Mert ezt így mindenki úgy értelmezi és használja ahogyan éppen kedve szottyan, vagy pont ez volt lényeg?
Ha ez nagyon zavaró itt, ahol pont ezeket a dolgokat kellene megbeszélni akkor szólj, hogy oldjuk meg PM-ben.

(Visszaolvastam de hát ugye nem ritka eset, hogy eltűnik vagy módosul pár HSZ, a technika ördöge nem alszik.)

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 11:54 pm

Trasher pokróc, de előre visz.
A morális indíttatású céltalan ellenkarate pedig nem.

Nem értem miért érzitek szükségesnek az érzelmi alapú vitát.
Legyintsetek. Nem kell legyőzni őt.

Tények. Azokkal kell szolgálni.

Minden más hiszti.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 9:08 pm

Nem 'barátom', te sosem vetted le a lényeget, mindig valahogy, akárhogy de megmagyarázod, hogy a döglött ló alszik.

A hang terjedésével kapcsolatban, igaz csak egy kicsit, de utánaolvastam, kiszámoltam, ha határérték 80dB, akkor nincs rá mód, hogy kötelező "eldobási" távolságot alkalmazzunk, mivel csekkolni kéne 300m-en belül van-e ember.

Nem kell megköszönnöd, nem miattad tettem, szerettem volna hozzátenni a témához, tudtommal szabad. Lehet neked egyértelmű az egész sztori, de én kíváncsi voltam, vettem a fáradtságot.

A gránátbizniszes témával kapcsolatban az iróniát még csak meg se érezted. Ezt is le lehetett volna úgy reagálni, hogy "ilyen kis számban felesleges", de te megint csak hoztad a formád. Ha már itt tartunk, a te gránátfurkálós hozzászólásaid iszonyat nevetségesek, csak épp senki nem vágta hozzád.

A MASZ döntéshozó maffia működéséről, egyáltalán a MASZ létrehozásának procedúrájáról semmiféle tájékoztatást nem kaptunk, csak hogy ide lehet ömleszteni az észrevételeket, javaslatokat az általad posztolt módon, és mivel az elfogadott részeket, részleteket ugyancsak te tetted közzé, ezért joggal következtethettem arra, hogy mind fogalmazásához, mind beltartalmának kialakításához nagyrészt neked van közöd. Főleg azért, mert a felmerült javaslatokat ugyancsak a te posztjaid oltják szénné vagy fogadják el. Ebben a témában megköszönném a tájékoztatást neked, de mivel arra se vagy hajlandó, hogy leírj olyat, hogy "bocs ezt az értéket benéztem", ami persze sértené az egódat és támadási felületet jelentene, így neked semmivel nem tartozom.

Fényforrással kapcsolatban pedig megnyalhatod, mert a tracer/torkolattűz játéktechnikailag fontos, nem pedig a biztonságot szolgáló eszköz, pláne nem kötelező. Ennyi erővel a találatjelző/világító rudat is ide sorolhatjuk, de akkor okafogyottá válik a kötelező fegyverre rögzítés. Ha nem azért legyen rajta 'fényforrás', hogy pistike lássa hova lép és [célzott] lövést tudjon leadni, akkor pedig az egész szabály teljesen felesleges. A lézeres dolgaidat pedig magyarázd másnak, a felhozott példáid nem életszerűek, pláne nem széles körben elterjedtek.

Idézet:
Nagy fényáteresztő képességű szemvédő, fegyverre szerelt fényforrás, tájékozódásra-helyzetjelzésre használt készülékek alkalmazása (keresőlámpa vagy éjjellátó) kötelező! Láthatósági, fényvisszaverő találatjelzők, nyomjelző-készülék használata javasolt. Célpont azonosítása nélkül, VAKTÁBAN tüzelni TILOS![......]A részletes szabályokat a Játékszervező határozza meg.

A szöveg egyértelműen fogalmaz mely elemek kötelezőek és mely elemek javasoltak. Különveszi a kötelezően fegyverre szerelt fényforrást és külön a tracert, találatjelzőt.

Trasher írta:
5. Fegyverre szerelhető fényforrás: pl. fluoreszkáló helyzetjelző eszközök, torkolattűz imitátor (pont itt beszélgetünk azzal, aki évek óta nagy rajongója). ;) Ezek a célpont F/F azonosítást segítik, olyan játékokon ahol nem akarnak villantani, lámpázni. Bukta öt.

Mielőtt ostobaságokat beszélsz, legalább olvasd el azt amiről beszélünk. Ha a fegyverre szerelt fényforrás alá tartozna a világító rúd és a többi, akkor nem így fogalmazott volna a szabályalkotó.

Még véletlenül se ismernéd be, hogy a szabály szövegezése hibás és inkább osztod az észt a kibúvókkal, valóságtól elrugaszkodott példákkal. Szánalmas.

Most mindjárt megkapom tőled, hogy én pedig csak a számat jártatom azzal, hogy feleslegesen oltalak téged, ahelyett hogy már a módosítási javaslaton gondolkodnék. Tudod mit? Majd te kitalálod a háttér-spanjaiddal együtt, hogy legyen a frankó, én biztos hogy befejeztem. Nem is kért meg rá senki az igaz, de azt hittem az ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma erre hivatott. Tudom már, mondtad százszor, hinni a templomban!

EOF

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 8:58 pm

Megnyerhetsz minden szájkarate-párbajt, de a végére egyedül maradsz. A fórumnak, ha nem is kizárólag, de legalábbis részben az a célja, hogy segítsük egymást az AS témában. Ez ÍGY nem segítség, amit csinálsz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 7:49 pm

Redbo04 írta:
Trasher reagált az utóbbi kijelentésre, hogy igen is jól értelmezem, kötelezően "fegyverre szerelt" a kitétel.

Iyet sosem állítottam.
Keress vissza.

Ezeket viszont írtam, kb. egy hónapja:

Idézet:
Fegyverre szerelt fényforrás szerepel a szabályzat tervezett szövegében (nem véletlenül), ezt kéretik átgondolni. Van bőven mozgástere a játékosoknak.
Idézet:
Nincs meghatározva hogyan kell alkalmazni a fényforrást, ez a szervező feladata.

Ennyit az "izzadtságos megmagyarázásokról"... Most akkor végre megtennéd, hogy 1-2 mondatban, érthetően összefogalalnád a problémád? Elkéstél, ezt tisztáztuk. Nekem tulajdonítottál vmit, amit sosem állítottam. Ezen kívül?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 7:09 pm

Engem nem a lámpa kérdés foglalkoztatott, hanem az, hogy hogyan jön össze az a már sokszor idézett két kijelentés.
Ugyanis (ha a sok nap alatt izzadságos munkával összehozott megmagyarázásokat nem veszem figyelembe) az a szavazás "szabálykövetését" kérdőjelezi meg.

Hogy ezt miből következtetem?

-1
"6. Lezárás után 50% fölötti IGEN szavazatnál az új szabályzat életbe lép, más esetben minden marad a régiben. "

Az itt található változtatásokban olvasható amit már sokszor leírtunk.
Igen, valóban "későn" szembesültem vele, de ezzel nem voltam egyedül és nem is igazán érzem úgy, hogy ennek Én lennék az oka. "smile"
Előtte meg azért nem írtam mert nekem eszembe sem jutna kötelezni valakit arra, hogy hova szerelje fel a fényforrását és lehet, hogy emiatt de arra se gondoltam, hogy valakinek ez igen.

-2
Felvetettem a dolgot (igen, elkésve, nagyon, nagyon elkésve)
Erre reagáltak páran, hogy ragasztószalaggal is feltehetem ha nincs kedvem tartót venni és volt aki azt mondta, félre értem mert nem is kötelező.
-3
Trasher reagált az utóbbi kijelentésre, hogy igen is jól értelmezem, kötelezően "fegyverre szerelt" a kitétel.
-4
Vártam a csodára, hátha, végül is a remény hal meg utoljára.
Azért mielőtt szavaztam, rákérdeztem és konkrét választ is kaptam, ha megszavazzák, ez kerül be az "új MASZ-ba".
Meg is értettem, hogy ennek ez a rendje és most már késő sírni.
-5
A változtatásokat megszavazták, tehát az "új szabályzás életbe lép".
-6
Ezután Trasher írja, hogy "csakx.........."
Ez nem jött nekem össze sehogyan sem, (smile) egészen a mostani, nagy nehezen kicsikart hsz-ig.
Igen, most már tudom, hogy ez mindenkinek teljesen egyértelmű volt de nagyon nehéz lett volna leírni mert még ki kellett találni, hogy hogyan is magyarázzuk meg.
Vagy valami más oka volt annak, hogy ennyit kellett várni, könyörögni egy ilyen "válaszért"?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 6:43 pm

Csokáv írta:
Emberül így hangzana: igen, a lámpás rész

Akkor várjuk, hogy Emberül hogyan hangzana jól a lámpás és a decibeles rész.
Szabad a pálya hetek/hónapok óta.

Lazlo írta:
Trasher, nem az a baj, hogy ne lenne igazad.

Tehát a lényeget megbeszéltük.

device írta:
Írtam neki válaszpontokat, de úgy vagyok vele, hogy falra hányt borsó, inkább kitöröltem. ]

Hogyne, értjük.

Szakértettél már nekünk a hang terjedéséről.
Leleplezted, hogyan akarunk zsíros haszonra szert tenni a gránátbizniszből.
Felgöngyölítetted a MASZ döntéshozó máffia működését, amit ugye alaposan ismertél.
Most fényforrás/lámpa témában tetted oda magad.

Olyan rendes vagy, hogy megkegyelmeztél, de tényleg. :lol:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 2:30 pm

Írtam neki válaszpontokat, de úgy vagyok vele, hogy falra hányt borsó, inkább kitöröltem.

Megyek inkább megnézem hogy fér fel ez a cucc a pukkámra, mert hát ez is szabályos lesz, és akkor nem kell lámpát használnom! ;)

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 11:52 am

Trasher, nem az a baj, hogy ne lenne igazad, de tisztességes ember még az ellenségeit sem alázza meg (nem hogy a 'barátait'), hanem tiszteli.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 04, 2015 7:28 am

Emberül így hangzana: igen, a lámpás rész és a gránát decibel el lett rontva, de már elindult a szavazás, nem változtatunk. Később lehet változtatás, a korábban említett módon bárki felterjesztheti. Addig is az alábbi megoldásokkal lehet kibúvózni a szabálybaszás nevű módszerrel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 03, 2015 10:41 pm

Device,

Értem én, hogy a sokadik pofára esésed után már nagyon szeretnél kompenzálni. :lol:

1. Szó sincs arról a szabályzatban, hogy a fényforrásnak célzott lövés leadását kell lehetővé tennie. Nem véletlenül. Bukta.

2. Az éjjellátó nem lámpa, ha aktív. Az infravetője vagy egyéb illuminátora, ha van neki egyáltalán, esetleg. Bukta kettő.

3. A lézer alkalmas a célpont azonosítására, konkrétan "lámpaként" is használják. Bukta három.

4. Lézer nem tiltott a MASZ szerint. Lézer-irányzék, esetleg. Lézer illuminátor nem. Bukta négy.

5. Fegyverre szerelhető fényforrás: pl. fluoreszkáló helyzetjelző eszközök, torkolattűz imitátor (pont itt beszélgetünk azzal, aki évek óta nagy rajongója). ;) Ezek a célpont F/F azonosítást segítik, olyan játékokon ahol nem akarnak villantani, lámpázni. Bukta öt.

6. Ha nem tűnt volna fel, még az sincs benne a vonatkozó részben, hogy a fényforrást használni kell lövés leadásakor vagy előtte. Na vajon miért? Bukta hat?

7. A fenti felsorolásból elég nyilvánvaló ki-mit nézett be. Alázzalak tovább decibel témában is (egyes hangkeltő pirotech eszközök hány decibeltől indulnak, mi kb. a staff+szervezők véleménye a gránátokról, milyen számot hívnak szaporán a pályák környékén lakók a pukkangatásra, és mit szüntet meg az abszolút alsó munkavédelmi határérték alkalmazása), vagy elég volt? ;)

Kicsit sok lesz már a tömény, kényszeres hülyeségből...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 03, 2015 9:51 pm

@Trasher: Magyarázd már meg légy kedves, hogy a fegyverre szerelt [fényforrásson] kívül, amely a célzott lövés leadását teszi lehetővé korlátozott látási viszonyok közepette milyen más egyéb, fényt kibocsájtó, azonban nem a [lámpa] kategóriájába tartozó készülék létezik? Lézer ugyebár tiltott, az különben sem alkalmas a cél azonosítására, éjjellátó ha aktív akkor fényvető->[lámpa], ha passziv akkor meg nem [fényforrás].

Amikor a 80dB-t benézted akkor nem volt ekkora a mellényed, jó mélyen kussoltál. Most sem igazán tudom, hogy mire olyan nagy, mert ez szimplán bunkó dolog amit csinálsz. Tessék tapsolok én is neked, csak mert megérdemled :taps:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 03, 2015 8:39 pm

" fegyverre szerelt fényforrás, tájékozódásra-helyzetjelzésre használt készülékek alkalmazása (keresőlámpa vagy éjjellátó) kötelező!"

Rá is lett kérdezve és Te magad is megerősítetted, hogy nem értettem félre hanem valóban a fegyverre rögzített a kitétel.

Ezek után írod, hogy "Csaxólok, hogy "kötelezően fegyverre szerelt lámpáról" szó sincs a MASZ 2015-ben."

A smile-k helyett inkább írd le, hogy mit értünk félre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 03, 2015 6:31 pm

Tényleg nem tudsz olvasni? :taps:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. ápr. 03, 2015 9:37 am

Trasher írta:
MASZ 2015 VÁLTOZÁSOK FELSOROLÁSA

ÉJSZAKAI JÁTÉK: ... Nagy fényáteresztő képességű szemvédő, fegyverre szerelt fényforrás, tájékozódásra-helyzetjelzésre használt készülékek alkalmazása (keresőlámpa vagy éjjellátó) kötelező!

Trasher írta:
Csaxólok, hogy "kötelezően fegyverre szerelt lámpáról" szó sincs a MASZ 2015-ben.

tényleg nem látod az ellentmondást?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 61  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra