SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: hétf. ápr. 23, 2018 6:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2108 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Következő
Szerző PM
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: kedd márc. 20, 2018 6:24 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Sajnálom. Elengedtem.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Moderátor

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Frissítéshez ötletek/javaslatok/kérdések vitafóruma
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 19, 2018 9:22 pm

Gránát téma 151440. felvonás...

Kép

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 19, 2018 7:57 pm

Ja, gránát téma szerintem jelen helyzetben elég jól van szabályozva. Egy tanultabb kolléga már megmondta, hogy a 100 decibel az az állandó zajjal történő munkavégzésre vonatkozó határérték, szóval bőven túl van szabályozva a dolog. Ami nem feltétlenül baj, szerintem relatíve kevesen vannak, akik nem adtak meg egy gumisegges thunder b robbanást, mert nem hallották 5 méterről..

Idézet:
inkább az embertől félek aki használja őket

Itt nem egészen értem, mi a probléma? Ha a hang okés, és a masz szerint meghatározott lapos ívben, azonosított célpontra dobják, akkor hol van az aránytalan veszély, konfliktus forrás?

A pirotechnikánál meg szerintem nyitott kapukat döngetsz. Én nem voltam még olyan játékon, ahol a szervezők ne mondták volna el, hogy lesz piro használva, és ha igen milyen szerepben, milyen eszköz, hogyan (ne) kezelje a játékos. Ezt kénytelenek is megtenni, mivel a masz nem tér ki rá, csak kiegészítő, házi szabállyal tudják beleilleszteni a játékba, amit a kiírásban és az eligazításon is el fognak mondani, hogy legalább a userek 80%-ának meg legyen.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 19, 2018 7:03 pm

Jajmàr de unom a grànàt dolgot. Hidd el a sok hupàkoló melett, van aki beszerezte a hallkabb héjat stb és jàtszik vele... Ennyi. Hol van a kizàrollagos tiltàs?
No offensive.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 19, 2018 7:08 am

Sziasztok!

Azért írok ide, hogy megjelenjen egy kezdő véleménye is, lássátok, hogy mire gondol egy oylan ember, aki még csak most kezdi megszeretni ezt a hobbit, sportot, bújócskát stb. Engem a hanggránátok kifejezetten zavarnak, mert nem vagyok hozzájuk szokva. Eddig egyszer találkoztam velük és nem lennék boldog ha körülöttem pukkantgatnának. Nem is annyira a hangjától mint inkább az embertől félek aki használja őket. A pirotechnikában mindig van egy kis kockázat. Abba érdemes belegondolni, hogy ezekre a játékokra olyan emberek is elkezdenek járni, akiktől teljesen idegen egy olyan helyzet, hogy például a semmiből pukkan, durran valami mellette. Megijed, pánikol, idegállapotba jön aminek következtében vagy félni fog vagy dührohamot kap, de valamilyen érzelmi kitörés következni fog. Viszont mindezek ellenére úgy gondolom, hogy ha a MASZ-ban kizárólagosan tiltás szerepel akkor a közösség veszíteni fog olyan embereket, játékszervezőket akik szívesen játszanak ilyen eszközökkel! Úgy gondolom, hogy a helyszínek változatossága miatt nem jó ötlet célul kitűzni, hogy egy leírt szövegben azt üzenjük az ország szerte megrendezésre kerülő játékok szervezőinek, hogy a pirotechnika tekintetében csak egy olyan szabályzatra lehessen támaszkodni amiben tiltás van. Úgy gondolom, hogy a játékszervezőnek elég nagy felelőssége van a helyért ahol maga a játék megrendezésre kerül és azt látom helyesnek ha az ő belátására van bízva, hogy enged-e ilyen eszközöket vagy sem. Amit szívesen látnék a MASZ-ban az a tájékoztatási kötelezettség amivel egy olyan ember, mint én, eldönthetem, hogy megyek-e ilyen játékokra vagy sem. Ebben akár felsoroltathatjuk hogy lesz-e füst, hang stb. A BB szóró gránátokkal semmi bajom, kaptam belőlük :)

A decibel kérdésben nem vagyok szakértő, de laikusként azt mondom, hogy a vége ennek a dolognak az lehet, hogy ismert bevált termékeket kezdenek el használni engedélyezni az emberek/szervezők, mert az tényleg nem életszerű, hogy egy decibelmérővel vagyhogyhíják, rohangásszon a pályán a bíró.

Remélem segítettem és megértitek mit miért írtam le. Köszönöm a figyelmet.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. feb. 25, 2018 7:07 am

Továbbra is azt látom hogy ez a fajta szabályozás a felelősség elhárítása mindenki részéről.
Pedig ez egy önkéntesen résztvehető Őszinteségen alapuló játéknál nem előny.

A házi szabályok /pluginek amik átírják és vagy megszegik a maszt, gyakoriság szempontjából csak egyet jelent számomra, mégpedig hogy kevésbé van rá igény, és érdemes lenne frissíteni.

Megfelelően szabályozva, sokkal több dolgot lehetne engedélyezni(Lásd tervezet lentebb valahol + sérült érzések szipp :D)

Én sokkal inkább játszanék pl úgy mint angliában fixen 350 fps a max kívűl belül, viszont minden más mehet, értelmesen használva.
(még mindig jobban félek egy 550 es dmr től mint attól hogy valami pukkan mellettem)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 24, 2018 10:26 pm

"Ha nem olvasta a kiírást, (azért alapból haza lehetne küldeni) de mivel ez mostanság divat"
Betűről, betűre.......csak ugye ott lebeg ám az varázslatos szorzószám.

És a másik verzió az amikor a csilli-villi kiírás köszönő viszonyban sincs azzal amivel a helyszínen szembesülsz.
Ha pedig még van "házi szabályzat" kiegészítésnek, azt a génjeidben kellene hordoznod mert az "eligazításon" :D talán/esetleg megemlítik.

Az egészben számomra az a legérthetetlenebb, hogy aki alapvetően vagy elemeiben nem ért egyet a MASZ-l, az miért írja ki, hogy "Szabályrendszer: MASZ 201..."???

Ha Én elolvasom a kiírást és jelentkezek a játékra, azzal elfogadom a szabályait még ha nem is tetszenek kimondottan akkor is.
De ennek oda-vissza alapon kellene működnie, mindegy, hogy játékos vagy szervező, nem ott kellene leragadni, hogy kinek mihez van "joga" a játékon, hanem azzal kellene törődni, hogy nekem magamnak mik a "kötelességeim" a játékon.
Persze ez csak utópia.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 24, 2018 5:44 pm

Grimes írta:
...

Kép
Kép Elérhetőségeim (link)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 24, 2018 4:51 pm

Ha utólag engedélyeztet szervezővel valaki valamit, akkor ott a szervezővel vannak bajok, mert ha az illető odalép, és mondja hogy dehátakiirásbannincsbenneésnemszeretném. mondat után a szervezőnek kell meghoznia a helyes döntést. ha nem kedvező a döntés, az illető levonja a konzekvenciát és nem megy többet a játékára. Ne legyünk már ovodások, mi is utaztunk 350 et szar játékra elfogadtuk nem hisztiztünk.

elvileg nem is festék por csak festett por, de van róla youtube videó, vízzel kijön.

Csináltam értelmes szabályt tervezetet rá, pont ebben a topicban van senki le se szarta, a Nagyok közül.

Nincs bajom a hülyebiztos szabályzattal, mert a szervezők felének erre van szüksége a tömegjátékokhoz, ellenben az hogy kizárólagosan tiltja eme eszközök használatát, azzal határozottan nem értek egyet, mert rombolja közösséget, hisz akik használnak ilyeneket azok nem itt szerveznek mert nem is lehet.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 24, 2018 4:50 pm

Oszt ez hány decibellel robban? :lol:

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 24, 2018 3:36 pm

idézet írta:
Azt alapvetően kiröhögjük, aki attól fél hogy koszos lesz a rucija egy lövöldözős outdoor játékon, ha félti ne hozza ki.

Azért abban megegyezhetünk, hogy egy kis sár, agyagos homok kijön a ruhából...egy ki tudja milyen összetételű festékpor...hát nem tudom. De nyilván felfogás kérdése az egész...
idézet írta:
hogy így járt ez van, még mindig haza lehet menni.

Ez biztosan vígasz annak, aki mondjuk vidékről megy fel a Nagy Almába, és autózik 200km-t oda, meg ugyanennyit vissza.

A játékon szokott legtöbbször kiderülni az, hogy az emberke kihozza a kiírásban nem szereplő eszközét, és ott engedélyezteti a szervezővel...így viszont az eszköznek esélye sincs bekerülni a kiírásba, hiába olvassa lelkesen a jelentkező...

De, hogy stílusodban válaszoljak: ha nem szerepel a MASZ-ban, akkor nincs helye a játékon...és ugyebár a MASZ a legszélesebb körben megvitatott, átrágott szabályzat, amit követünk.

Amikor lesz új szavazás, lehet csinálni egy hatásbemutató videót, és a közösséggel elfogadtatni, hogy bekerüljön a friss szabályzatba.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 24, 2018 3:20 pm

interpol írta:

Pl. amikor valaki csilliárd összegű eredeti ruhában, marhadrága mellénnyel, megy egyéb geardo cuccal megy, nem biztos, hogy őszintén fog mosolyogni, ha a 30-50eHUF-os (eredeti) ruházatából nem jön ki mondjuk a neonsárga festék....

Egy esetben gondolnám (talán!) elfogadhatónak hagyományos airsoft játékon, ha kivétel nélkül minden résztvevő beleegyezik...ha egy is nemet mond, akkor pedig menne a csomagtartóba...

Azt alapvetően kiröhögjük, aki attól fél hogy koszos lesz a rucija egy lövöldözős outdoor játékon, ha félti ne hozza ki.

Nem kell hogy mindenki hozzájáruljon, a játékszervező írja ki hogy mi engedélyezett és mi nem, ha valaki nem akar bizonyos elemekkel találkozni annak nem kötelező a részvétel.

Ha nem olvasta a kiírást, (azért alapból haza lehetne küldeni) de mivel ez mostanság divat, így abba a kategóriába raknám, hogy így járt ez van, még mindig haza lehet menni.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 24, 2018 1:27 pm

Szép kerek mindenre választ adó vélemény. Köszönjük!
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 24, 2018 1:12 pm

Szerény véleményem szerint (ami azért kicsit hasonló, mint Redbo-é) a biztonság elsődleges. Egy olyan szabályba, ami azért van, hogy egy fresh user is biztonságosan tapasztalja meg az AS játékot...nem való ilyen eszköz.

Ellenben MILSIM, vagy ami a lényeg: realsim játékon, ahol már (elvileg) fegyelmezettebb, a biztonsági szabályokat értő, és betartó játékosok vannak, már minden gond nélkül mehet.

Személy szerint a jelölős gránátot nem szeretném, mert ki tudja mennyire jön ki a ruhából...anno amikor a paintball BB-t teszteltem....hiába volt jópofa 20-25 méter körül, nem voltam biztos benne, hogy a ruha szálaiból is maradéktalanul kijönne...

Pl. amikor valaki csilliárd összegű eredeti ruhában, marhadrága mellénnyel, megy egyéb geardo cuccal megy, nem biztos, hogy őszintén fog mosolyogni, ha a 30-50eHUF-os (eredeti) ruházatából nem jön ki mondjuk a neonsárga festék....

Egy esetben gondolnám (talán!) elfogadhatónak hagyományos airsoft játékon, ha kivétel nélkül minden résztvevő beleegyezik...ha egy is nemet mond, akkor pedig menne a csomagtartóba...

Szerk.1.:
Anno volt olyan gyártó (asszem a MADBULL), aki gyártott szivacs testet, gumigolyót, és újrahasználható lágy műanyag rakétatestet a 40mm-es CO2-es gránátokhoz...azért egy 40mm-es gumigolyónak nem örülnék...

Szerk.2.:
2008 környékén, amikor még mi is vadabbak voltunk, két esetben fáztam rá majdnem:
- CQB-n meglőtték a csuklóm belső oldalát pont akkor, amikor dobtam volna a petárdát...reakció: a kéz azonnal ökölbe rántódik, és erősen szorítja a petárdát...a robbanás előtt 1-2 másodperccel tudtam csak kejteni a kezemből...
- épület védelemben a petárdás zsebben beindult az öngyújtó...arra lettünk figyelmesek, hogy valami sziszeg...társammal pillanatok alatt kapcsoltunk...mellényt gyorsleoldottam, és léptünk hátra...szerencsére nem robbant fel a tucat cucc...

Lehet röhögni, és ujjal mutogatni...én felvállalom, hogy voltam idióta is (sokak szerint most is az vagyok :)) )

Azóta inkább azt mondom, hogy elég a BB, és a szokásos BB-t kilövő 40mm-es gránát az AS játékra...a többi élményt fokozó technikát meg vigyék komolyabb játékokra, szimulációkra...

Szerk.X.:
Bocs a sok szerkesztésért...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2018 9:17 pm

engem durrantottak meg közvetlen közelről tag gránáttal, abszolute elviselhető, de az impact ami asszem az archangel, azt én sem támogatnám.

Alapvetően ez egy távolsági fegyver simán lehetne használni, a reaper verziókat 40 fölött gyakorlatilag már csak esik, nincs súlya nem is üt. igen nekem is van. és igen magamon próbáltam ki.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2018 7:37 pm

Hát, hogy szegény MASZ mit tilt és mit enged, az maximum itt, elméletben működik. (És persze még talán 1-2 ritka helyen és alkalommal. :D )
Egy átlag játékon ahol kiírt szabályzat MASZ 2015, simán repked a levegőben ami éppen kéznél van, sokszor még a petárda is gránátnak számít.
Amikor konkrétan rákérdezek a szervezőnél, első nekifutásra megpróbálja belemagyarázni a MASZ-ba, aztán amikor nem megy neki és még nevetségessé is válik egy rakás játékos előtt akkor jön az adu, a házi szabály.

Vissza a tetejére
Moderátor

HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2018 4:48 pm

Fogja már jó erősen marokra, úgy mint mielőtt eldobja...aztán a pukk. ;)

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2018 1:29 pm

Köszi Malu!
FB csoportban is feltettem, ott elég megosztó a kérdés. Nyilván jármű ellen használná az átlag user, de a jármű mögött meg gyakran vannak puha célpontok is. Nem szeretnek senkit pofán lőni impact gránáttal, de a szivacslabdázást meg komolytalannak érzem.

Amúgy:

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: pén. feb. 23, 2018 12:30 pm

Royce írta:
Nem találtam ennél jobb helyet a kérdésemnek.

MASZ2015 írta:
Gránátvetők: (...) Kizárólag 6mm BB-vel működő gránátvető használható. (...) Pirotechnikai gránátok kilövése SZIGORÚAN TILOS!
Kérdés: Akkor ezek szerint a Tactical Game Innovation TAG 40mm-es gránátok tiltottak?
-Paladin (jelölőporos)
-Reaper ("időzítős" pukkanós)
-Archangel (impact pukkanós)
-Pecker (sima lövedék, nem durran, nem fest)
(több infó ezekről itt: http://www.youtube.com/watch?v=7hjTPz5r ... &index=142 )

Valaki tudna állást foglalni a fenti kérdéssel kapcsolatban? Szívesen használnék ilyen motyókat (szigorúan járművek ellen) ha már vettem egy standalone-t, de fölöslegesen nem adnék ki több tízezret a szettért. Köszi.
támogatóim:Dbird,Kaszás,Vivax,Hitman,kinnima,Beszerző,Mosquitó,Tomekk,Reno,dawe,WD,Psyhopatai,Spityu,Lachi,Hans Kammerling,Farkas,Borz,Célpont bolt,Victorinox Incognito Gomba, Ramadon, Szamosb, Sasha, Kismo és akik még kimaradtak...!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 10:40 pm

Pláne, ha néhány "öreg" játékos még az éppen aktuális szabályt is rosszul tudja... :twisted:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 9:37 pm

Jol mondod ;)
De legalább az " öreg játékos" tenné meg a vele egy rajba osztott ujoncal azt hogy az épp aktuális szabályokat elmagyarázza neki az sokat segitene csakhát már sokaknak az is nehezére esik

squad leader No.747
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. nov. 12, 2017 2:22 pm

Sajnos, manapság nem azzal van a gond, hogy a MASZ mire tér ki vagy mire nem.
A gond inkább az, hogy a kiíráson kívül nem nagyon foglalkoznak vele.
Olyannyira átment a szervezés "megélhetésibe", hogy minden játékos (2-2500ft-a) után két kézzel kapnak a szervezők és "elnézőek".
Az "elnéző" pedig nagyon tág fogalom, szinte minden belefér nekik, korhatár, FPS, alkohol, bármi.
Természetesen nem csak ezen a fórumon meghirdetett játékokról van szó de kivétel nélkül, az összesnél ott szerepel: MASZ Sőt nagy részénél még a szokásos kemény szöveg is: "egy FPS-t sem....hazaküldjük....stb, stb"
És akkor a "kevert" szabályzatokról még nem is esett szó, amikor az eligazításon elmondják, hogy ez pld MILSIM vagy pld REALSIM és elkezdik hosszan sorolni, hogy ez meg ez meg ez most nem számít meg nem úgy van mint a szabályzatban aztán kikerekedik belőle valami egész más, -ami persze nem feltétlenül rossz- és úgy kerül be a köztudatba.
És ezután jönnek a "sokat látott veteránok" akik oktatják a kezdőket az általuk hallott szabályokról.
Érdemes kimenni és feltűnés nélkül meghallgatni ezeket, figyelni a kronózást pár méterről meg hallgatni amikor a szervező félrehívja (jobb esetben legalább) a 400 FPS felettieket és udvariasan megkéri őket, hogy "épületben meg a közelében légyszíves egyes lövést".
Értem Én, hogy a MASZ nem kötelező szabályzat ha máshol van kiírva a játék de minek írja ki az aki nagy ívben le.......?
Szóval amíg a "kirakat" a lényeg és a mögöttes tartalom lényegtelen (mert leginkább nincs is) addig örüljünk, hogy van nekünk a MASZ és legjobb tudásunk szerint játszunk úgy, ahogy mi is elvárnánk a többi játékostól.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd nov. 07, 2017 12:18 pm

Sajnos a masz nem tér ki a kis lyukak átlövésére akár épületen belül-kívűl nyilván a bokrok ágai között kilövés nem tartozik ide, mert az eléggé abszurd lenne, de tárgyak között, tárgyban, pl. fal lyuk, raklapok közötti lyuk. És csak akkor lenne érvényes a találat ha valamekkora távolságból lőnek át rajta. Általában bevett szabály szokott lenni a rutinosabb játékosok között hogy A4-es lap mérettől kisebb vagy ahol a fejed nem fér át ott nem lövünk ki. Viszont ezt a kezdők nem tudják, mert nincs benne a maszban és gond szokott lenni belőle. Most az van a maszban, hogy csak célzott lövést szabad leadni szabály van. Tehát ha van egy 5cm széles és 30cm magas lyuk ott kitudsz lőni közelről célzottan mert az irányzékkal kilátsz rajta csak oldalra nem, viszont ha elfordítom a lyukat 90 fokkal azaz 30cm széles és 5cm magas már nem tudsz célzottan lőni max ha elforgatod 90fokkal a fegyvered és úgy lősz. Ezek közül melyik a szabályos? Nem lehetne erre kitérni a masz-ban hogy pl. ilyen "kis" lyukaknál közelről nem lehet kilőni csak távolról kb. 5-10m-ről. Csak még egy példa ha van egy kb 20x20-as rés amitől mindkét játékos egyenlő, pl 10 méteres távolságra áll, akkor mindketten egy jó 1m-es darabot fognak egymásból látni. Innentől ugyan olyan fair a játék, mert mindketten ugyan akkora eséllyel lövik el egymást. Vagy ha raklapot használok fedezéknek a lyukaiból távolról kilőhetnek engem, de én nem használhatom a raklap lyukait. Mert messziről sokkal kevesebb az esélye hogy eltalál de ha én onnan lövök ki közvetlen közelről engem semmi nem akadályoz hogy ki lőjem őt. Nem tudom mennyire érthető a probléma. :) Vagy ez inkább maradjon meg házi szabályként hogy ne általánosítsuk minden pályára?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 19, 2017 11:22 pm

okostelefon app, viszonylag konzisztens, nem kell milliókat költeni rá

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd szept. 19, 2017 1:18 pm

device írta:
Aeren írta:
..... elég konklúzív eredményt hozott.

Ne haragudj, de ez alatt mit értesz?

Azt, hogy elírtam :)
Utána kifejtettem, hogy tök random volt a hatás, bár igaz, hogy nem sokat próbálkoztam (2-2 próba minden vastagsággal).
Beszerzek különböző vastagságú gumilapokat és megpróbálok valami mérhető tesztet csinálni.
Decibelmérő eszköze van esetleg valakinek kölcsönbe?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 18, 2017 9:21 am

Aeren írta:
..... elég konklúzív eredményt hozott.

Ne haragudj, de ez alatt mit értesz?

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 10, 2017 8:59 am

A jelenlegi, 2015-ös verziónak van angol fordítása? Ahogy keresgéltem, csak a 2010-est találtam meg.

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 06, 2017 9:40 am

Most, hogy lehet kapni fém testet a ThunderB gránáthoz (igaz, házilag barkácsolt), újból felmerül a ThunderB kérdése. Ezt lehet akkor használni és ha igen, ki és hogyan fogja mérni a hangerejét? Én vettem és kipróbáltam 1-2-3db gumilappal, nekem elég konklúzív eredményt hozott. Elvileg minél több lapot rakok bele, annál később robban és annál hangosabb lesz, ehhez képest teljesen random volt az időzítés, és a hang is (bár mindegyik halkabb volt, mint a műanyag).

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 30, 2017 1:05 pm

Czaboo írta:
Bízzuk a szervezőre, hogy ezek alapján dönthessen arról, kívánja-e engedélyezni a lentebb említett héjjal...

Sokan javasoltuk ezt, de jelen pillanatban a MASZ explicit tiltja és az itt kiírt játékoknak ez ugye betartandó.

Czaboo írta:
A szervező megkérdezte az eligazításon a résztvevőket, hogy kinek van kifogása a hanggránát használata ellen. Miután senki sem kifogásolta, engedélyezett volt a használata.

Szerintem az a korrekt, ha a szervező ezt előre kiírja. A helyszíni kérdésnek sokszor kicsit olyan feelingje van, hogy: "Na ki az a nyámnyila szar, aki nem meri bevállalni?" FPS limitet is növeltek már pár játékon ezzel a módszerrel, ezt nagyon inkorrektnek tartom. Amíg pedig a MASZ tiltja a gránátot, addig a helyszíni felülbírálós kérdés mindenképp inkorrekt(mondom ezt úgy, hogy én támogatom a ThunderB-t).

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 18, 2017 4:42 pm

Én még mindig nem értem honnan jön(jött) ez a tracer-el nem kell célpontazonosítani!? Én még sehol nem találkoztam ilyen kiírással, sem ilyen gyakorlattal!

Szóval olyan kijelentést tenni, hogy jelenleg ez az általános gyakorlat érzésem szerint erős túlzás.
Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 18, 2017 1:44 pm

@tomeKK:
Köszi.

A cél nem az éjszakai játékrész túlszabályzásának kiharcolása, hanem a jelenlegi gyakorlat szabályhoz (tracer használat nem jelent mentességet célazonosítás alól), vagy a szabályzat gyakorlathoz (célazonosítás elengedhető) igazítása.

Vissza a tetejére
Admin

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 16, 2017 9:35 pm

ÉJSZAKAI JÁTÉK:

Jelen állás szerint a MASz 2015 kimondja, hogy:

Kötelező:
- nagy fényáteresztő képességű szemvédő
- célpontazonosítás
- a fegyverre szerelt lámpa, vagy éjjellátó

Ajánlott:
- Láthatósági, fényvisszaverő találatjelző
- nyomjelző-készülék használata

Tilos:
- célpont azonosítása nélkül, VAKTÁBAN tüzelni

Tehát nem kötelező villantani, viszont célpontot azonosítani kell!

Utóbbi történhet lámpával, éjjellátóval, helyszíni fényforrások segítségével - kivilágított pályán, vagy erős holdfénynél... Egy másik játékos taktlámpájais segíthet, autós reflektor, vagy keresőlámpák is... de akár jelszóval, vagy egyéb megoldások alapján is, ha rádiót használsz, vagy infra lámpával villogsz a társaidnak, akiknél éjjellátó van , de akár fel is ismerheted a játékostársad hang alapján, de az sem kizárt, hogy fegyvere hangját ismered fel... Nem tudtam minden eshetőséget felsorolni, mert rengeteg módja lehet. A MASz sem tud/akar...

Én utóbb kötelező villantással szervezek, mert úgy némileg biztonságosabbnak tartom és így a játékmenet is pörgősebb szerintem. De korábban szerveztem kötelező villantás nélkül is...

Szubjektív kérdés... Lámpával is arcon lehet varrni csapattársat 2 méterről, és villantás nélkül is lehet biztonságosan játszani.

Szerintem egy felelős szervező nagyjából fel tudja mérni milyen játékostársaságnak szervez milyen jellegű játékot. Meg tudja nézni a holdnaptárat és a totál felhős az ég, vagy full amatőr játékosgárda jelenik meg a rendezvényen, menet közben még mindig variálhat.

Én nem venném el a választás lehetőségét a játékszervezőktől. Túlszabályozásnak érzem.

DMR KÉRDÉS:

A távcsövet meghagynám, és persze az egyéb szabályokat is. Max a kötelező fegyverhosszból engednék autentikus fegyver-replikák esetén.
Mindezt annak tudatában, hogy a kötelező fegyverhossz valójában egy technikai "balansz" (is), ami "hátráltatni" próbálja a nagyobb torkolati energiájú fegyverek használóit (nagy FPS -t kompenzál mérete miatt nehezebben használható replikával)

GRÁNÁT KÉRDÉS:
Nem izgat különösebben a téma. MASz szerint szervezek.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 15, 2017 11:27 pm

Grimes írta:
...... Célbajuttatáskor a földön, biztonságos körülmények között kell működésbe lépnie....

Timer verziók akkor ezek szerint tiltottak lennének? :axe: bocsi

Vissza a tetejére
Fórumtag

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 6:08 pm

A játékos és a játékszervező (itt kimondottan a profi szervezőkre gondolok) teljesen eltérő érdeke miatt nem kedvelik ezt a témát.
Elég csak az alábbi pár oldalon taglaltakra gondolni (pedig akad még) a MASZ itt van meg a kiírásban is de azért itt-ott nem vagy nem annyira erőltetjük, foglalkozunk vele.
Ez hol az egyik félnek jó, hol a másiknak néha meg mindkettőnek.
A különbség közöttük csak ott van, hogy kinek mit szabad.......

Vissza a tetejére
játékszervező

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 13, 2017 6:01 pm

Grimes írta:
sajnos mint az jól látható eddig egyetlen szervező se böfögött be semmit.

Ha csak a zöld nevűeket vesszük szervezőnek, igazad van...

Elég szomorú, hogy ma ott tartunk, hogy úgymond "hülyebiztosra" kell szervezni/szabályozni a dolgokat.
Be kellene látni, hogy ez a hobbi (is) csak bizonyos értelmi színvonal felettieknek való! (A seregbe sem vettek fel minden hülyét, vagy ha mégis, nem biztos, hogy fegyvert is adtak a kezébe...)

Hanggránátok(+(AS)botlócsapdák, (AS)taposóaknák, (AS)IED-ek): Munkavédelmi felügyelőként és lassan mv. szakmérnökként sem értem, hogy mi értelme volt a MASZ2015-be ilyen küszöbértéket meghatározni. Gondolom a szabálymódosító a 66/2005. (XII. 25.) EüM rendeletből vette az alsó beavatkozási határértéket (80dbA).
Ha már figyelembe vesszük a rendeletet(ami csak a szervezett munkavégzés kereteire vonatkozik!) mert emberünket a jóindulat vezérelte, érdemes lett volna értelmezni az egészet.
LEX,8h= 80 dB(A) a zajexpozíció idővel súlyozott átlaga egy nyolcórás munkanapra vonatkoztatva...
Vagyis a munkáltatónak 80dbA-t meghaladó zajterhelés esetében, mely egy 8 órás műszakra vonatkoztatva átlagosan kijön, el kell kezdeni a "beavatkozást".
Fentiek folyamatos zajterhelésre vonatkoznak!

A mi esetünkben ha az airsoft replikákkal leadott lövéseket és robbanásokat vesszük figyelembe, impulzív zajforrásokról beszélünk. Nem sorolnám a nagy energiájú impulzív források közé, mert azért nem egyenértékűek az éles megfelelőikkel.
Ezekkel az MSZ ISO 1996-1:2009 szabvány 3.5. pontja foglalkozik, de az is csak szubjektíven, a fenti rendelet (66/2005.) nem foglalkozik velük, nem határoznak meg alkalmi csúcsértékeket.

Visszakanyarodva a 66/2005. EüM rendelethez, az alsó beavatkozási szinthez kapcsolódóan volt egy legnagyobb hangnyomásszint is meghatározva, melynél 135db(C) érték szerepel.

Nem azt mondom, hogy a maximális hangnyomás értékét határozzuk meg 135db-ben, sőt. Az "ideális" -ha lehet ilyennek nevezni- esetünkben a 120db(nem okoz sem maradandó károsodást, sem fájdalmat) lenne, de mivel ezek ellenőrzése nem követelhető meg a szervezőktől, nem ebben az irányba indulnék el.
Bízzuk a szervezőre, hogy ezek alapján dönthessen arról, kívánja-e engedélyezni a lentebb említett héjjal...
Továbbá amire volt is példa és korrekt megoldás lehetne a "vitára": A szervező megkérdezte az eligazításon a résztvevőket, hogy kinek van kifogása a hanggránát használata ellen. Miután senki sem kifogásolta, engedélyezett volt a használata.

Az éjszakai játékmódnál továbbra is WD, Redbo és Sledgehammer véleményével értek egyet. Sokszor az azonosításhoz nem szükséges a megvilágítás, mivel azt a holdfény, a közvilágítás és a csapattársak/ellenfél megvilágítása ezt kiváltja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2108 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra