SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. dec. 10, 2018 6:43 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 351 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 09, 2008 2:22 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Mokker írta:
A játék lőszerlimites a következő módon:
A két csapat játékosai fejenként 20-20 db lőszerrel a fegyverekben indulnak.(mid-cap tárak előnyben) A pályán(a fákon zacskókban elhelyezve, feltűzve) 100db os csomag lőszereket lehet megszerezni.
A résztvevők számától függően lesz lőszer kihelyezve de minimum 3000 db. A csapatoknak az ellenfél zászlóját kell a sajátjukhoz eljuttatniuk.
A játékban nincs korlátozva a sorozatlövés viszont a lőszerlimittel próbáljuk kordában tartani az "ész nélküli" golyószórást.
Rádió használata ajánlott.
Karszalag kötelező.

ez lesz most nálunk hétvégén, kíváncsian várom hogyan sikerül majd, nagyon jónak ígérkezik!

LÖVEDÉK és nem LŐSZER, kérem pontosan használtni az esetleges félre értések elkerülése végett...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 09, 2008 11:24 am

A játék lőszerlimites a következő módon:
A két csapat játékosai fejenként 20-20 db lőszerrel a fegyverekben indulnak.(mid-cap tárak előnyben) A pályán(a fákon zacskókban elhelyezve, feltűzve) 100db os csomag lőszereket lehet megszerezni.
A résztvevők számától függően lesz lőszer kihelyezve de minimum 3000 db. A csapatoknak az ellenfél zászlóját kell a sajátjukhoz eljuttatniuk.
A játékban nincs korlátozva a sorozatlövés viszont a lőszerlimittel próbáljuk kordában tartani az "ész nélküli" golyószórást.
Rádió használata ajánlott.
Karszalag kötelező.

ez lesz most nálunk hétvégén, kíváncsian várom hogyan sikerül majd, nagyon jónak ígérkezik!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 08, 2008 10:38 am

Biztos Japán volt az illető és Iwo Jimát védte...Látod, ő nem hozott otthonról semmit :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 3:53 pm

Sziasztok!

Bár még csak kezdő játékos vagyok, mégis az első dolgom volt 100-as midcap tárak beszerzése a fegyveremhez. Véleményem szerint nagyon is megérte a befektetést!
Sokkal élethűbb lett a játék - a már említett zörgés elmaradásáról nem is beszélve. Továbbá a nívósabb játékokon már - hál' isten - jobban preferálják, ha rendelkezik hasonlóval az ember.

A dobatásos/késeléses témához pedig annyit, hogy anno, a Tinnyén megrendezett "partraszállásos" játékban - azt hiszem Rephyxszel (ha nem, akkor bocsánat :oops: ) - az egyik bunker oldalában megleptünk egy ellenséget, és Rephyx dobatta is, ahogyan az elő van írva. Mire a srác megfordult és vigyorogva meggyújtotta a szervezők által biztosított "gránátot" és legurította a lábunk elé... :roll:

No comment...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 3:45 pm

havasit írta:
Ezt mondjuk nem ártana belevenni a MASZ-ba jövőre :D

Tényleg el kellene figyelmesen olvasni a MASZ-t!

Idézet:

"1. Találat:

A játékos testét, ruházatát, felszerelését, illetve a fegyver bármely részét érő lövés találatnak számít. Csapattárs lövése, illetve a fedezéken, tereptárgyon, növényzeten keresztül érkező lövedék is találatnak számít. Visszapattanó lövés viszont nem találat! Levetett felszerelési tárgyakat (pl. fának támasztott fegyver, földre helyezett hátizsák), taktikai pajzsot erő lövés nem találat! Szintén találatnak minősül, ha a játékost az ellenfél hátulról vagy oldalról, meglepetésszerűen, puszta kézzel (könnyen) megérinti. Ezt "csendes dobatásnak" nevezik (lásd 6. pont). Ilyen módon szemből támadni TILOS és balesetveszélyes!"

A csendes dobatás a késelés "polkorrekt" verziója.

havasit írta:
És az etikához is írhatnátok a dobatott/késelt játékos magatartására vonatkozókat...(Nem ordít medikért,mint a fába szorult féreg!)

A játékosok etikai felkészítése nem a MASZ feladata, a korrekt hozzáállást, a kultúrált viselkedést otthonról hozza mindenki! Ha van mit hoznia! :evil:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: dobatás vs. késelés
HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 3:35 pm

Szóval akkor ez most hogy is van??? :roll:

Ha olyan közel megyek az ellenhez amennyire csak tudok (kartávolság), akkor az lenne a késeléss...
Ha pedig !!!!HÁTULRÓL!!!! olyan 5-és 10 méterről felszólítom h. adja meg magát akkor az már dobatás...(láttam MASZ)

Ezt mondjuk nem ártana belevenni a MASZ-ba jövőre :D
És az etikához is írhatnátok a dobatott/késelt játékos magatartására vonatkozókat...(Nem ordít medikért,mint a fába szorult féreg!)

Am sajnálattal hallom kvitya esetét...Hát akkor itt megint jön a MASZ és a kedves három méterről lövöldözős Heccsát player aki persze tisztában van minden szabállyal!Aláírom kezdő vagyok, de addig ki se toltam magam a pályára míg nem voltam tisztában a szabályokkal...
Trasher ötletét meg támogatom.Aki játszani akar az úgy is megadja az adatait...

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 10:58 am

Nantal!

NE degradáld le a Pető intézetet!

Kösz!

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 8:39 am

kvitya írta:
Érden pár hete dobatott ember, aki dobatás után megfordul a hasalásból, felül, megkérdezi, melyik oldal s utánna, kis tűnődés után szájba lő 3 méterről..... mondván, így én is meghaltam

Nevet nem tudsz? Erőszakra, nem lehet erőszak a válasz, de ez megérdemelt volna egy célzott lövést szintén szájba a VSR-eddel :evil: !!! Nekem az ilyenek miatt nincs már kedvem játékra járni. Az sosem zavart, ha veszetes oldalon állok, az sem ha senkit sem tudok kilőni egész nap, de ilyen inkorrekt etikátlan, pető intézetből szabadult barmoktól kinyílik a bicska a zsebemben. Nálunk is az kéne amit Trasher írt a svédekről szóló beszámolóban. Játékra csak pontos személyes adatok megadása után lehet jönni (aki jönni akar és normális, az úgy sem fog ellenkezni), mindenki számozott karszallaggal játszik, pár "öregebb" játékosnak szervezői jogokat adni, kirugdosni a barmokat a pályáról!!! Ez egy veszélyes hobbi, ideje lenne már felnőni a dolgokhoz, mert sose fogunk olyan szintre eljutni mint a nálunk fejlettebb airsoft kultúrákkal rendelkező országok.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 8:04 am

Én nem szoktam 3 méternél messzebbről dobatni és baromira pipa lennék ha az ellen mellett levő mit sem érzékelő társát riasztaná egy "Medic" felkiáltással...

Amúgy csak késelésről beszéltünk (eddig) :D

Dobatni is csak kultúrált ellent lehet, aki nem akar puskatussal leverni, mert meg merted lepni.

@Kvitya
Ott a mondat közepén a "COMMON SENSE". Pont erre illetve ennek hiányára gondolok, amikor szabályról(és annak betartatásáról) beszélek itthoni eseményeken. Véleményem szerint idővel kikopna az a réteg a normális játékokról, amelyik nem érti mi zajlik körülötte és játszik inkább "Nálunk nincs MASZ, mert az szar, nálunk minden jöhet" játékot, hogy egy nagyon "okos" "szervezőt" idézzek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 8:02 am

Röhögni fogsz, de egyáltalán nem voltak szigorú szabályok, egyedül fps és tárlimit illetve minden félkor visszaállás:

- 300fps ...for all replicas of 9mm or 5,7mm caliber
- 400fps ...for all electric ASSault weapons - common sense min. distance, don't hit head from close distances if possible
- 450fps ...for MG replicas (must have a sidearm) - min 10m distance
- 500fps ...for single action AEG's + scope (must have a sidearm) - min 20m distance
- 600fps ...for bolt action rifles + scope (must have a sidearm)- min 30m distance

Táraknál csak real & midcap, kivéve géppuska. És így is mindenki boldogan és normálisan tudott játszani, senkinek nem okozott gondot a szabályozás, pedig jó néhány 300 fps alatti fegyver volt, nálunk is.

Silent kill:
mező, cca 20-22 füst után, ellenséges roham vége felé felálltam, leengedett főfegyverrel de kézben a pisztollyal (lásd Rétság...) odasétáltam egy 5 fős mozgó rajhoz. Hátul a medic, megérintettem tarkótájt a hangtompítóval, rögtön kéz fel, hang nélkül. Majd előre a másik 4 emberke, sorban. Egyetlen hangot nem szóltak, nem nyöszögtek, h miért/hogyan/stb késelek 5 embert... utánna megvárták, h eltávolodjak, s ezután kezdtek medicet hívni, tehát még arra is figyeltek, h esélyem legyen folytatni. Van merre fejlődni itthon...... lásd Érden pár hete dobatott ember, aki dobatás után megfordul a hasalásból, felül, megkérdezi, melyik oldal s utánna, kis tűnődés után szájba lő 3 méterről..... mondván, így én is meghaltam

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kvitya kedd okt. 07, 2008 8:06 am-kor.
Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 7:57 am

erről a "késelésnél nem ordibálok medicért" dologról...

azért tegyünk különbséget késelés és dobatás között.
pl nekem a késelés annyit jelent hogy olyan közel tudott jönni hozzám hogy ha kinyújtja a karját akkor meg tud érinteni.
Ekkor oké hogy nem ordibálunk rögtön medic-ért.

Dobatás. Nos dobatni akár 5-10 méterről is lehet ha egyértelmű a dolog.
Ha valaki dobatással fegyverez le akkor biztos lehet abban hogy ordibálni fogok azonnal a medic-ért.
Ugyebár elméletileg lelőtt volna, csak hát nem akart váratlanul, egy sorozatot belelőni a hátamba a 400 fps fegyverével.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 7:54 am

bulldog írta:
Tyutyu írta:
Ha valaki ilyen szigorú( jogosan ) szabályokkal szervez ilyen jellegű játékot itthon, én biztos szeretnék rajta résztvenni

Ez nem szabály, hanem ember, intelligencia és vérmérséklet függő.

Hidd el, én értelek, de itthon mintha az átlag csak abból értené a szót, hogy:

"EZ A JÁTÉK SZABÁLYA, MIÉRT?CSAK!Ha jössz jössz ha nem nem.Ha megszeged, figyelmeztetünk, ha újra megszeged mehetsz haza"

Ilyen és ehhez hasonló kiírással már találkoztam és nem bunkó a szervező mert így szeretné "szabályozni" a játékot, hanem következetesen próbálja azok játékát megóvni, akiknek a vérmérséklete, inteligenciája és embersége alapból adott a jó játékhoz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 7:41 am

Tyutyu írta:
Ha valaki ilyen szigorú( jogosan ) szabályokkal szervez ilyen jellegű játékot itthon, én biztos szeretnék rajta résztvenni

Ez nem szabály, hanem ember, intelligencia és vérmérséklet függő.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd okt. 07, 2008 7:37 am

Idézet:
És mint most kint szlovéniában, silent killnél/késelésnél nem kiabál hogy meghalt, és nem gratulál/méltatlankodik, hanem kussban meghal hogy a merénylő tovább dolgozhasson. Kint amint érezte este valaki a nyakán a pisztolycsövet, csak felemelte csöndben a lezét és még medicet is csak akkor hívott, mikor már a merénylő jóval arréb ment. Azt meg mondani sem kell hogy eszükbe sem jutott gyorsan megsorozni a közelben álló merénylőt mert "én még le tudtalak lőni". Erről kvitya tud majd részletesebben beszámolni.

Ha valaki ilyen szigorú( jogosan ) szabályokkal szervez ilyen jellegű játékot itthon, én biztos szeretnék rajta résztvenni, akkor is ha az ország másik felére kell utaznom, mert úgy érzem, pont beleillik a kultúrált AS-ról alkotott véleméyembe és unalmas azt hallgatni játékon késelés után, hogy "miért nem kiabálsz hogy medic?"

Pontosan a fent említett okból. Ha volt olyan profi hogy megkéselt adjuk meg a kellő tiszteletet hogy tovább tevékenykedhessen.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 10:17 pm

Na okés Bulldog, de az te is tudod, hogy az más világ az ittenihez képest.
Az emberek zöme nem akar/nincs lehetősége fejlődni, arra is van példa, hogy egyesek visszafejlődnek, és kevesen lépnek arra a rögös útra, hogy valami minőséget vigyenek bele.
Az a baj, hogy a fejlődés sok pénzbe és energiába kerül. Ezt pedig sokan nem vállalják. Ez van.
Biztos vagyok benne, hogy itthon is lehetne egy Szlovákia szintű játékot csinálni, kisebb emberanyaggal, mert egy játékra (nagyjátékra) való ilyen szinten beleélős ember van itthon is.
Most gondolkodtam el a MAGPULL 20BB-s rövid vagy 30BB-s real-cap táron M16-hoz. Hogy miért? Hátha lesz valaki olyan fanatikus, hogy elérhető távolságon belül csinál egy ilyen játékot.
Mert azért sok hi-cap locsolós ember ellen nyomulni lehangoló, de nem lehetetlen.

Affene...megint spammerpol lettem.

Üdv!
Interpol
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 8:36 pm

interpol írta:
$peedY írta:
meg ugye a való életbe a katonák se 100as dobtárral harcolnak...

ja, és ha találatot kap, akkor becsülettel elismeri és "feeligezve" medic-ért ordibál... :roll:

És mint most kint szlovéniában, silent killnél/késelésnél nem kiabál hogy meghalt, és nem gratulál/méltatlankodik, hanem kussban meghal hogy a merénylő tovább dolgozhasson. Kint amint érezte este valaki a nyakán a pisztolycsövet, csak felemelte csöndben a lezét és még medicet is csak akkor hívott, mikor már a merénylő jóval arréb ment. Azt meg mondani sem kell hogy eszükbe sem jutott gyorsan megsorozni a közelben álló merénylőt mert "én még le tudtalak lőni". Erről kvitya tud majd részletesebben beszámolni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 5:47 pm

Majd ha eljut a többség a real/lowcapig! =)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 4:12 pm

$peedY írta:

ja, és ha találatot kap, akkor becsülettel elismeri és "feeligezve" medic-ért ordibál... :roll:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Military Police

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 3:46 pm

Trasher írta:
Szerintem sem kell, de ettől még a javarészük pocsékul lő.

Ez igaz!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 2:58 pm

Vissza a tetejére
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 2:39 pm

psyhopatai írta:
Szerintem nem kell játéktapasztalat hogy az újonc jól tudjon lőni!

Szerintem sem kell, de ettől még a javarészük pocsékul lő.

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 2:37 pm

Trasher írta:
A játékosok javarésze nem tud lőni (számtalanszor kiderült már), és ezt a BB mennyiségével és nyafogással (terminátorozás) próbálják kompenzálni... A tapasztalat növekedésével az ellődözött BB-k száma is drasztikusan lecsökken.

Szerintem nem kell játéktapasztalat hogy az újonc jól tudjon lőni! Elég lenne ha otthon a kertben gyakorolná dobozokra céltáblára! ha ezt hetente megteszi már akkor nő az esélye hogy legalább a fegyverét tudja kezelni és nem húz sorozatot feleslegesen! És tisztában lenne a a távolságokkal hogy ne lövöldözzön 50m-re lévő célokra mert nem sok az esélye a találatnak! De a legfőbb probléma még mindig az hogy a játékosok legalább 50%, csak jó heccnek tartja az egészet és nem veszi kellő komolysággal! Ha megfelelő lenne a hozzáállás akkor nagyobb lehetne a játékélmény és a teljesítmény is( pedig ezzel nem csak a saját játékukat teszik tönkre, de másokét is)!
Véleményem szerint a milsim játékokra ki kellene alakítani egy olyan játékosokból álló kört akik tudnak és akarnak is komolyan játszani! Akik meg nem, azok szaladgáljanak csak 1000db-os hi-cap tárral és darálhatnak ahogy tetszik!
A low és mid-cap tárakkal való játszás igazi harctéri érzést kölcsönöz a játéknak, és hogy valaki számolja valaki meg nem az teljesen mindegy, egy idő után tudod és érzed mikor kell tárat cserélned! És ezt nem tudja semmi überelni!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 12:38 pm

Mint kevés tapasztalatú újonc is arra jutottam, hogy a mid-cap (low-cap) tárak "jobbak", mint a hi-cap-ek. Egyrészt megvan az a tudat alatti gát, hogy ne lőjek ész nélkül, másrészt egy mid- illetve low-cap tárnál már számolja az ember magában, hogy mennyit lőtt és így tudom, nagyjából mikor kell majd tárazni. A high-cap-nél meg még csak saccolni se tudok, ráadásul van, hogy egyszercsak krrrrr húzhatom fel a tárat, mint a rugós nyuszit. No ez igencsak lehangoló, a nagy zörgésről nem is beszélve.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: awe
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 10:28 am

embere válogatja..jött hozzánk 1 lelkes újonc..+vette a vadiúj jg m-4-esét..mondtuk neki hogy észleled hogy elért 1 bb.. kiállsz..fejre nem lősz..te se szivesen kapnála bucidra..rövid sorozatokat használj..te pakoltál minden 1-es bb-ért egész nyáron ablakokat.. és lám.. megértette..példásan,szépen játszik..számithatunk rá a harcban..emberként is helytáll..mindenki szeretné a saját oldalán tudni csapatleosztáskor..most játszott életében 4x...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Tiszteletbeli Játékszervező

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 06, 2008 9:19 am

psyhopatai írta:
Sok ember csípőből vagy csak a bb útját figyeli és úgy lő, ezzel sokkal több a feleslegesen ellőtt bb mint az ami valójában célba talál vagy a közelében van!

A játékosok javarésze nem tud lőni (számtalanszor kiderült már), és ezt a BB mennyiségével és nyafogással (terminátorozás) próbálják kompenzálni... A tapasztalat növekedésével az ellődözött BB-k száma is drasztikusan lecsökken.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 04, 2008 11:26 am

én a tárakat külföldről rendelem mert olcsóbbak :)
szerintem is feelinges amikor tűzharcban kiürül a tárad, az ellenségnek jel h támadhat, poziciot válthat :twisted:.

sok fiatalnál látom h előnybe részesiti a high-cap-eket mert h "kevesebb tárat kell vinni és nem kall állandóan tárazni". hiába mondom h ha elmennek katonának ott de kapják a rakaszokat a gépkarabélyhoz mert több van benne mint a rendes tárba.

szerencsére nekem sikerült mellőznöm a high-cap táramat, 7mid-el megyek, probálom beosztani/szoktatni magamat h ennyi van ebből kell gazdálkodni.
"Nincs pazarlás! Nincs!" :D

Vissza a tetejére
Military Police

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 04, 2008 11:14 am

Különben a tapasztalatom szerint haladunk afelé amit írtál egyre kevesebb a darálás a milsim játékokon! Mindenki próbálja beosztani ami van! (bár vannak kivételek) És észrevehető hogy a játékosok többsége nem csak akkor használja a low és mid-cap tárakat ha kötelező!
Figyeltem és kérdezgettem embereket milyen szokásaik vannak!
A legnagyobb baj véleményem szerint az hogy a többség fegyvere nem megfelelően van beállítva vagy csak nem szeretnek célzóból lőni! Sok ember csípőből vagy csak a bb útját figyeli és úgy lő, ezzel sokkal több a feleslegesen ellőtt bb mint az ami valójában célba talál vagy a közelében van!
Szerintem ezt is vissza lehet vezetni arra hogy ki mért lő olyan sokat!
Csak a csapatomból 10-ből legalább 6 így lő! Elmondásuk szerint így jó nekik, de ha jobban belegondolunk mennyivel jobb lenne ha az a legalább 10-15bb (ami azért megy ki mert figyeli hogy merre mennek és szépen húzza célra) mind célba találna vagy legalább is az 50 százalékuk! itt most nem a spórolásról akarok regélni mert az senkit nem érdekel csak ha belegondolunk hogy ha egy megfelelően beállított fegyverrel célzóból vagy red-dot, távcső, épp bármi másból célzunk, akkor akár 50%-al jobb lehet a találati arányunk és a tárak sem fogynak olyan hamar!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 04, 2008 10:07 am

MilSim...

Akkor még nem is beszéltünk a BB-limitről...kétszer is meggondolod, hová, és mennyit lősz.
Előbb-utóbb rászoksz az egyes lövésre...ez az igazi feeling.
Kimondatlan verseny, ki mennyi BB-t lő ki, és mennyire eredményes.
Esetlegesen sok óra séta, minimális kontakt..(felderítés, értékelés, cserkészés, támadás, visszavonulás...mindez pár óra alatt)

De majd ide is eljutunk.

Üdv!
Interpol

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Military Police

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 04, 2008 9:45 am

Csatlakoznék az előttem "szólóhoz"! Ezekkel a tárakkal még élethűbb a játék, és nagyobb lesz a játékélmény is! Annál nincs is izgalmasabb mikor épp tárazol eszeveszetten és közben három felől lőnek!
Ezért a legjobb a milsim :!:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 04, 2008 8:23 am

Vélemény:

A low/mid cap több szempontból is praktikusabb. (csak ismételni tudom a többieket)
-Nem csörög.
-Nem koszolódik a belseje ha hasravágod magadat a sárban.
-Ésszel kell vele játszani.
-Hatalmas feeling amikor tárat kell cserélni :)) főleg akkor amikor tűzharcban fogy ki :))
Elszámolsz magadban háromig (nem 3 másodperc!!!)....1,2,3 ennyi idő alatt tudnond kell tárat cserélni. Ezt is be kell gyakorolni.

Egy-két negatívum:
-lehet hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen de szinte mind a 10 lowcap táram pár hónap eltéréssel "egyszerre" romlott el... elfáradtak benne a rugók... 2 év után :)...

-magyarországon sokba kerülnek a low/mid tárak. Így inkább hicap-ot éri meg venni.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 04, 2008 6:17 am

Egyet kell értenem a többséggel. A hi-capnek rengeteg hibája van amellett, hogy tekergetni kell. Példának néhány: zörög, mindig marad benne BB, belemegy a kosz.

A többség még örülhet is, hogy készen kapja a tárjait. De például hogyan reagálnák le az M4-et használók, ha a rövid, Vietnámi táraikat csk konvertálással tudnák elkészíteni, egy hosszú hicap levágásáól, és egy 30-as Marui shell beragasztásával? Darabonként kb. 6-7000 forintból?

Én pl. most csináltam magamnak egy próbatárat egy M14 hicap külsejéből, és egy CA M4 vietnámi midcap tár belsejéből, AK testbe. Szerintem ez még mindig jobb, mint a Marui shell-es megoldás, csak sokkal drágább.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 06, 2008 5:37 pm

én több mint fél éve használok 120as mid-eket, és az a tapasztalatom h eléggé hasznosak.
kezdetbe 1db 300as high-cap-el játszottam és kevés volt, aztán vettem 4 mid-et, és most jött még 5db. az utóbbi időbe alig lövök el 4tárnál többet.
sikerült rászoktatom magamat arra h csak a 9 midet vigyem magammal.
2db MAG 130ast és 7db King Arms 120asat használok meg vagyok elégedve velük.
igazából akkor jöttem rá h KELL a mid/low cap amikor CQB-n egy félig teli high-al próbáltam lopakodni. gondolom nem kell részleteznem :D

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 04, 2008 10:35 am

@ Tisztelt Monk!

Az aláírásodban található szöveg nagyon jó és találó.

Szu-ról pedig csak annyit,hogy régóta játszik mid/low/real cap tárakkal.
Sokszor láttam ahogy eredményesen felveszi a harcot akár 2-3 high cap táras ember ellen is. És sokszor ki is sedi őket egytől-egyig.
Ne akart bántani téged senki,sem kioktatni,csak ők is elmondták a véleményüket.
Aztán,hogy a véleményük bántott,sértett téged az már csak a te lelkeden múlik.
Mikor elkezdtem játszani,nekem is voltak akik le oltották a fejem,de nem húztam fel az orrom!Mindenből lehet tanulni valamit.
Köszönöm hogy elmondhattam.

Tiszteletel egy Ranger SZU csapatából :lol:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szer. szept. 03, 2008 8:06 pm

Monk írta:
A haggyuk, unalmas ..

Egyetértünk! Ezért vissza is kanyarodhatnánk a topic eredeti témájához! :wink:

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. szept. 03, 2008 8:03 pm

SZU írta:
Monk írta:
Most akkor gondolkozz el mennyit érek 43bb-vel, mikor a többsége 100-150feletti midcappel mászkál.
Egyébként arra értettem, hogy sigben a lowcap 43bb kevés, mig M4ben kaphato kb 80as..

Ezek szerint nem tudod értelmezni azt, amit olvasol?

Á haggyuk, unalmas ..
Kezdjük abbol hogy félreértetted az egészet ugyanis szo nem volt itt midcaprol. Én zephir egyik hozzászolására mondtam a véleményemet, mi lenne akkor ha bevezetnék a lowcapot..
No de haggyuk. egyböl jössz a gumilövedékkel meg a kötöszködéssel. Azért remélem láttál már az életben is olyan gumilövedékes fegyvert, nem csak a netröl szedted :D

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Monk szer. szept. 03, 2008 8:09 pm-kor.
Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 351 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra