Ksznjk FreePrivacyPolicy!
SoftAir.hu
Airsoft fórum
KERESÉS
Vezérlőpult
Konverter
Cikkek

Taglista
Csoportok
GyIK
MASZ 2015
Fórumszabályok
Webmail
JÁTÉK NAPTÁR
Pontos idő: szer. jan. 29, 2020 10:51 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 
Szerző PM
játékszervező

HozzászólásHozzászólás témája: Csecsen Háború /Oldal Pk-k, Térkép és .kmz térképfájl
HozzászólásElküldve: kedd dec. 10, 2019 10:47 am
HozzászólásMutasd csak ezt az üzenetet

Letöltehtő térképfájl:

http://airsoftozz.hu/fajlok/Csecsen_haboru_2020.kmz

.kmz fájl, android-os telefonon a custom map nevű program segítségével, GPS alapú folyamatos tájékozódási lehetőséget biztosít számotokra a játék közben.

Járművek:

Airsoft Tank

Szolgáltatások:

Büfésünk nem lesz kint, kérem mindenki készüljön élelmiszerrel!

Shop lesz kint, alapvető dolgok lesznek kint

Oldalparancsnokok:

Csecsen gerilla + Zsoldos: Leader

Oroszország reguláris hadserege: Strucc + Killer Kaller

Szabályrendszer:

• A játék szabályzata: MASZ2015
• Szigorúan rajban mozgós, feladatmegoldós sokat gyalogolós, felderítős, területbiztosítós játékmenet lesz a jellemző

• Szigorú parancsnoki lánc várható, ahol a rajparancsnok vagy rádiós tartja az oldalparancsnokkal, vagy szakaszparancsnokkal a kapcsolatot és utasításait mindenki szigorúan veszi és maradéktalanul végrehajtja, legalább is arra törekszik

Aki bármely vitát generál, etikátlanul viselkedik azt hazaküldjük az egész rajával együtt
A játékdíjat ilyen esetben nem tudjuk visszaadni.

BB-limit és tárazás, tármegkötés:

BB-limit tármegkötés nincs!

Jogi nyilatkozat:

A Játékon mindenki csak saját felelősségére vehet részt.
Minimum életkor 16 év 18 év alatt szülői nyilatkozat szükséges.
A jogi felelősségi nyilatkozatot a regisztrációnál kötelező alá írni mindenkineki.
Fiatalkorúak előre kitöltött aláírt szülői nyilatkozatot hozzanak magukkal.
A területet mindenki saját felelősségre használja, annak veszélyeiről a játékosok maguk győződhetnek meg a játék napján 08:00 és 10:00-között.

Medik rendszer/visszaállási idő:

• Aki találatot kap hangos MEGVOLT kiáltással jelzi azt, majd felrakja a narancs találatjelzőt (játék elején ellenőrizzük a meglétét)
• A sebesült tűzvonalból elléphet egy két métert, legugolhat, 5 méterig fedezékhez kúszhat
• Medik vagy egy társa kivonhatja a tűzvonalból a sérültet, sétálva, vonszolva, de nem szaladva
• Medik-rendszer gumis, medik a sérült vállát fogja 60sec ig, majd ráhelyezi a csuklójára a gumit, ezután figyelmezteti a sérültet a sapi levételére, gumi áthelyezés után a sebesült meggyógyul.
• Amikor elfogy a mediknél a gumi, a raj a következő találat kivérzési ideje után visszaáll
• Gumit kronózásnál kap mindenki
• Mediket háromszoros idővel, rajából bárki gyógyíthatja, ilyen esetben 180 sec a gyógyítás

Kivérzési idő 10 perc, visszaállás szintén 10 perc.

Oldalak:

Csecsen gerilla + Zsoldos:
• OD vagy bármilyen egyszínű katonai ruházat, vagy civil ruházat.
Taktikai mellények engedélyezettek civil felső alatta jól látható legyen, vagy lehetőség szerint a mellények legyenek egyszínűek.
Ghilie TILOS!

Fejfedők:
Baseball sapkat vagy
Fejkendő-turbán, Barett, kötött sapka, ködvágó

Kép

Kép

Oroszország reguláris hadserege:
• Bármilyen egységes terepszínű katonai ruházat, illik törekedni a rajonként is egységes ruházatra. /acu, marpat, multicam, desert ruhák, cadpat, DPM, Flecktarn, woodland+boci, orosz minták/
Itt viszont mehet a Ghilie vagy hóálca!
Fejfedők: Boonie, Patrol cap, sisak

Kép

Kép

Kép

Pálya és biztonsági szabályok:

- Kronózás lesz
- Pirotechnika használata a szervezőknek bemutatott mehet
- Szervezők is biztosítanak pirotechnikai eszközöket a feladatokhoz

Történet:

Az első csecsen háború (oroszul: первая чеченская война) 1994 és 1996 között zajlott Oroszország és Csecsenföld között, melynek eredményeként Csecsenföld gyakorlatilag függetlenné vált Oroszországtól.

Az 1994-1995-ös kezdeti hadjárat után, amely a pusztító grozniji csatában csúcsosodott ki, az orosz föderációs haderő megpróbálta ellenőrzése alá vonni Csecsenföld hegyvidéki területeit. A csecseneknek gerilla-hadviseléssel és síksági rajtaütésekkel (beleértve a Csecsenföldön kívüli túszejtő akciókat) ezt sikerült visszaverni, az oroszok nagy erőfölénye ellenére is. Az orosz csapatok demoralizálódása és a közvélemény végül arra késztette Borisz Jelcin orosz elnököt, hogy 1996 nyarán tűzszünetet hirdessen meg és egy évvel később békeszerződést írjon alá.

Feladatok:

Orosz haderő:

• Csecsenföldre való bevonulás
• Csecseneket segítő muszlim egységek felkutatása, megsemmisítése
• Csecsen gerilla robbantások megakadályozása
• Túszejtések megakadályozása
• Gronzníj megtámadása elfoglalása
• Csecsen lázadás teljes leverése

Csecsen gerilla + Zsoldos

• Orosz haderő bevonulásának megfékezése
• Muszlim egységek összeszervezése
• Robbantások stratégiailag fontos pontok elleni megszervezése végrehajtása
• Túszejtések és túszcserék végrehajtása
• Grozníj védelem, az ellenség kiszorítása
• Orosz csapatok csecsenföldről való kiűzése

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Csecsen Háború /Oldal Pk-k, Térkép és .kmz térképfájl
HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 1:38 pm

SZU írta:

Az így sem rövid eligazítást nyújtsd csak el, hogy a szervező egyesével kirángasson mindenkit aki eltért a dresscodetól, hogy te meg tudd különböztetni őket, mert nem 100%-os volt a dress codeja, hanem cirka 90? Azért a terep nadrág, terep felső, terep mellény mellett egy sapka nem minősül a másik dress codejának a viselésének, max. egy automata scriptnek.

Szerintem ne menj ki a következő Joe játékra, mert az sem fair, hogy az egyik oldalon van cirka 80 terepruhás játékos, zömük tapasztalt, míg a másik oldalon van durván 60 civil ruhás. Sokuk kezdő. Aztán összecsapnak az erdőben, ahol a terepruhások erősen dominálnak. Ez nem fair. Ez tény. Ezt már régóta mondogatom. A sapka a legkisebb gond lenne. De ha ezen ennyire megakadsz, mondom. Menj másik szervező játékára és boldog leszel.

Megkérdezném, hogy jól értem-e a mondandódat? Csak a tényekre szorítkozva.
Tehát állításod szerint egy dress code-os játékon elfogadható a dress code be nem tartása a következő esetekben:
- ha hideg van.
- ha nagyon elnyúlna az eligazítás a kivételek bemutatásával.
- ha a tapasztaltabb oldalon van.
- ha a nagyobb létszámú oldalon van.
Indoklás:
- Mert jól kell csinálni a célpontazonosítást (lásd lentebb módszertan).
Ami még nem világos (korábban is kérdeztem), hogy ennek a be nem tartásnak hol van a határa?
- Csak kötött sapkára vonatkozik?
- Minden fejfedőre érvényes?
- Minden oldalra érvényes, vagy mintaspecifikus?
- Más ruhadarabra is alkalmazható (az előírtaktól való eltérés)?
- Csak a dress code be nem tartását kell elfogadni, vagy vannak egyéb szabályok is, amiken át lehet lépni?
Egyéb kérdések (a megértést segítendő):
- Miért nem probléma, ha csak az egyik oldal számára nehezebb az ellenfél beazonosítása?
- Miért emeli a játék minőségét a dress code be nem tartásának elfogadása?
Kérlek, javítsd ki, ha valamelyik állításodat félre értettem volna!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásHozzászólás témája: Re: Csecsen Háború /Oldal Pk-k, Térkép és .kmz térképfájl
HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 1:00 pm

SZU írta:
Én nem személyeskedtem. Tényeket és kövekteztetéseket írtam le.

A MASZ nem fog dress codeot szabályozni. Milyen útmutatóra vársz tőlem? A szervezővel beszélgess. A játékos társaidat meg szépen megkérheted, hogy legközelebb hogy lenne neked kényelmesebb. De a normális kérés azért még kicsit odébb áll az itteni produktumodtól.

Szerintem valami nagyon félre ment fogalomértelmezés terén.
Magas ló… Jeleztem a dress code be nem tartásának problémáját. Válaszod: „Tessék azonosítani terep ruha alapján, meg hogy merre áll a fegyvere csöve. Annyira nem volt ez bonyolult.” Ez magas ló. Flegma, nem építő jellegű hozzászólás. Aztán a válaszért reklamálsz?!

Személyeskedés… Ez egy érvelési hiba. Lényege, hogy nem a mondandót, hanem a vitapartnert támadod. Leírod, hogy pl. hogy nem tudok alkalmazkodni, miközben semmilyen releváns ismereted nincs egyetlen konkrét esetről sem. Kioktatsz, hogyan kell célpontot azonosítani (ruha és fegyvercső alapján). „Ennek a harcosnak csak a száz százalékos dresscode betartása hozza el a célpont beazonosításához szükséges magabiztosságot.” Ez is a személyemről szól, akárcsak ez: „Valószínűleg több találatot kapott, mert nem lőtte le az elébe kerülő full terepruhás embereket, kötött fekete sapkában, mert elsőre csak a sapkájukat látta meg és barátnak hitte őket.” „Ha a neked 5-10 méterre háttal álló ember hovatartozása nem száz százalékosan beazonosítható…” Többek között nem írtam álló embert, tehát ez még csúsztatás is. Egyetlen egy tényt sem közölsz, ami a témába vág, ellenben olyan közléseket teszel, amiket nekem tulajdonítasz. Hogy más játékon kiegyenlített és betartott dress code mellett mi van, hol és kinek a szervezésében, hogyan játszol, annak ugyan úgy semmi köze ehhez, akárcsak a célpontazonosítás módszereinek. Többszöri kérdésemre sem magyaráztad el, hogy miért fogadható el a dress code megszegése. „A szervezővel beszélgess. A játékos társaidat meg szépen megkérheted, hogy legközelebb hogy lenne neked kényelmesebb. De a normális kérés azért még kicsit odébb áll az itteni produktumodtól.” Nos, pont, hogy a szervező felé jeleztem. Erre is való a kiíráshoz tartozó hozzászólási lehetőség, meg mint írtam, a helyszínen is megtettem.

Tényszerűen, hogy követhető legyen:
Jeleztem, hogy a dress code betartásának problémáját. Ezt a helyszínen és most is. Nujen felhívta a figyelmem, hogy be volt mutatva minden kivétel (pl. egy gorka+kötött sapka). Ezzel állítottam szembe azt, hogy a kivételek között nem szerepelt az egyéb terep minta és a kötött sapkáról sem hangzott el, hogy mind a két oldalon lehetne. E mellet jeleztem, hogy - amúgy jogos elvárás, hogy az ember eligazításon reklamáljon - de amiről nem tud, - mert mondjuk nem láthatja -, azért nem fog. Véleményem szerint a dress code-os játékon a dress code betartása elvárás és nem opció. Ezt mindenki elfogadja, aki - játékra jelentkezik, - nyilatkozatot belépéskor aláírja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 11:41 am

Zalán írta:
Gratulálok! Épp az alapvetés nem ment át. Ha tudod, hogy tök hasonló oldalak vannak, akkor azok jellegzetességeire figyelsz és körültekintőbb vagy. Ráadásul mind a két oldalon erre kell készülni, így kiegyenlített. Tehát annak az esetnek ehhez semmi köze. Vagy netán ott is a másik oldal dress code-jában flangáltak? Itt kiírás szerint két tök különböző oldalról volt szó. Ha azzal indul az eligazítás, hogy a kiírástól eltérően mindkét oldalon van kötött sapka, akkor arra készül az ember. Szóval, rendben van a másik oldal dress code-jának viselése?

Az így sem rövid eligazítást nyújtsd csak el, hogy a szervező egyesével kirángasson mindenkit aki eltért a dresscodetól, hogy te meg tudd különböztetni őket, mert nem 100%-os volt a dress codeja, hanem cirka 90? Azért a terep nadrág, terep felső, terep mellény mellett egy sapka nem minősül a másik dress codejának a viselésének, max. egy automata scriptnek.

Szerintem ne menj ki a következő Joe játékra, mert az sem fair, hogy az egyik oldalon van cirka 80 terepruhás játékos, zömük tapasztalt, míg a másik oldalon van durván 60 civil ruhás. Sokuk kezdő. Aztán összecsapnak az erdőben, ahol a terepruhások erősen dominálnak. Ez nem fair. Ez tény. Ezt már régóta mondogatom. A sapka a legkisebb gond lenne. De ha ezen ennyire megakadsz, mondom. Menj másik szervező játékára és boldog leszel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 11:34 am

SZU írta:
Ha a neked 5-10 méterre háttal álló ember hovatartozása nem száz százalékosan beazonosítható, akkor fegyvert rászegezve szólítsd fel az azonosításra. Ha nem válaszol, félremagyaráz, feléd fordul, ellenkező oldalra teszi a voksot. Azonnal duplázd!

Én már egy ideje ezt csinálom. Félreazonosítható alak volt a lépcsőfordulóban alattam tavaly egy másik játékon. Nem akartam addig felengedni, amíg nem tudtam biztosan, hogy baráti. Felszólítottam, hogy mondja meg melyik oldalról való. Nem válaszolt. Lekurtam neki egy gránátot. Másik játékon hasonló jelenet, csak a kérdésre egy kimért szünet után jött a válasz, hogy Allah Ackbar (orosz-arab játékon arab voltam). De eddigre már rádión is körbekérdeztem és mondták, hogy egy orosz raj jött be a földszintre. Lábon lőttem mindet egy AEPel.

Sok féle módon meg lehet oldani a szituációt. Ha neked ez kényelmetlen, meg nehézkes, akkor javaslom a karszalgos játékokat.

Mihez kezdenél egy Mosquito játékon azzal, hogy az egyik oldalon nyugati minták vannak, a másikon meg orosz és a legtöbb orosz minta eléggé hasonlít a nyugati párjára, ha nem vagy otthonos közöttük.

Kép

Kép

Az orosz digiflora messziről sima OD zöldre hasonlít és a legtöbb játékon szintén külön oldalra sorolják őket.

Láss, ne csak nézz.

Gratulálok! Épp az alapvetés nem ment át. Ha tudod, hogy tök hasonló oldalak vannak, akkor azok jellegzetességeire figyelsz és körültekintőbb vagy. Ráadásul mind a két oldalon erre kell készülni, így kiegyenlített. Tehát annak az esetnek ehhez semmi köze. Vagy netán ott is a másik oldal dress code-jában flangáltak? Itt kiírás szerint két tök különböző oldalról volt szó. Ha azzal indul az eligazítás, hogy a kiírástól eltérően mindkét oldalon van kötött sapka, akkor arra készül az ember. Szóval, rendben van a másik oldal dress code-jának viselése?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 11:33 am

Én nem személyeskedtem. Tényeket és kövekteztetéseket írtam le.

Te magas lóról beszéltél az első hozzászólásod óta. Mármár drámain fogalmazol te miért vagy a becsületesség és precizitás grál lovagja ellentétben azokkal, akik be tudnak azonosítani egy ellenfelet attól függetlenül, hogy megtévesztő a dresscodeja.

A karszalag sem mindenkinek van mind a két karján, a mérete valakinek csak egy vékony csík. A találatjelző kendő is valakinek kicsi zsepi, valakinek meg egy kukásmellény. És még így is van, hogy az adott helyzetben nem látod a találatjelzőjét, csak azt, hogy kilóg a fedezékből egy láb, meg egy fegyver csöve.

Baseball sapka volt az oldalon? Igen. Hideg ellen nem véd, ez is igaz. Beletojt a dresscodeba? Ez is igaz. A ti oldalatokon harcolva meg tudtam volna oldani az azonosítást így is.
Kötött sapka dettó.

Ha majd a szervező hazaküldi azokat, akik nem teljesítik az oldal dresscodeját, akkor megváltoznak. Talán. B variáció, akinek nem 100% a dress codeja, az karszalagozzon.

A MASZ nem fog dress codeot szabályozni. Milyen útmutatóra vársz tőlem? A szervezővel beszélgess. A játékos társaidat meg szépen megkérheted, hogy legközelebb hogy lenne neked kényelmesebb. De a normális kérés azért még kicsit odébb áll az itteni produktumodtól.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SZU szer. jan. 15, 2020 11:34 am-kor.
Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 11:20 am

SZU írta:
Hagyd Nujen. Ennek a harcosnak csak a száz százalékos dresscode betartása hozza el a célpont beazonosításához szükséges magabiztosságot.

Valószínűleg több találatot kapott, mert nem lőtte le az elébe kerülő full terepruhás embereket, kötött fekete sapkában, mert elsőre csak a sapkájukat látta meg és barátnak hitte őket.

Én sem lőttem le (azonnal) egy srácot a játék vége felé, mert alul gorka nadrágja volt, felül meg valami egyszínű cucc. De aztán végül csak be tudtam azonosítani, mert egyrészt felénk jöttek, majd minket meglátva visszafelé szaladtak. Tüzet nyitottak ránk, ja és mert mögötte egy teljesen fekete ruhás alak volt a párja.

Nos, a személyeskedés mellett jutott időd a kivételekről szóló útmutatóra is? Tényleg szükségem lenne rá, nehogy megzavarodva lelődözzem a kutyafuttatókat. Mikor nem kötelező a kiírás? Vagy az amúgy is csak útmutató? Mondjuk a "hideg van" és kötött sapkát húzok -, mert a barlangomba nincs net és emberek közé sem járok, így semmilyen más megoldást nem ismerek, költeni meg csak belépőre - az egyéni elbírálás, vagy mondjuk 5 fok alatt automatikus? Csak és kifejezetten a kötött sapka a kivétel - mert shemagh is akadt, meg baseball sapka is -, vagy más ruhadarabbal is így van? Mondjuk felvehetem a jó meleg terepmintás kabátomat egyszín oldalra? Melegebb időben meg mehet a boonie, hogy ne süssön a szemembe a nap? Levehetem az egyszín zubbonyt és játszhatok a terepmintás pólómban, vagy ez csak fordítva, a terepmintás oldalon lehet? Szóval hol is van ennek a határa? Hogy az előbb sem volt erre válasz? Elnézést! Nem tudtam, hogy ilyet nem szabad kérdezni. Ugyan a masz hadovál valami becsületességről, de ha az csak útmutató? Ha nem kapnak rajta, mert jó messze állok, meg amíg megy az eligazítás, akkor minden rendben van, mert az másnak a hibája és én meg becsületes airsoft-os vagyok? Ha valaki nem érzi magára nézve kötelezőnek mindazt, amit jelentkezésekor, majd aláírásával elfogad, akkor nincs mit csodálkozni mindazon, ami miatt szervezőt kell hívni ilyen, vagy olyan esetekhez. Az megvan, hogy az egyenlő feltételeket biztosító előírások egyéni megváltoztatását minek hívják? Adok némi támpontot a következő személyeskedésedhez. Szerintem az airsoft-ban nem ellenségek vannak, hanem ellenfelek. Az ellenséget elpusztítani, megnyomorítani akarod, az ellenfelet legyőzni. A szabályok biztosítják az egyenlő feltételeket és keretet adnak a játéknak. Ezeket nem mástól kell elvárnia a játékosnak, hanem saját magától. Ezen a cső állása nem segít. Teljesen szubjektív, de speciel nekem rosszul esik, ha a fél pályán átjutva, az ellen felé forduló, kötött sapkás fejekről 10 m-en, rápisszegés után derül ki, hogy nem velem van.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 9:59 am

Ha a neked 5-10 méterre háttal álló ember hovatartozása nem száz százalékosan beazonosítható, akkor fegyvert rászegezve szólítsd fel az azonosításra. Ha nem válaszol, félremagyaráz, feléd fordul, ellenkező oldalra teszi a voksot. Azonnal duplázd!

Én már egy ideje ezt csinálom. Félreazonosítható alak volt a lépcsőfordulóban alattam tavaly egy másik játékon. Nem akartam addig felengedni, amíg nem tudtam biztosan, hogy baráti. Felszólítottam, hogy mondja meg melyik oldalról való. Nem válaszolt. Lekurtam neki egy gránátot. Másik játékon hasonló jelenet, csak a kérdésre egy kimért szünet után jött a válasz, hogy Allah Ackbar (orosz-arab játékon arab voltam). De eddigre már rádión is körbekérdeztem és mondták, hogy egy orosz raj jött be a földszintre. Lábon lőttem mindet egy AEPel.

Sok féle módon meg lehet oldani a szituációt. Ha neked ez kényelmetlen, meg nehézkes, akkor javaslom a karszalgos játékokat.

Mihez kezdenél egy Mosquito játékon azzal, hogy az egyik oldalon nyugati minták vannak, a másikon meg orosz és a legtöbb orosz minta eléggé hasonlít a nyugati párjára, ha nem vagy otthonos közöttük.

Kép

Kép

Az orosz digiflora messziről sima OD zöldre hasonlít és a legtöbb játékon szintén külön oldalra sorolják őket.

Láss, ne csak nézz.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 9:44 am

Nujen írta:

Kedves Nujen!

Az eligazításon a kivételek és azok kerültek kihívásra, ahol nehéz a hovatartozást eldönteni. Egyetlen egy terepminta + kötött sapka sem szerepelt ott. Értelem szerint az ilyen problémát akkor jelzi az ember, amikor találkozik vele. Amúgy inkorrektnek azt nevezném, amikor valaki úgy megy el dress code-os játékra, hogy nem tudja teljesíteni az oldal előírását.

Igazad van, de kérlek nézd meg ezt a képet.... beszéljünk róla?

Kép[/quote]

Kedves Nujen!

Köszönöm a képecskét. Mondjuk a gorka (ha ez a neve) nyakkialakítása miatt kevésbé problémás és azt meg fejkendőnek néztem... de ez lényegtelen. A távoli részeken álló wl, desert, miegymást nem hívták ki. Ha nem szemben állsz a játékosokkal, akkor nem is fogod látni, milyen megoldások születtek a túloldalt. Ergo, nem is fogsz miatta az eligazításon reklamálni. Először akkor fogsz szembesülni vele, amikor az előtted 5-10 m-re, neked háttal, a fedezékben guggolóra rápisszegsz, az meg lelő. Gondolom elmélyedtél a keresgélés közben a képek tartalmában is és neked is feltűnt, hogy csecsen oldalon csupán egyetlen embernek nem stimmel a dress code-ja. Vele a sisakot le is vetették.
Értelmezhető méretben:
https://www.facebook.com/airsoftjateksz ... 4744524682
De tényleg érdemes elmélyedni a képekben. Valahogy orosz oldalra elég sok egyedi megoldás jutott, amiről nem nagyon esett szó.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szer. jan. 15, 2020 6:40 am

Zdrásztvujtye,

Csak adminisztratíve ideteszem a fotók fellelhetőségének linkjeit, ha vki esetleg nem talált volna rá az ArcKönyvön:

https://www.facebook.com/pg/airsoftjatekszervezes/photos/?tab=album&album_id=3921674744524682&__xts__%5B0%5D=68.ARDfc_kbjiWHrj3bOrgwSpul4K8LL4TMKLc9tAY2DNYYTmzF5PKS86eCAVtdFt8Gr1cSO9Lo-6dwbGgnkNjGGnsRkWYAXwefid6G5xPnEUSqRDcTplPw7lpEZxIHZvtg_ErEUNFpi50nZ5HL_ixxli4C2egx6Pcy7cikJMqfBZSGbFwGFsOfHjxKGBOW0uLWKKeMktwS_ICfGBlWdATTQYs9Kjj2Eb3mQvyvr_Sznnzz-zUMTMcIsbVfYsPRhGCXDct20HX5U2rOPBRtUsDxZqIjRayhK3LZ_gUDjED7mhQRxnhoqxIN3ExyfmTJEY_pWVd13CdHQysd3xblzf8BKAukYhCqZsdYQgoMjFWLSv_UVoH16-S1sT9m_kwNz-tihUnnfdYubQaCtT_IJeQTw-HY0sRoBr0BEUD_GeTVY1KunLuQ0igK5uweDVoLnMVO9D_LTnjjI6tGBhBFQNOM&__tn__=-UC-R

https://www.facebook.com/pg/airsoft.devgru/photos/?tab=album&album_id=2747991148603584&__xts__%5B0%5D=68.ARD-kDZKx7KMqDshv3v3bf4se9_hgpu0zEmq0o0YIsrZD9-fd5T_wFFX1RkHMnONPjueYOxSa7QFiH0AB0_ndhli1yedypZc8hCjpGfj32lrA8wQrSjZXWV8-rV-0MIq-r6D73SsHVypKeN0ZXi8LSzCVLcrYFf4TSXF6am_0MdRGEgXbRcnctWjLdJSdZNJC76m0uvE0U0Ue5qVIfQK3crvZE9Cz6oYFMZusxCsWRvzFQ06z7Bb0Ymq9s4khUKLaEQDKrxOAUnuIWpgrqEYOTtwY9sqhXMDV4FjOdVpurMX-tKCzAgShVWFYoCHWeQiK_mkiYmcRm6CMrqMm33J9g4ctkHgfwuVLUopvgl5cYuki6QhJgj6P5jIPXbdE-8a8f6RtySyJM0pfTGfyLMlyglwCQaBYsYtdwfAr4BMLi04hwyPTnAW3uAvk3TXijKRfdVByYAj9FnYgCd6T81_&__tn__=-UC-R

És persze köszönjük Leadernek és Nujennek a remek fotókat. :)

Dá szvidányjá,

roberto

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 14, 2020 11:11 pm

Hagyd Nujen. Ennek a harcosnak csak a száz százalékos dresscode betartása hozza el a célpont beazonosításához szükséges magabiztosságot.

Valószínűleg több találatot kapott, mert nem lőtte le az elébe kerülő full terepruhás embereket, kötött fekete sapkában, mert elsőre csak a sapkájukat látta meg és barátnak hitte őket.

Én sem lőttem le (azonnal) egy srácot a játék vége felé, mert alul gorka nadrágja volt, felül meg valami egyszínű cucc. De aztán végül csak be tudtam azonosítani, mert egyrészt felénk jöttek, majd minket meglátva visszafelé szaladtak. Tüzet nyitottak ránk, ja és mert mögötte egy teljesen fekete ruhás alak volt a párja.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 14, 2020 10:27 pm

Zalán írta:
Nujen írta:
Kedves Zalán,

Figyi te melyik játékon voltál?

reggel direkt ki lett hívva minden olyan ember akiket meg kellett nézni, gondolom az már nem is ide tartozik, hogy egy teljes raj ment át a "másik"oldalra az "oroszoktól" full terepminta és sisak, na most ezek után itt ezt szóvátenni enyhén szólva se korrekt!

Reggel megkérdezték elfogadod vagy nem a felállást, miért nem ott szóltál?

Legközelebb talán ott kellene ezt jelezni, a szervező ezért kérdezte meg, hívta ki az embereket és szervezte át a csapatokat? Mit kellett volna még tenni?

Kedves Nujen!

Az eligazításon a kivételek és azok kerültek kihívásra, ahol nehéz a hovatartozást eldönteni. Egyetlen egy terepminta + kötött sapka sem szerepelt ott. Értelem szerint az ilyen problémát akkor jelzi az ember, amikor találkozik vele. Amúgy inkorrektnek azt nevezném, amikor valaki úgy megy el dress code-os játékra, hogy nem tudja teljesíteni az oldal előírását.

Igazad van, de kérlek nézd meg ezt a képet.... beszéljünk róla?

Kép

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: kedd jan. 14, 2020 7:07 pm

Tatabányai Airsoft Team nevében köszönöm a játékot, szerintünk nagyon jóra sikeredett, köszönjük a szervezést és a gyors vitás helyzet kezelést :)

Lázadó oldalon valaki készített fotót a csapatról a játék elején. legyen kedves küldje el vagy adjon linket ahonnan letölthetők a képek.

Előre is köszönöm...

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 13, 2020 10:59 pm

SZU írta:
Mond csak, a te rajod egységes terepruhaban volt?

És ha szerinted a kötött sapka télen egy szabálysértés az épületben sorozással, akkor nincs miről beszélnünk.

Csecsen oldalon? Természetesen nem. A kiírásnak megfeleően öltözünk. Tehát ennek megfelelően:
"Csecsen gerilla + Zsoldos:
• OD vagy bármilyen egyszínű katonai ruházat, vagy civil ruházat.
Taktikai mellények engedélyezettek civil felső alatta jól látható legyen, vagy lehetőség szerint a mellények legyenek egyszínűek.
Ghilie TILOS!
Fejfedők:
Baseball sapkat vagy
Fejkendő-turbán, Barett, kötött sapka, ködvágó"
Itt jegyzem meg, hogy fentebb olvasható:
"Oroszország reguláris hadserege:
• Bármilyen egységes terepszínű katonai ruházat, illik törekedni a rajonként is egységes ruházatra. /acu, marpat, multicam, desert ruhák, cadpat, DPM, Flecktarn, woodland+boci, orosz minták/
Itt viszont mehet a Ghilie vagy hóálca!
Fejfedők: Boonie, Patrol cap, sisak"
Tehát orosz oldalhoz nincs kötött sapka.
Aki nem ennek megfelelően öltözött, az nem tartotta be a dress code előírásait. Nem egy tudományos fantasztikum megoldást találni arra, hogy ne fázzon az ember feje és eleget is tegyen az elvárásoknak.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 13, 2020 1:59 pm

Egy kollega fotozott az orosz oldalon es lehet rajta vagyunk par kepen, ha valahol elerhetoek legyszi link vagy valami :)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 13, 2020 8:40 am

Zdrásztvujtye,

A történelmi hűség végett (bár ez valószínűleg itt senkit sem érdekel) megjegyezném, hogy az orosz katonák előszeretettel viseltek kötött sapkát a csecsen háborúban:

Kép

Ennek a neve nem meglepő módon csecsenka lett:

Kép

Ennyi.

Dá szvidányjá,

roberto

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 13, 2020 8:17 am

Mond csak, a te rajod egységes terepruhaban volt?

És ha szerinted a kötött sapka télen egy szabálysértés az épületben sorozással, akkor nincs miről beszélnünk.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 13, 2020 7:45 am

Nujen írta:
Kedves Zalán,

reggel direkt ki lett hívva minden olyan ember akiket meg kellett nézni, gondolom az már nem is ide tartozik, hogy egy teljes raj ment át a "másik"oldalra az "oroszoktól" full terepminta és sisak, na most ezek után itt ezt szóvátenni enyhén szólva se korrekt!

Legközelebb talán ott kellene ezt jelezni, a szervező ezért kérdezte meg, hívta ki az embereket és szervezte át a csapatokat? Mit kellett volna még tenni?

Kedves Nujen!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 13, 2020 7:43 am

SZU írta:

Ülj csak a magas lovadon. Ha sapka van rajta, teliben terep ruhában, fegyverével az ellenfelek irányába néz, akkor lődd le, mert a szabály az szabály és te olvasóképes airsoftos vagy, bár alapvetően nem tudsz alkalmazkodni. Gj!

Szóval, kiírás, nyilatkozat ide vagy oda a kötött téli sapka rendben van mintás oldalon. Boonie-t, vagy sisakot sem kell ráhúzni. Kérlek, segíts a további értelmezésben! Akkor vehetek mondjuk ghilie-t is, ha fázok? Netán sisakot, nehogy fejbe csapjon egy ág? Ha bénán célzok, mert fakezem van, akkor épületben húzhatom a sorozatot? Biztos van egy útmutató ezekhez a kivételekhez, csak eddig átsiklottam felette. Megtennéd, hogy belinkeled mindenki okulására?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 12, 2020 10:19 pm

Zalán írta:
SZU írta:
Zalán írta:

Hideg volt, mit csodálkozol, hogy sokan kötött sapkában voltak? Tessék azonosítani terep ruha alapján, meg hogy merre áll a fegyvere csöve. Annyira nem volt ez bonyolult.

Értem én kedves Kolléga, hogy vannak egyenlőbbek az egyenlők között, akik megengednek maguknak ezt, azt korra, vélt tapasztalatra, rangra alapozva. Ennek ellenére az olvasni tudás ajándéka - mint lehetőség - mindenkié. Na, itt jön az, ami bonyolult... Érteni is... Vannak, akik airsoft fegyvert birtokolnak és vannak az "airsoftosok".

Kedves Zalán,

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 12, 2020 8:40 pm

Zalán írta:
SZU írta:
Zalán írta:

Hideg volt, mit csodálkozol, hogy sokan kötött sapkában voltak? Tessék azonosítani terep ruha alapján, meg hogy merre áll a fegyvere csöve. Annyira nem volt ez bonyolult.

Értem én kedves Kolléga, hogy vannak egyenlőbbek az egyenlők között, akik megengednek maguknak ezt, azt korra, vélt tapasztalatra, rangra alapozva. Ennek ellenére az olvasni tudás ajándéka - mint lehetőség - mindenkié. Na, itt jön az, ami bonyolult... Érteni is... Vannak, akik airsoft fegyvert birtokolnak és vannak az "airsoftosok".

Ülj csak a magas lovadon. Ha sapka van rajta, teliben terep ruhában, fegyverével az ellenfelek irányába néz, akkor lődd le, mert a szabály az szabály és te olvasóképes airsoftos vagy, bár alapvetően nem tudsz alkalmazkodni. Gj!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 12, 2020 8:37 pm

SZU írta:
Zalán írta:

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 12, 2020 8:08 pm

[quote="Zalán"][/quote]

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 12, 2020 7:56 pm

A War Machine Airsoft Team nevében köszönöm a szervezők kitartó munkáját, az oldalirányításnak a kiváló feladatokat, ez ellenfeleknek a küzdelmet.

Az orosz oldalon a dress code betartása komoly kihívásokkal küzdött. Minden egyes körben belefutottunk kötött sapkát, de volt, hogy baseball sapkát viselőbe. A probléma nem egyedi estekből állt, hanem a rajok jelentős részét érintette. Többször jeleztük a problémát, de az makacsul kitartott a játék végéig. Sokat elvett a játékélményből ez a megtévesztés.

Zahan
WM03

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: vas. jan. 12, 2020 7:34 pm

A HUNFIGHTERS 2006 AST köszöni a játékot!
Szép idő és jó hangulat volt amilyennek egy évadnyitónak lennie kell.
Köszönet a szervezőknek és köszi mindenkinek!
Folyt köv 9.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. jan. 12, 2020 7:02 am

Balázs97 írta:
Hello!
Olyan problémába ütköztünk, hogy a csapat 2/3-a nem tudott biztos választ adni a holnapi játékkal kapcsolatban család/munka miatt.Sajnos csak most jutottunk el oda hogy mindenki el tudta intézni hogy részt tudjunk venni, viszont a jelentkezés lezárult.Ezúton is szeretném megkérdezni, hogy van-e még lehetőség arra hogy részt vegyünk a játékon(lehetőleg orosz oldalon, ahhoz van megfelelő ruházatunk).Valamint azt szeretném még megkérdezni, hogy holnap reggel mikor lehet titeket a telefon számon elérni ha esetleg(sőt biztos) ma még nem válaszolnátok a kérdéseimre.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Gyertek

Reggel 06:30 hívható vagyok.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: vas. jan. 12, 2020 7:00 am

HBence írta:
Szia Joe, sajnos utolsó utáni pillanatban sikerült szabaddá tenni a szombatot, csatlakozhatnék esetleg barátnőmmel Robertóék rajába?

Gyere nyugodtan, hogy Robertoekhoz befogadnak e, azt velük kell. ;)

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 11, 2020 10:58 pm

Szia Joe, sajnos utolsó utáni pillanatban sikerült szabaddá tenni a szombatot, csatlakozhatnék esetleg barátnőmmel Robertóék rajába?

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 11, 2020 9:28 pm

Hello!
Olyan problémába ütköztünk, hogy a csapat 2/3-a nem tudott biztos választ adni a holnapi játékkal kapcsolatban család/munka miatt.Sajnos csak most jutottunk el oda hogy mindenki el tudta intézni hogy részt tudjunk venni, viszont a jelentkezés lezárult.Ezúton is szeretném megkérdezni, hogy van-e még lehetőség arra hogy részt vegyünk a játékon(lehetőleg orosz oldalon, ahhoz van megfelelő ruházatunk).Valamint azt szeretném még megkérdezni, hogy holnap reggel mikor lehet titeket a telefon számon elérni ha esetleg(sőt biztos) ma még nem válaszolnátok a kérdéseimre.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 11, 2020 3:46 pm

roberto írta:
Szia Joe,

Ha nem gond, Nujennel meglátogatnánk a orosz oldalt. :)

Üdv, roberto

Dehogy Gond, várlak Titeket szeretettel.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
Fórumtag

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 11, 2020 3:22 pm

Szia Joe,

Ha nem gond, Nujennel meglátogatnánk a orosz oldalt. :)

Üdv, roberto

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  
játékszervező

HozzászólásElküldve: pén. jan. 10, 2020 8:41 am

Sziasztok,

Itt is kérem, ha van olyan csapat aki át tud regisztrálni civil oldalra, kérem tegye meg

A játék élvezetesebb ha kiegyenlítettek az arányok.

Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
  Profil E-mail küldése  

JÁTÉKRA JELENTKEZŐK
Csecsen Gerilla + Zsoldos - 74 fő (Max 87 fő)
attila187 , Fegyver: M4 - 390 FPS
BBAngol , Fegyver: MP5k - 320 FPS
Creutzfeldt (Misfit) , Fegyver: AK - 370 FPS
Cristeyan , Fegyver: G36 - 320 FPS , Vector - 320 FPS , Fuvar kell innen: Budapest Keleti, 2 fő , +1 játékos
Dani főnök (Hitványak) , Fegyver: M4 + G36K - 360 FPS , M1911 - 310 FPS , +1 játékos
Dymantes (Misfit) , Fegyver: CM M4/M16/AK - 380 FPS , Glock 18 C - 300 FPS
EOS , Fegyver: Ak74 - 365 FPS , +4 játékos
Flugii , Fegyver: Bar-10 - 550 FPS , M9 - 300 FPS , +4 játékos
Frenzon , Fegyver: Scar light+g36c - 380 FPS , Glock 18c - 320 FPS , +3 játékos
gilgames , Fegyver: m4 - 370 FPS , +3 játékos
Goblin (AC) , Fegyver: Sa m4 - 0 FPS , +3 játékos
Hardface (Hitványak) , Fegyver: Novritsch ssg24 - 500 FPS , Beretta - 350 FPS , +1 játékos
Ibanez133 , Fegyver: AK 47 (Cyma CM 0.28) - 350 FPS , +1 játékos
IriePeeta (War Machine) , Fegyver: M4 - 385 FPS , +2 játékos
Iron man , Fegyver: M4 Specna - 400 FPS , Cm.123 és Beretta stti st92f - 200 FPS
Kapitány (Exelite Pmc) , Fegyver: Ak 74 - 380 FPS
KeSza , Fegyver: AKS74U - 390 FPS , M&P 40 - 350 FPS
KhazzaLavizza , Fegyver: Cyma M4 DMR - 460 FPS , Cyma CM-127 - 200 FPS
kisdönci (Bozóttűz) , Fegyver: Nincs megadva , +6 játékos
Lapaj (Exelite PMC) , Fegyver: AK 74 - 380 FPS , Glock 17 - 300 FPS , +1 játékos
MagicHorse , Fegyver: PDR-C - 380 FPS , Mk23 - 300 FPS
mdav88 , Fegyver: Jg G36 - 380 FPS , Mk23 - 300 FPS , Csatlakoznék valamelyik rajhoz...
Monsta (Exelite PMC) , Fegyver: Ak 47 - 0 FPS , SigP226 - 0 FPS , +1 játékos
mzetz250 , Fegyver: AK, amelyik épp a kezembe akad - 380 FPS , Szigorúan 2 db - 350 FPS , +1 játékos
Napisten (Hitványak) , Fegyver: RRA SA-E07 + G36C - 370 FPS , WE Glock 17 - 300 FPS , +4 játékos
Shunyi (Exelite PMC) , Fegyver: AK 47 - 350 FPS , Glock23 - 290 FPS
spiryt (Random Reborn) , Fegyver: Krytac crb - 360 FPS , Krytac spr - 350 FPS , +5 játékos
szenesur (War Machine) , Fegyver: p90 - 380 FPS , +2 játékos
tordaiarnold (MaxEff) , Fegyver: M4 - 390 FPS , USP 45 - 360 FPS , +1 játékos
Zalán (War Machine) , Fegyver: CZ 805 BREN A2 - 380 FPS , BLE-XAE - 300 FPS
Orosz reguláris - 83 fő (Max 87 fő)
ÁBarna (Manitu) , Fegyver: Cyma cm028 - 375 FPS
Airpleon (Bone Brigade) , Fegyver: Big boy - 385 FPS , Little kid - 360 FPS
alien576 (Portyázók) , Fegyver: AKM - 395 FPS , M1911 - 300 FPS
attilanogradi01 , Fegyver: M4 - 390 FPS , 1911 - 290 FPS
Bánk Bán , Fegyver: Well MB03A - 550 FPS , Mk23 - 300 FPS
Basileos , Fegyver: MB4409 - 450 FPS
caldrin , Fegyver: M24 - 570 FPS
Carlos (Intruders) , Fegyver: M4 - 380 FPS
charon , Fegyver: m4 - 370 FPS , kp05 - 350 FPS
Chopper , Fegyver: Vsr10 - 0 FPS , Glock - 0 FPS , +2 játékos
Dionator (Swift) , Fegyver: Ak47-74 - 340 FPS
fabiadi (Section 20) , Fegyver: M4 - 390 FPS , M9 - 330 FPS , +2 játékos
Frost (Guardian Angels) , Fegyver: M4A1 - 390 FPS , Glock - 300 FPS
Gerifiu , Fegyver: ak - 0 FPS
Gioconda , Fegyver: Nincs megadva
Jakuuuub (HAAAAAAAAA) , Fegyver: 701B - 570 FPS , MAC-11 - 300 FPS , +2 játékos
janek77 (Manitu) , Fegyver: M14 - 450 FPS , Glock 18 C - 260 FPS , +9 játékos
Kenderesi Péter (Guardian Angels) , Fegyver: M4 - 380 FPS
Killer Kaller 1 (C.A.T./FF/SH) , Fegyver: M4 - 370 FPS
Killven (T.A.T.) , Fegyver: Cyma AK 47 - 400 FPS , Beretta APX - 340 FPS , +8 játékos
kodania , Fegyver: Nincs megadva
Kokomatane48 , Fegyver: G36 - 350 FPS
kozak (a7s) , Fegyver: Ak-74 - 380 FPS , Colt hammerless - 200 FPS
Lord Garac , Fegyver: m16a4 - 396 FPS
majomteve , Fegyver: AK74U - 370 FPS , +2 játékos
Marton.D. (Jarhead) , Fegyver: Nincs megadva , +3 játékos
nabocs , Fegyver: AK Draco - 380 FPS , +2 játékos
Nahodka (Ravenwood) , Fegyver: M4 SOPMOD - 380 FPS , USP Tactical - 370 FPS
NeO.hu (Ravenwood) , Fegyver: G&P M4 Sentry - 385 FPS
Nirek , Fegyver: Krytac LVOA Umbrella - 370 FPS , +1 játékos, 1 fegyver bérlés, telefonon hívtalak
petyusz (STAG) , Fegyver: AK - 400 FPS , +5 játékos
Pipacs (SWIFT) , Fegyver: G36C - 350 FPS , Fuvar kell innen: Ferihegy vagy Köki, 2 fő , +1 játékos
Rooshar (Guardian Angels) , Fegyver: Masada - 385 FPS , ICS BLE - 300 FPS
SGeri , Fegyver: Srs - 598 FPS , Mk23 - 300 FPS
Steiner , Fegyver: AK74 /M4 - 350 FPS , TT33 - 0 FPS
sts (S. O. F. T.) , Fegyver: Ak74 - 390 FPS , M1911 - 300 FPS
Sturmwind (Swift) , Fegyver: Ak - 350 FPS
SZU (AS Rangers) , Fegyver: SRS - 530 FPS , Cm.030 - 190 FPS
Uniqes (HUNFIGHTERS) , Fegyver: AK74 - 390 FPS , VSR - 590 FPS , +2 játékos
Viking22 (Boris) , Fegyver: Ak-104 - 390 FPS , P226 - 280 FPS , Fuvart adnok innen: Pest déli része, 2 fő
Wiking05 (TF.FF, Phantoms) , Fegyver: M4 - 360 FPS , +3 játékos
Szervező - 1 fő (Max 1 fő)
G.I.Joe (Militans) , Fegyver: M4 - 387 FPS
12
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra