SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 3:54 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 351 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 8:26 pm
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Arrol nem is beszélve, hogy az idei évben ez volt az első low-cap-es játék (ha jól emléxem). Tehát a többi játékon úgy hi-cap-ezel ahogy akarsz. Van játék bőven.

....és valóban nem te teszel szivességet a játékszervezőnek/zőknek :!:
[My best friends][Kezdőknek segítség]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 8:16 pm

Lowcapes játékokon viszont már lehet, hogy előjön a gránátvetők taktikai előnye. Nem tudom, csak egy tipp.
De ha igen, akkor azért fog még fogyni a BB, csak az ésszerűség fogja az embereket vezérelni...

@Buck: Egy hullámhosszon vagyunk... ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 8:06 pm

WD: Akkor most nem a BB-ket fogod zsák számra eladni, hanem a tárakat, meg a tárklipszeket :D

Én is hozzá voltam szokva a CA kb 550-es AK tárjához, bár ritka volt, hogy újra kellett töltenem a játék alatt. De MP5-tel hadonászni, amiben két 50-es tár van összeklippelve, az mégis csak sokkal fílingesebb volt. (Bár bevallom, hogy az előbb elgondolkodtam, hogy 90-esekre cserélem őket, de már szégyelem magam érte, fuj-fuj-fuj...)

A játék kiírásnál csodálkoztam is, hogy 200 volt a felső limit, én < 100 -ban határoztam volna meg a max kapacitást, vagy lehet hogy <= 60 -ban.

Vissza a tetejére

játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:49 pm

Haliho!

A játéknak és a csapatok szerveződésének mindenképpen jót tesz a low/mid cap tárak használata és a lőszerlimit. Ezenkívül a dress kód, és hogy nem mindenkire lövünk ami él és mozog.
Részemről helyeslem, és támogatom az ilyen irányú törekvéseket, bár a BB forgalmazásban van némi érdekeltségem :D .

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:47 pm

Elcseszte... Ugyan lelőtte, de elfelejtette elhozni a fejét. :D :D :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:41 pm

Kimura írta:
mondom, ezen egy másodpercet is kár vitázni,van aki kövér csajokkal szeret d*gni és van aki soványakkal, ennyi

van aki 13 szűzzel ;)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:41 pm

hi mindenkinek .............

mivel mi kezdtük illö hogy valamilyen formába le is zárjuk a vitánkat tévdés ne essék nagyon tetszett a játék bejött és benne lennék hogy továbbra is ilyen játékok legyenek én igazábol abban láttam a problémát hogy az elsö ilyen játék volt és igazábol nem volt idö kellöen "rákészülni" és azért egy ilyen szintü játékot most ha végiggondoljátok egyikünk sem szeretett volna kihagyni és csak arra akarok kilyukadni nem kellett volna ennyire makacsul kötni az ebet a karohoz hanem valamelyest felvezetni a dolgokat és a következö vagy azutáni már tényleg komolyan a szabály szerint dehát ez a szervezök szíve joga mit csinálnak de ami engem illet nagyon bántam volna ha ezt ki kell hagynom és erősen rajta leszek legközelebb nem legyen problémám de most volt ilyen az élet mindenkinek további millió jo játékot és vitákat én részemröl megértettem lezártam és még egyszer köszi mindenkien a játékot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:34 pm

B@zs@ írta:
Jah, és hogy azért legyen némi juli-suli is a topikban, a star realcap tárak kb 1200-1500 HUF-ba jönnek ki postával (darabja).

Megerősítve. 15300 volt a 10 darab Star 30-as MP5-höz való tár, úgy hogy nem a wgcről rendeltem közvetlenül, hanem egy "beszállító" beiktatásával.

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:32 pm

mondom, ezen egy másodpercet is kár vitázni,van aki kövér csajokkal szeret d*gni és van aki soványakkal, ennyi

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:22 pm

srácok, végig sem olvasom mert felesleges, voltak már ilyen viták:

-ne jöjjön senki, hogy vesz 100-ért vagy többért egy puskát, és nincs +10 később tárakra

-ha neked a hicapazés jön be, szíved joga
- nem kell elmenni olyan játékra, ahol tárkapacítás korlátozás van, ennyi
- aki addict úgyis lowcappel nyomja egyébként is

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:17 pm

Én Bazsa álláspontját osztom. Full lowcap minden játékon. Sokkal izgalmasabb, lehet ügyeskedni, kommandózni, taktika. Nem érvényesül tuning jani (700fps, meg gázturbinás tár paksra kötve) kaszálása.

Sokszor a játékot is agyonveri az eszetlen ratatatatat.

Lásd Anglia. 330fps limit. Mennyország.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:17 pm

Jah, és hogy azért legyen némi juli-suli is a topikban, a star realcap tárak kb 1200-1500 HUF-ba jönnek ki postával (darabja).

Vigyázat a realcap 20-30-as tárakat jelent, azokat már tényleg be kell osztani, és ha még a súlyuk is megegyezne az igaziéval, akkor megnézném pl Regist, hogy vonul harcba 900 golyóval, ami 30 tár, ami legyen mondjuk 15 kg pluszba. ;) Te harcos, te, Vááázzzeeeee! ;) :D :))

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára B@zs@ szomb. nov. 25, 2006 7:17 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:07 pm

Nézzétek srácok!
Én nem akarok se pro, se kontra senki mellé állni. De! Szerintem attól közösség a közösség, hogy mind medvének (lassan elfogy a sör! :D ), mind Henriconak megoldódott a gondja. Szerintem ezt az oldalát kellene erősíteni.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 7:01 pm

@Henrico:
ÖÖÖ...Izé...

Az első kérdéses hsz-od után írt Mac, meg én, meg talán Rephyx is, kb ez az ami, konkrétan a Te hsz-odat érintette, onnantól általánosságban beszélünk, nem konkrétan rólad. Legalábbis amit az előbb írtam az úgy általánosságban szólt olyanoknak, akik nem értik a lényegét a low/mid capezésnek, vagy nagyon nem tetszik nekik a az ilyen jellegű játékkiírás.
Szal innentől szvsz ne nagyon vedd fel te sem, meg senki sem, mert innentől ez egy vita a low/mides játékok létjogosultságáról, illetve a hicap játékokról való kiszorításának morális kérdéseiről.
És én tuti, hogy nem támadtam senkit. Mégcsak támadó hangnemben sem írtam senkinek. Ahhoz nálam nagyon ki kell borítani a bilit, és az a bili kurva nagy. ;) :D

És akkor a témába:

Tökéletesen támogatom a real/low/mid játékokat. Sőt szvsz ennek úgy kéne működnmie, hogy a low lenne az univerzális tár, wodlanden meg lenne engedve a mid is (ott azért tényleg át kell préselni a bogyót néha sűrűbb helyeken is), cqb-n csak real és low.
Ez valószínűleg az én hülyeségem, de valószínűleg veszek egy tizes pakkot a star 23-as realjeiből (az kb egy hicap ára), és azzal megyek mindenhova.
És esetleg hülyülésre meg fun játékokra megtartom a hicapemet. Mondjuk ha lenne 30-as tár belőle, az lenne az igazán jó, mert a 23-asból legjobb esetben 20-at ad ki. Most falludzsán érdekes volt játszani két realcappel. :D De sokkal feelingesebb így, és sokkal tanulságosabb is. ;)

Amúgy sajnos tényleg ki van cseszve pár emberkével, mert néhány típushoz gyárilag hicapet adnak... sajnos.
Ilyen pl nekem is az offizier.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:58 pm

Rossz helyre írtam.. közben ide kellett volna már....

Kedves bulldog!

"Henrico látom nem ismered hogy itt mi a szokás."

Látom, Te pedig nem szoktál olvasni figyelmesen... (mondom én, aki lazán félreolvasta a szabályzatot.. bocsi...

Fuss neki újra az üzenetemnek....

"AKkor most lássunk egy olyan szitut......"

Feltételezés... csak meg akartam értetni, hogy Medvének mi a baja... nem azt mondtam, hogy szokott ilyen lenni.

Kééérlek, ha veszekedni akar valaki... KONKRÉTAN.. szóljon.. és tényleg menjünk másik topic-ba..

Bazsa.. oks... érthető.

Hallkan jegyzem meg ugyanakkor, hogy NEM kértem, hogy tovább játszhassak a hi-cap-al...
AZért válasszuk már el kicsit Medve és az én problémámat. Mindamellett, hogy Medvének is igazat adok.... abban pedig nektek, illetve Bazsának, hogy, ha nem tudod teljesíteni a feltételeket, akkor maradj otthon. DE akkor pl lehet, hogy Medve se jön többet...

Gyerekek, csupán annyi a lényeg, hogy Medvének már megvan a hi-cap, pénzt meg nem szeretett volna kiadni + tárra. Kért.. később pedig biztos fog venni, vagy elcseréli.
Amennyiben ez lesz a legtöbb játék kitétele, logikus, hogy lépni kell.
Ennyi...
Valóban, mint ahogy Bazsa is írta, ha innentől ilyen jellegű játékokat akarunk játszani, valahol el kell kezdeni. Medvét rosszkor érintette. Ennyi,...

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:53 pm

medve írta:
na jo itt most mindenki támadja amit irtam oké tegyétek azt nem érdekel de elfelejtkeztek aproságokról amikor arrol beszéltek én mióta ezeket erre meg arra cseréltem jobban célzok kevesebb BB-t használok meg ilyesmi és nekem van egy 200 táram ismétlem 1 DB és nem több na most ne mesélje nekem senki hogy azzal nem gondolkozzon az ember hogy mikor kire mennit löjön nem rövidebb azt ujjra tárazni mint a kis tárakalt a másik mit irtam igy vettem a fegyvert és NINCS feleslegem amit mér rákölthetnék és mivel kemény 7 hónapja játszom szükségem ezidö alatt NEM volt rá ezért NEM költöttem rá és mivil most NINCS feleslegem rá ezért kérdeztem az okát mostmár TUDOM hogy jol fog jönni és BE fogom szerezni csakhát a nincsböl nem lehet és tegyük fel hogy soroljanak a kezdökhöz niért kell az ember kedvét szegni ilyen hülyeségekkel amiket néha beirtok volt egy kérdés amire nem jött válasz csak és kizárólag támadás ami nem vet jo fényt arra aki a kérdést feltette mi a görcsnek a forum ha soha nem lehet értelmes kulturált modon kérdezni IGEN kérdeztem mert kezdö vagyok nem értem nem tudom mondja el valaki de ha nem mondja el senki csak támadják az embert nem kérdezek nem fogom tudni és a következö allkalommal megint belefutok egy szarvas hibába nio VAN ÉRTELME ???????????????

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:52 pm

Eredetileg az "alap" topicba szantam volna, de ide nyomom be.

Henrico, erre a hozzaszolasomra NE valaszolj! (max privatban)

[valaszolhatsz ide, de ugy latom mar erted mi a helyezet, a tobbiek jol leirtak...]

A jatek lenyege es alapja a low/midcapes, fullautos CQB volt. Egy kiserleti jatek, ami felmeri az igenyeket, es leteszteli ezeket a felteteleket gyakorlatban is.
Nem az volt a lenyeg, hogy mindenki eljohessen, hanem az, hogy a megszabott felszerelessel minel jobb jatekot csinaljunk, minel tobb emberrel.
A szavazas ugye megvolt, es kiderult hogy sok embert erdekel a dolog, pozitivan all a kerdeshez - ezert igy is lett meghirdetve a jatek.
Vilagosan leirtuk, hogy 50 fonel mar meg lesz tartva - es nem szamit hogy mekkora sirast rendez a nep, EZEK lesznek a szabalyok es kesz.

Arrol van szo, hogy szuletett egy kiiras egy jatekrol, szigoru megkotesekkel, amire paran nem tudtak jonni, mert NEM feleltek meg a kiiras szabalyainak.
Nem szamit hogy azert mert pl:
-lustak voltak tarat venni
-lustak voltak arabnak oltozni
-nem volt penzuk arabnak oltozni
-nem volt penzuk tarat venni

Ettol fuggetlenul a jatek meg lesz/lett tartva es (kegyetlen vagyok) NEM szamit hogy hanyan nem tudtak eljonni a fent emlitett indokok miatt. Majd a kovetkezore eljonnek.
Siman jobban szorakoztak paran a rejtett spring pisztolyokkal, mintha AEG-el rohangaltak volna.

Ha most, es a jovo ev folyaman is vegig 50 fovel jatszottunk volna, akkor is megerne a dolog, mert jol szorakozunk. Aki akar jonni, feleljen meg a felteteleknek (dresszkod, tarak) es kesz. Jopar ember szenvedett gondolom a felszerelesevel az utolso pillanatban - remelem nem bantak meg.

Ha egy kicsit elvonatkoztatsz, rajossz, hogy ez pontosan olyan, mintha a RedOne-fele gyaloglos jatekokon (30-40 perc gyalog, eros tempoban a masik bazisa) sirnatok, hogy "nincs kedvem sokat setalni, miert nincsenek kozelebb a bazisok" meg "nem igazan elveztem a jatekot, mert ritkan talalkoztam ellenseggel" illetve jatek elott "rakjuk mar kozelebb a starthelyeket mert egy csomot kell majd menni es keves lehetoseg lesz majd loni"

Masik, sokkal jobb pelda a Springday - ott sem volt kivetelezes az AEG-es "beccsszo csakegyestlovok" kollegakkal - nem jottek el/hoztak a springet es kesz.

Ezer meg ezer ilyen peldat tudnek hozni (mittomen 500 fps feletti sniperes jatek, de akar elmehetunk a meghivasos jatekok iranyaba is "mernemvagyokmeghivva" ) de:

Remelem erted mit mondok.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rephyx szomb. nov. 25, 2006 6:55 pm-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:41 pm

bulldog írta:
Igazatok van, nem itt a helye a vitának, de én leginkább ezen a mondaton akadtam ki, és éreztem úgy hogy reagálnom kell :

"szoval ha nincs lóvé menj amerre látsz mert ez most kB erröl szolt"

Nem tudom láttad e azt aki springes pisztollyal játszott !!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:35 pm

szarkalapálás :falba:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:33 pm

Csupán egyetlen gondolat...

Nem tűnődtetek el azon, hogy amikről pl itt vitatkozunk az személyesen megbeszélve nem ilyen hangot öltene??
Muszáj ilyen stílusban? :(

Én is CSAK kérdeztem... megmagyaráztátok.. megértettem, tiszta sor.
DE megint úgy látom, hogy jön pár emberke a késleltetett reflexével és kánonba írkálunk. Utána ismét megy az utálkozás... Már egyszer volt benne részem.... van talán ki emléxik.
Gyerekek.. nem kioktatást kér, ki ide betér... beszélgetünk, mert személyesen nincs rá pl mód.
Úgy fest a fórum, ha személyesen is így lenne, minden találkozáskor tömegbunyó?? :(

Hátrább az agarakkal....

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:29 pm

Henrico írta:

AKkor most lássunk egy olyan szitut, hogy holnap CSAK Hi-Cap-el lehet játszani... ok.. nem jössz... vagy kérsz....

Henrico látom nem ismered hogy itt mi a szokás. A szabályozások nem ALSÓ, hanem felső MAXIMUMOT szoktak kikötni, nem volt még olyan játék ahol azt mondták hogy
- csak 350 fps FELETT jöhet valaki játszani
- csak sorozatlövővel lehet, springes sniper, vagy spring pisztoly nem jó
- csak full taktikai cuccban, sima tréningnadrág nem jó

SOHA NEM LESZ OLYAN HOGY ELITISTA MÓDÓN MEG LESZ HATÁROZVA HOGY AKINEK CSAK LOWCAPJE VAN AZ NEM JÖHET !!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:28 pm

Nah, megpróbálom elmagyarázni.
Szóval válasszuk szét előszöris a cqb-jellegű játékot, meg a bozóttúrást.
Most ez elsősorban cqb jellegű akart lenni.
Ahogy beszélgettem emberekkel a "miért szereted az AS-t?" című kérdésre a válaszában kb mindenki beleszőtte így vagy úgy a realisztikusságot.
Namost kb mindenhol elindult egy trend ebbe azz irányba, mostanra elérte Mo-t is, és itt is kezd egyre nagyobb igény jelentkezni az ilyen jellegű játékok iránt.
De ahogy azt te is írtad, nem lehet egyik pillanatról a másikra átállni egy másfajta játékstílusra (az általad említett anyagi dolgok miatt is, meg mondjuk a játékosállománynak meg kell érnie ehhez).
Eddig kb szerintem tök logikus.
Namost, ha nem lehet átállni egyik pillanatról a másikra, akkor egy folyamatnak kell lennie az átállásnak, és ezt a folyamatot el kell indítani.
Mint ahogy az a kiírásban is szerepelt egy újfajta, továbbgondolt cqb szabály kísérletezése is volt ez a játék.
Szóval addig eljutottunk, hogy elindul a folyamat.
És most számítok egy kicsit a fantáziátokra is, képzeljétek el, ti vagytok a játékszervezők....
Játék előtt jó ha egy órátok van ellenőrizni az előírás szerinti dolgokat (kronó, tár, védőfelszerelés, esetleg kiskorúak). NAmost, ugye van egy olyan szándék, hogy igényesedjen már egy kicsit a játék, célozzanak az emberek, kerüljék a szovjet módszert, ne BB hugyozásról szóljon a játék, jelenjen meg a játékban a taktika is, stb...
A fenti felsorolást ugye teljesítik a játékosok, ha rá vannak kényszerítve. Mint azt már írtam, a real/low/mid rá is kényszeríti őket vagy legalábbis az ha nincs tartalékban 600 bogyó még a tárban. Tehát legyenek max 200-asok, abba kb beleesik minden fegyver real/low/midje.
Ellenőrizni nem tudod a tárkapacitást, mit lehet a legegyszerűbben ellenőrizni, a tekerőt. Ha nincs tekerő, valószínűleg nem hicap, ennyi.
És most lehet, hogy kicsit bunkón hangzik, de:
- Igen, tényleg sajnálatos, hogy volt, aki nem tudott tár miatt eljönni, sajnos tényleg nem tudnak a szervezők mindenkinek tárat biztosítani, és a játék meg ilyen volt
- Igen, sajnos a játékosnak kell megvennie a low/mid tárat, ha ilyen játékokra is el akar járni, amúgy várnia kell olyan játékra, ahol nincs ilyen megkötés
- És végül, de nem utolsósorban, ami egy picit most kiborított (és nem flamewart akarok indítani, ezért írom finoman, és kérek mindenkit, ne válaszoljon, csak gondolkodjon el a következőn), nem a játékos tesz szívességet, hogy elmegy, hanem a szervező, hogy töri magát, és feláldozza a szabadidejét, a szabad energiáját, stb, hogy a közösség el tudjon menni játszani, innentől kezdve, ha a szervező azt mondja, hogy lowcap, akkor ne kedjük már a: "nekem csak egy hicap van, de épn mégis hagy, meg majd nem tekerem" kezdetű mondtaokat, mert miért kivételezne akárkivel is a szervező? És ha a szervező nem kivételezik, akkor meg már ő a szemét?
Nem. Ez volt a kiírás, aki nem tudja teljesíteni a feltételeket, tényleg sajnálatos, de neki ez a hétvége kimarad.

Higyjétek el, aki akar hicapet használni, mindenki tudna valami nagyon jó és nyomós érvet találni, hogy miért kivételezzenek vele. Szal he egy-kettő-öt-tíz embernek azért meg lett volna engedve, akkor ugrott volna a feeling, ugrott volna pont az a része a játéknak, amio miatt elsősorban jó volt.
És ha van X ember, aki mégiscsak játszhat hicappel, akkor a többi 100-nak pont keserű a szájíze, mert mi a jóeget tudna kezdeni a 23-as real capjével egy 600-as BB felhő ellen? Asszem érthető a probléma.

Ha valami flegmának tűnik, biztosíthatok mindenkit, hogy nem az, tényleg az lenne a legjobb, ha mindenkinek minden játékmódhoz és játékstílushoz meg lenne a felszerelése, de sajnos nincs.
El kell dönteni, hogy ér-e az embernek annyit ez a pár nagyon feeelinges játék, hogy beruházzon low/midcapre, vagy inkább néha kimarad neki egy hétvége.

Azt meg ne rója fel senki a szervezőnek, hogy nem kivételezett egyes emberekkel. Ez így helyes, és pont az nem lett volna fair a többi 100 emberrel szemben, ha néhánynak mégis meg van engedve ez meg az.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:26 pm

Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy csupán csak elírunk egymás mellett....

bulldog !!!!

Gondolkodj másképpen.... ne azzal gyere, hogy a hi-cap drágább... b@szod alásan.. azt MÁR megvettem!!!!
Medve is... értsd már meg... az a baja, hogy MOST nem akart a játék kedvéért venni....
DE!!!! gyűjtőkbe beszélsz bulldog ... nekem más volt a gondom.
Nem is tudtam a hülyeségem miatt, hogy az én táram erre a játékra nem jó.

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:25 pm

@medve!
Bemásolom ide a Henriconak küldött PM-emet, remélem egy kis elgondolkodtató magyarázat lesz. Én az évek során sok Mid-Cap tárat szedtem össze, és az ilyen problémák enyhítése miatt is ajánlottam fel ezen a játékon összesen 11 darabot belőlük.

Mac írta:
Elsősorban azért nem lehetett semmilyen hi-capot használni, mert az AirSoftos közösség bites rendszerű.
Ez azt jelenti, hogy valamit vagy teljesen tiltani kell, vagy engedni. Köztes megoldás nem lehet, mert ha valaki meglátja azt, hogy a másiknak valamit lehet akkor a há' nehogy má' nekem ne lehassen alapon ő is használni akarja. És fogja is. Ez egy bizonyított tétel egy régebbi CQB játékkal. Ott épületben sorozatot a jelenlévő fegyverek 30%-a lőhetett. Ehez képest az első óra után egyeslövést nem lehetett hallani. Ez okulásul szolgált arra, hogy a szabályokba -amit a megjelenők jelentős hányada el sem olvas- nem lehet egyszerűen belerakni az és, vagy, ha kitételt.
Sajnos ennek vannak áldozatai is. Ilyen a VN, és a ß hi-cap tár.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:24 pm

DEVO ...

Hozzászolásod még jogos is lehetne ha egy kis dolgot nem hagynánk figyelmen kivül pl azt hogy én használtan vettem a fegyot mert ujra nem volt pénzem és ezt kaptam hozzá igy ez van vigyázok rá és igy nem kell költeni rá csak ha nagyon muszály lehet hogy te sem vagy gazdag én ezt nem vitatom és biztos filinges a tárcserélösdi (kiprobáltam tényleg buli) de ha ez van akkor mit csináljak nem 450 tárrol volt szó hanem 200-as tárról de igazából nem is érdekel már mert ugysem ir az a forumba aki eggyetért támadni nagyon szeretnek itt az emberek ugy látszik a forum is folytatja a harctér csatáit :D tovább már nem érdemes ragozni a témát mert millio nézőpontból lehet megközeliteni a dolgokat nekem is van és még azoknak is akik olvassák a forumot és lehet hogy mindenkinek más és más ezért is jo a forum mert egy dolgot több oldalról is meg lehet vizsgálni....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:21 pm

Kezd megint furcsán kinézni a fórum... :(

Devo... anélkül, hogy vitatkozni szeretnék Veled.....

Lőttél egy öngólt.. és bocsáss meg, de ahogy írod, nincs igazad... elemezzünk.. kérlek, együtt...

1. Medve nem írta, hogy LOW CAP PARA=LÓVÉPARA
Amennyiben valakitől idézel.. nem a saját szavaiddal teszed....

2. "MINDEN pénzem erre költöm, pedig én sem vagyok túl jól eleresztve"

"Én pont azért használok LOW CAP tárakat 3 db 60-asat"
"AMÚGY SEM LENNE PÉNZEM HI-CAP-ot "
"1 HI-CAP árán 2 LOW CAP-et "

AKkor most lássunk egy olyan szitut, hogy holnap CSAK Hi-Cap-el lehet játszani... ok.. nem jössz... vagy kérsz....
valószínűleg mivel te MÁR megvetted a low-cap táraid, nem fogod eladni, és másikat venni.... igaz?
Csupán arról van szó, hogy Medve MÁR megvette a hi-cap tárat és nem szívesen adna ki ismét pénzt tárra...

Rugaszkodjunk el attól, hogy persze, szabály és kész.,..

EZ A LÉNYEG.. avagy a Te hozzászólásodnak nem látom értelmét.. :(

Itt csupán arról van szó, és ebben igazat adok Medvének, HA már megvan a cuccod és nem tudsz senkitől szerezni, akkor nem tudsz játszani.. vagyis aki nem tud elég pénzt félretenni, nem játszik.

Hangsúlyozom, megértem, hogy itt szabály volt és kész, de Ti pedig azt értsétek meg, 2 ft-ból nem lehet 4-et költeni. HA MÁR megvan.. nem tudod megoldani, érted Devo?
Szerinted én most vennék újonnan két 200-as hi-capát?????
Vennék 130-as low capát... de mivel most hi-cap van... e
z van.
Medvének csupán annyi a kérése, hogy rendben, ez a játék így volt kitalálva, de sajnos a szabályok miatt sokan nem tudtak játszani, ezokból.
Ennyi.
Lehet ragozni, de kérlek, ne ilyen hangnemben.

Vissza a tetejére

Moderátor

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:20 pm

A 470-es hicap tarammal sem lottem nagyon sokat, de a 3db midcappel (510 BB) SOKKAL elovigyazatosabban, figyelmesebben jatszom, lovok - es cserelek tarat. Tovabb is tart a loszer.

Amugy (bar megertem az anyagi dolgokat) az airsoft kozismerten az a jatek, ahol 3-4-10x annyi loveert nem kapsz ugyanennyiszer jobb/hatasosabb felszerelest, ellentetben a paintballal.
Egy 150-200K-s fegyver alig jobb egy 70K-s alap AEG-nel, es ezt az apro kulonbseget a taktika, szerencse es a tudas siman potolja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:15 pm

medve, és Henrico

Azt mondjátok nincs pénzetek a "drága" low cap tárakra. Ez egy kicsit nem reális megközelítés. Egyrészt a lowcap tárak olcsóbbak a high cap táraknál, másrészt mivel eleve megfontolod hogy mire lőj, nem fogsz annyi BB-t pocsékolni (tahát olcsóbb). Én mióta játszom CSAK 2 db 70-es, és amíg tönkre nem ment egy db 150-es tárat használtam, és emiatt messze kevesebbe került a játék, mintha 600as tárból lövöldöztem volna mindent ami elém kerül.

Ajánlom másoknak is hogy épületen kívül is csak egyes lövést használjanak. Megtanulsz pontosabban célozni, és még meg is hallod a halk "megvolt" kiáltásokat mert nem zakatol a fejed mellett a kisuhanó 300 BB !!!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 6:00 pm

NYILVÁNOS BOCSI.....

AZoknak a kedves amerikai harcosoknak, kik ketten egy bokorban ücsörögve és áldást osztogatva egy idióta arabra figyeltek fel... Ki a cnn fényképezőgépeinek keresztűzében minden logikát félretéve nyargalt egy kört s közelről sorozatokat osztott...
Igyekeztem fej alatt maradni, közben hangosan kiabáltam is, hogy bocsi.. Remélem nem utáltok nagyon.. pillanatnyilag jó ötletnek tűnt.
Köszönöm a megértést.

Úgy érzem ez a minimum, mert azért mégiscsak pofátlan közelről soroztam... adjátok meg a címeteket... megy az ajándék imaszőnyeg.. :)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Henrico szomb. nov. 25, 2006 6:09 pm-kor.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 5:56 pm

hi mindenkinek itt most kicsit elkalandoztatok a tárak felé hogy mi az ami engedett ezen a játékon mi az ami nem és alapbol nem értettem én sem egy két dolgot hogy a felhuzó szerkezet ezen a játékon miért volt tiltott dolog ??? mi az ami miadt ez tiltott volt mert itt vagyok pl én belefeccöltem nem egyszerü összeget eddig a játékba és nem vagyok egy gazdag muki mégpedig azért költöttem rá mert szeretem és tetszik de nekem nincs ilyen kis táram van egy 200-as táram ami tekerös és kész ennyi ha nem adott volna kölcsön a Mac tárat akkor ezzel a lendülettel nem is játszhattam volna ami szerintem egy kicsit nem Fer dolog nekem meg most karácsony elött nem igazán van 6-8 ezer forintom egy normális low-cap tárra mert amit a kollegám vett 3500 ért kapásbol lo kakit sem ért szoval ha nincs lóvé menj amerre látsz mert ez most kB erröl szolt bocsi a nyers hangért de ez most totál igy jött ki hogy vagy megoldod vagy nem játszol teszem fel ha realizálni akarta volna a játékot a szervezö miért nem határozta meg 60-70-es tárakban a játékot mert a 200 tár sem valami reális egy Ak vagy m14 esetében igy ismét csak az került elötérbe hogy miért is és erre még mindig csak a CSAK válasz jött hál allahnak sikerült tárat szereznem de ha nem sikerült volna akkor nem játszahttam volna ha nem játszahtok minek ez a sok cucc amit vettem és pontosan miért is nem játszhattam volna ???? még mindig nem jött válasz ...

Amugy akik ismernek tudják hogy nem vagyok egy veszekedös lázongo tipus imádom ezt a játékot és soha nem rontanám el egy vitával vagy anyázással de ez most kicsit sz**rul esett mert igazából elég erös szortirozás volt tudok olyanról aki azért nem jött mert nem tudott tárat szerezni igy inkább lemondta most ennek sincs értelme mert csak fogyni fog azok száma akik tényleg szeretik de nem a gazdag részbe tartoznak igy eredmény : higul a társaság a lovésabb de kevésbé a játék szeretete miadt játszo emberkékkel ..

U.i: mivel hallottam több ilyen játék is lesz be fogom szerezni a tárakat de ehhez megfelelö idö kell ....
Aki nem ért velem egyet nyugodtan irjon igazából nemhinném hogy tul sok ujjat irtam volna csak annyi hogy most valaki ezt is megirta de tudom hogy egy jopáran egyet értenek velem mert kint is hallotam kb ugyan ezt vissza kollegáktól ....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 5:46 pm

Ne kezdjem már megint a magyarázkodást.. ne csináljátok már...

Nem kértem kivételezést... nem kértem, hogy ugyan had használjam.
Feldobtam a lehetőséget, hogy szépen hazamegyek.

Csupán arról van szó, hogy tudni szerettem volna, mi az ok.
Ne törjetek már felettem pálcát...

Ne zúgolódom és ágaskodok, hogy miért NEEEM? Csupán tisztában vagyok vele, hogy hibáztam, és tudni akartam a magyarázatot.
Tényleg.. igaz.. túlképpen azt kérdeztem, hogy miért nem.. :oops:
Csupán azzal nem voltam tisztában, hogy mekkora tárak vannak alapból. Láttam a kiírásban, hogy max 200..
Az én szememben szinte ugyanaz, hogy 200 közben tekerem, majd fele mellé, fele bele újratöltöm.... vagy pl 200-at stabilan lövök és szépen betárazok.
Bocsi, most már tudom, hogy az átlagos tárak 130 db-os körüliek.. szóval már nem kérdés. Megértettem.

IGEN!! Nem olvastam el rendesen a kiírást, mert az enyém felhúzó szerkezetes, az meg nem lehetett.. egyértelmű.. bocsiii.
Ennek tudatában valóban nincs sok helye a problematikám felvetésének.. :)

Ami a figyelmesebb olvasást illeti, megkövetlek. Jogos, később eszerint.

Másik.. azt hiszem megkaptam a válaszaim, beírtam, hogy elcsesztem.
Megkérlek Titeket, több ember mára már ne b@szarintson már le.. betelt a mai keretem.. :) (elképzelem amint pár fanatikus erősen sasolja az órát, majd 00:01-kor elküldi üzenetetét.. :)

MegaTHX.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 5:15 pm

Oké... itt is.

Mac, igazad van.. bocsi.

Alap ismereti problémáim vannak, elnézést.
Hi-Cap
Mid-Cap..

Nem tudtam, hogy a 200 db-os is Hi-cap, mint a 600 db-os.
Gondoltam ez a mid...
Ezt elcsesztem...

Ami pedig a kiírást illeti, bocsi.. Lazán figyelmetlen voltam.. Elnézést.
Tényleg egyértelmű, felhúzó szerkezet nélküli...

Vissza a tetejére

Admin

HozzászólásHozzászólás témája: Re: FALLUDZSA OSTROMA
Pestszentimre, 2006-11-25, 100 fő
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 5:07 pm

@Henrico!

Trasher írta:
FIGYELEM! KÖTELEZŐ FELSZERELÉS!

- Hicap tárat csak a kijelölt géppuskások használhatnak!
- Mindenki másnak low/midcap* tár használata KÖTELEZŐ! (*max 150-200 BB kapacitású, felhúzószerkezet nélküli, kereskedelmi forgalomban kapható tárak)

Tényleg nem a kötözködés miatt, de szerintem a kiírás ezen tétele full egyértelmű. A szabály meghátugye szabály. Mintahogy a kiírás kiírás.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 5:02 pm

Köszönöm Bazsa és Mac levelét.

Oké.. igazatok van, értem. Én igazából ott követtem el a hibát, és tulajdonképpen ezért a kérdés is.. ugyi, úgy volt megadva, hogy max 200-as tárak játszanak.. Ebből feltételeztem, hogy létezik ilyen rugós tár is (feltételezem, annyira nem vagyok otthon) Gondoltam, ha az játszik.. mehet ez is, mert ha ahhoz a tárhoz hasonlítjuk, szerintem semmivel nincs több előnyöm, sőt... Természetesen, ha általában 130-as tárak léteznek, illetve volt a legtöbb emberkénél, egyértelmű, hogy miért nem használhattam a táram. Mind1... tiszta. Nem fafejűsködni akarok, és rátok húzni a kényszerképzetem, sőt.. hamarosan beszerzek ilyen tárakat, sokkal jobban bejött mint a tekerős. DE, jóóó, tudom, nem itt kéne, de most merült fel bennem a kérdés.. mivel nem olcsóak ezek a tárak. Milyet érdemes akkor venni? Mármint amit általában lehet használni, 130-as lehet?

Vissza a tetejére

Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 25, 2006 4:46 pm

@Henrico: Ez most csakis az én véleményem lesz. A 600 vs 190 vs 130 kérdésben a te megvilágításodban tényleg csak egy válasz van: mert csak. ;)
Ekkora tárkapacitásoknál tényleg tök mindegy, hogy feltekered-e, vagy benne van alapból. Szerintem itt a lowcap lényege a max 60-as táraknál jött volna ki, sokkal inkább meggondolta volna egy-két ember, hogy pazarolja-e a bogyókat egy épüléetpucolás közben a sorozatlövéssel, vagy megpróbál CÉLZOTT lövéseket leadni, akkor meg elég az egyes lövés.
Azaz a lowcap (és tényleg low cap, én a midet sem engedtem volna), kvázi kikényszeríti az emberekből, hogy szokjanak rá a célzott egyes lövésre, vagy rövid sorozatokra, vagy a nagyon gyors újratárazásra.
Szal a low/real capnek ez lenne a lényege. A midcap szvsz a lowcap woodland megfelelője, ott tényleg mennek hosszabb lövések is, hogy valahogy átférjen egy sűrűbb bokron ilyesmi, szal ott még talán van értelme a midnek. Ide szvsz elég lett volna a low/real.
A hicapnek meg sehogy sincs semmilyen értelme, kivéve ha az ember örömjátékot játszik és tesz rá, hogy eléggé elrugaszkodik a valóságtól, mikor letol egy 450-es sorozatot.

Remélem a mert csakos kezdés után azért sikerült elfogadhatóvá tenni a választ. :D

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 351 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra